eitjes gelegd hebbe, om ze dan tegader op te zenden maar hij vergeet, dat de eerstgevonden eieren niet beter er op worden door te blijven liggen. Is deze methode verkeerd te - allen tijd, zij is vooral ave rechts in onze dagen, nu de concurrentie in kieviets eieren, door de hooge marktprijzen (een daalder per dozijn voor goede eieren is hier nu de gewone groothandelskoers) zoo enorm toegenomen is. Men kende vroeger geene andere kievitseieren dan de Norfolksche en de Hollandsche, doch tegenwoordig komen ze overal vandaan. Het bijeenzamelen van kievitseieren is eenè belangrijke industrie geworden. De puikste, d. w. z. de eieren die het sterkst ge waardeerd worden, komen ons thans uit Wales toe, en de Schotsche hebben ook hunne aanbidders. In de werkelijkheid zijn deze eieren geen haar beter dan de Normandische of de Hollandsche. Zij hebben alleen dit voor, dat zij vroeg, zeer vroeg ter markt komen en zóó versch zijn als men het maar bij mogelijkheid wenschen kan, doordien de bijeenza melaars ze, terstond nadat zij gevonden zijn, opzen den door bemiddeling van agenten, welke ze ter plaatse koopen. Waarom zou hetzelfde in Nederland onmogelijk wezen P Kunst- en Letternieuws. Tot de tentoonstelling van Nederlandsche kunst werken te Berlijn hebben 57 personen bijgedragen. De meeste doeken werden ingezonden door den Keizer. Keizerin Frederik zond 6 schilderijen. On der de meubels bevindt zich een buffet, dat in 1683 in Holland voor den bruidschat van Keur vorstin Sophie Charlotte was vervaardigd en thans aan Keizer Wilhelm behoort. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Herv. kerk te Noordzijpe: Zondag 13 April, 9.30, Schagerbrug, ds. van Kluijve. Herv. kerk te Eenigenburg Zondag 13 April, nm. 1.30, ds. Ludwig, pred. te Heer-Hugowaard. Herv. kerk te St. Maarten. Zondag 13 April, v.m. 9 uur, Valkoog, ds. Mühring. Noord- en Zuidzijpe. 13 April ds. van Kluyve, Schagerbrug voorm., Burgerbrugnam. 20 April ds. Mühring, Schagerbrug nam., Bur- gerbrug voorm. 27 April ds. Fetter, Oudesluis voorm., Sint Maartensbrug namiddags. Doopsgez. kerk te Noordzijpe. Zondag 13 April, geen dienst. Huisduinen. 20 April ds. Hobus, Huisduinen voorm. Wieringen. 13 April ds. Pareau, H. voorm., d. O. nam. 20 April ds. Bron, Oost. voorm., H. nam. 27 April ds. Bommezijn, W. voorm., d. O. nam. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gem. alhier, door ds. J. H. Mühring, pred. te Sint- Maarten en Valkoog. Beroepen bij de Herv. gem. te Brandwijk ds. A. Gelderman, pred. aan Den Burg op Texel. Beroepen bij de Herv. gem. te Alkmaar ds. L. Spoel, pred. te Kampen. Z. M. de Koning heeft f 1000 geschonken aan de kerkvoogden der Nederl. Herv. gem. te Apel doorn, voor den bouw van een nieuwe kerk. De godsdienstoefeningen werden Zondag ge houden een in het gebouw van Patrimonium, éen in de concertzaal van het Park Tivoli en éen in de buurtschap Beemte. Het bevestigen van nieuwe lidmaten geschiedde op den tweeden Paaschdag in het gebouw der Ned. geref. gemeente. Ingezonden Stukken. Voor den inhoud stelt de Redactie sich niet aansprakelijk.'] Mijnheer de Redacteur! Ondergeteckende verzoekt beleefd onderstaande regelen in uw veelgelezen bind te willen plaatsen.'? Gelezen hebbende het verslag van den brand, die Maandag jl. de geheele timmerfabriek van den heer Krijnen in de asch deed leggen, kan ik niet nalaten mede mijn sympathie te betuigen voor de werkzaam heid en de energie, waarmede in het algemeen het reddingswerk werd bestuurd. De lof, die aan verschillende autoriteiten en andere personen wordt toegekend, is dan ook welverdiend. Doch wat den heer Kikkert betreft, diens naam vind ik tot mijn leedwezen niet vermeld, hetgeen ik toch zpo gaarne zou gezien hebben, daar hij de allereerste persoon was, die na het uitbreken van den brand aanwezig was en de noodige bevelen gaf. Op zijn last en met zijn hulp, heb ik en een aantal mijner collega's, die kwamen toesnellen, de hoofd deur van het fabrieksgebouw weten open te krijgen. Zoodra wag dit niet geschiedt, of wij, voorafge gaan door den heer Kikkert, drongen het gebouw binnen. Niettegenstaande rook en vuurgloed beletten hoegenaamd iets uit te richten, zag ik onzen dap peren aanvoerder (J. Kikkert) de handen aan een kist met gereedschap slaan, die hij, geholpen door eenige mannen, naar buiten bracht. Verder werden nog eenige stukken hout en an dere voorwerpen buiten het gebouw gebracht, doch inmiddels namen de vlammen in zoo'n hevigheid toe dat het gebouw moest worden verlaten. De heer Kikkert, ziende dat hiervan niets meer te redden viel, gelastte ons de vensters van het belendende kantoor weg te breken, ten einde daaruit nog zooveel mogelijk het een en ander te verwij deren. Met veel moeite konden we daaruit nog eenige teekeningen, papieren en eenig ijzerwerk in veiligheid brengen, doch verdere moeite was ver- geefsch, daar de brand reeds zoo'n schrikwekkend aanzien had verkregen, dat men zich op eenigen afstand niet meer veilig kon achten. Inmiddels was de brandweer op het terrein aan gekomen en met haar blusschingswerk begonnen. Ik werd elders geroepen, waardoor ik de hande lingen van den heer Kikkert verder niet heb kunnen gadeslaan, doch volgens mijn bescheiden meening, M. de R., is het voorgaande toch al voldoende om zijn beleidvol en krachtig optreden in deze te erkennen; dit in uw geëerd blad vermeld te zien, ia mijn eenigen wensch. Dank zeggende voor de verleende plaatsruimte, blijf ik met de meeste hoogachting, Uw dienstw. dienaar, B. S. v. d. WEERD. Helder, 9 April 1890. Buitenland. Duitschland. Jl. Dinsdagmorgen zijn al de mijnwerkers bij al de mijnen aan 't werk gegaan. In de Hibernia arbeiden 465, Wilhel- mina 827Rhein Elbe 488Alma 440. De werkstaking kan als geëindigd worden beschouwd. Drie wagens van een trein met werklieden, voor Frankfort bestemd, zijn bij het station Goldstein ontspoord en stortten van een helling naar beneden. 27 werklieden zijn gewond, van wie 8 zeer ernstig. Het verkeer is niet gestremd. Na de Keizerlijke Kabinetsorder tegen de weelde der officieren hebben reeds een aantal officieren van het gardekorps, die zich aan de beperkingen niet willen onderwerpen, hun ontslag gevraagd. Oostenrijk. Jl. Dinsdag werden door de werkstakers in de voorstad Neulerchenfeld ernstige ongeregeldheden veroorzaakt. Toen de samen geschoolde werklieden weigerden uiteen te gaan, zelfs nadat een salvo met losse patronen was gegeven, maakte de politie met den sabel een charge. Bij het uitgaan der fabrieken vermeerderde het aantal der werklieden die samenschoolden. Twee koffiehuizen werden geplunderd. De alcohol werd aangestoken en veroorzaakte brand. Ook werden twee politie-bureaux vernield. De orde werd eerst hersteld, toen twee escadrons kurassiers en een bataillon infanterie waren aan gekomen. 37 personen werden in hechtenis genomen. Vele burgers en tien politie-agenten zijn gewond. Volgens de laatste berichten hebben drie dui zend metselaars het werk hervat. De politie ver bood twee meetings. Frankrijk. In een manifest, gericht tot alle socialistische vereenigingen hier te lande en onderteekend door alle socialistische leden van de Kamer en den Gemeenteraad, worden alle werklieden opgeroepen, teneinde 1 Mei door een vredelievende betooging op de invoering der onmisbare hervormingen aan te dringen. Rusland. Een paar honderd studenten, die aan de ongeregeldheden aan de hoogere scholen te Petersburg hadden deelgenomen, zijn naar andere scholen verplaatst. De leiders der bewe ging zullen ernstig gestraft worden. Volgens den correspondent der „Daily News" hebben eenige hoogleeraren, die instemming met de studenten betuigden, o. a. debekendescheikundige prof. Mendelieff, eene scherpe berisping van den minister van Openbaar Onderwijs ontvangen en dientengevolge ontslag gevraagd. De berichtgever van de „Times" meldt, dat bijna alle politieposten en gevangenissen te Pe tersburg vol studenten zijn. De prefect wordt van vroeg tot laat als belegerd door een menigte ouders, verwanten en vrienden, die meest vergeefs voor de gevangenen genade vragen. In verband met de ongeregeldheden zijn ook eenige officieren en soldaten gevangen. De aanvoerders zullen vermoedelijk naar Oren- burg gezonden worden, om daar als soldaten bij de troepen te worden ingedeeld. Spanje. In den Senaat heeft generaal Daban een heftige redevoering gehouden tegen Sagasta. Hij zeide, dat deze laatste uit de pronunciamento's voordeel had getrokken, zonder ooit zijn leven in gevaar te stellen. Hij verklaarde, dat hij als militair zou gehoorzaamd hebben aan de bevelen van den minister van Oorlog, die hem arrest had opgelegd, maar dat hij als senator alleen voor den wil van den Senaat zal buigen. Hij eindigde met te zeggen, dat Sagasta het land misleidt en de instellingen in gevaar brengt. De ministers van Oorlog en Justitie verdedigden de handelingen der Regeering. Al de generaals, die in den Senaat zetelen, hebben de houding der Regeering afgekeurd. Generaal Campos verliet de zaal, toen de minister van Oorlog het woord nam. Peru. Er heerscht hier groote spanning, naar aanleiding der Presidentsverkiezing. De Regeering heeft alle openbare staatkundige demon- stratiön verboden. De generaal Pierolas, oud dictator, is gisterenavond in hechtenis genomen, onder beschuldiging van pogingen tot het be werken eener omwenteling. Ernstige geschillen zijn ontstaan tusschen de Regeering en den ver- kiezingsraad. Laatstgenoemde weigert te gehoor zamen aan het bevel der Regeering tot toelating van een lid van den Raad, dat door den prefect op wettige wijze benoemd is. De Burgemeester, zijn adjunct en drie leden van den Raad zijn in hechtenis genomen. Ongeregeldheden hebben echter niet plaats gehad. Een Engelsch eskader wordt morgen verwacht. Gemengd nieuws- 'Texel. De schippersknecht. D. V. had verleden Zaterdag, door het losgaan van een knoop in een. touw, waaraan hij zich vasthield, het ongeluk, uit den mast van eene schuit te vallen. Hij kwam, na eerst op de giek te zijn gevallen, neer voor den ingang van het voor onder. Hoewel de val groot was, kwam hij met eenige lichte kwetsuren aan het hoofd en den sc hrikvrij. Vlieland. Op het Noorderstrand alhier is aangespoeld een in vergevorderden staat van ont- bindend verkeerend mannelijk lijk, gekleed in gelen oliebroek, zwarten bovenbroek, bruin tricot onderbroek, zwarte sokken, bruin tricot borstrok, grijs wollen boezeroen, gestreept flanellen over hemd en lederen riem. Op het lijk bevond zich een knipmes. Geen merkbare teekenen. In de Ruiterstraat te Groningen heeft jl. Maandagnacht eene hevige vechtpartij plaats gehad, waarbij zekere Zuidema ernstige hoofd en rugwonden bekwam. Naar het bureau van politie vervoerd, is hij door den heer Reijenga, arts, verbonden, waarna men hem ter verdere verpleging naar het academisch ziekenhuis heeft overgebracht. Men vreest voor zijn leven. De dader van deze mishandeling, G. Westerveld, is in hechtenis genomen. Op den eersten Paaschdag is in eene her berg onder Dongen (Noordbrabant) bij een strijd tusschen aldaar vertoevende stroopers, een jonge ling door een geweerschot doodelijk in den buik getroffen. Hij was binnen weinige minuten eenlijk. Jl. Vrijdagavond is een vrouw in White- chapel vermoord op de wijze van Jack the Rip per. De dader is een Chinees naar men zegt. Dertig Chineezen zijn gearresteerdmen meent, dat zich onder hen de moordenaar bevindt. Twee Grieken te Smyma begaven zich tot den opperrabbijn en boden hem een kind te koop aan voor de Paasch-ofterande De opperrabbijn liet de politie komen, die de beide Grieken in arrest nam. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Conrad (s), vim Batavia naar Amsterdam, passeerde 8 April DungcDess. Bantam (s,), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 8 April van Pori-Saïd. Stjernen, kapt. Jensen, arriveerde 8 April van Dram men te Nieuwediep. Heimath, kapt. Pieplow, van Nieuwediep naar New- castlc, arriveerde 5 April te Shields. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet.) Windrichting en kracht. nwtw. 17 Kg. uwtn. 9 Barometer Thermometer mRI. Cs. Stand. Afw. Stand. 751.25 - 8 75i 5.7 753.92 - 5.98 3 8 754.74,;- 5.16, 4.8 -2.0 -1.9 -3.2 0.81 0.79 0.69 Weersgesteldheid. Dichtbew., onstuimig, buijig. Bewolkt, helder, goedweer. Lichtbew., koel, goedweer. Toestand de zee. Rol in zee. Golvend, id Verwnchting: Noordwestenwind. Marktberichten. Texel, 6 April. Kocbotcr 60 cent per half kilogram Kip-eieren t 2.50 per 100 stuks (de verzending bedroeg ruim 35.000), Eend-eieren f 3.50 per 100 stnks en Kievits eieren 22i n 25 cent per stuk. Hooi f 14 per 500 K.G. Paardenhuiden f 8.n 8.50, Schapenhuiden f 2.25 a f 3.50 en Lainshuiden f 1.45 a 2.50 per stuk. SCHAGEN, 10 April. 8 Bokk. en Geit. f 0 25a 5.00 20 mag. Varkens. 19 a 23 19 Biggen 10 a 13 10 Kippen c. 60 n 120 12 Eenden 80 a Boter p. kop 65 a 70 Kaas p. kilogr. 20 a 35 Kip-eieren p. 100 250 a 275 E.-eieren 280 a 300 3 Paarden f 60 a 200 Stieren. n 69 Gcldckoeien 140 a 280 40 Kalfkocien 200 a 280 6 Vaarzen 100 a 160 Hokkel.a 148 n. Kalveren 4 a 19 376 Schapen 20 a 35 Lammeren a Alkmaar, 5 April. Aangevoerd221 nucht Kalveren, f 8 a 16 - 346 Schapen, f 20 n 35 5 Lammeren, f 8 a 15 j 153: mngcre Varkens, f 18 a 25 231 Biggen, f 9 a f 13.50 11 Hokken en Geiten, f 4 a 10; 6 kleine Bokjes, 25 a 30 -c.18 Koeien cu Ossen, f 170 a 230; 6 Paarden, f 60 u 300alles per stuk. Boter 60 a 70 c. per kop. Kip-eieren f 2.75 a 3.25 en Eend-eieren'f 3 per 100 stuks. Door den tweeden Paaschdag werd op 7 April geen Veemarkt gehouden. De groote Voorjaarsvecmarkt zal alhier worden gebonden op Maandag 21 April en de groote Paardenmarkt op Woensdag 23 April. Purmerend, 8 April.Aangevoerd: 149 stapels Kleine Kaas, f 33 per 50 K.G, 1074 K.G. Boter, f 1 05 a 1.10 per K.G. Kievits-eiercn 18 a 20 c. per stuk. 237 Blinderen. 15 Paarden. 132 vette Kalveren, f0.80 a f 1.10 per K.G. 572 nucht. dito, f 6 a 18 per stuk. 58 vette Varkens, 36 a 55 c. per K.G. 115 mag. dito, f 14 a 29 per stuk. 289 Biggen, f 9 a 12 per stuk. 1636 Schapen en Lammeren. Haarlem, 9 April. Vette Schapen f28 af 33 per stuk. Schiedam, 9 April. Moutwijn f 9.Jenever f 14.50, Arnst. Proef f 15.75, Spoeling-Beurs f 1.40, Spoeling- Commissie f 1.40. Londen, 8 April. Aangevoerd 1400 Runderen, 7000 Schapen en Lammeren, 10 Kalveren, Zwijnen, Prijzen: Runderen 3-6 n 5-0, Schapen en Lammeren 5-6 a 6-9, Kalveren 6-0 a 6-8, Zwijnen - a - Burgerlijke Stand van: Helder, van Dinsdag tot Donderdagmiddag. Gehuwd P. van der Ilarst cn S. Brakke. R. Maalstecd en A. van der Hulst. W. Rau en J. Verbsrnc. S. Swacn en J. Roosloot. J. H. Jole en A. Schenk. W. C. Platvoet en M. Hoekstra. BevallenA. Nonnckes, geb. Boon, D. S. S. Elte, gel). Beek, Z. II. L. C Ludwig, geb. Bizél, D. M. Bijl, geb. Fasol, Z. J. Zwanenburg, geb. Klaasse, D. OverledenP. Oden, 14 m. Levcnl. aangegeven 1. Texel, van 2 tot 8 April. Ondertrouwd J. Breman en M. Gort. GehuwdW. Duinkcr en T. Daalder. Geboren: Pieter, 7.. v. J. Koorn en E. Knol. Picter, z. v. B. Dros en T. Eelman. Pieter, z. v. S. Daalder Pz. en D. Bakker. Grietje, d. v. G. Kuiper Pz. en J. Bakker. Banfje d. v. F., Slot en E. Dninmaijer. OverledenP. Witte Jnz., geh. m. K. Schraag, 53 j. Zijpe, van 28 Maart tot 4 April. Geboren: Maartje, d. v. G. Bruin en A. Klok. George Willem, z. r. M. Jimmink en G. Hakker. Overleden Pieter, z. v. P. Bakker Pronk en J. Wage- rnaker, 1 m. Wieringerwaard, van l tot 31 Maart. OndertrouwdT. Jonker, jonkm., van Hoogwoud, en A. Keesmnn, jonged. J. C. Johannis, jonkm., van Zijpe, en N. Zander, wed. v. A. Kuiper. GehuwdJ. Zeegers, jonkm., van Anna Paulowua, cn P. Raven, jonged. GeborenJan, z. v. P. J. Buis en C. A. de Wilde. Overleden: Alida Auna Petronellu, d. v. J. Boon en A. Drijver. A. C. van der Wal. echtgenoote v. K. Schrieken, 65 j. J. Druif, weduun. v. G. van der Oord, 68 j. F. v. Zoonen, z. v. J. van Zooncn en T. Eenigenburg, 31 j. Westwoud. OndertrouwdP. Koeman, won. te Venhuizen, en H. Hoogendijk. W. de Boer en A. Vriend, won. te Sijbekara- pel. P. Oud en A. Gorter, won. te Hoogkarspel. K. Oud en G. Koeman, wonende te Blokker. OverledenC. P. Zuiker, 2 m. M a i 1 d i e n st. Verzending: O .-1. Mail. Rotterdam (Lloyd) 18 2 Mei. 22 6 29 April. Maraeille (Fr. dienst) 19 3 Mei. Brindisi (Eng. dienst). 11 25 April. Brindiai (Duiuche dienst) 15 13 Mei. De Frausche mailbooten doen Riouw, Banka cn Paleja* hang niet aan. Mail Suriname» Amsterdam (Nederl.)30 April. Southampton (Eng.)16 April. 30 April. St. Nazaire (Fr.) 9 Mei. Mail Curacao. Havre (Fr.)13 April 28 April. New-York11 Liverpool (Eng.)Eiken Donderdag. Op verzoek worden brieven voor Cura5ao ook met de Suriuaamsche mail over Amsterdam verzonden. Port der brieven en drukwerken naar Nederl. Oost en West-Indie Per mail voor brieven 15 cents per 15 gram, voor druk werken 3 cents per 50 gram. Rechtstreeks met de stoomschepen van nit Amsterdnir of Rotterdam voor brieven 10 cent per 15 gram, voor di uk- werken 2 cent per 50 gram. Laatste berichten. 10 April. Helder. Het stoffelijk overschot van den heer L. Jelgersma Gz. alhier is jl. Zaterdag op plechtige wijze ter aarde besteld. Op de begraafplaats had zich een groot aantal belangstellenden vereenigd om den overledene de laatste eer te bewijzen. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den heer ds. Bommezijn, die de vele deugden van den heer Jelgersma her dacht. Een der zoons van den overledene bedankt namens de familie voor de bewezen eer. Helder. Het gezelschap Van Lier bracht Dinsdagavond ten tooneele „Talent en Geboorte" van Legouvé, op eene wijze die het aanwezige publiek onverdeeld genot schonk. Het korte voorstukje„Zij wil niet trouwenwas zeer aardig, maar boeiender, uit den aard der zaak, was Talent en geboorte", naar mate zich dat tooneelspel voor onze oogen ontwikkelde, in den strijd tusschen de oude, oude adel, die rijdt en jaagt, die, kortom, niets doet wat op werkzaam heid slechts maar in de verste verte gelijkt en zich het gras voor de voeten laat wegmaaien door die burgerlijke soort van genien, die alles kunnen en alles tot stand weten te brengen. De markies de Rouillè kan het maar niet begrijpen, dat hij behoort tot een geslacht, dat is voorbij gegaan en daarom is hij niet alleen de grootste tegenstander van den burgerman Bernard, de ingenieur, wanneer deze zijn nichtje tot vrouw wenscht, maar het verbaast hem zelfs dat aan de plannen van zoo'n burgerman de voorkeur wordt gegeven, waar een markies mededingt. De heer André vertolkte de rol van markies uitstekendhij was typisch een edelman van den ouden stempel, even deftig en trotsch als de vicomte de Silly (de heer Malherbe) ploertig en onbeschaamd was. De heer Malherbe beschikt over veel ongedwongenheid en is in zijne comi- sche rollen onbetaalbaar; hij weet zijn publiek zeer te boeien. Mevr. Rössing en mevr. Albrecht handhaafden hun ouden roem evenzeer als de heer van Kuijk. Mogen wij een wensch uiten, dan zou het deze zijn het vriendelijk verzoek aan de heeren Bernard en Wilson om voortaan in salons hunne wandelstokken niet mede te brengen, maar die buiten de deur te laten. Het tooneelspel zal er bij winnen. Het deed ons leed dat voor dit waarlijk hoogst interessante tooneelspel, dat bovendien de groote verdienste had niet gerekt te worden, zoo weinig publiek was. Waarlijk, het onvermoeid streven van de heeren van Lier, om ons wat goeds te geven, verdiende meer op prijs te worden gesteld. De daverende bijvalsbetuigingen, welke den acteurs en de actrices den geheelen avond ten deel vielen, waren in alle opzichten verdiend. In het verslag van den brand op jl. Maandag (zie ons vorig nummer), noemden wij onder de autoriteiten, die op het terrein aanwezig waren, absusievelijk de kolonel van Aken. Deze hoofd officier kon wegens ongesteldheid niet bij den brand tegenwoordig zijn. Gisteren is aan den Zeedijk alhier aange spoeld het in staat van ontbinding verkeerend lijk van een bejaard zeeman. Naar men verzekert, zegt het „Haagsche Dagbl.", zal de Tweede Kamer tegen 22 April worden bijeengeroepen. Eergisterenavond heeft op de poel tusschen Koog aan den Zaan en 't Kalf een treurig onge luk plaats gehad. Zeven molenmakers en hun patroon, allen te Koog aan den Zaan woonachtig, hadden zich 11a afloop der werkzaamheden aan den molen „Het Windei", staande aan den Kal verdijk, in een schuitje begeven om daarin huiswaarts te keeren. Door een windvlaag sloeg het vaartuig om en zonkzes der molenmakers en de patroon verdronkeneen hunner laat een vrouw met 10 kinderen achter. Weenen, 10 April, 1 u. 10 m. na middernacht. De openbare orde is verder niet gestoord. De pleinen zijn door bataljons infanterie bezet en afdeelingen ruiterij doorkruisen de stad in alle richtingen. Door de politie is eene kennis geving aangeplakt, waarin de sluiting van restau raties en koffiehuizen te 9 uur des avonds wordt gelast in de wijken waar ongeregeldheden zijn gepleegd. Madrid, 9 April. Aan de „Liberal" wordt uit Lissabon van heden geseind De Portugeesche Regeering heeft besloten de vrijmetselaarsloge en de republikeinsche clubs te ontbinden. Het'te Lissabon verschijnende blad „El Dia" verklaart, dat de decreeten der Regeering eene schending zijn der constitutie. Twee Lissabonsche dagbladen zijn gisteren in beslag genomen. ADVERTENTIE N. De Vereeniging tot verb. van liet Paardenras, „Wieringer- waard en Omstreken", heeft bij den Heer G H. Geerlics. op de plaats „de Voorwaarts", wederom beschikbaar gesteld de gunstig bekende Hengst NORMAN II, tegen een dekgeld van f 10.h. contant.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 3