twee bekwame Smidsknechts, STAATS-LOTERIJ. W. JAGER GERLINGS, W. C. Hattinga Raven, Lood- en Zinkwerken. G. J. DE JONG, Ruime keuze in Engelsche enHollandsche Kinderwagens, En het zal een beeld zijn van bijna ieder onderdeel van dat bedrijf, tot welks verbetering of ontwikkeling de zoo krachtig werkzame Vereeniging steeds heeft medegewerkt op eene wijze, die tot hoogst bevredigende uitkomsten vaak heeft geleid. En hiervan zal zeker ieder de overtuiging krijgen, die een bezoek brengt aan bedoelde tentoonstelling. Het wolvee zal er vertegenwoordigd zijn met 59 nummers, waaronder 17 ooien met hare lammeren en 37 rammen, benevens 5 stel van 4 ooilammeren, in verschillende onder-afdcelingen elkander dc prij zen zullen betwisten. En vooral op deze afdeeling mag Hollands Noorderkwartier in het bizonder met voldoening wijzen. Zulk eene uitgebreide verza meling zeer zeker uitgezochte dieren toch, zag men tot heden niet bijeen. Dc varkens komen in 1G nummers op, de paar den in 18, de tweejarige stieren in 19, de jarige in 28. Een zeer belangwekkende rubriek is ook die, waarbij gevraagd werden de beste drie melk gevende koeien van iulandsch ras, van een eigenaar, geb. in 1S86 of 1887, gekalfd hebbende na 1 Febr. en vóór 1 Mei 1S90. Daarin zijn 7 inzendingen aangegeven. 15 koeien voorts, 1L vaarzen en 12 paar kuispinken maken te zamen voor het rundvee een cijfer van 100 inzendingen. Kranig zal ook het zuivel vertegenwoordigd zijn. Daarvoor hebben zich riet minder dan 58 inzenders opgegeven. Voor een cn ander zijn prijzen uitgeloofd tot een gezamenlijk bedrag van f 1125, die uitgereikt zullen worden in de eerstvolgende najaarsvergadering der Vereeniging, die te Alkmaar wordt gehouden. Kunst- en Letternieuws. Inhoud van „Het Album" (geïllustr. Zondagsblad van onze courant), No. 25. De Speler. (Uit de gedenkschriften van een Gouverneur), Russische roman van F. M. Dostojewski. (Vervolg.) Op den Banjerd, door J. Hendrik van Balen, (met 3 gravures.) Verboden miune, door P. Visser. Van alles wat. Rechtszaken. In de jl. Maandag gehouden zitting der straf kamer van het gerechtshof te Freiburg is behandeld de zaak van mevr. Bulkley en hare handlangers, Gelsam en Kleinertz. Mevr. Bulkley, wier zaak uitgesteld was, daar zij niet was verschenen, werd beklaagd van aanzetting tot moord, valsehe beschuldiging en laster, Gelsam en Peter Kleinertz wegens laster, ten nacleele van mr. Hoek. Advocaat Fehrenbach trad als toegevoegde ver dediger op voor de beide helpers en beval hen aan in de clementie van het hof op grond dat zij door de hoofdschuldige, mevr. Bulkley, waren omgekocht, terwijl de verdediger overigens sterk afkeurde de vervolgingen, waaraan mr. Hoek sedert jaren van de zijde zijner schoonmoeder heeft bloot gestaan. Overeenkomstig den eisch van het O. M. ver oordeelde het gerechtshof de twee aangeklaagde gevangenen wegens lasterlijke aantijging en wel Gelsam tot een gevangenisstraf van 4 en Kleinertz tot eene van 3 maanden. In zijne rede verklaarde de eerste Staats-anwalt, de heer von Gulat, dat na het gebeurde en nu alles geheel en al ten gunste van mr. llock is uit gekomen, geen Duitsch advocaat als handlanger van de weduwe Bulkley, bij de stelselmatige ver volging van haar schoonzoon, meer zal willen op treden. Br. Ivöhler, te Karlsruhe, die haar vroe ger bijstond, heeft onder eede verklaard, dat hij zijn hul]» aan mevr. Bulkley heeft ontzegd, toen hij de volle overtuiging had gekregen, dat hij even eens door haar was om den tuin geleid. Volgens de „Köln. Ztg." zullen pogingen aangewend worden om de uitlevering van mevr. Bulkley te verkrijgen, of de zaak voor den Nederlandschen rechter te brengen. Buitenland. Engeland. In de jl. Donderdag door het Lagerhuis gehouden zitting heeft sir James Fer- gusson aangekondigd, dat het sultanaat Zanzibar, met uitzondering van de strook welke aan de Duitsch-Afrikaansche Maatschappij is afgestaan, onder het beschermheerschap van Engeland wordt gesteld. Smit deelde mede, dat onmiddel lijk na het sluiten eener overeenkomst met Duitschland de Uil tot het afstaan van Helgoland aan het Parlement zal worden voorgelegd. Stanley spreekt het bericht van zijne benoe ming tot Gouverneur van den Congo-Staat tegen Duitschland. In de kringen onzer koloni- aalsgezinden niet slechts onder de heethoof den, maar ook onder nuchtere politici uit zich van lieverlede een tamelijk sterk misnoegen over het Duitsch-Engelsche tractaat met betrek king tot Helgoland, dat. terwijl het slechts geringe strategische waarde meer bezit, bovenmatig hoog betaald wordt. Onverholen vreugde heerscht slechts in de pers der felle tegenstanders der koloniale politiek, omdat thans, na den afstand van Zan zibar en Witu, de geheele „rommel" in Oost- Afrika niets meer waard zou wezen, en nu dus de geheele koloniale politiek zou kunnen aan kant gedaan worden. De „National Zeitung" weerlegt eene zoodanige pessimistische opvatting, maar moet toegeven, dat er onder de vrienden der koloniale politiek niet geringe ontevredenheid heerscht. Ook andere regeeringsgezinde bladen, zooals de „Münchener Algemeene Zeitung" en „Reïchsbote," vinden op het verdrag heel wat af te wijzen en de „Kreuzzeitung zegt zelfs in haar hoofdartikel, dat Engeland Duitschland te knap is geweest. Naar het schijnt, laat men zich alleen door consideratie voor de persoonlijke gevoelens des Keizers en voor Caprivi's politieke stelling van levendig verzet tegen het tractaat weer houden. Frankrijk. De ministerraad heeft krachtige maatregelen genomen om het binnenkomen van de cholera over de Spaansche grenzen of over de zee tegen te gaan. De Franschen zijn in Dahomey slaags geweest. De Dahomeörs verloren 250 man, terwijl de Franschen 18 gewonden tellen, waaronder 2 officieren. Verscheidene der te Parijs in hechtenis geno men nihilisten zijn weder in vrijheid gesteld. Spanje. Sedert het uitbreken der cholera hebben zich te Rugat voorgedaan 80 ziektege vallen, waarvan 2 met doodelijken afloop. Twee nieuwe gevallen kwamen voor te Montechelvo, in de nabijheid van Rugat. De gezondheidscommissie heeft uitgemaakt, dat de ziekte wel cholera is. Krachtige maatregelen tot beperking der ziekte zijn genomen. Gemengd nieuws. Waterloo. Men zendt ons het program ma van eene betooging welke Zondag 22 dezer op het slagveld van Waterloo zal plaats hebben, vanwege de Nederduitsche Bond te Antwerpen. De uitnoodiging, in de Nederl., Eng. en Duitsche talen gesteld, is gericht aan alle Vlamingen, Engelschen en Duitschen, die lust hebben daaraan deel te nemen. Het lied dat op het slagveld zal worden gezongen, laten we hier volgen 1. Vooruitvooruit I gij, kloeke mannenschaar, Vooruit! met deze schooDe Junidagen. Naar Waterloode fiere leeuw rust daar, (bis) Daar, wnnr de dwingeland werd verslagen, (bis) O, Helden rijst, en hoort deu zegedauk, Hij ruischteu bruist als 't lied Germiianscher stroomen,) Ja, Schelde, Mnns en Rijn in heldren klank, Ilee juichen meê vervuld zijn uwe droomen. 2. Terugteruggij, die ons haat en smaadt, Terugdie vieren durft der Volk'ren slachting. Naar Waterloo 1 we willen niemand kwaad, (bis) Maar eiichcn voor ons volk elks achting, (bis) O, llelden rijst, gij, die dc vrijheid bracht... Gij, die uw bloed vergoot, met milde stroomen, '3' Gij schonkt ons 't licht na meengen somberen nacht, Des juichen wij vervuld zijn uwe droomen. 3. Frisnh opfrisch op de vanen in den wind 1 Friach op, ze fladdren als het sein van vrede. Naar Waterloomet moederlief en kind, (bis) Daar vraom gestort een dankbre bede(bis) O, Helden tijst. ge gaaft. ons eer en roem, Uw geest zweeft onder 'tloof der eikenboomen,u' Bezielt ons hert, gelijk de zon de bloem, Bij 't juichend lied 4 vervuld zijn onze droomen. 4. O Volk! o Volk! van 'tmerry Engeland, O Volk gij hcerschcnd door de gansehe wereld, Naar Waterloodaar hebt ge uw vlag geplant, (bis) Den grond ook met uw bloed bepcreld. (bis) Ts Belgie fier op u, 0 vrijheidsland, Slag 't Saksisch bloed in beider aadren stroomen,tS' Wij houken saam der vnadreu moed in stand, Des juichen wijts' vervuld zijn onze droomen. 5. Ge zijtgo zijl-1 0 dierbaar Nederland, Ge zijt gevormd, door strijd met bloed en ijzer, Naar Waterlooden vredepalm ter haud, (bis) Door 't werken worden Volkren wijzer, (bis) O Helden rijst, drinkt gij met ons niet meê, Ziet wetenschap in heldren lichtgloed stooraen, U' De kunsten lieerschen overal is 'tvreê. O, Helden juichtVu> vervuld zijn onze droomen Oosterend (Texel), 20 Juni. - Het lijk van Z., welke voor eenigen tijd in de Zuiderzee be oosten Urk over boord sloeg, werd verleden week door schipper S. Plaatsman, van hier, te Volendam aangebracht. Op het lijk was als aanbrengpremie de som van f 10 gesteld, welke echter door P. S. ge weigerd werd, omdat de naastbestaanden van den verdronkene in behoeftige omstandigheden verkeeren. Jl. Woensdagmiddag had zekere C. Schout- sen, uit Medemblik, op den spoorweg tusschen Mëdemblik en Opperdoes loopende, het ongeluk onder den trein, te 5.2 uit Medemblik vertrek kende, te geraken, met het treurig gevolg, dat hem de beide beenen werden afgereden. Hij werd terstond per schuit naar zijne woonplaats vervoerd en onder geneeskundige behandeling gesteld. De gewonde is omstreeks zeven uur in den avond overleden. Te Alkmaar is jl. Zondagnacht, in de Keet- gracht, schipper S. Nibbering verdronken. Ter wijl hij aan het pompen van zijn schuit was, viel hij overboord. De vrouw, die onmiddellijk haren man ter hulpe toeschoot, kon hem niet redden. Eenige buren brachten den drenkeling op het droge. Pogingen, in den beginne door een poli tieagent en later door dr. Broers aangewend, de levensgeesten weder op te wekken, bleven vruch teloos. De overledene laat eene weduwe en drie nog jonge kinderen achter. Te Enkhuizen prijkte op dc kermis o. a. de fraaie tent van Alber Basch. De voor stellingen zouden Zaterdag 14 dezer aanvangen en beloofden druk bezocht te worden. Eensklaps werden ze echter onmogelijk gemaakt, doordien een der firmanten, de heer Basch, door eene beroerte werd getroffen en na weinige oogen- blikken overleed. Geertruide Blommert, het dienstmeisje, dat in de Huidenstraat te Amsterdam het haar toe vertrouwd kind bij een brand redde, heeft het gasthuis aldaar verlaten. Haar been zit in een beugel en zij loopt steunende op een stokje. Vooreerst mag zij nog niets uitvoeren. Van een der „buitengewone" correspondenten ontving bet „Vad." het volgende bericht mijs heer heede avont bij de R.-K. Kerk stont een koet sier met open coles hij schude zijn hoof stel af en ging er van deur hij sloeg de slik scher me kapot hoofstel en als vreeze lijke onge lukke stonde te wag te bij prom menade sloeg hij zijn agter poote over het meelon en wier ge grep de rij tuige wis te geen raat hoe zij uit zoude hale. Het was het paart van piet. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Burgemeester den Tex (s.), vertrok 18 Juni van Batavia naar Amsterdam. P r i n s e 8 W i 1 li e 1 m i n a (s.), vau Amsterdam naar Batavia, vertrok 19 Juni vau Genua. Cour ad (s), arriveerde 19 Juni van Amsterdam te Batavia. Prins Alexander (s.), van Batavia naar A msterdam, arriveerde 20 Juni te Genua. Maria, kapt. J. E. Ketelaar, arriveerde 18 Juni van Nerva te Nieuwediep. Sylvanus, kapt. Hansen, arriveerde 16 Juni van Pur- merend te Drammen. Solid, kapt. Kongshamn, vertrok 20 Juni van Nieuwe diep naar Shields. St. Christophores, kapt. T. L. Teensma, vertrok 20 Juni van Nieuwediep naar Heraösand. Noord-Holland, kapt. T. B. Bloos, arriveerde 20 Juni van Hernösand te IJmuiden. Concordia, kapt. J. T. Teensma, arriveerde 20 Juni van Süderkumu te IJmuiden. Marktberichten. Texel, 16 Juni. Op de Paardenmarkt waren aange voerd 27 stuks. Door een paardenkoopcr van buiten bet eiland werden eenige exemplaren aangekocht, overigens be duidde de handel niets. Texel, 17 Juni. Commissiehandel Vette Koeien f187 a 225, Melkkoeien f 145 a 180, Kalfvaarzen f140 a 175, Gelde id. f115 a 150, Lammeren fll a 16, Werk paarden f 130 a 200, oude Paarden f55 a 75 en Biggen f 8 a 10.50allen per stukvette Varkens 22 cent per Kg. Alkmaar, 20 Juni. Aangevoerd 65 heetol. Granen, als29 h. Tarwe, f7; 5 h. Rogge9 h. Chev. Gerst, f 5.50 a C7 h. Haver, f 4 3014 h. bruine Boonen, f 8 a f 9; 1 h. grauwe Erwten, f 18. Enkhuizen, 19 Juni. Aardappelen Muisjes f 2.50 a 2.60 per half FIL; Meirapen f 3.75 a 4.Wortelen f 1.50 n 1.80 per 1000; Kruisbesson f 10 a 12 per Kg. Bloem kool f 10 a 12 per 100 stuks. 20 Juli. Aardappelen Muisjes f 2.a 2 25, per half HL. Meirapen f 4.n 4.25, Wortelen f 1.60 n 1.80 per 100Kruisbessen f 10 a 12 per 100 Kg Bloemkool f 10 a 11 per 100 stuks. Bovenkarspel (station), 19 Juni. Bloemkool fijne f10 a 11 per 100 stuks; Meirapen f4 cu Wortelen fl.50 a 1.75 per 1000 stuks; Strceker Muizen f2 a 2.25 per halve HL. 20 Juli. Bloemkoolfijne f 10.10 a 11.per 100 stuksMeirapen f 4, Wortelen f 1.50 a 1.70 per 100 stuks Streekcr Muizen f 1.80 n 2.per half HL. Amsterdam, 18 Juni. Koolzaad op 800 Kg. Olie stil. Lijnzaad onveranderd. Raapolie vast; vliegend per 100 Kg. f33, 32, 1 Sept- Dec. f30, 1 Mei f 30.37*, 30.50. Lijnolie hooger; vliegend per 100 Kg. f27.50, 1 Juli- Aug. f27, 1 Sept.-Dec. f25.2i, 1 Jan.-Mei f24, 24,25. Raapkoeken f60 a 90 per 1040 stuks. Lijnkoeken f8 a 11.75 per 104 stuks. AnrdappelenFriesche Dokk. Jammen f2.40 a 3; id. Fraueker f2.25 a 2.50; id. Engelsche f 1.50 a 1.60 Zeeuw- sche Spuische f 2 a 3 Pruisische Hamburgers f2 a 3 roode f 1.80 a 2; Andijker Muisjes f4 a 5 Westlandsche Klei Muisjes f3.80; id. Zand f5 per HL.; id. Klei in manden f3 a 3.40; nieuwe Malta 12 a 14 ots. per Kg. Schiedam, 20 Juni. Moutwijn f 10.Jenever f 15.50, Amst. Proef f 16.75, Spoeling-Beurs f 0.30, Spoeling-Com missie f 0.30. Londen, 19 Juni. Aangevoerd300 Runderen. 6000 Schapen en Lammeren, 250 Kalveren, 50 Zwijnen, Prijzen: Runderen 2-4 n 4-6, Schapen en Lammeren 4-2 a 5-9, Kalveren 3-9 a G-0, Zwijnen 2-6 a 4-2. V i s s c h e r ij. Nieuwediep, 21 Juni. Sedert jl. Donderdag werden alhier door 32 kordera en bengers 10 tot 40 groote-, 10 tot 20 kl. tongen, 3 tarbotten, 50 roggen, 1 tot 4 mandjes kl. schol cn 1 tot 3 manden schar en door trekkers 6000 stuks ansjovis anngevoerd; gr. tong gold 55 a 60 cent, kl. id. 25 cent, tarbot f 8 a f 10, rog 50 cent per stuk, kl. schol f 3 per mandje, schar f 5.50 per mand en ansjovis f 5 per duizend. Enkhuizen, 18 Juni. Heden werd door 136 vaartuigen van 2000 tot 11.000 stuks netjes-Ansjovis aangevoerd. Met den Vuil werd door 26 span van 3000 tot 16.000 stuks An sjovis per span (2 schuiten) gevangen. Alles werd tegen marktprijs aangenomen. Vlaardingen, 19 Juni. Volgens heden ontvangen telegram uit I, er wiek, van den supercargo, was er 3000 ton haring boven water, zoodat de 1ste haringjager gisteren ver trok met 160 ton volle cn 250 ton maatjes-haring. Wederom arriveerden verschillende schepen van debeug- visscherij, nnnbreugende van 55 tot 90 tonnen Zontevisch en 2 tot 5 tonnen Leng. Alles vond in publieke afslag koo- pers, en wel: Zoutevisch f 31.50 a 31.75, Leng f 25.25, Kooleu f 15, Kibbelen f 14, Bot f 29, Keelen en Lippen f 47, Schelv. f 10.50 alles per ton. Burgerlijke Stand van: Helder, van Donderdag- tot Zaterdagmiddag. Ondertrouwd: G. Moor, konst. bij de Marine en E. Kwin- kclcnberg. P. Schotvanger, 2de Schrijver bij de Marine en A. de Wijn. J. G. Jansen, vuurstoker en C. J. M. Lumke- man. Getrouwd: C'. Gornes en W. Doekes. BevallenT. Koningstem, geb. Rab, d. OverledenW. C. F. Suhren, 32 j. T. Bakker) 3 weken. D. Vouk, 77 j. Texel, van 11 tot 17 Juni. GehuwdJ. W. F. Room en T. Dekker. Geboren Sijbrand, z. v. C. Koning en B. Bakker. Hen drik, z. v. J. Scbrnma en D. Dijt. Adrinna Cornelia, d. v. H. Barhorst en D. Schoenmaker. OverledenN. Boon, 11 j. C. Jongeboer, 25 j. Schagen, van 14 tot 17 Juni. Overleden: C. Tames 2 m. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet.) o" Windrichting Barometer mM. Thermometer Cs. P en kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. 20 21 21 12 8 12 Z.W.t.W 6 Kg. W.t.N. 05 W.tN. 05 762.36|f 1.06 763.23 f 1.93 763.87 12.57 15.6 14.6 15.5 -1.3 -0.7 -1.5 "E O P Vochtigh. procent. Weersgesteldheid. Toestand van de zee. 20 21 21 12 8 12 0.79 0.82 0.80 Lichtbewolkt, mooiwecr. id. id. Sleehtw. vlak. id. Verwachting: Westenwind. Publieke vermakelijkheden, vergaderingen, enz. Helder. Zondag 22 Juni. 6de Zomcrconccrt. Tuin „Tivoli". u 22 Vergadering „Ontwaakt bij Tijds". „Tivoli". Dinsdag 24 Vergadering Burgerkring „Harmonie". 24 Buitengewoon Concert. „Tivoli'. Huisduinen. Badpaviljoen. Gelegenheid voor binnen- en buitenbaden. Vacante Betrekkingen. Adsistent (N. W.) in de Staib-Apotheek te Hoorn; hon. f 600 met vrije woning en f 200 voor vuur en licht en het schoonhouden der apotheek. Adr. aan H.H. Commissarissen der apotheek bij Dr. J. J. Aghina, ald. Directeur-Administrateur grondig bekend met den theehandel, dubbel boekhouden en correspondentie in de moderne talen; hon. f1800. Adr. C. W. Betckê, Advcrt. Bu reau te Rotterdam, Lett. A. B. Geneesheer (ongehuwd Adsistent AxW) voor de genees- en heelkundige dienst in het Ziekenhuis aan den Coolsin- gel te Rotterdam hon. f 900 tot 1200 hoven verpleging. Adr. den Geneesheer Direoteur. Geneesheer voor de armenpraciijk te Apel;hon. f 1000. Adr. den burgem. van Vlagtwedde. Geneesheer (ongehuwd Arts) bij de Nederl. Zuid-Afrikaansche Spoorweg-Maatschappij in Zuid-Afrikahon. f600 per maand. Adr. de Directie (kamer 128 gebouw der Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappij) te Amsterdam. Jongmensch (P. G.) niet beneden 22 jaar, voor expeditie en gewoon rekening courant boekhouden, tevens bekend met de correspondentie in de moderne talen, in een exportzaak; hon. f500. Adr. bureau „Handelsblad", lett. D. P. Jongmensch, die examen kan afleggen iu dubbel boekhouden en correspondentie iu de moderne talen, hij het agentschap der Ned. Handelsmaatschappij te Singaporevoorloopig hon. f300 per maand, vrije overtocht als passagier lste kl. en f200 voor uitrusting; vertrek per mail ee.ste helft van Augustus. Adr. ten kantore der Maatschappij te Amsterdam. Opzichter ongehuwd boven 30 jaar. over de jongens in het Diaconie Weeshuis te Utrecht; hon. f200 boven ver pleging. Adr. Mr. J. E. Euklaar, regent van voorn, weeshuis, Weistraat ald. Touwbaas voor het pructisch onderwijs in het haud- en me chanisch weven aan de Nederl. school voor handel en nijverheid te Enschedé; hon. f900. Adr. vóór 1 Juli, bij Middelvcld Viersen, Directeur der school. Vormers en bankwerkers (bekwame) aan de ijzer- cn metaal- gieterij en machinefabriek van Rogier Nerinox te Bergen op Zoom. Werktuigkundig Teekenaar (bekwaam) op een mnchinefabriek iu Noord-Brabant. Adr. „Nieuws van den Dag", Lett. U. A. 722. Hoofdonderwijzer aan de openb. school te Grosthuizen hon. f800. Adr. vóór 25 Juni, den burgem. van Avenhorn. Onderwijzer aan de openb. lagere school te Baarlohon. f400. Adr. vóór 25 Jani. den burgem. van Maasbree. Id. bevoegd om onderwijs te geven in Fransch en Duitsch, aan de openb. school te Eindhoven; hon. f750 met hoofdacte f850. Adr. vóór 22 Jani, den burgem. Id. aan de openb. lag. school te Ter Apelhon. f 400. Adr. vóór of op 22 Juni, den burgem. van Vlagtwedde. Id. aan de openb. school te Ulrnmhon. f 400. Adr. vóór 25 Juni, den burgem. ld. aan de openb. school te Westerhovenhon. f 400. Adr. vóór 25 Juni, den burgem. Id. aan de O. L. school te Assendelft; jaarwedde f 500. Stukken voor 1 Juli franco te zenden aan den burge meester. Annonces, Dinsdags, Donder- dags en Zaterdags niet vóór 's mor gens 10 uur ontvangen zijnde, kunnen niet meer worden opgenomen. Annonces, onveranderd 4 malen geplaatst, worden slechts 3 maal berekend. ADVERTENTIEN. De ondergeteekenden betuigen, ook namens hunne kinderen, hun welgemeenden dank aan het bestuur dezer gemeente en aan Heeren Doctoren, voor hetgeen tot het welzijn van hun overleden Dochter is gedaan. Jn. GEEL en Echtgenoote. Wieringerwaard, 20 Juni 1890. Gevraagd: voor een geruimen tijd, loon naar bekwaamheid. G. MOORMAN. Ten- kantore van den Collecteur M. L. VAN GELDER, Hoofd gracht, zijn voor de 334»te Staats- Loterij te bekomen H e e 1 e- en Gedeelten van Loten. lste trekking Maandag 21 Juli e. k. firma J. H. Enschedé, Wijnhandelaars. Haarlem, Depot en Kantoor Keizerstraat 103, Helder, bevelen bijzonder aan: Bas Medock f 30 per anker, St. Emilion. 34 St. Seurin Medoc, 36 en Cognac Vieux. k f 1.80 per flesch. Hoofd-Agent voor Helder en Omstreken Kanaalweg 79. Loodgieter, Helder, geeft op aanvrage gaarne prijsopgave voor alle bij het bouwvak voorkomende LOOD- en ZINKWERKEN. Zeer soliede bewerking. Concurreerende prijzen. Engelsche en Duitsche Graszeisen, Zeisboomen, Strekels, Steenen, 2- en 3-tands Hooivorken, zijn in ruime keuze voorhanden bij: Hd. SMIT, Heerenstraat 35, Schagen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 3