smyphonie-orkcst van de stafmuziek der Kon.Ned. Marine te Helder. Den volgenden dag, Zondag 27 April, zal de nationale zangwedstrijd van Mannenkoren gehouden worden. Bij aankomst van den trein te 11.21 zullen de aan den wedstrijd deelnemende vereeni- gingen door het feestcomité en de leden van „Schagen's Mannenkoor Euterpe" worden begroet en aan het station worden opgesteld, om vervolgens met hare vaandels in optocht, opgeluisterd door de muziek van Schagen's Harmoniekapel, te gaan naar het Raadhuis, waar aan de besturen van genoemde vereenigingen door het gemeentebestuur de eerewijn zal worden aangeboden. Daarna volgt de ontvangst van de zangers door het feestcomité in het Noord- hollandsch Koffiehuis, waar hun door „Euterpe" een welkomstlied zal worden toegezongen. Des namiddags, te ongeveer een uur, zal de door „Euterpe" uitgeschreven zangwedstrijd een aanvang nemen, waarvoor als juryleden zullen optreden de heeren Daniël de Lange, llichard Hol en Joh. M. Messchaert. Het belangwekkende van een zang- wedstrijd, en de hier voor het eerst en uit den aard der zaak zeldzaam voorkomende gelegenheid tot bijwoning daarvan, mag eene groote belang stelling doen verwachten. Na afloop van den wed strijd zal op het marktplein een volksconcert wor den gegeven, waarna te acht uren, in het lokaal „De Beurs", de in den wedstrijd behaalde prijzen worden uitgereikt. Bij de gelegenheid tot ontspanning in de ver schillende localiteiten, belooft de illuminatie van de verschillende straten en grachten in deze gemeente een waardig slot te zijn van deze feestviering. Texel. Door den heer Joh. Eelman alhier, is een adres aan B. en W. en aan den Raad ingediend, behelzende het verzoek om de behan deling der havenzaak twee maanden uit te stel len en te onderzoeken het plan van den heer Dros, waaraan is verbonden het graven van een kanaal. Afschriften zijn verzonden aan den minister en aan de Prov. Staten. Wieringerwaard. Jl. Zondag had alhier eene zanguitvoering plaats, bestaande in een zevental stukjes en eene opvoering van de operette „Asschepoetster" door kinderen in costuum. Wat de eerste stukjes betreft, zal ieder uit de stamp volle zaal het eens zijn, dat zij zeer goed werden gezongen, in aanmerking genomen, dat deze Ver- eeniging pas sinds verleden zomer bestaat. De zui verheid liet weinig te wenschen over en wij kunnen gerust vertrouwen, dat als het gezelschap op dezen goeden weg voortgaat, het ons nog menig genot- vollen avond zal kunnen bezorgen. „Asschepoetster" werd door de kinderen op voor hen zeer goede wijze opgevoerd. Het was een aardig gezicht al die kleinen in prachtige costumes te zien opkomen en werkelijk zal menigeen daarvan hebben genoten,echter komt het ons voor, dat de tijd van voorbereiding voor de kleinen wel wat kort was geweest en geven wij ook in overweging om bij een vol gende gelegenheid de piano lager te doen stemmen opdat de zangers er in de hooge toonen „bij kunnen." Alles samengenomen was er veel te genieten en kunnen wij een woord van hulde niet ont houden aan den ijverigen directeur, die ons dezen genotvollen avond verschafte. Het is zeker een verblijdend verschijnsel, dat op eene plaats als deze, waar de lust tot het in stand houden van eene zangvereeniging aan het tanen scheen, zich nieuwe krachten aan deze kunst zijn gaan wijden. Zij hebben getoond dat het hun ernst is, want hunne oefening ging ieders verwachting te boven. Moge nu bij de kleinen door dergelijke opvoe ringen als Asschepoetster" de lust en de vrij moedigheid om voor het publiek te verschijnen worden opgewekt, dan voorzeker is er weer een stap voorwaarts op den goeden weg gedaan. Kolhorn. De Zangvereeniging „Amicitia" alhier gaf jl. Zondag eene uitvoering, uitsluitend voor leden en genoodigden, waarin, onder alge- meenen bijval, behalve eenige zangnummers, op verdienstelijke wijze werd ten gehoore gebracht eene operette„Krelisboer en Ganzendonk". Een opgewekt bal besloot den prettigen avond. Oudkarspel. Met de opvoering van „Twee Vrouwen," (drama in 3 bedrijven) en „Papa gaf permissie", (blijspel in 2 bedrijven) sloot de Rederijkerskamer „Eensgezindheid op den avond van 6 April jl. de rij der voorstellingen in dit seizoen. Een zeer talrijk publiek woonde de voorstelling bij en had, naar wij meenen geen reden, zich hierover te beklagen, daar beide stukken zeer goed door de voordracht der rederijkers tot hun recht kwamen. Met een gezellig bal werd de bijeenkomst geëindigd. Opperdoes. Het spoorwegstation alhier zal worden opengesteld voor het publieke telegraaf- verkeer. Amsterdam. De werkstaking der kolen- werkers duurt voort. Er liggen thans 3 kolen- booten aan de Handelskade de „Fred Snow- don", „Chip Chase" en „Zingari". Aan beide eersten is sedert jl. Maandag echter met 50 man gewerkt, terwijl Dinsdag ook de derde met 20 man van buiten is begonnen te lossen. Politiemacht belet de werkstakers de lossing te belemmeren. Marine en Leger. Op de vergadering van officieren der schutterij, jl. Maandag te Amsterdam gehouden naar aanlei ding der Rotterdamschc geschiedenis, is niet liet geschil zelf noch de missive van den minister be sproken, maar is besloten de Regeering te verzoe ken een wettelijke regeling te willen bevorderen, waarbij de benoeming van schutterij-officieren van een examen afhankelijk wordt gemaakt, en inmid dels een kameraadschappelijk beroep te docri opde vaderlandsliefde der Rotterdamsche officieren, om in afwachting daarvan hun ontslag-aanvraag terug te nemen. Dc minister van Binnenlandsche Zaken heeft op het adres van officieren der schutterij te Gouda, om uiteenzetting van de gronden voor de berisping van de Rotterdamsche officieren, geantwoord dnt daartoe geen reden bestaat. De ontslagaanvraag van de Rotterdamsche officieren is om advies gezonden ann den Commissaris des Konings in Zuidholland. Blijkens een bij het Dep. van Marine ontvangen telegram, is Zr. Ms. schroefstoomschip 1ste kl. „Van Galen" onder bevel van den kapt. ter zee C. A. Le Bron de Vexela, laatst komende van Batavia, 8 dezer te Kaapstad (Knap de Goede Hoop) aangekomen. Aan boord was alles wel. Volgens bij de familie hier te lande ontvangen bericht is de luit. ter zee 2de kl. Jhr. W. F. van Sprengler aan zijne te Atjeh bekomen wonde over leden. De luit. ter zee 2de kl.L. P. Stoppelaar wordt met 1 Mei gedetacheerd aan boord van Zr. Ms. schroefstoomschip 4de kl. „Sommelsdijk". De overplaatsing van den luit. ter zee 2de kl. M. J. Gilhuys aan boord Zr. Ms. wachtschip alhier wordt ingetrokken en hij met 11 dezer op nonacti viteit gebracht. De plaatsing in de rol van Zr. Ms. wacht schip alhier en detacheering aan boord Zr. Ms. iri- structicvaartuig „Urania", met den 21sten dezer; van den off. van adm. 2de kl. K. A. de Josselin de Jong is ingetrokken. Met dien datum wordt hij ijl genoemde plaatsing en detacheering vervangen door den off. van adm. 2de kl. J. H. M. Nittel. De plaatsing in de rol Zr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis en detacheering aan boord Zr. Ms. stoomkanonneerboot „llaaf" met den 16den dezer van den luit. ter zee 2de klasse D. A. Van Drooge-, is ingetrokken. Ter zijner vervanging wordt met gezegden datum aan boord van genoemde stoomkanonneerboot ge detacheerd de luit. ter zee 2de kl. A. J. van Stockum. Na voldoend afgelegd examen is bevorderd tot opperkonstabel bij de Marine de konstabel-majoor A. B. K. Vogel. In de „Staatscourant" van 10 dezer is opgenomen een staat van nalatenschappen van personen, die hij de Koninklijke Nederlandsche Zeemacht zijn in dienst geweest, in den loop der jaren 1888 en 1889 be schikbaar geworden, doch nog niet door de erfgenamen opgeeischt. De rechthebbenden kunnen zich» bij gezegeld adres wenden tot het departement van Marine, onder overlegging van eene door eene bevoegde autoriteit opgemaakte akte van erfrecht. De off. van gez. 2de kl. J. Kuiper, van het instructie-bataljon, wordt overgeplaatst bij het 7de reg. inf. Uit de bemanning van de „Johan Willem Friso," thans in West-Indië, is aan boord van dien bodem een muziekkorps opgericht. Ook aan boord van de „Amstel", te Hellevoetsluis, is een dergelijk korps tot stand gekomen. Naar het „Hbld." verneemt, hebben onderschei den hoofdofficieren en kapiteins der infanterie van boven de 55 jaren van wege den minister van Oorlog eene „vingerwijzing" ontvangen, in den loop van dit jaar hun pensioen aan te vragen. De stoomsloepen van 39 voet, van de zeemacht, zullen worden voorzien van opstaanden rand langs den achterkant van het bovendek, om te voorkomen dat het buiswater in kajuit en machinekamer vloeit. De stuurinrichting der stoomsloepen met twee ach terroeren zal worden gewijzigd. V i s s c h e r ij. Nieuwedlep, 10 April. Sedert jl. Dinsdag kwamen alhier van de groote visscherij binnen de sloepen Luctor et Emergo, sch. v. d. Steen, met 320 levende-, 170 doode kabelj., 77 lev.-, 75 doode lengen, 2 heilbotten, 10 ben rog, 9 ben vleet en 600 schelv. en P e r n i 8 46, sch. Zwanenburg, met 60 lev. kabelj., 2 heilbotten eu 600 schelv., terwijl door 6 korders en beugers 3Q5 roggen cn 10 mandjes kl. schol endoor trekkers 25 tal haring xv er den aangevoerd lev. kabelj. gold 60 a 65 cent, doode id. 20 a 35 cent, lev. leng fl.a f 1.25, doode id. 35 a 75 cent, heilbot f6.af 9.50 per stuk, rog f12 per ben en 70 cent per stuk, vleet f8.50 per ben, schelv. f 14.50 't houflerd, kl. schol fl.50 per mandje en haring fl.45 per tal. Texel. De garnaleuvisschers brachten in de vorige week 171 manden aan voor de kokerijen de prijs was f 4 a 5 per mand. De Noordzee- visschers besomden gemiddeld f 70 per schuit. Naar België werden mooie partijtjes alikruiken uitge voerd, tegen f 2.50 per hl. De verzending van mossselen naar Huil en Londen bedroeg veel min der dan 's winters. De haringvangst was bevre digend doch de prijzen laagze gold van f 1.25 tot f 0.25 per tal. De rogvisschers leverden 16 manden rog af naar Brussel en Antwerpen ze gold 50 a 65 ct. per stuk. Door de Noordzeevisschers van hier zijn in de afgeloopen week elders ter markt gebracht1000 tongen, 20 tarbotten, 400 roggen, 400 manden kleine schol en 100 manden schar. De prijzen waren als volgtgroote tong 50 a 66 c., kleine en middelsoort 15 a 20 c., tarbot f 6.a 8.50, rog 50 ii 65 c., alles per stuk; kleine schol fl.50 a f 2.20 en schar f 1 per mand. Terschelling. In de afgeloopen week was de visscherij niet ongunstig. De vangst van schel- visch was van 200 tot 600 stuks per schot, waar voor van f 10 tot f 13 per 100 stuks werd gemaakt. Kabeljauw was er in zeer voldoenden voorraad bij, waarvoor van1.tot fl.50 werd betaald. Voor kleine schol maakte men van f 2 tot f3; hand schol f 6.50 en hoogertong en tarbot van 60 tot .70 c.," rog 50 a 55 c. en garnalen f 2.50 a 3. Verzonden werden van hier 309 manden visch; al het overige werd direct verscheept. Onderwijs en Examens. De minister van Binnenl. Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op 1 September e. k. bij de Rijkskweekscholen voor onderwijzers te 's Her togenbosch, Haarlem, Middelburg, Deventer, Gro ningen en Maastricht kweekelingen kunnen worden geplaatst. Zij moeten zelf in de kosten van huisvesting en verpleging voorzien. Onderwijs, boeken er. leer middelen worden hun van Rijkswege kosteloos ver strekt. Zij, die voor plaatsing in aanmerking willen komen, moeten zich vóór 15 Mei e. k. aanmelden bij den directeur der kweekschool, die zij wenschen te bezoeken. Zij moeten op 1 September a. s. hun 15de jaar ingetreden zijn en hun 17de jaar nog niet hebben volbracht. Voor het programma van het toelatingsexamen wordt verwezen naar de Nederlandsche Staatscourant van 26/27 Januari 1890, No. 22. meer op zijn hoofd, en zoo spierwit., als ware er geen druppel bloed meer in zijn geheele gezicht.... Eu toen waggelt hij op zijn bed toe en steunt als een stervende„Sibylleloop naar het slot de jonge graaf Vrouw Laubmaun hield weer op en sloeg haar stijfgestreken, krakend ka toenen schort voor hare oogen, die door een nieu wen tranenvloed beneveld waren. „Wat is er met hem gebeurd hij is dood gilde Leontine. „Ach, mevrouw de gravinde jonge mijnheer heeft niet geweten hoe erg het wel was met bet dwaallichtje van Casgamala en hij heeft er gekheid over gemaakt en is overeind in het rijtuig gaan staan en heeft het in den nacht bezworen dat het voor hem verschijnen zou En nauwelijks had hij dat woord over zijne lippen, of daar is het reeds voor hem opgevlamd, zoo schel en ijzingwekkend, dat men het eigenlijk niet beschrijven kan Mijn oudje heeft nog juist zooveel tijd gehad om van het rijtuig af te springen, toen is echter de schim mel als dol, in woeste vaart dwars door het veld op hol gegaan, juist op de marmergroeven aan 0, Heere Jezuswaar mag de arme luitenant nu wel liegen En Lore en vrouw Laubmann hieven in tempo zulk een jammerend geschreeuw aan, dat zelfs de angstkreten der gravin er door overstemd werden. „Heeft hij het dwaallicht bezworen vroeg Do- lores ijskoud. „Dan heeft hij zijn verdiende loon, de lichtzinnige pochhans!" En ze pakte gelaten haar borduurwerk bij elkaar en wendde zich naar de deur. „Ongevoelige slang!" siste het van Leontinc's lippen. lsabella versperde hare zuster vol opgewonden heid den weg. „Waar wilt ge heen, Dolores Wij moeten er op uit om onzen broeder te zoekenriep ze Aan de openbare lagere school te Berkhout werden in het eerste kwartaal van 1890 van de 32,125 schooltijden 3555 verzuimd, d. i. 11 pet. Hiervan komen voor/.iekte (hoofdzakelijk „influenza") 3164 schooltijden, 9.5 pet. Het schoolverzuim om andere redenen is daar dus zeer gering. De Vereeniging „Yolksniin", ter bevordering van getrouw schoolbezoek in de gemeenten Hoog- en Aartswoud, hield verleden week hare gewone voor jaarsvergadering, waariu de festiviteiten werden vastgesteld voor die kinderen, welke gedurende een geheel jaar minder dan 6 keer willekeurig de school hadden verzuimd. Kinderen van 10 jaar en daar boven zullen een rijtoer naar Bergen en Egmond aan Zee maken. Kinderen beneden dien leeftijd zal een schoolfeest worden aangeboden bij dc Geus te Aartswond. Uit de ovèrgelegde staten bleek, dat 118 kinde ren tot den rijtoer konden worden toegelaten en 222 kinderen het schoolfeest kunnen bijwonen. Wanneer men nu weet, dat het getal school gaande kinderen beneden 400 blijft, mag men de resultaten dezer Vereeniging gunstig noemen. Aan de Langereis was het verzuim heel min. Yan de 61 kinderen, die school gaan, hadden er slechts drie 6 of meer verzuimen. Landbouw en Veeteelt. Op eene vraag in „Agricultura" gedaan of het Texelsche schaap van een bijzonder ras is en zoo ja, welke dan de kenteekenen zijn, vinden wij de volgende antwoorden gegeven Het Texelsche schapenras is lang een op zich zelf staand ras geweest, doch sinds het algemeen kruisen in ons land met Engelsche rassen, lang zamerhand al kleiner en kleiner geworden. De ras kenmerken van een Texelsch schaap zijn een rond tonvormig lichaam, met sterk bewolden korten hals en korten kop met breed voorhoofd, korte oore^ en platte neus. Boven het voorhoofd dragen zij een korten woltop. De rechte rug gaat over in een hoog kruisde dijen zijn gevuld en van achteren plat, loodrecht naar den grond als het ware afge stoken, de staart is kort en bewold. Of het goede melkschapen zijn, durf ik niet bij ondervinding te bevestigen dikwijls heb ik hooren zeggen, dat het wel een goed melkschaap is, doch niet zoo goed als het Friesche. De echte Texelsche schapen zijn werkelijk een bijzonder ras en om hun bijzondere geschiktheid tot mesten en hun fijn vleesch daarom zoo gezocht voor de Engelsche markt. Het is dan ook algemeen bekend dat voor de Texelsche lammeren de hoogste prijzen worden bedongen. Zij geven behoorlijk melk, doch niet zooveel als de z. g. Friesche schapen. Het Texelsche schaap is niet groot van stuk, mooi klein kopje, platte rug, fijne pooten, klein staartje en geeft dichte fijne wol. Het is een edel dier en sterk. Mantgum. J. Daalder. Als eene bijzonderheid kan gemeld worden, dat de vette koe van den heer K. Blom, te St. Maarten, op de verleden week te Alkmaar gehouden Paasch- tentoonstelling met een bestuursprijs bekroond, 50 pond zwaarder was dan de met den lsten prijs en 71 pond zwaarder dan de met den 2den prijs bekroonde koe, en bij verkoop nog f 35 meer op bracht dan de met den lsten prijs bekroonde koe. O. B. Men schrijft uit Londen aan de „N. R. Ct." De Hollandsche kievitseieren, die hier nu weldra bij honderden zullen aankomen en ten deele reeds aangekomen zijn, loopen gevaar hunne oude faam te verliezen, ook alweer door de schuld der Hollanders zelf. Kievitseieren zijn, naar diegenen weten, die zich dat weeldeartikel veroorlooven kunnen, alleen smakelijk en eetbaar als zij volkomen versch zijn. In dit opzicht toonen de Engelsche smullers zich meer en meer ontevreden over de kievitseieren van Hollandscheu oorsprong. Deze worden met argwaan bespied en, bij den minsten twijfel, teruggezonden. Zij staan ontegenzeggelijk iu een kwaden reuk, en fijne winkeliers der Bond-street en omstreken, die de clubs en de deftige huizen bedienen, weigeren Hollandsche kievitseieren willens en wetens in ont vangst te nemen. Deze worden door hen op ééue lijn gesteld roet kraaieneieren, welke wel eens in de plaats van kievitseieren in de maag van on wetenden ge«topt worden. De Hollandsche kievitseieren komen hier al te vaak bedorven of „duf" aan. Dit is bet gevolg hier van, dat de Hollandsche boer te lang wacht, alvo rens zijne eieren te verzenden. Hij verbeidt het oogenblik, dat ééne zelfde kieviet htm vier of vijf met tranen in de oogen uit „wie xveet waarde ongëlukkige met gebroken ledematen ligt „Daar, waar de vergelding hem heengeslingerd heeft!" klonk het met huiveringwekkende hardheid, „ga heen, en zie of ge het lichaam nog redden kunt, gij kleingeloovigen ik zal beproeven of ik de ziel voor het hemelrijk winnen kan, ik zal voor den -gewetenloozen spotter bidden En de freule keerde zich om, en verdween zonder ge luid door de deur. „Het is niet om te gelnoven kermde de gravin met gebalde vuist. lsabella stond echter vastbera den op. „Dan zullen wij alleen hem zoeken, mama riep ze op haastigen toon „gauw, Lore, loop naar den pachter en klop hem uit zijn bedEr moet 00- genblikkelijk een rijtuig ingespannen worden, en als mijnheer Kirschner zelf mee zou willen rijden, zou den we hem grooten dank schuldig zijn Lore stormde met oogen, dik van het weenen, weg, en vrouw Laubmann sprong evenzoo vol ijver van haar stoel op. „Ik heb het al aan Christiaan gezegd, freule," riep ze uit, terwijl ze haar hoofddoek, die afgegle- ren was, weêr onder hnar kin bevestigde„hij heeft reeds alarm op de plaats gemaaktAls mijn oudje maar mee kon, mnar, lieve hemel, die ligt als een blok hout ter neer, en verroert zich niet De schrik is hem in de beenen geslagen, en daar enboven heeft hij bijna een half uur in die richtin gen in de duisternis loopen dwalen, eer hij den rechten weg hierheen gevonden had „Ik ga een shawl voor mij halen, mama," riep lsabella hartstochtelijk uit, „wat kan ik voor u meebrengen? De nacht is koud en stormachtig!" (Wordt vervolgd.) „Lothar komt heden in het geheel niet en Laubmann blijft aan het station tot de aankomst van den eersten trein Het is nu al één uurwat dunkt u mama als gij thans ter ruste gingt om morgen ochtend onzen gast met nieuwe krachten welkom te heeten? Dolores en ik kunnen nog wel een poosje opblijven De gravin knikte slaperig „Ge hebt gelijk, petite, het is een verschrikkelijk iets, dat, wachten en ik hoop dat Lothar niet zoo veeleischend zal wezen om dit van mij te vergen Ik zal dus naar mijne slaapkamer gaan bel Lore, om mij behulpzaam te zijn lsabella stond op en liep op de deur toe. Nauw hadden hare slanke vingers den knop omvat, of de zware eikenhouten afsluiting werd reeds haastig open- gestooten, en vrouw Laubman verscheen zoo bleek als een lijk op den drempel, op den voet gevolgd door de handenwringende Lore. „Ach, mevrouw de gravin o, almachtige God kwam het met moeite over de lippen der kleine gezette vrouw „0, wat een schrik, wat een on geluk 0, heilige Clementius, als me straks maar niets overkomt En met voorbijzien van allen verschuldigden eer bied zonk Sybille op den naastbijzijnden stoel, met de handen in de zij en met wijd geopënde oogen naar lucht happend. lsabella trad verschrikt terug. „Wat is er ge beurd, Sibylle Zeg mij in Gods naam, is er een ongeluk voorgevallen En met twee stappen stond ze voor de koetsiersvrouw en omklemde haar arm. „Kom tot u zelve, Sibylle, ik bezweer u „Ach, mevrouw de gravin0, freule Dolores was langzaam opgestaan, en keerde hare moeder den rug toe, die bevend en onbewegelijk op haar stoel bleef zitten. „Ge brengt eene Jobstijding, vrou Laubmann zei ze op ijskouden toon, „uw man eu Lothar hebben een ongeluk ge had het rijtuig is gebroken „O, als het dat maar was freule 0, de ongelukkige graaf zoo jong nogen nu al...." En Sibylle sloeg hare groote handen voor haar ge laat en snikte hartverscheurend. Als geëlectriseerd sprong de gravin overeind. Mijn zoon, mijn Lothar!" gilde ze ,,hy is dood, Sibylle zegt het maar hij is dood!" en ze woelde met hare vingers door haar geonda- leerd haar, en liep als een waanzinnige de kamer op en neer. r „Dood?! dat verhoede de hemel!" lsabella vatte de kleine vrouw bij hare schoudere en bad haar dringend „Spreek, Sibylle, en martel ons niet langer Dolores bewoog zich niet, met bijna irónischen blik volgde zij de gravin, die met theatrale ver twijfeling weeklagend op de causeuse in elkaar ge zonken was. „Daar even komt mijn manbegon Sibylle met stokkende stem, „geheel onverwachtik zit juist en ben bezi? zijn oude grijze jas te verstellen.... en denk daar juist zoo met mijn domme verstand, zoo meteen zal het rijtuig wel komen.en lieve hemelwat een vreugdeals mijnheer de luitenant eerst maar weer thuis isdan komt er zoo'n beetje leven hier in de brouwerijen me vrouw de gravin zal dan zoo al hare kinderen om zich heen hebben.....wèn „Kwam Laubmann alleen?" vroeg lsabella met bleeke lippen «gauw dan toch, Sibylle.... waar om alleen „En toen ik zoo over dat alles dacht, daar wordt buiten in de gang gestommeld en iemand bonst tegen de deur aan als een beschonkeneen toen ik, verschrokken als ik was, wou beginnen te schreeu wenstond mijn oudje al op den drempel 0, Heere Jezus, wat zag hij er uitVerhavend en van onder tot boven met modder bespat, geen muts

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2