der costumes wordt op ongeveer f 5000 geschat. Er zijn dan ook zeer kostbare onder. Uit de verspreide biljetten blijkt, dat door den ondernemer van het lokaal Harmonie, den heer G. Bouma, een afwisselend programma voorden avond den bezoeker van het Doelenveld en aangrenzende lokalen aangeboden wordt. Be halve een concert van de Hongaarsche Kapel, zal eene „kermesse d'été" verdere stellig hoogst amusante afwisseling brengen. Bij een aantal jongelui toch hier ter stede bestaat het voornemen, dien' avond aldaar allerlei zaken bijeen te bren gen en te vertoonen, wat anders slechts de jaar lij ksche kermis te zien biedt. Het zal daar dus aan levendigheid niet ontbreken. Een bal zal den avond besluiten. De toegangsprijs isgesteld op 50 cents. Enkhuizen. Naar de „Enkh. Ct." uit zekere bron verneemt, is het Snouck van Loosen- fohds gesticht. Amsterdam. De Broederschap van can- didaat-notarissen in Nederland, zal 22, 23 en 24 Juni a. s. alhier haar veertigjarig bestaan vieren. Zondagnamiddag 3 uur worden de feestelijk heden geopend met een reünie van leden en buitengewone leden in „Maison Stroucken", waarna des avonds om 8 uur de notarieele soci- teit in „Mille Colonnes" de feestvierenden zal ontvangen. c Maandagmiddag om 1 zal een algemeene feest- vergadering bij Couturier gehouden worden. De heer mr. M. W. F. Treub zal daar eene rede houden over de wettelijke erkenning van den candidaat-notaris. De vergadering wordt gevolgd door een déjeuner-dinatoire, door de Broederschap aan genoodigden, leden en buitengewone leden aangeboden. De minister van Justitie heeft be loofd zoowel de vergadering als het dejeuner bij te wonen. Des avonds biedt de afd. „Noordholland" concert en vuurwerk in „Het Park" aan. Dinsdag om halftien wordt een stoomboottocht met muziek langs de Zaan naar Alkmaar gehou den, welke weder door de afdeeling Noord hol land wordt aangeboden, terwijl het feest des avonds om 7 uur wordt besloten met een maat schappelijk maal bij Krasnapolsky, weder aan geboden door de Broederschap. Een deel der feestelijkheden wordt alzoo aan geboden door de afdeeling Noordholland. De vervulling van haar taak als gastvrouw heeft zij opgedragen aan een commissie, bestaande uit de heeren K. van Leijden, voorz.A. H. de Haan. secr.mr. A. v. de Koppel, penningm. A. H. J. Sanders, J. N. Ritman JHz., W. H. Voskuil en G. J. B. ter Kuile Czn. Deze com missie heeft zich bovendien bereid verklaard, den leden der Broederschap tijdens hun verblijf in de hoofdstad behulpzaam te zijn in alles wat zou kunnen strekken dat verblijf gemakkelijk te maken. Bennebroek. Wegens een geval van honds dolheid in deze gemeente, is door den Commis saris des Konings in Noordholland bepaald, dat in deze gemeente en omliggende gemeenten, alsook te Haarlem de muilkorvenwet zal worden toegepast. Gouderak. Het gedenkteeken, alhier ge plaatst op het graf van den onlangs over leden burgemeester, den heer Bron, is jl. Dinsdag aan de familie overgedragen, bij monde van ds. Kok, predikant. De heer Bron, predikant te Helder, aanvaardde het monument en bedankte voor de hulde, zijnen broeder daardoor bewezen. Aanbestedingen. Woenidap 18 Juni. Alkmaar, 12 ure. Dijkgraaf en heemraden van het Ambacht van Westfrieiland genaamd Geestmer Ambacht, in het logement Noord-Hollandhet gewoon onderhoud der AYeetfriesche dijkswerken. Alkmaar, 12 ure. Dijkgraaf en heemraden van het Ambacht van Westfrieiland genaamd Geestmer Ambacht, in het logement Noord-Hollandhet gewoon onderhoud van den Geestmer Ambachtsdijk te Veenhuizen met aanhoorig- hedon. Edam, 10 ure. Het gemeentebestuur het inrichten van liet oude telegraafkantoor tot een lokaal voor teeken- oudenvijs; aanvr. 13 Juni, nam. 4.30 ure. Willemsoord, 11 nre. De directie der Marine: de levering van aardappelen ten behoeve van het hospitaal der marine te Willemsoord, vau 1 Juni tot uit. Oct. n. s. (Zie ons nomiuer van 8 dezer.) Donderdag 19 Juni. Haarlem, 2 nre. Het gemeentebestuur1. het ver bouwen van en het bijbouwen aan de burgerschool aan het Klein Heiligland aldaar 2. de levering van de daarvoor benoodigde schoolmeabelen, in 2 perceelen en in massa aanw. 13 Juni, nam. 2 ure. Bilj. inz. tnsschen 10 en 12 nre. Donderdag 26 Juni. Haa'rlem, 10 nre. De genie, op het bureau vin de Kinderhuisresthet makeu van eene dubbele schutsluis, een gedeelte slaperdijk, zaodophoogingen voir een fort. enz. in den Haarlemmerraesrpolder nabij Aalsmeer. Begr. f347.000 aanw. 20 Juni, 's morgens 11 nre; bilj. inz. uiterlijk 25 Jnni nam. 3 ure. Haarlem, 11 nre. Het ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid, san het gebouw van het provinciaal bestuurhet voorzien der boorden van het Noord-Hollandsch kanaal, in 4 perceelen. Begr. perc 1 f 4000, perc. 2 f 10.000, perc. 3 f 8700. perc. 4 f 2000; aanw. 19 Juni. Marine en Leger. Met ingang van 1 Juli a. s. zijn overgeplaatst en geplaatstde mach. 1ste kl. v. k. J. G. H. Jordans van den ramm. «Matador" op den rnmm. „Panter", de mach. 2de kl. P. J. van der Rijst van id. bij de conservatie te Amsterdam, de mach. 3de kl. K. C. Drost, van id. op Zr. Ms. wacht schip alhier, de mach. 3de kl. J. A. J. van Hors- sen van id. op id., de mach. 2dekl. W. E .Winkler van de conservatie te Heilevoetsluis op de „Panter", de mach. 3de kl. K. H. Kerdijk van 't wachtschip alhier op id., de mach. 3de kl. J. K. Bakker van id. op id. en de mach. 2de kl. T. E. L. Goossens van non-actief bij de conservatie te Heilevoetsluis. Nu de mach. 1ste kl. v. k. W. F. van der Waarden met ingang van 16 dezer den mach. 2de kl. J. Gresshoff aan de opleiding voor machinist leerlingen te Heilevoetsluis vervangt, zullen aan deze maritieme inrichting verbonden zijn 3 mach. lste kl. v. k. en een burgerleeraar, die werkzaam zijn onder toezicht van een officier-mach. 2de kl. JJet aantal leerlingen bedraagt thans 40. Onderwijs en Examens. Tot onderwijzer aan de R.-K. jongensschool te Alkmaar is benoemd de heer Jos. Vrancken, te Bunde (L.). Op de voordracht voor hoofd der school te Hans- weert komt voor de heer A. Wijn, te Alkmaar. Op de vergadering van onderwijzers in het arron dissement Alkmaar, te houden op 25 dezer in het lokaal „Diligentia" aldaar, zijn de volgende punten van bespreking aan de orde: a. De eerste oefeningen in het handteekenen. In te leiden door den heer C. Bakker, onderwijzer aan de openbare school vooronvermogenden te Alkmaar. b. De vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek. In te leiden door den heer A. van Dijk, onder wijzer te Beemster, die tevens met eenige zijner leerlingen die oefeningen duidelijk zal maken. c. Waardoor mist de studie en opvoedkundige kennis van den onderwijzer zoo vaak het kenmerk van zelfstandigheid P In te leiden door den heer C. J. Reiziger Jr., onderwijzer aau de openbare Burgerschool te Alkmaar. 't Was voor de schooljeugd te Egmond aan den Hoef den 10 dezer een prettige dag. Als herinne ring aan het zilveren jubileum van bet hoofd dier school, den heer Zwart, hadden de leerlingen dier school sinds geruimen tijd hunne centen bespaard, om daarvoor hun meester een geschenk te kunnen aanbieden. Twee prachtige fauteuils hadden zij daarvoor aangekocht, welke dien dag werden aan geboden. Maar ook de jubilaris had zijne leerlingen eene verrassing bereid en de uitgelaten vroolijkheid bewees, dat bier met volle teugen werd genoten van het feest, tot hun genoegen toebereid. (A. Ct.) Kunst- en Letternieuws. Inhoud van „Het Album" (geïllustr. Zondagsblad van onze courant), No. 23. De Speler. (Uit de gedenkschriften van een Gouverneur), Russische roman van F. M. Dostojewski. (Vervolg.) Colette de la Roche. Historisch verhaal uit de Fransche revolutie, door J. Hendrik van Balen. (Vervolg.) Van alles wat. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Herv. kerk te Noordzijpe: Zondag 15 Juni, n.m. 1.30, Schagerbrug, ds. Mtlhring, (doop.) Herv. kerk te Zuidzijpe Zondag 15 Juni, v.m. 9.30, Burgerbrug, ds. Mtlhring. Doopsgezinde Gemeente Zondag 15 Juni, 9.30, Z. Zijpe, ds. van Calcar. Herv. kerk te St. Maarten Zondag 15 Juni, v.m. 9 uur, St Maarten, ds. Mtlhring. Herv. kerk te Eenigenburg Zondag 15 Juni, v.m. 9.30, ds. Adriani, pred. te Warmenhuizen. Noord- en Zuid-Zijpe: 15 Juni Ds. Fetter, Schagerbr. nam., Burger- brug voorm. 22 Juni ds. Mtlhring, Oudesluis voorm., Sint- Maartensbrug nam. Huisduinen. 15 Juni Ds. te Gempt, Huisd. voorm. Wieringen. 15 Juni Ds. Pareau, Oost. v., H. n. 22 Juni Ds. v. Kluijve, W. v., d. O. n. Benoemd tot organist in de Westerkerk bij de Herv. gem. te Enkhuizen, de heer R. G. Créve- coeur, te Rotterdam. Uit onze Koloniën. Aap het verslag van de 2de zitting der Kolo niale Staten van Suriname, op Dinsdag den 13 Mei 11., ons van bevriende zijde toegezonden, ontleenen wij de volgende belangwekkende bij drage tot den treurigen toestand in de kolo nie Suriname, in het leven geroepen door de benoeming van den heer Lohman tot gouverneur. De nieuwbenoemde Voorzitter, de heer Juda, aanvaardt de hem opgedragen betrekking met de volgende rede: Mijne Heeren! Voor de dertiende maal aanvaard ik het voor zitterschap uwer vergadering. Ditmaal uiet zonder groote aarzeling. Toen de Gouverneur mij opnieuw de leiding dezer vergadering opdroeg, heb ik met het oog op de gebeurtenissen op liet eind van het vorige jaar mij zeer ernstig afgevraagd, of ik onder liet tegen woordig Bestuur die taak op mij kon en mocht nemen. Mijne tegenwoordigheid op deze plaats levert het bewijs, dat mijne overwegingen geleid hebben tot een antwoord in bevestigenden zin. Zoolang het tusschen Bestuur en Staten bestaande conflict niet is opgelost, heb ik gemeend, dat waar de gelegenheid tot blijven werd aangeboden, voor mij blijven plicht was. Als eene oplossing van het conflict toch kan noch het door den afgetreden Minister van Koloniën in de Eerste Kamer der Slaten-Generaal gesprokene, noch het antwoord van dienzelfden Minister op het adres door tal van ingezetenen tot Z. M. den Koning gericht worden beschouwd. Hoogst ernstig zijn de tijden, waaronder het nieuwe zittingjaar aanvangt. Meer dan ooit wordt thans van U volkomen toewijding gevorderd aan de algemeene zaak. Als onafhankelijke mannen zal het voorzeker uw streven zijn, 0111 onder de moeielijke omstandig heden, waarin wij verkeeren, getrouw aan uwen eed, uw plicht te doen. Uwe liefde voor de kolonie, uwe gehechtheid aan het Moederland staan daarvoor borg. Moge U daartoe de kracht niet ontbreken. Ik verklaar het voorzitterschap der Koloniale Staten te aanvaarden. De heer Swijt, na liet woord verzocht en ver kregen te hebben, zegt, dat het hem niet zou ver wonderen als het een vreemd verschijnsel werd genoemd, dat in de eerste vergadering van een nieuw zittingjaar, tot dusver, dat is 24 jaren achter een, uitsluitend bestemd om de afdeelingen samen te stellen en huishoudelijke werkzaamheden af te doen, hetwoord wordt gevraagd over iets, daar mede in geen verband hoegenaamd staande. En toch gevoelt hij zich daartoe verplicht, want het is voor hem meer dan eene overtuiging, het is eene zekerheid dat rekenschap van hem wordt ver wacht, waarom spr. van dit Bestuur opnieuw eene benoeming tot lid der Koloniale Staten heeft kun nen aannemen. Die rekenschap is spr. verschuldigd aan de ver gadering, aan het publiek en daartoe is deze gele genheid als aangewezen. In den moeilijken, hoogst treurigen toestand, waaronder de kolonie reeds bijna zes maanden ge bukt gaat, een toestand die spreker op dit oogen- blik niet nader behoeft aan te duiden, omdat die voor ieder in de kolonie eene bekende zaak is, en waaromtrent het ontegenzeggelijk vaststaat dat zij in het leven is geroepen en bestendigd wordt door Gouverneur Lohman, heeft het bij spr. een punt van ernstige overweging uitgemaakt of hij zich de benoeming door het Bestuur tot lid van de Ver tegenwoordiging zou laten welgevallen. Immers is het onder meer de roeping van de Vertegenwoordiging om door samenwerking, door gemeen overleg met het Bestuur werkzaam te zijn in het belang, tot het welzijn der Kolonie. En hoe zal van de vervulling daarvan sprake kunnen zijn, wanneer, zooals we zien gebeuren, Gouverneur Lohman zich tegenover de Koloniale Staten stelt op een standpunt dat niet getuigt van bezadigdheid, van kalm overleg, maar van harts tochtelijkheid, van onverdraagzaamheid bij afwijkende raeening, en wat nog meer zegt van een zucht tot verdachtmaking. Van een en ander is het bewijs te vinden in de handelingen en stukken van het Bestuur sedert den noodlottige» dag van 23 December 1889. Hoe zal vau samenwerking en gemeen overleg sprake kunnen zijn, wanneer wij bij het Bestuur zien voorzitten een opvatting van liet constitutioneel beginsel van het Regeerings-reglement, zoo eigen aardig, dat het schijnt alsof onze Grondwet bindend is voor ieder behalve voor Gouverneur Lohman En mocht spr. dan onder die omstandigheden eene benoeming van dit Bestuur aannemen Plichtbesef en niet anders dan plichtbesef, deed hem tot een bevestigende beantwoording van die vraag besluiten. Als burger, als kind van het land, is men aan de kolonie zijne beste krachten ver schuldigd, hoe moeilijk het ook wordt gemaakt, 't Lidmaatschap der Staten is toch dezer dagen waarlijk geen aangename taak. Dient men zijn land naar eed en geweten, dan past het niet tegen moei lijkheden op te zien, heeft men eene rechtvaardige zaak dan kan de uitkomst niet twijfelachtig wezen. De heer Barnett verzoekt daarop het woord en na het verkregen te hebben, zegt hij dat het lid maatschap van dit college van 1875 tot en met 1888 maakt dat spr. geen vreemdeling is in deze vergadering. Toen bekleedde hij hier zijne plaats, wel is waar naar aanleiding van het 2de lid van art. 68 van het Regeerings-reglement, terwijl hij nu hier is teruggekeerd krachtens de bepaling van het eerste lid daarvan doch in beide gevallen evenzeer gehouden aan een en denzelfden eed zonder eenige afwijking hoegenaamd, dat reglement, hetwelk ook gebiedend vordert dat spr. stemmen zal naar eed en geweten zonder ruggespraak met hen die benoemen, te helpen onderhouden en het welzijn der kolonie, zooveel in zijn vermogen is, voor te staan. Een ander voorschrift is spr. niet bekend, volgens hetwelk een lid der Koloniale Staten, door den Gouverneur benoemd, in de vervulling van zijn plicht minder vrij, minder onafhankelijk zou zijn dan een door de kiezers hierheen gezonden. Door zijn aanneming dus van het mandaat, hem door den Gouverneur verleend, kan, en vooral nu niet worden afgeleid dat hij het in een anderen geest opvat dan ware het rechtstreeks van de kiezers tot hem gekomen. Het is dan deze opvatting en deze alleen die hem er toe gebracht heeft zelts te overwegen of hij deze benoeming al dan niet zou aannemen, want, ware zijne zienswijze anders, ware zijne overtuiging niet deze, had hij het oordeel van zijn mandans te raadplegeu over het standpunt dat hij hier dient in te nemen, en was het daarbij zijn plicht in de ver- vtillig van zijne taak als lid der Koloniale Staten zich te moeten onderwerpen aan diens inzichten of zich te laten leiden door hetgeen dezen al of niet welgevallig is, zoude spr. in de richting van zijne gevoelens als lid der Staten en het uitbrengen van zijne stem voor of tegen welk voorstel dnn ook niet even vrij, niet even onafhankelijk als voorheen zijn, het besluit waartoe hij zou gekomen zijn, zoude niet eens nadenken hebben vereischt. Spr. zal het doel van zijn spreken bij deze bijeenkomst niet voorbijstreven, door stil te stann bij al hetgeen de gewisselde stukken bij de invoe ring van het Reglement op het beleid der Regee ring in deze kolonie aanbieden, om de gegrondheid van deze opvatting aan te toonen, althans met betrekking tot benoemingen zooals de zijne, noch de vergadeaing bezig houden ten opzichte van die, welke aanleiding gaven dat er waren, die een ander oordeel daaromtrent hebben uitgesproken want het doel van zijn opstaan is enkel en alleen om, ofsschoon niet gebruikelijk met het oog op recente gebeurtenissen toch even als de Voorzit ter dat deed, openlijk mede te deelen hetgeen hem heeft doen besluiten dit mandaat aan te nemen, en te zeggen wat hij hier aan deze tafel komt doen. Dat besluit lag in de beantwoording van eene voor hem alles bcheerschende vraag. Zij was deze: hoe dient hij thans de kolonie het best? Door zich de gelegenheid ten nutte te maken ook in deze vergadering het zijne bij te dragen veran dering te brengen in den zoo zorgwekkenden toestand waarin wij thans verkeeren en die het land ten gronde dreigt, of voor die benoeming te bedanken. Ook Spr's tegenwoordigheid aan deze tafel bewijst hoe hij voor zich die vraag beantwoord heeft. De vergadering ziet dus in hem aan deze tafel terug geheel dezelfde, dien velen der leden hier vroeger gekend hebben. Een lid dezer vergadering wiens streven het zal blijven naar zijn vermogen liet Regeeringsreglement te helpen handhaven en het welzijn der kolonie te bevorderen. Een lid der Staten, die dit zal betrachten, zijn eed getrouw, vrij van alle invloeden, welke die ■ook zijn mogen. Bezadigd, maar tevens vastberaden zal Spr. te werk gaan, door niemand beperkt in zijne inzichten, ook niet omtrent de toyze waarop hij zijn taak in deze vergadering te vervullen heeft. De aandacht dient er op gevestigd te worden t i°. dat deze vergadering werd bijgewoond door alle leden behalve één, de heer van Lier; 20. dat van de zeven nieuwbenoemde leden drie zich geroepen achtten de verklaring af te leggen dat plichtbesef in het belang van de kolonie alleen hun kon bewegen hunne roeping te volgen, die in de tegenwoordige omstandig heden verre van aangenaam is; 30. dat die drie leden veteranen onder de leden der koloniale staten zijn, en 4°. dat geen enkele stem zich verhief ten gunste van den gouverneur. Wanneer zal er een einde komen aan dezen treurigen toestand die voor de kolonie zoo heil loos moet werken? Meer dan eenig ander deel van onze koloniën heeft Suriname een Bestuur noodig dat naast bekwaamheid en goeden wil ook tact bezit om eendrachtig te werken in het belang van de Kolonie. Over de Edische zaken schrijft de „Deli Ct." o. a. Eindelijk kregen wij dan zekerheidde vijand was in aantocht na verschillende schermutselingen met de oppassers van T. Tjik. Een paar lieden van dezen laatste» waren zelfs ernstig verwond. Het kwam er dus nu op aan ons niet in de benting te laten opsluiten. Des nachts nog kreeg controleur v. d. Steenstraten van den Radjah het bericht, dat de Atjehers zich op de heuvels achter de benting trachtten te nestelen en dat zij aldaar bezig waren versterkingen op te werpen. Onmid dellijk werd in overleg met den militairen komman- dant, kapt. Bijleveld, besloten, dat het afgesproken sein zou worden gegeven aan het op de reede liggende oorlogsschip „Prins Hendrik" om een landingsdivisie aan wal te zetten, ten einde er den volgenden morgen op los te gaan. Het was vroeg dag. Vol goeden moed gingen soldaten en jantjes er tegen in. De vijand zette het niet op een loopen, doch scheen zijn niet voltooide bentings te willen verdedigen. Aan schieten geen gebrek, gelukkig zonder al te veel schade te berokkenen. De officier van gezondheid Van de Wal kreeg een schampschot, echter van niet veel beteekenisna zichzelf verbonden te hebben, ging hij, onder het vuur van den vijand, voort hulp te verleenen aan de zeven gekwetsten, die wy successievelijk kregen. De opgeworpen versterkingen werden vernield, en na een flink dagwerk keerden de troepen vroolijk en tevreden in de benting terug. Hetgeen echter het voornaamste is bij dezen inval der Atjehers, is de openhartige wijze, waarop T. Tjik in deze getoond heeft, dat hij nog even dicht bij de kompanie staat als vroeger. Uitstekend heeft hij controleur v. d. Steenstraten op de hoogte gehouden van de bewegingen van den vijand zonder hem waren wij nooit zoo goed en vertrouw baar geïnformeerd geworden. Volgens bericht van den 3de Mei waren de verdreven Atjehers reeds terug en hadden zij zich verzameld op een heuvel op omstreeks een uur afstand van de benting. De bevolking was tegen hen uitgerukt. Ofschoon in Edi de toestand niet als verontrustend wordt beschouwd en de troepen macht er sterk genoeg wordt gencht, schijnt de gouverneur v. Teijn niet zoo gedacht te hebben, en bracht de Oostboot een Compagnie tot veister- king van het garnizoen mede. De gewonden, op twee na, zijn reeds weder op de been, ook de dokter. Op voorstel van den Gouverneur heeft de Regee ring besloten tot de vorming in Groot-Atjeh van een korps marechaussees, teneinde de nachtelijke marnude van den vijand inct krocht en geweld tegen te gaan. Dit korps zal bestaan uit keursoldaten, die beter betnald worden dan de overige militairen en van dis tinctieven op de kleedinsr worden voorzien. Het blijft echter geheel tot het leger behooren en wordt aangevoerd door een kapitein, twee lui tenants en eenige flinke onderofficieren, aan wie ook zelfstandige nachtelijke opdrachten kunnen wjrden gegeven. Door dezen maatregel hoopt men den roof van ijzerdrand, het opbreken van rails en het leggen van granaatmijnen tegen te gaan, en den vijand, wnntieer hij ons bij nocht en ontijde mocht komen bestoken, zoo warm te ontvangen, dat hem de lust tot zulke excessen voor goed zal vergaan. Buitenland. België. 10.000 mijnwerkers van de Bori- nage trokken op den verkiezingsdag doorMons, de werklieden-marseillaise zingende. Zij he- schen de roode vlag en Defuisseoux sprak hen toede orde werd niet gestoord. Te Gent voerde Anseele het woord tot het volk, dat hij opwekte in Augustus mede te doen met de socialistische manifestatie ten gunste van het algemeen stem recht. Duitschland. Men verzekert, dat Prins Albert van Pruisen wenscht af te treden als Regent van Brunswijk. Portugal» Berichten uit Bihée melden, dat Silva Porta, de bekende reiziger in West-Afrika, zich van het leven heeft beroofd, uit spijtigheid, omdat hij niet geraadpleegd werd nopens de Conceiros-expeditie. Porta omhulde zich met de Portugeesche vlag en deed zijn eigen woonhuis door veertien vaatjes buskruit in de lucht vliegen. Gemengd nieuws. Te Westgraftdijk viel 10 dezer een sjarig jongentje al spelende in het water. Terwijl het reeds in zinkenden toestand was, sprong een óojarig man, J. de H genaamd, geheel gekleed te water en had de voldoening het kind te redden. De toestand van den man, die te Rotter dam zijne vrouw doodschoot en daarna zich zeiven eene gevaarlijke wond in den hals toe bracht, is van dien aard, dat er grond bestaat om zijn herstel te verwachten, in welk geval hij natuurlijk aan de justitie zal worden overgeleverd. Daarentegen is de toestand van zijne 9 2jarige moeder zeer zorgelijk. Wat men in Frankrijk voor een garnizoen biedt, is gebleken, nu weder een aantal nieuwe regimenten ruiterij worden opgericht. Een aantal

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2