De heer Hartogh bestreed het ontwerp sterk, als belemmering van de vrijheid van het indi vidu. Hij wenschte groote beperking van het verbond. De heer Engelberts erkende de bezwaren, maar zou vóórstemmen, omdat alleen eene Rijkswet de zaak moet regelen en de zaak niet overgelaten kan worden aan de gemeentebesturen. De heer Nieuwenhuis zag in het ontwerp een geniepige socialistenwet, eene aanranding van de vrijheid van den burger. De heer De Beaufort ontkende ditdeze wet is geen uitzonderingswet, maar geldt voor allen en is noodig om gevaar voor den rustigen bur ger te voorkomen. De H.H. Van Houten en Liefrink bestreden sterk de wet. Iedereen moet recht hebben zich te wapenen tegen mogelijke aanvallen. Deze wet is praktisch onuitvoerbaar. De heer Reekers achtte het ontwerp in het belang van den rust. De minister van Justitie» bleef deze strafbepa lingen verdedigen. Bij verwerping zou men de regeling in handen geven van de gemeentebestu ren. Het onderzoek aan den lijve op bloot ver moeden is geheel uitgesloten. Binnenlandsch nieuws. Helder. De directeur van het Postkantoor alhier maakt bekend, dat van af i April a. s. de hulpbussen weder 's avonds op het aangege ven uur zullen gelicht worden en de brievenbus aan het kantoor ten 10 ure 's avonds. Een en ander in verband met de verzending naar Amsterdam 's avonds ten 11 ure per stoom boot. Helder. Jl. Vrijdagavond hield de muziek- vereeniging „Crescendo" een vergadering op de bovenzaal van het café „Passage". Het doel dezer vergadering was, om bij die vereeniging een afdeeling op te richten voor Gemengd Zangkoor. Nadat door den voorzitter met een passelijk woord dè vergadering geopend was en de notulen gelezen waren, werd door den secretaris het regle ment van „Crescendo" voorgelezen. Hierna ging men over tot eenige besprekingen over de oprichting van genoemd koor, dat toen tot stand kwam met 26 leden, waaronder 18 dames en 8 heeren. Tevens werd besloten de repetitieavonden te houden op Vrijdagavond. Texel. Het schijnt, dat de havenverbetering- niettegenstaande de subsidien van rijk en pro. vincic ieder van f17.000, onzekerder is dan ooit Het plan, waarvoor de subsidien aangevraagd zijn, deugt niet naar het algemeen gevoelen van den Raad. Toch kan de havenverbetering noode uitstel lijden. Het groot getal visschers en schip pers betreurt den afloop en te verhuizen naar eene andere havenplaats is niet zoo eenvoudig uitvoerbaar als men meent. Texel. Te Oost erend heeft zich nog eens een geval van griep met doodelijken afloop voorge daan. Anna Paulowna, 28 Maart. Hedenvoor middag tusschen 11 uur, halftwaalf werd alhier brand bespeurd in de richting van Oudesluis. Weldra bleek, dat het de boerderij was van Pieter Aarssen, in de nabijheid van Oudesluis, doch in deze gemeente. Door den verren afstand was het niet mogelijk den brand tijdig te blusschen. Men redde eenig huisraad en het vee. Overigens verbrandde eene hoeveelheid karwei, granen en erwten. Huis en inboedel waren verzekerd bij de Onderl. Maatschappij van Brandverzekering te Zaandijk. Deoorzaak van den brand is onbekend. Schagen. Jl. Zondagavond trad in het Noordhollandsch koffiehuis alhier op het Neder- landsch Tooneel, met het tooneelstuk „De Fabrieks baas." Voor een stampvolle zaal werd het stuk met succès afgespeeld. De heer Louis Bouwmeester was natuurlijk weer de held van het stuk. Ook mevrouw Holtrop en den heer Schulze komt een woord van lof toe voor hun .uitstekend spel. behaagziek voort met de nieuwe sjaal van crêpe voor den spiegel op alle mogelijke manieren om te doen en zich dan te bekijken. Van tijd tot tijd zag de kapelmeester glimlachend naar haar om, hij zat voor de groote vleugelpiano en fantaseerde maar aan één stuk door, zoodat Hans er genoeg van begon te krijgen. Norbert echter was een aandachtig toehoorder, hij stond tegen het instrument geleund en bleef onafgewend den blik gericht houden op ridder Brechthald, die door de geopende zijdeur uit Ruth's kamer naar binnen keekde tijd van afscheid zou immers reeds zoo spoedig aanbreken, en daarom wilde hij teu minsten met zijne gedachten zich geheel en al verdiepen in het slot der Elzen- koninging 1 Hans stond in de deur, waarmede men in de zijkamer kwam, en bracht bij afwisseling een appel en een heerlijk, met amandelen bezet stuk peper koek naar den mondofschoon die beweging heel handig werd uitgevoerd, bepaalde zijn aandacht zich toch in hoofdzaak tot grootmoeder en Ruth, welke beiden hij met wijd opgespalkte oogen gadesloeg; die twee moesten mekaar stellig aller gewichtigste dingen te vertellen hebben 1 „O mijn lieve, eenige grootmama!" roept de jonge dame eensklaps en slaat de armen om den hals der oude vrouw, „ja, ja, gelijk hebt ge, 't is thans mijn plicht te hulp te komen maar hoe hoe dan toch Wacht eens, ik ben erjuicht zij na een kort verzinnen zoo luid en innig gelukkig, dat Hans verschrikt beide handen tegelijk naar zijn mond bracht, en Anneke overhaast om den hoek der deur kwam kijken. „Laat 't maar gerust aan mij over, alles zal goed terechtkomenfluistert Elzenkoningin haastig de houtvestersvrouw in het oor; vervolgens nog een heimelijke handdruk en een oogenblik later heeft zij den argeloozen Hans reeds zijn koek afhandig gemaakt en dartelt onder allerlei plagerijen met hem om den kerstboom heen. Daar treedt de oude Lenz binnen met een pre senteerblad vol glazen warmen wijn. In een wip i s Ruth hem ter zijde en fluistert hem iets toe j Schagen. De laatste volksvoordracht van dit seizoen, werd gisterenavond alhier gehouden. De opkomst was zeer talrijk. Door de Rederijkerskamer „Onderlinge Oefe ning" van St. Maarten, werden op verdienstelijke wijze twee stukjes opgevoerd, nl. „Doleeren" en „Suzanne". Enkhuizen. De Mannenzangvereeniging „Macte Puer" gaf jl. Zondagavond in de Park zaal het aangekondigde concert. Even als bij vroegere gelegenheden liepen de meeste koornummers goed van stapel. Warmenhuizen. Als iets bijzonders kan worden vermeld, dat drie jaren geleden door een werkman alhier, bezig met baggeren, een voor werp werd opgehaald, oogenschijnlijk zonder waarde, en 't welk daarom door hem voor eene kleinigheid aan een kennis verkocht werd. 't Was een deksel van een tabaksdoosDezer dagen werd 'l andere deel gevonden, door een arbeider met 't zelfde werk bezig, en wel op één uur afstand van de plaats waar 'teerste gevonden werd. De kooper van 't deksel is nu ook in 't bezit van dit stuk. Nu de doos in elkaar gezet en opgeknapt is, wekt hij ieders aandacht. Plij is nl. aan den onder en bovenkant versierd met Hie- roglyphen en bijschriften (Jesaja n, vers 6 en 7, Jeremia 8, vers 6 en 7), alles duidelijk en lees baar. Volgens sommigen zou deze doos wel 200 jaar oud kunnen zijn. De eigenaar Cs. L., stelt hem voor belangstellenden ter bezichtiging. Hoe wel er reeds 'n flinke som voor werd geboden heeft hij er nog geen afstand van «willen doen. Marine en Leger. De mach. 1ste kl. v. c. W. J. Vermeer, dienende aan boord van den rammonitor „Matador", wordt 1 April e. k. geplaatst op het schioefstoomschip „Koningin Emma". Hij wordt vervangen door den mach. 1ste kl. v. c. J. G. H. Jordans. In verband met het eerlang invallend Paaschfeest kan aan de Israëlietische militairen, wier ouders of betrekkingen in hun garnizoensplaats wonen, op de feestdagen vrijstelling van den dienst worden ver leend en aan de overige militairen een verlof van en met 3 April e. k. tot en met 13 April daar aanvolgende. Met het oog op de bewapening van de vesting artillerie en het korps torpedisten met geweren, op 1 April, is door Z.E. den minister van Oorlog be paald, dat met ingang van dien datum vijf meester- geweermakers zullen worden aangesteld, bestemd voor de vier regimenten vesting-art. en het korps torpedisten. V i s s c h e r ij. Nieuwediep, 29 Maart. Sedert jl. Don derdag kwamen alhier van de groote visscherij binnen de sloepen Emma Anna, sch. deBraberBur- gemeester de Jong, sch. Bronder en S a t u r- n u s, sch. van Veelen, gezamenlijk aanbrengende 640 levende-, 310 doode kabelj., 40 lengen, 45 heilbotten, 8 ben- en 27 punt rog, 19 ben vleet en 1500 schelv., terwijl door 44 korders en beugers 4 tot 14 kabelj., 8 tot 100 roggen, 128 tongen, 25 tot 50 schelv., 6 tot 20 mandjes kl. schol en 1 tot 2 manden schar en door trekkers 290 tal haring werden aangevoerd lev. kabelj. gold f 0.90 a f 1.10, doode id. 50 a 75 cent, leng f 1.45 a 1.60, heilbot f8.50 a f12.tong 70 a 90 cent per stuk, rog f 12 per ben, f4.85 per punt en 70 a 80 cent per stuk, vleet f8.50 a f12.per ben, schelv. f35 a f49 't honderd, kl. schol f2.f2.60 per mandje, schar fl.30 per mand en haring 80 cent a f 1.75 per tal. De sloepen Bastiaan Hui berd i n a, sch. Koster, en Luctor et Emer- g 0, sch. v. d. Steen, eveneens van de groote vis scherij aangekomen, hadden hun vangst reeds in voorkoop verkocht. De kotter II.D. 63, sch. Smit, besomde aan tong, rog en schol f85. Onderwijs en Examens. Hoogkarspel. Tot onderwijzer bij de gymnastiek- en schermvereeniging „Vlugheid en Kracht" alhier is benoemd de heer S. Bakker, onderwijzer aan de openbare school alhier. sprakeloos van verbazing staart de 011de getrouwe haar aan, daarop toont hij door een glimlach op zijn gelaat, dat hij de bedoeling begrepen heeften waagt hoofdschuddend de vraag: „Maar, barones, u schertst toch zeker „Neen, 't is volle ernst!" antwoordde de eige nares van Altingen op een toon, die geen twijfel meer overliet, „doe wat ik je gezegd heb, begre pen Lenz brengt haperend een „om u te dienen" uit, laat zich als in verstrooiing door juffrouw Marion het presenteerblad afnemen, dwaalt als een slaap wandelaar naar de deur en kijkt op den drempel nog eens om, alsof hij verwacht dat zijne meesteres het zonderlinge bevel nog zal wijzigen. „Dus morgen gaat gij onherroepelijk op reis?" vraagt Ruth den somber voor zich uit starenden kapitein zij klinkt met hem en zet innig verge noegd even de lippen aan het dampend glas. „Ja", antwoordt hij opziende, „ik heb naar Champagne al bericht gezonden van mijn komst „Ei zoo? En haalt ge u arrest op den hals, in dien gij wegblijft, kapitein?" Hoe schandelijk, zij lacht, en hem breekt bijna het hart bij dit afscheid „Op zijn hoogst eene berisping!" antwoordt hij kortaf, bijna wrevelig, want haar vroolijk gezicht hindert hem geweldig. „En waarom wilt ge nu al heengaan, waarom niet gewacht tot de slede komt?" „Ik zou liever te voet gaan, over de klaver weide!" zegt hij met afgewend gelaat. Zelfs dat maakt geen indruk, freule von Altingen is opeens geheel veranderd, hij herkent haar nauwelijks meer. „Over de klaverweide Vandaag nog Hemel bewaar megrinnikte zij met een guitigen oog opslag, „daar spookt 't immers, meneer de San goulème, zijt ge niet bang voor een ontmoeting met de Elzenkoningin Maar kom," vervolgt ze haastig, een weinig gejaagd zelfs, daar hij hardnek kig het zwijgen bewaart, „als gij ons dan met alle geweld verlaten wilt, en niet eens een ontmoeting met de gevreesde woudnimf schroomt, wij zullen Landbouw en Veeteelt. Op de tentoonstelling van rijstieren, melk-, fok- en vet rundvee, gehouden te Alkmaar, op Vrijdag 28 dezer, zijn bekroond de volgende inzenders Vet rundvee, uitsluitend met hard voeder gemest. Vetle ossen, geb. in 1887. 11. J. C. Bakker, Wieringerwaard, 1ste prijs. 12. D. R. Kaan, idem, 2de pr. 9. Erven D. J. Kaan, idem, 3de pr. Vette koeien (afgewisseld). 27. S. v. d. Hulst, Beemster, 1ste pr. 14. D. Nierop, Nieuwe Niedorp, 2de pr. 28. S. v. d. Hulst, Beemster, 3de pr. 29. K. Blom Dz., St. Maarten, bestuurspr. 31. dezelfde, bestuurspr. Vette koeien (niet afgewisseld). 55. IJ. Bruin, Koedijk, 1 pr. 59. E. v. d. Horst, Schagen, 2de pr. 58. C. Met, Oterleek,'3de pr. Vette kalveren. 61. P. de Wit, Beemster, 1ste pr. 71. J. Laan Rz., idem, 2de pr. 67. J. C. Peeck, Schoorl, 3de pr. Stieren. Rijstieren van inl. ras, geb. in 1887. lste pr. niet toegekend. 75. Jb. Smit Cz., Heer Hugowaard, 2de pr. Rijstieren van inl. ras, geb. in 188S. 91. Jb. Blom, Oterleek, „Hendrik VI", No. 14.78, lste pr. 85. M. J. Koelmnn, Lagedijk, Schagen, „ColumbuslI", No. 448 N. H. R. S.V. „Dirk", No. 926 Grootv.„Columbus", No. 391, 2de pr. 78. Corns. Kooij, Haringkaspel, „Gerrit", No. 1538 V. 943; M.No. 4909, 3de pr. 87. Wed. A. C. Bakker, Wieringerwaard, „Jan II", No. 1454, be stuurspr. Pinkstieren van inl. ras, geb. in 1889. 108. Jb. Blom, Oterleek, „Hendrik VII", No. 1615, lste pr. 100. T. Bijl, Scbermerhorn, 2de pr. 99. K. A. Schenk, Wieringerwaard. „Ruiter", No. 1620 V. „Ruiter II A 10", No. 119S M.„Emma II", No. 7642 en No. 2542 N. PI. R. S., 3de pr. 98. J. Breebaart Kz., Winkel, V.: No. 1061; M. 6474, lste bestuurspr. 113. Jb. Zeeman, Beemster, „Lina's Arabi", geb. 1 April, No. 1625 V. „Jantje's Arabi", No. 1089 M.„Lina", No. 7380, 2de bestuurspr. Melkvee. Melkkoeien, gekalfd na 1 Januari 1890. 116. P. Cz. Boekei, Schagen, lste pr. 119. W. de Geus, Oterleek, 2de pr. 120. A. de Goede, Beemster, „Prinses Wilhelmina", geb 1885, No. 7654, bestuurspr. Melkkoeien, geb. in 1587 (twinters), gekalfd na 1 Januari 1890. 122. H. de Wit, Beemster, lste pr. 121. A. Zijp, idem, V.„Arabi Pacha", No. 294M.„Steven", No. 793, 2de pr. Melkvaarzen, die gekalfd hebben na 1 Januari 1890. 128. L. van der Oord, Koedijk, lste pr. 127. P. Cz. Boekei, Schagen, 2de pr. 129. Jb. Zeeman, Beemster, „Dora", geb. 24 Februari 1889, No. 8032 V.„Rembrandt II", No. 620 M. „Dora II", No. 7376, 3de pr. Kuispinken. 132. P. Cz. Boekei, Schagen, lste pr. 133. dezelfde, 2de pr. 134. F. Brouwer, Nieuwe Niedorp, 3de pr. 131. P. Cz. Boekei, Schagen. bestuurspr. Wolvee. Rammen, geb. in 1889. 142. K. Bal- tus, Alkmaar, lste pr. 141. Wed. J. van Leve- rink. Winkel, 2de pr. Kopnel van 4 fokschapen. 144. K. Baltus, Alkmaar, lste pr. Tot opluistering. 146. C. de Geus, Ursem eene vette koe van gekruist Bretonsch ras, geb. 16 April 1886. V.: van Bretonsch ras; M. van Zuidhol- landsch veeslag afkomstig van den lieer C. J. v. d. Oudermeulen, te Wassenaar, bestuurspr. 148 Swart, Haringhuizen en Groot, Nieuwe Niedorp 5 vette varkens, bestuurspr. 149. F. Brouwer, idem,een Yorkshire beer, bestuurspr. Benoemingen, enz. Bij Koninklijk besluit is eervol ontslag verleend, op verzoek, aan den belasting-ontvanger G. Altena, te Spanbroek c. a. Kunst- en Letternieuws. Inhoud van „Het Album" (geïllustreerd Zondags blad van onze courant), No. 13. In de armen des doods, roman van J. Sheridan le Fanu. Nieuwe boeken, door J. Hendrik van Balen. Anecdote. Ons kind. Uit de herinneringen van een gouddelver, door Kapitein Storm (met een plaat). De Amazonen, of de vrouwelijke soldaten van Dahomey (met 1 gravure.) de laatsten zijn om u op te houden, al valt ook het afscheid van u ons zeer zwaar." Neen maar't is toch ongehoord Zelfs bij het uiten van die woorden schijnt 't haar moeite te kosten een glimlach te bedwingen. Sangoulème klemt de tanden opeen en maakt, onder het uitbrengen van een haastige dankbetui ging, een buiging voor Ruthvervolgens vraagt hij naar juffrouw Marion en snelt naar de eetzaal, om afscheid van haar te nemen. „Adieu, kapitein, veel geluk op reishoort hij zich nog naroepen, maar Ruth's stem verstikt bijna in het lachen. Hij komt terug en steekt grootmoeder de hand toe. De eigenares van Altingen ziet hij niet meer. Uit de feestkamer klinkt het galmend gejuich van Hans, stellig speelt ze al weer met den knaap en is reeds geheel vergeten, dat hier voor het laatst een man op den drempel staat, die zijn geluk, zijn leven, zijn alles bij haar in het stille woudkasteel achterlaat. Met hevig kloppende slapen stormt de jonge zeeman de trap af. Bitterheid vervult zijn hart en brengt zijn rechtschapen gemoed in opstand tegen zulk een spotziek meisje, dat op een zoo krenkeuile wijze gespeeld heeft met zijn heiligste gevoel „Alles was leugen en bedrog aan haarzucht hij wrevelig en opent met een ruk de deur naar het slotplein. Hoe zonderling, alles is zoo stil, binnen in huis is geen levende ziel, hier op het plein geen geluid, geen licht, enkel ginds bij de ophaaalbrug flikkert nog het schijnsel der uitdoovende fakkels. Sangoulème hult zich dicht in zijn mantel en stapt liet plein dwars over, hij wil geen enkelen blik meer achter zich werpen naar de ramen, waar uit nu de tonen van een dartele wals tot hem doordringen. Dat was dus haar laatste groet, een wals! Met drift suelt hij verder maar wat is dat Een donkere afgrond gaapt voor zijne voeten, van den muur af verlichten de fakkels spookachtig op rijzende zwarte balken en planken ha de ket- 1 tingbrug is opgehaald Hoe nu aan den overkant te komen? Teruggaan en hulp vragen? hoe sraa- j Kerknieuw 3. Ds. J. F. Bakker, te Twisk, komt voor op het zestal bij de Doopsgez. gem. te Hoorn. Aangenomen het beroep naar de Chr. Geref. gem. te Hoorn door ds. Rispens, pred. te Noord- wijk aan Zee. De bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan alhier den heer J. Opmeer en tot idem te Medemblik den heer H. J. Wever. Rechtszaken. De Arrondissements-rechtbank te Amsterdam veroordeelde il. Donderdag Christina Goedvolk, weduwe van Hendrik Jacobus Jut, wegens dief stal van twee parapluies en een stukje zeep in de Fransche Bazar, tot 2 jaren gevangenisstraf. Buitenland. Engeland. Lagerhuis. In de gehouden zitting zeide de heer H. Chaplin, voorzitter van het bureau voor landbouwEr heerscht geen veeziekte in Nederland, maar wel zeer sterk in Duitschland, niet ver van de Nederlandsche grens. Het uit Nederland komend vee wordt in het binnenland van Groot-Brittanie toegelaten en is zelfs niet onderworpen aan slachten in de los singsplaatsen doch uit aanmerking van het ge vaar, dat de veeziekte aan de Nederlandsche grens kan worden overgebracht, ondanks de voorzorgsmaatregelen der Nederlandsche regeering, houden de Engelsche inspecteurs de beesten ge durende eenige dagen terug in de plaatsen waar zij aangebracht worden, om zich te vergewissen, dat zij aan geen ziekte lijden, en eerst dan wordt verlof tot verzending naar het binnenland gegeven. Het zou niet verstandig zijn, thans van deze voorzorgsmaatregelen af te zien. Duitschland. Het lid van den Rijksdag Kunert, uitgever van een sociaal-democratisch blad, is onder beschuldiging van majesteitsschennis te Berlijn gevangen genomen. De arbeidsconferentie heeft gisteren hare zit tingen gesloten. (Plaatsgebrek noopt ons de voor stellen der conferentie in ons volgend nummer op te nemen.) Frankrijk. In den Ministerraad deelde de heer Etienne mede, dat er opnieuw een treffen had plaats gehad bij Bontonow (Dahomey). De inlandsche troepen hadden 3 dooden en 12 ge kwetsten. Spanje.GeneraalDabar, een van de officieren, die de monarchie weer hielp vestigen, doet een beroep op alle officieren, ten einde samen te werken tot verdediging van hunne rechten, die (door de voorgenomen reorganisatie van het leger) worden bedreigd. Verschillende generaals onder steunen generaal Dabar; zij trachten zijne houding te verontschuldigen en zeggen, dat hij gehandeld heeft, zooals het hem als generaal en senator paste. De Ministers kwamen herhaaldelijk bijeen zij besloten met kracht op te treden; zij zullen niet dulden, dat tegen de tucht gezondigd wordt en dat het leger zich in de politiek mengt. Noord-Amerika. Een hevige orkaan heeft gewoed in het Ohiodal van Cincinnati tot Kaïro. Daardoor is in vele steden groote schade aan gericht. Vooral Louisville, waar 200 A 300 huizen werden vernield, werd geducht geteisterd. Het aantal personen, die te Louisville omkwamen, wordt geschat op 800, van wie 300 het leven verloren in het stadhuis, waar een groot bal werd gehouden, op het oogenblik, dat het gebouw instortte. Gemengd nieuws. Gisterenmorgen is door den conciërge van de fabriek der Nederlandsche Rhijnspoorweg-Maat- schappij te Utrecht een kistje nabij die fabriek opgevischt, waarin een groote waarde aan juwee- len gevonden werd. Men vermoedt dat deze voorwerpen afkomstig zijn van den indertijd gepleegden grooten juweelen diefstal op het traject „LondenBerlijn." De man te Apeldoorn, "die jl. .Woensdag van zijn kameraad bij een twist een steek met een beitel ontving, is dienzelfden dag nog over leden. delijkIs er dan nergens een sterveling te be speuren „Lenzroept hij, zich omwendend, maar niemand geeft hem gehoor, niemand komt. „GevangenGevangen dusmompelde hij en moest tegen wil en dank glimlachen, „maar wacht eens, Elzenkoningin, tot u keer ik niet terug Hij doet een paar passen om naar het voorplein te gaan, daar kraakt de sneeuw naast hem, vlug als de bliksem duikt uit de donkere schaduw van den muur een gedaante op, die met opgeheven arm hem den weg verspert, en met een vriendelijke, hem maar al te goed bekende stem klinkt hem eeu „halt 1" tegen. Getroffen wijkt hij een schrede op zij. „Gaat 't niet goedschiks, dan maar met geweld vervolgt de 6tem, in naam der Elzenkoningin, ka pitein, gij rijt mijn gevangene „Ruth, Ruth, welk een wreed spel drijft ge met mij," roept hij tot in het diepste van zijn hart ge schokt, „wat moet dit beteekenen Eensklaps vliegt zij op hem toe, slaat de armen om zijn hals en kijkt naar hem op. „Wat dat beteekenen moet, jou trotsche, hardvochtige man Je hier te ketenen en altijd en eeuwig te bannen in het slot der Elzenkoningin, wier krachten gij te gering hebt geschat, die ge wilt verlaten zonder te bedenken, dat ook de waternimfen uit de klaver weide middelen weten te bedenken, om haar geluk met de uiterste inspanning vast te houden." Het roode schijnsel der fakkels viel over haar gelaat, de donkere sluier zakte, haar van het hoofd en de dwarrelende sneeuwvlokken glinsterden tus schen het goudblonde haar. „Ruth! innig geliefde Ruthjuicht hij in overmaat van vreugde. Nu heft zij glimlachend de hand op, de bronzen schaal uit Malmen blinkt er in en uitdagend de neervallende sneeuwsterretjes opvangend, fluistert zij hem zacht toe: „Op een heiliger dag kan ik geen zuiverder water scheppen, kom mijn uitver korene, mijn beminde, kom en ding naar mijn hand „Elzenkoningin, de mijne zijt gij, de mijne voor. alle eeuwigheid!"

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2