verzoek om subsidie voor den aanleg van een locaalspoor AlkmaarHoorn van de heeren Bosman en De Lange, is op voorstel van den heer Mouthaan met 39 stemmen tegen 27 be sloten in de afdeelingen te behandelen, evenals de aanvraag: van den heer Ark es om subsidie voor een stoomtram AlkmaarHoorn en een adres van mr. Cosman daaromtrent. De aanvrage van den heer Arkes om subsidie voor den aan leg van een stoomtram HoornSchagen is aan Gedeputeerden gerenvoycerd om preadvies. Een voorstel van drie leden, de heeren Heemskerk, De Vries en Waterschoot van der Gracht over de veqrleging van behoeftige krankzinnigen, is in handen gesteld van eene commissie na verwer ping met 46 tegen 19 stemmen van een voor stel van den heer Willeumier om het in de af deelingen te behandelen. De voorstellen tot wij ziging van polderreglementen zijn ook in han- clfen van de commissie gesteld. Eenige stukken zijn voor kennisgeving aange nomen, andere ter visie. De volgende Vergadering is bepaald op Vrij dag halfeen, voor het uitbrengen van rapporten der comraissien en der afdeelingen. Dinsdag 8 Juli zal de verkiezing van leden der Eerste Ka mer plaats hebben. Binnenlandsch nieuws. Texel. Uitslag der gehouden verkooping op Zaterdag 28 Juni jl., aan den Burg, ten overstaan van den Notaris (t. J. O. D. Dikkers 2.31.80, „de Tieleman". Kooper S. J. Keijscr, voor f 1355. -,82.60, „Het Metselaarslandje". Kooper Diake nen Herv. gem. Hoorn, voor f 690. 2.20.„de Bol". Kooper J.Remmers, voorf1780. 5.96.50, annex „de Paardenweid". Kooper J. Remmers, voor f 780. Texel. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd ge durende de maand Juni ingelegd f 3181,94 en terugbetaald f 1134. Het laatste door het kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 857. Wieringen, 1 Juli. Hedenmorgen ten 6 uur vertrokken van hier drie pleiziervaartuigen, allen beladen met schoolkinderen, om een ple zierreis te maken naar Alkmaar. Met 24 rijtui gen werden die kinderen aan de afvoerplaats gebracht. Begeleid door de Muziekvereniging „Harmonie" ondernamen zij de reis om te varen naar de Kleine sluis, verder te voet naar Anna- Paulowna en vervolgen naar Alkmaar. Wij wen- schen hun een plezierigen dag. Zijpe. Gemeenteraad. Zitting van Dinsdag 1 Juli. Alle leden waren tegenwoordig. De notulen, gelezen zijnde, werden goedgekeurd. Door B. en W. werd nu voorgesteld ten behoeve van het gymnastiek-onderwijs aan de school te Burgerbrug, van den aan den heer J. Nicuwland behoorende grond, welke in de onmiddellijke nabij heid van het schoolgebouw ligt, 200 M® aan te koopen voor f 250. Tegelijk willen B. en W. ook nog afkoopen de aan denzelfden persoon komende erfpacht van f 5. per jaar, voor den grond, waarop het schoolgebouw staat. De koopsom hiervoor wordt voorgesteld op f 100.Beiden voorgedragen punten worden met algemeenc steramen door den Raad toegestaan. Na mededeeling, dat nog was ingekomen een be sluit van Ged. Staten, behelzende goedkeuring van een in de vorige vergadering genomen besluit, werd de openbare zitting gesloten en ging men over in Comité, ter behandeling van reclames op den Iloof- delijken Omslag. (Sch. Ct.) Schagen. Gemeenteraad. Zitting van Woensdag 2 Juli 1890. Voorzitter de lieer Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Na de opening der vergadering worden de notulen der vorige zitting voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Voor kennisgeving worden hierna aangenomen 1°. Een missive van HH. Gedep. Staten dezer provincie, begeleidende de goedgekeurde supplet. begrooting voor den dienst van 1890 en houdende machtiging tot het doen van verschillende af- en overschrijvingen op de begrooting van 1889. 2°. De mededeeling van op 16 Juni jl. door B. esi W. gehouden kas-verificatie ten kantore des ge- dat daar photografiën verkoopt „Dat is de dochter van den uitgever Baum- giirtnerweet je dat niet „Neen, ik wist nauwelijks dat hij familie had. Maar laten we gaan, het is hier onver- dragelijk warm." „Je bent vandaag slecht gemutst, Sieg- mund," zeide Arthur von Steinburg. „Langs die groote trap kan men niet naar beneden komen; het stroomt nog steeds menschen er op. Ik geloof, dat daar links een uit gang is." Zij waren een zijsteegje doorgegaan en kwamen toen door een zijportaal in de „Auerspergstrasse" uit. „Heb je Schapenhauer gelezen, Arthur?" vroeg West aan zijn vriend, en toen deze verwonderd neen knikte, ging hij voort „De man zeide eens „Die vrouw heb ik in mijn huis gebracht en ik vond haar op den openharen weg aan het steenen kloppen." Ik meen, dat deze woorden de minnares van Ivarl August van Weimar golden." „Hoe kom je nu daarop „Het ging mij daar juist door het hoofd I" „De schoone pliotbografiënverkoopster heeft je toch niet op zulke gedachten gebracht? Zet dat alsjeblieft maar uit je hoofd De vader is ieder oogenblik op het punt om bankroet te gaan „Ik spreek niet van haar," viel Siegmund West ongeduldig in de rede. „Ja wel, je spreekt wel van baarMaar morgen zal je het gelukkig wel weer ver geten zijn." (Wordt vervolgd.) meente-ontvangers, op welken datum in kas behoorde te zijn en zich bevond de som van f 4975.51 3°. Een schrijven van de directie der Naamlooze Yennootschap Paardentram HoornEnkhuizen, hou dende dankbetuiging voor de door-den Raad toe gezegde bijdrage, ten behoeve van de voorgestelde stoomtramverbinding lloornSchagen, met de ver zekering tevens dat aan de door den Raad aan de subsidie verbonden voorwaarden, voor zooveel zulks in den macht der Vennootschap ligt, zal worden voldaan. Door den Voorzitter wordt verrolgens medege deeld dat, naar aanleiding van het voorstel des heeren Plomp in de vorige vergadering, een onder zoek is ingesteld naar de meerdere kosten, wanneer de gemeente ook des zomers en 's winters geregeld voor het doen ontsteken van straatverlichting zorg draagt. Berekend over 13 straatlantaarns zouden deze meerdere kosten ongeveer f 312 bedragen, doch dezen som zeker niet overschrijden. Waarschijn lijk zou het bedrag zelfs tot f 250 a f 260'sjnars kunnen worden teruggebracht. Deze gerin ge kosten - vermeerdering geven B. en W. aanleiding den Raad voor te stellen om aan de straatverlichting de door den heer Plomp gewensohle uitbreiding te geven. De heer Asjes toont de weuschelijkheid aan om het aantal lantaarns niet twee te verminderen, wijl die aan het einde van den nieuwen Stationsweg en die in de nabijheid van het perceel van den heer Kooij gevoeglijk achterwege kunnen blijven. De Voorzitter is bereid den wensch van den vori- gen spreker in tc willigende kosten zouden daardoor nog aanmerkelijk lager worden en dan slechts weinig meer dan f 200 per jaar bedragen. De heer Kooij geeft, mede ter besparing van kosten, in overweging om de lantaarns 's winters niet zoo onnoodig vroeg te doen ontsteken als dit wel is geschiedt. De heer Voorman en de Voorzitter doen uitkomen, dat het outsteken der lantaarns aan één persoon is opgedragen. Een gevolg hiervan is, dat deze vóór het invallen van de duisternis met zijn werk moet aanvaugen, wil hij er voor zorgen dat alle lantaarns branden als 't. geheel donker is geworden, waaraan de heer Van der Manten nog de verklaring toevoegt dat de kosten der verlichtiug eerst voor rekening der gemeente loopen, nadat alle lantaarns zijn ontstoken, zoo- dat de gemeente er geen nadeel bij heelt wanneer enkele lantaarns iets vroeger branden dan noodig is. Het voorstel van B. en W.. geamendeerd door den heer Asjes, wordt hierna in stemming gebracht eu met 10 stemmen tegen 1 die van den heer Stammes aangenomen. Een schrijven van den heer P. C. de Moor, wien in de vorige zitting eervol ontslag als onder wijzer werd verleend, houdende dankbetuiging voor de betoonde welwillendheid, werd alsuu voor gelezen en voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter deelt mede dat, ter voorziening in de door het vertrek van den heer de Moor ont stane vacature, eene oproeping van sollicitanten heeft plaats gehad, naar aanleiding waarvan een zestal onderwijzers zich heeft aangemeld. De hierop door het Dag. Bestuur genomen informatiën hebben er, in overleg met de Schoolcommissie, toe geleid den Raad in overweging te 'geven om den heer A. Wijn, ouderwijzer te Alkmaar, tot het afleggen van een examen op Ie roepen, daar deze de eenige sollicitant is, die bijacle voor de Fransclietaal bezit. Op de vraag van den heer Van der Maaten, of geen der solliciteerenden de acte voor gymnastiek heeft behaald, wordt hem door den Voorzitter als zoodanig genoemd de heer Hemert, te Mnkkum. De heer Van der Maaten stelt hierop voor de heeren Wijn en Hemert heide te laten overkomen. De heer Plomp wenscht deze aan gelegenheid aan de zorg van het Dagel. Bestuur over te laten, terwijl de heer Asjes nog aanbeveelt meerdere der sollicitanten aan een vergelijkend exa men te onderwerpen. Het voorstel van den heer Van der Maaten, 0111 de heeren Wijn en Hemert op te roepen, wordt in stemming gebracht en met algemeene stemmen op cén 11a aangenomen. Tegen stemde de heer Hazeu. Alsnu ontspint zich eene langdurige gedachtenwisseling, naar aanleiding van den vraag des VoorzittersTn hoeverre zullen wij den opgeroepen sollicitanten in de reis- en verblijf kosten tegemoet komen De heer Plomp is van oordeel dat de gemeente alle te maken kosten moet vergoeden 't is niet zeer netjes om hen hiervan zelf een deel te laten betalen. De.heer. Goveré evenwel herinnert zich dat er vroeger wel eens een onderwijzer uit Groningen is overgekomen, quasi om naar een vacante plaats te solliciteeren, in werke lijkheid echter om, op kosten der gemeente, Schagen eens te bezoeken. Dit geval kan zich herhalen, meent de heer Govers, en om nu te voorkomen dat er misbruik wordt gemaakt van de goede bedoeling van den Raad, zou hij gaarne bepaald zien dat de op te roepen sollicitanten zelf voor een deel in de te maken reis- en verblijfkosten moeten bijdragen; als het hun ernst is met hunne sollicitatie, zullen zij zich deze kleine opoffering zeker laten welge vallen. De heer Plomp trekt dit in twijfel eu stelt zeer beslist voor, te hesluiten de reis- en verblijfkosten in hun geheel voor rekening der ge meente te nemen. Dit voorstel wordt echter met overgroote meerderheid 9 tegen 2 stemmen verworpen. Alleen de heer Roggeveen en de voorsteller stemden vóór. De heer Van der Maaien is gelukkiger met zijn voorstelom de heeren Wijn en Hemert voor cén-vierde gedeelte in de kosten te doen bijdragen. Spreker acht de positie van den onderwijzer in den tegenwoordigen tijd niet zéé ongunstig, dat de gemeente daarin aanleiding zou kunnen vinden om alle te maken kosten te vergoeden. Na eenige discussie tus- schen de heeren Van der Maaten, Voorman en de Voorzitter (de heer Voorman geeft in overweging het bedrag der vergoeding te bepalen, b. v. op f 10), wordt het voorstel-Van der Maaten met eenparige stemmen aangenomen. Eveneens eenparig machtigt de Raad het Dag. Bestuur om aan de Rijksveldwachters, niet in de gemeente thuisbehoorende, die gedurende de kermis buitengewone diensten hebben bewezen, de gewone gratificatie a f 2.50 daags per persoon toetekennen. Tevens wordt, op voorstel des Voorzitters, be paald dat voor het vervolg tot 't verleenen van der gelijke gratificaties niet telkens de bijzondere mach tiging van den Raad wordt vereisclit. Tot het aaischafl'en van een 4-tal lantaarns en twee ladders, ten dienste der Brandweer, wordt B. en W. een crediet" verleend tot een bedrag van f 60 a f 65. De heer Stammes beveelt den' Voorzitter een on derzoek aan naar den staat en de verblijfplaats der brnndhaken. 't Is spreker meermalen gebleken dat zij bij gelegenheden, waarhij zij zeer goede diensten hadden kunnen bewijzen, niet aanwezig waren. Ouder dankbetuiging voor de gemaakte opmerking, zegt de Voorz. een onderzoek toe. De heer Van der Maaten ontvangt, op eene des-be treffende vraag, van den Voorzitter ten antwoord, dat de behandeling der nieuwe politie-verordening nog in den loop van dit jaar kan worden verwacht. De heer Stammes wenscht te worden ingelicht wanneer de werkzaamheden ten behoeve van den duiker in den polder „'t Rietbosch" ten einde loo pen, wat, volgens den Voorz., binnen 14 dagen kan worden verwacht. De heer Stammes toont zich met de uitvoering van het werk niet zeer ingenomen en betuigt zijn leedwezen dat het Gemeentebestuur, alvorens den duiker te plaatsen, daarover niet het oordeel der Commissie vnn „'t Rietbosch" heeft ge vraagd. De Voorzitter verstrekt hieromtrent ee nige inlichtingen. De heer Plomp vestigt ten slotte de aandacht op den ongunstigen staat, waarin het tijdelijk huis van bewaring verkeert. De toestand laat zooveel le wenschen over, dat eventuëcle arrestanten zonder veel moeite zullen kunnen ontsnappen. De Voorz. zegt een onderzoek toe en sluit, daar geen der leden verder het woord verlangt, hierna de vergadering. Schagen. Van het vrij druk bezocht Concert, gegeven door de Kleine Kapel van het Stafmuziekkorps der K. N. Marine van Helder, onder directie van den onder-kapelmees ter, den heer L. A. Schouten, zegt de „Sch. Ct. Daar de lieer Schouten tevens dezer dagen is benoemd geworden tot directeur vaii Schagen's Harmoniekapel, had dit concert dus voor de Schagers dubbele waarde, dewijl het ons kennis deed maken met den man, aan wiens hoede den verderen bloei onzer kapel nu is toever trouwd. Het met zorg gekozen programma werd door dit uit omstreeks 15 man bestaande korps keurig en hoogst accuraat uitgevoerd, en muntte uit door beschaafden voordracht en fijne nuanceering van toongeluid en klankgchalte. Gehoord dit concert en ziende de directie des heeren Schouten, gelooven wij dat onze Kapel onder zijne leiding een nieuwe toekomst tegemoet kan gaan. Heer-Hugowaard. Den 30 Juni werd bij de harddraverij, met paard en kar, bij „de Zwaan" alhier gehouden, de prijs gewonnen door het paard van den heer W. Oudhuis, de rste premie door dat van den heer K. Kruijér en de 2de premie door dat van den heer D. Oudhuis. Bergen. In de den 2Ósten Juni gehouden Raadsvergadering werd besloten, ook dit jaar weder, evenals het vorige, uit de gemeentekas •eene subsidie van vijfentwintig gulden toe te ken nen aan de Vereeniging „Schoolbond." Grosthuizen. Heden is een aanvang ge maakt met het herstellen van den toren der kerk alhier. Het was inderdaad hoog tijd, zooals ieder zal toestemmen, die ziet hoe deze voor 20 jaar gebouwde toren dreigt gevaarlijk te worden voor de voorbijgangers, 't Is te hopen dat nu aan dien toestand flink een eind gemaakt zal worden; misschien zal er tevens een les in liggen om in den vervolge wat omzichtiger te zijn. Enkhuizen. Door de gemeente Nieuwe Niedoip is een subsidie van 3000 gulden en door de banne Nieuwe Niedorp een subsidie van 6000 gulden toegezegd aan de naamlooze vennootschap paardentram HoornEnkhuizen voor den aanleg van eene stoomtram tusschen Hoorn en Schagen. Het gcheele bedrag der toegezegde subsidien is thans f 129,000. Amsterdam. Het Fransche oorlogsstöqm- schip „Mouette" is via IJmuiden alhier aange komen, en zal alhier eenige dagen vertoeven. Amsterdam. Jl. Maandagavond 10.15 u* kwamen alhier aan het station aan de officieren en de bemanning van de verongelukte „Prins Frederik". De heer Tegelberg, directeur der Maatschappij „Nederland", was op het perron om hen te verwelkomen. Hij sprak hen harte lijk toe en verzekerde hun, dat door ieder, niet het minst door de directie der Maatschappij, op hoogen prijs is gesteld de goede orde, die aan boord heeft geheerscht en de groote kalmte en vlugheid, waarmede te werk is gegaan en waardoor het alleen mogelijk is geweest in zoo'n korten tijd zooveel menschenlevens te redden. Hij herkende daarin de officieren en de equipage van de Stoomvaart-Maatschappij „Nederland". De zeer talrijke belangstellenden, die op het station waren samengekomen, juichten die woor den luide toe. Zij, die alhier geen onderkomen hadden, konden naar het Zeemanshuis gaan, en de Java nen werden verwacht in de Javanenloods aan de Handelskade, waar een maal voor hen gereed stond. Voor de schade, geleden door het verlies der plunjes, zullen allen zooveel mogelijk schadeloos worden gesteld. Zij die dit verlangen, zullen bovendien zoo spoedig mogelijk in de gelegenheid worden gesteld weder naar zee te gaan. Haarlem. Jl. Dinsdag boden de leden der Staten van Noordholland in het hötel „Funckler" alhier een diner aan aan hun voorzitter, "den heer Jhr. mr. J. W. M. Schorer, Commissaris des Konings. Nijmegen. De stad was jl. Dinsdag in feestdos, bij gelegenheid van het bezoek van de Leidsche Studenten. De vlaggentooi was alge meen. Vele straten waren met guirlandes van groen behangen. Zeer vele treinen en booten voerden duizenden vreemdelingen aan. Te 12.30 arriveerde de trein met gecosturaeerden, die zich in de renbaan opstelden. Om 1 uur kwamen H.M. de Koningin en de Prinses aan, begroet door de saluutschoten der monitors en door de stafmuziek, die het „Wilhelmus" aanhief. Graaf R. J. Schimmelpennick stelde aan de Vorstelijke personen den Burgemeester voor. Deze verzekerde haar, dat Nijmegens burgerij 't bezoek der Konin gin en van de Prinses op zeer hoogen prijs stel de, en dat dit bezoek mét onuitwisbaren letteren in de annalen der stad zou geboekt worden. H. M. de- Koningin antwoordde, reeds lang het voornemen gekoesterd te hebben Nijmegen te bezoeken. Z. M. de Koning toch had nog steeds aangename herrinneringen van een vorig bezoek. Aan HD. verzoek om aan de Wethouders te worden voorgesteld, voldeed de Burgemeester dadelijkdaarna werden nog voorgesteld de Commissaris des Konings, baron Mollerus van Westkerke, en de hooge militaire autoriteiten. Hierna boden de jongejuffrouwen Riveaud en Simons aan H. M. en H. K. H. kostbare bou- quetten aan (door de firma Van der Laan alhier geleverd). Omstuwd door de eerewacht te paard, gevolgd door een groote menigte die haar vol enthousi asme toejuichte, reed de Koningin naar de wo ning van den Burgemeester en vervolgens naar Valkenburg om den optocht in oogenschouw te nemen. De stortregen, die neerplaste onder 't rijden naar des Burgemeesters woning, duurde slechts kort. Marino en Leger. De voor rekening van het Departement van Marine aangebouwde torpedoboot groot model „Krakatau" is gisteren alhier ter rcede met gunstig gevolg onder stoom beproefd. De luit. ter zee 2de kl. W. D. Baron Van Asbeck is geplaatst in de rol van Zr. Ms. „Marnix" én besterad om bij den marine-torpodienst werkzaam te zijn. De luit. ter zee 2de kl. G. van de Pol en de off. van adm. 1ste kl. N. W. Lasonder, uit Oost- Indië in Nederland teruggekeerd, zijn op non-acti viteit gesteld. De 1ste luit. der mariniers C. P. Van Borselen is met 1 Juli geplaatst bij bet 2de bataljon alhier. Marine-Departement in Oost-Indië. Overge plaatst uit de rolle „Mernpi" in die van Zr. Ms. stoomschip „Bali", de off. van gez. 1ste kl. dr. H. J. van Rbijn uit de rolle „Bali" in die van Zr. Ms. stoomschip „Samarang", de off. van gez. 2de kl. dr. B. Snellen uit de rolle „Samarang" in die van Zr. Ms. stoomschip „Merapi" de off. van gez. 1ste kl. J. A. Rademaker. Vergunning verleend om wegens ziekte naar Ne derland terug te keeren aan den luit. ter zee 2de kl. J. P. E. van der Mieden van Opmeer en G. A. Rietberg, respectievelijk von Zr. Ms. korvetten „Gedeli" en „Soerabaia". Ter vervanging van den kapitein F. Mossel, die bij het 2de reg. vest. art. te Amsterdam is over geplaatst, zal, naar men verneemt, de kapitein L. C. Dijxhoorn, van het 4de reg. vest. artillerie, benoemd worden tot adjudant van den kolonel M. Van Aken, kommandant van laatstgemeld reg. alhier. Benoemingen, enz. Bij koninklijk besluit zijn de hierna genoemde personen benoemd tot de betrekkingen en in de waterschappen achter ieders naam vermeld in Noord holland C. Bakker Sz., Wieringen C. Keyser Jzn., heemraad, Eyerland C. E. Perk, dijkgraaf, Anna PaulownapolderA. Kaan Jzn., iel. C. Rezelmati l)zn., dijkgraaf, WieringerwaardJ. Kaan J/.n. se nior, heemraad, Wieringerwaard H. Schrooder, hoofd ingeland-plaats v., ambacht van West-Friesland genaamd Geestmer Ambacht. Onderwijs en Examens. Texel. De heer II. Bakels, geboren alhier, heeft met goed gevolg het eind-examen A aan het gymnasium te Haarlem afgelegd. Schagen. Na gehouden eind-examen aan het Conservatorium te Amsterdam is 0. m. diplo- jna uitgereikt aan Mejuffrouw Lenamie Denijs. Barsingerhorn. De raad dezer gemeente heeft tot onderwijzeres aan de openbare lagere school te Kolhorn benoemd mej. A. E. van Juchem, te Helder. Grosthuizen. Voor de met 1 Augustus door vertrek van den heer Keeser, hoofd der school alhier, intredende vacature, meldden zich 30 solli citanten aan. De jaarwedde, aan deze betrekking verbonden, is f 800. Landbouw en Veeteelt. Texel. Programma der Hollandsche Maat schappij van Landbouw, afdeeling „Texel", voor de te houden tentoonstelling van paarden, rundvee, schapen, enz. op Woensdag 3 Sept. 1890 aan den Buig Paarden: 1. Dekhengsten, onverschillig van welk ras; 2. Paarden, gel), in 1886 of vroeger; 3. id. geb. in 1887 4. id. geb. in 1SS8; 5. id. geb. in 1889; 6. Veulens, geb. in 1890. Rundvee: 1. stieren, geb. in 1890; 2.melk koeien, gekalfd voor 1890 of nog kalven moetende 3. id., gek. in 1890; 4. melkgev. schotten, geb. in 1887, gek. in 1890 5. id. vaarzen, geb. in 1S88, "N gek. in 1890 6. vaarzen, geb. in 1888, geld of kalfdragend 7. vette koeien 8. Ossen, geb. in 1887; 9. id., geb. in 1888; 10. id., geb. iu 1889 11. pinken, geb. in 1889 12. koekalveren, geb. in 1890; 13. stierkalveren, geb. in 1890. Schaapvee: 1. Rammen, van vreemd ras (zuiver Engelsch)2. id. id. gekr. ras, onversch. waar geb. 3. id. id., geb. te Texel 1888 of vroe ger 4. id. id. geb. in 1889 5. id. Texelsch ras, geb. in 1888 of vroeger 6. id. id., geb. in 1889; 7. 2 vette schapen, onverschillig van welk rasS. 4 melkgevende schapen, gekr. ras9. 4 id. id. Texelsch ras; 10. 8 fokschapen, overschil- lig van welk ra911. 4 schapen, gekr. ras, geb. in L889 12. 4 id., Texelsch ras, geb. in 1889 13. 4 id., geb. op id. 1889, elders geweid. 14. 1. ramlam, gekr. ras, geb. na 20 Maart 1890 15. 1 id., Texelsch id., geb. na 20 id. 1890 16. 4 ooilammen, gekr. id., geb. na 20 id. 1890 17. 4 id., Texelsch id., geb. 11a 20 id 1890 18. 1 aangespannen paard voor een karretje, schoon- rijden op den grintweg of een stuk land19. Vruchten en zuivelvoortbrengsclen, pluimgedierten als anderszins, ter opluistering ingezonden en be- kroningswaardig. Al het vee, dat ter mededinging wordt ingezon den, moet niiustens twee maanden het eigendom

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2