LEERHOEVE voor Zuivelbereiding Notaris BACKX Notaris BACKX BOELHUIS Abr. Sloos, Notaris te Winkel, De weergegeven kleuren zijn schakeeringen van robijnrood tot licht oranje en helder blauwgroen wordt er op gemist. De photographieën op glas en papier zijn drie weken lang dagelijks aan schel licht blootgesteld geweest en nog even helder en scherp afgeteekend als in den beginne. Rechtszaken. Kanton Helder. Zitting van 26 Maart 1890. Uitspraken: 1 persoon, wegens het in zijn beroep van loge menthouder aan eenige personen nachtverblijf ver schaffen, zonder daarvan aanteekening te houden in het daartoe bestemde registerboete f 3 subs. 1 dag hechtenis. 5 personen wegens openbare dronkenschap, boete f 3, subs. 1 dag hechtenis. 2 personen, wegens als voren bij 1ste herhaling, boete f 5, subs. 2 dagen hechtenis. Arrondissements rechtbank te Alkmaar. Zitting van 1 April 1890. J. P., Alkmaar, wederspannigheid, 3 weken ge vangenis. D. S. en E. K. W., Egmond aan Zee, mishan deling, de le f 1 boete, subs. 1 dag hecht, de 2e 5 dagen gev. C. G. V. en J. G. V., Egmond aan Zee, we derspannigheid, ieder 6 weken gev. P. L. D., Egmond aan Zee, mishandeling 4 dagen, gev. J. K. en J. R., Helder, diefstal, de le 6 maan den, de 2e 1 maand gev. D. E., Winkel, diefstal, 3 dagen gev. D. S., D. K., J. S., C. W. en B. S., Ursem, diefstal, de le 2e en 3e ieder 3 dagen, de 4e en 5e ieder 1 dag gev. E. B., Enkhuizen, beleediging, f 8 boete, subs. 3 dagen gev. J. v. W. en N. N., Hoorn, mishandeling, de le 5, de 2e 14 dagen gev. N. B. en P, U., Hoorn, beschadiging, ieder 8 dagen gev. C. J., Hoorn, wederspannigheid, uitgesteld tot 8 April. W. de G., Hoorn, beschadiging f 8 boete, subs. 3 dagen hecht. Tevens werden 5 bedelaars tot verschillende straffen veroordeeld. Uit onze Koloniën. Aan een in de „Java-Bode" voorkomenden brief uit Atjeh, gedagteekendKota Radja, 14 Febr., ontleenen we het volgende Ik moet u ook noemen den naam van een braaf en dapper onderofficier, den Europ. serge ant Oldendorp, van het 3 de bat. inf., die den kapitein van Heutsz onder het vuur des vijands het eerste verband legde en dit zoo goed deed, dat de dokter van Pakan Kroeng Tjoet den kapi tein van Heutsz zonder een nieuw verband te leggen naar het hospitaal kon zenden. Ware dit niet gebeurd, dan had de kapitein van Heutsz, zwaar in de borst gewond, over een afstand van ruim 1000 M. vervoerd moeten worden, en dan eerst geneeskundige hulp kunnen verkrijgen. Vrij zeker is het dat van Heutsz ons dan ontvallen zou zijn. Wij hopen dat dien braven onderof ficier voor dit kranig feit de koninklijke belooning niet ontgaan zal. Bijden terugtocht, die des middags plaats had en waarbij hij tot de laatsten behoorde, zag hij zijne sectie plotseling door een klewangaanval bedreigd. Met zijn geweer had hij het geluk 2 Atjehers neer te schieten, terwijl een derde Atjeher een doodelijken slag op het hoofd ontving met de kolf van het geweer. Voorwaar, op Oldendorp's borst is het teeken voor moed, beleid en trouw goed geplaatst. Gemengd nieuws- Alkmaar. Jl. Zaterdag werd op de markt alhier vermist een lichtbont, nuchter kalf, behoo- rende aan P. B., te Akersloot. Te Hoorn is jl. Zondagmiddag het drie jarig zoontje van den bloemist V. door de tram overreden. Het kind werd nog levend opge nomen en in het logement „de Toekomst" binnen gebracht, doch is kort daarna bezweken. Het jongetje was wat slecht van gezicht en struikelde bij het haastig voorbijloopen. De koetsier kon met de krachtigste pogingen het ongeluk niet voorkomen, De loodskotter No. 5, schipper W. Meuldijk, passeerde Dinsdag voor den Waterweg het En- gelsche stoomschip „Deepdale" op het oogenblik, dat de bemanning van dit vaartuig bezig was met het katten van het anker, en er een man over boord sloeg. Terstond zette de kotter een sloep uit, maar reeds had de bootsman van de „Deepdale" den drenkeling bereikt en trachtte hem, zwemmende, langs zij te brengen. Inmid dels had de sloep beide mannen ingehaald. Beiden werden nu opgenomen, en toen herkende men in den geredden matroos een oud-Hellevoeter, nl. Hermanus Duinker. Hij was dus door zijne eigen landslieden in het leven behouden. Van de hand des heeren H. Thoe Schwart- zenberg en Hohenlansberg, voormalig bestuurslid van de Blindeninrichting te Utrecht, is een brochure verschenen, waarin genoemde heer enkele mededeelingen doet en ophelderingen geeft omtrent het bekende conflict tusschen hem en het bestuur der bovenbedoelde inrichting. De „Indépendance Beige" deelt mede, dat bij Maastricht het lijk zou gevonden zijn van een onbekend persoon, die zich van het leven zou beroofd hebben. In een portefeuille, welke de man bij zich droeg, zou met tal van uitknip sels uit couranten, alle betrekking hebbende op den zaak van den deurwaarder Gouffé, aange troffen hebben. Bovendien was de zakdoek van den onbekende gemerkt met M. E. Zou het misschien Michel Eyrand zijn? vroeg het blad. Wij hebben ons tot een onzer berichtgevers te Maastricht gewend met verzoek om inlichtingen en deze heeft ons teruggeseind, dat het bericht van de „Indépendance" geheel en al onwaar is. (Hbld.) Een vreeselijk drama is te Delft afge- I speeld. De echtelieden H. T. en P. v. M. maakten zich sedert langen tijd herhaaldelijk schuldig aan misbruik van sterken drank. Niet- j tegenstaande de man niet zelden een weekgeld van f 20 en meer tehuis bracht, was er in de woning van deze ellendige dronkaards gebrek aan het hoog noodige. Zooals van zelf spreekt, gaf de toestand, waarin man en vrouw zich bijna dagelijks bevonden, aanleiding tot hevige vecht partijen. De wanverhouding werd ten slotte zoo, dat de man de vrouw in den laatsten tijd ver weet, dat hij niet de vader van het jongste der drie kinderen was. Voor de moeder was daarom dit kind een doorn in hel oog, en het schijnt, dat zij van de geboorte af aan (het kind was eerst 17 dagen oud) met het plan heeft omgegaan, er zich op de eene of andere wijze van te ont doen. Aan dat plan schijnt zij inderdaad uit voering te hebben gegeven. De jl. Maandag gehouden lijkschouwing althans bevestigt" het vermoeden, dat het kind niet op natuurlijke wijze is gestorven. Er is namelijk gebleken, dat in de eerste plaats het noodige voedsel aan het wicht is onthouden, terwijl een striem in den hals en het vinden van buitengewoon veel bloed in longen en lever het vermoeden wettigen, dat het kind tengevolge van verstikking den geest heeft gegeven. Het spreekt van zelve, dat zoowel man als vrouw in hechtenis zijn genomen en ter beschikking van de justitie zijn gesteld. De verschillende getuigen, reeds in de zaak gehoord, verklaren, dat het kind van des avonds half tien tot half twaalf uur aanhoudend heeft liggen kermen van honger. Plotseling kwam aan dit gekreun een eind, terwijl men later in den jnacht den man tot zijne vrouw heeft hooren zeggen, dat zij het wicht had vermoord. Natuurlijk doet de justitie onderzoek en wij achten het daarom van belang, vooralsnog verdere bijzonderheden achter wege te laten. Vermeld zij alleen nog, dat de man, die zich op het oogenblik waarop zijne vrouw werd aangehouden, in den Haag bevond, zich vrijwillig aan het politie-bureau heeft aan gemeld. Nabij de Koog op Texel zijn twee zooge naamde scheepjesschellingen, die blijkbaar tot broeksknoopen gebezigd zijn geweest, naar ze met een zilveren schalm verbonden waren, uit den grond opgedolven. De muntstukjes zijn bij zonder goed bewaard gebleven en dragen het jaartal 1678. - Een opzienwekkend geval heeft zich te Mainz voorgedaan. De eerste luitenant Stoll wachtte des avonds laat den kapitein der infanterie Salm op en loste op hem 3 revolver schoten. Daarop vluchtte hij. Toen hij zich vervolgd zag schoot hij op zijne vervolgers en doodde toen zichzelven. De kapitein, die als dapper officier bekend stond, is zwaar gekwetst, maar toch hoopt men hem nog in 't leven te behouden. Stoll stond als eenigszins zonderling bekend. Den vorigen avond was hij 'uit Keulen, waar hij in garnizoen lag, overgekomen, blijkbaar alleen met het doel, den moord uit te voeren. De Singer-Maatschappij te New-York heeft een nieuw stelsel van naaimachine in den handel gebracht. De stand van de naald wordt daarbij door de machine zelf geregeld, zoo, dat heton- .mogelijk. is een naald verkeerd in te zetten. Het schuitje der nieuwe machine is niet meer van gaatjes voorzien, want het lastige inrijgen van den draad is afgeschaft, het heeft eene trillende be weging en ronden vorm, ten einde het naald- breken te voorkomen. Buitendien werkt de machine bijna onhoorbaar, daar de kamraderen zijn ver vangen door toepassing Van eene as. Gestorven van schrik. Eenige jongens te Strijp waren een revolver machtig geworden en kochten voor 8 cent kruit; zij begaven zich naar eene afgelegen plek om het pistool daaraf te schieten, maar niemand durfde het aan, toen eindelijk de i4jarige v. d. L. het waagde. Hij ontstelde echter zoo hevig door den knal, dat hij met moeite zich naar huis kon slepen en weldra ten gevolge van den schrik overleed. Eene reuzenpers. De „New-York Herald" heeft op dit oogenblik eene pers in gebruik die in één uur 48,000 exemplaren drukken, vouwen en snijden kan van een blad van acht bladzijden en 12,000 van'24 bladzijden. Zou men nu denken dat deze pers aan den „New-York Herald" voldoet In 't geheel niet, want nieuwe persen zijn besteld, die 90,000 exemplaren van 6 bladzijden, 24,000 van 24 bladzijden in één uur zullen leveren. Stoomvaart eo Scheepstijdingen. Verwacht wordende passagiers per stoomschip „Conrad", van Batavia naar Amsterdam: kapt.-luit. ter zee A. P. Tadema, de heeren P. Weijer, echtg. en 3 kind.. RoufFaer, ofT.-mach. 2de kl. L. Klompc, lnit. ter zee 2de kl. J. Lnijt- jes, mevr. de wed. Schuller, geb. Schaalje en 2 kind., de heer Carl Bons, benevens Zr, Ms. troepen en schepelingen. Burgerlijke Stand van: Texel, van 26 Maart tot 1 April. OndertrouwdJ. Boon cn G. de Wijn. Geboren: Antje, d. v. S. Kuijper Cz. en P. Brans. Hille- gonda Adriana, d. v. C. Zoetelief en M. A. S. H. Vinke. Overleden: N. Stam, geh. m. A. J. Grollé, 44 j. A. Hoedemaker, geh. in. J. Dist, 55 j. C. v. d. Berg, 44 j. T. Smit, eerder wed. v. W. Bakker, laast wed. van A. Witte, 90 j. K. Spigt, geh. m. H. Barhorst, 72 j. Zijpe, van 21 tot 28 Maart. GeborenTrijntje, d. v. W. Visser en J. HofT. Overleden: D. Brommer, 58 j., eclug. van M. Grin. Schagen, van 29 Maart tot 1 Apil. GeborenCornelis, z. v. J. Mooij en B. Tentij. Cornclis, d. v. J. Tames en M. Bakker. Overleden J. Bakker, te Nijmegen, oud 13 j., gedomi cilieerd te Schagen. Haringkarspel, van 1 tot 31 Maart. Geboren Cornelis, z. v. G. Groen en G. Eeken. Jacobus, v. H. Buter en E. Beesterbocr. Catharina, d. v. D. Wijnker en M. Stam. Petrus, z. v. J. Pronk en M. Mul. Cornelia, d. v. P. Borat en G. Raadgevers. Gerardus, z. v. J. Stoop en J. Tin. Cornelia, d. v. H. Blecker en M. Hoogeboom. Aalje Ida, d. v. W. Strooper en G. Baas. D. Koning, echtgen. van T. Wiegand, 73 j. A. te Buik, wed. van A. Stroet, 65 j. Jb. Olij, echtgen. van G. Wes terman, 70 j. D. Hoogeboom, 7 weken. Barsingerhom, van 1 tot 31 Maart. Ondertrouwd: J. Romar en S. van Ketel. S. Liefhebber en A. Tuinman. R. Mantel en N. de Boer. Gehuwd: P. Bakker en M. Groet. J. Romar cn S. van Ketel. S. Liefhebber en A. Tuinman, ft. Mantel en N. de Boer. .GeborenGrietje, d. v. A. Pool en A. H. Kraan. Pie- tertje, d. v. A. Rentenaar en Al. Rentenaar. Frans, z. v. S. Groet en S. Mercboer. Jacoba Cornelia, d, v. L. Beste- vaer cu M. Boogaard. Willem Jan, z. v. W. Schenk en N. van Twuiver. Jannetje, d. v. A. Ploeger en L. Tak. OverledenW. Meulcvcld, 16 d. P. Kooraen, 57 j. C. Raven, 53 j. Een levenl. aang. kind van A. van Westen- brugge en A. Kromhout. Wleringen, GeborenP. Leonardus, z. v. J. Vroone cn E. de Wit. Johanna Elisabeth, d. v. G. Sterk en A. M. Weber. Dirkje Catharina Fitia, d. v. A. M. Bakker en M. de Vries. Cor nelis, z. v. M. Tijsen en P. Tijsen. Dirk, z. v. S. Doves cn A. Mostert. OverledenN. Kaan, echtgen. van C. Lont, 49 j. T. Duijnker, 12 j. G. Bakker, wed. van S. Kaleveld, 74 j. Nieuwe Niedorp, van 1 tot 31 Maart. Geborer: Arie, z. v. A. Maasen en G. Bakker. Jan, s. v. J, Wonder en M. Amels. Dirkje, d v. Th. M. Jansen en M. Groot. Corneli9, z. v. J. de Wever en A. Scheper. Manrtje, d. v. A. Groot en A. Vcrwer. Overleden Geertruida Wit, 5 m. Arie Schenk, 25 j. Albert Bergman, echtgenoot van A. Groot, 50 j. Broek op Langedijk. Ondertrouwd: K. Ven, wïduwn. van M. Wagenaar, 39j. cn M. Slot, jonged. 22 j. BevallenN. Bakker, geb. Nol Poser, D. T. Kloosterboer, geb. Balden, D. OverledenT. Geus. echtgen. van S. Kansen, 49 j. J. Ploeger, 15 maanden. D. Jonker, 27 j. A. Slot. 21 j. S. de Jangh, 35 j. G. Rus, wed. van P. Jonker, 63 j. Bovenkarspel. GeborenCornelis, z. v. S. de Vries en I. Bakker. Overleden: P. Brouwer, 42 j. G. M. Koster, 1 j. Levenl, aaugegevcu z. v. J. Hauwen en S. Smit. Medemblik. OverledenHendrik Peereboom, 1 j. Andijk. Geboren Gerrit, z. v. P. Eijssen en H. v. Dok. Overleden Cornelis Knook, geh. roet E. Pennekamp, 53 j. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Herv. kerk te Noordzijpe: Zondag 6 April, iste Paaschdag, nm. 1.30, te Oudesluis, ds. te Gempt (avondmaal). Maandag 7 April, 2de Paaschdag, geen dienst. Herv. kerk te Eenigenburg Zondag 6 April, vm. 9.30, te Eenigenburg, ds. van Riet, pred. te Oude Niedorp. Noord- en Zuidzijpe. 6 April (Paschen) ds. te Gempt, Oudesluis nam., Sint Maartensbrug voorm. 13 April ds. van Kluyve, Schagerbrug voorm., Burgerbrugnam. 20 April ds. Mühring, Schagerbrug nam., Bur- gerbrug voorm. 27 April ds. Fetter, Oudesluis voorm., Sint Maartensbrug namiddags. Huisduinen. 6 April (Paschen) ds. Fetter, Huisduinen voorm. 20 April ds. Hobus, Huisduinen voorm. Wielingen. 6 April (Paschen) ds. Hobus, Oost. voorm., Hipp. nam. 13 April ds. Pareau, H. voorm., d. O. nam. 20 April ds. Bron, Oost. voorm., H. nam. 27 April ds. Bommezijn, W. voorm., d. O. nam. Maildienst. Verzending O.-I. Mail. Amsterdam (Nederl.)U April. Rotterdam (Lloyd)April 18 Genua (Nederl.)8 22 Mnrseille (Lloyd)15 Marseille (Fr. dienst)5 19 Brindisi (Eng. dienst)11 25 Brindisi (Dnitscbe dienst) 15 13 Mei. De Franscbe mailbooten doen Riouw, Banka en Palem- bang niet aan. Mail Suriname. Amsterdam (Nederl.)9 April 30 April. Southumpton (Eng.)16 St. Nazaire (Fr.) 9 9 Mei. Mail Curacao. Havre (Fr.)18 April 28 April. New-York9 11 Liverpool (Eng.)Eiken Donderdag. Op verzoek worden brieven voor Curacao ook met de Suriaaamsche mail over Amsterdam verzonden. Port der brieven en drukwerken naar Nederl. Oost en West-Indic Per mail voor brieven 15 centa per 15 gTam, voor druk werken 3 cents per 50 gram. Rechtstreeks met de stoomschepen van nit Amsterdam of Rotterdam voor brieven 10 cent per 15 gram, voor druk werken 2 cent per 50 gram. Laatste berichten. 5 April. De minister van Marine brengt ter kennis van zeevarenden1. dat omstreeks half April a. s. in het „Schulpengat" ter hoogte van „Kijk duin" buiten het betonde vaarwater, proeven zullefi genomen worden met geladen torpedo's. Het onveilige terrein zal door boeien worden aangeduid, terwijl zoolang een geladen torpedo te water ligt, door een torpedovaartuig, dat de roode vlag in de top voert, gewaarschuwd zal worden; 2. dat in de betonning va.n de Blauwe Slenk de navolgende wijzigingen zijn gebracht: Zwarte ton no. 8 (Zuiderton) verlengd in 42 dM. water, in peiling Oostkaap Griend vrij bezuiden Noordkaap Griend, N. N. W. W. Z. W.Ooster- bierum, O. i N., op 53 gr. 12 min. 3 sec. Nbr. en o. gr. 26 min. 5 sec. O. .L van Amsterdam. Zwarte ton no. 7 ongeveer 20 Meters om de Z. W.en zwarte ton no. 6 ongeveer 30 Meters om de W. N. W., beide nagenoeg in dezelfde peilingen en diepten als vroeger. Witte ton no. 3 in 48 d.M. water, in peiling Brandaris Terschel ling, tusschen Noord en WestKaap Griend, N. O., op 53 gr. 13 min. 40 sec. N.br. en o gr. 22 min. 0,1. van Amsterdam. 's Gravenhage. Bij de herstemming van een lid voor den Gemeenteraad werden ingele verd 3939 stembriefjes. Daarvan waren 31 van onwaarde en geldig 3908. Gekozen is de heer H. J. C. de Charro, cand. der liberalen, en van Handel en Nijverheid, met 2243. De heer A. baron Calkoen (cand. der Kath. en antirevol. verkreeg 1665 stemmen. Annonces, 4 achtereenvolgende malen geplaatst, worden slechts 3 maal berekend. Annonces, Dinsdags, Donder dags en Zaterdags niet vóór 's mor gens 10 uur ontvangen zijnde, kunnen niet meer worden opgenomen. ADVERTENTIEN. OUDSHOORN. Aanvang van den nieuwen cursus voor jongens en meisjes 1 Mei 1890. Leerplan en informaties zijn te bekomen bij de Directie der Leerhoeve. Opgaven worden ingewacht vóór 15 April 1890. van de Herberg ,.DE KROON" te Nlcnwc Niedorp, met '.HRI^SfcfcDo o r r ij d s ta 1. afzonderlijke Kolfbaan, Aanhoorigheid en Erf, in de kom van het dorp, op Woensdag 16 April 1890. des avonds ten half zeven ure, in het perceel zelf. Aanvaarding 1 Mei 1890, of des door den kooper verlangd, in gebruik op later met den eigenaar Jan Brouwer overeen te komen tijdstip. Betaaldag 29 Mei a. s. De veilingsvoorwaarden liggen acht dagen vóór den verkoop ter inzage ten kantore van den Notaris C. BOONACKER. fffc. m q a zal publiek verkoopen, °P ONDERDAG :VSS®PISÏ5Ie2. 1S90, des voormiddags 11 uur, in de Landbouw-Societeit tfCérès", te Schagen: 1°. Een HUIS en ERF met TUIN, aan de Keinsmerbrug in de Zijpe, groot 5 aren, 68 cent. 2°. en een HUIS en ERF met BOET aldaar, groot 2 aren, 18 cent. Verhuurd: N°. 1 aan den Heer Dk. de Graaf, voor f 40.en N°. 2 aan den Heer Corns. Volder, voor f 65.'s jaars. Behoorende tot de nalatenschap van den Heer Jb. BUISMAN. zal publiek verkoopen, op DONDERDAG 10 APRIL 1890, des voormiddags 11 uur, in de Landbouw-Societeit ,,C r s, te Schagen Een perceel uitmun tend WEILAND, nabij den Middelweg, in den Schagerwaardgemeente 5# Haringcarspel, groot 1 heet., 85 aren. Eigendom van den Heer J. STRUIJF. Dadelijk te aanvaarden. te Wicrlngerffsard, op de plaats /Bronoordaan den Sluisweg, op Woensdag 9 April 1890, des voormiddags 10 uur precies, van: 13 Koeien, die gekalfd hebben of op kalven staan, bijna allen in het N. R. Stamboek inge schreven, 1 tweejarige Stier, eveneens inge schreven, 3 Hokkelingen, 1 bruin Ruinpaard, oud 9 jaren, 1 zwart Merriepaard, oud 9 jaren, 8 Oonschapen, 2 Rammen, eenige Kuikalven, eenige Kippen, Tilbury, Jacht wagen, 2 Boerenwagens, 1 driewielde Kar, Hooischudder, Hooihark, Tuigen, eene partij 11 o o i, Boerengereedschappen en hetgeen verder ter verkoop zal worden aangeboden. Op de boerderij is geene gelegenheid tot uitspanning. H. J. DE LANGE, Notaris, te Alkmaar. zal, ingevolge Rechtelijk bevel, publiek verkoopen: A. Op Woensdag 9 April 1890, des voor middags 10 ure, op de plaats „de Hoop", in den polder Waard, gemeente Barsin gerhom, van wijlen den Heer JAN SPAANS JR. 35 H.L. Garst, 19 zak blauw Maanzaad, 50 zak Tarwe, 59 Baaltjes Karwei, 12 H.L. Turk- sche Boonen, 180 zak Haver, ongeveer 100 H.L. Tarwe, 100 id. Kanarie, ongedorscht, voorts eene partij Stroo en drie kuilen met ongeveer 40000 K.G. Suikerpeenen. B. Op Vrijdag II April 1890, des voormid dags 10 ure, in de Herberg van J. SWARTHOFF, te Sint-Maartensbrug: 30 H.L. Garst, 46 id. groene Erwten en 7 id. Tarwe.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2