lenplein en voor (le bestrating en riolecring van de. Gravenstraat. Do beer Over de Linden geeft iu overweging de volgorde van dit programma te. wijzigen en de bestraling van de Gravenstraat vóór den brugbouiv te doen gaan, waarmede de Voor zitter ziel) kan vereenigen.De heer Oudenhoven meent evenwel dut deze vlieger niet, opgaat.. Do Gravenstraat is een weg die als 'twarc doodloopt en dus dient de brug, als een noodzakelijk ver keersmiddel, vóór te gaan. De heer l'ranken meent en de Voorzitter stemt dit toe dat de uitvoering van de beide werken niet afhankelijk kan zijn van de volgorde, waarin zij op het pro gramma zijn geplaatst. Een vraag van deu heer Vos, of van de vorige leening nog iets is overge bleven, om daaruit thans kosten te kunnen bestrij den, wordt door den Voorzittar ontkennend beant woordt. De beer Korver vraagt of de kosten van alle genoemde werken het bedrag der leening niet zullen overschrijden. De Voorzitter betoogt dat alle werken urgent kunnen worden geacht het zal echter van de beslissing van den Raad af hangen of zij zullen worden uitgevoerd. Dc kosten zullen het bedrag der leening slechts weinig te boven gaan. De lieer Over de Linden bepleit nogmaals de noodzakelijkheid der bestrating van de Gravenstraat; dat daar niet meer verkeer is, wijt spreker aan den onhoudbaren staat van den weg. Wanneer tot het bestraten werd overgegaan, zou de weg waarschijnlijk eenmaal tot de Sluisdijk straat worden doorgetrokken en dan zeker van meer nut zijn dan thans. De lieer Oudenhoven heeft daarop weinig hoopvolgens dezen spr. zal de Gravenstraat immer een achterstraat blijven, die wel met oude steenen kan worden bestraat. Door den heer Van Twisk worden nogmaals de bezwaren opgesomd, die de stichting van een brug voor de schipperij met zich zal brengen. Spreker tracht een en ander met cijfers aan te toonen, die, vol gens liet oordeel van den Voorzitter, zeer overdreven zijn. Het voorstel van het Dag. Bestuur komt hierna in stemming. Met eenparige stemmen wordt be sloten tot de stichting van een gebouw voor den vischafslag en van een nieuw politiebureau en tot bestrating en riolecring van de Gravenstraat over te gaan, terwijl tot bet bouwen van een brug bij dc Windsteeg, na verdediging door den heer Ouden hoven en den Vooi7.itter, met 10 tegen 6 stemmen wordt besloten. Tegen stemden de heeren Hor dijk, Klik, Van Neck, Verfaïlle, Van Twisk en Over de Linden. De Voorzitter doet mededeeling, dal tusschen het Dag. Bestuur en den heer J. Verfaille verschil is gerezen, naar aanleiding van een door laatstgenoemde aangelegden rijweg, in aansluiting met den weg naar de algemeenc begraafplaats. De heer Verfaille is, zonder daartoe de toeslemming van B. en W. te hebben gevraagd, tot. het aanleggen van bedoelden weg, welke voert tot zijne bezittingen aan den Strooweg, overgegaan en heeft deze, niettegenstaande bet Dag. Bestuur daartegen schriftelijk heeft gewaar schuwd, eigenmachtig in verbinding gebracht met den weg naar de begraafplaats. Volgens het oordeel des Voorzitters was hij hiertoe niet gerechtigd. Om dus mogelijke antecedenten te voorkomen, wenscht het Dag. Bestuur door den Raad te zien bepaald onder welke voorwaarden aan den lieer Verfaille yergunning zal worden verleend om over den weg naar de begraafplaats te beschikken en of die weg kan worden geacht voor liet algemeen verkeer te zijn bestemd. De lieer Verfaille zegt, niet den schijn op zich te willen laden, alsof hij zou hebben geweigerd de toestemming van B. en W. te vragen. Hij meent dat geene gronden aanwezig zijn, waarop de Raad hem zou kunnen beletten zijnen weg bij dien naar de begraafplaats aan te sluiten. Spr. wil de beslissing hierover echter gaarne aan de ver gadering overlaten en zal zich gedurende de behan deling dezer aangelegenheid verwijderen Nadat de heer Verfaille de vergadering heeft verlaten, doet de Voorzitter uitkomen dat B. en W. het besluit namen, de tusschenkomst van den Raad in te roepen om tc voorkomen dat het voorbeeld nagevolgd worde en ieder maar naarwillekeur over de eigendommen der gemeente gaat beschikken. Voorz. verhaalt de wordingsgeschiedenis van den weg naar de begraaf plaats en beroept zich op verschillende toenmaals (in 1859) genomen besluiten, om aan te toonen dat de bedoelde weg niet is bestemd voor het openbaar verkeer en dat daarin niet geheel willekeurig ver andering kan worden gebracht. Eene breedvoerige gedachten wisseling vindt hierna plaats. De heer Over de Linden wenscht in dc eerste plaats te zien uitgemaakt of de weg kan worden geacht te zijn een openbare verkeerswegzoo ja, dan heeft de heer Verfaille geen bijzondere toestemming noodig om daar- nooit een menschelijke ziel meer in het park ge komen. De graaf heeft er midden doorheen een traliehek laten zetten, dat het plantsoen benevens den toren van den nieuweren slottuin scheidt, en daarachter heeft hij gehuisd met den ouden Le- brcclit, den eeucn dag na den anderen, zonder dat het een mensehelijk oog vergund is geweest een kijkje bij hem te komen nemen." //Wonderlijk Mijn stiefbroeder is niet wel bij het hoofd Hij had het ongeluk toen hij kadet was, van het paard te vallen, waardoor de hersens zijn aangedaan." «Met uw verlof', mijnheer de graaf, hij praat echter heel verstandig en is goed bij de zaken. Hier en daar is hij wel eens de arbeiders op het veld tegen gekomen en die konden het niet genoeg roemen hoe goed en vriendelijk graaf Desidère met hen gesproken hadhij mag dan eeu beetje won derlijk wezen, maar z/Önzin Mijn broeder is ongeneeslijk krankzin nig!" viel graaf Lothar hem bijkans barsch in de rede, //het beste bewijs daarvoor is wel zijn geheele gedrag, dat met een gezond mensehenverstand niets heeft uit te staan. Mijne moeder heeft mij slechts tot hier toe vluchtige mededeelingen omtrent hem gedaan, omdat de beminnelijke zoon gedurende de cïrie maanden van haar verblijf hier nauwelijks vijf minuten tijd voor haar heeft overgehad. Hij gaat totaal op in zijn eenzaamheid, en daarom houd ik het voor mijn plicht mij in persoon van den stand der zaken te overtuigen. Desidcre's onvermogen om handelend op te treden maakt mij tot majo raatsheer en tegelijk hoofd der familie!" Ér lag een scherpe klank in den toon van den knappen officier; en de woorden //Mijn broeder is onge neeslijk krankzinnig" luidden als een bevel, dat geen tegenspraak duldde. (Wordt vervolgd). van gebruik te maken. Volgens den Voorzitter is de weg voor e.en bepaald doel aangelegd, nl. om toegang te geven tot de begraafplaats, en kan dus niet als ecu openbaren weg worden aangemerkt. Dc heer Hordijk beweert het tegendeel, op grond dat de weg als zoodanig op dc leggers van't kadaster is vermeld. Hij stelt voor deze aangelegenheid voor altijd van de agenda af te voeren, óm te voorkomen dat i de Raad een dwaas figuur maakt. Dc heer Over de Linden bepleit herhaaldelijk liet recht van den heer Verfaille, om den weg naar eigen goedvinden aan te leggen. De heer Van Neck meent dat ecne beslissing in deze niet tot de bemoeiingen van den Raad behoort. Als B. en W. van oordeel zijn dat de heer Verfaille wederrechtelijk over eenig gemeen te-eigendom heeft beschikt, dan moeten daartegen maatregelen worden genomen. Acht de heer Ver faille zich daardoor verongelijkt, dan kan hij zijne grieven aan den Raad openbaren. Spreker laakt de eigenmachtige handeling van den heer Verfaille en vindt het noodig dat daaraan door de Wetgevende macht paal en perk worde gesteld. De Voorzitter verklaart zich een beslist tegenstander van procedu- res en zou daarom liever in eene minnelijke schik king treden. Hij beroept zich op artikel 139 der Gemeentewet, om te bewijzen dat de lieer Ver faille niet van overtreding is vrij tc pleiten. De heeren Korver en Van Neck dringen er bij den Voorzitter op aan, om, wanneer het Dag. Bestuur meent dat de gebruikmaking van den gemccntc-weg wederrechtelijk is geschiedt, die te doen afsluiten. liet blijft den heer Over de Liïiden een raadsel, waarom B. en W. zich zoozeer 'miskend achten de weg is, volgene zijn oordeel, een openbare. Daar verschillende leden blijven aandringen om te beslissen of de weg naar het. kerkhof al of niet voor het openbaar verkeer is bestemd, vraagt de Voorzitter machtiging, daarover het advies van een rechtkundige in te winnen. De heer Franken wenscht, dat B. en W. eerst zullen meedeelen op welke gronden zij een zoodanig advies noodig achten. De omstandigheid dat de weg voorkomt op de leg gers van het kadaster, is voor spr. nog geen bewijs dat liet een openbare is. Volgens de meeningides heeren Moidijk is het gerezen geschil ontstaan door ge kwetste majesteit van het Dag. Bestuur. Meenen B. en W. dat bedoelden weg niet openbaar is, dan kunnen zij zich met bewijzen tot den Ilaad wenden. De heer Maalsteed protesteert tegen de opmer king van den heer Hordijkhij deelt mede dat. omtrent deze aangelegenheid in den boezem vau het Dag. Bestuur geene eenstemmigheid heerschte, waarom de tusschenkomst van den Raad werd inge roepen. De heer Oudenhoven wenscht de zaak tot dc volgende vergadering aan te houden, opdat de Raad gelegenheid hebbe, zich voldoende op de hoogte te stellen. Dit voorstel wordt niet ge steund. De heer Van Neck stelt daarna voor B. en W. te machtigen, een rechtskundig advies in te winnen, terwijl dc heer Over de Linden wenscht te zien uitgemaakt of de weg naar de begraafplaats een openbare weg is. Het voorstel-van Neck, iu stemming gebracht, wordt met 11 tegen 5 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Vos, Hordijk, Hoogenbosch, Oudenhoven en Over dc Linden. De volgende mededeelingen worden voor kennis geving aangenomen 1. dat op 26 Maart 11. ten kantore des gemeente ontvangers kas-verificatie heeft plaats gehad en zicli op dien datum in kas bevond de som van f 5138.95$, 2. dat de gemeente, volgens ontvangen mede deeling van H.II. Gedep. Staten, als toelage van het Rijk in de kosten van liet Lager Onderwijs over 1888 te veel heeft genoten f 543.48, welk bedrag bij het uitkeeren der vergoeding over 1889 zal worden ingehouden. 3. dat de vergoeding in de kosten van lietL. O. over 1890, is bepaald op een bedrag van f 12.990, berekend naar een totale som van f 43.000, en 4. een circulaire van de gemeenteraad van Roo- zcndaal en Nispen, het verzoek behelzende om mede tc protesteeren tegen het hij de Tweede Kamer in te dienen wetsontwerp, waarifl de verplichte per soonlijke militie-dienstplicht wordt voorgesteld. De heer Korver geeft bij de gewone rondvraag zijne bevreemding te kennen dat het jaarverslag omtrent den staat der scholen in deze gemeente nog niet bij den Raad is ingekomen, waarop de heer Vos mededeelt dat het zich reeds in handen van B. en W. bevind. De heer Verfaille wijst er op dat de Vosstraat 's avonds voor het publiek verkeer is gesloten hij wenscht naar aanleiding daarvan te vernemen of die weg particulier eigendom is. De heer Van Wijngaarden acht het gewenscht, dat wanneer het Dag. Best. meent dat bedoelde straat privaat eigendom der gemeente is, het zulks zal moeten kenbaar maken. Op voorstel van den héfer Oudenhoven wordt deze zaak om advies in handen gesteld van B. en W. De zitting wordt hierop door den Voorzitter ge sloten. Helder. Onder het opschrift „Redding van schipbreukelingen" bevat het ,,N. v. d. D." het volgend ingezonden stuk: t Met den heer I. B. I. Loeff, te Vreeswijk, ben ik het volkomen eens, dat het niet slechts zal blijken, doch dat het langs de Noord-Amerikaan- sche kusten sedert jaren gebleken is, dat het kanon, 't zij men het Zy/e-kanon, dan wel het Ilunt- kanon gebruike, het eenig afdoend middel is om verbinding van den wal met het vaartuig dat schipbreuk lijdt te verkrijgen, namelijk dan wan neer het proefondervindelijk bewezen is, dat de gewone of zelf-richtende en zelf-loozende reddings boot wegens hooggaande breakers niet op zee verkeeren kan. Het laatste zal bij vliegend weer natuurlijk herhaaldelijk het geval zijn. Men drale dan niet met het kanon, waaruit een projectiel, waaraan de lijn verbonden is, geschoten wordt, behoorlijk te richten. Ben ik goed ingelicht, dan zijn de heeren Charles Remy en Bienfa.it, civiel- ingenieurs te Rot terdam, in de gelegenheid het bewuste Lyle-kanon, dat langs de N. A. kust zulke voortreffelijke diensten bewijst, in ons land te leveren. Dit kanon heeft alles voor boven het vuurpijl- toestel, dat thans bij de Noord- en Zuidholland- sche Reddingmaatschappij iu gebruik is en her haaldelijk gebleken is geen doel te treffen. Het bovenstaande overnemend deelen wij mede, dat, naar men ons mededeelt, niet boven genoemde-firma maar de firma L. en F. Schilling alhier in de gelegenheid is dit kanon te leveren, daar die firma tot éénig agent voor Nederland is benoemd. Wij voegen daaraan toe, dat auto riteiten alhier van gevoelen zijn, dat dit kanon op geen enkel marine-schip en mailboot mag ontbreken. Helder. Door den kapitein, eerstaanwezend ingenieur der Genie alhier, zal op Vrijdag rS dezer openbaar worden aanbesteed 1. Het éénjarig onderhoud van de werken en kazernegebouwen, enz. te Helder en op Texel. (Raming f 8500.) 2. Eene verving van gebouwen te Helder. (Raming f 1500.) Helder. Door de Arrondisements-Recht- bank te Rotterdam is, ter vervulling van de vacature van kantonrechter te Rotterdam (kanton no. 1.) opgemaakt de navolgende alphabetische lijst van aanbevelingmr. J. D. Van Kuyk, kantonrechter alhier, nu. N. F. Van Nooten, kantonrechter te Gorinchem en jhr. mr. J. L. Stem, kantonrechter-plaatsvervanger en advocaat te Rotterdam. Schagen. Met genoegen vernamen wij, dat ter zake van den aanleg van een nieuwen toegangsweg naar het Station, eindelijk de be slissing van het Rijk bij ons Gemeentebestuur is ingekomen, en nu eerstdaags een begin zal wor den gemaakt met de vereischte grondwetten. (Sch. Ct.) Warder. Aan den heer G. Hartman, te Edam, ambtenaar ter secretarie van de gemeenten Kwadijk, Middelie en Warder, is door de raden dier gemeenten een keurig gouden horloge (met toepasselijke inscriptie) vereerd, voor de door hem bewezen diensten, tijdens de waarneming van het secretariaat. Warder. Onder de nuttige instellingen dezer gemeente, die zicli verheugen mogen in toenemende bloei, behoort o. a. de leesbibliotheek. Uit het jaarverslag, dezer dagen door den direc teur, den heer W. van Twisk, hoofdonderwijzer alhier, uitgebracht, bleek dat haar rekening over 18S9 met een flink batig saldo sloot, zoodat wéér de aankoop van cenigc boekwerken mogelijk is, terwijl ook nog door den heer F. W. Drijver, pred. alhier, ter vergadering eenige boeken weiden toegezegd. Hoorn. Met Mei a. s. zal ook alhier eene melkinrichting worden geopend. Verschillende veehouders uit den omtrek hebben zich tot dat doel vereenigd. De melk zal, na onderzoek, in gesloten bussen met kranen worden rondgevent, door in uniform gekleede personen. Spanbroek. Jl. Vrijdagavond werd het bekende „Kromhout" te Opmeer publiek ver kocht. De herberg, die, toen in Opmeer de kaashandel nog bloeide, f 25,000 kon opbrengen, kracht nu slechts ruim f 3000 op, wat evenwel, als men rekening houdt met het gebouw, nog eene tamelijke som is. Oterleek. Tot lid van het Bestuur van den Oterleekerpolder is herkozen de heer P. Kalis, alhier. Marine en Leger. Zr. Ms. sohroefstoomschip //Tromp", commandant kapt. ter zee K. A. Stokman Bosse, hetwelk 5 Maart 11. van Curacao vertrok, kan tegen 15 dezer alhier worden terugverwacht. Jl. Dinsdag werden te Amsterdam in dienst ge steld Zr. Ms. brikken „Castor" en //Pollux", en het bevel daarover opgedragen aan de luits,-ter-zee lste kl. P. II. Prager en R. C. A. L. Jansen van Afferden. Op dc brikken is ingescheept een deel der hoogste klasse van de opleiding van jongens van de Wasseuaer. Deze jongens ontvangen prac- tische oefeningen aan boord van deze zeilschepen, waartoe tochten iu de Zuiderzee worden gehouden. De luit. ter zee lste kl. P. Hevning, behoorendc tot de rol Zr. Ms. wachtschip te Helievoetsluis, wordt, onder eervolle ontheffing van het door hem gevoerde hevel over Zr. Ms. stoomkannonneerboot //Vos", met 1 Mei a. s. op non-activiteit gebracht en ver vangen. door den luit. ter zee lste kl. J. E. Sickens. De luit. ter zee lste kl. J. H. Hoogstraten wordt geplaatst aan boord van het raderstoomschip voor den dienst der Hydrographie, de „Buyskes", en toegevoegd aan den chef der opname, den gep. luit. ter zee lste kl. C. J. de Jong Pzn. De officier van gezondheid 2de kl. H. F. B. J. A. Noordhoek Hegt, bestemd voor Oost-Indië, zal den 17den Mei e. k. per stoomschip //Bromo" der waarts vertrekken en te Marseille scheep gaan. Door Z. M. is de off. van adm. 2de kl. E. A. Ebbinge Wubben, ter zake van iu doch niet door den dienst ontstane lichaamsgebreken, met 16 April a. s. voor den tijd van vijf jaren op pensioen ge steld, onder toekenning van een pensioen ad fSOO 's jaars. Met 16 dezer worden gedetacheerd aan boord van Zr. Ms. stoomkannonneerboot//Fret", de luit. ter zee lste kl. I. van den Bosch, als commandant, eu de luit., ter zee 2de kl. B. F. Meijboom, en aan boord Zr. Ms. stoomkannonneerboot //Raaf" de luit. ter zee lste kl. K. VV. H. Goetz, als commandant, en de luit. ter zee 2de kl. D. A. van Drooge, allen met genoemden datum geplaatst in de rol Zr. Ms. wachtschip te Helievoetsluis. De officieren van adm. 2de kl. K. A. de Jos- selin de Jong en K. van der Heiden worden res pectievelijk met 21 dezer en 1 Mei geplaatst, eerst genoemde in de rol van Zr. Ms. wachtschip alhier en gedetacheerd aan boord Zr. Ms. instructievaar tuig //Urania", laatstgeuocmde aan boord Zr. Ms. wachtschip te Helievoetsluis. De machinist lste kl. v. K. C. Wackerlin is in West-Indië van het schroefstoomschip //Tromp" op hetschroefstoomschip „Johan Willem Friso" geplaatst, terwijl de officier-machinist 2de kl. J. Jongkeesaan boord van het eerstgenoemde oorlogsschip is ge plaatst, om met dezen bodem te repatriceren. De machinist lste kl. W. J. Vermeer wordt met 15 Mei a. s. geplaatst aan boord Zr. Ms. schroef stoomschip „Koningin Emma der Nederlanden", als chef van het machine-personeel. Honderd vier en twintig jongens van de Kweek school voor Zeevaart te Leiden zijn gisteren aan gekomen op Zr. Als. fregat //Admiraal van Wasse- naer," ten einde aan boord van dien bodem verder voor den zeedienst te worden opgeleid. Daarentegen hebben de 104 onlangs aangestelde lichtmatrozen gisteren genoemd opleidingsschip ver laten en zijn naar hier en Helievoetsluis vertrokken, t. w. naar het wachtschip in eerstgenoemde directie 57, en naar Zr. Ms. instructieschip voor bootsmans- lcerlingen „Nautilus" te Helievoetsluis 47. Departement van Marine in Oost-Indië. Over geplaatst: Van de „Merapi" op de „Van Galen", de luit. ter zee lste kl. J. J. C. C. Bennink. Van de „Ceram" op do „Merapi" de luit. ter zee 2de kl. W. II. Nolthenius. Ingetrokkende overplaatsing op de „Koning der Nederlanden" van den adelborst lste kl. L. F, W. van der Vliet. Naar het „Ulr. Dgbld." met zekerheid verneemt, is van hoogerhand gelast, aan de vesting-artillerie, die heden zou gewapend worden met het geweer klein kaliber, voorloopig dat wapen niet uit te reiken. V i s s c h e r ij. Nieuwediep, 3 April. Sedert jl. Dinsdag kwam alhier van de groote visscherij binnen de sloep Nijverheid, sch. Schriel, met 100 leven de-, 60 doode kahelj., 18 iev.-, 12 <1. lengen, 1 snees rog en 250 schelv., terwijl door 62 kordc-rs eu beugers 25 kabelj., 3 tot 25 roggen, 10 tot 50 tongen, 8 tarbotten, 1 heilbot, 120 schelv., 3 tot 10 mandjes kl. schol, 1 tot 3 manden schar en door trekkers 845 tal haring en 1 zalm werden aangevoerd lev. kabelj. gold 65 cent, doode id. 20 cent, lev. leng f 1.60, doode id. 80 cent, tong 60 a 70 cent., tarbot f 8.a f 10.per stuk, de heilbot f 14.--, schelv. f27.50 a f 45 't hon derd, kl. schol f 1.70 a f 2.25 per mandje, schar f 1.25 per mand, haring 60 cent a f 1.25 per tal en de zalm f 50. Texel. Gedurende de laatste week werden door de Noord zee visschers ter markt gebracht 300 manden kleine schol, 50 manden scharren, 8 tar botten, 400 tongen, 200 roggen en 250 tal haring. De prijzen waren als volgt schol fl.60 a f2.70, scharren f 1.25 a fl.50, tarbot f8 a f10, tongen 60 a 75 ct., haring f0.65 a fl.50. Besomming per schuit f50 a f80. Voor het buitenland werden 176 manden garnalen aangevoerd. Prijs f5 a flï. Scheveningen, 31 Maart. Alhier kwam eene kleine gnmalenboot aan met 5 manden garnalen, die ad f 3.75 per mand werden omgezet. 1 April. Met besommingen van f 50 tot f70 waren dezen ochtend aan een 6 tal Scheveningsche en 5 vreemde schuiten, zij brachten veel manden kleine schol aan, die, doordien zij levend was, toch veel koopers vonden. De prijzen der visch waren heden als volgttong 75 a 80 cent, bunschol 60 a 90 cent en tarbot f4 a f 8 per stuk schol f 4.50 a 5.braad f 3.- a f 3.25, kokaat f 1.a 1.25 en scharren f 2 a 3 per mand. Onderwijs en Examens. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Ger. school Ie Harlingen de heer Ch. Schipper, onderwijzer aan de School met den Bijbel alhier. De heer Schipper heeft deze benoeming aangenomen. Benoemd tot onderwijzeres aan school No. 3 te Heer-Hu gowaard, mej. A. M. Kraijenhagen, teYs- brechtum. Met ingang van 1 April is de jaarwedde van mej. Schoilc'e, onderwijzeres in de Moerbeek, gem. Nieuwe Niedorp, met f 50 verhoogd. Landbouw en Veeteelt. Te Texel gaat het dezen winter met de schapen fokkerij naar wensch. Het wolvee ziet er uitstekend uit en behoefde nagenoeg geen bijvoeder. Met voordacht is er voor gezorgd, om niet al te vroeg lammeren te hebl en. Men ziet er dan ook nog weinig. Benoemingen, enz. Door Z. M. is aan C. Bakker, gew. bewaarder 2de kl. in de Rijkswerkinrichting te Hoorn,een pensioen verleend van f 378 's jaars. Door Z. M. is benoemd tot burgemeester van Schellinghout de heer A. Kool, sect. dier ge meente. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Herv. kerk te Noordzijpe: Goede Vrijdag, 4 April, geen dienst. Zondag 6 April, iste Paaschdag, nm. 1.30, te Oudesluis, ds. te Gempt (avondmaal). Maandag 7 April, 2de Paaschdag, geen dienst. Herv. kerk te Eenigenburg Zondag 6 April, vm. 9.30, te Eenigenburg, ds. van Riet, pred. te Oude Niedorp. Doopsgez. gem. te Zuidzijpe: Goede Vrijdag 4 April, vm. 9.30, te Zuid-Zijpe, ds. van Calcar (avondmaal). Noord- en Zuidzijpe. 6 April (Paschen) ds. te Gempt, Oudesluis nam., Sint Maartensbrug voorm. 13 April ds. van Kluyve, Schagerbrug voorm., Burgerbrug nam. 20 April ds. Mühring, Schagerbrug nam., Bur gerbrug voorm. Huisduinen. 6 April (Paschen) ds. Fetter, Huisduinen voorm. 20 April ds. Hobus, Huisduinen voorm. Wieringen. 6 April (Paschen) ds. Hobus, Oost. voorm.I Hipp. nam. 13 April ds. Pareau, H. voorm., d. O. nam. 20 April ds. Bron, Oost. voorm., H. nam. Beroepen bij de Herv. gemeente te Middelie dr. H. Edema van der Tuuk, pred. te Watergang. Uit onze Koloniën. Volgens de Ind. pers gaat het met den kapi tein van Heutsz zeer goed, ook met den luit. ter zee Spengler, terwijl de luit. Lange, indertijd te Edi gewond, mede geheel genezen is.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2