Achtereenvolgens traden als sprekers op de hh.dr. Vitus Brainsma van Leeuwarden, A. Rauwerda van Stiens, Ti. Stienstia van Drachten, G. L. v. d. Zwaag van Gorredijk, A. Van Em- raenes van 's Gravenhage, J. A. Fortuin van Amsterdam, W. P. G. Van Helsdingen van Rotterdam, R. v. Z. Bakker van Kortezwaag, v. d. Veer van Sneek en mej. Dnicker van Amsterdam. Verschillende telegrammen van adhaesie uit alle oorden des lands werden ont vangen en met daverend applaus begroet. In de pauze werd door het Mannenkoor, van Amsterdam, en de Zangvereeniging, van Wolvega, gezongen, wat blijkbaar aan de bezoekers uitste kend beviel. Na afloop der spreekbeurten maak ten de talrijke Vereenigingen op het terrein een optocht met haar vaandels, hetgeen een indruk wekkend gezicht opleverde. De geheele meeting kenmerkte zich door goede orde en na afloop vertrokken de duizenden even ordelijk als zij gekomen waren. Om vijf uren was alles afge- loopen. De burgemeester van vEngwirden, jhr. mr. F. H. Van Beyma thoe Kingma, onder wiens res sort het terrein ligt, was tegenwoordig, maar er was zeer weinig politie aanwezig. Helmond. Op het bericht, dat er voor het weven van een partij sarongs, op het loon „af gestoken" zou worden, staakten Zaterdag de wevers van de fabriek der heeren P. de Wit en Zn., alhier, het werk. Deze stukken zijn van kleiner afmeting, en er kan dus in evenredigheid ook minder loon voor betaald worden, doch men beweert, dat voor dezelfde doeken, waarvoor op bovengenoemde fabriek 6 cent betaald wordt, op andere fabrieken 8 cent gegeven wordt. Hoe wel het werk Maandag nog niet hervat is, was alles toch rustig. Binnenlandsch nieuws. Helder. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden door het Postkantoor al hier. gedurende de 2de helft der maand Juli 1890 A. Winterink, J. van Nie, N. en A. de Jong en Wed. van Brugge, allen te Amsterdam Th. J. P. Sanders, te Arnhem J. Henning, alhierA. de Ridder, te RijpM. Heukelom, te Utrecht. Van Anna Paulowna: F. Groot, te Haarlem. Briefkaarten: J. A. J. Cramer, J. II. Bosch, Klink, P. Roo- zendaal, Wierkger en P. de Wolf, allen te Amsterdam. Amerika: H. de Vries, Marion. Texel. De Bergingsmaatschappij van Zuid holland, onder Directie van den heer Dirkzwa ger, is thans bezig met het duiken en zoeken naar de voorwerpen, welke hier op den bodem der zee hinderlijk zijn voor de visscherij. Na voldoend onderzoek zullen de lastige voorwer pen opgeruimd worden. *Anna Paulowna. Gemeenteraad. Zit ting van 19 Augustus 1890. Tegenwoordig alle leden (1 vacature). Na opening der vergadering en goedkeuring der notulen stelt de voorz. aan de orde I. Onderzoek geloofsbrieven C. Waiboer Rz. (mouw gokoBcn lid). Deze worden ia orde bevonden en tot toelating besloten. 3. Rekening over 1889. De commissie brengt rapport uitzij wordt voorloopig vastgesteld in ontvangst op een bedrag van f 16594.99£ en uit gaaf op f 15223.16|, dus sluitende met een batig saldo van f 1371.83. De voorzitter stelt voor de rekening goed te keuren onder dankzegging aan den gemeente-ontvanger voor zijn beheer. Overeen komstig besloten. 3. Begrooting dienst 1891. Deze wordt doorB. en W. den Raad aaneeboden eu in handen gesteld eener commissie, bestaande uit de heeren W. van Gijtenbeek en D. Schenk. 4. Periodieke aftreding zetters Als zoodanig treden af de heeren J. Blankenvoort en P. Tijsen. Door den Raad worden opgemaakt de volgende dubbbel- tallenJ. Blanken voort en C. Waiboer Rz. P. Tijsen en L. Metzelaar. 5. Verzoekschrift mej. van Asperen van der Velde, om eervol ontslag uit hare betrekking van onderwijzeres aan school no. 3 tegen 1 Oct. a. s. Wordt zoodauig verleend. 6. Brief van den heer C. E. Perk, mededeelend dat hij door zijn vertrek uit de gemeente heeftop gehouden lid van den Raad te zijn. Hij neemt op deze wijze afscheid van de leden en uit de beste wenschen voor hun welzijn en voor de gemeente. 7. Verzoekschrift van J. C. Van Wijk c. s. om wederinvoering der kermis en reclames hoofdelijken omslag. Bij dit gedeelte wordt de vergadering met gesloten deuren voortgezet. Wij vernamen dat op het eerste afwijzend werd beschikt met 4 tegen 2 stemmen en dat ten slotte B. en W. mededeelden dat bij de onlangs gehouden kas-verificatie bij den gemeente-ontvanger boeken en kas in volkomen orde werd bevonden, zijnde in kas de somma van f 1393,90*. Schagen. Gemeenteraad. Zitting van Woensdag 20 Augustus 1890. Voorzitter de heer W. A. Hazeu. Tegenwoordig 10 ledenafwezig de Jieer Beels (Burgemeester) en de heer Voorman. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Hierna wordeu gelezen en voor kennisgeving aangenomen 1. Een brief van HII. Gedep. Staten dezer pro vincie, houdende goedkeuring van het besluit van den Raad om het bedrag van de huur der onder wijzerswoning, ten behoeve der vaststelling der pen sioenbijdrage van het hoofd der school vast te stel len op f 300 2. Een schrijven van den heer A. Wijn, te Alk maar, waarbij deze verklaart zijne benoeming tot onderwijzer te aanvaarden. Voorlezing geschiedt van een adres van het Co mité voor de kanaalverbinding EnkhuizenStolpe, behelzende 't verzoek, de gemeente ter op 11 Sep tember e. k. tc houden vergadering, waarin de richting van het kanaal en de kosten van het in te stellen onderzoek zullen worden besproken, te doen vertegenwoordigen. De heer Van der Maaten, 't nut eener vertegenwoordiging op die vergadering erkennende, vraagt of bij B. en W. het plan bestaat om voor te stellen, de te benoemen afgevaardigde machtiging te vcrleenen om te verklaren dat de gemeente een deel der kosten van onderzoek voor hare rekeniug neemt. De Voorz. meent dat dit als 't ware vanzelf spreektde gemeenten, die bij de kanaalverbinding belang hebben, zullen zamen de kosten van het onderzoek moeten dragen. De heer Plomp is van oordeel dat vóór alles moet worden uitgemaakt van welk belang de verbinding voor de betrokken gemeenten is. Hij is 't echter met den heer Van der Maaten eens, waar deze meent dat de gemeente zich voor een deel der kosten van onderzoek verantwoordelijk moet stel len. Volgens 't gevoelen van den heerStammes dient eerst te worden afgewacht of de gemeenlen, die op de te houden vergadering zullen zijn vertegenwoor digd, vóór het plan zijn, alvorens eenig besluit in zake de bijdrage in de kosten te nemen. De heer Plomp is eene andere meening toegedaan. Neem aan zegt spr. de mogelijkheid dat er zich gemeenten tegen het plan zullen kanten, dan zou 't juist wenschelijk zijn te laten uitkomen, dat Schagen er vóór is en wil bijdragen in de kosten. Hij stelt daarom nadrukkelijk voor de afgevaar digde op te dragen om te verklaren dat Schagen in de kosten van het voorloopig onderzoek wenscht bij te dragen. In stemming gebracht, wordt dit voorstel met 7 tegen 3 stemmen aangenomen tegen stemden de heeren Smit, Kooij en Stammes. De heer Roggeveen vraagt, nu de verkiezing van een afgevaardigde aan de orde komt, of ook de leden van het Dagel. Bestuur, die in den Commissie tot voorbereiding van het kananlplau zitting hebben, kunnen werden gekozen, dan wel of een der overige leden van den Raad moet worden benoemd. De heer van der Maaten vind 't, ter wille van de on partijdigheid, beter, een der andere leden te kiezen de leden, die ook in 't Comité zitting hebben, zouden 't plan misschien doordrijven, zonder de bezwnren te overwegen. Tot stemming over gaande, bekomen bij de eerste stemming de heeren Plomp en Stammes ieder 3, v. d. Maaten 2 stem men en de heeren Kooij en Roggeveen ieder 1 stem, bij de noodig geworden nieuwe vrije stemming de heeren Plomp en Stammes ieder 4 stemmen en van der Maaten en Roggeveen iéder 1 stem, terwijl de hei-stemming den heeren Plomp en Stammes ieder 5 stemmen bezorgt. Aangezien dus door beide heeren een gelijk aantal stemmen verkregen werd, beslist het lot en wordt de heer Stammes benoemd, welke de benoeming aanneemt. Gelezen wordt een adres van het Bestuur der Harddraverij-vereeniging West-Friesland, verzoeken de ter gelegenheid van de a. s. harddraverij ge bruik te mogen maken van de noodige mnrktpnlen en dat aan den avond van dien feestdag als van ouds van gemeentewege een vuurwerk worde ont stoken. Op voorstel des Voorzitters wordt met eenparige stemmen besloten dit verzoek in te wil ligen. De rekening der gemeente over 1889, bedragen de in ontvangst f 38690.42, in uitgaaf f 35828.62 en dus sluitende met een batig saldo van f 2861.80, wordt, conform het voorstel van de Commissie van onderzoek (de heeren Go vers, Roggeveen en Van der Maaten), met algemeene stemmen goedgekeurd. Door den Voorzitter wordt medegedeeld dat het water uit de regenbak van de openbare school door dr. Van Hamel Roos, te Amsterdam, scheikundig is onderzocht, welke tot de conclusie is gekomen dat het water afgekeurd, dat de goot gereinigd en het doordringen van grondwater onmogelijk ge maakt moet worden, terwijl het water door een filter moet worden gezuiverd. Nanr aan leiding van dit rapport wordt door den Voorz. voorgesteld tot het maken eener nieuwe regenbak over te gaan. Volgens het daarvoor gemaakte be stek zouden de kosten van den bak 1' 198 en die van een filter f 33.50 bedragen. De heer Plomp herinnert dat wanneer, volgens 't rapport van den scheikundige, de bak behoorlijk met cement wordt bestreken, deze dan nog wel bruikbaar zal zijn en vraagt naar aanleiding daarvan of dit mogelijk wordt geacht. De heer Hopman trekt het zeer in twijfelaangezien de bak gedeeltelijk onder de be waarschool ligt, zou dezen maatregel vele moeie- lijkheden met zich brengen. De Voorzitter doet uitkomen dat B. en W. er zeer tegen zijn de oude bak te laten restaureeren. Ook de heer Van der Maaten vindt dit niet aanbevelenswaardig, omdat de bak te klein is en in de onmiddellijke nabijheid eener beerput ligt. De heer van Hamel Roos gaat meent spr. van de veronderstelling uit dat de bak moet blijven bestaan en geeft daarom een middel tot verbetering aan. De heer Plomp zegt het voorstel van B. en W. niet te willen bestrij den hij heeft slechts gevraagd of het niet moge lijk is de bak te herstellen. Nadat de discussie over dit onderwerp nog geruimen tijd door de heeren Van der Maaten, Stammes, Govers, Plomp en de Voorzitter is voortgezet, wordt het voorstel van B. en W., tot het maken eener nieuwe bak, zooals 't bestek luidt, met algemeene stemmen aan genomen. Mededeeling geschiedt van een ingekomen schrij ven van den opper-brandmeester, den heer J. Winkel, houdende het voorstel tot reorganisatie der brandweer en wel 1. tot eene betere indeeling van de spuitplichtigen en 2. tot bet aanstellen van spuitpersoneel h 20 cent per uur. Uit de toe lichting des Voorzitters blijkt, dat dit voorstel zijn ontstaan te danken heeft aan de ondervinding, bij den jongsten brand opgedaan, dat de organisatie der brandweer veel te wenschen overlaat. Eene beslissing op 't verzoek tot indeeling van de spuit plichtigen behoort zegt de Voorz. niet tot de bemoeiingen van den Raad deze aangelegen heid is bij politic-reglement geregeld en kan door het Das:. Best. worden uitgemaakt. Het voorstel tot het bezoldigen van de spuitgasten, gezamenlijk 157 personen, wordt door B. en W. overgenomen en aan het oordeel van den Raad onderworpen. De heer Roggeveen wenscht het aantal hoofdlieden, thans aan de brandweer verbonden, in te krimpen te veel leiding is aan de orde bij brand niet bevorderlijk. De heer Plomp is van mee ning, dat, als de reorganisatie wordt ter hand genomen, dan een uitsluitend bezoldigde brand weer dient te worden in 't leven geroepen. Hij wenscht hieromtrent een nader advies van B. en W. af te wachten en de behandeling van het voorstel daarom tot de volgende zitting te verdagen. De heer van der Maaten betwijfelt of er wel een voldoend aantal personen zal worden gevonden, bereid om tegen eene vergoeding van 20 cent per uur de spuiten te bedienen. Hij geeft in overweging het aantal hoofdlieden niet al te zeer te beperken, waarbij de heer Asjes zich aansluit. Naar aan leiding van een voorstel, om twee der spuiten buiten de kom der gemeente te stationneeren en de bewoners der tot de gemeente behoorende buitenwijken voor de bediening te laten zorgen, vroeger door den lieer Stammes gedaan eu thans door den heer Plomp in herinnering gebracht, merkt de heer Roggeveen opdat twee spuiten, die zouden overblijven wanneer men de twee anderen in de buitenwijken stationneerde, voor de bebouwde kom niet voldoende zouden zijn. Wanneer wij zegt de Voorzitter bij den jongsten brand alle spuiten niet bij de hand hadden gehad, was de boet van Keet er zeker ook aangegaan. O neen, meent de heer v. (1. Maaten, want die waren er zoo vlug bij, dat zij veel spoediger ter plaatse zou den zijn geweest, wanneer zij van Tjallewal had den moeten komen. De Voorzitter erkent dat de aanvoer der spuiten zeer werd vertraagd, echter buiten schuld van den opperbrandmeester, die zich genoeg moeite gaf deze te bespoedigen. Het voorstel van den heer Plomp om het adres om nader advies te stellen in handen van B. en W., wordt hierna met eenparige stemmen aangenomen. l)e voordracht voor zetters van 's Rijks directe belastingen, aan Z. Ex. den Comm. (les Konings in te zenden naar aanleiding der periodieke aftre ding van de heeren Schenk en Voorman, wordt vervolgens, na herhaalde stemmingen, samengesteld uit de heeren Schenk, Voorman, W. Roggeveen Cz. en O. Asjes. Conform een voorstel van den Opper-brandmecs- ter wordt besloten grateficatiën a f 1.toe te ken nen aan P. Breginan, A. Delver, J. Snijders, P. Wit en Wind, wegens bij den jongsten brand bewezen bijzondere diensten. Een voorstel van B. en W. om de gaslantaarn vóór 't. Postkantoor bij donkere avonden en nnehten te doen doorbranden, mocht mede de algemeene instemming verwerven. Bij de gewone rondvraag verzoekt de heer Asjes te worden ingelicht of de nieuwe Stati onsweg reeds vanwege het Rijk is afgeschouwd, terwijl de heer Plomp in overweging geeft de eindschouw zoo mogelijk te bespoedigen. De Voorzitter deelt mede dat hierover reeds is gecor respondeerd. De heer Plomp stelt verder voor, de convocaties voor de Raadsvergadering voortaan in de courant te publicecren. Spr. beveelt nog aan, bij de be- grooting voor het volgend dienstjaar eene uitvoerige memorie van toelichting te voegen, wat volgens eene opmerking des Voorzitters gewoonlijk ge schiedt. Nadat de heer Stammes nog toezegging heeft ontvangen, dat in den ongunstigen toestand van den weg aan 't Wad, bij den nieuwen duiker, zal worden voorzien, sluit de Voorzitter de vergadering. Hoorn. Alhier is tot lid van den gemeen teraad gekozen de heer Kernkamp (lib.) met 210 stemmen. Hoorn. De Vereeniging van Nederlandsche scherpschutters alhier zal op Zondag, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag, 24, 25, 26, 27 en 28 Aug. a. s., op een schietterrein aan de zeezijde der stad, nabij het spoorwegstation, een Nationalen Schietwedstrijd houden, aange boden aan Leger en Marine, dienstdoende en rustende schutterijen, Vereenigingen, weerbaar heidscorpsen, enz. enz. Een uitgebreid Programma bevat den gang der Feestelijkheden en Amusementen, aan dat concours verbonden. Aan den schietwedstrijd wordt voor den korps- prijs deelgenomen door 1 officier (den isten luit. Paehlig) en 5 onderofficieren en minderen van het 3de bataljon mariniers te Rotterdam. Enkhuizen. De heer dr: A. H. A. van Roojen heeft medegedeeld dat hij zijne benoeming tot lid van den Raad niet aanneemt. Zaandam. De Nederlandsche kolfbond heeft onmiskenbaar veel bijgedragen, om de lust voor het edele kolfvermaak weder te doen ont waken. Maar deze bond houdt geen rekening met de afzonderlijke liefhebbers van dit vermaak, die er in menigte gevonden worden. Alleen kolfclubs en Sociëteiten kunnen van den bond lid zijn. Deze overweging bracht eenige houders van koltbanen op het denkbeeld, om een Noordhol- landsche kolversbond te stichten, waarvan iedere liefhebber van het edele kolfvermaak tegen beta ling van f 1jaars lid kan worden. De con- tributien zullen geheel aan kolfwedstrijden ten goede komen. Donderdag 12 dezer werd in het café Suisse te Zaandam de bond opgericht, door de heeren Van der Vliet te Krommenie, R. Swagerman te Nieuwe Niedorp, F. van der Deure te Knkhuizen, C. van Helden te Hoorn, de Boer te Koog-Zaan dijk, Harp te Alkmaar, en Kos te Schagen. Voorzitter is de heer van Vliet, Secretaris de heer Swagerman. Bij genoegzame deelneming zal reeds dezen herfst de eerste wedstrijd plaats hebben. Waar deze zal gehouden worden, zal in eene eerstvolgende bijeenkomst bij loting worden beslist, bij welke loting de volgorde ook voor de volgende wedstrijden wordt geregeld. Men kan zich reeds nu als lid aanmelden bij elk der heeren oprichters van den Bond. Haarlem. In de gisteren gehouden ver gadering van den Gemeenteraad van Haarlem werd het voorstel van het lid mr. R. H. J. Gal- landat Huet, om den termijn aan de Holl. IJz. Spoorweg-Maatschappij gesteld in zake de overwegen aan de Jans- en Kruiswegen alsnog tot 1 Januari te verlengen met algemeene stem men verworpen. De waarn. burgemeester betoogde, dat er voor het nemen van een dergelijk besluit geen reden bestond, daar de onderhandelingen liangende waren en het antwoord der Maatschappij ver wacht werd. 's Gravenhage. De Groothertog van Saksen-Weimar is gisteren met de Hertogin van Mecklenburg, vergezeld door majoor De Ralezieux en Gravin De Bassewitz met een extra trein van de Rhijnspoor om 11.xo van hier naar het Loo vertrokken en ten 1.15 aan het perron vóór het Paleis 'l Loo aangekomen, opgewacht door den kamerheer des konings, baron Taes Yan Araerongen van Natewisch en in een hof- rijtuig naar het Paleis geleid. H. M. de Koningin en het Prinsesje kwamen de gasten in de vesti bule te gemoet, waarna een bezoek gebracht werd aan Z. M. den Koning, die de gasten aller hartelijkst begroette. Afloop van Aanbestedingen. Alkmaar. De architect K. hakker Dz.het verbou wen van een pakhuis aan de T aat tot winkelhuis met boven woning: H. Iloeknieijer, f 2727; gegund. Alkmaar. Uijkgr. en Heeiur. van de Scliernieer: de lev. van 3000 K.G. petroleum T. G. v. d. Bosch. Alkmaar, f 7.90100 id. stenrine-koarsenH. IV. llolsrouller. Alk maar. f 55.25 C00 id. reuzel: C. -Moerbeek, Amsterdam, f 4S50 150 id. paardenvet: J. Beumer, Rijp, f 28, olies per 100 K.G.500 L. raapolie: C. Rees, Schermerliorn, f 29.15 per 100 L. Benoemingen, enz. Door Z. M. is met 1 Scpt. benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Enkhuizen J. A. Brug, thans in gelijke betrekking te Bussum. Marine en Leger. De luit.-kol. H. J. G. Benschop, die van het lste regiment inf. is overgeplaatst hij het regiment grenadiers en jagers, wordt ingedeeld bij den staf van laatstgenoemd reg. Door Z. M. is met l Oct. a. s.1. de commies bij de directie der Marine alhier C. Meijers, op" verzoek, ter zake van meer dan 65jnrigcn leeftijd, eervol uit 's Rijks dienst ontslagen, onder toeken ning van zoodanig pensioen als waarop hij zal bevonden worden aanspraak te hebben 2. bij die directie bevorderd tot commies, de adjunct-commies J. P. van Reijn en benoemd tot adjunct-commies, de klerk J. Baert. Bij beschikking van den minister van Marine van 16 dezer, is de heer H. Meijers, met 1 Oct. a. s., benoemd tot klerk bij de directie der Marine alhier. De kapt.-luit. ter zee C. L. De Jong, den I3den dezer uit Oost-Indic teruggekeerd, is met dien datum op non-activiteit gesteld. De minister van Marine heeft afwijzend beschikt op het adres van gepens. loodsen in het, 3de district ter standplaats alhier, houdende verzoek om verbe tering van pensioenen ook ten goede te doen komen aan hen, die zich thans reeds in het genot van pensioen bevinden. Naar men verneemt, zul het uit ïndië te verwachten stoomschip „De Ruijter" niet buiten dienst worden gesteld, doch 11a de hoogst noodige voorzieningen voor den dienst beschikbaar moeten blijven. Het sehroefstoomschip „Sommelsdijk", comm. de kapt.-luit. ter zee G. 11. van Steyn, zal, naar de «N. R. Ct." verneemt, den Congo-staat en Liberia bezoeken op de reis naar Suriname, ter aflossing vau het sehroefstoomschip «Bonaire". Vanwege het Departement van Koloniën is thans de bouw van een der beide op de Indische begroo ting voor 1890 toegestane twee schepen, type-Ceram, ten behoeve van de Indische militaire Marine, aan de Kon. Maatsch. De Schelde te Vlissingen opge dragen. Ook de stoommachine en ketels voor dut schip zullen in die fabriek vervaardigd worden. De machinist 2de kl. P. van der Harst is voor den tijd van een maand ter beschikking gesteld van den inspecteur van liet loodswezen te Amster dam, om gedurende dien tijd gedetacheerd te wordeu aan boord van het lichtschip «Hanks". De machinisten 3de kl. B. B. Nanning en J. J. de Jong, dienende aan boord van Zr. Ms. monitor «Bloedhond" en sehroefstoomschip //Sommelsdijk", zullen onderling van bodem verwisselen. Aan den marienier 8de kl. II. A. Hovcstadt, dienende aan boord van Zr. Ms. rninschip «Stier", is het eereteeken voor belangrijke krijgverrichtin- gen Atjeh 187375 toegekend. Bij Kon. besluit is de organisatie van het wapen der infanterie uitgebreid met 9 hoofd-otficicrcn en 9 kapiteins. Vier van deze hoofdofficieren zullen deu rang hebben van luitenant-kolonel en vijf dien van majoor. Het voornemen bestaat, om de meester-geweer- makers, die bij de verschillende korpsen der land macht in den graad van sergeant dienen, den graad van sergeant-majoor toe te kennen. Onderwijs en Examens. Graft. In deze gemeente is het schoolgeld bepaald op f 1,20 voor 1 kind per kwartaal, voor twee kinderen uit één gezin f 1,80 en ver der voor ieder kind meer t 0,60. Minvermo genden betalen de helft; onvermogenden zijn vrijgesteld. Helder. De heer G. A. J. Mulder, van hier, heeft te 's Hage acte voor de Fransche taal (l.o.) bekomen. Westwoud. Het gemeentebestuur heeft tot waarnemend hoofd der school te Binnenwijzend benoemd de heer Bojt, onderwijzer te Hem. Kerknieuws. Helder. Drietal bij de Herst.Evang. Luth. gem. alhierJ. Bakker Cz., te de RijpC. A. Evelein, te Leiden en F. J. Plaat, te Purmerend. Heer-Hugowaard. Den 15 dezer herdacht de eerwaarde heer van Rhijn, pastoor alhier, den dag, waarop hij vóór 25 jaren tot priester werd gewijd. Niet alleen van katholieke, maar ook van protestantsche zijde werd van belang stelling blijk gegeven. De heer van Rhijn heeft zich reeds lang de algemeene achting der inge zetenen verworven. Krommenie. De weleerwaarde heer J. D. Looijaards, R. K. pastoor alhier, vierde den 15 dezer onder vele bewijzen van belangstelling zijn zilveren jubilé als priester. Ingezonden Stukken. Voor den inhoud, ttelt de Redactie zich niet aantprakelijkJ] De kunstenmakerij in de Gymnastiek- en Exerc.-Ver. „Pro Patria". 0 Geachte Redactie Wilt u ons en velen met ons in onze waarde genree ute Helder liet genoegen doen, het volgende.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2