De kattententoonstelling. Amsterdam, 10 Mei. "Van alle huisdieren is misschien de kat het oudste. Reeds de oude Egyptenaren hielden de kat in tammen staat en vereerden haar. Waarom zou poesje clan minder eer moeten genieten dan andere huisdieren, waarom haar minder belang stelling betoond Heeft ook niet de Schoolmees ter zelfs, in zijne onsterfelijke, geestige gedichten, de kat bezongen en waarom zouden wij er dan niet eenige regelen aan wijden, al keuren velen zoo'n kattententoonstelling af? Het zij mij vergund, nu ik eenmaal van de gedichten van den Schoolmeester melding heb gemaakt, daaruit eene aanhaling te doen, die mij als inleiding goed te pas komt. Lavater, In zijn physiologie van den kater Zegt, dat hij terstond aan zijn manieren ziel, Of hij mijnheer of jnerronw hict; En de dames onder de katten Schijnen het even als Lavater te vatten. Ongelukkig was dit met mij niet het geval, toen ik de groote zaal doorwandelde en mijne oogen liet dwalen langs dat zestigtal kooien, waarin de poesjes op zaagsel liggen uitgestrekt Doch hoe goed zij geïnstalleerd zijn, geloof ik toch dat menig hunner oneindig veel liever, zooals de Schoolmeester zegt, zou zitten op zijn uiterste gemak, In de goot tegen een hellend dak. Alwaar mijnheer Natuurlijk op mevrouw wacht, die ook klautert als ecu leer En dan knijpt niet zelden onze jonker Bij die gelegenheid de kat in 't donker. Want zoo'n gootwandeling en dakpromenade moet oneindig veel pleizieriger zijn, dan hier in de zaal in een kooi ie zitten en te worden be keken, uitgeteekend en gephotografeerd. Maar ter zake Er zijn fraaie exemplaren ingezonden. Daar is b. v. de Angora-katIk weet niet of ieder lezer die prachtige, langharige katten kent, maar wat mij aangaat, ik vind ze verreweg de mooiste van allen. Zij zijn afkomstig uit Azie en de mooiste zijn de sneeuwwitte met blauwe oogen. Men heeft ze echter ook in andere kleuren, b. v. grijs, blauw, zwart en bont. Dan heeft men nog de Perzischedie veel op de Angora-lat gelijkt, en de Chineesche, die zich van de andere onder scheidt door hangende ooren. De gewone kleur dezer katten is lichtgeel en het is deze soort, waarvan de Chineezen zoo smullen. De Siameesche kat met haar sterk stemgeluid zag er mij niet uit als een katje om zonder handschoenen aan te pakken. Zij leek mij toe tot de soorten te behooren waarbij men de aan duiding plaatst „gevaarlijk". Inderdaad had men dan ook reeds eene scheidsmuur gemaakt tusschen haar kooi en die harer buur. Een kolossaal dier was de Knotstaart-kat van het eiland Man, d. w. z. een kat zonder staart en met bovenmatig ontwikkelde, lange en dikke achterpooten. Lieve diertjes zijn de kortharige, blauwgrijze katjes. Van onze gewone katten waren fraaie exem plaren voorhanden witte- en zwartbontepik zwarte-, cypersche-, driekleurige- (zwart-, oranje- en wit) enz. enz., te veel om op te noemen. We mogen ook niet de voorwerpen vergeten, die op de poesjes betrekking hebben, zooals manden enschilderijen,waarvan natuurlijk de beste van mevr. Ronner waren. De heer Dudok de Wit heeft met veel moeite te kampen gehad, maar hij heeft thans de ge noegdoening, dat deze eerste Kattententoonstel ling uitstekend is geslaagd. De jury, bestaande nit de beeren A. A. van Bemmekn, directeur der Rott. Diergaarde, Fran<;ois I,'Hoest, id. der Societc royale de Zoölogie te Antwerpen en R. T. Maitland, oud-directeur vnn bet K. Z. B. Genootschap te's Hage, keurde de volgende bekroningen toeJ. P. Fastenliout, zwaarste kater, zilv. mekJ. Franqois Simon, idem, verg. Z. M. Joh. C. Soff, id., V.Z.M.A. II. Grobben. kleinste volwas sen kat, V.Z.M.M. C. Frank, zoogendc kat met jongen, V.Z.M.P. Koorn, id., Z. M.P. de Groot, knotstaartkat, brouz. med.J. de Vin ter, Siameesche kat, Z. M.; Dieck- maun, witte angora, B. M.G. P. M. Smith, id., Z. M.S. Teding van Berkhout, wit en zwartbonte angora, B. M. inej. M. Steenkamp, blauwe angora, Z. M.P. I. Halter, blauwgrijze kat, B. M.I. IT. Ncuninn, id., Z. M.M. Montijn, witte kat, Z. M.j C. J. Nieuwenhoven, id., B. M. J. Davidson, zwarte kat, Z. M.M. Montijn, id., B. M. j inej. I. A. Lohman, id., B. M.S. W. B. Hyde, roode kat, B. M. C. van Vulpen, id., B. M.I. Snijders, driekleurige kat, B. M.W. Houtman, cypersche katB. M.C. A. A. Dudok de Wit, koffertje voor transport, Z. M. (op verzoek der jury)Geb. T. en L. de Ridder, kattenmanden, B. M. lust van giftige tongen Daginar hield zich vast aan het voetstuk van de zuilzij stond als eeu steenen beeld voor hem. De avondzon weefde een glinsterend net van goud om het hoofd van den graaf, die ernstig en fier, een beeld van kracht en hoogheid, onder de welving van het portaal stond; zijn blik rustte in den haren, als een toovermiddel werkte deze vaste blik, waar onder het hart van het jonge meisje beefde. z/En wat verlangt ge van mij kwam er einde lijk van hare lippen. z/Den eersten dansHij zeide dit langzaam en luid, terwijl geen spier in zijn gezicht vertrok. Eene siddering voer door hare leden. «Den eersten dans «Staat ge mij dien toe? Overweeg, nog is het tijd. Bedenk dat men de geheele balzaal door zal fluisteren en lachen, spotten en grinniken, als de krankzinnige graaf met freule von der Ropp het bal opentGeheel alleen zullen wij het eerst door de zaal moeten dansen, aller oogen op ons gevestigd, geoordeeld door alle tongen, en dat terwijl er geen tweede is die slechter danst dan ikGij werpt hierdoor den handschoen in het gezieht der geheele wereld, en de giftige pijlen der boosheid, die naar mij nfgeschoten worden, zullen zonder mededoogen ook u treffen Wilt ge met mij dansen Hij was dichterbij gekomen en zijn bleek gelaat gaf te kennen, hoeveel hij zelf leed onder deze onbarmhartige woorden. Dagmar antwoordde niet, haar hart klopte en voor haar oog dansten verwarde beelden vol spot, haar oor vernam sissende woorden» toen sloeg zij In de afdecling kunstvoortbrengselen en kunstwerken op katten betrekkelijk, kende de jury, bestnnude uit de hccren J. van Essen. 1. Greivc Jr. cu J. A. vnn West, bekro ningen toe aan: L. C. Dudok de Wit, B.M.; mevr. Iton- ncrKnip, 1 goud. en 2 zilv. medailles, mej. Const. Strec- ker, Z. M., B. te Gempt (overleden) Z. M welke medaille den bezitter van het schilderij wordt uitgereikt J. Jürcher B. AI., mej. M. Oostendorp Vcrbrugge B. Af. Voor geïllus treerde werken op katten betrekkelijk, ontviu? C. A. A. Dudok de Wit een Z. M. voor den Engclscbe.n schrijver Ilarrisson Weir en een B. M. voor den Duitschen acteur Gustav Micheli. Ton slotte verwierf A. Graaf van Bijlaadt een bcstuursprijs voor zijn ontwerp, waarnaar de medailles gesneden zijn. W. NEDERLAND. HELDER, 13 Mei. Wij ontvangen uit Nizza het verzoek te willen mededeelen, dat van Juli tot September op het Prado te Marseille eene internationale tentoon stelling zal gehouden worden van voedings middelen en al wat daarmede in verband staat, hygiène in den uitgebreidsten zin genomen, en scheepvaart. Aan deze laatste afdeeling zal eene retrospectieve tentoonstelling van precisie-instru- menten voor de scheepvaart worden toegevoegd. Tot commissaris van de Nederlandsche afdee ling is benoemd onze landgenoot, de heer Schamp, iS Traverse du Chapitre, te Marseille, bij wien kosteloos alle nadere inlichtingen voor deze ten toonstelling te verkrijgen zijn. Reeds thans is bepaald, dat de Tweede Kamer op Dinsdag 3 Juni a. s. tot hervatting der werkzaamheden zal terugkeeren. Gedurende het jaar 1889 zijn aan 's Rijks Munt vervaardigd en afgeleverd a. voor rekening van den Staat1. Nederland: 200.000 25-centsstukken 2.800.000 10-centsstuk- ken2. Overzeesche bezittingen niets b. voor rekening van particulieren204.961 1 o-gu ldenstuk ken Uitmakende eene nominale waarde van f 2.379.610. De Regeering heeft de Nederlandsche Hei demaatschappij uitgenoodigd, advies uit te brengen over een ontwerp van den heer Van Schermbeek, houtvester in Nederlandsch-Indiö, thans met ver lof te 's Hage, betreffende wijzigingen, te brengen in de exploitatie van het Mastbosch bij Breda. Diens voorstel, neergelegd in een uitvoerig ge schrift, is in handen gesteld van den inspecteur van 'sRijks beplantingen, om in overleg met de directie der Heidemaatschappij daarover te rap porteeren. Bij circulaire heeft het bestuur derNederl. Vereeniging tot voorkoming van ongelukken in fabrieken en werkplaatsen alle werkgevers uit genoodigd, vóór 31 dezer aan den voorzitter, den heer Westerouen van Meeteren, P. C. Hooft- straat 133, te Amsterdam, alle mededeelingen te willen doen omtrent hun bekende ongevallen en de oorzaken zoowel als de aangewende middelen tegen herhaling. Het doel is om voor de aan staande veiligheidstentoonstelling al die gegevens te verzamelen als kostbare bouwstof voor hand leidingen op 't gebied van fabrieks-hygiène, enz. Zeer gemakkelijk ingerichte formulieren voor de gevraagde mededeelingen zijn bij de circulaire gevoegd, waardoor alle kans bestaat, dat er eene geregelde orde in de verzameling zal worden behouden. Bij Koninklijk besluit van 17 April 11. is bepaald, dat voor visschersvaartuigen, bekend onder de namen van hoogaartsen, blazers, heng sten, botters of schokkers, het product ter bepa ling van het aantal scheepstonnen met een derde wordt verminderd. Het is genoegzaam bekend, dat de heer J. J. van Kerkwijk, lid der Tweede Kamer, meermalen heeft gewezen op het onbillijke der vroegere scheepsmeting van visschersvaartuigen. Men mag het dus, hetzij dan geheel of gedeeltelijk, aan zijn krachtige medewerking toeschrijven, dat Z. M. bovengenoemd besluit heeft genomen. In verband met het belangrijke financiêele voordeel, dat daarvan een gevolg zal zijn het patentrecht, haven- en liggeld wordt berekend naar het aantal inhoudstonnen, in den meetbrief vermeld is het derhalve velen eigenaars of gebruikers van visschersvaartuigen aan te raden, hunne schepen te laten hermeten. de oogen op, ze had lust in wilde vlucht te ontko men en toch bleef ze als genageld staan door den dwang zijner oogen. Hartstochtelijk drukte zij de handen tegen hare borst en hief beslist het hoofd op. //Verlies ik mijne weddenschap, dan heb ik den spot te dragen van een enkelen, dans ik met u dan tart ik een sreheel gezelschap Oordeel zelf, de keus is niet gelijk en erken, dat het oor deel der menigte mij onverschillig is, als ik een onrecht aan u daardoor kan goed maken "Welnu, graaf Echtersloh, de wereld zal mij met u zien dansen en hare scherpe stekels op mij doen afbre ken of ze tusschen ons beiden moeten uitdeelen de eerste dans zij aan u Eeu glans van stralende gelukzaligheid gleed over zijn ernstig gelaat. //Ik dank u, freule von der Ropp, en verlaat mij op uw woord deze eerste dans is mijne eerste overwinning, die gij mij zonder nijd gunnen kunt, zij zal duur genoeg betaald zijn Als eeu gejaagd hert stormde Dagmar door den tuin heen, terug door het hek, tot diep in den nieuw aangelegden tuin. Daar stond ouder een dicht begroeid prieel een bank van mos, zij wierp zich daarop neder en borg het gloeiend gelaat in de handen. //Mijne weddenschap heb ik gewonnen en mijn wil verlorenhij is de eerste man, die mij tot buigen dwong, daarom haat ik hemEn heete tranen vloeiden over de rozige wangen, en ieder der tranen zeide in machteloozen hoogmoed«ik haat hem!" (Wordt vervolgd.) Bij de Tweede Kamer is thans ingekomen een wetsontwerp tot bekrachtiging van een voor- loopig tusschen Nederland en Frankrijk gewis selde verklaring, hierop neerkomende, dat de Souverein, wien het scheidsrechterschap opge dragen is in het geschil over de grensregeling in Suriname, niet langer gehouden is hetzij de Lawa, hetzij de Tapanahoni als grens aan te wijzen, gelijk eerst door onze Regeering geóischt werd, maar eventueel als tusschen liggende oplos sing een andere grens kan aanwijzen. De toestand van generaal M. D. van Limburg Stirum, oud-minister van Oorlog, die sedert geruimen tijd lijdende is, is in de laatste dagen zeer zorgelijk. Het bestuur der „Nederlandsche Maatschap pij tot bevordering van Nijverheid" heeft zich tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal gewend met een adres, waarin het verzoekt niet aan te nemen het wetsontwerp houdende bepa lingen omtrent de heffing van invoerrechten naar de waarde en de statitiek van in-, uit- en doorvoer. Hoewel het bestuur de pogingen der Regeering, om tot eene betere regeling van de heffing der invoerrechten te geraken, op prijs stelt, moet het zich ten krachtigste verzetten tegen eene zoo gevaarlijke proefneming als de instelling eener officieele prijscourant. Binnenlandsch nieuws. Texel. Tot tegenschatters voor de perso- neele belasting, dienst 1S90/91, zijn voor deze gemeente aangewezen de heeren P. C. Koning en K. H. Plavier. Texel. Voor de jl. Donderdag gehouden aanbesteding tot levering van 200 M3 grint waren ingekomen 3 biljetten, als P. Duinker f 289 P. Dros Az. f 278 P. Smit en K. de Boer f 263 (gegund aan Smit en de Boer.) Texel. Jl. Zaterdagavond hielden de schip pers te Oosterend eene vergadering 0111 hun wensch, dat eene haven te Nieuweschild zal worden aangelegd, nader te bespreken. De ver gadering werd geleid door den heer Joh. Eel- man, die den Raad niet had kunnen bewegen de havenplannen twee maanden te laten rusten. Vlieland. Aan den heer E. A. Steinmetz, directeur der Zeevaartkundige School alhier, is op zijn verzoek eervol ontslag uit zijne betrek king verleend. Petten. Jl. Woensdag herdachten de heer Eriks, burgemeester dezer gemeente, en zijne echtgenoote hun 25 jarig huwelijksfeest. Door de inwoners werd het waardig echtpaar een fraai geschenk aangeboden, bestaande uit twee kost bare fauteuils. Zeer talrijk waren de geschenken en gelukwenschen, die de heer en mevrouw Eriks ontvingen. In den vroegen morgen werd het zilveren paar door den schoolkinderen, onder leiding van den heer J. Swartwold, hoofd der openbare school, eene aubade gebracht. Vol gens aanwijzingen van den heer Mann, opzichter van den Hondsbossche, werd een veranda aan liet voorhuis opgesteld, die 's avonds, verlicht, een prachtig effect maakte. Het feest bereikte zijn toppunt toen des avonds de jeugd in 's Bur gemeesters woning werd onthaald en zich aldaar uitstekend vermaakte. Alkmaar. De Tweede Kamer heeft den 8 dezer met algemeene stemmen aangenomen de suppletoire begrooting, dienst 1890, waarop gelden aangevraagd waren voor het nieuwe rechts- gebouw alhier, te stichten op den door de ge meente daarvoor kosteloos afgestanen grond. Alkmaar. De heer J. Kuipers, landmeter van het kadaster, 2de kl., te Heerenveen, zal 1 Augustus a. s. den dienst overnemen van den tijdelijk alhier werkzaam gestelden landmeter van het kadaster, den heer C. W. Hoffmann. Amsterdam. Na een langdurig lijden is jl. Zaterdagavond een algemeen ook in den vreemde hoog aangeschreven landgenoot over leden dr. Gerardus Fredrik Westerman. Stichter en gedurende zeer geruimen lijd directeur van „Natura Artis Magisfra", maakte hij door zijn onvermoeiden arbeid onzen Dieren tuin tot een der beroemdste van Europa. Amsterdam. Men meldt aan het „Vad.", dat de schouwburg-leening op verre na niet is volteekend. Haarlem. Voor de Woensdag a. s. te houden raadszitting is als eerste punt aan de orde gesteld het adres aan Z. M. den Koning van het raadslid Gallandat Huet, omtrent de herbenoeming van den burgemeester en het tegenadres der 22 raadsleden. Haarlem. De heer J. Schouten, hoofd commies ter gemeente-secretarie alhier, herdacht jl. Zondag zijne sojarige dienstvervulling. Des moigens door de ambtenaren opgewacht, werd hem met een hartelijke toespraak van den secre taris, mr. A. A. Land, een kostbaar geschenk aangeboden. Van burgemeester en wethouders ontving hij, als blijk van erkentelijkheid voor de vele aan de gemeente bewezen diensten, eveneens een fraai cadeau. Ook de Gemeente raad verleende den geachten jubilaris een gel delijk blijk van belangstelling. Voorts werden zijne verdiensten door Z. M. den Koning erkend door zijne benoeming tot ridder in de orde van den Eikenkroon. Enschedé. De eerste sluitingsdag op de fabrieken is alhier zonder eenige wanordelijkheid voorbijgegaan. Ongeveer vierhonderd arbeiders had den zicli naar Delden begeven. Velen van dezen aldus meldt de «N. Ov. en Zw. Ct." kwamen des middngs in kleine troepjes terug. Omstreeks halfzeven zou een troep van een paar honderd man, gedeeltelijk van stokken voorzien, de stad intrekken, doch zij werden op de grenzen van Enschedé en I.onneker aan den Hengeloschen straatweg door den burgemeester met marechaussees en politie opgewacht. Nadat zij door den burge meester waren gesommeerd om uit elkaar te gaan en hierop met een dreigende houding antwoordden, werd er attaque gemaakt, waarbij eenigen in een sloot terecht kwamen. De troep ging hierop uiteen. Van verdere rustverstoring werd niet, meer gehoord. Bij een gearresteerden dronken arbeider werd ecu revolver gevonden. Daar hij tot het dragen daarvan geen vergunning had, is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Het is bijzonder stil op strait.men ziet haast geen arbeiders; velen van hen werken op het land of doen andere werk 'aainheden aan fabrieken en/.. Alleen des avonds is er iets meer drukte, doch niets meer dan gewoonlijk. De firma Elderink Co. heeft in de fabriek bekend gemaakt, dat, wanneer de garens zoover afgeweven zijn dat het niet meer de moeite waard is dat de machine loopt, de fabriek voor goed gesloten wordt. Op deze fabriek werken echter maar een klein getal arbeiders. Aan Burgemeester en Wethouders is voor meer politietoezicht, gedurende deze dagen, een crediet van f 3000 verleend. Marine en Leger. Opgave van geplaatste en overgeplaatste officieren: Luit. ter zee 2de kl. R. F. Van Brakel Schim mel, van non-actief op torpedo-instr. ,/Marnix", met 2 Juni 'a. s.de adelborsten 1ste kl. L. G. Van- Buuren, M. J. Van Aphen de Veer, J. L. Von Leschen, J. W. F. J. De Wal, P. A. Bik, A. C. W. Baron Van Haersolte van den Doorn, Jhr. J. A. Van Geen, J. H. Van Hooff, J. M. Van Wickc- voort Crommelin, II. Van der Slooten, allen van non-activiteit, op schroefstoomschip 1ste kl. Koning in Emma der Nederlanden, met 31 Mei a. s. de adelborsten 1ste kl. J. II. Zeeman, F. II. De Koek, D. J. A. G. F. van den Steen van Ommeren, H. T. Cox, allen van non-activ. op zeilkorvet Nautilus, met 31 Mei a. s. De état-major van Zr. Ms. stoomkanonneerboot //Freijr", welke 17 dezer te Amsterdam in dienst komt, zal bestaan uit den luit. ter zee 1ste klasse L. C. Koster, als commandant, cn den luit. ter zee 2de kl. jhr. W. C. J. Versluijs, terwijl voor de be handeling der stoomwerktuigen op deze kanonneer boot worden geplaatst de machinist 1ste kl. A. llardenberg en de machinist 3de kl. J. C. de Keijzer. De luits. ter zee 2e kl. W. De Ruyter van Ste- veninck en H. De Boov worden met 16 dezer respect, geplaatst aan boord Zr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis en rammonitor Matador, terwijl niet 20 dezer aan boord van voornoemd wachtschip wordt geplaatst de luit. ter zee 2e kl. A. J. Goos- zen. De officier van gezondheid 1ste kl. bij de zee macht J. A. Portengen wordt, onder intrekking zijner plaatsing aan boord Zr. Ms. monitor //Bloed hond", met den 17n dezer geplaatst in de mari tieme directie te Amsterdam, terwijl met genoemden datum wordt geplaatst aan boord vnn gemclden bodem de offic. van ge/., der 1ste kl. hij de zee macht W. M. Mertens. De officicv van adin. 2e kl. C. J. Blok wordt met 1 Juni a. s. geplaatst in de rol van Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam en gedetacheerd bij de kweekschool voor zeevaart te Leiden. Door Z. M. is de adelborst der 1ste kl. Jhr. L. F. Martini met ingang van 16 Mei a. s. bevorderd tot luit. ter zee 2de kl. De 1ste luit. der mariniers C. P. van Borselen, belast met het bevel over de ingescheepte mariniers aan boord van het wachtschip alhier, wordt 1 Juli vervangen door den lsten luit. der mar. A. Tl. Bakker. Het stoomschip /,de Ruijter", op de terugras naar het vaderland, zal, 11a voorzien te zijn van nieuwe ketels, naar West-Indic vertrekken ter af lossing van Zr. Ms. schroefstoomschip //Johon Willem Friso". Zr. Ms. ramschip //Schorpioen" is in het droge dok op '3 Rijks werf alhier opgenomen tot het ondergaan van de noodige herstellingen. Zr. Ms. stoomkanonneerboot //Das," comm. luit. ter zee 1ste kl. A. H. Hoekwater, is uit bet Marinedok te Amsterdam vertrokken en de Zuiderzee ingestoomd tot liet doen van de verschillende op nemingen der vaarwaters. De gezonken oorlogskorvet ;/Ajax," liggende op de marinewerf te Amsterdam, is niet, gelijk gemeld is, gekocht door den heer Goedkoop, maar door den heer M..S. Springer aldaar, om te worden gelicht en verder voor eigen rekening te worden gesloopt. Departement van Marine in Oost Indië. Ont slagen Op verzoek, eervol uit 's lands dienst, de mach.-lcerlin g 2e kl. bij de gouvern.-marine K. E. Motta. Tijdelijk belast: Met de waarn. der betr. van insp. over de bebakening, de kustverlichting en het loods wezen in Ned.-Ind., onder-insp. over de diensten W. II. Dittlof Tjassena. Overgeplaatst: Van de Onrust op de Gedeh, de adjunct-admin. W. H. C. ten Brummeler; van de Gedeh op de Onrust, de officier van admiu. 2e kl. G. A. Daeij Ouwens. Voortaan zal bij het sluiten van overeenkomsten voor belangrijke werken ten behoeve van 's Rijks marine niet meer de gebruikelijke bepaling worden opgenomen, dat een gedeelte der aannemingssom bij de goedkeuring der overeenkomst wordt uitbe taald, en wel ten einde den Staat voor eventueele schade te vrijwaren. De minister van Oorlog heeft, naar het //Sportbl." verneemt, de som van f 600 aan de militaire Sport- vereeniging toegezegd en f150 voor ieder der drie regimenten huzaren, om te besteden in het belang van het jacht- en terreinrijden der officieren. Bij het 7de reg. infanterie is de kapt. D. C. van der Nagel, op zijn verzoek, overgeplaatst van Hoorn naar Naarden. De bij het korps nieuwbenoemde kapitein A. Berends is ingedeeld te Hoorn, doch heeft aange vraagd 0111 voor den tijd van vijf jaren te worden gedetacheerd bij het leger in Ncderl.-Indië. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Herv. kerk te Noordzijpe: Donderdag 15 Mei, Hemelvaartsdag, geen dienst. Zondag 18 Mei, nam. 1.30, Schagerbrug, (Js. Bron (doop).

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2