Dit is niet het gevalik heb tot op het huidige oogenblik geen schrijven van de Hooge Regeering, namens U. M., ontvangen. Of het s-tuk, in de bladen geplaatst, ernst is of boert, vermag ik niet te beslis sen. Ik meen dus het stuk te mogen en te moeten beschouwen als tegenover inij niet bestaande. Ik blijf wachten, tot het U. M. behagen moge, mij het antwoord der Hooge ltegeering te doen toekomen. Intussohen verblijf ik met betuiging van den U. SI. verschuldigden eerbied. U. M. getrouwe onderdaan R. H. J. Gallandat H u e t, lid van den Gemeenteraad der stede Haarlem. Haarlem. De heer rar. R. H. J. Gallandat Huet maakt in het „Haarlem's Dagblad" bekend, dat hij, van wege den Commissaris desKonings een afschrift ontving van 's ministers beschikking op zijn adres aan den Koning. Haarlem. Naar aanleiding van den aan staanden 75jarigen gedenkdag van den slag bij Waterloo werden dezer dagen door den gepen- sionneerden generaal Jhr. B. van Merlen alhier de nog in leven zijnde oud-strijders van Waterloo geroepen zich aan hem bekend te maken. Tot dusver zijn bij den Generaal de volgende opgaven ontvangen. Als onbemiddeld zijn opgegevenPetrus van Alphen, geb. 1795, wonende te Gameren, bij Zaltbommel; Josephus de Voogd, geb. 1796, wonende Ravensteinstraat 202 Den HaagArie de Sterke, geb. 1797, wonende te Dordrecht; Frans Langeweg, Toulonschestraat, Hofje 3 Hendrik Snijders, geb. 1793, wonende te Nije- veen, in Drente; Walterus Hasselo, geb. 1798, wonende te Asten, bij Helmond. De eenige niet onbemiddelde oudstrijder van Waterloo is de heer P. van Vliet, geb. 1797, adres den heer P. Mulder, Looiersgracht 30, Amsterdam. Haarlem. Jl. Donderdag is door het prov. bestuur van Noordholland bij enkele inschrijving aanbesteed 1. de uitvoering van baggerwerk in het Noordzeekanaal, beoosten zijkanaal A, ge raamd op f40.000. Laagste inschrijver de heer C. Bos Az., te Dordrecht voor f31.800; 2. de uitvoering van eenige werken tot voorziening der boorden van het buitenkanaal te IJmuiden, ge raamd op f 20.000. Laagste inschrijvers de heeren A. Volker Lz., te Sliedrecht en P. A. Bos, te Gorinchem, voor f17.250; 3. het maken van een lossteiger in het Noordhollandsch kanaal, ten behoeve van de Pettemer zeewering, geraamd op f 1300. Laagste inschrijver de heer S. Giltjes, te Petten, voor f 14404. het leveren van brik en steen en het bestorten der Heldersche zeewe ring in twee perceelenvoor het eerste perceel, geraamd op f3050, laagste inschrijver Gebroeders Janzen, te Nieuwediep, voor f 4S67 voor het tweede perceel, geraamd op f 8950, laagste inschrij ver de heer W. Goedkoop Dz., te Amsterdam, voor f8950. Haarlem. Hoogst- aangeslagen en in Noord holland. De Ged. Staten van Noordholland hebben de lijst der ingezetenen vastgesteld en gesloten, welke in deze provincie tot de hoogst-aangeslagenen in de Rijks directe belastingen behooren en ook de overige vereisch- ten bezitten om gekozen te worden tot leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Die lijst bevat 453 namen (een op de 1500 inwoners). Zij zal over eenige jaren veel namen meer bevatten, want als grondslag is thans nog genomen der voorlaatste volkstelling, nl. die van 31 December 1879. De cijfers der volks telling van 31 Dec. 1889, die nu in bewerking zijn, zullen vermoedelijk een vermeerdering van ruim 150.000 inwoners aanwijzen. Er zullen dan een honderdtal Noordhollanders meer verkiesbaar worden tot leden der Eerste Kamer, alleen wegens hun aanslag in de drie directe Rijksbelastingen. Wij herinneren dat bovendien nog benoembaar zijn zijdie zekere hooge en gewichtige open bare betrekkingen bekleeden, of hebben bekleed, welke voorloopig zijn aangewezen in een Konink lijk besluit, maar volgens de Grondwet weldra dooreen wet moeten worden bepaald. Een wetsont werp is daartoe thans bij de Tweede Kamer aan hangig. Uit het overzicht der cijfers blijkt echter dat de lijst niet volledig is, want bij enkele namen vindt men ook de aanslagen in andere provinciën vermeldde meesten echter schijnen geen gevolg te hebben gegeven aan de uitnoodiging van Ged. Staten 0111, zoo zij elders dan in de provincie Noordholland zijn aangeslagen, dat voor 1 April op te geven. Als een gevolg hiervan worden er op die lijst ook namen gemist, die er op zouden voor komen, als hunne aanslagen bekend waren, maar nu, voor Noordholland alleen, beneden het laagste cijfer zijn gebleven daarentegen zouden anderen, die er wel op worden gevonden, dan wegvallen als boven het wettelijk getal. Enschedé. Jl. Vrijdag is alhier de navol gende proclamatie afgekondigd In naam des Konings De Burgemeester van Enschede. Op daartoe bekomen last van 's Konings Com missaris in deze provincie van 5 dezer No. 2127, volgens aanschrijving van Zijne Excellentie den minister van Binnenlandsche Zaken van 4 Juni 1890 No. 82, Kabinet. Brengt, namens Zijne Majesteit den Koning, ter openbare kennis Dat de Koning zijne goedkeuring en tevre denheid betuigt, wegens de houdingen de diensten, bij de laatste werkstaking alhier aangenomen en bewezen, zoowel door henj die gedurende dien tijd, met onafgebroken toewijding, schutterlijken dienst hebben verricht, als door het ordelievende deel der arbeidsbevolking en door allen die tot de rustige beëindiging dier werkstaking hebben medegewerkt. Enschedé, 6 Juni 1890. De burgemeester voornoemd, H. G. B1 ij d e n s t e i n J B z., L.-Burg. Naar aanleiding van deze proclamatie wappert de Nederlandsche driekleur op het Stadhuis. Bolsward. Door bestuurders-collatoren van het „Wybengaleen" alhier is, na een verge lijkend examen, als beneficiant aangewezen J. A. de Jong, oud 14 jaar, van Bergum. Er waren drie adspiranten. Het is ditmaal vrije keuze van studie. Aanbestedingen. Zaterdag 14 Juni. Anna Paulowna, 11 ure. Dijkgraaf en heemraleu van den Anna 1'anlovvnapoldcr, aan het raadhuis liet onder hond voor het jaar 1890 van de molens, bruggen, duikers, sluizen, enz. Woensdag 18 Jnni. Alkmaar, 12 ure. Dijkgraaf en heemraden van het Ambacht van Westfricsland genaamd Gcestmcr Ambacht, iu het logement Noord-Hollandhet gewoon onderhoud der Westfriesche dijkswerken. Alkmaar, 12 nre. Dijkgraaf en heemraden van het Ambacht van Weslfriesland genaamd Geestmer Ambacht, in het logement Noord-Hollandhet gewoon onderhoud van den Geestmer Ambnchtsdijk te Veenhuizen inet acnhoorig- licden. Edam, 10 nre. Het gemeentebestuurhet inrichten van het oude telegraafkantoor tot een lokaal voor teeken- ondorwijs; aamv. 13 Juui, nam. 4.30 nre. Willemsoord, 11 ure. De directie der Marinede levering van aardappelen ten behoeve van het hospitaal der marine te Willemsoord, van 1 Juni tot uit. Oct. s. s. (Zie ons nommer ran 8 deZer.) Marine en Leger. Blijkens een bij het Departement van Marine ontvangen telegram van den commandant der zee macht iu Oost-Indië, is Zr. Ms. schroefstoomschip lste kl. //Atjeh", onder bevel van den kapt. ter zee J. C. Commijs, 31 Mei jl. te Oleh-leh (Atjeh) aangekomen. De luits. ter zee 2de kl. N. M. Japikske, .T. J. G. C. Bennik, C. I). W. Boissevain en A. C. Dunlop, dienende aan boord Zr. Ms. schroefstoom schip van Galen, zijn heden op non-activiteit gesteld. De adelborsten 2de kl. G. A. F. Roland, C. H. Julius, L. A. C. Steffelaar, J. A. Barrau, G. J. Lcverland, J. C. van Iterson, A. Q.uispel, E. II. Friderichs, W. H. De Waal, .T. Lugt, B. C. A. van Renterghem, M. K. Medembach, H. P. A. Buijsing Damste', W. R. II. van Lecrsum, jhr. 11. II. Röell, D. E. Keus, J. Tissot van Patot, C. van der Burg, G. J. te Winkel, E. B. J. Elias, F. C. Brust, J. de Lange, A. van der Sluis, J. A. M. J. Beretta, A. F. A. Graaf van Hogen- dorp, W. P. de Eerens, II. van Schreven, J. N. dc Ronde, W. F. van der Hegge Spies, G. L. Westendorp, W. A. van Aken, II. H. O. van Hecking Colenbrander, F. J. van der Esch, J. 11. Commijs, J. .1. de Vries, C. W. F. Baron Maclcaij, R. H. van Meerlant, A. E. Malliijsen en W. F. Prins zijn jl. Zaterdag voor den tijd van zes weken geplaatst aan boord van de ,/Urania" en verlieten gisteren de haven alhier, tot het houden van een kruistocht op de Zuiderzee. De officier van gez. lste kl. J. II. Smit, dienende aan boord Zr. Ms. schroefstoomschip //Van Galen", zal bij _het eindigen van zijn dienstverband 1 De cember a. s. Zr. Ms. zeedienst op verzoek eervol verlaten. Aan het eindexamen der opleiding van adspirant- ndniinistrateurs aan boord Zr. Ms. wachtschip alhier, dat in Juli a. s. wordt afgenomen, zal worden deel genomen door 3 adsp.-adm. der oudste afdeeling. Het presidium tier commissie voor dat exainen zal worden opgedragen aan den hoofd-inspecteur van adm. bij de zeemacht, den kolonel J. C. L. K. van Welij. De off.-machinist 2de kl. J. .Tongkees, laatst dienende aan boord van Zr. Ms. oorlogsschip «Tromp", wordt 16 Juni e. k. geplaatst in dc Marine-directie te Amsterdam. Sedert de verhooging van handgeld bij bet korps mariniers (l April jl.) werden 69 personen aange nomen, waaronder slechts 5 uit Amsterdam en 2 uit Rotterdam afkomstig waren. Departement van Marine in Oost-Indiü. Benoemd bij de Gouvernements-Marine tot gezaghebber lste kl., de gezagh. 2de kl. M. L. Broos en G. P. L. Hauettot gezagh. 2de kl., de gezagh. 3de kl., G. N. Z. Wallin en L. F. E. Hauet; tot gezagh. 3de kl., de lste stuurlieden H. B. de Boer en J. G. L. Florijn tot lste stuurman, de 2de stuurman J. Kaan. Bij het Marine-etablissement te Soera- baja tot 2de opziener voor het vak van scheeps bouw I. de Bas, thans waarn. 3de opziener tot 3de opziener voor het vak van scheepsbouw, de commandeur L. B. van 't Hofftot commandeur voor het vak van scheepsbouw, de vice-commandeurs J. L. Koens en K. Kruijff. Ds minister van Oorlog brengt ter kennis van belanghebbenden, dat tegen 15 Juli a. s. weder pupillen op de pupillenschool te Nieuwcrsluis zullen worden geplaatst. Van de alsdan openstaande plaatsen zullen er wellicht eenige kunnen worden vervuld door zonen van niet-militairen (onder «niet-militairen' worden ook begrepen gepasporteerde militairen en schepe lingen, tegen betaling eener jaarlijksche bijdrage vau f 50, in bet begin van ieder kwartaal, bij vooruitbetaling, telkens voor gedeeltp te voldoen de overige plaatsen worden kosteloos vervuld door zonen van hen, die in dienst zijn bij de zee- of bij de landmacht hier te lande of in Oost- en West-Indië, alsmede van hen, die in den dienst, hetzij als militair, hetzij als schepeling, gepension- neerd, gegageerd of overleden zijn, en van hen, die als gepensionneerd of gegageerd militair of schepe ling overleden zijn. De vereischten tot toelating zijn 1. een leeftijd van 12 of 13 jaren 2. eene lengteop eene leeftijd van 12 jaren van minstens 1,4 meter, id. id. van 13 jaren van minstens 1,43 meter, en 3. een gezond lichaamsgestel zonder ge breken, zoodat het te voorzien is, dat de knaap voor den mililairen dienst geschikt zal zijn. De oudere of voogden, die verlangen dat hunne zonen of pupillen tot de school worden toegelaten, behooren de aanvragen daartoe, bij een op gezegeld papier geschreven of van een bewijs van onver mogen tot betaling van zegelkosteu voorzien rekest, te richten aan den minister van Oorlog. Verzoeken, na den 30sten Juni a. s. bij bet Departement van Oorlog ontvangen wordende, komen niet in aanmerking. Tot het bijwonen der practische schietoefeningen in de legerplaats Lij Oldebrock, te houden door de regimenten veld-artillerie in de maanden Juli en Aug. a. s. zijn aangewezen de kolonel It. T. Muschart, koramandant van het 7de, en de luit.- kolonels G. J. Sas, II. G. J. Benschop, S. A.Lutz, J. L. Mulder en T. C. C. Bloem, respectievelijk de beide eerstgenoemde luit.-kolonels van het eerste, de derde van het 8ste, de vierde van het 2de en laatstgenoemde van het 4de reg. inf. Benoemingen, enz. Door Z. M. is dc heer jhr. mr. J. van Doorn, proc.-generaal in dc kolome Suriname, op zijn ver zoek, eervol uit die betrekking ontslagen, en is tot proc.-gen. in gemelde kolonie benoemd de heer mr. J. Kal ff, lid vau het hof van justitie aldaar, uit welke laatstgenoemde betrekking hem bij gemeld be sluit tevens eervol ontslag is verleend. Door Z. M. is benoemd tot griffier bij het Kan tongerecht te Meppel, mr. C. van der Zweep, thans griffier bij het Kantongerecht te Medemblik. Onderwijs en Examens. Sijbekarspel. De vereeniging „Schoolver bond" alhier heeft besloten aan 34 leerlingen uit de hoogste klasse, die aanspraak op beloo ning hebben, den 12 Juni a. s. een reisje per spoor aan te bieden naar Amsterdam en daar o. m. Artis en het Aquarium te bezichtigen. Door „Volksmin", te Hoogwoud isjl. Vrijdag met 120 scholieren uit die gemeente een rijtoer gemaakt over Warmenhuizen en Bergen naar Egmond-aan-Zee. Door diezelfde vereeniging voor getrouw schoolbezoek is Woensdag met 240 jongere leerlingen een opgewekt schoolfeest gevierd. Dat schoolfeest werd voorafgegaan door een rijtoer met 25, meerendeels open rijtuigen, door een groot gedeelte der gemeente. Tot onderwijzer te Castricum is benoemd J. Oosterwijk, te Zwolle. De /;N. R. Ct." van Dinsdag 3 dezer meldt het volgende «Wij zijn in staat gesteld het schrijven mede te deelen, dat de schoolopziener in het district Hoorn in zake de vrije- en orde-oefeningen aan het ge meentebestuur van Enkhuizen zond. Het gold, zooals men zich herinneren zal, de vraag, of de raad de onderwijzers kan ontslaan, die met 1 Janu ari 1893 geen akte of aanteekening hadden voor de vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek. Dat schrijven luidt aldus wHet is moeielijk, aan uw geëerd verzoek om een advies te voldoen. In de eerste, tweede en vierde alinea van uw schrijven wordt gesproken van eene uitnoodiging, in de derde alinea van eene ver plichting. Dat de raad niet bevoegd is, de bewuste ver plichting aan de onderwijzers op te leggen en hun bij niet voldoening daaraan ontslag te verleenen, is, dunkt mij, buiten kijf. Is er werkelijk slechts eene uitnoodigiug tot de onderwijzers gericht, dan zou de raad mijns inziens aan de adressanten kunnen mededeclen, dat het te zijner tijd blijken zal, welke de gevolgen zullen zijn van bun al of niet gevolg geven aan die uitnoo diging. De onderwijzers-vergadering van het arrondisse ment Medemblik zal dit jaar gehouden worden in de Parkzaal te Hoorn en wel op Donderdag 10 Juli e. k. De werkzaamheden zullen bestaan iu het bespreken van een tweetal onderwerpen 1. //De positie van den onderwijzer," in te leiden door den heer B. L. van Es, hoofd eener school te Enkhuizen. 2. //liet teekenonderwijs op de lagere school," in te leiden door den heer J. Pels, hoofd eener school te Ooster- Blokker. Bij genoegzame deelneming, zullen tot afwisseling gezongen worden nos. 9, 11 en 46 uit Neerl. taal (gemend koor) en nos 2, 8 en 10 uit den eersteu bundel van E. Drcntb (Mannenkoor). Door den minister van Financiën is een com missie benoemd voor bet afnemen van een examen lste gedeelte voor een surnumerair der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen, dat in het begin van Juli a. s. te 's Hage een aauvang zal nemen. De commissie is samengesteld uit de heeren J. B. Stoiy van Blokland, provinciaal inspecteur te 's TTertogenbosch dr. E. H. Groenman, directeur der lloogere Burgerschool te 's Hage B. A. Fel- linga, leeraar aan de Hoogere Burgerschool te 's HageP. Bijleveld, directeur eener bijzondere kweekschool (der doleerenden) te Amsterdam, en dr. M. J. H. Houba, leeraar aan bet gymnasium te Nijmegen. "Kerknieuws. Het provinciaal kerkbestuur van Noordholland heeft aan den heer J. van der Leeuw, predikant bij de Herv. gemeente te Wormer, op diens ver zoek, een eervol emeriaat verleend met ingang van 1 September e. k. De Alkmaarsche predikanten-vereeniging zal morgen hare zomervergadering houden te Alk maar. De heer dr. J. G. Boekenoogen, pred. te Krommenie, zal spreken „over den aard en de waarde van het gebed" en de heer dr. W. Jel- gersma te Schoorl c. a. „over de handhaving der leer" bedoeld in art. ix van het algemeen reglement van de Ned. Herv. Kerk. Door den candidaat Osinga, te Utrecht, is voor toezegging van beroep bij de Herv. gem. te Burg op Texel bedankt. Door kerkvoogden der Ned. Herv. gemeente te ICwadijk is aanbesteedhet bouwen van eene pastorie aldaar. Aannemer is de heer de Groot, te Purmerend voor f 7389. Ingezonden Stukken. Voor dm inhoud stelt de Redactie zich niet aansprakelijk."] Mijnheer de Redacteur In uw blad van 6 dezer komt onder de Nieuws tijdingen voor een bericht uit Schoorl, houdende eene klacht over de bezorging van brieven. Het feit is een brief, door den «Scriba" verzonden op 31 Mei, ten 6 a 7 ure, is eerst bezorgd Maandag morgen 7 ure te «Schoorl". M. i. ware 't' beter geweest, deze mededceling achterwege te houden immers, waar door de Regeering de rust der post boden op «Zondag" wordt bevorderd, verdient dit in hooge mate toejuiching. Bovendien pleit de klacht zelve legen den Scriba voornoemd. Reeds herhaaldelijk werd door de //Vereeniging ter be vordering van Zondagsrust" aan het publiek ver zocht, om zoo mogelijk de brieven, welke men had te verzenden, met de middagpost mee te geven, om reden de verzending per avondpost eene bezorging op Zondag veroorzaakt. Dit bestuur meende, dat eeu weinig attentie ten deze opzichte reeds veel //bestelling" op Zondag zoude voorkomen. Of de Scriba in kwestie dit wist, is mij onbekend, maar toch met recht mag verwacht worden, dat de geestelijke heeren direct noch indirect den arbeid op Zondag niet noodeloos zullen vermeerderen. Helaasde sleur der gewoonte is maar al te veel oorzaak, dat we de belangen van anderen voorbij zien, en toch de rust vau den Zondag is zoo iu vollen omvang een algemeen belang, nimmer te voren werd er zóó voor gewerkt als nu het is een hoofdpunt geworden op de agenda van Regee ringen, van Staatspartijen en van Vereenigingen, als eisch der Christelijke Staatspartijen. Allereerst is het overgenomen door Regeeringen en voortgezet tot in de strikes der werklieden hetzij erkend als eisch aan het Gebod Gods of als noodzakelijkheid voor algemeen welzijn, hetzij als levensvoorwaarde voor den werkman of noodwendig voor het orga nisme van den Staat. De trepeteerende rust vau één dag van de zeven wordt hoe langer hoe meer als onmisbaar erkend, eu wordt hier of daar, zooals in de bezorging van brieven of couranten, eenige vertraging ondervonden, welnu, dat den een voor de rust van den ander, zich iet of wat getrooste, vooral als daarmee het hooge belang van den Zondag worde bevorderd. Met dank voor de opname, Uw dw. dr., J. K. Buitenland. Duitschland. Tegenover een door een correspondentiebureau verspreid valsch bericht dat de Keizer de reis naar Christiania zou hebben opgegeven, kan worden verzekerd, dat integendeel de Keizer eenige dagen geleden met den Kabinets chef van Marine maatregelen heeft genomen voor de reis en dat Z. M. op den bepaalden tijd zal vertrekken. De Kroonprins van Italië kwam gisteren morgen uit Rusland te Potsdam aanhij werd door den Keizer en tal van autoriteiten ontvangen. Na het défilé van de eerewacht reden de vorstelijke personen naar het slot en vandaar naar het nieuwe paleis. Bij de Keizerin werd het ontbijt gebruikt, waarna de cavalerie-manoeu- vres werden bijgewoond. In de militaire commissie verklaarde de Rijks kanselier Caprivi, dat hij bij zijn optreden reeds de plannen voor de toekomst gereed gevonden had hij wees er nadrukkelijk op, dat hij alleen zich met die plannen vereenigd had, welke zijn groote voorganger had goedgekeurd. De vraag van de middelen tot bestrijding der uitgaven werd door de verbonden Regeeringen overwogen. De algemeene beraadslaging werd gesloten. Engeland. Bij Aberdeen zijn twee treinen in botsing gekomen. Vele passagiers werden gewond, eenige hunner ernstig. Frankrijk. De President teekende jl. Zaterdag de besluiten, waarbij aan 72 veroordeelden, voor feiten, begaan bij de werkstakingen of manifes- tatien op 1 Mei, geheele of gedeeltelijke gratie wordt verleend. In eene vergadering, door de mijnwerkers te Saint-Etiene gehouden en door 1500 hunner bijgewoond, werd tot een algemeene werkstaking in het geheele kolendistrict besloten. In een redevoering, welke de heer Constans te Perigueux hield, deed de minister uitkomen, dat het land nu tot rust is gekomen. Nooit heeft Frankrijk in gunstiger omstandigheden verkeerd, want het heeft een dapper en sterk leger en wil alleen den vrede. De Hertog van Orleans kwam Vrijdagmiddag half vier te Dover aan, waar hij door zijn vader, de Graaf van Parijs, en vele vrienden werd op gewacht. Finland. De President van den Raad van Koophandel, Mechelin, is ontslagen wegens zijn verzet tegen de Russificatie van zijn land. Het volk van Helsingfors bracht hem een ovatie, waarna hij een rede hield en beloofde voor de onafhankelijkheid van Finland te zullen blijven strijden. Oostenrijk. De avondbladen wijzen bijzon der op de passage in de troonrede, in welke de Keizer te verstaan geeft, dat de vorderingen der techniek nieuwe militaire uitgaven onvermijdelijk maken. De Keizer heeft aan verscheidene ge delegeerden gezegd, dat de zitting der Delegatiön niet lang zal duren. Noord-Amerika. De Kamer heeft met 140 tegen 116 stemmen verworpen een voorstel om de vrije aanmunting van zilver toe te staan. Gemengd nieuws. Anna Paulowna, 8 Juni. Gisterenmorgen ontstond er brand in een strooischelf op de boerderij Margarita, aan den Grasweg. Deze liet zich tengevolge van een vrij sterken wind en de onmiddellijke nabijheid van twee klampen hooi en de woning zelve, ernstig aanzien. De bewoners deden wat zij konden tot blussching en gelukkig was ook de brandweer zeer spoedig ter plaatse en trad flink op, zoodat zij de voldoening mocht smaken het huis en ook het hooi te be waren en alzoo groote schade te voorkomen. Het stroo was niet verzekerd. De oorzaak is on bekend. Nadat de politie te 's Hage jl. Donderdag in den loop van den avond veel moeite had om het volk, dat zich op het Spui bij het ver gaderlokaal van het „Leger des Heüs" verzameld had, te doen uiteengaan, had denzelfden avond tegen 11 uur een overgroote toeloop plaats van menschen, die gebrekkige heilsoldaten en vrouwen achtervolgden. Een 2ootal personen, die zich aan den hoek van Haagpoort en Gedempte Gracht aldaar had den verzameld, zijn door de politie met geweld uiteengedreven, waarbij van de wapenstok is gebruik gemaakt. Voor zoover bekend, is niemand daarbij ver wond. De politie zal voortaan met gestrengheid tegen deze opstootjes op straat optreden, waartoe het personeel zal worden versterkt. Mevr. Bulkley heeft in eenige nieuwsbladen de volgende annonce geplaatst „Diep verontwaardigd en bedroefd over de

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2