Sint-Nicolaas-Cadeaux. Boekwerken, Luxe-Artikelen, De St.-Nicolaas-Etalage bij W. 0. vau Breda is gereed. Confiseur. W. C. van Breda. Cuisinier. toelaat, werd het Bestuur met eenparige stemmen gemachtigd het volgend jaar, in overleg met den heer Van Lookeren Campagne, proeven met kunst meststoffen en zaaizaden te nemen. d. Tot het onderzoeken van melk, op verschil lende boerderijen verkregen, aan 's ltijks proef station te Hoorn. De inleider van dit voorstel, van het Bestuur uitgegaan, de heer K. Swaag, van Berkhout, deed uitkomen dat het doel dezer proef neming ishet beste vee op te sporen en de af stammelingen aan te houden. De melk zul in April en in September worden onderzocht. De aanneming van dit voorstel geschiedde mede met algemeene stemmen, nadat er door den Voorzitter op was ge wezen dat door de meeste veehouders meer wordt gelet op de kwantiteit dan op het gehalte der melk en de proefneming als van zeer veel belang door den lieer van Lookeren Campagne was aanbevolen. Alsnu werd door den heer J. Brecbaart Kz. eeue bespreking ingeleid, naar aanleiding van het door de Regeering ingediende wets-ontwerp tot herziening der algemeene regels ten aanzien der plaatselijke belastingen, in verband met marklrechten en grond belasting (wijziging artt. 238 en 254 gemeentewet). Van deze belangrijke zaak bleek de lieer Breebaart een studie te hebben gemaakt. Iu een uitvoerig betoog, door tal van cijfers op gehelderd, werd door hem aangetoond dat dit ont werp, tot wet verheven zijnde, den grondeigenaars le zware, te onevenredige en te onbillijke lasten zou op leggen De hoofdzaak is, volgens den spr., dat de Regee ring art. 254 iu dien zin wil wijzigen dat een Gemeente raad de bevoegdheid verkrijgt de verschillende gemeen telijke heffingen naar willekeur vast te stellen, alleen onder voorbehoud van goedkeuring door Gedep. Staten. Spreker vreest dat, als dit art. wordt aan genomen, de in de marktsteden geheven wordende wik- en weegloonen zullen bestendigd blijven. Hij wenschte daarom voor te stellen te trachten dit te voorkomen, door ter gelegener tijd de grieven tegen het wels-ontwerp aan de Tweede Kamer kenbaar te maken en der Regeering te verzoeken een arti kel vast te stellen, waarbij de macht der Gemeente besturen worde beperkt, opdat zij niet vrij zullen zijn een tarief geheel naar willekeur in het leven te roepen. De heer Th. J. Waller, van Anna Paulowna, zeide zich in hoofdzaak met den heer Breebaart te kunnen vereenigen ook z. i. wordt het landbezit bij aanneming der wetten opnieuw te zeer bezwaard, de gebouwde eigendommen echter evenzeer, wat hij door verschillende voorbeelden ophelderde. Deze spr. stelde daarom de volgende motie voor, die aanvankelijk langdurige discussie uitlokte en bij den heer Breebaart eenigc tegenstand ontmoette, doch ten slotte met algemeene stemmen werd aangenomen „De vergadering, van oordeel1°. dat de toestand „van den landbouw niet toelaat dat de lasten op „den grond, hoe gering ook, verhoogd worden „2°. dat, zoolang het roerend vermogen nog niet „of zeer weinig bijdraagt in de kosten der Staat huishouding en de mutatierechten nog steeds on- „der de belasting-wetten een plaats innemen, eene „verhooging van lasten op het onroerend vermogen „hoogst onbillijk zou zijnen 3°. dat van ophef- „fing van art. 254 der Gemeentewet, zonder eenige „twijfel door de marktsteden wel een zoodanig ge bruik zal worden gemaakt dat verhooging van de „lasten van den landbouw worden verhoogd, besluit: „aan het Bestuur op le dragen zich ter gelegener „tijd in een met redenen omkleed adres tot de „Tweede Kamer te wenden met het dringend ver- „zoek, de wet niet aan te nemen." De aanneming dezer motie geschiedde op voor waarde, dat het Bestuur omtrent het tijdstip van indiening dei-zelve zal hebben te beslissen. Door den heer De Goede, van Piirmerend, werd ten slotte de bemerking gemaakt, dat de ingestel de „Landbouwraad" de bepaling heeft gemaakt dat Landbouw-vereenigingen, die meer dan 1000 leden tellen, zich in dat lichaam kunnen doen ver tegenwoordigen. Spr. meent dat 't op den weg van Holl. Noorderkwartier, eene belangrijke Ver- eeniging, doch die niet het genoemde aantal leden telt, ligt, er tegen te protesteeren dat ook zij zich niet in den Raad kan vertegenwoordigd zien. Nadat de heer Waller hierover nog liet woord had gevoerd, werd door den Voorzitter toegezegd deze zaak op de agenda voor de volgende vergadering te zullen plaatsen. Aan het einde der vergadering werd door ver schillende personen gebruik gemaakt van de aange boden gelegenheid, om zich voor het lidmaatschap der Yereeniging te doen inschrijven. De Voorzitter bracht vervolgens woorden van dank voor den betoonden ijver en de van hen ondervon den medewerking, aan de bestuursleden, die dit jaar moeten aftreden,de heeren J. Zijp Kz., K. Swaag en R. D.Kaan, vooral aan eerstgenoemde, den aftre denden Voorzitter. Op voorstel van den heer Grö- neman werd besloten den heer Zijp, niet ter ver gadering aanwezig, deze huldebetuiging schriftelijk te doen toekomen. Ook de heer Teengs, als Secretaris het beste tot het beoordeclcn der ver diensten van den heer Zijp in staat, bracht hem daarvoor zijne hulde. Verder niets meer te behandelen zijnde, werd de vergadering hierop na de gebruikelijke plichtple gingen gesloten. Kerknieuws. Beroepen bij de Herv. gem. te Spanbroek- Opmeer ds. H. Blankstein Hzn., pred. te Wer- vershoof. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gem. te Hippolytushoef door de heer H. L. Oort, cand. te Leiden. Ingezonden Stukken Voor den inhoud stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.'] l JUNI 1890. Zult gij nog langer ons vertrappen, Uw hart vereelten door het geld, En doof voor d'eisch van recht en rede De zachtheid tergen tot geweld P Deze regelen, door Sentot den verdachten Javaan in den mond gelegd, zijn zoo geheel en al van toepassing op de onterfden onzer Maatschappij, voor hen die verstoken van hunne burgerrechten elke schrede naar beter, naar hooger, naar edeler wordt belemmerd, door den alles bebeerschenden geldzak. Geen geld, geen Zwitsers, klonk het voorheen geen geld geen burgerrecht, zoo klinkt het thans den minder met aardsche goederen bedeelde in de 1 ooren en de domste rijkaard wijst den ontwikkel- sten werkman trotsch terug van de plaats, waar hij krachtens zijn geboorte als Nederlander, krachtens zijn nuttigen arbeid in de samenleving en krachtens zijne rechten als mensch ten volle zijne stem moet doen gelden de volksvertegenwoordiging. Geen enkele afgevaardigde kan zich beroemen zitting te hebben in ons parlement als gevolg eener eerlijke beslissing en hoewel er onder hen zijn, die van liet onrechtvaardige der thans bestaande cencuskieswet overtuigd zijn, stuit, hun goedefi wil steeds af op het gouden pantser eener overtrroote tegenpartij. De staat is het geheele volk, zij de leuze- van allen die als stiefkinderen der natie wel mogen op brengen iti goed en bloed, doch verstoken zijn van hunne rechten het zij de leuze van allen, die het wél meenen met hunne medemenschen, de leuze van hen, wier hart door de eeuwige jacht nnar goud of eer nog niet alle rechtvaardigheidsge voel heeft verloren. Doe open de slembus, bet volk staat er voor, Doe open of de boel gaat kapot Welnu Nederlandersdie met België, wat uwe kieswet betrelt, de treurige eer geniet op één lijn te staan met Turkije welnu, onmondig verklaarden door de wettenmakers, toon dat liet u erust is met den eiscb het kiesrecht aan allen, opdat 1891 ons eene vertegenwoordiging geve, die den eersten steen legt voor eene eerlijker regeling van aller belangen door allen. Laat allen, die erkennen, dat de tegenwoordige kieswet onrechtvaardig is, medewerken aan het schoone doelDe ontvoogding van de stief kinderen der natie. Hen met-kiezer'. Buitenland. Luxemburg. Het „Staatsblad" deelde jl. Dinsdag het antwoord mede van Groot-Hertog Adolf op de proclamatie der Regeering. De Groot-Hertog verklaart, dat hij de kroon aan vaardt en spreekt de hoop uit, dat zijn regeering zijn nieuw vaderland ten zege zal verstrekken. Tevens hecht de Groot-Hertog zijn goedkeuring aan de voorloopige maatregelen, welke de Re geering heeft genomen. „Ofschoon ik" dus luidt de proclamatie „in de eerste plaats wensch mij te begeven naar de lijkbaar van den vorst, dien gij verloren hebt en der Koningin-weduwe mijn oprechten deel neming te betuigen, geloof ik toch vóór alles verplicht te zijn mij te schikken naar de Grond wet en mij te begeven naar de hoofdstad van mijn Groot-Hertogdom om den eed in de Kamer af te leggen." De officieele formule voor de besluiten van het Groot-Hertogdom is„Wij, Adolf, bij Gods genade Groot-Hertog van Luxemburg." Rusland. Het „Journal de St. Petersbourg" betuigt zijn leedwezen over het overlijden van den Koning. Het blad voegt er bij, dat dit land oprecht deelt in het verlies, dat het Nederlandsche volk lijdt, wegens de banden van bloedverwant schap tusschen de Vorstenhuizen en de vriend schappelijke betrekkingen, welke steeds tusschen beide volken hebben bestaan. Duitschland. -Uit Riel wordt gemeld, dat de gansche Oosizeekust van Sleeswijk-Holstein overstroomd is. De schade moet zeergroot zijn. Officieel is te Berlijn publiek bekend ge maakt, dat de bereiding van Koch's geneesmid del thans goed in gang is. De openbaarmaking der bereiding echter is niet te verwachten, voor dat men zekerheid heeft, dat die op groote schaal kan geschieden. De beroemde Engelsche hoogleeraar en chirurg Lister is met zijn nicht te Berlijn aangekomen, om deze aan de behandeling van Koch te on derwerpen. In het „Tijdschrift voor Geneeskunde" van 22 November lezen wij het volgende, aan het einde van een door dr. Delprat geschreven be richt „Meer en meer krijgt men den indruk, dat bij lupus de beste resultaten verkregen worden, en dat bij phtisis pulmonum (longtering) voorloopig nog slechts verbetering van den toestand optreedt. „Entstof is met geen mogelijkheid te verkrij gen wij hebben daartoe, ook door bemiddeling van onzen gezant te Berlijn, de grootste moeite gedaan, maar stuitten steeds af op de mededee- ling, dat er niet meer voorhanden was! De Russische Keizerlijke familie, Lister, Bilroth, enz. hebben, volgens prof. Von Bergmann, te ver geefs getracht stof machtig te worden. „Ot het voor geneesheeren geraden is, op het oogenblik naar Berlijn te gaan, betwijfelen wij. Waarschijnlijk zullen, zoodra er weder nieuwe entstof 'voorhanden is, cursussen worden opge richt, waar men de toepassing van het middel zal kunnen leeren en eerst dan zal men. met vrucht aldaar kunnen vertoeven." Gemengd nieuws. Texel, 26 Nov. Hedenmorgen kon men over ons eiland groote vluchten kievieten zien trekken, welke naar zuidelijker streken gingen, waaruit men meent tc kunnen opmaken, dat het winterweer eenigen tijd zal aanhouden. De kievit, welke bij zachte winters hier blijft, vertrekt, zoodra de grond te hard wordt tot het zoeken van voedsel. Jl. Vrijdagnacht werd op een achterkamer der derde verdieping van perceel 29 op het Oetgenspad te Amsterdam een diefstal met braak gepleegd bij S. Bakker, die afwezig was. Zijn echtgenoote was sedert eenige dagen ziek. Tusschen 12 en 2 uur werd de sluiting van de kamerdeur der vrouw met een krachtigen stoot verbroken en traden twee mannen binnen, door het zwartmaken van hun gezichten onken baar gemaakt. Een hunner trad onverwijld op de bedstede, waarin de zieke vrouw lag, toe en kneep haar de keel bijna dicht. Middelerwijl begaf de tweede zich naar de kast, waarvan de deuren met geweld werden afgerukt. Alles werd doorsnuffeld, maar niets medege nomen dan f400 aan bankpapier, dat in een sigarenkistje geborgen was, en twee rijksdaalders, die zich bevonden in een zilveren geldbeurs. De „Nederlandsche Staatscourant" heeft jl. Maandag,voor zoover menschenheugenis gaat,voor 't eerst een advertentie gekregen, welker plaat sing in het officieele blad niet verplicht was. Iemand annonceerde daarin „rouw-enveloppen,, rouwkaartjes, in alle soor ten en randbreedten, biedt in puike bewerking en ter spoedigste levering aan, de rouwpapierfa- briek van" (volgden naam en adres.) Ook zonder dat wij 't er bij zeggen, zal het duidelijk zijn, dat deze officieele aanbieding „ter spoedigste levering" uit Duitschland komt. Uit onze Koloniën. De „Jav. Ct." meldt Blijkens een door den commandant der naar de noordkust van Flores gedirigeerde expeditionnoire kolonnc onder dng- tiekcning van 12 drzer nfgezouden telegram, waren op den 1 lden de vau Kioem gekomen zendelingen n»ar het binnen land vertrokken cn dcnzelfden dng teruggekeerd, met het bericht dat de hoofden den 14den in het bivak zouden ver schijnen. De Kioemsche zendelingen verklaarden eenparig dnt op de vroeger door den gezaghebber Klei au genoemde plaatsen tin aanwezig is. Den 12de,n was de geheele kolonne iu hei bivak aan de rivier verecnigd, met uitzondering van twee aan het strand gebleven sectien infanterie. De gezond heidstoestand wns goed en de geest der troepen uitmuntend. Aanraking met de bevolking had nog niet plaats gehad. Verkoopingen. Zaterdag 29 November. Haarlem, 5 nam. In de Gouden Leeuw: Huis Jansstr. 18; pakhuis Hidderst. 1; 5 perc. hooi- of weiland ondèr Hanrlemmerliede en Spaarnwoude, gr. 5.12.1. Aanbestedingen. Zaterdag 29 November. Bnrsingerhorn, 12 ure. lletgemeentebcst.het bchnrden van de Schriugkaagpoldcrkade, tusschen de dorpen Bar.-ingerhorn en Kolhorn, ter lengte vanongev. 960 Al. met bijheb, werken, aanw. 28 Nov., m. 2 ure. Vacante Betrekkingen. Chef-bediende op een druk handels- en fabriekskantoor, vol komen hekend met boekhouden en de moderne talen; bon. f 1400. Adres A. Stuurman, boekh. te Zaandam, lett. X. X. Kaaiwerkers en bruggenbouwers aan de machinefabriek te Helmond. Machinist, bekend met locomotief- en smidswerkbon. f 10 per week,, met vrije woning. Adre3 Terwindt, tc West- Pannerden. Opzichter-teekeuanr (tijdelijk) over de werken aan de mon ding van de Kalkhaven te Dordrecht. Adres schriftelijk of in persoon vóór 29 Nov. aan het bureau der gemeente aldaar, Kromhout 17. Werktuigkundige (bekwaam) in een stroopapfnbriek te Raamsdonk, om het toezicht te honden op de stoom machines, ketels, enz. Adres, met opgaaf van verlangd salaris, bij de Directie aldaar. Stoomvaart en Scheepstijdingen. S u m a t r a (s.), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 25 November vau Soutlianipton. Prins Hendrik (s.), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 26 November van Port-Soid. Burgemeester den ïex (s.), van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 26 November te Suez, Rcinbcck (s.), van Betoum naar Hamburg, arri veerde 26 November te Nieuwediep, om de kolen voorraad aan te vallen. Marktberichten. Texel, 23 Nov. Koeboter 60 c. per Kg, Kip-eieren f 5 a 6 per 100 stuks. Hooi f 16 per 500 Kg. Koehui den 28 c. p. Kg., Paardenh. f 8 a 9 per stnk, wilde Een den 85 a 90 c., Hazen f 1.75 a 2, Talingen 40 a 45 c. wilde Konijnen 60 c., Wilsters 30 c. per stuk. Texel, 24 Nov.Commissiehandel. Vette Koeien f 175 a 230, Melkkoeien f 145 a 180, Kalfvaarzen f 115 a 125, Graskalveren f 35 a 60, Gelde Sehapen f 24 a 26, Werkpaarden f 120 a 180, Oude Paarden f 50 a 70, Big gen f 7.50 a 10 per stuk, vette Varkens f 23 c. per half Kg. 221 Paarden f 30 a 400 Stieren. 24 Geldekocien 140 a 2724 Kalfkoeien a 12 Vaarzen 80 a 150 Hokkel. a 12 n. Kalveren 10 a 25 420 Schapen 23 a 33 520 Lammeren 12 a 22 Schagen, 27 November. 4 Bokk. en Geit. f 25 mag. Varkens. 11 34 Biggen 40 Kippen 60 Eenden Boter p. kop Kaas p. kilogr. 2a 13 7 c. 45 a 125 50 a 70 85 a 95 20 a 25 Lijnolie onveranderdvliegend per 100 Kg. f 28.75, 1 Dec e§.75. 1 Jan .-Mei f 24, 1 Jnni-Aug. f 24.50. Raapkoeken f 52 a 80 per 1040 stuks. Lijnkoeken f 8 0 12 per 104 stuk9. Aardappelen: Fr. Dokk. Jammen f 2.50 a 3.25, dito Fran. f 2.50 a 3, dito Eng. f 1 80, Geld. Blauwe f 2.90 a 3, pruis Hamb. f 3.30 a 8.40, roode f 2.40 a 2.50, Zeeuw - sche Spuisehe Jammen f 3.50 a 4, dito Flakk. f3 a 3.50, dito blauwe f 3 a 3.10 per hectoliter. Veemarkt: 157 vette Kalveren, 1ste kw. fl en2dckw. f 0.80 per kg.; 30 nuchtere dito, f 7 a 11 per stuk; 173 vette Varkens 36 a 42 ct. per Kg. V i s s c h e r ij. Nieuwediep, 27 November. Sedert jl. Dinsdag kwam van <le groote visscherij alhier binucn de sloep Pernis, sch. Meijboom, met 900 schelv.. terwijl door trekkers 230 tal haring werd aangevoerd; sehclv. gold f 86 't honderd en haring f 3.25 a f 3.70 per tul. Texel, 24 Nov. De Noord/.cevisschirs brachten in de vorige week elders ter markt 1806 gr. en 1500 kleine en middels, tongen, 2 tarbotten, 600 roggcu, 1000 manden kl. schol cn 25Ö manden schar. Groote tong gold 50 a 00, kl. en middels. 10 a 25 c., turbot f 8 n 9, Rog f0.95al.10 per stnk; kl. schol f 1.50 a 2.75, sehnrf 1 a 1.50 p mand. Door de gnriiuleuvissehers werden 107 manden garnalen aangebracht, die door de kokerijen wcrdcu afgeleverd naar landen, Huil en Parijs. De m isselvloot verscheepte flinke hoeveelheden mosselen naar Londen cn Huil. Naar België werd eene goede partij alikruiken verzonden, tegen f 2.50 per Hl. De pnlingvisscherij leverde weinig op, de paling gold van 20 tot 60 c. per liulf Kg. Door de Noordzeevloot werd van f 50 tot 125 per schuit hesomd. Burgerlijke Stand van Helder, van Dinsdag- tot Donderdagmiddag. Gehuwd J. Nieuwbnurt cn J. M. de Vroome. C. Vink en T. Lastdrager. A. Laraeris cn P. Albers. 1'. Tromp en S. E. v. d. Kuijl. P. v. d. Hangen en M. F. de la Fonteijne. I. Klaassen en P. J. Holstijn. L. P. v. Dongen en J. C. vau Meteren. R. Ran en M. Lijding. C. P. Keijzer en W. C. D. Tophoff. BevallenM. C. Philips, geb. Hin, d. D. A, Bolk, geb. van de Graad', z. N. Postma, geb. Hoenson, d. Overleden A. Verheij, 58 jareu. C. Gomes, 20 maan den. Schagen, van 22 tot 25 November. Overleden A. Blaauboer, 81 j. en 11 m. Weerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet.) il P Windrichting en kracht. Bnrometer mM. Thermometer Cs. Stand. Afw. Stand. Afw. 26 27 27 12 12 O.t.N. 8 Kg. Oost. 4 Oost. 5 765.81 762.73 761.90 f 6.51 t 3.33 f 2.50 - 1.8 - 8.2 - 7.8 -7.9 -184 - 13.8 Uren. "Si W eêrsgesteldheid. Toestand van de zee. 26 27 27 12 8 12 0.72 0.82 0.73 Lichtbew., wind, vorst, koud. Lichthew., helder, felle vorst, id. Golvend, id. id. Aanmerkingen Van 25 op 26 Nov. gevroren 19 mill. ijs. 26 27 38 VerwachtingNoordoostenwind. Kip-eieren p. 100 700 a 750 E.-eieren a Laatste berichten. 27 November. De proclamatie van H. M. de Koningin weduwe-Regentes) in ons vorig nummer opge nomen, werd gisterenmorgen op plechtige wijze aan de alhier in garnizoen liggende troepen, aan de equipagión van de verschillende oorlogs schepen en aan de officieren, ambtenaren, minder gefimploieerden en werklieden van 's Rijkswerf bekend gemaakt. Naar men verneemt, is de samenkomst van de Vereenigde Vergadering der Staten-Generaal waarin H. M. de Koningin Emma den eed zal afleggen als Regentes en als voogdes over haar dochter, voorloopig bepaald op Vrijdag 5 December, den dag na de begrafenis van Z. M. den Koning. ADVERTENTIEN. Alkmaar, 24 Nov. Aangevoerd 3 Koeien f 150 n 270, 63 vette Kalveren f 40 a 92, 10 nuchtere id. f 14 a 22, 387 Schapen f 24 a 29 cn 22 magere Varkens f 12 a 15 per stuk 182 vette Varkens 40 a 49 c. p. Kg. Hoorn, 24 Nov. Op de heden gehouden veemarkt werden aangevoerd 343 stuks. De prijzen waren hoog, doch de handel traag. Bovenkarspel (Station), 24 Nov. Het vervoer van Bloemkool bedroeg in het afgeloopen jaar 150.000 stuks. Be prijs blijft vrij goed en wisselt af van f 3.50 tot 5 per 100 stuks. De prijs der Slaitkool is en blijft laag, nl. f 2 j a -3 50 per 100 stuks. Enkhuizen, 25 Nov. AardappelenGruaQes f a blauwe f 1.10 a 1.70 en blanke f 1.25 a 2.25 per half HLgrove Bloemkool f 2.a 2.50, roode Kool f 2.50 a f 3.en witte idem f 2.50 a 3.50 per 100 stuksPeren f 4.— a 6.Appelen f 4.a 6.groote gele Uien f 0.90 a 1.10, groote roode f 1.70 a 1.80 per H.L. 26 Nov. Aardnppelen Graafjes a blauwe •f J/.10 a 1.60 en blanke f 1.30 n 2.25 per half HL.grove Bloemkool f 1.75 a 2.25, roode Kool f 2.50 a 3, witte kool f 2.50 a 8.50 per 100 stuks Peren f 4.a 6 50, Appelen f 4 a 6. por HL.; groote gele. Uien f 0.90 a 1.groote roode f 1.70 a 1.80 per HL. Purmerend. 25 Nov. Aangevoerd 165 stapels kleine Kaas f 3-3.50, 3 stapels middelb. f 30,1146 Kg. Boter f 1.25 a 1.30 per Kg., 395 Runderen, 3 Stieren, 19 Paarden, 62 vette Kalveren f 0.80 a 1 per Kg., 138 nuchtere id. f 10 a 24, 183 vette Varkens 32 a 46 c. per Kg., 42 magere f 12 a 18. 342 Biggen f 4 a 8, 2435 Schapen cn Lumme len, Kip-eieren f 6 n 7 per 100 stuks, 540 Ganzen f2 25 a 3.50, 6 Zwanen f 8.50 per stuk. 30 Hl. Appelen, f 4 a 6 per Hl. Amsterdam, 26 Nov. Koolzaad op 800 K.G. Olie stil. Lijnzaad traag. Raapolie stil; vliegend per 100 Kg. f29.50,1 Bec. f28.75 1 Mei f 29.12}. Heden overleed onverwacht onze geliefde zuster ANTJE VERHEIJ, in den ouderdom van bijna 59 jaren. Namens familie en hare eenige dochter, P. V E R H E I J. Helder, 25 November 1890. J. A. MEIJER HOOFDGRACHT. Steeds in ruime keuze voor- radig Floconne, Frisé, liatiné 1 en Beaverin onderscheidene j kleuren, voor heerenoverjassen. Nieuwe Dessins in Winter- j f pantalons. enz. Ruime keuze. J. C. DE BOISONJÉ en ZOON; Hopende, evenals het vorige jaar, met.eenherhaaldbezoek vereerd te worden, Aanbevelend, 5 HOOFDGRACHT,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 3