kunst, na hersteld te zijn, zijne bestemming in het Rijks-museum zal tegemoet gaan. Warmenhuizen. Het Waterloofeest werd hier den 2 2sten Juni gevierd. De Volksspelen, opgeluisterd door flinke hoornmuziek, lokten heel wat kijkers en hoorders naar de verschillende plaatsen waar deze werden gehouden. 's Avonds ruime gelegenheid tot dansen. De kolfbaan van den heer C. de Geus was netjes versierd en een flink orchest hield de beenen der jongelui in gedurige beweging. Burgerbrug. Jl. Woensdag is het Waterloo- leest alhier met opgewektheid gevierd. Het kinderfeest, opgeluisterd door de kleine kapel van Schagen, voldeed uitmuntend en verschafte den kleinen veel genoegen. Het avondconcert en het daaropvolgende bal boden den ouderen gelegenheid om zich te amu seeren. Winkel. Ook alhier is de gedenkdag van den slag bij Waterloo op gedenkwaardige wijze gevierd. Overal wapperde de Vaderlandsche drie kleur en hier en daar waren eerebogen opge richt. 's Namiddags i uur werd een optocht ge houden 93 net gekleede ruiters en eenige fraaie zegewagens vormden den stoet, aan welks hoofd de bevelhebbers Blücher en Wellington reden. Op hun tocht hielden dezen halt voor het paleis van den Prins van Oranje en brachten den ge wonden held een bezoek. Vóór hun vertrek wees de Prins de verzamelde menigte op het hooge gewicht van de overwinning bij Waterloo. Zeer veel luister aan de optocht en het overige van het feest werd bijgezet door het fanfarecorps, on der directie van den heer H. Egmond. Uitmun tend beantwoordde de muziek dezer jonge ver- eeniging aan het doel. Ruim een uur na den optocht werden volksspelen gehouden, die, be gunstigd door prachtig weder, eene aangename afwisseling boden. Des avonds slaagde eene gon delvaart aanvankelijk goed; de met groen en lampions versierde vaartuigen, waarbij enkele met fakkels, maakten een verrassend effect, dat nu en dan verhoogd werd door het ontsteken van Bengaalsch vuur. Jammer, dat de regen er te spoedig een einde aan maakte. Het feest liep verder, dank zij de flinke leiding der feest commissie, in de beste orde af en zal lang in aangename herinnering blijven. Venhuizen. Bij den jl. Zondag gehouden schietwedstrijd alhier, uitgeschreven door de ver- eeniging „Pro Patria", is de prijs behaald door Jn. de Wit, eerste premie door W. Meilink, de tweede premie door P. Munster. Enkhuizen. De kermis, waarvan men dit jaar nog al hooge verwachtingen had, is vrij kalm verloopen, wij zouden haast genegen zijn te zeggen, dat het zeer stil gegaan was. De directeur der schouwburg deelde ook in die stilte en daarom bedacht hij een middeltje. Men gaf aan de bezoekers een lootje, dat kans gaf om een gouden horloge te winnen. Maar dit trok ook niet zooveel bezoekers meerhoewel de stukken flink opgevoerd werden, kon de directeur de kosten bijna niet dekken. Amsterdam. De veiligheids-tentoonstelling alhier is reeds sinds de opening bezocht gewor den door ruim 4000 personen. Jhr. mr. J. W. M. Schorer, commissaris des Konings in de provin cie Noordholland, bracht jl. Vrijdag met zijne familie daaraan een bezoek. Amsterdam. Blijkens het achttiende jaarverslag der Algemeene Nederlandsche Vrou wen vereeniging „Tesselschade" klom het leden tal tot 3758, zijnde 189 meer dan het vorige jaar. Het aantal dames-werksters bedraagt dit jaar, als men er rekening mede houdt dat velen voor meer dan eene afdeeling werken, ongeveer 350. De zuivere verdiensten, die ze voor gemaakte handwerken ontvangen, ditmaal pl. m. f 17,000, is niet voldoende om daarmede het doel der Vereeniging bereikt te wanen. Daarbij wordt het voortdurend moeielijker om voor naai- en borduurwerk billijk loon te bedingen. Niet alleen het buitenland, ook de binnenlandsche winkels zijn ruim voorzien van fabrieksartikelen, vervaardigd door vrouwen, wier behoeften veel geringer zijn dan die der dames wier lot de Vereeniging zich aantrekt, of afkomstig uit ge vangenissen en liefdadigheidsinrichtingen, waar men de werkkracht voor niet heeft. De fondskas, die reeds ettelijke jaren bestaat, heeft thans een kapitaal van f 13.649.10. Een der candidaten ontving eene vrij belangrijke tegemoetkoming in haar studie, om zich verder als teekenonderwijzeres te bekwamen. Ook van de vrijplaats op de kunstnaaldwerkklasse wordt met dank gebruik gemaakt. Op 1 April 1890.telde „Tesselschade" 29 af- deelingen (1 meer dan het vorig jaar, want het correspondentschap Gorinchem breidde zich tot afdeeling uit, waardoor 1 correspondentschap minder geteld wordt) en 9 correspondentschap pen. Amsterdam. Het 40-jarig bestaan van de broederschap der candidaat-notarLsen in Nederland werd Zondag en Maandag alhier feestelijk herdacht.. Zondag was een feestelijke bijeenkomst belegd van de leden en buitengewone leden in Maison Strouc- ken, waar toespraken werden gehouden door de heeren Sannes, Voorzitter van het hoofdbestuur en Sandvos, Voorzitter der Amsterdamsche afdeeling, die beiden de beteekenis van het 40-jarig bestaan der vereeniging en het nut, door haar gesticht, schetsten. Zondagavond had een feestelijke receptie door de notarieele sociëteit in het café Mille Colonnes plaats. Maandag volgde de algem. feestvergadering in Maison Couturier. Onder de genoodigden merkten wij den minister van Justitie en den Secretaris- Generaal bij dat Departement, den Burgemeester van Amsterdam, den oud-minister Sprenger van Eqk, den proc.-gen. mr. Kist, den Raadsheer in den Tl. Raad mr. Kalff en andere autoriteiten op. De Voorzitter van het hoofdbestuur hield, na een wel komstgroet, een rede over het doel der broederschap; hij wees er op wat zij was, deed en nog steeds is, Mr. Treub, lid van den raad vau Amsterdam, hield daarop een rede vaariu hij dc wettelijke erken ning van den candidaat-notaris pleitte. Marine en Leger. Men leest in «Het Vaderland" het volgende in gezonden stuk Nogmaals de prijs van het pantserdek- schip. Nu wellicht binnenkort dit onderwerp weder in de Vertegenwoordiging aan de orde kan komen, wordt het niet ondoelmatig geacht de prijs berekening van den heer Land, iugezonden stuk in „Het Vaderland" van 22 Mei jl., te bespreken. In den aanhef van dat stuk verklaart de heer L. terecht, dat het te betreuren zou zijn, wanneer de fabriek van stoom- en andere werktuigen zou moeten worden opgeheven. Doch verder geeft de heer Ij. een becijfering ten beste, die zeker in de oogea van vele helastingbetalenden een argument zal zijn, de bestellingen onzer schepen voortaan aan het buiten land te gunnen. De heer L. komt tot de slotsom, dat in Engeland het pantserdekscliip (beter gezegd bet pantserdek- torenschip) twee tonnen gouds goed koop er had kunnen verkregen worden. Wij willen nu de berekeningen van den heer Ij. toetsen en zullen daarbij (hoewel daartegen nog bedenkingen zijn, waarover later) dezelfde cijfers gebruiken. 25 Sept. jl. verklaarde de heer Land in de Tweede Kamer, dat, volgens zijne berekening, f 2,640,003 een goede prijs is voor een pantser- dekschip. Het is niet goed mogelijk na te gaan of deze berekening zuiver is, omdat het voor oningewijden een raadsel blijft, wat het bij deze becijfering dienend getal f 375 in werkelijkheid beteekent. Bij zijne herziening dezer berekening met de Engelsche gegevens is echter duidelijk de beteekenis op te sporen van het getal f 318.22, dat voor de hierboven genoemde f 875 wordt gesubstitueerd. Met de door den heer L. aangehaalde opgaven van Engineering 21 Maart '90, bladz. 360, blijkt, dat die prijs van f318.22 verkregen is door den prijs van den romp (zonder meer) van een Engel- schen (lste kl.) projected Cruiser (die geen ge- pantserden geschuttoren en vermoedelijk ook geen metalen stevens, noch houten en koperen dubbeling zal hebben) te deelen door het aantal tonnen water- verplaalsing, die hot schip in z ij n geheel (met alles aan boord) zal verkrijgen. Rekening houdende met dat Engelsche cijfer, zal een schip van 4600 ton waterverplaatsing, over eenkomende met het als type aangenomen Engelsche schip (dus zonder gepantserden toren, enz.") kosten Voor den romp 4600 X f 318.22 =f 1,463,812; moet nu aan het Nederl. schip verwerkt worden 475 ton (opgave L.) pantser en weet men, dat een ton compound pantser f1000 kost (d. w. z. als materiaal, en niet, zooals L. doet voorko men, als zou een ton waterverplaatsing als gevolg van het voeren van den ton pantser f 1000 kosten) dan moet bij den prijs voor den romp nog bovendien gevoegd worden 475 X HOOI) f475.000; moet'het Nederl. schip daarenboven voorzien zijn van metalen stevens en houten en koperen dubbeling (175 ton opgave L.) dan behoort hiervoor in rekening gebracht te worden (aannemende, dat het Engelsche schip stalen stevens en geen dubbeling heeft) de meerdere kosten voor metalen stevens, enz. stel bij benadering f770 (opgave L.) - f381.22 f451.78 perton,alzoo 175 X f451.78, f79.061 machinekosten (op gave L.) 5900 i. p. k. X f95.84 f565.456; totale prijs van 't schip (volgens Engelsche cijfers) f2.583.329. Voor het schip moet volgens den heer L. aan de Kon. fabriek voor stoom- en andere werktuigen betaald worden: f2.557.000 -f- f87.400 f 2.644.400 alzoo een verschil van slechts f 61.071. En toch zegt de heer L., dat den voor het pantser dekscliip te betalen prijs ruim twee ton gouds hooger is, dan bij gunning uit de hand aan een Engelsche fabriek zou moeten worden besteed Wij verliezen volstrekt niet uit het oog 1. dat de door den heer L. gevolgde methode om den prijs van eeuig schip te bepalen onnauw keurig is 2. dat de waarde van zoodanige becijfering nog vermindert, indien men, zooals dc heer L., als basis zijner vergelijking twee in type zeer veel van el kander verschillende schepen neemt 3. dat de waarde der vergelijking nog meer daalt, indien men in aanmerking neemt, dat het Engelsche schip 7350 E. ton en het Nederl. schip slechts 4603 ton waterverplaatsiug heeft, en dat, alles overigens gelijkstellende, de prijs „per ton waterverplaatsing" voor den romp bij het grootere schip lager zal zijn dan bij het kleinere 4. dat het in 't algemeen voor een ieder onmo gelijk is in dit geval een eenigszins betrouwbare vergelijking te maken tusschen de prijzen der twee verschillende schepen, omdat niet met zekerheid be kend is wat onder de verschillende prijsopgaven nl dan niet begrepen is. Bij liet bovenstaand betoog is in 't midden ge laten of de door den heer L. aangehaalde cijfers al dan niet goed zijn waar het slechts te doen is om de juistheid der toepassing van de cijfers in 's heeren L's berekeuiug en de daaruit door hem getrokken conclusie aan de waarheid te toetsen, doet dit minder ter zake en mogen zijn cijfers met volle recht tot grondslag van ouderzoek gebezigd worden. Het verschil tusschen de door den heer L. naar Engelsche prijzen berekende kosten voor het schip f 2.432.175 en de uitkomst onzer rekening f 2.583.329 toont aan dat onzes inziens de heer L. zich op de ruim twee ton gouds niet minder dan ongeveer anderhalf ton gouds vergist heeft. Neemt men ten slotte nog in aanmerking, dat in de Engelsche prijsopgave geen uitrustinggoederen begrepen zijn en dat de f 87.000, die de heer L. telt onder den volgens hem te betalen prijs van f 2.644.400, naar het schijnt juist bestemd zijn voor uitrustinggoederen c. a. dan komt men tot het merkwaardig besluit, dat de aannemingsprijs van het pantserdekschip in stede van ruim twee ton gouds hooger ongeveer een kwart Indien de heer L. bij zijn berekening den eenheidsprijs per ton waterverplaatsing vermenig vuldigt met het aantal tonnen waterverplaatsing van het toegeladen schip, verminderd met het aantal tonnen pantser, waarom wordt dan van de waterverplaatsing ook niet afgetrokken het aantal tonnen, dat het gewicht der machines enz., ongc- geveer 500 6Q0 tonv vertegenwoordigt ton lager is dan de in Engeland te besteden PrÜ8- Wij hopen hiermede aangetoond te hebben, dat, wat de kosten betreft, de buitcnlandsche industrie niet de voorkeur verdient boven de onze en dat de lieer L. in stede een legende te bestrijden, een legende in de wereld heeft gezonden. H. J. S. VAN DER SLOOT. 's Hage, 14 Juni 1890. Uit het jongste verslag over den toestand der Kweek school, uitgebracht door den directeur, kapt.-luit. t/z. C. H. De Goeje, blijkt, dat die inrichting geduren de het jaar 1889 in bloeienden toestand heeft ver keerd. Het aantal jongens, die aangenomen werden om er hun eerste opleiding voor den zeedienst te ontvangen, bedroeg 263, tegen 216 en 245 in de beide vorige jaren, niettegenstaande bij een strenge keuring 72 pCt. afgewezen waren. Den lsten April werden 128 en den lsten Oct. 116 jongens naar het opleidingscbip te Amsterdam overgeplaatst, en die voldeden, dank zij de onvermoeide pogingen der onderwijzers, bij het einde van den cursus allen aan de eischen; welke gesteld zijn voor overgang naar de opleidingsschepen. De goede en opgewekte geest, die steeds onder de jongens heeft geheersclit, viel ook dit jaar weer op te merken. De gezondheidstoestand was het geheele jaar bij zonder gunstig, totdat in Dec. de influenza haar intrede deed. Den 23sten Dec. waren van de toen aanwezige 145 leerlingen 96 onder geneeskundige behandeling, en moesten, daar de ruimte in het hospitaal onvoldoende bleek, twee slaapzalen in het gebouw als tijdelijk ziekenverblijf worden ingericht. Door verscheidene personen werd de Kweekschool in 1889 bezocht; onder dez.e bezoekers waren ook eenige vreemdelingen, 0. a. de Italiaansche kapitein ter z.ee Rosaliui en de Japansche Prins Takehito Arisugawa, bloedverwant van den Mikado. Den 16den Mei ontving de Kweekschool een bezoek van den Minister van Marine, vergezeld van den kapitein ter zee, chef van het personeel. De kapt. ter zee F. J. Stokhuijzen wordt be stemd voor den dienst in O.-I. en bij aankomst van hel schroefstoomscliip «Van Galen" aldaar in het bevel vervangen. De luit. ter zee lste kl. F. M. van Gelsdorp, commandant van de torpedoboot „Cycloop", te Hellevoetsluis, is bij den torpedodienst alhier ge plaatst. De luit. ter zee lste kl. H. Bakker wordt met 1 Augustus eervol ontheven van de waarneming der betrekking van adjudant bij den directeur en commandant der Marine te Amsterdam en op non- activiteit gesteld en vervangen door den luit. ter zee lste kl. J. Luvtjes. De luit. ter zee 2de kl. A. van den Driessen Mareeuw wordt 1 Juli a. s. geplaatst aan boord Zr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis, terwijl met gelijken datum de luit. ter zee 2de kl. H. J. Knott- nerus geplaatst wordt aan boord Zr. Ms. wachtschip alhier en gedetacheerd aan boord Zr. Ms. stoóra- schoener „Dolfijn". De gezaghebber 2de kl. bij de gouvernements- Mnrine in N.-I. W. C. Meijer, aan wien, wegens meer dan 15 jaren dienst aldaar, een verlof van 2 jaar naar Europa is toegestaan, zal per stoom schip „Noord-Holland" naar Nederland terugkeeren. Zr. Ms. Instructiebrikken „Castor" en „Pollux", comm. oft'. luits. ter zee lste kl. P. H. Prager en R. 0. A. L. Jansen van Afferdeu, verlieten gisteren het Marinedok te Amsterdam en zeilden de Zuider zee in. Thans worden oefeningstochten met het tweede gedeelte der oudste jongens Zr. Ms. oplei dingschip „Admiraal van Wassenaer" gehouden. Ook de stoomkanonneerbooten „Ever" en „Gier" vertrokken van Amsterdam weder naar de Zuiderzee. Departement van Marine in Oost-lndië. Overgeplaatstvan dc Atjeli op de Merapi als commandant, de kapt.-luit. Ier zee J. H. de Bruijnvan de Atjeh op de Samarang de luit. ter zee 2de kl. J. V. Kolkmeijer; van de Atjeh op de Sambas, de id. P. G. J. graaf van Hogcn- dorp van de Sambas op de Gedeh de id. S. van Lennepvan de Gedeh op de Koning der Neder landen, de olï. van adm. lste kl. D. A. van der Laan. Ontheveneervol van het tijdelijk bevel over de Merapi, de luit. ter zee lste kl. J. Bollaan eervol van de waarneming van den administatieven dienst op de „Koning der Nederlanden," de adj.- adm. H. YV. Stoelman. Opgedragen tijdelijk de betrekking van eerste oflicier op de „Atjeh", aan den luit. ter zee lste kl. J. D. Heijuing. De kapt.-adjud. F. Mossel, van het 4de reg. vest.- artill. alhier wordt op zijn verzoek eervol ontheven uit de functiën van reg.-adjud. met gelijktijdige overplaatsing bij het 2de reg. vest.-artill. te Am sterdam. Onderwijs en Examens. H. K. H. de Groothertogin van Saksen heeft f75 geschonken voor de te Oudeschild op Texel te stichten Prinses-Wilhelmina-bewaarschool Landbouw en Veeteelt. De jl. Zaterdag te Hoorn gehouden tentoon stelling van de Vereeniging tot ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier, door fraai weder begunstigd, is uitmuntend geslaagd. De volgende bekroningen werden toegekend No. 1. De beste vier ooien met hare lammeren, van Texelsch kortstaartras. lste prijs 25, 2de pr. 10, 3de pr. een getuigschrift. O. Schaap, Winkel, lste pr. No. 2. De beste vier ooien met hare lammeren, van Texelsch kortstaartras, gefokt en tot op den dag voor de verzending naar de tentoonstelling ge houden op het eiland Texel, lste pr. 25, 2de pr. 10, 3de pr. get. G. J. O. D. Dikkers, Texel, lste pr.P. K. Bremer, Texel, 2de pr. No. 3. De beste vier ooien van alle rassen, met hare lammeren, van gekruist ras. lste pr. 25, 2de pr. 10, 3de pr. get. K. Tensen Kz., Schelliukbout, lste pr. ;D.Scbuij- temaker, Hauwert, 2de pr.S. Zuurbier, Spierdijk, Bestuurprijs. No. 4. De beste ram van Lincoln ras, gehore11 in 1888 of vroeger, lste pr. 25, 2de pr. ƒ10, 3de pr. get. K. Tensen Kz., Scbellinkhout, 1 pr.C. de Boer, Midwoud, 2de pr. G. Stam, Medemblik, 3de pr. H. Stam, Oudendijk, bestuurspr. No. 5. De beste ram van Lincoln ïas, geb. in 1889. lste pr. 25, 2de pr. 10, 3de pr. get. J. Brcebaart Kz., Winkel, lste pr.G. Claij, Barsingerhorn, 2de pr. J. Stapel Pz., Oudendijk, 3ile pr. No. 6. De beste ram van gekruist ras, geb. in 1889. lste pr. 25, 2de pr. ƒ10, 3de pr. get. P. Stapel Sz., Oudendijk, lste pr.K. Jonker, Barsingerhorn, 2de pr. S. Mol, Berkbout, 3de pr. en P. Kamp Dz., Berkhout, bestuurspr. No. 7. De beste vier ooilammeren, geb. in 1890, onverschillig van welk ras. lste pr. ƒ10, 2de pr. ƒ5, 3de pr. get. Jl). Slooves, Winkel, 1ste pr.Joh. Stam, Schel linkhout, 2de pr.J. Breebaart Kz. en Co., Winkel, 3de pr. en J. Zijp Kz., Abbekerk, bestuurspr. No. 8. De beste beer van Yorsbire groot ras, geb. in 1889 of vroeger, lste pr. 25, 2de pr. ƒ10, 3de pr. get. J. Konijn, Beemster, lste pr.G. Claij, Barsin gerhorn, 2de pr.W. C. Visser, Nieuwe Niedorp, 3de pr. en A. Koorn, Hoogwoud, bestuurspr. No. 9. De beste beer van Deensch ras, geb. in 18S9 of vroeger, lste pr. ƒ25, 2de pr. ƒ10, 3de pr. get. J. Duijn, Beemster, lste pr. en A. Koorn, Hoog woud, 2de pr. No. 10. De beste beer van inl. ras, geb. in, 1S89 of vroeger. lste pr. 25, 2de pr. ƒ10 3de pr. get. A. Otter, Hauwert, geb. '89, lstc'pr. en J. Breg- man Kz., Berkhout, 2de pr. No. 11. De beste zeug van inl. ras, geb. in 1889 of vroeger, lste pr. ƒ25. 2de pr. 10, 3de pr. get. J. Bregman Kz., Berkhout, lste pr. en P. Boe- les, Westwoud, te koop, 2de pr. No. 12. De beste loom biggen, zes stuks, niet ouder dan acht weken, lste pr. ƒ10, 2de pr. 5, 3(le pr. get. C. Nobel Mz., Sijbecarspel, lste pr. en J. Breg man Kz., Berkhonl, 2de pr. No. 13. De beste hengst van inlandscli gekruist ras, geb. in 1887 of vroeger, lste pr. 25, 2de IC, 3de pr„ get. J. v. Zijverder, Haarlemmermeer, „Matador" N. 1'. S. No. 23, lste pr.J. Boon, Benningbroek, „Horsa II", N. P. S. No. 52, 2de pr. No. 14. De beste Hengst van vreemd ras, geb. in 1887 of vroeger, lste pr. 25, 2de pr. ƒ10, 3de pr. get. De Ilengsten-Vereeniging voor Alkmaar en om streken, „Horsa", N. P. S. No. 3, lste pr. No. U». De beste merrie van inl. gekr. ras, geb. in 1SS(T^ lste pr. 25, 2de pr. 10, 3de pr. get. lste pr., niet toegekend L. Visser, Beemster, 2de pr.J. Breebaart Kz., Winkel, 3 pr. No. 16. De beste merrie van inl. gekr. ras, geb. in 1887. lste pr. 25, 2de pr. 10, 3de pr. gel. Jl). Groot, Anna Paulownn, lstepr.S. deJongh, Oudorp, 2de pr.D. Berkhout, Schardam, 3de pr. No. 17. De beste stier van inl. ras, geb. in 1888. 1ste pr. 50, 2de pr. 25, 3de pr. 10, 4de pr. get. J. Wit Az., Midwoud, „Jacobszoon IV", No. 3591; V.No. 916 M.No. 6228, lste pr. P. Laan, Purmer, No. 1457, 2de pr.C. Haringbuizen,Oost- woud, „Jacob II". No. 1518; V.: 1255; M. 2513 3de pr.; Stieren-Yereeniging, Abbekerk, „Abbe kerk II"No. 1763; N. H. lï. S. No. 473, 4de pr. No, 18. De beste stier van inl. ras, geb. in 1889. lste pr. 50, 2de pr. 25, 3de pr. ƒ10, 4de pr. get. Jb. Blom, Oterlcek, „Hendrik VII", No. 1615; V. No. 1176; Grootv. No. 581; Over-grootv. No. 199 M.No. 6922, lste pr.K. N. Kupc- rus, Marsum, „Roel", Fr. R. S. No. 1408, bekr. lste pr. 17.4.90 te Leeuwarden V.: „Klaas", Fr. R. S. No. 1142; M.„Stienser II", Fr. R.S.No. 4836 Grootv.„Pel Bosma", Fr. R. S. No. 673 Grootm.„Stienser",-Fr. R. S. No. 4511, 2de pr: Dk. Marees, Beemster, „IJsbrand", No. 1678 ;V. „Cornelis", No. 1396; Grootv.: „ïlartog", No. 774; M. „Neeltjc II", No. 7338 Grootm. „Neel- tje", No. 1610, 3de pr.Wed. Haitze Beets, Beem ster, 4e prijs. De beste drie melkgev. koeien van inl. ras, van één eigenaar, geb. in 1886 of 1S87, gekalfd heb bende na 1 Febr. en vóór 1 Mei 1890. lste pr. 45, 2de pr. 30, 3de pr. 15, 4de pr. get. C. Beerepoot, Binnenwijzcnd, lste pr.K. Ten sen Kz., Schellinkhout, allen geb. in 1887 en in geschreven in het N. II. R. S. 2de pr.11. Vijn IIz., Twisk, „Geeske III" geb. 1886, No. 7324 V.No. 213 M.N. 11. II. S. 1836 grootm. No. 787 „De Friesch", geb. '86 No. 7326 V. No. 213 M.No. 788 'Grootm.No. 787 „Jo- hanna II", geb. 1886, No. 7328 V. No. 213 M. No. 6351 Grootm.No. 787, 3de pr. No. 20. De beste melkgev. koe van inl. ras, ge kalfd hebbende na 1 Febr. en voor 1 Mei 1890. lste pr. 30, 2de pr. 15, 3de pr. 10, 4de get. J. Haringhuizen, Oosterblokker, lste pr.C. Mol, Venhuizen, 2de pr.M. Veer, Andijk, 3de pr.L. Visser, Beemster, 4de pr. No. 21. De beste melkgev. vaars van inl. ras, geb. in 1888. Ipr. f 25, 2de pr. 10, 3de pr. get. C. Haringbuizen, Oosterleek, gem. Wijdenes, lste pr.J. Koopman, Beemster, „Beemster XI", geb. 2.3.'88, No. 8222 en No. 23 Fokkers Stamboek, 2de pr.J. Bennemeer, Wqdenes, 3de pr. No. 22. De beste twee kuispinken van inl. ras, geb. in 1889. Waar dit achter het nummer niet vermeld wordt, is het Nederl. Rundvee-Stamboek bedoeld. Ipr. 25, 2de pr. 10, 3de pr. get. P. Stam, Oosterblokker, lste pr.GWonder, Berk hout, lc. „Teuntjc V", geb. 18.3.'89, Fokkers Stamboek No. 55 V. „Jan", No. 1354M. „Teuntje II", No. 4242 Grootv.„Rubenstein", No. 626 M.„Jansje II", No. 4626 2e. „Jantje IX", geb. 5.3.'89, Fokkers Stamboek No. 52 V. „Jan", No. 1354 M.„Jantje Va", No. 7409 Grootv.-vaderz.„Rubinstein", No. 626 Grootm.- vadersz.„Jansje II", No. 4626Grootv.-moe- dersz.„Willem III", No. 622 Grootm.-moedersz. „Jantje I", No. 4241, 2de pr.K. Tensen Kz.» Schellink hout, 3de pr. en bestuurspr.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2