Marine en Leger. De off. van gez. 1ste kl. flr. W. Schutte, geplaatst bij 's Rijks werf te Amsterdam, is benoemd tot lid der commisie, welke jl. Dinsdag een aanvang maakte met het geneeskundig onderzoek der ruim 150 adspiranten, die zich hebben aangemeld voor adelborst 3de kl. bij 's Rijks zeedienst. De overige leden dier commissie zijn de heeren E. II. L. Roessingh van Iterson en G. Th. A. Wolterbeek Muller. De adelborst der 1ste kl. B. Fock, dienende aan boord Zr. Ms. schroefstoomschip «Van Galen", is met den 4den dezer overgeplaatst aan boord Zr. Ms. schroefstoomschip „Koningin Emma der Neder landen". De 1ste luit der mariniers A. J. Paehlig is benoemd tot adjudant bij het 3de bataljon van het korps te Rotterdam. De ètat-major van Zr. Ms. schroefstoomschip lste kl. „van Galen", jl. Dinsdagmorgen van Bata via alhier aangekomen, bestaat uitkapt. ter zee C. A. Ie Bron de Vexela, commandantluit. ter zee lste kl. B. de Groot, lste officier; id. 2de kl. N. M. Japikse, C. W. Broers, J. J. C. C. Bennik, C. D, W. Boisscvain, W. H. C. Hoog, L. F. H. Tuckermann, A. C Dunlop en O. van Lennep adelb. lste kl. O. Fock, J. Wolterbeek Muller, G. F. Noordhoek Hegt, F, H. Baron van Dedem, Jhr. J. H. O. van den Bosch, C. F. Kruisinga, G. den Berger en M. C, van Assendelft de Coninghoff. van gez. lste kl. J. H. Smit, arts en off. vanadm. 2de kl. W. F. van Grasstek. Het machinekamer-personeel is samengesteld uit mach. lste kl. C. J. A. Haakman, id. 2de kl. J. J. Jobsis en J. van Rees, id. 3de kl. P. Ohmstede, Ingevolge machtiging des Konings wordtlo. Zr. Ms. rammonitor lste kl. „Matador" met den 1 Juli uit dienst gesteld en de kapt.-luit. ter zee J. A. Yening eervol van het door hem over dien bodem gevoerde bevel ontheven 2o. met gelijken datum in dienst gesteld Zr. Ms. rammonitor 2de kl. Panter en het bevel over dien bodem opgedra gen aan den kapt. luit. ter zee H. R. J. J. Thorbecke. Aan boord van dien bodem worden geplaatst de luit. ter zee lste kl. D. A. Mensert, als lste officier, luits. ter zee 2de klasie L. E. A. T. Ter Haar, J. S. F. Gallay en H. De Booy, officier van gezonheid lste klasse bij de zeemacht D. W. C. Van Dort Kroon, officier van administratie 2de klasse A. M. Post Uiterweer; 3. met den 5de Juli a. s. eervol ontheven van het bevel over Zr. Ms. ramschip „Stier", de kapt. ter zee F. J. Stokhuizen en vervangen door den kapt. luit. ter zee J. A. Vening. Het voornemen bestaat te Poeloe Pisang een gedenkteeken te plaatsen op het graf van den luitenant ter zee 2de kl. jhr. W. F. van Spengler, die 4 April jl. op den overtocht naar Padang is overleden aan de gevolgen van eene hem door een vijandelijk schot toegebrachte verwonding. De etat major van Zr. Ms. stoomschip „Merapi", dienstdoende in de wateren van Atjeh en tot welks rol genoemde officier het laatst behoorde, heeft zich tot eene commissie vercenigd, en de medewerking ingeroepen van alle offi eieren en vrienden van den overledene, die in de verwezen lijking van dit voornemen belangstellen. De luit. ter zee lste kl. J. Bollaan, lste officier aan boord van genoemd stoomschip, is correspon- deerend lid der commisie. De minister van Marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de commissie, belast met het afnemen van het examen tot toelating van jonge lieden als adspirant-administrateur bij de zeemacht is samengesteld als volgtvoorzitter, G. H. C. van Nuys, inspecteur van administratie bij de zeemacht; leden M. C. Hazenberg, officier van administratie lste kl., C. A. Hofman en J. Schmal, hoofden van openbare lagere scholen te 's Gravenhage. De minister van Oorlog heeft, na gehouden overleg met het bestuur van den „Algemeenen Nederlandschen Wielrijdersbond, eeni-re wijzigingen gebracht in de regeling voor de opleiding tot en het gebruik van militaire wielrijders bij vredesoefe- ningen en bij eene eventueele mobilisatie van het leger. Aan de autoriteiten der landmacht is medege deeld, dat het verlangen des Konings is, dat officie ren, die met de betrekking van adjudant van Zijne Majesteit in buitengewonen dienst bekleed zijn, bij de onderteekening van officieele stukken, dien titel vermelden voluit geschreven en niet met de letters i. h. d. Die titel zal voorts moeten worden vermeld met hunnen rang, en vóór hunne eigenlijke dienstbetrekking, bijv. in deze voege De (rang), Adjudaut des Konings in Buitenge wonen Dienst, Commandant enz. van het geluid eener stem, welker fluisteren zij dui delijk verstaan kon. „Een oogenblik, mama zeide Lothar dringend, „iic moet u iets van den koepel vertellen Dagmar stond vastgenageld en luisterde met klop pend hart. „Ge wilt mij vertrouwelijk iets mededeelen, maar bestelt op hetzelfde oogenblik het ontbijt met uwen verschrikkelijken Mr. Dickens hier op het terras Hoe onhandig, mon angege wist immers, dat ik zulke aangelegenheden alleen rustig met u wil afhandelenEn Dagmar hoorde, dat de gravin zich daarop in den matten leuningstoel liet neer vallen en klapperend den waaier heen en weer bewoog. „Dejeuner noch Dickens zullen ons voor het oogenblik hier storen, ik verwacht beide eerst over een kwartier," zei Lothar lachend, terwijl hij ook ging zitten „de vetgemeste Engelsche landjonker moet eerst boven zijn banknoten natellen, om mij deze naderhand als dessert te overhandigen. Hier zullen wij onzen koop sluiten, eerst ben ik met den wakkeren Beef de landerijen omgereden, heb hem alles tot in de kleinste kleinigheden laten besnuffelen, ha ha ha, ik geloof waarachtig, in' amour, dat de kerel in staat was geweest de korrels in de halmen te tellen „Ploertigzeide mevrouw Leontine hooldschud- dend en met hoog opgetrokken schouders. „We zullen het hem maar vergeven. Mister C. Benoemingen, enz. Tot Rijksontvangers zijn benoemd te Harderwijk G. Verhoevc, thans te St.-Anna Parochie te Span broek, A. C. J. Verhoeff, thans te Balk. Onderwijs en Examens. Den 26 dezer zullen de onderwijzers en onder wijzeressen in het arrondissement Hoorn, onder leiding van den schoolopziener, den heer J. C. Matthes, een vergadering houden. De heer J. N. Rusting, van Obdain, zal in leiden „de klassenindeeling in verband met de vakken van het lager onderwijs". Vervolgens zal het vraagstuk „de onderwijzer in en buiten de school" door den heer A. Jekel, van Spierdijk, ingeleid worden. Na de pauze zal de schoolopziener een rede houden, waarna den leden gelegenheid zal ge geven worden tot het doen van vragen en mede- deelingen. Landbouw en Veeteelt. Texel, 4 Juni. Hoewel de hooilanden niet zoo voordeelig staan als het vorige jaar, denken de veehouders toch eerstdaags met den hooibouw een begin te maken. Dit is wel vroeger dan gewoonlijk, doch men begrijpt ook hier meer en meer, dat vroeg maaien voordeel brengt. Om goed hooi te verkrijgen toch, moet men het gras niet te lang laten staande beste maaitijd is die, als de grassen beginnen te bloeien. Heeft het gras reeds zaden, dan gaat spoedig met het zaad veel voedingswaarde vorloren en is ook de worlel niet zoo krachtig meer voor eene voordeelige tweede snede of najaarsweide. De maaiers zullen drie gulden per dagwerk (mans- dag) verdienen, dat is f0.50 meer dan het vorige jaar. De Cocksdorp. (Texel). De gevreesde vlek ziekte onder de varkens begint zich ook hier reeds te vertoonen. Het eerste offer is gevallen bij deu landbouwer K. Wetsteen. De ziekte had zulk een snel verloop genomen, dat het spek, in weerwil van het spoedig afmaken van het dier, niet meer voor de consumptie geschikt was en verbrand moest worden. (T. Ct.) Programma van de van wege de Vereeniging tot ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier, op Zaterdag 21 Juni a. s. te Hoorn te houden Tentoonstelling van Paarden, Rund vee, Schapen, Varkeus en Kaas No. 1. De beste vier ooien met hare lammeren, van Texelsch kortstaartras. lste prijs f25, 2de pr. f 10, 3de pr. getuigschrift. No. 2. De beste vier ooien met hare lammeren, van Texelsch kortstaart ras, gefokt en tot op den dag voor de verzending naar de tentoonstelling, gehouden op het eiland Texel, lste pr. f 25, 2de pr. f 10, 3de pr. get. No. 3. De beste vier ooien van alle rassen met hare lammeren, van gekruist ras. lste pr. f 25, 2de pr. f 10, 3de pr. get. No. 4. De beste ram van Lincoln ras, geboren in 1888 of vroeger, lste pr. f 25, 2de pr. f 10, 3de pr. get. No. 5. De beste ram van Lincoln ras, geboren in 1859. lste pr. f 25, 2de pr. f 10, 3de pr. get. No. 6. De beste ram van gekruist ras, geboren in 1889. lste pr. f 25, 2de pr. f 10, 3de pr. get. No. 7. De beste vier ooilammeren, geboren in 1890, onver schillig van welk ras, lste pr. f 10, 2de pr. f 5, 3de pr. get. No. 8. De beste beer van Yorkshire groot ras, geboren in 1889 of vroeger, lste pr. f 25, 2de pr. 10, 3de pr. get. No. 9. De beste beer van Deensch ras, geboren in 1889 of vroeger, lste pr. f 25, 2de pr. f 10, 3de prijs gel. No. 10. De beste beer van iulandsch ras, geboren in 1889 of vroeger, lste pr. f 25, 2de pr. f 10, 3de pr. get. No. 11. De beste zeug van iulandsch ras. geb. in 1889 of vroeger, lste pr. f 25, 2de pr. f 10, 3de get. No. 12. De beste toom biggen, zes stuks, niet ouder den acht weken, lstepr. f10, 2de pr. f 5, 3de pr. get. No. 13. De beste hengst van inlandsch gekruist ras, geb. in 18S7 of vroe ger. lste pr. f 25, 2de pr. f 10, 3de pr. get. No. 14. De beste hengst van vreemd ras, geb. in 1887 of vroeger, lste pr. f 25, 2de pr. 10, 3de pr. get. No. 15. De beste merrie van inlandsch-gekruist ras, geb. in 1886. lste pr. f 25, 2de pr. f 10, 3de pr. get. No. 16. De beste merrie van inlandsch gekruist ras, geb. in 1887. lste pr. f 25, 2de pr. f 10, 3de pr. get. No. 17. De beste stier van inlandsch ras, geb. in 1888. lste pr. f 50, 2de pr. f 25, 3de pr. f 10, 4de pr. get. No. 18. De beste stier van in landsch ras, geb. in 1889. lste pr. f 50 2de pr. f 25, 3de pr. f 10, 4de pr. get. No. 19. De beste drie melkgevende koeien van inlandsch ras, van één eigenaar, geb. in 1886 of 1887, gekalfd heb bende na 1 Febr. en vóór 1 Mei 1890. lste pr. f 45, 2de pr. f 30, 3de pr. f 15, 4de pr. get. No. 20. De beste melkgevende koe van inlandsch ras, gekalfd hebbende na 1 -Febr. en vóór 1 Mei 1890. lste pr. f 30, 2de pr. 15, 3de pr. 10, 4de R. Dickens betaalt ten minste grafelijk goed met grafelijke ponden, hij schicherde niet." „Dus zijt ge het met elkaar eens „Tot op de afrekening. De afgelegen boerde rijen Rübelsdorf en Grosz Ulmstedt zullen wel naderhand bij een flesch Johanisberger vlotten Lothar viel met de armen gekruist in de leuning van zijnen stoel en liet de blinkende tanden zien. „En de man in den koepel weet van den geheelen verkoop niets af vroeg gravin Echtersloh weifelend, „ik vrees, mijn lieveling, dat uw zelfstandig optreden hier wat te kras is „Heeft Desidcre mij niet voor getuigen de vol macht gegeven hier in Casgaraala naar goeddunken huis te honden De stem van den jongen officier klonk ruw, terwijl hij zijn stoel met krassend geluid over de steenen trok naar zijne moeder toe. „Bovendien, de lieve jongen zal zijn rommel gemakkelijk weder kunnen terugkoopen, gemakkelij ker dan wij vermoeden," ging hij op gedempten toon voort. „Ik ben een geheim van den sluwert op het spoor gekomen, dat hem den een of anderen tijd den hals kan kosteu!" Een zacht, maar duivel achtig lachen klonk tot aan het venster, waar freule von der Ropp doodsbleek, met ingehouden adem voorover leunde de graviu evenwel omvatte Lothar's arm en fluisterde, haast hijgende van spanning„Spreek, Lothar, wat ik u bidden mag!" (Wordt vervolgd.) pr. get. No. 21. De beste melkgevende vaars van inlandsch ras, geb. in 1888. lste pr. f 25, 2de pr. f 10, 3de pr. get. No. 22. De beste 2 kuispinken van inlandsch ras, geb. in 1889. lste pr. f 25, 2de pr. f 10, 3de pr. get. No. 23. De beste sta pel graskaas, op ééne boerderij gemaakt, bestaande uit 112 stuks, wegende 2 kilo elk. lste pr. f 25, 2de f 15, 3de f 10, 4de get. No. 24. De beste sta pel fabrieksgraskaas, best. uit 400 stuks, wegende 2 kilo elk. lste pr. f 40, 2de pr. f 20, 3de pr. f 10, 4de pr. get. No. 25. De beste stapel middel bare graskaas, bestaande uit minstens 40 stuks, we gende 6 kilo elk. lste pr. f 25, 2de pr. f 15, 3de pr. f 10, 4de pr. get. No. 26. De beste stapel commissie-graskaas, bestaande uit minstens 50 stuks, wegende 4 kilo elk. lste pr. f 25, 2de pr. f 15, 3de pr. f 10, 4de pr. een get. De prijzen, behaald met het rundvee, zullen met een derde worden verhoogd, wanneer het in een der bestaande stamboeken is ingeschreven. De melkgevende runderen moeten op het terrein vóór de beoordeeling, in bijzijn van het bestuur, gemolken worden. Bij de beoordeeling van de Ns. 19, 20 en 21 zal zeer op geschiktheid voor melk gevend gelet worden. Mededingende schapen en rammen mogen niet geschoren zijn. Het vee, zoomede de kaas moet des morgens ten 8 ure op het terrein aanwezig zijn en mogen om 2 ure weggevoerd worden. Bij het vee moeten bekwame geleiders wezen. Eigenaars mogen geene geleiders zijn. Bij de aangifte der kaas moet de volledige wijze van bereiding worden opgegeven. Het inleggeld voor elk nummer van het program ma bedraagt één gulden, die bij de aangifte moet over gemaakt worden. Aangiften van inzendingen kunnen tot en met Zaterdag 14 Juni geschieden bij den Secretaris- Penningmeester W. Teengs te Wieringerwaard, bij wien nadere inlichtingen te bekomen zijn. Het programma dezer tentoonstelling is in ver schillende buitenlandsche bladen bekend gemaakt. De toegang is bepaald als volgt. Leden der vereèniging met ééne dame op vertoon van bewijs. Zoons van leden op vertoon van intro- ductiekaart en inzenders persoonlijk vrije toegang Niet-leden f 0.50, dames f 0.25. Des middags te 4£ ure zal gelegenheid bestaan tot deelneming aan eenen gemeenschappelijken maal tijd in het logement „de Witte Engel", ad f 2.50 per couvert, met inbegrip van een halve flcsch wijn. Men moet zich daartoe echter vóór den 20 wenden tot den heer W. Teengs te Wieringerwaard. Ter bestrijding der aardappelziekte. Naar aanleiding van het artikel, jl. Vrijdag in ons nummer onder dit opschrift overgenoraeu uit de „N. L. Ct.", werd ons door een drietal lezers inlichting gevraagd en deelen wij dezen en anderen in het onderstaande mede wat wij er zelf v.erder van weten. In 1884 verspreidde zich de Mildew-ziekte over de wijnbergen van Beneden-Médoc en de gemeente St. Estèphesporadisch had men haar reeds op enkele plaatsen waargenomen sedert 1878. Omstreeks half Augustus was het loof der zieke wijnstokken verflenst, geel en afgevallen, de druiven rimpelig en zonder sap men maakte er ellendigen wijn van. Van '32 af was men echter ook op middelen bedacht geweest om de Mildew te bestrijden. Dr. Mdlandet, van de wetenschappelijke faculteit yan Bordeaux, en David, van het kasteel (wijnberg) Dauzac hadden beproefd de zieke planten te begieten met een mengsel van G Kg. blauw vitriool en 12 Kg. kalk, opgelost in 100 liter water. Of zij „toevallig" op dat denkbeeld kwamen Het schijnt dat sedert jaren reeds die of een soort gelijke mixture van kalk en vitriool in die streken bekend was, maar tot andere doeleinden gebezigd werd, b. v. om er de wijnstokken langs den open baren weg mee te besproeien, ten einde er de stroo- pers af te houden. Althans de administrateur der Chateaux, Latour, Léoville, Langoa, vermaarde Bordeaux'sche crus, had in '84 opgemerkt, dat aldus behandelde wijnstokken van de Mildew verschoond bleven, terwijl niet éen ander middel geslaagd was. Het middel deed zich dus als van zelf voor en men begon nu te onderzoeken, welke hoeveelheden kalk, vitriool en water onderling gemengd moesten worden om het doel op de goedkoopste wijze te bereiken. In 1885 Het de heer Jouet, de zooeven bedoelde administrateur, al de onder zijn beheer staande wijnbergen besproeien met eene oplossing van 11 deelen kopervitriool en 11 deelen kalk in 100 deelen water. Het succes was volkomen. Dr. Millardet en David slaagden datzelfde jaar even goed te Dauzac en de heer Prillieux, inspecteur général de 1'Agriculture, verklaarde den 14den October 1885, dat het afdoende middel tegen de Mildewziekte gevonden was in de bouillie-bordelaise of Bordeau'sche pap. In 1886 beproefde men het met een veel minder geconcentreerde of sterke oplossing, nl. met 6 Kg. vitriool en 9 Kg. kalk in 100 liter water, 'twelk al even goed voldeed. Millandet en zijn collega Gaijon zetten die proeven met meer verdunde en goedkooper oplossingen voort en daalden allengs af tot 3 Kg. vitriool, 1 Kg. kalk en 100 1. water. 2 0.670 11 11 n 1.5 H ,1 0.500 1, 't welk nog voortdurend bevredigende uitkomsten gaf. In de noot aan den voet der eerste kolom in ons nommer van jl Vrijdag zagen wij dat laatstgenoemde combinatie ook aangewend werd door Dr. E. Giltaij van de Wageningsche Land bouwschool. Het vitriool wordt opgelost in 95 liter water, liefst door .het in een mandje in de vloeistof te hangen. Daar naast wordt de kalk (vette kluit- kalk) met 5 liter water gebluscht en men kneedt er een zuivere kalkmelk van, die voorzichtig en onder gedurig omroeren vermengd wordt met de vitriooloplossing. Per hectare heeft men noodig 50 kilo koper vitriool, kostende ongeveer f22; verder voor eenige centen kalk en 30Ö0 liter water. En gros kost het vitriool wel iets minder en in het open veld, waar de aardappelen niet zoo sterk in het loof groeien ab in een tuin, zal men het wel stellen met 30 kilo vitriool. De heer E. Thienpont (Vlaanderen) van Etisch- hove berekende onlangs de kosten ab volgt 30 k° vitriool a f 0.35 f 10.50 Kalkf 0.08 Arbeidf 15.00 totaalf 25.53 Sedert 1886 was men er ook op bedacht een toestel te vinden om die vloeistof stoffijn over de planten te verdcelcn en zoodanig dat die methode practisch toegepast kan worden op de groote aardappelteelt! Daarmee wilde het in den begiune niet vlottener werden prijsvragen uitgeschreven, verschillende modellen geconstrueerd en eindelijk de „pulvérisateur" van Dr. Loumaigne als de beste beschouwd dit toestel heeft men in Wageningen, in den Belgischen proeftuin van Gent en op de groote domeinen van Médoc. De pulvérisateur van Loumaigne bestaat uit een koperen vat houdende 12 liter; eene kleine perspomp, drukkende op de vloeistof met twee nthmosf. kracht en eene buis, gedeeltelijk uit koper en gedeeltelijk uit caout-chaouc vervaardigd, door welke de bouillie verdeeld en over het aardap pelveld verspreid wordt. Het heele toestel is bevestigd op eene plank de arbeider draagt het, aan twee over de schouders loopende riemen, op zijn rugter hoogte zijner linker hand is een hefboom, waarmee hij de pomp doet werken, terwijl hij de fijn verdeelde stof met de andere hand op de planten richt. Het ledige toestel weegt kilo; gevuld 19 kilo. Bij eenige oefening kan éen arbeider er gemak kelijk een halven hectare per dag mee vitriolen, vooral wanneer het loof nog niet sterk ontwikkeld is. Het vocht wordt zoo fijn verdeeld dat er slechts liter per MJ neervalt. Indien al de aardappelvelden in den omtrek op die wijze behandeld werden, zou men misschien met éene besproeiing kunnen volstaan, maar nu kunnen de oneindig fijne ziektesporen of zaadjes van nabijgelegen velden overwaaien, 't geen het noodig maakt de besproeiing te herhalen. De Loumaigne'sche sproeier of pulvérisateur kost franco Maastricht frs. 44. Ditzelfde werktuig komt natuur lijk ook uitstekend te pas in plantenserres en in boomgaarden voor de uitroeiing der rupsen. Daartoe zou men dan eene „bouillie" kunnen klaar maken met 2 kilo bruine zeep en 1 1. petroleum op 100 liter water. Men kan, met een afzonder lijk mondstuk het vocht bijna 7 M. hoog opjagen. (W. L. Kr.) Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Herv. kerk te Noordzijpe: Zondag 8 Juni, Schagerbrug, voorin. 9.30, ds. Bommezijn. Herv. kerk te Zuidzijpe Zondag 8 Juni, Burgerbrug, nam. 1.30, ds. Bommezijn. Doopsgezinde Gemeente; Zondag 8 Juni, geen dienst. Herv. kerk te St. Maarten Zondag 8 Juni, voorm. 9 uur, Valkoog, ds. Mphring. Herv. kerk te Eenigenburg Zondag 8 Juni, nam. 1.30, ds. Versteeg, pred. te St. Pancras. Noord- en Zuid-Zijpe: 8 Juni Ds. Bommezijn, Schagerbr., voorm, Burgerbrug nam. 15 Juni Ds. Fetter, Schagerbr. .nam., Burger brug voorm. 22 Juni ds. Mühring, Oudesluis voorm., Sint- Maartensbrug nam. Huisduinen. 15 Juni Ds. te Gempt, Huisd. voorm. Wieringen. 8 Juni Ds. Bron, H. v., d. O. n. 15 Juni Ds. Pareau, Oost. v., H. n. 22 Juni Ds. v. Kluijve, W. v., d. O. n. Beroepen bij de Herv. gem. te Alkmaar ds. Feringa, pred. te Klundert. Rechtszaken. Arrondissements-rechtbank te Alkmaar. Zit ting van 3 Juni. P. d. H., Broekerhaven, mishandeling, 7 dagen gevangenisstraf. D. N., 'tZand, als boven, 3 dagen gev. Tevens werden 4 bedelaars tot verschillende straffen veroordeeld. De Hooge Raad behandelde gisteren o. a. het cassatieberoep van een koopman te Bergen, die door het kantongerecht en de rechtbank te Alkmaar met zijn (niet in cassatie gekomen) mede-beklaagde werd veroordeeld wegens jacht- overtreding, omdat hij in gesloten jachttijd des nachts dien medebeklaagde op de jacht behulp zaam was, door het wild op te jagen en naar hem toe te drijven. Adv.-gen. mr. Gregory concludeerde, dat de Hooge Raad het beklaagde vonnis zal vernietigen voor zoover de schuldig verklaring en veroordeeling van den requirant betreft, de aan dezen te laste gelegde feiten niet strafbaar zal verklaren en hem van alle rechts vervolging zal ontstaan. Uitspraak 30 Juni. Buitenland. België. De anti-slavernij-conferentie hield zich jl. Dinsdag bezig met het voorstel tot het heffen van invoerrechten in den Congo-Staat. De leden der conferentie vereenigden zich met dit voorstel. De gezanten van Duitschland, Oostenrijk, Engeland, Frankrijk, Spanje, Italië, Portugal, Zweden, Rusland en Denemarken deel den mede, dat het voorstel door hun regeeringen zonder voorbehoud was goedgekeurd. De Nederlandsche gezant verklaarde, dat hij niet vooruit kan loopen op de voornemens zijner regeering, maar dat hij zich gaarne vereenigde met de sympathie, welke de conferentie ten op-; zichte van den Congo-Staat had beloond. Frankrijk. Het hoofd van 't Gemeenebest heeft, genade voor recht latende gelden, een besluit geteekend, waarbij aan den jongen Hertog van Orleans in hechtenis genomen en veroor deeld, omdat hij, ter vervulling van zijn dienst plicht, in strijd met de verbanningswet de gren zen had overschreden de verdere gevangenis straf wordt kwijtgescholden en gelast, dat hij naar de grens zal worden teruggebracht.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2