Aan de orde is de opmaking der voordracht voor het voorzitterschap. Gekozen werden tot: Eerste candidaat Jkr. Mr. G. J. Th. Beelaerts van Blokland. Tweede candidaat J. J. Van der Schrieck. Berde candidaat E. J. J. B. Cremers. I)e voordracht zal den Koning worden toegezonden. Be Kamer gaat over tot het trekken der afdee- lingen. De Voorzitter herbenoemt den heer Seyffordt tot lid der commissie voor de legerwet. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de verga dering gesloten en verdaagd tot Donderdag half twee. Alsdan verkiezing van leden in de huishoudelijke cn stenographisehe comraissicu en aanbieding der Staatsbegrooting. liet gaan van de Ministers naar de Staten-Generaal werd jl. Dinsdag opgeluisterd door prachtig weder en door een dichten drom van kijklustigen, die zich vooral op het Binnenhof had verzameld. De stoet bestond uit vijf rijtuigen, voorafgegaan en gesloten door een peloton huzaren, iedere gala koets bovendien geëscorteerd door twee huzaren. De kamerheer-ceremoniemeester des Konings, in costnum, leidde de Ministers de Troonzaal binnen. De commissie tot. in- en uitgeleide, door den Voorzitter der Eerste Kamer benoemd, was saam- gesteld uit de heereitRengers, Prins, v. d. Breggen en Bultman, leden van de Eerste, en Guyot, v. d. Velde, Barret en Van Kempen, van de Tweede Kamer, allen in ambtscostuum. Zoowel de loges al9 de tribunes in de zaal waren geheel bezet. De Amerikaausche gezant en de zaakgelastigde van het Duitsche Keizerrijk hoorden in de diplo maten-loge het uitspreken der openingsrede, door Minister Mackay, aan. De voorlezing geschiedde ten aanhoore van een talrijke Kamer. Op het Binnenhof was voor deze gelegenheid de fontein in werking gebracht. Het op de Staatsbegrooting van 1889 toegestaan bedrag van f 305.000 voor gerechtskosten in straf zaken en andere kosten, is gebleken ontoereikend ie zijn, zoodat die som met f 27.000 zal moeten worden verhoogd, waartoe een aanvrage bij de Staten-Generaal is ingediend, zonder dat de begroo ting daardoor verandering ondergaat, omdat sommige andere posten verminderd kunnen worden met gelijk bedrag. Hoogere uitgaven wegens vergoedingen aan ge tuigen en uitleveringskosten hebben het tekort ver oorzaakt. De „Vereeniging van koepokinriehtingen in Ne derland" heeft zich tot de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal gewend, met een adres waarin zij be toogt lo. dat het nut en de goede werking der koe pokinenting boven alle redelijke bedenkingen zijn verheven 2o. dat schadelijke gevolgen der vaccine slechts bij zeldzame uitzondering zijn aan te wijzen, en deze kunnen worden voorkomen 4o. dat de opheffing der verplichting niet kan leiden tot bevordering der vaccinatie, en 5. dat dus geen grond bestaat tot wijziging van art. 17 der wet van 1872. Door Z. M. is Jhr. mr. G. J. Th. Beelaerts van Blokland benoemd tot Voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, voor het tijdperk der tegenwoordige zitting. Nederlands standpunt in zake de Congo-con- ferentie vindt ook in het buitenland meer en meer steun. Tracht het Mémorial Diplomatique onzeRe- geering tot toegeven te bewegen, het Journal des Débats betoogt, als vroeger de Matin, in een uit voerig artikel, dat wij het recht aan onze zijde hebben. Zooals men weet, heeft ook reeds meer dan een Engelsch blad ons standpunt verdedigd. Binnenlandsch nieuws. Helder. Naar aanleiding eener door vis- schers ingediende klacht over de onvoldoende sterkte van het geleidelicht van het Kaap- en Molengat, stoomde de loodstransportstoomboot „Schelde" jl. Dinsdagavond met eenige loodsen aan boord naar zee, om de gegrondheid dier klacht te onderzoeken. Uit dat onderzoek bleek, dat het licht, nabij Kijkduin opgesteld, bij helder weêr op een afstand van twee Duitsche mijlen voldoende zichtbaar was, vèr genoeg dus om de het f Duitsche mijl lange Kaap- en Molengat inzeilende vaartuigen tot gids te dienen. Door de met het onderzoek belaste deskundigen wordt echter veronderstelt dat het licht bij betrokken lucht onvoldoende is, waarom 't wenschelijk wordt geacht de lantaarn door eene grootere, ter sterkte van de geleidevuren op Texel, te doen vervangen. Helder. Door den Kolonel,, toezienden Chef van het Garuizoetis-nachlleger alhier is openbaar aanbesteed de levering van het benoodigde ligstroo, voor de troepen alhier in garnizoen, van 1 Novem ber 1890 tot en met 31 October 1891. Ingekomen waren 4 inschrijvingsbiljetten, als van de heeren A. Zwaan, alhier, ad f 32.50; P. de Bruin, alhier, f 31.90 J. Smit Jz., Anna Paulowna, f 31.80 en J. Oldenburg, Bergen, f 31 per 1000 KG. Schagen. Jl. Zondag trad in het lokaal ,,'t Centrum", alhier, de sociaal-democraat J. K. van der Veer voor een zeer talrijk publiek op. In eene uitvoerige rede, waarvan het onderwerp was„het streven der arbeiderspartij", ontwik kelde spreker de bekende gronden, waarop het socialisme rust en spoorde hij de aanwezigen aan, zich bij den sociaal-democratischen bond aan te sluiten. Van de gelegenheid tot bespreking werd weinig gebruik gemaakt. Denzelfden avond nog werd alhier eene afdeeling van genoemden Bond opgericht. Schagen. Het Concert, jl. Zondag door onze Harmoniekapel gegeven in den tuin van het hotel van den heer Broersma, werd door een vrij talrijk publiek bezocht. Dit concert, het eerste onder directie van den nieuw benoemden Kapelmeester, den heer L. A. Schouten, mag alleszins goed geslaagd heeten. Het trok onze bijzondere aandacht, dat op het programma eenvoudige nummers waren geplaatst, waarvan de uitvoering evenwel door bijzondere accuraatheid in k-lankgehalte en voordracht uit- i muntte. Het spel was beschaafd en miste die knette rende en schetterende geluidgolvingen, waarmede vroeger de Harmonie-kapel haar spel bedierf. Wij gelooven dan ook onze Harmonie met dit succes onder haren nieuwen directeur geluk te mogen wenschen en hopen dat de ambitie en volharding der leden nu niet weder zullen ver flauwen. In den heer Schouten bezit zij den directeur, die den tact bezit dilletanten beschaafd spel te leeren. (Sch. Ct.) Schagen. Jl. Dinsdag is namens 82 per sonen, alle handeldrij venden in onze gemeente, een adres aan den Raad onzer gemeente aangeboden, houdende verzoek, dat door dit Edel Achtb. College bij de Regeering de noo- dige stappen zullen worden gedaan ter verkrij ging van een Rijkstelegraafkantoor, zooveel mogelijk in de kom der gemeente. Als supplement ging hierbij een adres van adhaesie, onderteekend door45 belanghebbenden uit omliggende gemeenten, die voor hunne zaken wekelijks hier komen. Schagerbrug. Bij de harddraverij, alhier gehouden, van paarden van leden der Vereeni- ging, werd de prijs, een electro-zilveren koffie- servies, gewonnen door Mina (bruine bles) van C. Bruin, berijder C. de Wit Jz., de iste premie door Anna (bruine merrie) van Andr. de Wit, berijder A. de Wit en de 2de premie door Mavie (bruine merrie) van D. Kroon, berijder C. de Wit Jz. Schermerhorn. Het polderbestuur van de Schermer besloot in zijne jongste vergadering de concessie aan den heer mr. H. Cosman voor eene stoomtrambaan door dien polder, ter ver binding van Alkmaar en Hoorn, niet te hernieu wen. Dit besluit werd, gelijk vroeger dat tot het verleenen der concessie, genomen met eene meerderheid van éene stem. Velen betreuren het nu genomen besluit, dat blijk geeft van eene naar allen schijn niet behoorlijk gemotiveerde oppositie tegen het ontwerp des heeren Cosman. Een stoomtramverbinding van Alkmaar en Purmerend zou echter naar men verneemt in de Schermer geen tegenstand ontmoeten. Kolhorn. Den 15 dezer werd alhier een concert gegeven door Schagen's Harmoniekapel, dat aan het talrijk opgekomen publiek zeer vol deed. Kwadijk. Aan onzen in het begin dezes jaars opgetreden nieuwe burgemeester, den heer S. Berman, is door den Raad, bij monde van het lid den heer J. Tuijn Pz., een woord van lof toegebracht voor zijne bemoeiingen in zake het inventariseeren van het archief der gemeente. Enkhuizen. Den 12 dezer werd in het Park alhier de eerste algemeene vergadering ge houden van het district Enkhuizen der Onder linge Brandwaarborg-Maatschappij ,,'t Algemeen Belang", waarvan de hoofdzetel is gevestigd op Texel. Tegenwoordig waren de heerenJoh. Eelman, directeur-generaal van ,,'t Algemeen Be lang", D. C. Egmond, inspecteur voor Noord holland en hoofdvertegenwoordiger voor het district Enkhuizen, correspondenten uit dit en het naburige district Hoorn, deelhebbers en belang stellenden. De heer Joh. Eelman was de leider der vergadering, die belangrijk mocht genoemd worden vanwege de zaken, die er haar beslag kregen. De toestand was tot heden een voor- loopige. De vergadering heeft het reglement, waarnaar zal worden beheerd, aangenomen en verbindend gesteld, het bestuur benoemd, terwijl de acte van oprichting werd opgemaakt en ge- teekend. Rijp. In de zaal van den heer Jb. Appel alhier had jl. Zondag en Maandag de eerste ten toonstelling plaats van de Vereeniging „Floralia" voor de gemeenten Rijp en Graft. Deze eerste- linge kan als vrij goed geslaagd beschouwd wor den. Niet alleen maakten de bloemen en plan ten, aan de leden in het voorjaar als stekjes uitgedeeld, een goeden indruk, maar eenige bloemen- en plantenlieihebbers hadden door hunne inzending ter opluistering er veel toe bij gedragen, om alles een flink geheel te doen zijn. Een talrijk publiek bezichtigde de tentoonstelling. Den volgenden dag, Dinsdag, had de prijsuit- deeling plaats en besloot het Rij perfanfarecorps de feestelijkheid met een concert. Rijp. In de op 12 dezer gehouden verga dering van commissarissen van het Groot Noord- hollandsch Begrafenisfonds, gevestigd alhier, is benoemd tot bode te Zaandam E. de Boer al daar en wel in de plaats van K. de Rooij, die wegens oneerlijke handelingen en valschheid in geschriften ontslagen is. Verkoopingen. Vrijdag 19 September. Alkmaar, 7 nam. Bij WaiboerHuis en Tuin, Noordholl. kanaal; 0.13.20 weiland aldaar. Dinsdag 23 September. Kolhorn, 1 nam. Bij D. KistHuis en bouwland in den Groetpolder onder Winkel, groot 0.31.80bouwland, groot 0.55.5520000 hulvc kilo kooi. W e r v e r s k 0 0 f, 6 nam. In ket Portuin Brood bakkerij en woonhuis aldaar, groot 0.1.80; 1.64.90 bouw land aldaar. Westgro ftd ijk, 11 ure. Bij van Marle Huis met 2 perccelen weiland onder Graft, groot 2.53.66. Verhoringen en verpachtingen. Maandag 22 September. Hoorn, 12 nam. Ten Raadhuize, voor 5 jaarDe opbrengst der tollen aan de Broekermecrdijk te Ilpendam, aan den Ouden dijk en aan de Klem, beuevens ket grasgewas kekoorende bij de 2 laatste tollenhet recht van visscken in de vaart van ket Groot Waterbaiten te Ednm af tot de Schutsluis te Oostkuizen. Aanbestedingen. Vrijdag 19 September. Haarlem, 12 nre. De toeziende chef over de gar- nizoensmagazijncn, ten bureele van den administrateur de levering van het benoodigde ligstroo, tcu behoeve van het garnizoen aldaar, van 1 Nov. 1890 tot 31 Oct. 1891. Zaterdag 20 September. Alkmaar. Het bestuur der vereeniging tot ouder lingen aaukoop van lijnzaadkoeken te Heer-Hugowaard, in café Nevif; de levering van 120,000 van zuiver lijnzaad geslagen koeken, onder controle van ket Rijksprocfslation te Hoorn, te leveren in drie termijnen, franco Alkmaar, Heer-Hugowaard cn Xoorischnrwoitde. Hoorn.Kerken-armvoogden, bij den koster der Noor- derkerkde levering van 2500 n 2800 dubb. heet. korte turf. Donderdug 2 October. Haarlem, 11 ure. Aan liet lokaal van bet Prov. Bestuur; het maken eener bijhaven, ket verlengen der haven- dammen en plankieren, bet verdiepen der bestaande haven en de uitvoering van eenige bijkomende werken aan de haven beoosten het Oudesekild op Texelaanw. 27 Sepi. Afloop van Aanbestedingen. Z ij p e, 10 Sept. Het bestuur van ket camil. waterschap ket verdedigen van den oever door steenbestorting aan de waterkeering van bet bovengenoemd waterschapBazalt- mnatschnppij te Rotterdam, f9800-, J. Roskam Cz. te Slie- dreeht, f9488; P. A. van de Velde, te Ternouzen f9450; A. Oosters, te Willemstad, f9217 J. M. Dekker, te Slie- dreekt, f9156. Hnarlem, 10 Sept. De genie: 1. ket maken van zandopkoogingen voor een fort bij MarkenBinnen, onder voorwaarde dat ket beuoodigde zand zal worden geleverd vanwege den stnat in de vanrtuigeu van den aannemer op aan te wijzen plaatsen bij de knnaalwerken te IJmuiden; A. Yolker Lz. te Sliedrecht, f 137,800 O. Bos tc Haar lemmermeer, f 134 788; H. T. "Wiegerink te Breukelen, f 124.400; O. Bos Az. tc Dordreekt, f 119.800; 2. ket maken van genoemd werk onder voorwaarde dat ket be noodigde zand door den aannemer geleverd wordt met vry- heid vnu de plaats van herkomst: begr. f 167.400; P. van Doornik te Wnrder. f 197.000 C. Bos Azn., f 167.400II. T. Wiegerink, f 146.600. Marine en Leger. l)e „Javasche Courant", No. 64, bevat de vol gende opgaaf van de verblijfplaatsen van Zr. Ms. schepen en vaartuigen van oorlog in Ned.-Indië en van de stoomschepen der Gouvernements-Marine op den lsten Augustus 1890. A. Oorlogs-Marine. 1. Auxiliair Eskader. „Koning der Nederlanden", kapt. ter zee J. Loots, Atjeh„Prins Hendrik dei- Nederlanden", kapt. ter zee M. A. Medenbaeh, Atjeh (thans te Singapore om te dokken)„Van Speijk", kapt. ter zee G. J. Bnijskes, Soerabaja „Atjeh", kapt. ter zee J. C. Commijs, Atjeh-. 2. Indische Militaire Marine. „Gedeh", kapt. ter zee D. J. Weij9, Tandjong-Priok „Soerabaja", kapt. ter zee K. A. Arriëns, Soerabaja„Merapi", kupt.- luit. ter zee J. II. de Bruijn, Atjeh „Java", kapt.- luit. ter zee J. A. Snoek, Amboina„Macassnr", luit. ter zee 1ste kl. J. M. Noorduijn, Atjeh „Bandjermasin", luit. ter zee 1ste kl. P. D. A. Erankamp, Atjeh; „Samarang" luit. ter zee lste kl. F. W. C. Ledeboer, Atjeh „Sambas", luit. ter zee lste kl. C. J. de Vriese, Atjeh (thans te Singapore om te dokken)„Pontianak", luit. ter zee lste kl. E. Kempe, Atjeh„Ceram", luit. ter zee lste kl. J. J. de Bruijne, Atjeh; „Padang", luit. ter zee lste kl. J. van Seheers, Atjeh Bali", kapt.-luit. ter zee H. van Broekhuijzcn, Atjeh„lienkoelen", luit. ter zee lste kl. W. A. Buijtendijk, Atjeh „Flores", luit. Ier zee le kl. W. M. J. Visser, Atjeh „Batavia", luit. ter zee lste kl. L. J. K. A. Jeckel, Atjeh „On rust", luit. ter zee lste kl. M. J. P. Westveer, Pon tianak „Oennrang". luit. ter zee lste kl. II. O. Feit.li. Bandjermasin „Sindoro", luit. ter zee lste kl. C. Vrecde, Atjeh„Hydrograaf", luit. ter zee lste kl. A. W. F. C. van Woerden, Z.O.kust Bor- neo „Blommendal", luit. ter zee lste kl. D. A. Kraaijenhof van de Leur, Z.O.kust Sumatra „Mel- vill vun Carnbée", luit. ter zee lste kl. G. F. Tijde- man, Deli„Cerberus", luit. ter zee lste kl. P. F. H. Volcke, Soerabaja; „Satelliet", luit. ter zee 2de kl. J. W. Termijtelen, Atjeh; „Koerier", luit. ter zee 2de kl. P. van den Broeke, Atjeh. B. Gouvernements-Marine. „Albatros", bevelhebber R. Loman, Atjeh „Con dor", bevelh. G. N. Z. Wallih, Atjeh „Zeemeeuw", bevelh. U. Uges, Atjeh„Sperwer", bevelh. M. L. Broos, Celebes„Gier", bevelh. L. F. M. Hauet, Muntok en Billiton „Arend", bevelh. J. W. Seliol- tcn, Amboina„Reiger", bevelh. M. Berends, Soe- rnbajn enz.; „Raaf", bevelh. G. II. L. Hauet, Z. O. atd. Borneo, (tijdelijk te Ternate) „Havik", bevelh. D. Nolles, Menado en Ternate, in reparatie te Soe rabaja; „Zwaluw", bevelh. C. van Dort, Timor „Valk", bevelh. D. van Batenburg, W. k. Sumatra, (tijdelijk te Menado„Ternate, bevelh. H. B. de Boer, O. k. Sumatra„Boni", bevelh. J. Visser, Z. O. afdeeling Borneo „Bogor", bevelh. C. C. de Jongh, Batavia„Djambi", bevelh. J. S. van fier Meer, W. afd. Borneo„Singkawang", bevelh, D. C. Clans, W. afd. Borneo; „Indragiri", bevelh. N. M. van der Ham, Riouw„Koetei", bevelh. J. G. L. Florijn, Palembang. Door Z. M. is de kapitein ter zee G. Kruys, gedetacheerd bij het Departement van Marine, eer vol ontheven van de betrekking van lid der directie van het Weduwen- en Weezenfonds der militaire officieren bij de zeemacht, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten, en die betrekking opgedragen aan den kapitein ter zee W. F. Blaauw, inspecteur van de artillerie der Marine. De luit. ter zee lste kl. W. Römer, comm. van den Mnrine-torpedodienst te Hellevoetsluis, wordt met 1 November a. s. eervol ontheven van het be vel over Zr. Ms. logementschip „Amstel" en met dien datum als eerste officier geplaatst aan boord van de pantserdekkorvet „Sumatra", commandant de kapt. luit. ter zee P. G. Brnch. Aan den luit. ter zee 2de kl. G. M. Kraay is op zijn daartoe gedaan verzoek eervol ontslag ver leend uit Zr. Ms. militairen dienst. De adelborsten lste kl. G. F. Noordhoek liegt en M. C. Assendelft de Coningh worden met den 26 dezer geplaatst aan boord Zr. Ms. instructiekor vet „Nautilus." Het vertrek van Zr. Ms. schroefstooraschepen lste kl. „Koningin Emma der Nederlanden", comm. de kapt. ter zee H. Quispel, en „Van Galen", comm. de kapt. ter zee F. J. Stokhuijzen, bestemd voor een oefeningstocht in den Atlantischen Oceaan, en liet overbrengen van officieren en schepelingen naar O.-I., is bepaald op 11 October a. s. Eerstgenoemd stoomschip wordt 1 Mei 1891 ter reede alhier te rugverwacht. Of de stoomers den weg gedeeltelijk te zamen zullen afleggen, dan wel elk een eigen koers volgen, is nog niet bekend. Zr. Ms. stoomschip lste kl. „de Ruijter", onder commando van kapitein ter zee J. P. Mercier, eenige dagen geleden van Oost-lndië aan 's Rijkswerf al- alhier gearriveerd, zal nadat de stoomwerk tuigen door deskundigen zijn geïnspecteerd, de noo- dige reparatiën aan ketels ondergaan en verdere voorzieningen van romp en tuig behoeven, om daar na voor den actieven dienst, bestemd te blijven en waarschijnlijk naar Curaijao gedirigeerd te worden, In de Maas voor Rotterdam ligt het Fransche oorlogsschip „Chateau Rennuld", bemand met 160 koppen. Het kwam van Kopenhagen en moet in de Noordzee kruisen ter bescherming der visscherij. Het zal waarschijnlijk tot Zaterdag te Rotterdam blijven. In tegenstelling met een vorig bericht, als zou de verdere aanmaak van repeteergeweren gestaakt zijn op last van den minister van Oorlog, kan het „N. v. d. D." mededeelen, dat binnen enkele maanden de geheele infanterie met dit geweer bewapend zal zijn. Benoemingen, enz. De jaarwedde van den gemeente-ontvanger te Kwadijk, den heer W. Zijp, is met f 25 verhoogd, en vastgesteld op f 100, ingaande 1 Jan. a. s. Onderwijs en Examens. De heer A. Rijs, onderwijzer te Alkmaar en wonende te Heiloo, staat No. 1 op de voordracht voor hoofd der school te Heemskerk. Landbouw en Veeteelt. Te Hoorn op Texel heerscht de muizenplaag op groote schaal. De vraatzuchtige knaagdieren maken zich niet alleen meester van alle vruchten, die zij kunnen bemachtigen, maar zelfs verslinden zij groote hoeveelheden van de aardappelen, welke in den grond zitten. Iemand, die in de nabijheid van het dorp werkte, sloeg op een dag op den akker, waar hij bezig was, tachtig muizen dood. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Herv. gemeente te Texel, Zondag 21 Sept.Burg, voorm. 9.30, ds. Stram- rood, van Oudkarspel's av. 6.30, ds. Barbus, van Haarlem. [Oudeschild, nam. 1.30, ds. Stramrood, van Oudkarspel. Doopsgez. gem. te Texel. Zondag 21 Sept.: Oosterend, voorm. 10 en Burg, 's av. 6.30, ds. Kuperus. Doopsgezinde Gemeente te Zuidzijpe Zondag 21 Sept., voorm. 9.30, Zuid Zijpe, ds. van Calcar. Herv. kerk te St. Maarten Zondag 21 Sept., geen dienst. Herv. kerk te Eenigenburg Zondag 21 Sept., voorm. 9.30, ds. van Riet, pred. te Nieuwe Niedorp. Noord- en Zuidzijpe. 21 September, Oudesluis nam., St. Maartens brug voorm., ds. v. Kluyve. 28 Sept., ds. Bommezijn, Schagerbrug voorm., Burgerbrug nam. Huisduinen. 21 September, voorm., ds. Mühring. Wieringen. 21 Sept. ds. te Gempt, Oostl. v., Hipp. nam. 28 Sept., ds. Bron, Hipp. voorm., de Oever nam. Op het twaaftal predikanten bij de Herv. gem. te Sneek komen o. a. voor ds. J. L. Bommezijn, alhier, ds. P. W. van Doorn, te Hoorn en dr. A. Boon, te Enkhuizen. Beroepen bij de Evang. Luth. gem. alhier ds. J. Bakker Cz., pred. te De Rijp. Beroepen bij de Herv. gemeente aan den Burg- op Texel, ds. van Druten, pred. te Rijnsburg. Texel. Door den heer ds. Leffef, predikant bij de Herv. gem. te den Hoorn, is toezegging van beroep ontvangen naar Ingen (Gelderland). De heer Leffef heeft te kennen gegeven, het beroep, wanneer dit uitgebracht zal zijn, te zullen aannemen. Alsdan zullen bij de zes Herv. ge meenten alhier vijf vacaturen bestaan. Voor den predikdienst ontvangt men hulp van elders, doch hoe zal het met de catechisatieen gaan Texel ondervindt wel degelijk, dat er predi kantennood bestaat. Voor 7 Hervormde- en 4 Doopsgezinde kerken zullen straks 2 leeraars overblijven. Naar de „T. Ct" verneemt, is aan den heer Almer Visser op Texel, de betrekking opgedragen van organist bij de Herv. gemeente aan den Burg. Beroepen hij de Herv. gem. te Heiloo (toez.) en te Oosterland, Stroe en den Oever op Wierin gen de heer J. D. van Dijk Jz., cand. te Doe- tinchem. Te Kwadijk is eene afdeeling opgericht van den Ned. Protestantenbond, met ongeveer 40 leden. Tot voorzitter is gekozen de heer S. Berman, burgemeester; tot secretaris de heer H. F. van Sandwijktot penningmeester de heer J. Tuijn. Door het R. K. kerkbestuur H. Victor te Ob- dam is aanbesteed het bouwen eener kerk met toren, pastorie en aanhoorende werken aldaar, volgens de plannen van_den heer A. C. Bleijs. Twisk. Door mevr. de wed. K. Zijpf Mz. werd onlangs, als eene nagedachtenis aan haren echtgenoot, den vroegeren burgemeester, een prachtig geschenk aan de Herv. kerk alhier aangeboden, bestaande in eenige prachtige zil veren voorwerpen, bij de bediening van het H. Avondmaal te gebruiken. Een en ander is voorzien van eene inscriptie, welke vermeldt ter wiens nagedachtenis de kerk dit ontving. Ingezonden Stukken. Voor den inhoud stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.^ Mijnheer de Redacteur De Vereeniging Helders Belang heeft stellig een ieder zeer aan zich verplicht, door het plaatsen van banken. Het ware nu echter wel te wenschen, dat ook de politie liet hare deed, ora te voorkomen dat die weldaad spoedig betreurd zal worden. Als men toch ziet hoe, in den korten tijd dat die banken geplaatst zijn, 0. a. het gras rondom die bank, welke tegenover het bureel uwer courant is ge plaatst, vertrapt en vernield is, dan zou men liet plaatsen daarvan van harte betreuren. Het mooie groene grasgazon is daar nu reeds geheel kaal en hruin geworden» omdat de Heldersche jeugd rond-.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2