Algebra en WerktuigkundeJ. A. Dee, J. Trap, H. D. van der Laag, G. Kramer, A. de Vrij, P. Tillema en C. Valkenburg. Lijnteekenen J. A. Dee, J. Trap, A. Ham, H. D. van der Laag, G. Kramer, M. de Wit, J. C. Egers en M. J. Julianus. HandteekenenG. H. Harms, L. A. van der Kraan, A. G. B. Bishoff en J. C. Egers. Letterkunde J. A. Dee, J. Trap, G. Kramer, H. D. van der Laag, P. Tillema en L. A. van der Kraan. 2de jaar. Algebra en Rekenkunde N. Hanekroot, H. J. Morssink, N. Dijker, J. A. Schapers, F. W. Langhorst, A. Boon, F. Teensma, W. J. Schapers en C. Spigt. Lijnteekenen N. Hanekroot, H. Lange, A. Boon, F. W. Langhorst, A. Anderson, F. Teensma en N. Dijker. Handteekenen N. Hanekroot, C. Spigt, A. Boon, KBoon, G. Smit, N. Dijker, H. Lange en F. W. Langhorst. LetterkundeN. Hanekroot, H. J. Morssink, N. Dijker, A. Boon, G. Smit, A. Anderson, F. W. Langhorst, II. Lange en C. Spigt. 1ste jaar. Rekenen N. Keuzekamp, A. Janzen, L. Klein, W. Rijkers, K. Koppenol, H. Lastdrager, H. Verlieij, W. Iieijman, L. H. Bruijnzeel en J. F. F. Philips. Lijnteekenen H. Buhse, L. Klein, W. Rijkers, N. Keuzekamp, A. Bosch, J. F. F. Philips, P. Klercq JAz., A. Tegel, W. G. Dilg, J. Jonker, P. Samwel, A. Bakker en L. H. Bruijnzeel. Handteekenen D. Kraak, L. Klein, N. Keuze - kamp, J. Jonker, L. H. Bruijnzeel, A. Bakker en A. Tegel. Letterkunde: N. Keuzekamp, P. Klercq JAz., H. Lastdrager, W. Rijkers, L. Klein, H. de Wit, W. de Graaff, W. G. Dilg, C. Koppenol, A. Janzen, C. Heijman, C. van Riel, W. Heijman en J. Hoenson; Texel, i April. Onze vroegere plaatsge noot J. Menno Huizinga, arts te Harlingen, is bij Koninklijk besluit met 16 April benoemd tot Inspecteur van het Geneeskundig Staatstoe zicht voor Friesland en Groningen, met toeken ning van eervol ontslag als plaatsvervangend lid van den geneeskundigen raad voor die provin ciën. Texel. G. schrijft in de Tex. Ct. omtrent het havenplan: dat de Oostervloot geheel schijnt te worden voorbij gezien. In geen der plannen komt zelfs de gedachte aan Oosterend op, hoewel men daar vurig een haven wenscht: ie. Omdat de gelegenheid aldaar bij de Kaap nog beter is dan te Oudeschild; hier toch is onmiddellijk bij den dijk diepte, terwijl er geen droogte voor ligt. 2e. de afstand van Oosterend naar de nieuwe haven zou met een uur afstands verminderd worden. 3e. de haven te Oudeschild is bij tijd en wijle te klein. 4e. De kosten voor een te maken nieuwe haven zouden die voor het vergrooten van de Oudeschilder haven niet overschrijden. Vervolgens brengt G. de volgende vragen onder de oogen van belanghebbenden, ie. Was het van de Oosters onbillijk om voor hun vloot die 90 nummers, waaronder de grootste schuiten, telt, eene haven in hunne nabijheid te begeeren? (de overige van de 176 Nummers zijn verdeeld onder Oude schild, den Hoorn en de Cocksdorp.) 2e. Is de vergrooting van de tegenwoordige haven noodig, als er eene nieuwe haven gemaakt wordt, waar al die 90 schuiten een ligplaats kunnen vinden? 3e. Kan het verlengen van de hoofden, dat p. m. 25 mill. zal kosten, geacht worden eene verbetering te zijn voor de schipperij 4e. Zou het ook mogelijk zijn om met zedelij ken steun van den gemeenteraad een Rijks- haven te bekomen bij Oosterend De voorgestelde uitgaven toch uit de gemeen tekas zuUen gevoelig op de gemeente drukken. Burgerbrug. Bij de Zondag 23 Maart jl. genomen beslissing van den alhier gehouden serie-biljartwedstrijd, was de uitslag als volgt G. Delver, iste pr., f 10C. Besteman, 2de pr., f 7.50G. Verkroost, 3de pr.* f 6C. Kruijer, 4de pr., f5; W. Kunis, 5de pr., f4; K. Bos, 6de pr., Berlin zilver vork en lepel in étuiA. Dalenberg, 7de pr., f 2.50; Jb. Metselaar, 8ste pr., f 2. Schagen. Gemeenteraadszitting op Zaterdag 29 Maart 1890. Afwezig de heer C. Smit. Na lezing en goedkeuring der notulen, wordt woordde von Sangers, terwijl hij den bedoelde vriendelijk toeknikte „de jonge lieden bereiden zich voor het officiersexamen en ik hoop dat Echters- loh's onvermoeid studeeren dan glansrijke vruchten zal dragen Majoor von der Ropp bezichtigde met de grootste belangstelling de inwendige inrichting van het ruime gebouwhij ging steeds naast den commandant en het gesprek der heeren liep hoofdzakelijk over den nieuw aangenomen cadet, Frits, die thans door zijn voogd met zijn toekomstig verblijf in kennis werd gesteld. Dagmar en Frits von der Ropp waren broer en zuster, die reeds vroeg wees geworden, bij hun oom, den majoor, op zijn eenzaam landgoed opgevoed waren. Beiden waren in teugellooze vrijheid opge groeid en kantten zich hardnekkig tegen alles, wat slechts in de verste verte op dwang geleek. „Zie eens even Dagmar, radijs, brood en bier discht men hier op voor avondeten," bromde Frits zijne zuster in 't oor, terwijl hij met een bijkans vijandigen blik de kolossale zaal overzag, waarin de gedekte tafels vlak op elkander stonden, „dat is afschuwelijk, ik eet het niet, al gingen ze ook op hun hoofd staan Dagmar was nieuwsgierig op de lange eettafel toegetreden. „Wie presideert hier, mijnheer von Sangers," riep ze over haar schouder heen. „Een van het laatste studiejaar, om toezicht op de jongsten te houden was het korte antwoord. „Een hunner, die straks gereden hebben „Ja Een plotseling opkomende gedachte vloog door bet brein van het jonge meisje, even overmoedig mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken a. Goedkeuring van Ged. Staten tot aankoop van het tertein voor de vuilnisbelt. b. Proces-verbaal kas-verificatieontvangst f 41961.7O5, uitgaaf f 37368.89*, dus batig saldo f 4592.81. c. Circulaire van de gemeenten Roosendaal en Nispen, verzoekende adhacsie voor de motie aan Z. M. den Koniug, houdende protest tegen alge- meenen dienstplicht. d. Een brief van „Gemeente-Crediet", meldende dat het dividcud voor Schagen over 1889 bedraagt f 190.12*. e. Verslag Lager onderwijs in deze gemeente. f. Een verzoek van den heer P. C. de Moor, onderwijzer, 0111 verlof wegens gezondheidsredenen tot 1 Mei a. s. hetwelk wordt goedgekeurd. Bij de herziening der kiezerslijsten waren afge voerd P. Roggeveen, G. Smit en J. Zeeman. Het kohier der belasting op de houden werd tot een bedrag van f 205 vastgesteld. Omtrent den nieuwen toegangsweg naar het sta tion, wenscht de voorzitter te vernemen, of men, na de beslissing van het Rijk, dadelijk tot aanbe steding zal overgaan, of dat inen daarmede zal wachten tot het najaar. Na eenige discussie over dit punt, wordt met 8 tegen 2 stemmen tot het eerste besloten. Hierna ging de. Raad over in Comité, ter vast stelling van het kohier van den Hoofdei ij ken Om slag. Zijdewind. Den 22 Maart had in den Slootgaardpolder, gem. Haringkarspel, eene ver pachting plaats van 36.520 hectaren vischvvater, voor 4 jaar. Drie biljetten waren ingekomen, waarvan het hoogste was van J. Hessen, te Kal- verdijk, voor f 20.75 Per Jaar> aan w^en de gunning is verleend. Edam. In de kiezersvereeniging „Grond wet" trad jl. Vrijdagavond als spreker op de heer B. H. Heldt, lid der Tweede Kamer. Hij handelde over ons belastingstelsel en gaf daarvan een helder overzicht. Dit gedeelte zijner voor dracht was voor de kiezers, die daarvan nog zoo weinig weten, van grootbelang. Spreker toonde zich geen voorstander van de afschaffing der grondbelasting, maar laakte ten zeerste dat ver schillende grondslagen der personeele belasting geen progressief karakter droegen en dat dit karakter eveneens gemist werd bij de accijnzen, waarvan hij bovendien de suiker-, zout-, bier en azijnbelasting wilde afgeschaft zien. Ook de patentbelasting moest het ontgelden. Van de successie-belasting met een opklimmend recht tot op zekere hoogte in de zijlinie betoonde spr. zich een verklaard voorstander. Ook droeg eene inkomstenbelasting zijne goedkeuring weg als sluitpost der begrooting met jaarlijksche vast stelling bij de wet van het percentage. Hierbij werden de belasring-voorstellen Goeman Borge- sius c. s. besproken en de bedoeling er van uiteengezet. De verwerping van deze voorstellen bracht spr. tot de vraag, of in de naaste toekomst iets goeds voor ons land te wachten is ten opzichte van de hervorming van ons belastingstelsel. Het antwoord luidde ontkennend, met een beroep op de ervaring der laatste dagen, die niet weinig in strijd was met de verkiezingsleuzen en het programma van actie van het jaar 1888. Toch wees de redenaar op enkele gunstige teekenen. Immers, door de voorstellen Borgesius c. s. was het vraagstuk der belastinghervorming aan de orde gesteld en een vraagstuk van den dag ge worden. Ook verdient het opmerking en waar deering, dat alle leden der liberale partij, zelfs met terzijdestelling van vroeger uitgesproken meeningen, thans als één man zich verklaard hadden voor de hoofdgedachte der voorstellen. Na een kort debat over enkele punten uit sprekers rede, sloot de heer D. F. Pont, voor zitter der Vereeniging, de vergadering met een woord van hulde aan den spreker, die over de zaak der belastingen zulk een helder licht had doen opgaan. Enkhuizen. De vereeniging Musica et Amicitia bood jl. Woensdag leden der Concert- vereeniging en leden van het Departement tot Nut van 't Algemeen een Kinderbal, Soiree Dansante en Casino aan. De zaal van 't Nutsgebouw leverde een aardig gezicht op, toen om 7 uur het Kinderbal, onder 'torchest der vereeniging aanving. Een groot aantal kinderen in nette costumetjes met blijde gezichtjes, onder toezicht van ouders en vele belangstellenden waren aanwezig, en vermaakten zich uitstekend tot ongeveer 10 uur. en vermetel als al hare dolle makkers. Onopge merkt bleef ze een paar passen achter, trok snel de roos uit haar knoopsgat en legde die stilletjes onder het eerste het beste servet. „Wie dit voor zijn avondeten vindt, zal ook gek opkijken l!{.dacht ze, „ik wed, dat hij er een sentimenteel vers op maakt. Als het maar niet dat monster is, want zijn gedichten zullen wel even leelijk wezen als zijn gezicht, brr.als ik nog aan dat wezen denk En Dagmar draaide zich op haar hakjes om en trok haar neusje opin het volgende oogenblik viel er alweer iets anders te zien om over te denken. En toen na verloop van een half uur de equipage met de majoorsfamilie naar Berlijn terug rolde, droomde Dagmar reeds van al de pretjes in het vooruitzicht, en had de roos en het gansche kadettencorps al lang vergeten. Doch boven aan een raam van het gebouw was een bleek, smartelijk bewjgen gelaat te zien, en klonk het van trillende lippen „boven alle beschrij ving leelijkEn de donkere wimpers werden vochtig en bijna onbewust rolde een traan langzaam over de ingevallen wang. In zijn hand hield hij een roode roos, die hij telkens opnieuw bezag dan maakte de ernst op zijn gelaat voor eene zachte uitdrukking plaats en keek hij droomerig voor zich uit„En nochtans is het hare roos, ik ken ze uit duizend Waarom heeft ze juist deze bloem op mijn bord gelegd Uit medelijden Het doet haar leed dat ik gehoord heb hoe foeileelijk zij me vindt En het licht der maan gleed door het vertrek en kuste de roode roos in zijn handtoen zag ze er vriendelijk en bekoorlijk uit en deed het oog niet zoo pijnlijk aan als in den feilen zonneschijn buiten Daarna werd het programma vervolgd door ouderen, die nog eenige uren gezellig bijeen bleven. (E. Ct.) Haarlem. Door het provinciaal bestuur van Noordholland is jl. Donderdag bij enkele inschrijving aanbesteed het verdiepen van eenige gedeelten van het Noordhollandsch kanaal. (Raming f 19.000.) Minste inschrijver A. Visser alhier, voor f15.700. Marine en Leger. De luit. ter zee 2de kl. M. J. Gilhuys, behoo- rende tot de rol van Zr. Ms. torpedo-instructieschip „Marnix", wordt met den Oden April a. s. over geplaatst in de rol van Zr. Ms. wachtschip alhier, terwijl de luit. ter zee 2de klasse A. J. M. Nolet met gelijken datum wordt geplaatst aan boord van eerstgenoemden bodem. De off. van adra. 2de kl. J. M. Langlois van den Berg, uit Oost-Indië in Nederland terugge keerd, is op non-activiteit gesteld. Ingevolge de voovschriften betreffende de voeding van de militairen der landmacht in tijd van vrede, zal op aanstaanden Goeden Vrijdag door de troepen van het leger 's morgens brood, boter en kaas worden gegeten, en 's middags aardappelen, zoute- visch en wortelen. Aan de regimenten infanterie zijn opgaven ge vraagd van manschappen, die geneigd zijn bij het wapen der marechaussee over te gaan. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat de miliciens van de lichting van 1890, die onderwijs in de genees- of heelkunde hebben genoten, hulp- apothekers en apothekersbedienden, bij een van de acht gewone regimenten infanterie zullen worden ingelijfd en aan den commandeerenden officier van het korps opgegeven, ten einde te bekwamer tijde in aanmerking te kunnen komen voor eene plaat sing bij eene der compagnicn hospitaalsoldaten. Naar het „Vad." verneemt, zou de generaal jhr. Klerck te 's Hage den dienst met pensioen verlaten, en als commandant der 1ste divisie infanterie ver vangen worden door den generaal ridder Allewijn. Bij het korps genietroepen worden dit jaar 195 miliciens ingedeeld, waaronder geen plaatsvervangers mogen zijn. Van de in te deelen lotelingen zullen zoo mogelijk worden genomen 100 timmerlieden (grof werk) bij voorkeur uit de plattelandsgemeenten, 15 smeden, 2 mandemakers en 5 metselaars, voorts aard-, dijk en polderwerkers en, ongeacht hunne lengte, de be ambten bij den telegraafdienst telegrafisten, ad- sistenten en klerken bij spoorwegen en bij sta tions, de instrumentmakers, de stokers, en de machinisten en wijders bij voorkeur spoorweg- en rijswerkers, riet- of stroodekkers. Op 's Rijks Marinewerf te Amsterdam liep jl. Zaterdag met goed gevolg van stapel een torpedo boot, klein model. De boot zal het nummer XXII voeren. Bij Koninklijk besluit is de heer F. H. van Leent, technoloog, scheikundig adsistent bij het Rijksland- bouw-proefstation te Breda, met den lsten dezer benoemd tot adjunct-scheikundige bij de Marine. Departement van Marine iu Oost-Indic. Ontheven eervol van het bevel over de „Van Speijk," de kapt. ter zee W. A. Arriüns en overgeplaatst als kommand, van Soerabaja en opgedragen de betr. van oudstaanwezend zee-off'. ter reede Soerabaja van het bevel over de „Prins Hendrik der Neder landen", de kapt. ter zee G. J. Buijskes en over- gepl. als komm. van de „Van Speijk" van het bevel over de „Soerabaja" en van de tijdelijke waaru. der betr. van oudstaanwezend zee-off. ter reede Soerabaja, de kapt.-luit.- ter zee M. A. Me- denbach en overgepl. als komm. van de „Prins Hendrik der Nederlanden". Overgeplaatstvan de „Van Speijk" op „Gedeh", de luit. ter zee 1ste kl. jhr. J. F. Coertzen de Koek van „Oenarang" op „Bali" de luit. ter zee 2de kl. P. C. Swaan, onder eervolle ontheffing van de betr. van oudsten off'. aan boord van eerstgen. en tijdelijke opdracht van de betr. van lsten off. aan boord van laatstgen. bodem van „Bali" op „Oenarang", de luit. ter zee 2de kl. H. E. Bun- nik, onder eervolle ontheffing van de betr. |van oudsten off'. aan boord van eerstgen. en opdracht dier betr. aan boord van laatstgen. bodem van de „Havik" te Soerabaja op de „Sperwer" te Makas- sar, de gezaghebber 1ste kl. D. Nolles. V i 8 8 c h e r ij. Nieuwediep, 1 April. Sedert jl. Zaterdag kwamen alhier van de groote visseherij binnen de sloepen M. D. 13, sch. de Korte, P. R. 10, sch. in het rijperk. „Kon ik u maar altijd zoo frisch en heerlijk houden, kleine roos fluisterde de jonge man, „0, dat ge niet behoefdet te sterven en te verwelken als uwe zusters „Zijt ge reeds klaar met nw werk, Echtersloh vroeg iemand achter hem. Hij keek verward op. „Werk? Ik werk niet?" „En ge had plan hedenavond nog aan de wis kunde te beginnen voer de andere hem op ver wonderden toon tegemoet. Alsof zijne ziel op een geheel andere plaats ver toefde, staarde Echtersloh hem aan. „Dat heeft den tijd Wiskunde Wat is wis kunde Tel ze op, hoeveel wonderen iu de kelk eener roos verborgen zijn, hoeveel wreede woorden twee roode lippen kunnen zeggen, hoeveel ellende een leelijk gezicht al iu de wereld gebracht heeft, dan hebt ge wiskunde, en als ge ze dan nog niet gevonden hebt, dan mogelijk is het iets anders, krankzinnigheidEn met een schrillen lach ver dween Echtersloh haastig door de deur Maanden verliepen. „Echtersloh is gek geworden 1" fluisterden de kadetten elkander in 'toor, gingen hem schuw uit den weg en knikten elkaar veelbeteekenend toe, wanneer de jonge man, waggelend als in een diepen droom, de eenzaamheid zocht, nu eens zacht voor zich heen lachte, dan weer met gefronsd voorhoofd, alsof hij het ondoorgrondelijke wilde begrijpen. Echtersloh werkte niet meer, hij keek zijne boeken niet meer in en lachte geheimzinnig als zijne kame raden hem vroegen wat hem toch dikwijls zoo in v. d. Steen, P. R. 42, sch. Hordijk, P. R. 44, sch. v. d. Steen, 11. V. 23, sch. v. d. Hoeven, M. A. 80, sch. Versteeg, M. A. 105, sch. Smit, V. L. 32, sch. Sluimer en V. L. 103, sch. Rietdijk, ge zamenlijk aanbrengende 1340 levende-, 1155doode kabelj., 175 levende-, 72 doode leugen, 21 groote^ 23 kl. heilbotten, 14 ben- en 25 punt rog, 32 beu vleet en 6350 schelv., terwijl door 84 korders en beugers 55 kabelj., 10 tot en 125 roggen, 400 schelv., 10 tot 70 tongen, 3 tot 20 mandjes kl. schol en 1 tot 3 manden schar en door trekkers 730 tal haring werden aangevoerd; lev. kabelj. gold 50 a 80 cent, doode id. 20 a 50 cent, lev. leng f 1.a f 1.40, doode id. 60 a 80 cent, gr. heil bot f 8.a f 13.kleine id. 4.25 a f 5.per stuk, rog f 7.75 a f 8.50 per ben, f 4.10 af4.45 per punt en 65 a 80 cent per stuk, vleet f 7. a f 9.per ben, schelv. f 28.50 a f43.50't hon derd, tong 65 a 75 cent per stuk, kl. schol fl.30 a f 1.70 per mandje, schar f 1.50 per mand en haring 60 cent a f 1.70 per tal. De Belgische sloep O. 161 besoinde aan korvisch f 80. Texel, 30 Maart. De mosselvloot verzond in de afgeloopen week minder dan vorige weken naar Londen en Huil. De Noordzeevisschers besomden van f50 tet f80 per schuit. Een partijtje alikruiken werd weer naar België verzondende prijs was f2.50 per HL. De haringvisschers hadden eene matige vangst.; de haring gold van f 2.25 tot f 0.50 per tal. Door de garnalenvisschers zijn 176 manden garnalen aangevoerd voor de kokerijen de prijs was f5 a f6 per mand. De garnalen zijn verzonden naar Huil, Londen, Parijs en Brussel. Scheveningen, 28 Maart. Eene partij kabel jauw van IJmuiden bracht f 1.tot f 2.50 per stuk op. De prijzen der visch waren voor tongen 70 a 90 cent, scharren f 2 a f 2.25, buitenl. schol f 5.a f 5.25, binnenl. schol f 2.50 a f 3. braad f 2. a f 2.50 en-kokaat f 1.a f 1.50. Scheveningen, 29 Maart. De prijzen der visch waren heden bnitenlek schol f 5 a f 5.25, binnenlek f3. a 3.25, idem braad f 2.a 2.50, buitenlek idem f 3.a 3.25, kokaatf 1.25a1.50, scharren f 1 a f 3, rog f 2.a f 2.25 en tong f 0.90 a 1.— Onderwijs en Examens. Heiloo. De gemeenteraad heeft tot onder wijzeres benoemd mej. W. M. E. Damave, onder wijzeres te Helder. Benoemd tot onderwijzeres aan de Clxr. Geref. bewaarschool alhier, mej. G. de Vries, te Leeuwarden. De 45ste algemeeDe vergadering van het Nederl.- Onderwijzers-Genootschap zal, onder leiding van den Voorzitter des Hoofdbestuurs, gehouden worden op Woensdag, Donderdag en Vrijdag, 30 en 31 Juli en 1 Augustus in de zaal van „hetSchutters hof" te Middelburg. De behandeling van de volgende paedagogische onderwerpen zal 0. ra. aan de orde gesteld worden a. Het onderwijs in de beginselen van het hand teekenen in de lagere school; naar aanleiding van het resultaat der besprekingen van dit onderwerp in de afdeelingen. In te leiden door den heer H. F. de Boer, lid var het Hoofdbestuur. b. Het onderwijs in de vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek in de lagere school, naar aanleiding van het resultaat der besprekingen van dit onder werp in de afdeelingen. In te leideu door den heer G. Kuppenburg Pz., lid van het Hoofdbestuur. c. Op welke wijze behoort het vergelijkend onder zoek der candidaten naar de betrekking van hoofd eener lagere school te worden ingericht? In te leiden door den heer Y. Ykema van '8 Gravenhage. d. Is het doen van uitstapjes met de klasse (wandeltochten, enz.) al of niet aanbevelenswaardig te achten? In te leiden door den heer L. A. F. tan der Ley, van Middelburg. Als plaatsen voor het houden der al gem eene ver gadering van 1891 worden, met toestemming der daarbij betrokken afdeelingen, voorgesteld: Sneek en 's Jlertogenbosch. Landbouw en Veeteelt. Men schrijft van Terschelling aan het „Hbl." In de duinen liggen hier uitgestrekte vlakten, die eeuwen lang bijna niets hebben opgebracht, dan dat ze eenig schraal vopdsel verschaften aan jong vee. Een drietal bewoners alhier zullen beproeven die duingron- den in cultuur te'brengen, gedeeltelijk als bouwgrond, gedeeltelijk voor houtgewas. De directeur van de boschbouwschool te Frederiksoord, met een drietal leerlingen dier inrichting naar 't eiland overgekomen, heeft eenige der duinpannen onderzocht en bevond stilte aan het raam voerde. „Ik zoek mijzelf 1" antwoordde hij dan kortaf. De leeraars schudden het hoofd en hielden hem telkens nadrukkelijk voor „Werk toch, Echtersloh; nog eenige weken en het i9 examen Maar de graaf hoorde naar niemand. Von Sangers nam hem onderhanden en bezwoer hem, opheldering te geven van de zonderlinge verandering die over hem gekomen was. Hij meende het zoo goed met hem en mocht hem gaarne lijden. De jonge man werd rood en verlegen, flanste eenige onzin te zamen en stotterde met angstigen blik„Ik kan geen officier worden, ik weet het nu!" „Zou het tengevolge van den val van 't paard wezen, zou het mogelijk kunnen zijn dat de ongelukkige aan een hersenaandoening lijdende is vroeg men aan den dokter. Deze onderzocht den gewaanden zieke, nam hem scherp waar, en antwoordde hoofd schuddend „Hij is even gezond als vroeger, alleeu schijnt hij aan het idee-fixe te lijden, dat hij geen officier kan worden De tijd van het examen was gekomenEchters loh, de roem van het gansche corps zakte. Hij glimlachte en zuchtte cliep. „Ik moet wegriep hij met wijd uitgestrekte armen. Waarheen Naar zijne stiefmoeder in de residentie Nooit„Naar Casgamala, naar mijn geliefde ruïne Daar is het stil en rustig, daar zijn groote, wonderschoone tuinen vol bloeiende rozen, vergane zuilen en vervlogen pracht, daar ben ik geheel alleen, slechts het maan licht zal langs de geschilderde vensters glijden en mij beschijnen, déar wil ik werken (Wordt vervolgd.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2