laat zonder goed te kunnen zwemmen, dat is toch een vereischte voor een zeeofficier. Z. [Wij vestigen op dit schrijven bijzonder de aandacht der bevoegde autoriteiten. Met innige deelneming in het leed der moeder, die dus haar zoon, een veelbelovend, jong zeeofficier, verloor, heeft men gelezen, hoe hij verdronken is door het omslaan van een sloep. Nu het bekend wordt dat hij het leven ver loor, doordien hij niet zwemmen kon, is het zeer te wenschen, dat dit hoopvolle, jonge leven niet vruchteloos verloren ging en een leemte in de opleiding der adelborsten worde aangevuld. Ons schijnt wenschelijk, dat aan eiken adel borst, na zijn plaatsing alhier bewijs worde ge vraagd, dat hij goed zwemmen kan. In het eerste jaar kunnen zij, die het niet voldoende verstaan, dan onderricht ontvangen, en in de volgende jaren moet voldoende gelegenheid ge schonken worden, om de kennis te onderhouden. [Red. Hbld.] DE ROEI- EN ZEILWEDSTRIJD. 't Was een vroolijke, woelige, voor menigeen aangename avond, die van jl. Zaterdag, toen vele honderden zich naar Tivoli begaven, om aldaar tegenwoordig te zijn bij het uitreiken dei- prijzen en premien, bij den op dien dag ter reede gehouden wedstrijd behaald. Tivoli was stampvol; in de groote zaal, te klein om alle aanwezigen te bevatten, kon men als 't ware over de hoofden loopen, terwijl de kleine zaal en de vestibule mede door een deel van het belangstellend publiek in beslag werden genomen. Te midden van het Bestuur, hetwelk op het verhoogde gedeelte der zaal had plaats genomen, verscheen omstreeks 9 uur onze geachte afge vaardigde ter Tweede Kamer, de heer S. T. Land, die 's namiddags uit den Haag alhier was aangekomen. Nadat het stafmuziekkorps der marine door het uitvoeren van een paar nummers de noo- dige geestdrift in de verzamelde menigte had doen ontwaken^ nam de Voorzitter van 't Be stuur der Noorder Zeil- en Roeivereeuiging, de kapitein ter zee D. G. Brand, het woord. Spreker herdacht het ontstaan van den wedstrijd, betoonde zich zeer ingenomen met het wélslagen daarvan en bracht een woord van dank aan allen die daartoe hadden medegewerkt, in 't bijzonder aan de deelnemende roeiers en zeilers, die het door de stipte naleving van de door de Commissie in 't leven geroepen bepa lingen mogelijk maakten dat de goede orde geen oogenblik was verstoord geworden. Met het uiten van de beste wenschen voor het leven en de gezondheid onzer Kroonprinses, ter wiereere de wedstrijd werd gehouden, besloot spreker zijne rede, die door de aanwezigen luide werd toege- juichd. Hierna werden de bekroningen met wrelgekozen toespraken door den Voorzitter aan de over winnaars uitgereikt. Herhaaldelijk deed het publiek van zijne instemming met de woorden van den Voorzitter blijken. Het enthusiasme steeg ten top toen schipper Th. Rijkers, den bij oud en jong bekenden menschenredder, die in de afdeeling B IV den prijs behaalde, het verhoogde gedeelte der zaal besteeg en door den Voorzitter warm werd toegesproken. Na afloop der prijsuitreiking richtte zich de heer T. Mooij namens het Bestuur tot den Voor zitter en bracht hem hulde voor zijne bijzondere werkzaamheid, waaraan het wélslagen van de feestelijkheden hoofdzakelijk is te danken geweest. Als een stoffelijk blijk van de erkentelijkheid van Bestuurderen, als een aandenken aan den wed strijd tevens, overhandigde de spreker den heer Brand een fraai geschenk in zilver. Onder het oorverdoovend gejuich der menigte, verliet de Voorzitter hierop de vergadering. De heer Baron van Asbeck wijdde nog een woord van hulde aan „den man van de dubbel tjes", den heer Von Oterendorp, die zich als Penningmeester zoo uitstekend op zijnen plaats had getoond. Was het officieel gedeelte van het feest hier mede afgeloopen, aan naar huis gaan werd door de meesten nog niet gedacht: muziek en zang hielden velen der aanwezigen nog lang bijeen. Boor het Bestuur werd jl. Zondagter gelegen heid van den tienden verjaardag van H. K. II. Prinses Wilhelminaeen telegram van gelukwensching aan Z. M. den Koning gezonden, waarvoor het Z. M. behaagde Hoogsldeszelfs lij zonderen dank te betuigen. Ter aanvulling en verbetering van het verslag van den wedstrijd (zie ons vorig nummer) deelen wij nog mede dat in "afdeeling F (Driemans- vletten zonder stuurman) de premie werd toe gekend aan No. 3 KI. Buis, P. de Bie en P. Borstterwijl in afdeeling H (Whalebooten D I) de premie werd behaald door No. 3, aangezien No. 1, die er (aanspraak op meende te mogen maken, de ton aan het einde der baan aan de binnenzijde was gepasseerd. De baan voor de zeilvaartuigen was 5, niet 4 Engelsche mijlen lang. Helder. De 10de verjaardag van H. K. H. Prinses Wilhelmina werd jl. Zondag alhier Lebt wohl, so lang' der Sonne Leuchten Verklart des Weibes ew'ge Macht, So lang' noch Lcidenschaften glühen, So lang' noch Schönheid lockend lacht, So lang* noch Mannerherzen breeken. Betrogen durch ein falsches TVeib, So lang', ao uftraal kehr' ich wieder, In Eurer Mitte atets ich blcib'! Entfacht der Flainme rothe Glnthen, liir schafFt mich nicht aus dicser Welt, J)enn wo sich Müonerhockmut brüstet, Mein Scepter reiche Ernten halt. Ich wohn' in jedss Weibes Herzen, Ich beuge jede3 Mannes Macht, Ich bin die Scblnng' des Paradieses, Ich stifte Unbeil drum habt Acht. Met ruischencle accoorden, waartussclien iets als het knetteren van vlammen klonk, eindigde zij. Toen sprong zij op. ,/t Is tijd om ter ruste te gaan goeden nacht!" riep zij en was verdwenen eer de anderen er om dachten. (Wordt vervolgd.) op de gebruikelijke wijze gevierd. Van alle epen bare gebouwen en Zr. Ms. oorlogsschepen, zoomede van vele particuliere woningen, wap perde de driekleur. Door de equipagien van Zr. Ms. schepen werd in den voormiddag-, door het garnizoen 's namiddags om 1 uur bij het weerkundig Observatorium parade gemaaktaan deze laatste namen het bataillon mariniers en de schutterij ditmaal niet deel. 's Avonds hielden verschillende Vereenigingen feestelijke bijeenkomsten. Helder. Door den luit.-kol. der dd. Schutterij alhier is, naar wij vernemen, jl. Zondagavond ter eere van de verjaardag van ons Prinsesje aan de officieren in het hotel Bellevue een souper aangeboden. Na eerst per rijtuig een uitstapje te hebben gemaakt naar het badpaviljoen te Huisduinen, bracht het gezelschap het verdere gedeelte van den avond in de piettigste stemming in het hotel Bellevue door. Helder. De reden, dat de dd. Schutterij jl. Zondag geen deel heeft genomen aan de parade van het garnizoen alhier, moet, naar ons door iemand, die het weten kan, wordt verzekerd, in niets anders gelegen zijn dan in het herhaald veranderen van het uur, waarop de parade zou gehouden worden, iets wat waar het 't bijeenroepen der schutterij geldt, eigenaardige moeielijkheden oplevert, daar men wel door afwimpelen te ken nen kan geven dat een parade niet door gaat, maar niet dat hij een uur later of vroeger wordt gehouden. Helder. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden door het Postkantoor alhier, gedurende de eerste helft der maand Augustus C. v. d. Bos, Wed. Rollema en W. Rensmaag, allen te AmsterdamJ. Jillings, Harlingen Muiskens, Hilversum; C. C. v. Gessel, Leiden; H. Petersen, RotterdamE. Boonstra, Usquert. Van Anna Paulowr.a J. H. F. Kram, Amsterdam. Briefkaarten: J. A. Jagtman, Amsterdam. Brieven Amerika D. J. M. Smit, Unionshill. Van Anna Paulowna S. v. d. Wel, Goshem. Texel. Opgave van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden, door het Postkan toor alhier, gedurende de eerste helft der maand Augustus jl. Van het Postkantoor Texel A. Kroost, Nieuwediep. Van het Postkantoor Oudeschild B. Keizer, Amsterdam, Betje Bakker, Passaic (Noord-Amerika). Vlieland, 30 Aug 1890. Op Noorderstrand is aangedreven een scheepsbootje, lang p. m. 12 voet, lichtgroen geschilderd met breeden zwarten rand. Achterop stond de naam „Surf". Boot was nog in goeden staat. De opzichters bij 's Rijks Waterstaat Straater alhier en Kooreman te Petten zullen met ingang van 16 dezer van standplaats verwisselen. Schagen. Door het banbestuur van liet polderdistrict St. Pankras is tot afgevaardigde voor de op 11 Sept. alhier te houden vergadering betreffende 't onderzoek Kanaalplan StolpeEnk huizen, benoemd de heer P. Nobel, burgemeester. Eveneens is door het gemeentebestuur de heer Nobel afgevaardigd, en tot plaatsvervanger de heer I. Duif. Tot afgevaardigde van het polderdistrict Winkel is benoemd de heer K. Breebaart. Dijkgraaf en Heemraden van de Zijpe en Hazepolder hebben besloten geen afgevaardigde te zenden. Alkmaar. De afdeeling Graft van de Noordh. Vereeniging „Het Witte Kruis" heeft bij besluit van 31 Juli jl. de koninklijke goedkeuring verkregen. Bergen. Jl. Maandag is alhier de jaarlijksche harddraverij gehouden, waaraan 10 paarden deelnamen. De prij^ behaalde Suzanna, van den heer Js. Older.burg, de iste premie Boulanger, van den heer Admiraal en de 2de premie het paard van den heer J. Roskam. Enkhuizen. Bij de jl. Vrijdag gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad werden uitgebracht 132 stemmen. Daarvan verkreeg dr. A. H. A. van Roojen, (lib.), 96 stemmen, zoodat deze tot lid van den Raad is gekozen. Enkhuizen. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden, verzonden door het Postkan toor alhier in de eerste helft der maand Augustus jl. P. D. Maartens, te AmsterdamH. v. d. Burght, te Helder. Warder. Door den Gemeenteraad wordt een onderzoek ingesteld naar de kosten van het maken van een rijweg van hier naar Oqsthuizen. Aan een deskundige is het maken van een voor- loopig ontwerp opgedragen. Avenhorn. Ter gelegenheid van.de 10de verjaring van ons Prinsesje werd alhier op Zon dagavond in den kolfbaan van den heer F. Bakker een uitvoering gegeven door het fanfare corps van de Beets, onder leiding van den heer Anderson, onderwijzer aldaar. Behalve dat daags te voren aan de school gaande kinderen een portret van 't Doorluchtig kind werd uitgereikt, ging hier de Prinsessedag in alle stilte voorbij. Amsterdam is weer een fraai perceel rijker geworden, dank zij den ondernemingsgeest der Assurantie-Maatschappij tegen brandschade «de Nederlanden" te Zutphen. Door deze Maatschappij werden in den loop van het vorige jaar aangekocht twee onoogelijke perceelen, hoek Sophiaplein en Kalverstraat, met het doel daar een harer bijkantoren te vestigen. Daar dit terrein wel een gunstige ligging, maar zeer weinig oppervlakte had, en het dus een moeielijk vraagstuk was daarvoor eene goede indeeling vinden, werden door haar eenige architecten uitgenoodigd, hiervoor plannen in te leveren. De uitslag dezer besloten prijsvraag was, dat aan architect Evert Breman, den bouwmeester van den sigarenwinkel aan de overzijde van het Sophiaplein, de uitvoering zijner goedgekeurde plan nen werd opgedragen. Het gebouw draagt het karakter der Duitsche renaissance. Tot de eerste verdieping uitgevoerd in hardsteen, is het verder boven den cordonband geheel opgetrokken in rooden baksteen, met ruime toepassing van Udelfanger zandsteen voor de raam- omlijstingen enz. De ruime winkel met magazijnen is, naar wij vernamen, verhuurd voor een zaak in Amerikaansche artikelen, de overige verdiepingen, met afzonderlijken toegang, zijn deels door de As surantie-Maatschappij in gebruik genomen, deels als kantoren verhuurdterwijl de zolderverdieping, als photographische werkplaats ingericht, door een bekend Amsterdamsch photograaf zal worden be trokken. Nog zij vermeld, dat midden October des vorigen jaars de bouw werd begonnen door den aannemer J. N. Hendrix, die door zijn voortvarenden arbeid tot de spoedige en deugdelijke voltooiing krachtig heeft bijgedragen. (Hbld.) Apeldoorn. Prinses Wilhelmina heeft jl. Zondag, aldus schrijft men van 't Loo aan het „Hbld.", op zeer aangename wijze haar tienden verjaardag gevierd. Nadat de Prinses een godsdienstoefening had bijgewoond, begaf zij zich, vergezeld van H. M. de Koningin en gevolg, naar haar met rose en blauw doek, guirlandes met groen, bloemtuilen en vlaggen getooid chdlet, waar hare ponies, ditmaal als feestelijk versierde pakpaarden opge tuigd, hunne jeugdige meesteres allerlei geschen ken kwamen aanbieden, en waarbij Baby, de lievelingsponie, door de photographieén welbe kend, aan beide zijden van zijn zadel een ge vulde bloemenkorf droeg. Tot de geschenken, welke de Prinses Zondag ontving, behoorde o. a. een levensgroote afbeelding van haren hond „Swell", door Eerelman geschilderd. Na het tweede ontbijt maakte de Prinses met H. M. de Koningin een rijtoer, en begaf zich vervolgens naar de badtent bij den grooten vijver, waar haar een twaalftal speelnootjes wachtte, met wie zij zich van drie uur tot ruim half zes vermaakte, terwijl de muziek der huzaren uit Deventer zich deed hooren. Gisterenmorgen te 11 uur zijn de KoniDgin en de Prinses mét gevolg in rijtuigen met twee paarden uitgereden naar het feestterrein,' waar zij een deel der cantate aanhoorden. De feestcommissie bood der Koningin en der Prinses bloemruikers aan en een tekst der cantate in sierlijken omslag. De uitvoering werd door den componist ge leid, de solisten werden luide toegejuicht. in den ochtend viel wat regen, later scheen de zon. Tal van vreemdelingen woonden de feesten bij. Verkoopingen. Woensdag 3 September. Texel. Sd. Keijser Pr., Makelaar: op het Tentoon stellingsterrein a«n den Burg, de zwarte hengst Graaf Jan, gcb. in 1879, inl. ras, bekroond met den 2deu prijs op de Internat. Tentoonstelling v. Landbouw te Amsterdum. Zaterdag 6 September. Texel. Best. v. h. Wotersch. de 80 gem. polders: op den Zanddijk achter Oost: de afbraak van Krosse Keet, zijnde planken, polen, brandhout, pannen, enz. Verhuringen en verpachtingen. Donderdag 11 September. Schagen, 1 u. nam. De ontvanger der Reg. en dom., in het Noordh. koffiehuis voor een seizoenHet recht tot het weghalen van mosselzaad aan de z«cëinden der hoofden te Petten en von de panlwerken der Rijkszeewering aldaar. Aanbestedingen. Vrijdag 5 September. Haarlem. Directie Holl. IJz. Sp.-Maats.delevering van magazijugoederen, benoodigd van 1 October 1890 tot 30 Sept. 1891. Woensdag 10 September. Haarlem, 10 ure. De genie: 1. het maken van zand- ophoopiugen voor een fort bij Marken-Binnen, onder voor waarde, dat het benoodigde zand zal worden geleverd van wege den Staat in de vaartuigen van deu aannemer, op aan te wijzen plaatsen bij de kanaal werken te IJmuiden 2. het maken van genoemd werk, onder voorwanrde dat het be noodigde zand door den aannemer geleverd wordt met vrij heid in de plaats van herkomst. Begr. f 167 400 bilj. inz. niterl. 9 Sept., vóór nam. 3 ure; aanw. 4 Sept., 's m. 11.30 ure. Donderdag 11 September. Haarlem, 12 ure. Het ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid, aun het gebouw van het prov. best. het uitvoeren van baggerwerk in de Rijkszeehavr.n het Nieuwediep, tusschen de peilrasien IV en VIIIanuw. 4 September. Marine en Leger. De uitslag van den Woensdag te Hoorn voorl- gezetten schietwedstrijd was van de korpsen, die Woensdag schoten: A II. Dienstd. schutterijen, niet sterker dan 1 comp.Harderwijk 146 p., Purmercnd 135 p. A UI. Dienstd. schutterijen, sterker dan 1 comp. Schutterij Hoorn 167 p. A IV. Weerb.-korpsen en Scherpsch.-Vereen. Offic. schietgezelsch. schutterij, Haag, 184 p.Neerl. Burgerwacht 182 p.Oranje-Nassau 165 p. AA. Weerb.-korpsen en Scherpsch.-vereen, en de vereen., gevormd uit de schutterij (zooals de afd. van den Schutterijkaderbond)schutterijkader-bond, afd. Hoorn, 208 p.id., afd. Harderwijk, 183 p. vereen. St. Sebastiaan, Hoorn, 231 p.Oranje-Nassau 254 p.Neerl. Burgerwacht, Amsterdam, 233 p. Salvo. B II. Dienstd. schutt. niet sterker dan 1 comp. Schutterij Harderwijk, 17 tr., 43 p.schutt. Pur mercnd, 14 tr.,. 30 p.schutt. Hoorn, 15 tr., 89 p. B in. Weerb.-korpsen en Scherpsch.-vereenigingen. Offic. schuttersgezelsch., Haag, 23 tr., 52 p. Neerl. Burgerwacht, Arast. 14 tr., 41 p. FlobertNeerl. Burgerw., Amsterdam, 79 p. In 't Centrum, Abcoude, 76 p.afd. Schutt. kaderb., Harderwijk, 75 p.Oranje-Nassau, 's Hage, 73 p. St. Sebastiaan, 69 p.Soranus, Hoorn, 67 p.afd. Schutt. kaderb., Purmerend, 28 p.afd. Schutt. kaderb., Hoorn, 12 p. Zr. Ms. monitor „Cerberus," comm. off. kapt.- luit. ter zee J. R. Eek, vertrok gisteren van Am sterdam naar de Zuiderzee, tot oefening der aan boord geplaatste zeemiliciens, terwijl de stoomka- nonneerboot „Raaf", onder bevel van den luit. ter zee H. W. Goetz, van Amsterdam naar hier stoomde en heden hier aankwam. Bij koninklijk besluit is de luit. ter zee 2de kl. G. M. Kraay, dienende bij het eskader in Oost-Indië, op zijn verzoek eervol uit den zeedienst ontslagen, met den laatste der maand, waarin genoemd besluit te zijner kennis zal worden gebracht. De 1ste luit. A. van Toorenburgb, van de 1ste comp. 4de reg. vest.-artill., tlians gedetacheerd bij de 2de afd. der krijgsschool te 's Hage, wordt met 1 September geplaatst bij de 9de comp. alhier, doch blijft gedetacheerd. Zr. Ms. schroefstoomschip „De Ruijter", van Batavia herwaarts, is volgens particulier bericht gisteren te Falmouth aangekomen. Onderwijs en Examens. Benoemd tot onderwijzer alhier (bijz. school) de heer N. Hulst, te Meppel. Benoemd tot onderwijzeres te Bennehroek mej. A. van Slootcn te Harlingen, daar mej. Bnrgdorlfer, die benoemd was, wegens gelijke benoeming te Apeldoorn, voor de betrekking te Beimebroek be dankt had. Bij de Rijksnormaallessen te Enkhuizen is be noemd voor het onderwijs in de gymnastiek de heer B. L. van Es en voor het teeken-onderwijs de heer Joh. Reekers. De heer C. Bruin, te Vlieland, komt voor op de voordracht voor onderwijzer aan school C te Steeu- wijk en mej. M. A. Schottóe de Vries, te Groote broek, op de voordracht voor hoofd der Bewaarschool voor den meergegoeden stand te Kampen. Landbouw en Veeteelt. Holl. Maatschappij van Landbouw, afdee ling Wieringerwaard. Den 29sten Augustus jl. werd eene vergadering gehouden, welke werd bezocht door 12 leden. De opening en de lezing -der notulen geschieden als gewoonlijk. Een ingekomen brief van den heer v. d. Kaaij wordt op de vergadering niet besproken, aangezien men over den inhoud geen bepaald be sluit kan nemen, alvorens de „wik- en weegloonen" andermaal ter tafel van de Algeraeene vergadering zullen zijn gekomen. Hierna worden de punten van beschrijving voor de Algem. verg. te Dordrecht, ter hand genomen en getoetst. Besloten wordt om den afgevaardigden ten opzichte van punt 2 en 3 een vrij mandaat te vcrleenen, terwijl zc zullen moeten stemmen voor punt 1 en 4. Aan de orde was nu de verkiezing van 2 bestuurs leden. Na eenige herstemmingen worden gekozen de heeren R. D. Kaan en G. Brands. De Voorzitter neemt het woord en zegt dat de verspreiding van met den eersten prijs bekroonde zaaizaden nog niet gaat zooals hij 't wel wenschte. Hij stelt daarom voor, om bij wijze van proefneming ter verbetering, het Hoofdbestuur te vragen om, voor rekening van de afdeeling, 10 H.L. bekroonde tarwe (late prijs) a f 1 boven de Rotterdamsche markt. Den secretaris wordt opgedragen zich hier mede te belasten. Na rondvraag sluit de president de bijeenkomst. Schagen. Vijftien leden, benevens 2 gasten, woonden jl. Donderdagmiddag de algemeene ver gadering bij van de afdeeling „Noordholland" der Vereeniging „Het Nederlandsch Paardenstamboek." Na lezing en goedkeuring der notulen, werd mededeeling gedaan van de bekroningen van merriën en hengsten, van de keuring 11 Maart 11. te Schagen gehouden. Deze uitslag zal later door de afdeeling in de bladen worden bekend gemaakt. In het geheel waren in dit vereenigingsjaar 12 hengsten en 43 merriën ter inzending aangenomen. Het ledental der afdeeling bedroeg 192, waar onder 7 begunstigers en 2 donateurs. Nog deelde de voorz., de heer J. Breebaart Kz., mede, dat de atd. Zeeland 300 leden telt; dat er ook in Gelderland en Overijsel afdeelingen zijn opgericht en Limburg spoedig zal volgen. Utrecht heeft ook een Paardenstamboek opgericht, doch zich niet bij de Vereeniging aangesloten, doch voorz. gelooft te mogen veronderstellen dat de aansluiting dier provincie niet lang op zich zal loten wachten. Met betrekking tot de punten van beschrijving werd besloten, dat de afgevaardigde ter algemeene vergadering de voorstellen van het Hoofdbestuur zal ondersteunen. Ook het voorstel van de afdeeling Zeeland, om alle hengsten aan een jaarlijksche keuring te onder werpen, wordt besloten te steunen. Punt 6 verkrijgt insgelijks algemeene instemming. Als voorstel, na het verzenden der convocaties voor de algemeene vergadering ingekomen en door het Bestuur voor dadelijke behandeling geschikt geacht, volgt nu de bespreking over de wijze, waarop de rijkstoelage tot bevordering van de Paardenfokkerij, het zuiverst en meest doeltreffend over de verschillende provinciën kan worden ver deeld. De voorz. deelt ter toelichting mede, dat door het Rijk dit jaar f 40,000 was toegekend voor al de provinciën, doch daarvan ontving Noordholland slechts f 1250, terwijl Zuidholland bv. meer dan f 5000 subsidie ontvangt. Spr. acht als oorzaak hiervan dat de Regeering is afgegaan op het verslag, dienstjaar 1886, door de verschillende gemeente besturen gedaan. Doch men wist het, dat die gemeente-verslagen ten opzichte van de paardenfokkerij hoogst gebrekkig zijn. Het Bestuur der afdeeling is van meeriing, dat de afdeeling Noordholland rechtmatig aanspraak heeft op een grooter deel der bovengenoemde rijks toelage en acht het nu wenschelijk de Regeering te wijzen op de alsnog verstrekte onvertrouwbare gegevens en haar voor te stellen de toelage te verdeelen in verhouding der zelf gefokte veulens over het geheele Rijk. Het Bestuur wenscht er bij de Regeering tevens op aan te dringen dat dit elk jaar worde opgenomen, aangezien in de eene provincie de paardenfokkerij meer vooruitgaat dan in de andere.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2