De eerste algemeene vergadering der Marine-ver- eeniging zal gehouden worden op Donderdag 9 Oct. a. s. in de nevenzaal van het cafc «Die Port von Cleve." Als spreker zal dan optreden Dr. F. J. van Leent, Inspecteur van den Geneeskundigen Dienst der Zeemacht, wiens voordracht tot onderwerp zal hebben «De strijd der scheepskygiëne tegen de micro-organismen." De generaal-majoor Mazel, commandant der vest.- art., is sedert cenige dagen ernstig ongesteld. De minister van Marine, vergezeld van zijn ad judant, den luit. ter zee 1ste kl. J. L. Hordijk, bracht jl. Vrijdagmorgen een bezoek aan de Kon. fabriek van Stoom- en andere Werktuigen in liqui datie, en des namiddags aan 's Itijks werf te Am sterdam. De luit. ter zee 2de kl. D. A. van Drooge, non- actief, wordt 1 Oct. geplaatst aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam, ter vervanging van den luit. ter zee 2de kl. D. W. A. Pels Rijcken. die met dien datum van genoemd wachtschip over gaat op Zr. Ms. opleidingsschip „Admiraal van Wassenaer". De luit. ter zee 1ste kl. J. M. Steers, Iste officier aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam, is aangewezen voor den dienst der zeemacht in Oost-Indië, en zal weldra per particuliere gelegen- zijne bestemming opvolgen. De 1ste luit. der mariniers J. A. Gauw wordt met 1 Oct. geplaatst bij 's Rijks werf te Amsterdam, en belast met den dienst der draagbare wapenen bij de Marine, onder toezicht van den kapt. ter zee, hoofd van het vak van uitrusting aan gemelde werf. De administratieve dienst, aan boord van Zr. Ms. monitor „Bloedhond", zal 26 September door den officier van administratie 2de kl. C. V. Veldman, worden overgegeven aan den off. van adm. 2de kl. J. M. Langlois van den Bergh. ..^Eerstgen. officier gaat met dien datum over op Zr. Ms. schroefstoom- schip 1ste kl. „Koningin Emma der Nederlanden". De luit.-kols. M. J. Soutendam, directeur der art.-inrichtingen te Delft, en O. L. W. Moorrees, chef der pantserfort.-art. te 's Hage, alsmede de kapt.-ing. J. Z. Stuten, uit Amsterdam, zijn naar Maagdenburg vertrokken, tot het bijwonen van schiet proeven met brisante ladingen tegen pantserplaten, welke onder toezicht van den 1ste luit. der art. E. A. E. Blokhuis door de firma Griison voor ons gouvernement vervaardigd worden. De minister van Oorlog heeft Zaterdag jl. in de vlakte van Waalsdorp de schietproeven met geweren van minimaal kaliber met rookvrij buskruit bijge woond, welke door de normaal-schietschool werden gehouden. De 1ste luit.-ingenieur de 1'Espinasse, te Haar lem, is gedetacheerd bij de inundatiewerken te Haarlemmermeer, stationnement Hoofddorp. Bij de 8ste en 10de comp. van het 4de reg. vesting-artillerie alhier zijn gisteren de miliceins der lichting van 1888 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen gekomen. Jl. Zondag had in het „Park" te Hoorn de uit reiking plaats van de prijzen, behaald in den eersten schietwedstrijd der Vereeniging van Nederlandsche scherpschutters. Van heinde en verre waren de overwinnaars naar Hoorn gestoomd om de plechtig heid bij te wonen. Na de uitreiking nam de heer mr. A. C. A. Tielkemeijer, vice-president der Ver eeniging van Nederl. scherpschutters, het woord, besprak in eene zeer fraaie rede het doel der op richting van de Vereeniging en het nut, dat voor ons vaderland uit deze Vereeniging kan ontstaan, en bedankte den heer W. van Waning Jr. voorde diensten aan de Vereeniging, die hij als Voorzitter bewezen heeft. Mr. W. K. Bnron van Dedem bracht hierna hulde aan het geheele bestuur en de com missarissen van den wedstrijd, die dit schoonc feest zoo goed hebben doen slagen. De heer W. v. Wa ning Jr., voorz. der Vereen., nam eindelijk het woord en deed, voor hij de plechtigheid voor ge ëindigd verklaarde, de aangename mededeeling, dat de financiëele uitkomst van den wedstrijd zeer gunstig was en de rekening der Vereeniging dit jaar kon afgesloten worden met een, voor een zoo kort bestaan, aanzienlijk voordeelig saldo. De geschiedenis van het ontstaan der Vereen iging is samen te vatten in de volgende woorden De oprichting der Vereeniging van Nederlandsche scherp schutters is volkomen geslaagd nadat zij slechts eenige maanden bestond, was het ledental reeds aangegroeid tot bijna 500, moge dit aantal iu korten tijd vertienvoudigen, onze weerkracht wordt dan zoowel direct als indirect zeer gebaat. linge mededeeling dat men arm is, als men nooit iets anders heeft gemeend dan rijk te zijn, Iaat niemand koel. Alfred Falkner was volstrekt niet hebzuchtig, maar hij was nooit aan een leven vol ontberingen gewendhij was groot geworden met het geloof dat hij de erfgenaam van Falkenhof was, d. w. z. het rijkste leengoed van de monarchiehet was hem nimmer gezegd en hij had er der halve ook nooit aan gedacht dat het anders kon zijn, en nu Den ouden heer werd de pauze nu toch te lang en de stilte te drukkend. „Alfred!1' riep hij en in zijn toon lag eene zonderlinge mengeling van vrees en trots, spot en spijt. „Alfred, trek het je niet te erg aan, het spijt mij dat het u leed doet, maar ik had alleen de bedoeling dien ouden huichelaar, dien Rusz te willen plagen, u niet want in den grond van de zaak zijt gij mij het liefst van allen. Toen ik indertijd in toorn van mijn broeder Frederik scheidde, dreigde ik hem de leen voorwaarden ten uwen gunste te veranderen en ik heb dat ook wer kelijk willen doen, maar er is niets aan te doen; aan dat document valt niet te tornen." Nu keerde Falkner zich om en trad tot nevens de stoel zijns ooms, waarin het boos aardige, afkeerwekkende schaduwbeeld van een mensch zich wrong en kromde onder de verwijtende blikken van zijn neef, die zoo trotsch en gebiedend naast hem stond. „Geen woord verder, oom," zeide hij op vasten toon. „God beware mij, dat de ge dachte in mij zou opkomen anderer goed te begeeren. Indien deze voorwaarden rechts geldig zijn, dan zal met mijne toestemming Benoemingen, enz. Bij koninklijk besluit van 20 dezer is, met ingang vnn 1 Oct, 1890, benoemd tot directeur van liet postkantoor te Amsterdam de heer B. J. Herweijer, thans directeur van het spoorwegpostkantoor No. 1. Onderwijs en Examens. Benoemd tot onderwijzeres te Purmer mej. W. Blokker, te Hoorntot idem te Enkhuizen mej. W. G. Deibei, te Arnhem, die echter heeft bedankttot idem aan de burgerjongensschool te Enkhuizen (tijdelijk) mej. A. Dondorff, aldaar. Wegens het algemeen heerschen van mazelen en roodvonk te Schoorldam is de openbare school aldaar, op last van den burgemeester gesloten. Eervol ontslag aangevraagd wegens ziekte, als leeraar bij de Rijks normaallessen te Enkhuizen, door den heer C. Wijnands, aldaar. Iets nieuwsAan de openbare school te Pannerden wordt in het blad „De Vacature" een onderwijzeres gevraagd, met de voorwaarde er bij, dat zij van den Roomsch-Katholieken godsdienst moet zijn. En de neutraliteit Landbouw en Veeteelt. Te Texel is de aardappeloogst aangevangen. Het mooie droge weer komt zeer te stade bij het rooien. De vrees dat de ziekte het grootste deel van di-n oogst zou hebben verwoest, bevestigt zich gelukkig niet. Alleen op de laagstgelegen akkers is de uit komst bet minst bevredigend. Op de hooge zand gronden echter zijn de aardappelen over het geheel van goede qualilcit. Ook de quantiteit is vrij be vredigend. Men hoopt althans nog vele honderden hectoliter te kunnen uitvoeren. De zandaardappelen kosten van f 3 tot f 4,50 per H.L. De aardappeloogst is te Callantsoog in vollen gang. In de meer zandige streken is de oogst uitstekend, vooral waar Kraaien zijn gezet. Hiervan is de kwaliteit te roemen en de smaak keurig. Anders is het echter in de kleistreek, waar veel lange muizen zijn gezet, daar heeft de oude kwaal erg huis ge houden en daardoor is opbrengst en smaak slecht. Wij ontvingen van de firma E. II. Crelage en Zoon te Haarlem een drietal catalogussen, n. 1. een prijscourant van aardbeziën, op bet telen vnn welke vrucht de firma zich sedert jaren bijzonder toelegt en waarvan zij een verbazend uitgebreide collectie bezitten tweede de 80ste jaargang liarer catalogus (No. 440, supplement op No. 407 en 427) van verzamelingen bloembollen voor de kamer en voor den tuin. 432( bevat prijs veranderingen en nieuwigheden verschillende bol-, knol- en wortelgewassen. De uitslag der keuringen van merriën, van wege de nfdeeling Noordholland van de Vereeniging „Het Nederlandsch Paardenstamboek" onlangs gehouden, ter uitkeering der provinciale subsidie, is als volgt Keuring te Kolhorn Merriën, geb. in 1886 en 1887. A. J. T. Geertseina, Barsingerhorn, N. P. S. No. 352; J. Breebaart Kz., Winkel, No. 119; dezelfde, No. 118 G. Blaauboer, Barsingerhorn, No. 355 A. Spaans, Anna Paulowna, No. 356 A. J. T. Geertsenia, Barsingerhorn, No. 353. Beschikbaar vijf aanhoudingspremiën ad f 50 elk. Merricn, geb. in 1884 en 18S5. J. Breebaart Kz., Winkel, N. P. S. No. 19 D. A. Kaan, Wie- ringcrwaard, No. 354; D. Geerligs, Anna Paulowna, No. 358Waiboer en Beers, Winkel, No. 201 11. D. Kaan, Wieringerwaard, No. 200 D. Geerligs, Anna Paulowna, No. 357L. Metselaar, Anna Paulowna, No. 2S. Beschikbaar vijf aanhoudingspremiën ad f 100 elk. Keuring te WormerveerMerriën, geb. in 1886 en 1887. K. Olij Dz., Schermerhorn, N. P.S.No. 359 S. de Jongh, Oudorp, No. 348. Beschikbaar een aanlioudingspremie ad f 50. Merriën, geb. in 1S84 en 1885. W. Visser, Schermeer, No. 85Losecaat Vermeer, Noorder IJpoldër, No. 330 C. Rhijnsburger, Assendelft, No. 211. nimmer iemand liet wagen daaraan te tornen. Dat gij mij echter in onwetendheid gelaten hebt, mij voor de rijke erfgenaam liet door gaan, alleen om de hoosaardige vreugde te smaken mijne moeder te ergeren en den man te grieven, die ge niet lijden moogt, dat, oom, zijn dingen, die gij voor uw eigen ge weten te verantwoorden hebt, niet voor mij „Alfred," mompelde de oude nu, „Alfred, schei toch niet in toorn van mij De hooge gestalte van Falkner hoog zich over den ellendige kreupele heen. „Er zijn grootere dwalingen dan de uwe," zeide hij medelijdend, hij de aanschouwing van zijns ooms gelaat, waarop de dood reeds zijn stempel had gedrukt, „en ten bewijs, dat ik niet boos ben, vindt ge mij bereid u alle bijstand te verleenen, als ge die tot het ordenen uwer zaken noodig hebben mocht." De zieke vestigde zijne oogen vast op het flinke, nmnnelijk-schoone gelaat van zijn neef en zijne meestal van hoosaardige vreugde flikkerende oogen kregen eene teedere uit drukking. „Gij zijt een goede jongen," zeide hij, met matte stem. En na eene pauze voegde hij er bij „Die geschiedenis heeft mij toch aan gedaan, ik had gedacht, dat ge buiten uwzelf zoudt geraken en dat zou mij niet zooveel kwaad hebben gedaan. Ga nu en geef mij een glas wijn of iets anders ter versterking. Blijf echter op den Valkenhof tot de notaris komt." Hij viel afgemat in zijn stoel terug en Alfred verliet de kamer. (Wordt vervolgd.) Beschikbaar twee annliondingspremiën ad f 100 elk. Keuring te HoofddorpMerricn, geb. in 1886 en 1887. P. Verkuijl, Haarlemmermeer, N. P. S. No. 362 Maatschappij tot droogmaking van bet zuidelijk deel der Legmeerplassen, No. 341 C. v. d. Bout, Anlsmcer, No. 331; Jb. Tensen, Haarlem mermeer, No. 334; A. Knaap, Haarlemmermeer, No. 216 II. F. Bultman, Haarlemmermeer, No. 116; II. Schoo, Veisen. No. 208; II. F. Bultman, Haarlemmermeer, No. 228; dezelfde, No. 112; B. Verhulp, Haarlemmermeer, No. 216 Maatschappij droogmaking Legmeerplassen, No. 230 P. Verkuijl, Haarlemmermeer, No. 325 dezelfde, No. 333 W. de Clercq, Haarlem, No. 209 Maatschappij droog making Legmeerplassen, No. 231 H. F. Bultman, Haarlemmermeer, No. 111. Beschikbaar zeven aanhoudingspremiën ad f 50 elk. Merriën, geb. 1884 en 1885. B. Verhulp, Haar lemmermeer, N. P. S. No. 220 J. II. M. Evelein, No. 95J. van Zijverden, Haarlemmermeer, No. 103Maatschappij droogmaking Legmeerplassen, No. 340. Keuring te Halfweg: Merricn geb. in 1884 en 1885. Wed. Meijerink Meijer, Haarlemmermeer, N. P. S. No. 325 Joh. de Clercq, Houtrijk en polanen, No. 326 A. J. G. Timmermans, Haarlemmermeer, No. 388 Joh. de Clercq, Houtrijk en Polanen, No. 328. Voor deze beide laatste keuringen waren beschikbaar zes aanhoudingspremiën ad f 100 en eene ad f 50. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Doopsgezinde Gemeente te Zuidzijpe Zondag 28 Sept.. vra. 9.30, Oudesluis, ds. van Calcar. Herv. kerk te St. Maarten Zondag 28 Sept., vm. 9 uur, Valkoog, ds. Mtlhring. Herv. kerk te Eenigenburg Zondag 28 Sept., nm. 1.30, ds. Ludwig, pred. te ITugowaard. Noord- en Zuidzijpe. 28 Sept., ds. Bommezijn, Schagerbrug voorm., Burgerbrug nam. 5 Octds. Mühring, Schagerbrug nm., Burger- brug vm. 12 Oct., ds. te Gempt, Oudesluis vm., St.- Maartensbrug nm. Huisduinen en AVieringerwaard. 5 Oct., Consulent, AV.AVaard vm. 2 Oct., ds. HobusHuisduinen vm., W. Waard n. AVieringen. 2S Sept., ds. Bron, Hipp. voorm., de Oever nam. 5 Oct., ds. Pareau, Oostl. vm., Hipp. nm. i2 Oct., ds. Bommezijn, West. v., de Oev. n. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gem. te AVieringerwaard door ds. S. G. Geertsema Beckeringh, pred. te Schoonedijke. Ee,, derde catalogus (supplement op No. 402 ejl Bedank, yoor het beroep de chr Gercf. gem. te Broek op Langedijk, door den heer ds. J. H. Laatsman, cand. te Kampen. Aan den heer M. H. Kruissen, pastoor te Nibbixwoud, is eervol emeritaat verleend. Tot kapelaan te Heer-Hugowaard is benoemd de heer F. A. Keet, op 15 Aug. 11. tot priester gewijd en tot pastoor te Nibbixwoud de heer J. 13. Nuijten. Rechtszaken. Jaren geleden woonde er te Pui-merend zekere 1de Ploeger, wiens vrouw zeer gefortuneerd was. Toen zij stierf werd voor de successie opgegeven dat zij 150 duizend gulden ha l nagelaten. Dat was in 1872, en 12 jaar laier overleed Ploeger-, al dien tijd had liij zeer eenvoudig, bijna als een arbeider geleefd. Flij was wat wantrouwend en belegde daarom zijn geld nicl. maar hield liet bij zich in bankpa pier en contanten. Men zegt. dat Ploeger bij de aangifte voor de successie een halve ton had achtergehouden. De nalatenschap van zijn vrouw zou dus 2 ton bedragen hebben. Na Ploegers dood lieten de erfgenamen alles verzegelen en later weer ontzegelen in tegenwoordigheid van 37 perso nen. Geen hunner protesteerde tegen de wijze waarop die oatzegeling geschiedde. Evenmin werd later bij de boedel beschrijving. die bijgewoond werd door 28 personen, een enkel bezwaar gemaakt. Ouder de nalatenschap trof men 0. a. aan 45.200 gulden aan bankpapier in een sigarenkistje, een pakje losse schuld bekentenissen tot een bedrag van 60,000 gulden, en in de brandkast massaas bankpapier, 8300 gulden in eene porte feuille in een beursje 1300 gulden aun goud geld, en in een zwarte portefeuille 56,000 gulden aan bankpapier. Men vond toianl f 400,000. Natuurlijk waren er teleur- gcstelden, sommigen die meer dachten te erven en audereu die iu het testament gansch niet bedacht waren. Onder deze bevoad zich juffrouw Labohm, die niets heeft gekregen, hoewel hare kinderen f 16,000 ontvingen en ze.kere (Jaspers, die ook ontevreden was. Een jaar na Ploegers dood werd door J. Honing en J. J. Caspers een klacht ingediend, waarbij sprake was vnn een trommel met geld en een testament, die weg zoudeu wezen. Een onderzeck bracht aan liet licht, dat de geheele aanklacht bernstte op praatjes. Nu volgen de aanklachten elkaar op: 6 Juni 1885 klacht van de bovengenoemden aan den minister. Na rijp onderzoek afgewezen. Toen aaii den Koning. Zelfde antwoord, natuurlijk. En in Februari 1887 werd door Labohm een aanklacht ingediend, waarbij gesproken werd van diefstal met voorbedachte rade door ambtenaren in dc uitoefening van hunne bediening. Bij de afwijzende beschikking vau den minister voegde Zijne Exoelentie eene waarschuwing, om geeue valschc beschuldigingen uit te bren gen tegen ambtenaren. In Dee. '87 verschenen de klagers op het parket te Haar lem en zeiden, dat ze nu ecu spoor van den vermisten trom mel hadden. Maar na onderzoek door den rechter-com- missaris bleek ook dat weder niets te zijn-clan een praatje. Nadat nog een adres nan den nienwen minister, mr. Ruys, wederom was afgewezen, nadat voor den zooveelaten keer de zaak was onderzocht, zijn Gustaaf Labohm, stukadoor te Purmereud en J. J. Casper9, oud 71 jaar, eveneens aldaar, er tne gekomen om twee stukken te zenden aan „Recht voor Allen", waarin zij zich beklagen over hun aangedaan om-echt cn den kantourechter nir. J. van Bommel, te Purmereud en den notaris D. Van Os aldaar beschuldigen van diefstal van een trommel met baukpapier uit den boedel van Ide Ploeger cn verduistering van een testament, waarbij de vrouw vau L. en C. zonden zijn bedacht. AVegens deze beide belecdigende stukken stonden zij jl. Vrijdag voor de rechtbank te Haarlem terecht. De getuigen, die op hun verzoek zijn gedagvaard, leggen geen van alle eene verklariug af, die hunne beweringen schraagt. De off. van justitie, mr. AI. J. Rathann Alacaré, vestigt de aandacht er op, hoe herhaaldelijk deze zaak is onderzocht, hoe men nooit één enkel bewijs voor de waarheid hunner beweringen heeft kunnen vinden en hoe schandelijk het is, en dat zij, door hnnne prontjes, jaren lnng uitgestrooid, notaris van Os belangrijk in zijne praktijk benadeeld hebben en gepoogd den kantonrechter verdacht te maken. Onder de getuigen bevond zich de heer F. Domela Nieu- wenhnis als redacteur van „Recht voor Allen", die met het gewone prote9t den eed aflegde. Na een zeer uitvoerig, helder cn welsprekend requisitoir, verzocht de officier van justitie dc veroordeeling van f.abohm en Caspers tot 6 maanden gevangenisstraf ieder, waarlijk geen zware eiscli wanneer men nagaat, dat liet maximum 4 jaar is Labohm autwonrdt nog zeer uitvoerig op liet requisitoir en tracht tal van punten daaruit te weerleggen. Zijn geheele persoon maakt den indruk, dat hij lijdt aan monomanie, dat de gansche historie niet auders is dan een „idéé fixe" van een teleurgestelde bij eene erfenis en het is tragi-komisch hem tc horen zeggen, dat hij zich wel zal wenden tot eene andere rechtbank. Ook Caspers is heftig in zijne, uitdrukkingen eu ver klaart met de vuist op de bank slaande, dat hij niet zal rusten, vóór de misdaad ontmaskerd is en zijn vrouw de 40 000 (of 14.000) gulden heeft die haar ontstolen zijn. Over 14 dagen zal de rechtbank in deze treurige zaak uitspraak doen. Uit onze Koloniën. Naar de „Deli Ct." verneemt, zijn te Edi ver scheidene gevallen van cholera voorgekomen, zoodat de plaats verlaten is door al de Europe anen die daartoe in de gelegenheid zijn. Buitenland. België. De „Indépendance Beige" bevat een artikel over de Congo-quaestie, waarin het blad der Nederlandsche Regeering op heiligen toon aanvalt wegens haar verzet tegen het heften van invoerrechten in den Congostaat. De „Indépendance" bespreekt daarbij de le Rotterdam verschenen brochure, waarin wordt aangetoond, dat Nederland voor zeven achtste deel heeft aan den geheelen uitvoerhandel in het Congo gebied. Het geheele bedrag van dezen uitvoer is 8,500,000 fr. per jaar, en daarvan wordt door de Nederlandsche factorijen voor 6,000,000 fr. uitgevoerd. Het blad doet tegenover dit betoog uitkomen, dat het hier den uitvoerhandel in het geheele Congo-gebied betreft. De uitvoer uit den Congo staat" bedroeg in 1889 4,250,000 fr. en daarvan werd door de Nederlandsche factorijen voor niet meer dan 2,000,000 fr. uitgevoerd. De invoer- handel der Nederlanders is nog veel geringer. In Nederland wordt steeds gewezen op het protest van de Kamer van Koophandel te Liver- pool tegen de invoerrechten. Dit protest is echter reeds ingetrokken, omdat men daar de be strijding van den slavenhandel hooger stelt. De „Indépendance" besluit haar betoog met een beroep op het oordeel der zendelingen, die zich verklaren voor het heffen van invoerrechten, ofschoon in Nederland het tegendeel wordt be weerd. Duitschland. Vóór den aanvang der parade te Liegnitz bracht Keizer AA'ilhelm te midden zijner officieren een „Hochuit op den Keizer van Oostenrijk, en de omgeving stemde daarmede met geestdrift in. De Keizer van Oostenrijk dankte zichtbaar ontroerd en verheugd. Na een hartelijk afscheid vertrok laatstgenoemde, na ook op de meest voorkomende wijze afscheid te heb ben genomen van den rijkskanselier Caprivi, die door de menigte levendig werd begroet. De jl. Zaterdag door 70 professoren te Ber lijn en ingenieurs uit Frankrijk, Zweden, Oosten- rijk-Hongarije, Nederland, Zwitserland en Rusland gehouden derde conferentie over de methoden van onderzoek voor bou w-en constructie-materialen, heeft de behandeling der vragen, die op de agenda stonden, grootendeels ten einde gebracht. De volgende conferentie zal te AA'eenenplaatshebben. Met graaf Philipp Max Schaumburg, die jl. Vrijdagnacht te Berlijn zelfmoord pleegde, daalt een zoon van den te AVeenen levenden prins van Hanau en kleinzoon van den laatsten keurvorst van Hessen ten grave. De 2 2jarige jongeling leidde een zeer verkwistend leven en woonde ten huize van de moeder zijner geliefde, een iSjarige koriste, (de moeder leeft van het verhuren vau kamers). Hij joeg zich voor dc oogen van dit meisje een kogel door het hoofd, nadat zij tezamen den schouwburg bezocht en gesoupeerd hadden. Aan de noodlottige hande ling ging eene scène vooraf, waarin jaloezie eene rol speelde. De jonkman was terstond dood. Zijn meisje en hare familie genoten eene dub belzinnige reputatie. Hij was door valstrikken omringd, die naar het schijnt hem tot grootc geldelijke offers dwongen en waaruit hij niet kon loskomen. De zelfmoord was overigens weloverlegd. De graaf liet brieven achter aan zijn vader en moeder. Engeland. De „Daily Telegraph" betoogt, dat Engeland niets te verliezen heeft, indien het tractaat met Portugal wordt verworpen. Indien de Portugeezen den Engelschen den oor log verklaren, zal de strijd eindigen met een annexatie van de Delagoa-baai, waardoor Enge- lands invloed in Transvaal nog gesterkt zal worden. Turkije. Door het verongelukken van het oorlogsschip „Ertogroul" heeft dit land ook zijn eersten generaal verloren. Osman Pacha, de heldhaftige verdediger van Plewna en oud-minister van Oorlog, is met Ali Pacha en de geheele bemanning van de „Ertogroul," 500 menschen, verdronken. Osman Pacha was belast met een zending bij den Mikado van Japan. De „Ertogroul" was een houten fregat, te Kon- stantinopel gebouwd. Egypte. Osman Digna is te Handoub aan gekomen en dreigt een aanval te zullen doen op Soeakim. Spanje. Te Madrid is de gezondheidstoe stand zeer slecht. Jl. Vrijdag waren er over de duizend gevallen van pokken. Zanzibar. Een jacht op slavenjagers werd in den nacht van AA'oensdag op Donderdag bij de haven alhier gehouden. Omstreeks midder nacht verliet een Arabisch schip de haven. De kapitein van een Engelsch oorlogsschip kwam de zaak verdacht voorhij liet 2 booten uitzetten, die daarop het schip achterhaalden en bemach tigden. De geheele bemanning sprong overboord en bereikte zwemmende de kust. Alleen de kapitein, die zich verzette, werd doodgeschoten. Aan boord vond men 50 slaven, die in vrijheid werden gesteld. Engelsch-Indië. De „Bombay Times" deelt mede, dat bij de verkiezingen te Goa ern stige ongeregeldheden zijn voorgekomen. Er werden geweerschoten gelost. Zeventien personen werden gedood en velen gewond.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2