alhier, welk ongunstig resultaat geweten wordt aan de ongeschiktheid van het lokaal, waarvan thans voor het geven der gymnastieklessen wordt gebruik gemaakt. In afwachting van de maatregelen, die door liet Departement ter voorziening in den bestnanden toestand zullen worden genomen, ver zoekt adressnnte haar voor het houden der gymna- stiek-oefeningen het vroeger daartoe gebruikte lo kaal naast het Ziekenhuis aan de Kerkgracht te willen afstaan, totdat zij er in zal zijn geslaagd een eigen lokaal te stichten. De Voorzitter stelt voor de behandeling van het adres te verdagen, waar tegen de heer Vos zich echter meent te moeten verzetten. Gevolg gevende aan den wensch van den heer Vos. om het verzoek terstond te behan delen, stelt de Voorzitter namens het Dag. Bestuur voor, hierop afwijzend te beschikken, aangezien eene gyinnastiekschool met het ziekenhuis onder één dak reeds vroeger nadeelig is gebleken, waarom liet gymnastieklokaal dan ook lerwille van de Zieken- inrichting is ontruimd geworden. De heer Vos zegt dat spoedig naar andere maatregelen zal wor den omgezien, zoodat 't gebruik van bet gevraagde lokaal slechts voor korten tijd zou worden gevor derd. Ten bewijze dat de tegenwoordige stand van zaken zoo ongunstig mogelijk is voor de Nuts-gym- nastiekscbool, voert spr. aan dat die iorichiing, die zich vroeger op het bezit van 90 leerlingen kon beroemen, er nu slechts 17 telt; hij wijt dit aan 5t lokaal; ongeschikt is dit, omdat het aantal uren, gedurende welke het Departement er over kan be schikken, zeer beperkt is. Spr. doet verder uitkomen dat eene instelling als de Dep. gymnastiekschool de mede werking en den steun van 't Gemeentebestuur ten volle verdient. De gymnastiek zegt spr. zooals die bier in andere inrichtingen wordt beoefend, is eigenlijk kunstenmakerij. Te meer nu de gym nastiek bij de wet verplichtend is gesteld en de gemeente toch naar lokalen zal moeten omzien, waar in het onderwijs in de vrije- en erde-oefeniugen zal kunnen worden gegeven, verdient 't aanbeveling de Nuts-school te steunen. De Voorzitter ziet niet in waarom het Departement, wanneer het plan bestaat een eigen lokaal te stichten, daar niet dade lijk toe overgaatdan zijn alle bezwaren op gelost. De beer Korver zegt dat, wanneer bet Departement meent dat de behartigingvan de zaak der gymnastiek op haar weg ligt, het dan ook voor een eigen lokaal dient te zorgen. De heer Bakker verzekert dat de bouw van een lokaal in de jongste vergadering van het Nutsdepartement reeds is besproken, wat den heer Korver aanleiding geeft tot de opmerking dat goede voornemens reeds meer onuitgevoerd zijn gebleven. De heer Ver- faille geeft in overweging de Bouwzaal voor de gymnastiek-oefeiiingen aan liet Departement af te staan, waarbij de heer Bakker zich aansluit. De Voorzitter verzekert dat hiertoe nimmer zal kunnen worden overgegaan, daar 't noodzakelijk is deze lokaliteit steeds voor buitengewone vergaderingen enz. disponibel te houden. De heer Vos dringt nogmaals op inwilliging van 't verzoek aan, wat den Voorz. aanleiding geeft te vragen of het gym- nastiek-onderwijs door 't Nut gratis wordt verstrekt. Het antwoord van den heer Vos, dat ontkennend luidt, heeft tengevolge dat door Voorz. wordt ver klaard dat de zaak dan ook niet kan worden geacht als te zijn ten algemeene nutte, zooclat de semeente niet in de behoeften der school kan voorzien. De heeren van Neck en Franken wenden nog een poging aan, om de inwilliging van het verzoek te bevorderen, doch, in stemming gebracht, wordt het voorstel van B. en W,, om op het adres afwijzend te beschikken, met 8 tegen 7 stemmen aangenomen. Tegen liet voorstel stemden de heeren Bakker, Franken, Hordijk, van Neck, van Twisk, Verfaille en Vos. Mededeeling geschiedt van het proces-verbaal der kas-verificatie, den 25 Juli jl. ten kantore des ge meente-ontvangers gehouden, op welken datum zich in kas bevond de som van f8604.63. Voor kennisgeving aangenomen. Voor kennisgeving worden mede aangenomen 1. Missive van HH. Gedep. Staten, waarbij goedkeuring wordt gehecht aan 's Baads besluit, tot het doen van verschillende af- en overschrijvingen op de begrooting van 1889. 2. Missive van id., houdende goedkeuring tot het doen van betalingen uit den post voor onvoor ziene uitgaven. 3. Uittreksel van het besluit van Gedep. Staten op bezwaarschriften tegen aanslagen in den Hoof- delijken Omslag, waaruit blijkt dat de aanslag van den heer dr. C. A. Oskamp van de 9de kl. is teruggebracht tot de 8ste kl., die van den heer C. S. de Wit van de 6de kl. tot de 5de kl., terwijl die van den lieer I. Coltof onveranderd in de 3de kl. is behouden. De Baad gaat hierna over in comité, tot het behandelen van nieuwingekomen reclames tegen den Hoofd, omslag. Na heropening der vergadering geschiedt voor lezing van een adres van den heer R. Tienstra, al hier, behelzende 't verzoek tot afstand van een strook gronds, gelegen achter de Loodsgrncht, ter grootte van 34 M2, in eigendom aan de ge meente toebehoorende. Op voorstel des Voor zitters wordt besloten het verzoek in te willigen en de gevraagde grond tegen betaling van f2 per M2. aan adressant af te staan, terwijl levens wordt be paald dat de geheele strook, tusschen Loodsgracht cn Oostslootstraat, tegen gelijken prijs aan de be woners van aangrenzende perceelen in eigendom kan worden overgedragen. De heer Korver wijst op de moeielijkheden, ver bonden aan het ophalen van faecalicn in de Kei zer- en Koningstraten. Ter bevordering van gezond heid en netheid beveelt hij aan het z. g. tonnen stelsel in te voeren door het vervoeren der beerstolFen in gesloten tonnen, zouden te duchten nadeelige gevol gen kunnen worden voorkomen. De Voorzitter heeft tegen zoodanigen maatregel geen bezwaar, wanneer de ingezetenen slechts genegen zijn de tonnen aan te schaffen, opdat het der gemeente geen kosten veroorzaakt. De heeren Korver en Verfaille houden zich overtuigd, dat de maatregel zeker zal voldoen, inits van gemeentewege gelegen heid wordt gegeven de tonnen te vervoeren, door het aanschaffen van daartoe geschikte wagens. Door den Voorz. wordt hierop toegezegd dat, wan neer het plan bij de ingezetenen instemming vindt, 't aan de medewerking van de gemeente niet zal ontbreken. De heer Franken vestigt nogmaals de aandacht op den verregaand onzindelijken staat van de sloot, loopende langs den Stationsweg en nabij Bellevue en doet uitkomen, dat in (lezen toestand nood- zakelijk moet -worden voorzien. De Voorzitter deelt mede, dat eene verbetering in deze afhanke lijk is van de beslissing der Hooge Begeering, die zal hebben te beschikken op een bij haar ingediend verzoek van de heeren Bels, Bolwerk en Vastenou, strekkende om die sloot aan hen in erfpacht af te staan. Wordt dit verzoek ingewilligd, dan zijn ge noemde heeren bereid de poel voor eigen rekening te dempen en te rioleeren. De heeren Van Wijn gaarden en Hordijk doen uitkomen dat spoedige verbetering dringend noodzakelijk iswordt de sloot niet gedempt, dan dient deze te worden uit gebaggerd. Nadat over deze quaestie nog door verschillende leden liet woord is gevoerd, wordt rnSfc eenparige stemmen goedgevonden, de voorziening in deze aangelegenheid aan de zorg van B. en W. over te laten. De heer Van Twisk klaagt over de ondoelmatige inrichting van de beide urinoirs achter de Nieuwe Kerkhet vorig jaar is hieraan eenige verande ring, echter geene verbetering gebracht. Hij beveelt dringend aan de inrichtingen van eene afschut ting te voorzien, waardoor deze aan 't oog van den voorbijganger worden onttrokken. De Voorzitter verzekert, dat hieraan bij de samenstelling der be grooting voor 1S91 de noodige aandacht zal worden geschonken. Verder bepleit de lieer van Twisk de wensche- lijkheid om de brugwachters in deze gemeente in 't genot te stellen van Zondagsrust. Aangezien des Zondagsmiddags na 2 uur de vaart in liet kanaal niet beduidend is, stelt hij voor de brugwachters vanaf dat uur vrijaf te geven. De Voorzitter ziet het. nut hiervan niet in, temeer daar hem ook is gebleken, dat de brugwachters tegen hunnen Zondagsdienst zelf geen bezwaar hebben. Willen zij eens vrij zijn, dan kunnen zij zich zonder veel moeite laten vervangen, met welk gevoelen zich de heer Van Neck vereenigt. De heer Hordijk geeft in overweging, wanneer zij op Zondagsrust gesteld zijn, den brugwachters daarom zelf te laten verzoeken. De heer Van Twisk blijft echter zijn voorstel handhaven, hetwelk, ondersteund doorde bh. Korver en Van Wijngaarden, hierna met 10 tegen 5 stemmen wordt aangenomen. Tegen steraden de heeren Hordijk, Maalsteed, Van Neck, Verfaille en de Voorzitter. Naar aanleiding van het genomen besluit vraagt de lieer Verfaille of de brugwachters nu nog de bevoegdheid zullen behouden de bruggen's Zondags na 2 uur te mogen openen, waarop door den Voorz. wordt opgemerkt dat vóór alles de bevoegdheid van den Baad zal moeten blijken, om de bruggen ge sloten te mogen houden, anders dan na zonsonder gang, welke door hem wordt betwijfeld. Er is nu wel besloten dat de brugwachters Zondagsmiddags vrij zullen zijn echter niet om de bruggen ge sloten te houden. Hieromtrent zal dus nader moeten worden beslist. Verder niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering hierop gesloten. Texel. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente brengen ter algemeene kennis, dat zij op Dinsdag 19 Aug. a. s. zullen aanbesteden, de Straatverlichting in de verschillende dorpen dezer gemeente. Biljetten moeten worden ingeleverd op boven genoemden dag des namiddags ten 1 ure ter Secretarie, alwaar informatien zijn te bekomen. Heer-Hugowaard. Aan de harddraverij met paard en kar alhier bij K. Kuileman, is door 12 paarden deelgenomen. De prijs behaalde het paard van den heer K. Kruijer, de iste premie dat van den heer N. Dekker en de 2de premie dat van den heer J. Spil, allen inwoners dezer gemeente. Grosthuizen. In de Vergadering van het Ziekenfonds „Draagt elkanders lasten", op Zondagavond gehouden, werd nog met alge meene stemmen tot Vice-voorzitter benoemd de heer van der Haar, geneesheer te Avenliorn. Het aantal leden, dat zich had aangesloten, bedroeg 151, het totaal der ontvangen bijdragen was r 239.50. Bestaat er aanvankelijk bij velen sympathie voor deze zaak, 'tis jammer, dat ook zelfs van de meestgegoeden nog enkelen zich achterwegen houden. Tot bode werd benoemd de veldwachter S. Smit, die Maandag aanstonds een aanvang kon maken met het innen der contributie. Groeie eu bloeie de Vereeniging in lengte van dagen Grosthuizen. Tot hoofdingeland van Drech- terland is benoemd de heer J. Kuyper alhier. Hoorn. In de jl. Maandagavond gehouden vergadering der liberale Kiesvereeniging „Bur gerplicht", is tot lid van het bestuur gekozen de heer P. Geerts. Tot candidaat voor den Gemeenteraad werd gesteld de heer J. H. B, Kernkamp. Door de Kath. Kiesvereeniging is tot candidaat gesteld de heer J. A. G. Schermer. Enkhuizen. Bij herstemming is tot lid van den Gemeenteraad alhier gekozen de heer dr. A. H. A. van Roojen, met 110 stemmen. Op den heer J. Schuijt Pz. waren 95 stemmen uitgebracht. Verkoopingen. Maandag IS Angnstus. Alkmaar, 10 's m. In DiligentiaMeubelen en huisraad. Woensdag 20 Augustus. Egmond Binnen, 10 's m. In liet Haasje Bouw plaats, gen. Vogelen water ald., gr. 134.39.60. Hypolitushoef. In het Schippershuis Huis te Wes- terland, gr. 0.3.30. St. Pancras, 11 's m. Bij Lek Huis en tuin aan de Bovenweg, gr. 0.47.500.40.60 bouwland aldaar. Verhuringen en verpachtingen. Vrijdag 15 Augustus. Alkmaar. Bij inschr. bij J. C. Ohmstede vooröjr. 2 stukken weiland in den Liramcrpolder onder Limincn, gr. 2.29.10. Aanbestedingen. Vrijdag 15 Augustus. Willemsoord, 11 ure. De schout-bij-nacht, directeur en commandant der marine: de levering van 1.500.000 kilo Engelsche steenkolen (Cardift). Donderdag 21 Augustus. Haarlem, 11 ure. Uct ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid, aan het gebouw van het prov. bestuur het vernieuwen van de Wiphrug N'o. 40, te Alkmaar, be- hoorende tot de werken van het Noordhollandseh kanaal, begr. f 4500. Marine en Leger. De luit. Ier zee 2de- kl. F. Pinke, thans dienende als officier van politie aan het Instituut alhier, wordt met 1 September geplaatst bij het observatorium te Leiden. Departement van Marine in Oost-Indié. Overgeplaatstoff. van adm. 2de kl. J. van Gorsel, van „Flores" op „Soerabaja" adj.-administra teur G. W.Erfman, van „Soerabaja" op „Flores"; luit. ter zee 1ste kl. W. J. Derx, van id. op „Ma- kassar"kapt.-luit. ter zee C. L. de Jong, van „Makassar" op „Prins Hendrik der Nederlanden" id. II. v. (1. Meer, van „Prins Hendrik der Neder landen" op „Atjeh" luit. ter zee 1ste kl. J. D. Heijuing, van „Atjeh" op „Bali"; luit. ter zee 2de kl. G. J. v. d. Hout, van id. op „Ceram" luit. ter zee 1ste kl. G. P. Posthuma, van „Bali" op Atjeh" luit. ter zee 2de kl. J. II. Junius, van „Koning der Nederlanden" op id.id. A. F. J. Romswinckel, van „Bandjermasin" op „Ceram" adelb. 1ste kl. H. J. Boldingh, van „Prins Hen drik der Nederlanden" op „Bali" id. M. Schoo, van id. op id.id. J. Hofstede, van „Atjeh" op „Prins Hendrik der Nederlanden" id. K. van Andel van id. op id.luit. ter zee 2de kl. H. F. Hoven, van „Pontianak" op „Benkoelen" id. M. W. L. Olivier, van „Benkoelen" op „Pontianak" id. L. H. G. Krol, van „Soerabaja" op „Padang". Ingetrokken De overplaatsing op de „Atjeh" van de „Prins Hendrik der Nederlanden" van de kapt.-luit. ter zee II. van der Meer. Vergunning verleend om te repntrieeren aan den luit. ter zee 1ste kl. J. A. Kloek, wegens ziekte. De minister van Marine brengt ter kennis van zeevarenden, dat het draailicht op liet eiland Marken is ontstoken. Door het Departement van Marine is de ver vaardiging van 32 stel bescherm platen tot kanon van 3.7 c.M. opgedragen aan de Kon. fabriek van stoom- en andere werktuigen, in liquidatie te Amsterdam. Met ingang van 1 Jan. 1891 zullen, bij wijze van proef, eenige wijzigingen worden ingevoerd in de voeding aan boord van Zr. Ms. schepen en vaartuigen in zee voor buitenlandschen dienst. De wijzigingen betreffen voornamelijk het middagmaal der schepelingen, dat alsdan Zondags zal bestaan uit gedroogde stokvisch met rijst, terwijl tweemaal per week hutspot met vleesch zal worden verstrekt. Benoemingen, enz. Bij koninklijk besluit is met ingang van 16 dezer aan den heer A. F. L. G. van den Steen van Ommeren, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester van Krommenie. Onderwijs en Examens. Oudkarspel. Door de Commissie tot rege ling van schoolfeesten alhier, werd in hare op jl. Vrijdag gehouden vergadering besloten om heden met de kinderen der hoogste klassen een rijtoer te houden naar Alkmaar, vervolgens per boot van den heer de Fauw uit Alkmaar, de Zaanstreek langs, naar Haarlem, terwijl voor de kinderen der lagere klasse op een later te be palen dag een plaatselijk feest zal worden be reid. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Herv. gemeente te Texel. Zondag 17 Aug., Burg, Voorm. half tien, ds. Onnekes, van Winkel, 's Avonds halfzeven ds. Barger, van Harlingen. Zondag 17 Aug., Oudeschild, nam. half twee, ds. Onnekes, van Winkel. Doopsgez. gemeente te Texel. Zondag 17 Aug., Burg, tien uur, ds. Kuperus. Doopsgezinde Gemeente te Zuidzijpe Zondag 17 Augustus voorm. 9.30, Oudesluis, ds. van Calcar. Herv. kerk te St. Maarten Zondag i7 Augustus geen dienst. Herv. kerk te Eenigenburg Zondag 17 Augustus nam. 1.30 ds. Adriani, pred. te Warmenhuizen. Noord- en Zuidzijpe. 17 Aug., ds. Mühring, Oudesluis voorm., St. Maartensbrug nam. 24 Aug., ds. Hobus, Oudesluis nam., Sint- Maartensbrug voorm. 31 Augustus, Ds. te Gempt, Schagerbrug voorm., Burgerbrug nam. Huisduinen. 24 Aug., ds. Bron, voorm. Wierïngen. 17 Aug., ds. Pareau, Westl. voorm.j de Oever nam. 24 Aug., ds. van Kluyve, Oostl. voorm., Hipp. nam. 31 Augustus, Ds. Fetter, Hipp. voorm., de Oev. nam. Grosthuizen. Ter voorziening in de ontstane vacaturen in den kerkeraad alhier door 't overlijden van den heer Schuijtemaker en 't vertrek van den heer Keeser zijn tot ouderlingen benoemd de HH. G. Jonker en G. Schuijtemaker. Heiloo. Bij koninklijk besluit is de heer R. W. F. Kijftenbelt, predikant bij de Herv. gem. alhier, benoemd iot predikant bij de Prot. gem. in Nederl.-Indic. Uit onze Koloniën. Paramaribo, 19 Juli. In de zitting der Kol. Staten van 12 Juli bracht de heer Barnett met een enkel woord ter sprake het in de onmiddellijke nabijheid van de (in strijd met de wet) met troelie gedekte kegelbaan op het gouvemeraentserf opslaan van een grootere hoeveelheid petroleum dan de wet toelaat. „De West-Indiër" deelt daaromtrent o. a. het volgende mede De koloniale verordening verbiedt, dat in een deel van Paramaribo, waarbinnen het erf van den gouverneur ligt, de winkeliers meer dan 150 gallons, de particulieren meer dan 20 gal lons petroleum in huis hebben. In Mei ontving de gouverneur 24 kisten petro leum, die te zamen 240 gallons inhouden en berg- de deze voorraad in een stal bij zijne woning. Kort daarop liet de proc.-gen. bij allen, die in petroleum handel drijven, door de politie een onderzoek in stellen, of zij misschien grooter hoeveelheid petro leum in huis hadden dan de verordening vergunde. I11 dien tijd had de gouverneur 12 maal meer pe troleum in huis dan aan een gewoon particulier vergund is. Wetsovertreding kon men bij geen winkelier con- stateeren, wel werd tegen enkelen procesverbaal op gemaakt wegens het (in vroegere jaren) niet vooraf doen van aangifte van hun bedrijf, doch een ver volging deswege is niet ingesteld. De gouverneur moet thans nog een groot deel van de door hem ontvangen petroleum in zijn stal hebben liggen. Het voornemen bestaat te Poeloe Pisang een ge- denkteeken te plaatsen op het graf van den luit. ter zee 2de kl. Jlir. W. F. Van Spengler, die 4 April jl. op den overtocht naar Padang is overleden .aan de gevolgen van een hem door een vijandelijk schot toegebrachte verwonding. De ctat-major van Zr. Ms. stoomschip „Merapi", dienstdoende in de wate ren van Atjeh en tot welks rol genoemde officier het laatst behoorde, heeft zich tot een commissie vereenigd en medewerking ingeroepen van alle offi cieren en vrienden van den overledene, die in de verwezenlijking van dit voornemen belangstellen. De luit. ter zee 1ste kl. J. Bollaan, 1ste officier aan boord van genoemd stoomschip, is correspon- deerend lid der commissie. Een ingezetene van Rembang, de heer B., werd korten tijd geleden door een hond gebeten, doch ondervond daarvan in den aanvang geen bijzondere pijn. Op een gegeven oogenblik begon hij evenwel te hegrijpen, dat de quaestie niet zoo onschuldig zou afloopen als hij wel gehoopt had eu daarom vroeg en verkreeg hij verlof naar Soerabaja ten einde zich onder geneeskundige behandeling te stellen. Door eene dame van zijne familie verge zeld aanvaardde hij de reis, maar hij kon haar niet voleinden, want onder weg werd hij plotseling door een hevige» aanval van watervrees aangetast en gaf hij schuimbekkende den geest. Zijn nichtje kon slechts met groote moeite aan het gevaar van gebeten te worden onttrokken worden. Buitenland. Frankrijk. De Freycinet zal, naar men beweert, eene circulaire aan de korpscomman danten van het leger zenden, van vertrouwelijken aard, maar waarvan de strekking toch reeds bekend schijnt, nl. om het duel te doen ophou den verplichtend te zijn bij elke beleediging, zelfs bij handtastelijkheden. Eenige burgemeesters in de Vendée, die we gens hunne godsdienstige gevoelens geweigerd hadden de wet op de echtscheiding uit te voeren, zijn ontslagen. Duitschland. Van de torpedobooten, welke jl. Dinsdag van Helgoland zijn vertrokken, wordt er een vermist. Tot dusver is nog geen spoor van deze boot gevonden. Italië. Naar luid van een telegram uit Rome heeft de Regeering een nota doen toe komen aan de mogendheden, waarin zij uitge- noodigd worden een voorstel in overweging te nemen, om in gemeenschappelijk overleg gezond heidsmaatregelen te verorderen in de Roode Zee. Noord-Amerika. Volgens particulier be richt is Sobral, oud-minister-president van Gua- tamala, op bevel van den president Barillas ge fusilleerd. Gemengd nieuws. Gelijk reeds is gemeld, is de Fransche bark „Christophe Colomb" bij Newfoundland in aan varing gekomen met de Nederlandsche stoomboot „Obdam". De matrozen van de „Christophe Columb" zijn nu te Fécamp aangekomen en hebben, volgens de „Independance Beige" ver klaard, dat de gezagvoerder van de „Obdam" weigerde, op verzoek van den commandant der bark, booten in zee te laten om de andere schip breukelingen te redden. Vier Fransche matrozen zijn verdronken. Matrozen en passagiers zoo luidt het bericht getuigen dit schriftelijk. Deze lezing van het ongeval is zeker onjuist. De „Obdam" kruiste nog zoo lang in de nabij heid van de plaats, waar het ongeluk voorviel, totdat zij niemand meer bespeurde. Behalve de vier matrozen, die verdronken, werd de geheele bemanning, die 26 koppen telde, door de „Obdam" opgenomen. Nu wordt er in de „Indépendance" bijgevoegd, dat de „Obdam" geen licht ophad en te New- York in beslag is genomen. Ook deze lezing strookt niet met hetgeen van andere zijde over het geval wordt gemeld. De „Obdam" stoomde zeer langzaam in den dikken mist, de misthoorn blies geregeld om de i£ minuut en er was een uitkijk boven en een op den bak. De kapitein was met drie der stuurlieden op de brug. Schagen. Zaterdagnamiddag brak alhier een felle brand uit in de timmermanswerkplaats van den heer G. van Dignumhet houten ge bouw met eenigen voorraad hout en teer werd binnen een uur door de vlammen verteerd. Een aangrenzende houten schuur van den heer J. Keet, hoewel reeds door de vlammen aangetast, wercl door de krachtige werking van de brandweer behouden. Vermoedelijk is de brand ontstaan in een naast het verbrande perceel liggenden mesthoop, waarop heete asch was geworpen. Alles was verzekerd. Sint-Maartensbrug. Een nootlottige brand heeft er jl. Dinsdagmorgen alhier plaats gehad. Door een tot nog toe onbekende oorzaak ge raakte de boerenplaats, bewoond door M. Grootes, in lichter laaie, terwijl meid en knechtalleen tehuis waren. Mede verbrandden een aangrenzend burger- woonhuis en een boet. De knecht en de meid (een meisje van 16 jaar, M. Spreeuw geheeten) wilden nog het een en ander redden, met het noodlottig gevolg dat

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2