genie van Teyïingënj de plaats, coram. luit.-kol. Rochell, de gemeente-secretaris mr, Le Jolle en de commandanten van het opleidingsschip „de Wassenaer" en van het wachtschip. Hierna zal waarschijnlijk nog een bezoek worden gebracht aan „Artis" en vandaar nog een tochtje door de stad en op het Y worden gemaakt. Op de boot waarmede dat tochtje wordt onder nomen zal het muziekkoqjs van het 7de reg. int., kapelmeester de heer Zaagmans, zich doen hooren. Na den tocht op het Y zal hoogstwaarschijn lijk nog een rijtoer worden gemaakt door de Joden Breestraat, St. Anthonie Breestraat, Nieuw- markt, Gelderschekade O. Z., P. H. kade en vandaar naar het Stationsplein. De terugkeer is bepaald op 6 uren, zoodat de vorstelijke be zoekers het diner op Paleis „Het Loo" nog zullen kunnen gebruiken. Amsterdam. In een verslag van den heer N- R Kaptijn over de tentoonstelling van vei ligheidsartikelen alhier, leest men o. m. „Onder de nieuwere toestellen verdient in de eerste plaats genoemd te worden de reddingcy- linder van Koning, te Texel. Het geheel ziet er uit als een kogel van 1 M. middellijn en bestaat uit een holle koperen klos, boven en onder bolvormig afgerond en om 't midden om wonden met 1000 M. dun, maar sterk touw. De bedoeling is, dat elk schip zulk een kogel aan boord zal hebben na stranding behoeft de bol slechts overboord gezet te worden, terwijl men 't eind van de lijn aan boord houdt. De kogel drijft als een veer op 't water, wordt door den wind naar den wal gedreven, door de branding heen, en in 15 a 20 minuten is de eerste ver binding tot stand gebracht. Proeven, in het roerige Schulpengat genomen door de „Hercules" en ook door Zr. Ms. schroefstoomschip „Alkmaar", hadden een zeer bevredigend resultaat. De veelbesproken noodvlieger uit Harlingen met toebehooren, zal men er ook vinden, 't Is een sterke gewone Hollandsche linnen vlieger. Wie tegen de kosten van Koning's bol opziet, kan voor weinig geld zoo'n noodvlieger mee nemen. Ook vermelden wij nog de reddingsboei van den heer Zachariassen, scheepstimmerman te Helder. Het toestel is van hout vervaardigd, ziet er uit als een vischtorpedo en bevat een klos met een lijn van 1600 M. lengte. Een klein zeiltuig moet de boei voortstuwen. Volgens den uitvinder is zijn werk bestand tegen vliegend weer. Wie zal 't uitmaken 's Gravenhage. Gelijk reeds is gemeld, zal de heer Gedeking, die gedurende enkele jaren belast was met het onderricht van H. IC. H. Prinses Wilhelmina, zijne werkzaamheden als hoofd der gemeenteschool aan de Schelpkade hervatten. Aan het Gemeentebestuur, dat bereidwillig zijn toestemming tot 's heeren Gedeking's non activiteit verleende, is een schrijven van dank betuiging namens H.H. M.M. gericht. Met het onderwijs aan H. K. H. in zijn ge- heelen omvang zal nu worden belast de heer dr. Salverda de Grave. In strijd met daaromtrent verspreide berichten kunnen wij verzekeren dat de Prinses tot nu toe noch in het Engelsch noch in het Duitsch onderricht ontvangt. Wel spreekt H. K. H. behalve onze taal, vloeiend Fransch en Engelsch geen Duitsch doch uitgenomen in de Fransche taal door dr. De Grave, heeft H. K. H. nog in geen vreemde taal onderwijs ontvan gen en voorloopig wordt daaraan ook nog niet gedacht. Evenmin is het bericht juist als zoude H. K. H. in het teekenen en schilderen worden onderwezentot nu toe is ook daarvan nog geen sprake geweest. Met het onderwijs in de muziek piano is de heer Stortenbeker belast. Verkoopingen, Verhuringen en Verpachtingen. Woensdag 23 Juli. Alkmaar, 7 nam. Tn dc PoolWinkclhnis en tuin ged. L. Nieuwe sloot, gr. 0.1.77; woouhuis lloogslr.huis aau de Heul, 2 hrtizen, Aschstraat. Grosthuizen, 10 r.m. Inboedel van wijlen inejnflï. wed. D. Schuijtcmaker Kz., Paarden, Rijtuigen, enz. „Doe gij moeite voor mij/' ging Siegmund voort. Iiij zag, dat hij haar vader geheel op zijne hand had. Deze moest zijne dochter dwingen! Hij, Siegmund, zou wel trachten, hare liefde te verwerven. Maar hij moest haar bezitten „Goed, ik zal morgen, ik meen vandaag, met mijne dochter spreken Komt gij dan van avond." En als om zijn geweten gerust te stellen, herhaalde hij Waarom zou mijne dochter u ook niet beminnen Het is immers niet mogelijk Zijt ge niet jong, begaafd en hebt ge niet alles om een vrouw gelukkig te maken." „Goed, ik kom van avond I" antwoordde Siegmund met een afwerend gebaar. En in zichzelf mompelde hij //Zij moet zij moet de mijne worden." //Mijnheer West heeft in alle vorm bij mij aanzoek gedaan om uwe hand, liefkind, en ik hoop en verwacht, dat ge geen afwij zend antwoord zult geven!" Zoo stond Edwina dan nu voor de bange beslissing, die zij al zoo lang haEd zien aan komen. Hedenmiddag, toen de kleine familie aan een eenvoudigen maaltijd bijeenzat, begon haar vader over het aanzoek van zijn jongen vriend te spreken. Hij begreep niet, waarom Edwina ontsteld scheen en zoo talmde. In welgekozen woorden stelde bij het schit terend vooruitzicht voor met zulk een man. De schitterendste partijen kon hij doen. Zoo kon hij alle dagen het jawoord verkrijgen van barones Steinburg, een gevierde schoon heid van naam en met een groot vermogen. Aanbestedingen. Doudcrilag 21 Juli. Haarlem, 11 ure. Het ministerie van Waterstaat, lian- del en nijverheid, aan het gebouw van het prov. best.dc levering van steenkolen ten behoeve van den stoom water molen te Schellingwonde, hehoorende tot de werken van het Noordzeekanaal. Marine en Leger. Blijkens een bij het Dep. van Marine ontvangen telegram, is Zr. Ms. schroefstoomschip 1ste kl. „Koningin Emma der Nederlanden", onder hevel van den kapitein ter zee H. Quispel, den 19den dezer van Stockholm vertrokken, ter voortzetting der reis naar Croonstad. Aan boord was alles wel. Blijkens een bij het Depart. van Marine ont van gen telegram, is Zr. Ms, instructiekorvet Nautilus, onder bevel van den kapt.-luit. ter zee II. G. Hildebrandt, den 19den dezer ter reede van Leith (Schotland) aangekomen. Aan boord was alles wel. Door Z. M. is, met 16 .\ug. e. k.1. de adj.- gen., chef van Zr. Ms, Militair Huis, de vice-ad- miraal jhr. J. H. Van Capellen, terzake van latig- clurigen dienst en meer dan 50 jarigen ouderdom op pensioen gesteld, onder dankbetuiging voor de vele en langdurige goede diensten door hem zoo wel aan den Koning als aau den lande bewezen, en toekenning van een jaarlijksch pensioen van f 3900 2. bevorderd tot vice-admiraal, de schout bij-nacht W. F. H. Cramer3. bepaald, dat Zr. Ms. adjudant in gewonen dienst, de schout-bij- nacht jhr. J. A. Boéll, bij besluit van 20 April tot dien rang bevorderd, onder bepaling dat voor loopig aan die bevordering geen traktementsver- hooging zal zijn verbonden, met 16 Aug. a. s. zal treden in het genot der inkomsten, verbonden aan den rang van schopt-bij-nacht,. De olï. van gez. 1ste kl. bij de zeemacht dr. A. J. Jelgersma, hehoorende tot de rol van Zr. Ms. wachtschip alhier en gedetacheerd aan boord van het instructievaartuig Urania, wordt met 28 dezer op non-activiteit gesteld, terwijl de dctaehcering van den officier van adm. 2de kl. J. II. M. Nittel aan boord van laatstgenoemden bodem met gelijken datum wordt ingetrokken. De officier-mach. 2de kl. C. F. Brust wordt 1 Sept. a. s. geplaatst in de maritieme directie te Hellevoetslnis, teneinde belast te worden met het beheer over het torpedo-magazijn en atelier aldaar. Departement van Marine in Oost-Indiü. Ver leend Een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den lsten machinist E. E. P. van der Meersch. Door Z. M. is aan den eervol ontslagen adjunct commies bij de directie der Marine alhier T. Q,. Harder, krachtens art. 5 der wet betreffende dc burgerlijke pensioenen, laatstelijk gewijzigd bij die van den 21sten Mei 1873, uithoofde van lichaams gebreken, die hem ongeschikt maken voor de ver dere waarneming van zijne betrekking, met 1 April een pensioen toegekend van f 525. Door de aanneming in de Eerste Kamer van de Wet tot verlenging van den diensttijd voor de ingelijfden bij de militie te land der lichtingen van 1884 en van 1885 zullen bij de infanterie worden opgericht9 reserve-bataljons, waartoe de samenstelling van dat wapen zal worden uitgebreid met 9 hoofdofficieren, 9 kapiteins, 9 adjudanten- onderofficieren eu 36 sergeant-majoors. De volontairs van het 2de studiejaar, van den art.-cursus te Delft, zijn jl. Zaterdag ouder bevel van den lirit.-instructcur P. T. Nepveu naar hier vertrokken om tot 13 September e. k. de oefeningen der kustartillerie bij te wonen. De uitslag van het ann de Koninklijke Militaire Academie gehouden overgaugs-examen der cadetten van het 2de en lste studiejaar is geweest nis volgt: Tweede studiejaar. Hier te lande. Overgegaan in het 3de studiejaar: Infanterie. F. A. G. Oeelnerts van Blokland, K. W. Bou- wenseh. H. C. van Capelle, H. C. C. Clockener Brousson, J. lVDumont, H. Dyserinck. C. A. van Fenema, J. van Greuningen, H. van Ilc-nnekeler. J. R. de Jonckhcere, K. Kooiman, P. H. A. Loopuijt, J. S. Metz, H. P. van der Mieden van Opmeer, IV. Petter, H. G. Thieine, F. II. A. A. Wogncr en G. J. IJssel de Schepper. Cavalerie. II. II. van Dobben, A. L. van Harpen Kuijper, J. Jurjans, A. van Mens, M. J. Menso, J. J. Neunian en F. J. van Walchren. Artillerie. F. H. Abbing, A. II. van Andel, J. M. van Edwina keek op; zij dacht aan die rood harige schoonc, die haar gisteren opzocht om haar te waarschuwen. „Nu, lief kind," ging de vader voort, „ik kan en mag het je niet langer verhelen Gij kunt onze opkomst zijn. Mijne vooruit zichten beginnen met het jaar minder te worden. Maar mijnheer West vraagt er niet naar, of gij al arm zijt. Zijne liefde is edel en onbaatzuchtig; het is niet mogelijk, dat ge hem afwijzen kunt!" „Ik zal mij naar uw wil voegen, vader," zeide Edwina, „maar dan moet ik voorgoed afstand doen van geluk en liefde! Mijnheer West heeft geen aanspraak op mijn hart! Hij bezit eigenschappen, die ik verafschuw. Zijn innerlijk zoowel als zijn uiterlijk vatten zich te zamen in het ééne woord; „Geluk"! Ongeduldig hernam de vader: „Gij hebt veel te strenge beginselen gij kent het leven nog niet! Misschien hen ik daaraan niet zonder schuld. De levenswijze van Siegmund schijnt u een soort misdaad toe. Maar hij leeft zooals alle jonge mannen van zijn stand en rang ja dat is wellicht nog tc veel gezegd. Hij geniet van zijn rijkdom en zijne jeugd op een verstandige, edele manier en juist zijne, genegenheid voor u bewijst, hoe onbedorven zijn hart gebleven is. Gij moet werkelijk geen inzicht hebben, zoo ge zijn hand versmaadt. Ik zou het niet kunnen begrijpen, waarom gij Siegmund niet zoudt kunnen leeren liefhebben!" Edwine vond niet dadelijk een antwoord. Haar vader ging een weinig beschroomd voort „Mijnheer West komt van avond, om Jen Bent, \V. M. Beijerinck, J. J. Iïocke, F. Je Ridder, H. A. Seijffnrdt en W. C. A. Sein. Geuie. O. Bueno de Mesquita, A. Gobée. Oost-Indic. Infanterie. A. C. van Altena, C. F. van Bank, n. Bakker, J. D. H. Berkering. J. J. Burger, K. J. F. A. Go.issens, H. C. E. Granpré Molière, J. A. Jansen, J. 1), H. Lam- berts, T. C. Mets, H. W. Roeby, W. H. llozendanl, J. F. H. Schoemaker, U. Schouten, P. E. Spaan, G. A. Vries, J. van der Weijdeu, G. H. de Wilde ea J. M. v. Woerkom. Artillerie. B. de Greve en A. M. Kerkkarap. Genie. A. Heijting en J. Tirion. Aan het na-eindexamen zal door 22 cadetten worden deel genomen, terwijl 0 andermaal de lessen van het 2de stadie jaar moeten volgen. Eerste studiejaar. Ilier te lande. Naar het 2de studiejaar gaan over: Infanterie. C. J. Amweg, W. J. M. Benschop, L. C. Beijnen, jhr. V. E. A. Boreel, J. H. S. Le Cocqd'Armand- ville, A. Kerf, C. C. do Gelder, R. üaanebeek, II. K. Har- denberg, Jhr. E. W. van Holthe, K. Koning, H. van Mna- ren, B. J. W. van der Meer. J. P. van der Meulcn. II. Meijwert, A. A. van Mourik, jhr. A. G. van Nispen, G. B. Noothoven van Goor. VV. O. T. von Oudheusden, H. Pol- vliet. Jhr. M. C. F. J. de Rotte, J. M. Sluis, P. J. G. Stecuborge en J. P. J. Verberne. Cavalerie. II. van Aisma, G. J. Blokhuis, L. II. Ebersnn, C. F. K. Baron van Harderbroek van Lookhorst, J. M. Lagerwerü'. A. Maas Gcesternnus, E. L. G. Mnrcus, D. H. van Mol], C. J. Nierstrasz en G. W. Vreede. Artillerie. C. A. ter Cock, H. L. J. Hnakman, M.C. van Hnboken, J. C. J. Kempees, A. L. Kist, H. G. Rambonnet en II. A. van Zwijndrecht. Genie. T. Bodenhausen, J. C. van Staden, W. Sturms, II. Walaardt Sacré en L. H. van Wely. Oost-Indië. Infanterie. W. F. K. Bcllo, A. E. J. Cavaljé, J. F. Croockeuit, A. A. Dijkstra, J. M. Engel, E. Franken, N. W. van Gelder, I'. van Genderen Stort, A. Hoorweg, J. P. de Jo3seliu de Jong, H. A. van Marle, II. A. Messemaeckers van dc Graad', A. W. A. Michielsen, M. J. Nis, II. Pek, P. G. Ramacr, J. E. Romswinckel, J. A. Routl'ner, II. M. Ronkens, A. F. Slemforr, G. J. II. van Steijn vau Tleus- broek, B. B. Visser en T. H. Wefers Bettink. Cavalerie. C. L. C. de Bruin, J. de Koningh 011 J. J. de Wit. Artillerie. A. van Lith, J. C. Pabst en H. E. Visseher. Genie. W. F. Booglimans, J, E. Goudswaard en W. H. Hioolen. Aau het na-examen zal door 12 cadetten worden deelge nomen, terwijl 5 andermaal de lessen van het lste studiejaar moeten volgen en werd door 1 kadet niet ann het examen deelgenomen. Zr. Ms. gaffelschoener „Argus" is gisteren van zijn reis naar de Schotsche kust alhier teruggekeerd. Benoemingen, enz. Bij koninklijk besluit is, als blijk van Zr. Ms. goedkeuring en tevredenheid, de bronzen medaille en een loffelijk getuigschrift, ingesteld bij konink lijk besluit van 22 Sept. 1855 no. 64, toegekend aan Geertruida Blonimerts, te Amsterdam, wegens haar moedig gedrag, betoond bij de redding van een 5 jarig meisje uit het brandend perceel IIuiden- strnnt no. 7, in den nacht van 17 op 18 Nov. 1889. Onderwijs en Examens. Texel, 21 Juli. Benoemd tegen 1 Aug. tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School te Oosterend de heer C. Schuil, aldaar. Hoorn. Voor het tweede gedeelte van het notarieel Staats-examen zijn te Amsterdam o. a. geslaagd de heeren A. van der Post Clement en J. Eggens, beiden van hier. Wervershoof. Benoemd tot hoofd der school alhier de heer L. van der Geest, te Sassenheim. Grosthuizen. Ter voorziening in de aanstaande vacature is tot opvolger van den heer ICeeser als hoofd der school alhier benóemd de heer D. H. Prins, onderwijzer te Leiden. Landbouw en Veeteelt. Door de afdeeling Beemster, Purmerend en Omstreken van de Holl. Maatsch. van landbouw zal op Woensdag 20 Aug, a. s. te Purmerend eene tentoonstelling van rundvee, wolvee, paarden en varkens worden gehouden. Kunst- en Letternieuws. Amsterdam. De heer Johan Schmier, vroeger aan de Hollandsche Opera verbonden, heeft zich alhier gevestigd als leeraar in den zang. Misschien echter verlaat hij ons land weldra, daar hem een leerstoel in solo-zang en tooneel- spel aan „The Musical Academy" te Philadel- phia moet zijn aangeboden. persoonlijk zijn aanzoek te doen. Ik lioop, dat ge hem dan uw jawoord zult geven hij beeft het ten volle verdiend „Wanneer ik u verzocht, lieve papa, om mijnbeer West af te wijzen, als ik er u 0111 bad, zooals ik nog nooit gebeden heb Edwina wist, dat haar vader goedhartig was. Hare kinderlijke wenschen had hij steeds vervuld; nooit had zij zicli tevergeefs tot hem gewend. Nu zeide hij echter somber: „Wanneer ge mij maar een gegronde reden wist op te geven! Maar ge hebt er geen!" Hij schoof zijn bord weg, dat hij nauwelijks had aangeroerd„Nu dan ik heb ook een bede aan uNeem het aanzoek van Siegmund aan! Het is de eerste maal, dat ik u 0111 iets bid! Mijn rust, onze toekomst en het welzijn en de eer van ons gezin hangen er van af. Mijn zaken staan zoo, dat alleen een flinke geldelijke hulp mij redden kan. Siegmund is mij genegen, telt zich reeds onder onze familie genoeg, het is tot heil van ons allenIk zou er u niet om bidden, als het alleen den man gold, dien gij niet beminnen kondt. Maar het geldt hier om groote moeielijkheden te ont komen Edwina was bleek geworden. Zij gevoelde het: het noodlot had haar bereikt, legde zijn hand op haar wat moest zij nog zeggen wat nog aanwenden? Maar zij kon niet ophelderen, wat zij tegen Siegmund had. Zij zag hem niet ongaarne en hoorde dik werf met genoegen zijn scherts aan. De gedachte echter, geheel en voor altijd aan deze man toe te behooren, vervulde haar met onverklaarbare vrees» Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Doopsgezinde Gemeente te Zuidzijpe Zondag 27 Jul., voorm. 9.30, ds. v. Calcar. Herv. kerk te St. Maarten Zondag 27 Juli, voorm. 9 uur, Valkoog, ds. Mühring. Herv. kerk te Eenigenburg Zondag 27 Juli, voorm. 9.30, ds. Reede, pred. te Zuidscharwoude. Noord- en Zuidzijpe. 27 Juli ds. Bommezijn, Oudesluis nam., St. Maartensbrug voorm. 3 Aug., ds. v. Kluyve, Schagerbrug vm.,Bur- gerbrug nam. 10 Aug., ds. Fetter, Schagerbrug nam., Bur- gerbrug voorm. Huisduinen. 27 Juli, ds. Fetter, voorm. 10 Aug., ds. Hobus, voorm. Wielingen. 27 Juli ds. Hobus, Oostl. v., I-Iipp. nam. 3. Aug., ds. Pareau, Hipp. voorm., de Oev. nam. 10. Aug., ds. Bommezijn, Oostl. voorm.. Hipp. nam. Warmenhuizen. De afneming van het schilderwerk in 't koor der Hervormde kerk alhier is afgeloopen en de stukken zijn verpakt cn verzonden naar Amsterdam. Opmerkelijk is het dat de oude planken nog sterk en gaaf waren, terwijl enkele later ingezette stukken meer voor zichtig behandeld moesten worden. Twisk. Beroepen bij de Herv. gem. alhier ds. J. Zegers, pred. te Koedijk. Uit onze Koloniën. Het bericht over het laatste gevecht te Edi wordt thans aangevuld met de mededeeling, dat liet de luitenant bij het 6de bataljon H. N. A. Swart was, die licht gewond werddat één Europeesch onderofficier zware wonden bekwam, dat 11 fuseliers, meest Amboineezen, ernstig, 9 licht werden gewond en dat al de door den vijand bezette bentings in onze handen vielen. Buitenland. België. Jl. Zondag begonnen de nationale feesten ter viering van den óósten verjaardag van Belgie's onafhankelijkheid. Een ontelbare menigte was op de been. Te 2 uur had de onthulling plaats van 8 standbeelden, voorstellende beroemde mannen uit de 16de eeuw, waaronder beelden van Willem den Zwijger en Brederode, die onder grooten geestdrift onthuld werden. Later werd een geschiedkundige optocht gehouden, waarin de voornaamste tijdperken uit den strijd der Vereenigde Provinciën tegen de Spaansche dwin gelandij zinnebeeldig werden voorgesteld. Bij de onthulling van de standbeelden voor Willem den Zwijger, Marnix van St. Aldegonde en andere beroemde personen uit dei6deeeuw, hield burgemeester Buis een lange redevoering, waarin hij de verdiensten herdacht van den Zwijger als verdediger van de belangen der vaderlandsche gewesten en aan Marnix, zijn trouwen helper, hulde bracht. De optocht, waarbij feiten uit den 8ojarigen oorlog werden voorgesteld, was prachtig en de feestvreugde werd slechts door een paar regen buitjes en door het gure weder eenigszins ge temperd. Gisteren was er groot feest ter eere van den Koning. Men verwachtte, dat Koning Leopold eene rede zou houden. Frankrijk. In den Senaat diende Rouvier een wetsontwerp in tot invoering van vier nieuwe belastingen. Engeland. De Regeering heeft den inhoud der Engelsch-Duitsche overeenkomst in zake Helgoland, enz. door algemeene aanplakking openbaar gemaakt. De zes voornaamste muiters van het bataljon grenadiers uit de Wellingtons-kazerne staan terecht voor den krijgsraad. De commandant van het bataljon, kolonel Maitland, heeft zijn ontslag genomen. Duitschland. Jl. Vrijdag ontplofte op de schietplaats bij Meterbog een granaat, waarbij Nu verhief Edwin zijn zachte stem. „Ik begrijp u niet, Edwina! Wat kunt ge tegen Siegmund hebben Hij is van een edele natuur en o, ik zou zoo gelukkig zijn, als gij zijne vrouw werd! En ook gij zoudt gelukkig worden En met een vuur, zooals Edwina nog nooit van hem gehoord had, schilderde hij Sieg- mund's warme liefde voor haar af. Maar dat wist Edwina zelf wel zij wist, dat zij bemind werd en- zij gevoelde hare inner lijke tegenstand verlammen. De tooverkring, waarmede hij haar omringde, werd steeds dichter en Siegmund stond vóór haar vlak voor haar en strekte de armen naar haar uit zij kon hem niet ontwijken. „Ik zal het beproeven, 0111 uwentwille!" Zij trok zich in hare kamer terug. Uur op uur verliep. In tranen badend, beraad slaagde zij met zichzelve. Zij kon hen, die de schitterende minnaar zoo roem den, geen on gelijk geven. En toch riep in haar binnenste onophoudelijk eene stem: Neen neen neen! En zij dacht: „O, hoe gelukkig moet de vrouw zijn, die zich vrij en met vol ver trouwen aan de borst van den beminden man kan werpen!" Aanhoudend overwoog zij of zij ja of neen zou zeggen. Het „ja" wilde niet over hare lippen, maar het zou de haren gelukkig makenhet „neen", dat haar kon verlossen, zou haar vader en broe der in het hart wonden. Zij gevoelde zich nu eens koortsig heet, dan weer ijskoud, maar hoe zij ook nadacht, zij kon geeii uit komst vinden. (Wordt vervolgd.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2