Over de voordracht tot het verleenen eener subsidie van f 6000 aan het Oudheidkundig Ge nootschap te Amsterdam voor beschrijving en afbeeldingen van kunstmonumenten in Noord holland is advies conform. Over de voordracht tot het verleenen van een subsidie van f 12000 tot wederopzegging per jaar voor het onderhoud van wegen en vaarten tus- schen de zes Noordhollandsche steden conform. Over de voordracht om een bijdrage van f32.000 ineens te geven voor den aanleg eener haven aan de Haukes op het eiland Wieringen conform. Over de voordracht tot wijziging van het plan voor de haven van Oudeschild op Texel conform. Het rapport der afdeelingen over de voordracht tot het verleenen van subsidie voor de lokaal- spoor AlkmaarHoorn, van Bosman en de Lange en de aanvrage Arkes om subsidie voor de aanleg van een stoomtram AlkmaarHoorn en idem adres mr. Cosman is nog niet gereed, maar zal gedrukt worden en Dinsdag behandeld. De commissie over het voorstel-Heemskerk, de Vries, Waterschoot, betreffende de provinciale toelagen voor verpleging van behoeftige krank zinnigen in andere gestichten dan Meerenbergis verdeeld. De meerderheid stelt voor afwijzend op het voorstel der* drie leden te beschikken, daar anders Meerenberg zou leegloopen en de billijkheid zich niet tegen het behoud van de bestaande bepalingen verzet. Idem over de regeling van den pharmaceutischen dienst in Meerenberg is de commissie verdeeld. De meerderheid is het met Gedeputeerden eens, dat de toestand onveranderd moet blijven en geen geëxamineerd apotheker aangesteld moet worden. De commissie over de voordrachten tot wijziging van polderreglementen Rijnland en an dere, adviseert tot aanneming dier voordrachten. De volgende bijeenkomst is bepaald op Dins dag half twaalf, voor de behandelingen der rap porten en de verkiezing van de leden der Eerste Kamer. Binnenlandsch nieuws. Helder. De afdeeling Willemsoord van het „Marinefonds" hield jl. Vrijdagavond in de Marine-cantine alhier eenealgemeene Vergadering, onder presidium van den opper-konstabel P. P. J. Kloppers. Aan het door den Secretaris, den sergeant majoor der mariniers J. H. Schrijver, uitgebrachte jaarverslag, ontkenen wij de volgende bijzonder heden. De toestand der Vereeniging is in het afge- loopen jaar, dank zij de vele medewerking en den geldelijken steun haar geschonken, ook van de zijde van vele particulieren, die hun geldelijke bijdragen verleenden, zeer vooruitge gaan. De ontvangsten hadden, met inbegrip van het kas-saldo op 30 November 188S, bedragefi f 4568.72^, de uitgaven f 1881.41, zoodat de Vereeniging op 30 Nov. 1889 kon beschikken over f 2687.31-§-, plus f 2500 nominaal, gedepo neerd aan effecten bij de Nederl. Bank. Het reserve-kapitaal bedraagt bovendien f 3000. De Vereeniging bestaat thans uit50 bescher mers of beschermvrouwen, 209 donatéiirs of donatrices, 48 begunstigers of begunstigsters en 1502 gewone leden. Voorts geschiedde voorlezing van de notulen der op 25 Februari 11. in „Plancius," te Amster dam, gehouden Algemeene vergadering, welke voor de afdeeling Willemsoord werd bijgewoond door de heeren J. H. Schrijver, P. Deuling, J. G. Hannema, A. van Veen en E. Slok. Nog werd medegedeeld dat in November 18S9 en in Februari 1890 aan verschillende leden onderstand is verleend, tot een totaalbe drag van f 847.50. Nadat de belangen der Vereeniging breed voerig waren besproken en de heer Slok een woord van hulde had gewijd aan den ijver en de toewijding van Hoofd- en Afdelingsbesturen, werd de vergadering door den Voorzittergesloten. Helder. 't Was jl. Zaterdag 8 jaren geleden dat de rammonitor „Adder" nabij Scheveningen verongelukte. De gedenkdag van deze droeve ramp ging, gelijk vorige jaren, ook nu niet onop gemerkt voorbij. In weerwil van de ongunstige weersgesteldheid, van de bijna voortdurend neêr- plassende regen, togen de leden van de onder officiers-Vereeniging der zeemacht „Admiraal de Ruijter" met hunne omfloerste banier naar de Algemeene Begraafplaats, om hunnen jaarlijkschen plicht, het verwisselen van het nationaal lint aan het door hen indertijd bij het Adder-monu ment neergelegde bloemen anker, te vervullen. Na afloop van deze plechtigheid werd op het heiligenbeelden, in nissenoveral een bedorven atmosfeer, waaraan geen reinigingsmiddel meer iets doen kan. De binnenstad van Weenen heeft nogge- heele blokken van dergelijke huizen, en het 'zal nog jaren duren, voor zij door nieuwere vervangen zijn. De werkplaatsen waren onder de grond cn werden jaar in jaar uit door gas verlicht. De firma had een reeds lang beroemde en wetenschappelijke zaak; eerst de tegenwoor dige bezitter was begonnen met meer geestige literatuur, zooals men zeide, uit persoonlijke voorliefde voor de zaak. Hij verkeerde gaarne en veel met schrijvers; mild en lichtzinnig als hij was, vond men hem altijd bereid tot voorschotten en leenen, en op deze wijze verschenen in zijn winkel dikwijls boekwerken die voor zoo'n zaak in 't geheel niet pasten. De bundel gedichten van West behoorde insgelijks hierbij, hoewel in dit geval geen sprake was van voorschot aan den schrijver. Integendeel, mijnheer Baumgürtner was de schuldenaar' van West, die een hypotheek op het huis van den boekhandelaar had. Bij gelegenheid van een der niet altijd prompte rentebetalingen, had een los gezegde van den heer West de uitgever een welkome aanleiding gegeven, zich bij zijn scliuldeischer aangenaam graf het woord gevoerd door de heeren J. H. Schrijver, president van „de Ruijter", S. Gerst- hage, gepensioneerd bootsman, ridder der M. W. O. en J. Mellema, bottelier bij de Marine, die in welgekozen bewoordingen, de heer Gersthage in dichtmaat, de ramp van 1882 herdachten. Warmenhuizen. Zaterdag jl. maakten een paar honden, gespannen voor een handwagen, het sommige burgers zoo lastig, dat de hulp der politie noodig werd. Zij hadden zich van de lastige „muilkorven" weten te ontdoen, en deden al spoedig de juist voorbijkomende postbode voe len, dat ze het bijten nog niet verleerd waren. Kort daarop werd de timmerman, voor wiens woning ,,'t rijtuig" stond, in den broek gepakt. Deze verweerde zich door naar de woedende dieren met een bijl te gooien, zonder echter doel te treffen. De eigenaars, 'n paar opgescho ten knapen, „aardbeien-venters, werden door den veldwachter onder handen genomen, en wisten, niet zonder vrees voor de gevolgen van dit op stootje, zoo spoedig mogelijk weg te komen. Nijmegen. H. M. de Koningin heeft aan de algemeene armen van hier f250 geschonken. Verkoopingen, Verhuringen en Verpachtingen. Maandag 2 1 Juli. Texel. Notaris C'oninck WestenbergDe tienden van alle te veld staande zaadgewassen en veldvruchten, welke dit jaar alhier zullen worden ingeoogst. Aanbestedingen. Donderdag 10 Juli. Haarlem, 2 ure. Het geraeentebst.het maken van eene tolgaarders- on wegwerkerswoning aan het tolhek bij de I.eidsche vaart, op den hoek van de Aardenhoutslaan. Dinsdag 15 Juli. Medemblik, 2 ure. Het minist. van Binnenl. Znken de levering van 12000 Kg. aardappelen van 1 Aug. tgt en met. 31 Oct., of zooveel meer of minder, als blijken zal noodig te zijn. Donderdag 17 Juli. Helder. Deu eerstaanw. ingenieur der genie: het leverou en plaatsen van ijzeren waterreservoirs iu militaire gebouwen. Raming f 8000. Haarlem, 11 ure. Het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid, aan het gebouw voor prov, bestuur: het bouwen van een tolhuis, ter vervanging van het bestaande, bij de Krnislaan vau de Watergraafsmeer, behooreude tot de werken van den grooteu weg der 1ste kl. n.1. Begr. f3000 aanw. 10 Juli 'sm 11 ure. Maandag 21 Juli. Texel. Het Waterschapsbestuur der 30 Gem. polders Het leveren vau 550 kub. M. middelsoort grind en 150 kub. M. van dc groote als kipeieren en 60 last stortsteer., zwaar 200 tot 400 kilo. Afloop van Aanbestedingen. Zaterdag, 5 Juli. Schagen. Timmerwerk, vier biljettenC. Visser, f517; I'. Honijk, 450; C. X. Vlaming f434 en D. Kra mer f 422. Schilderwerk, 2 hiljetteu A. Bakker f74.66 cn T. Vader f51.50. Alkmaar. Het verbouwen van het R.-K. Weeshnis, raming f 12.700. Acht biljetten ingeleverd-: De hoogste inschrijving was die vnn den heer V. F. Brnun, te Bever wijk, voor f 17.690, de laagste die van den lieer W. .Vas- biuder, alhier, voor f 12.521, aan wieu het werk is gegund. Marine en Leger. Door Z. M. is bepaald, dat dc luit. ter zee 1ste kl. W. A. Palm, ter zake van zijn loffelijk gedrag hij de toebteu naar- de .Westkust van Celebes in Juni 188S, in den Solor-Arcliipel in Nov. 1888 en nnar de Noordkust van Nienw-Guinea in Dec. 1889 en Jan. 1890, hij afzonderlijke dagorders, zoo in Indië als in Nederland, eervol zal worden vermeld. De luit. ter zee 2de kl. Jhr. 11. M. De Koek, van Zr. Ms. wachtschip te Hellevoelsluts, is met ingang van jl. Vrijdag geplaatst aan boord van het schroefstoomschip 1ste kl. „Van Galen". l)e luit. ter zee 2de kl. C. H. de Lussanet de la Sablonière is geplaatst op Zr. Ms. ramschip „Stier", thans alhier vertoevendede idem Jhr. H. M. de Koek, laatst gedetacheerd op de „Prins van Oranje" te Hellevoetsluis, is alhier geplaatst op Zr. Ms. stoomschip „Van Galen". De luils. ter zee 2de kl. G. IC. Graaf van Ho- gendorp en A. H. Baron van Ileerdt tot Eversberg, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, zijn op non-activiteit gesteld. Zr. Ms. instructiekorvet „Nautilus" commandant kapt.-luit ter zee li. G. Hildebrandt, wordt tegen het midden van deze maand te Edinburgh verwacht. Aangezien het is gebleken, dat de torpedoboot (groot model) „Krakatau" nog niet geheel aan de gestelde eischen bij den gehouden tocht heeft voldnau, moet dat schip alsnog aan een nade ren officieelen proeftocht ter reede Texel worden onderworpen, voor en aleer de stoomwerktuigen door het Dcpr.rt. van -Marine worden goedgekeurd en overgenomen. Zooals bekend is, werd de boot op de Marine- te maken. Baumglirtner nam op zich, de gedichten van West uit te geven. De opbrengst van het werkje zou voor de helft aan den schrijver komen. De eigenlijke woning van den uitgever bevond zich op de eerste verdiepingde onbehagelijke, lage kamers waren met zeer veel smaak ingericht. In de meeste kamers brandde bijna altijd gas. Het was heden ontvangavond, een „Jour" van geheel lite rarisch karakter, die de levenslustige en beminnenswaardige huisheer zoo echt naar zijn smaak bijcengescharreld had. Baum- gartner was reeds vele jaren weduwnaar en vierde tamelijk ongebonden aan zijn neigingen den vrijen teugel. Van zijn kinderen waren de beide oudsten slechts in het leven gebleven, een tweeling zoon en dochter die nu twintig jaar oud waren. De zoon bezocht de universiteit en zou later in de zaak van zijn vader komen. Deze had gewenscht dat zijn zoon eerst wat academische kennis zou opdoen. Zijn dochter Edwina leidde met omzichtigheid en ijver liet huishouden. Er was ook nog wel een oude tante, die als „garde de dame" fungeerde, maar deze speelde een heel onbeduidende rol. (Wordt vervolgd.) werf te Amsterdam vervaardigd, en werden de machines door de Kon. fabriek te Amsterdam ge leverd. Zr. Ms. stoomkanonncerboot „Ever", comm. luit ter zee 1ste kl. Cohen Stuart, met adelborsten aan boord, jl. Donderdagavond te Kampen aangekomen, stoomde Vrijdagmorgen weder zeewaarts. Naar men verneemt, wordt de kapt. van het 4de reg. vest. art. alhier, H. M. Engelhardt, 1 Oet. a. s. op verzoek overgeplaatst bij het 2de reg. vest. art. te Amsterdam. Door Z. M. zijn benoemd bij den grooten staf, tot kolonel 's Koniugs adjudant, de luit.-kol. Jhr. W. L. van Spengler, van dien stafbij den gene- ralen staf, tot luit.-kol., de majoors A. L. W. Sayf- fardt en W. ltooseboom, van dien staf, thans op non-act. als lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, zoomede Jhr. II. Laman Trip, mede van dien stafen zulks met bepaling, dat beide eerst- genoemden ter beschikking zullen zijn van den minister van Oorlogbij het wapen der inf., tot kolonel, de lnit.-kol, P. J. Straatman, vau het wa pen, op non-activ.bij het reg. grenadiers en jagers, tot kol. 's Konings-adjud. in buitengewonen dienst, de luit.-kol. J. H. Verschoor, comm. van het korps bij het 3de reg., tot kol., de luit.-kol. W. G. Rompelman, comm. van het korps bij het 6de reg., tot kol., de luit.-kol. A. A. F. Lanzing, comm. van het korpsbij het 7de reg., tot luit.-kolde maj. W. G. van der Noordaa, van het 8ste reg. bij het 8ste reg., tot majoor, de kapt. W. J. Arriëns, adj. van het 4de reg.bij het instr.-bat., tot luit.- kol., de majoor G. Luymes, commandant van het korps. Onderwijs en Examens. Wieringerwaard.Mej. D. Haverkorn alhier, is benoemd tot onderwijzeres te Callantsoog. Buitenland. België. De houding der Nederlandsche Regeering ten opzichte van de invoerrechten in den Congostaat wordt, gelijk men weet, in andere landen over het algemeen niet zeer gunstig be oordeeld. Een uitzondering maakt echter de „Vossische Zeitung", het liberale Berlijnsche blad, dat het afsluiten van het Congo-gebied door hooge invoerrechten ernstig genoeg acht om daarover eerst rijpelijk na te denken. Volgens den Brusselschen correspondent van het blad heeft de zaak zich aldus toegedragen. In de zitting van Zaterdag deelde baron Gericke mede, dat hij bereid was onder eenig voorbe houd het protocol met de Congo-verklaring te onderteekenen. Alles werd toen voor de onder- teekening gereed gemaakt en Zondagochtend kwam Koning Leopold uit Ostende, ten einde de leden der conferentie ten paleize te ontvan gen. De Nederlandsche Regeering keurde echter de houding van haar gezant niet goed. In plaats van te teekenen, moest dus baron Gericke weer nieuwe voorwaarden stellen en hierover moesten de meeste gemachtigden hun Regeering om in structies vragen. De teekening moest toen worden uitgesteld en ook het diner ten hove ging niet door. Vooral waren het de vertegenwoordigers van den Congo-Staat, die er op aandrongen, dat de conferentie zich niet aan Nederlands weigering zou storen. De andere gevolmachtigden wilden dat echter niet doen. Wegens het mislukken der conferentie heerschte toen ook groote ontevreden heid over de voorbarige openbaarmaking van het protocol door de „Independance Beige". De Belgische Regeering was natuurlijk zeer ontstemd, want, ook al ware het bedrag der invoerrechten niet zeer hoog geweest, dan zou de opbrengst der invoerrechten een goed onder pand geweest zijn tot het sluiten eener leening. En nu is goede raad duur. De Congo-staat kan zich niet redden, de middelen van Koning Leo pold zijn uitgeput en de Belgische Regeering is zelve blij, als haar begrooting zonder tekort sluit. Pin toch zijn maatregelen genomen tot be strijding van den slavenhandel, die als ze uitge voerd moeten worden, den Congo-Staat nieuwe kosten veroorzaken, terwijl de Belgische Regeering door onderteekening van het protocol zich eigen lijk met den Congo-staat heeft vereenzelvigd en dus verantwoordelijk is voor de ten uitvoerlegging van de besluiten der conferentie. De „Vossische Zeitung" is overigens volstrekt niet ontevreden over het besluit der Nederland sche Regeering. „Wellicht zegt het blad zou de Neder landsche Regeering niet alleen den Engelschen, maar ook den Duitschen handel nog een ge- wichtigen dienst bewijzen, indien zij de haar ge gunde zes maanden liet verstrijken, zonder het protocol te teekenen. Niet op Nederland, maar op Belgie, dat identiek is met de Regeering van den Congo-staat, zou dan de verantwoordelijk heid rusten voor het mislukken van een werk dat ter wille van de beschaving is ondernemen, maar ten slotte ter wille van een onhoudbare koloniale onderneming wegens een banale geld- quaestie schipbreuk moest lijden." Het uitgestelde feestmaal, door Koning Leo pold aan de leden der conferentie aangeboden, is gisteren doorgegaan. Alle gemachtigden waren aanwezig, benevens baron von Mentzingen, deu particulieren Secretaris der Duitsche gemachtig den en de overige Secretarissen. Aan 's Konings rechterzijde zat Baron Gericke van Herwijnen, de oudste van het „corps diplomatique, en aan 's Konings linkerzijde de heer Bourée, de ver tegenwoordiger der Fransche republiek. Om half tien was het feestmaal geëindigd en keerden de leden huiswaarts. Het „Dagblad van Zuidholland" zegt, dat het gerucht, hetwelk te Brussel verspreid is, als zou baron Gericke zijn ontslag willen nemen als Nederlandsch gezant aan het Belgische hof, on gegrond is. Engeland. De werkstaking der politie agenten te Londen is begonnen. Ongeveer zestig agenten zijn Maandagochtend niet op hun post verschenen. De hoofdcommissaris van politie ontsloeg Maandagmiddag op staanden voet 50 agenten, die Zaterdag hadden geweigerd den nachtdienst te vervullen. Oostenrijk. Volgens particuliere telegram men zijn te Sofia en elders papieren aangeplakt met het opschrift: „Wraak voor Panitza!" De politie scheurde die biljetten af. Spanje. Volgens geruchten, te Londen in omloop, zou de cholera sterk woeden in de stad Valencia en daar een paniek veroorzaken. Een geheele straat zou zijn aangetast. De inwoners waren naar barakken buiten de stad overgebracht, om de verspreiding der besmetting te voorkomen. In 34 districten van Spanje zou de cholera heerschen. Noorwegen. De Duitsche vloot is na een vrij onstuimige reis te Christiansand aangeko men. De Keizer bevindt zich in den besten wel stand. Bulgarije. Uit Weenen wordt aan de XlXe Siècle gemeld, dat daar het gerucht in omloop is, dat Prins Ferdinand aan den minister-presi dent Stambuloff zijn voornemen om de Regee ring neer te leggen, heeft medegedeeld. Officieel is echter dit gerucht nog niet bevestigd. Uit Pest wordt aan hetzelfde blad gemeld, dat een deputatie uit Bulgarije naar Prins Alexan- der van Battenberg is gezonden, ten einde den Prins te verzoeken naar Bulgarije terug te keeren en een einde te maken aan de daar heerschende regeeringloosheid. Servië. Er zijn hier geruchten in omloop, dat in Bulgarije een opstand is uitgebroken. Gemengd nieuws. DE KERMIS. Aan onze gewoonte getrouw, meenen wij ook thans v.eder een gedeelte onzer beperkte plaats ruimte te moeten afzonderen voor de vermelding van hetgeen de kermis ditmaal voor aantrekke lijks biedt en oud en jong te genieten geeft. Sedert de kermis van 1889 werd „uitgeluid" is er zooveel over dat volksvermaak of volks feest zoo men wil geschreven en gesproken, dat wij stellig in herhalingen zouden vervallen, wanneer wij nu de voor- en nadeelen van het kermisvermaak nog eens gingen opsommen. Men herinnere zich slechts de adresbeweging,door de anti-kermishouders tegen de kermisviering op Zondag op touw gezet en hetgeen naar aanlei ding daarvan, zoo in verschillende vergaderingen van den Gemeenteraad als ook in onze kolommen werd gezegd. De Raad besliste toenmaals, na het vóór en tegen rijpelijk te hebben overwogen, dat de kermisviering geene verandering zou ondergaan en dus kan men zich weder als van ouds zeven dagen lang vermaken met het geen de verschillende gelegenheden tot ontspan ning voor vermakelijks aanbieden. Zeven dagen maar ook geen dag langer zult ge kermis houdenwant zonder pardon, zoo is door ons Gemeentebestuur bepaald, zullen de ondernemers van publieke vermakelijkheden den i4den Juli e. k. met den meesten spoed moeten opbreken. Van nAkermis zal dus dit jaar in 't geheel geen spake zijn. Deze wetenschap bracht er waarschijnlijk me nigeen toe reeds gisteren, den eersten kermisdag, met de feestviering aan te vangen in strijd met de meeste jaren toch was het, vooral langs Hoofdgracht en Kanaalweg reeds bijzonder woelig. De kermis is 't bekijken dan ook wel waard en gelegenheid tot ontspanning is er te over, zoodat men, in het bezit van een voldoenden voorraad gemunt zilver of goud daarmede geenszins verlegen behoeft te zijn. Tooneel-liefhebbers vooral hebben hierover niet te klagen, nu wij weer niet minder dan drie schouwburgen rijk zijn. De Gebroeders Van Lier, die wij, nadat zij hier eenen vasten Schouw burg hebben gevestigd, tot onze plaatsgenooten meenen te mogen rekenen, zijn te dezer plaatse te goed bekend, dan dat zij van onze zijde eenige bijzondere aanbeveling zouden noodig hebben om volle zalen te trekken. Het blijspel „Zenuwachtige vrouwen" en „De oude doos" werden gisterenavond met veel succès opgevoerd. Hedenavond„Moederliefde en Heldenmoed", het beroemd geschiedkundig drama van Ruijsch. Op het terrein vóór Tivoli heeft het gezel schap van de Salon des Variétés te Amsterdam (directieKreukniet, Bigot, Poolman Blaaser), zijn tent opgeslagen. Een .bezoek aan de voor stellingen, door dit gunstig bekende gezelschap te geven, bevelen wij bijzonder aan. „Kleine Jacques", gisterenavond tot opening van hettoo- neel opgevoerd genoot veel bijval. Ook hier kunnen beminnaars van de dramatische kunst zich dezen avond vergasten aan „De wandelende Jood", drama A grand Spectacle naar den be roemden roman van Sue. De Schouwburg-Hart heeft een plaatsje op het Nieuwe Kerkplein veroverd. Voor een prijsje kan men daar van boeiende drama's genieten. Wil men zich echter liever op eene andere, minder dramatische wijze ontspannen, daartoe bestaat ook al gelegenheid genoeg. Wij hebben slechts te wijzen op het sierlijk ingericht Cagli- ostro-theater van A. Albcr en Ahrens Basch op het Westplein, waar iederen avond groote bril- lante voorstellingen worden gegeven, op „Schui ten voeders nationaal paardenspel" en niet het minst op Stroober's „Grand Spectacle Concert Varié Internationaal" in Tivoli, waar avond aan avond de nieuwste en voornaamste specialiteiten optreden, om hiervoor het bewijs te leveren. Op de wandeling langs tenten en kramen moet men niet verzuimen „Electra" te gaan zien, het nieuwste wonder van onzen tijd. Electra heeft eenige overeenkomst met „Magneta", die wij het vorige jaar bewonderden, maar is nog schooner en nog geheimzinniger dan deze. Wordt de kermis een volksfeest geheeten, wie er ook in de feestvreugde moge deelen, zeker wel 't minst de kramers en ondernemers van vermakelijkheden, die naar hier kwamen om ons te amuseeren, natuurlijk in ruil voor hetgeen wij er voor over zullen hebben. Die menschen werken voor hun brood en deelen dus niet in de pret, Toch is er ditmaal een onder hen die feestviert't is Dirk Visser, van Purmerend, die thans voor de vijftigste maal onze kermis bezoekt met zijne van ouds gerenomeerde paling, zalm en metworst en met zijne kraam van aller hande zoetigheden. Laat ons den jubilaris een blijk onzer belangstelling geven door hem zooveel,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2