Binnenlandseh nieuws. Helder. Gemeenteraad. Zitting van Dins dag 24 Juni 1890. Voorzitter de heer Burgemeester. Aanwezig 14 leden; afwezig zijn de lieeren Fran ken, Govers en Hordijk. De tribune is matig bezet. Nn de voorlezing en goedkeuring der gehouden aantcekeningen van het verhandelde in de vorige zitting, worden Burg. en Weth.meteenparige stemmen gemachtigd tot het doen van verschillende af- en overschrijvingen op de hegrooting van het dienst jaar 1889. Aan de orde wordt gesteld de behandeling der kwestie betreffende den door den heer Verfaille aan- gelegden weg, aansluitende op dien naar de Algemeene Begraafplaats. De lieer Verfaille verlaat de vergadering. Hierop geschiedt mededeeling van het advies van het Dag. Bestuur, waarbij het verloop der zaak nauwkeurig wordt uiteengezet en toegelicht en voorgesteld om, wanneer door den heer Verfaille geene machtiging aan den Raad wordt gevraagd, den door hem aan- gelegden weg op den weg naar de Begraafplaats aan te sluiten of die toestemming eventueel mocht worden geweigerd, die aansluiting met alle ten dienste staande middelen te beletten. Gelijk te verwachten was, geeft dit advies aanleiding tot eene breedvoerige discussie. De heer Korver opent de rij der sprekers met de vraag of het recht van uitgang op den kerkhofweg van de aangrenzende landerijen niet reed3 als verjaard is te beschouwen, dan wel of het gebruik van dien weg slechts oog luikend is toegestaan geworden. Heeft de heer Verfaille dat recht bij den aankoop der grond van den vorigen eigenaar overgenomen, dan zou dat hem thans niet kunnen worden ontnomen. De Voor zitter merkt op dat een gepast gebruik van den weg nimmer zou zijn belet geworden eene wille keurige beschikking als die van den heer Verfaille kon echter jdoor het Dag. Bestuur niet worden goed gekeurd. De heer van Neck doet uitkomen dat de eigenmachtige handelwijze van den heer Verfaille, in zijn hoedanigheid van lid van den Raad sterke afkeuring verdientmeermalen is hem het onrecht matige zijner handeling onder 't oog gebracht, doch onveranderd is hij steeds voortgegaan, daarmede het Dag. Bestuur als 't ware een slag in 't aangezicht gevende, 't Is beneden de waardigheid van den Raad hieraan zijne goedkeuring te hechten. (Ap plaus). Ook voor den heer van Wijngaarden is de door den heer Verfaille gevolgde gedragslijn een raadsel. De heer over de Linden vraagt of, wanneer den heer Verfaille het vrije gebruik van den Kerkhofweg wordt ontzegd, ook den overigen landeigenaren wordt belet daarvan gebruik te maken. De Voorzitter zegt dat deze vraag thans minder aan de orde is; nu is 't alleen wenschelijk om aan ds willekeurige handeling van den heer V. paal en perk te stellen. Volgens het oordeel des heeren over de Linden zal 't nog niet beslist zijn dat deze zaak, een rechts-quaestie wordende, in 't na deel van den heer Verfaille zal uitvallen. De Voorzitter zou het zeer betreuren indien dit geschil tot zoo ernstige gevolgen aanleiding gafvoor beide partijen zou een zoodanig verloop, uit een financieel oogpunt beschouwd, zeer nadeelig zijn. De heer Vos heeft niet dan afkeuring voor de houding van den heer Verfaillevolgens spr. is hier niets dan stijfhoofdigheid in 't spel, wat echter door den heer over de Linden wordt betwijfeld. De heer Ouden hoven wil trachten, de knoop door te hakken door het aannemen eener motie, waarin de Raad de wenschelijkheid uitspreekt dat door den heer Ver faille de vereischtc machtiging wordt gevraagd. De heer Korver kan zich hiermede niet vereeni gen en ook de heer Vos meent dat dit alleen zou kunnen strekken om de zaak op den langen baan te schuiven. De heer Maalsteed wil de quaestie beëindigen door het uitlokken van een voorstel om den weg naar de begraafplaats te verklaren tot een publieken verkeersweg. De heer over de Linden stelt voor hiertoe te besluiien, doch de heer van Neck acht het beneden de waardigheid van den Raad, den heer Verfaille het vrije gebruik van den weg thans aan te bieden, nadat daarover reeds zoo veel strijd is gevoerd. De heer Oudenhoven is overtuigd dat vele andere landeigenaars er schade bij zullen hebben, wanneer de weg voor het alge meen verkeer zal zijn afgesloten hij dringt aan op het in stemming brengen zijner motie, welke echter, volgens het oordeel van den heer Vos, dezelfde strekking heeft als die van den heer Bakker in de vorige vergadering. In stemming gebracht wordt met 10 tegen 3 stemmen besloten, de motie-Ou denhoven niet in behandeling te nemen. Vóór het behandelen der motie stemden de heeren Ouden hoven, over de Linden en van Twisk. Het voorstel, neergelegd in het advies van B. en W., wordt ver volgens in stemming gebracht en met 11 tegen 2 stemmen aangenomentegen stemden de heeren Oudenhoven en over de Linden. Na de beëindiging dezer aangelegenheid komt de heer Verfaille weder ter vergadering. Voor kennisgeving worden aangenomen a. Brie ven van HH. Gedep. Staten dezer provincie, hou dende goedkeuring der Raadsbesluiten betreffende het aangaan eener geldleening ten laste der gemeente, ad f 100.000 en den aankoop van grond aan de Palmstraat. b. Gelijk schrijven, begeleidende een Kon. besluit, regelende, in verband met art. 24 der herziene onderwijswet, het aantal onderwijzers aan de openbare en bijzondere scholen. Gelezen wordt een adres van A. J. Kater, alhier, waarin wordt te kennen gegeven dat adressant, in het vorige jaar dienstplichtig geworden voor de schutterij, onvermogend is zich een schutters-uniform aan te schaffen, waarom hij tot heden steeds in burgerkleeding ter oefening is opgekomen. Als een gevolg daarvan is hij reeds tweemaal door den Schuttersraad ter verantwoording geroepen en tot betaling van f5 boete veroordeeld. Daar ook zijne moeder onmachtig is hem van uniform te voorzien, verzoekt hij deze .alsnog van gemeentewege te mogen ontvangen. Na eenige inlichtingen van den heer Maalsteed, waaruit blijkt, dat adressant niet in zoo danige armoedige omstandigheden verkeert, die in williging van het verzoek zouden wettigen, wordt het adres ter afdoening gesteld in handen van het Dag. Bestuur. Voorlezing geschiedt van een adres van het Comité in zake den op 30 Augustus e. k. alhier ter reede te houden roei- en zeilwedstrijd, vanwege de „Noor der Zeil- en lloeivereeuiging" alhier, houdende yerzoek om, ter bevordering van het welslagen Yan bedoelden wedstrijd, eene subsidie uit de gemeentekas te mogen erlangen. De heer Korver spreekt de wenschelijkheid uit dat de Vereeniging zicli voldoende constitueere en de medewerking vau particulieren inroepe, alvorens dit adres door den Raad in behan deling wordt genomen. De Voorzitter verklaart zich met den heer Oudenhoven voor onmiddellijke afdoening. De heer Oudenhoven meent verder dat de gemeente bij eene nationale feestviering als deze (de wedstrijd wordt gehouden ter gelegenheid van den verjaardag onzer Kroonprinses) niet mag achter blijven in 't verleenen van stoffelijkeu steun. De Voorzitter doet hierop namens het Dag. Bestuur het voorstel het Comité eene subsidie ad f 100 te verleenen, welk voorstel door den heer over de Linden wordt gesteund en, in stemming gebracht, met 12 tegeu 2 stemmen wordt aange nomen. Tegen stemden de heeren Korver en van Wijngaarden. Door den Voorzitter wordt ter tafel gebracht het plan voor den bouw van een lokaal voor den visch- afslag van de Buitenhaven, waarvoor de goedkeu ring van den Raad wordt gevraagd, nu men zoover is gevorderd, dat weldra tot het aanbesteden van het werk kan worden overgegaan. Voorz. deelt mede dat het plan door de Commissie van bijstand voor de gemeentewerken is goedgekeurd, voor zoover dit den buitenbouw betreft en dat het voornemen bestaat de binnenbetimmering zoo min-kostbaar mogelijk te maken. De heer van Wijngaarden bestrijd de mededeeling des Voorzitters, als zou de Bouw commissie hare goedkeuring aan het ter tafel ge brachte plan hebben gehecht. De heer Verfaille vraagt of de opbrengst van het lokaal de kosten van den bouw en hel onderhoud zullen kunnen dekken, wat volgens den Voorz. eerst later zal moeten blijken. De heer Korver verklaart zich door het overgelegde plan zeer teleurgesteld hij kan zich niet voorstellen dat een zoo ondoelmatig plan door de Bouwcommissie kan zijn goedgekeurd. De plaatsing van deuren en ramen is, volgens sprekers oordeel, zoo ongeschikt mogelijk. De Voorzitter bewondert de door den heer Korver in de architectuur ge maakte vorderingenhij wijst er echter op dat er steeds naar is gestreefd de kosten van het gebouw zoo laag mogelijk te doen zijn, terwijl eene uit breiding als de heer Korver er aan zou wenschen te geven, de financieele krachten der gemeente zou te boven gaan. De heer Korver repliceert dat zonder belangrijke verhooging van kosten voor vol doende ramen kan worden gezorgd dit is trouwens eene dringende noodzakclijkhëid,, want licht is eene eerste behoefte voor een gebouw, waar visch moet worden uitgestald en verkocht. De heer Verfaille doet, als lid der Commissie van bijstand, de mededeeling dat in de vergadering dier Commisie niet het thans aanwezige, wat ook hij ondoelmatig vindt, maar een ander plan is goedgekeurd, wat den Voorzitter aanleiding geeft tot het uiten der verzuchting dat dc Raad nooit bijzonder gelukkig is geweest met zijn vischnfslag-plannen. Te midden eener discussie tusschen de heeren van Neck, Maalsteed en Verfaille, wordt het plan van B. en W. ten slotte in stemming gebracht en met 10 tegen 4 stemmen goedgekeurd. Tegen stemden de heeren Korver, Klik, Verfaille en van Wijngaarden. Daar geen der leden verder het woord verlangt, wordt de openbare zitting hierna opgeheven en gaat de Raad over in comitc, tot het behandelen van ruim 100 bezwaarschriften tegen aanslagen in den Iloof- delijken omslag. Helder. Gisterenavond had in het lokaal Tivoli alhier de vergadering plaats van belangstel lenden in de stichting eener Vereeniging ter ver fraaiing en tot bevordering van den bloei der ge meente Helder. In zijn openingswoord wees de Voorzitter der Voorbopige Commissie, de heer J. de Waal, op het nut, op de vele goede gevolgen, die de tot stand- koming van eene Vereeniging als de hier bedoelde voor onze gemeente moet hebben. In de eerste plaats zal haar doel moeten zijn om door het be planten van open wegen en het aanleggen van bloemperken, etc., het aanzien van de plaats onzer inwoning en de omstreken te veraangenamen. Verder zal tot ile bemoeiingen van de Vereeniging behooren de bevordering van het vreemdelingenverkeer, wat vooral aan onze neringdoende medeburgers ten goede zal kunnen komen, terwijl nog vele andere zaken, waardoor de belangen der ingezetenen kunnen worden gebaat, op het programma der Vereeniging een plaats zullen vinden. De ontworpen statuten en reglementaire bepa lingen, welke vervolgens werden voorgelezen, konden de goedkeuring der vergadering verwerven. Uit de discussie, die hierop volgde, bleek dat het nut van de oprichting der Vereeniging algemeen werd erkend, waarom deze dan ook, staande de vergadering, werd geconstitueerd, onder den naam „Helders Belang, Vereeniging ter verfraaiing en tot bevordering van den bloei der gemeente Helder." Alle aanwezigen traden onmiddellijk tot het lid maatschap toe. Ten slotte werd besloten de ingezetenen, niet ter vergadering aanwezig, per algemeen te verspreiden circulaire tot aanvaarding van het lidmaatschap uit te noodigen, welke werkzaamheid alsnog aan de Voorloopige Commissie werd opgedragen. Met een woord van dank aan de aanwezigen, voor hunne opkomst en medewerking, sloot de Voor zitter hierop de vergadering. 't Zal velen onzer lezers zeker genoegen doen uit bovenstaande medcdeelingcn te vernemen dat het bestaan der „Verfraaiings-vereeniging", waarnaar reeds geruimen tijd verlangend werd uitgezien, thans een feit is en het initiatief van den heer Buhse met zoo goeden uitslag is bekroond geworden. Wanneer nu de ingezetenen door toetreding tot de Vereeniging van hunne belangstelling blijk geven, en de jaarlijksche contributie van één gulden is hiervoor zeker geen beletsel, dan durven wij „Helders Belang" een schoone toekomst voorspellen hand aan hand met het Gemeentebestuur, zullen dan vele verbeteringen door haar tot stand kunnen worden gebracht, die in het werkelijk belang onzer gemeente zullen blijken te zijn. Texel. Er is sprake van dat alhier gelegen heid zal worden gegeven tot het beoefenen der zwemkunst. Door een paar ingezetenen wordt een onderzoek ingesteld naar een geschikt terrein (Wegeswaal). Bij welslagen hierin, zou onder toezicht van iemand, met de zwemkunst vertrouwd, eenige uren 's weeks de gelegenheid tot beoefening daarin worden geboden. Anna Paulowna. Gemeenteraad. Zit ting van Dinsdag 24 Juni 1890. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergaderingde no tulen worden voorgelezen en goedgekeurd. Aan de orde wordt gesteld: I. Af- en overschrijvingen van posten op den dienst 1889, tot een gezamelijk bedrag van f 839.79^. Wordt goedgekeurd. II. Reclames hoofdelijken omslag. In gesloten zitting behandeld. IH. Voorstel van B. en W. om eenige posten op den dienst 1889, oninbaar te verklaren tot een bedrag van f 4.91!. Goedgekeurd. IV. Politieverordening. De Voorzitter deelt mede, dat binnenkort eene nieuwe politieveror dening behandeld zal worden dat deze door eene commissie zal worden onderzocht, om later in den Raad gebracht te worden. Bij de gewone rondvraag deelt de heer Schenk mede, dat het terrein om de school in den Oos- polder vrij vuil is en vestigt hierop ter gelegener tijd de aandacht van den Voorzitter. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Egmond aan Zee. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente op gebracht f 8.25, in Egmondbinnen f 14.75. Alkmaar. Jl. Dinsdag hebben burgemeester en wethouders met ingang van 1 Augustus a. s. tot conciërge in het stadshuis alhier benoemd de heer A. Bolderink. Hoorn. De aannemer V. alhier is sedert jl. Vrijdag, nadat hij een gedeelte der aanne mingssom van een door hem ondernomen werk had geïnd, spoorloos verdwenen. Zijn knechts konden Zaterdagavond zonder weekloon huis waarts gaan. Zelfs zijn vrouw en kinderen laat hij in kommervolle omstandigheden achter. Oosthuizen. Het Waterloofeest, dat jl. Zondag onder begunstiging van schoon zomer weer met veel geestdrilt alhier gevierd werd, is uitmuntend geslaagd. Leiden. De luisterrijke optocht der Aca demiefeesten is gisteren uitmuntend geslaagd en werd door het weer begunstigd. Er was een ontelbare menigte bijeen, maar alles liep in de volmaaktste orde af en het geheel liet niets te wenschen over. Verkoopingen, Verhuringen en Verpachtingen. V r ij il g 27 Juni. Helder. 10 'sm.In café Hofinaun Eeue partij hont- wuren en andere goederen. Zaterdag 28 Juni. Haarlem. 5 nam. Tn de Gouden Leeuw: Ileercnhuis eu tuin Leidschc vaart 120, gr. 0.2.21; huis en tuin Plein 32. gr. 0.2.19. Idem. Huis en tuin Auegang 21 2 huizen en tuin waarin herberg met vergunning KI. Heiligenlnnd 65, gr. 0.1.25. Idem. Winkelhuis Rippcrdastraat 15a; 3 huizen, ald., 15b, 15c en 15dhuis eu tuin aldaar 19c; 3 perc. bouwterrein aldsar. Idem. Huis eu tuin Ged. Ondegnieht 35, gr. 2 a. Idem. Hnis KI. Houtstraat 109. Idsui. 6 nam. Buitenverblijf gen. Manpadhoek met koets huis en tuin ond. Heemstede, gr. 1.8.54. Aanbestedingen. V r ij d a g 27 Juni. Hoorn. 10 ure. Het verbouwen van het voormalig Josepb's Gildenbuis in de Dal. Maandag 30 Juni. Alkmaar. 1 ure. liet Gemeentebest.: 1. bet maken van schoolbanken, begr. f 7002. bet rioleeren der Linden- laan in 2 perc. eu in massa, begr. f 1808.80. Donderdag 3 J 111 i. Alkmaar. Het R.-K. Paroch. wees- cu armbestuur liet verbouwen van bet weeshuisbegr. f 12.700. Dinsdag 15 Juli. Medemblik, 2 ure. Het miuist. van ltinnenl. Zaken de levering van 12000 Kg. aardappelen van 1 Aug. tol en met 31 Oct., of zooveel meer of minder, als blijken zal noodig te zijn. Marine en Leger. De luit. ter zee 1ste kl. F. M. van Gelsdorp is niet geplaatst in de directie der Marine alhier, zooals in ons vorig nummer werd gemeld, maar gedetacheerd bij die directie en behoudt het bevel over de „Cycloop". De luits. ter zee 2de kl. L. E. van Diggelen, J. F. B. van Dijk, A. Geldermnn en J. T. van Slooten, dienende aan boord van Zr. Ms. torpedo- instructieschip „Marnix", worden met 14 Juli a.s. op non-activiteit gesteld, terwijl met 1 Juli iu de rol van genoemden bodem worden geplaatst de luits. ter zee 1ste kl. B. J. G. Volck, J. P. van Rossum en H. P. Netscher. De adelborsten 1ste kl. J. Wolterbeek Muller, G. F. Noordltoek Hegt, F. H. baron van Dedem, Jhr. J. H. O. Van den Bosch, C. F. Kruisinga, G. Den Berger, en M. C. Van Assendelft de Coningh, die nende aan boord Zr. Ms. schroefstoomschip „Van Galeu", worden met den lsten Juli op non-activi teit gesteld. De machinist 1ste kl. J. Houtsmuller, geplaatst aan boord van Zr. Ms. stoomschoener „Dolfijn", heeft Ie Amsterdam met gunstig gevolg examen afgelegd voor het vaste korps. De minister van Marine brengt ter kennis van zeevarenden, dat, volgens mededeeling van den com mandant van Zr. Ms. instructiekorvet „Nautilus", den 13den Juni jl. in de Noordzee bij Doggersbank, op 55° gegiste NBr. en 3° 7' OL. een wrak is gezien, klaarblijkelijk afkomstig van een ijzeren schip, alleen het achterschip boven water en een gedeelte vleet langszijde drijvende. Het wrak was geheel verlaten. Blijkens een bij het Departement van Marine ingekomen bericht, is Zr. Ms. instructiekorvet „Nautilus", onder bevel van den kapt.-luit. ter zee H. G. Hildebrandt, den 24 dezer van Cbristiania vertrokken, ter voortzetting van den ocfcningstocht. Zr. Ms. ramschip „Guinea" is Zaterdagnamiddag aan 's Rijks werf alhier aangekomen, na aan het Marine-etablissement te Amsterdam de noodige ver sterkingen aan het opperdek en eenige voorzieningen te hebben ondergaan. Dat vaartuig is alsnu in con servatie opgenomen. Zr. Ms. raramonitor 1ste kl. „Matador" is gisteren na inspectie van den schout-bij-nacht N. Mac Leod, directeur en commandant der Marine te Hellevoet- sluis, naar 's Rijks werf aldaar opgestoomd, om met 1 Juli a. s. buiten dienst gesteld te worden. Voor de afgekeurde klein model torpedoboot III wordt op 's Rijks werf te Amsterdam een nieuwe torpedoboot gebouwd, bestemd voor de verdediging in het Zuiderfrontier. Op de Zuiderzee zullen in de laatste helft van de volgende maand manoeuvres gehouden worden, waaraan zal worden deelgenomen door oorlogsvaar tuigen uit de directicn der Marine alhier, te Amster dam en Hellevoetsluïs. Bij de kustloodsdienst te Hellevoetsluis zijn met ingang van 1 Juli a. s. geplaatst de volgende varensgezellen, die na gebleken geschiktheid tot loodskwekeling 2de kl. zullen worden bevorderd P. Dienske van Maassluis, N. Mos van Hellevoet- sluis, W. Bongers van idem, J. van Eijk van Zwar- tewaal en H. Zwanenburg van idem. De tot majoor bevorderde kapitein-ingenieur J. Fabius wordt geplaatst bij den staf der genie te Utrecht en belast met de functien van 2den hoofd - oflicier. Op den 30sten Juni a. s. vertrekt de 5de comp. van het 4de reg. vest.-art. te 's Gravenhage, onder bevel van kapt. J. L. Vogel, naar bier, om onder leiding van den luit.-kol. P. A. Scheltus, eveneens van bet 4de reg. aldaar, oefeningen te houden in 't vuren met kustgeschut. Voor het afnemen van de in 1890 te houden examens Voor onderofficieren, ter verkrijging van den officiersrang, zijn bij Kon. besluit van 21 Juni jl. tijdelijk als leden toegevoegd aan de vaste examen commissie n. de kapt. van den generale» staf van het Ned.- Indisclie leger E. K. A. de Neve, en wel voor den geheelen omvang van de examens b. de kapt.-intendant C. W. van der Ven, van het Ned.-Indische leger, voor zooveel de examens betrekking hebben op de onderofficieren die voor den rang van 2de luit.-kwartiermeester bij dat leger zijn opgeleid c. de kapt. S. L. van Nootcn, directeur van den artillerie-cursusde kapt. L. de Vlaming, directeur van de Militaire School de kapt. J. J. Wierts, directeur van den hoofdcursus te 's Hertogenbosch, en de kapt. I. F. Meijer, van het instructie-bataljon, waarnemend dieecteur van den hoofdcursus te Kam pen en wel ieder voor zooveel deze examens be trekking hebben op de leerlingen van de inrichting onder zijn bestuur. Bij de normaal-schietschool zullen dezen zomer proeven worden genomen met repeteergeweren vim klein kaliber van verschillende stelsels, waarbij pa tronen met roodzwak buskruit zullen worden gebe zigd. Deze proeven zullen, behalve door de commissie der schietschool, worden bijgewoond door den luit.- kol. M. J. Soutendam, directeur der art.-inrichtingen, de majoors L. E. W. de Munnick, hoofd der pyro- technische werkplaatsen, P. VV. Pfeiffer, hoofd der werkplaatsen voor draagbare wapenen, en den kapt. L. Rooseboom van laatstgenoemde werkplaatsen. De luit. ter zee 1ste kl. C. A. de Brnuw zal eveneens de proeven bijwonen. De Gatling Ordance Oompaiiy heeft 30 acres latul in liet Z.VV. gedeelte van Philadelphia aangekocht, en zal er eene groote geschutfabriek oprichten. De compagnie zal er naar streven dc Krupp van Amerika te worden, en daartoe ook zoowel zware kanonnen als machinegeschut vervaardigen. Benoemingen, enz. Door Z. M. is, met ingang van 1 Juli a. s., voor den tijd van één jaar benoemd totopzichteres der wascli in 's Rijks krankzinnigengesticht te Medemblik, mej. P. G. Balk, aldaar. Onderwijs en Examens. Ursem. Het jaarlijksch schoolfeest van de leerlingen der openbare school alhier werd den 20 dezer, in verband met den Waterloodag, in de school gevierd. Des avonds werd, onder leiding van den heer D. Crefeld van Alkmaar, eene goed geslaagde muziekuitvoering gegeven en daarna een fraai vuurwerk afgestoken, vervaardigd door den heer A. Gall, te Rotterdam. Landbouw en Veeteelt. Wieringen. Van dit eiland worden telken jare tusschen 2000 a 3000 lammeren te Kolliorn uitgescheept, om te Schagen te worden gemarkt. De opbrengst der lamineren is in geen jaren zoo hoog geweest als thans. Men berekent, dat het op dit getal alleen f 10,000 verschilt bij het vorige jaar en f 5000 bij het jaar 1S88. Daar dit slechts een klein gedeelte is van den jaarlijkschen afvoer, is het te begrijpen, dat thans op genoemd eiland eene vermeerderde welvaart heerscht, vooral ook daar het met de visscherij eveneens voordeelig gaat. Hoorn. In de opgave der bekroonden ter tentoonstelling alhier, in ons vorig nommer, is onder No. 13 eene fout geslopen. De eerste prijs voor den besten liengst van itilaudsch gekruist ras, geb. in 1887 of vroeger, viel ten deel aanP Boekei Cz., te Schagen, voor „Cesar", N. P. S. no. 31 de tweede aan J. van Zijverden, Haarlemmermeer, voor „Matador", N. P. S. 110. 23, terwijl de derde niet werd uitgereikt. Aan J. Boon, Benuiugbroek, werd nog een bestuursprijs toegekend. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Herv. kerk te Huisduinen Zondag 29 Juni, voorm. gi u., ds. Pareau. Herv. kerk to Wieringen: Zondag 29 Juni, voorm. 9! u., Oost, en nam. 2 u., Hypolitushoef, ds. Bommezijn. Herv. kerk te Noordzijpe: Zondag 29 Juni, ntn. 1.30, Oudesluis, ds. te Gempt (doop). Herv. kerk te Zuidzijpe Zondag 29 Juni, vra. 9.30, St. Maartensbrug, vm. 9.30, ds. te Gempt. Doopsgezinde Gemeente Zondag 29 Juni geen dienst. Herv. kerk te St. Maarten Zondag 29 Juni, vm. 9 uur, Valkoog, ds. Mühring.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2