schijnsel zelfs wat langer aan dan na de iste enting. De eetlust bleef echter normaal. Behalve dat een der proefdieren, een week na de laatste enting, gedurende 2 dagen wat kortademig was (de verzorger beweerde tengevolge van verslik ken), werd er niets bijzonders waargenomen; want dat 2 der jonge dieren beter groeiden dan de anderen, was, volgens varkenshouders, vol strekt geen vreemd verschijnsel en dit kunnen wij, dunkt me, ten volle beamen. No. 1 en 2 groeiden zoo goed als in de ge geven omstandigheden gewenscht kon worden (ik had n.1. verzocht de dieren niet te beschou wen als mestvarkens, doch hun goed onderhou- dingsvoedsel te geven). Den 19 November werden de dieren moed willig besmet, door afval van zieke varkens in het voedsel te mengen en dergelijke afval zoowel op het slijmvlies der neus als in gemaakte ver wondingen te smeren. Deze moedwillige besmet ting werd zonder de geringste teekenen van ziekte doorstaan. No. 3 en 4 der proefdieren werden den 29 sten November geplaatst in een besmet hok, waarin den 25sten, 2Ósten en 2;sten November achter eenvolgens 1 x varkens aan Rothlauf waren bezweken. Ook deze proef gelukte schitterend, want deze dieren, nu als mestvarkens beschouwd, groeiden als kool. Er moet tweemaal geent worden. De entstof moet direct 11a ontvangst gedruikt worden, wat niet altijd mogelijk is. Om de entingen vlug en geregeld te doen plaats hebben, is het noodig dat de eigenaars allen met hunne varkens op een bepaalde plaats komen, waar de dieren achtereenvolgens ingespoten worden. De wet maakt het vervoer onmogelijk. Als een ander middel noemde de heer Muijs de Wet. Dat is het middel hetwelk vele hoofden reeds heeft warm gemaakt en het nog steeds doet. Vat men de wet op zooals ze geschreven staat, dan is ze ten eenen male onuitvoerbaar, zoo zou men denken. Gedeeltelijk is dit waar. wanneer men gebrek aan ambtenaren had en vooral aan goede uitvoerders van.de wet. Werkt iedereen die met die wet te maken heeft, mede, dan is het wel te doen. Gaat men evenwel uit van het idéé dat de ziekte niet besmettelijk is en dat er eenige moeite noodig is tot voordeel van een persoon maar niet voor het algemeen, dan komt men op een groot strui kelblok. Iedereen moet met de zaak mede wer ken en dan kan het. Verleden jaar ben ik er persoonlijk getuige van geweest hoe velen met de wet ingenomen waren. Opmerkelijk is het dat in de gemeente Venhuizen in het jaar 1888 52 hokken zijn ontsmet en dat in 18S9 slechts twee dezer hokken zieke varkens hebben opge leverd. De vhiag is 1. of die hokken wel goed ontsmet zijn en 2. of de varkens reeds niet ver dacht zijn ingevoerd. In ieder geval was de ziekte in de buurt der ontsmette plaatsen wel degelijk en in hevige mate. Zoo geredeneerd, zal men spoedig meer adhaesie aan de wet schenken dan aan eene ent-methode. Volgens het oordeel van vele veeartsen is er toch nog veel leemte in de wet. Van daar dat er eene circulaire is gezonden aan alle gediplo meerde Veeartsen van Nederland om hun idee te verkrijgen omtrent de vlekziekte. Ten slotte vestigde Spr. nog de aandacht op een anderen vorm van varkensziekte, nl. de borstziekte. Dit is de zoogen. slappe ziekte. Zij heeft een 8 vormige bacterie en deze zetelt zich vooral in de ademhalingsorganen. Dit verloop is zeer spoe dig en de dood komt in weinige uren soms. De dieren krijgen plotseling verkleuring en eene zwelling langs den hals, beginnen te hoesten en krijgen stikkings-verschijnselen. Wat de behandeling en voorbehoedmiddelen in cluis de wet hiervan betreft, kan men gelijk stellen als die van de vlekziekte. Voor de lezing een aanvang nam, hadden de H. H. aanwezigen het genoegen, eene schurft- mijt te kunnen zien. Eene vergrooting van tach tig maal, was ruim voldoende, om flink den kop en een achttal pooten te zien. Deze soort van schurftmijt was de bermatocopteovis en komt vo'or bij schapen. (Sch. Ct.) Uit onze Koloniën. Cnracao, 7 November. De nlgcmeene gezondheidstoestand heeft hier den laatsteu tijd vrij wat te wenschcn overgelaten. Er is bijnn geen gezin, wnnrvnu niet een of ineer leden dour de influenzn zijn aan getast. Ilct is als het ware eene epidemie, die over dit eiland heentrekt. Gelukkig heeft deze ziekte niet zulk een hevig karakter als op vele plaatsen in Nederland en andere landen van Europa. Er zijn gelukkig weinig personen aan bezweken, dank zij vooral ous gunstig klimaat. Op St. Eustatius verkeert de bevolking in groote armoede tengevolge der ongewone droogte, welke aldaar gedurende dit jaar heeft gcheerscht. Van gouvernementswegc is eene hoeveelheid mcol en andere levensmiddelen heen gezonden om die aan de noodlijdenden uit te deelen. Ons stationsschip „Jolian Willem Friso" is jl. Dinsdag op een oefeuingstocht vertrokken en. zal, naar men mededeeld, 11a zijn terugkeer hiunenkort naar Bermuda stevenen, om aldaar in het dok eene reparatie nau lmt roer te ondergaan. Hoe jammer toch, dat Cura9ao nog altijd een droogdok mist Dan zouden dergerlijke herstellingen hier kunnen plaats hebben en onnoodige kosten vermeden worden. Aan het hoofd van het garnizoen alhier is een andere commandant opgetreden. Kapitein A. Conradi, die tot ma joor is bevorderd, vertrok per laatste Kon. W. 1. mailboot naar Suriname, en in diens plaats heeft kapitein E. A.van Romondt, die uit Paramaribo hierheen overgeplaatst is, het commando over onze troepen aanvaard. De heer Van Schelle, die, naar aan de „Java Bode" tele- graphisch werd meegedeeld, van „Flores" is geëvacueerd, lijdt aan zware malariak»ortsen en werd met de „Zwaluw" naar „Macassar" overgebracht, waar hij in het hospitaal is opgenomen. In zijne plaats is de thans te Semarang ver blijf houdende mijningenieur der 1ste klasse \V. Godefroy mei de voortzetting van het tinondevzock op Flores belast. Buitenland. Engeland. Er heeft te Londen een storm - achtige vergadering van Ieren plaats gehad. Parnell weigerde de zitting op te heffen. 45 leden ver lieten daarop de bijeenkomst en gingen in eene andere zaal vergaderen. Er dreigt weder een groote werkstaking onder de dokwerkers te Cardiff, die Maandag -zou uitbreken als niet aan hun eischen tot loons- verhooging en verminderden arbeid wordt vol daan. Duitschland. - De conferentie, ter behan deling van vraagstukken welke met het hooger onderwijs in verband staan, werd in tegenwoor digheid des Keizers geopend door den minister van Eeredienst en Onderwijs. Bij den aanvang der werkzaamheden ver klaarde de Keizer, hoe hij over de te behande len onderwerpen dacht. Het gold hier geene staatkundige, maar paedagogische vraagstukken. De school, zeide hij, had den strijd tegen so ciaal-democratie moeten overnemen. Sedert de rijkseenheid tot stand gekomen en Elzas-Lotha- ringen herwonnen was, had zich de eenheid ge handhaafd. Thans moest de jeugd worden aan gespoord tot beho.ud van het nieuwe staatswezen; de nationale grondslag mocht daarbij niet ont breken. De Keizer, die zelf indertijd op een gymnasium was, trok hevig te velde tegen de zoogenaamde klassieke opleiding. Om den gymnasiast recht te geven op een jarigen dienst, zou een eind-examen noodig zijn en voor de reaalscholen een getuigenis. Het woord van Hinzpeter„wie opleiden wil, moet zelf opgeleid zijn," kon van het gansche leeraars- personeel niet gelden. De jongeling moest ge vormd worden voor het practische, en de man moest niet door den bril van anderen, maar met eigen oogen de wereld beschouwen. Door de geestelijke overlading is de lichame lijke geschiktheid van de jongere kinderen der beschaafde klassen achteruit gegaan, zoodat zij voor de werkzaamheden in het leger minder deugen. Verontrust noemde de Keizer het toe nemen der bijziendheid. „Bedenkt," zeide hij, „welke nakomelingschap er voor de verdediging des lands noodig is. Ik zoek naar soldaten. Wij willen een krachtig geslacht hebben, dat ook als geestelijke aanvoerders en beambten het vaderland kan dienen." De door den Keizer gesproken woorden „dat alle zoogenaamde honger candidaten,. in het bijzonder de heeren journalisten, meestal ver- loopen gymnasiasten zijn," wordt door de „Frei- sinnige Zeitung" beantwoord met de lakonieke opmerking dat men, om een goed journalist te zijn, vrij wat meer bekwaamheid en kundigheden moet bezitten, maar dat dezulken dan ook beter bezoldigd worden, dan in eenig ander vak waar voor eene academische voorbereiding vereischt wordt. Ongeschikte lieden worden nergens zoo gauw aan den dijk gezet als bij de journalistiek. Het is tegenwoordig gemakkelijker, een invloed rijk beambte dan een invloedrijk journalist te worden. De „Natioual-Zeitung" en de „Reichsbote" laten zich uit in gelijken zin. De toevloed van zieken naar Berlijn ten gevolge van Koch's ontdekking heeft zulke afme- tingeu aangenomen, dat om te voorkomen dat de rijkshoofdstad aan een epidemie worde bloot gesteld, de president van politie jl. Zaterdag bij het stadsbestuur eene verordening indiende, waarbij uitbreiding van de reeds bestaande ontsmettings voorschriften tegen aanstekelijke ziekten wordt voorgesteld. De politie wenscht de ontsmetting tot alle ziekten zonder onderscheid uit te breiden. Het stedelijk bestuur echter wenscht deze gedwon gen ontsmetting alleen toe te passen op openbare verblijfplaatsen van zieken, namelijk op zieken huizen, herbergen en, voor zoover zij een open baar karakter hebben, op pensionaten en kost huizen. Met deze beperking heeft 't de politie-ver- ordening goedgekeurd. Zij zal terstond worden afgekondigd. Noord-Amerika. Vier escadrons cavalerie zijn gezonden ter versterking der troepen, die, naar gemeld wordt, ongeduldig beginnen te wor den over de afwachtende houding waartoe zij gedwongen zijn. Al de kolonisten aan de Che- yenne-rivier hebben van de autoriteiten waar schuwingen ontvangen. De troepen te Fort Lagon bekwamen order zich gereed te houden om op te trekken naarDakota. Van vele plaatsen vluchtten de kolonisten. Kolonel Cody (Buffalo Bill) seinde aan de „N.-Y. Herald", dat hij den toestand als hoogst ernstig beschouwd en dat, indien 't lente was, de oorlog ongetwijfeld reeds zou zijn uitgebroken. Reuter seint uit Washington, dat President Har- rison aan kolonel Cody heeft bevolen het opper hoofd Sitting Buil niet te arresteeren. Chili. De toestand schijnt, volgens bericht uit Santiago, alhier zeer gespannen te zijn. Men denkt dat öf het Minesterie zal vallen, óf dat er een omwenteling zal plaats hebben. Gemengd nieuws. Aan 's Rijks munt is een bronzen medaille geslagen ter grootte van 53 millimeter middellijn, ter herinnering aan de Regeering van Koning Willem III. Maandag 1 dezer is op de Noordzee, bij Terschelling, benoorden het dorp Hoorn, een visschersvaartuig omgeslagen, waarop, behalve de bemanning, ook de heer v. d. V. was, die meermalen mede uit visschen ging, en een meisje van 14 jaar, dochter van den schipper. Vermoedelijk zijn de opvarenden allen gered door een Engelsche vischsloep, welke in de na bijheid van den omgeslagen botter gezien is. Althans lijken zijn niet aangespoeld, en dit had, indien iemand was omgekomen, zeker moeten geschiedeu door de richting van wind en stroom. Intusschen heerscht er zeer verklaarbare en groote ongerustheid over de vermisten. Het bericht, dat van de matrozen, die bij de begrafenisplechtigheid in den stoet waren op genomen, des avonds vijf man weiden vermist, is, naar wordt medegedeeld, niet juist. Het doet ons genoegen, zegt het „Vad", te constateeren dat allen tijdig present waren. Sedert eenige dagen zijn vier of vijf kweekelingen van het opleidings schip te Amsterdam zoek wij vermoeden, dat dit den berichtgever in dwaling heeft gebracht. Te 's Hage is jL Maandag met Militaire honneurs begraven de heer J. G. A. Van Deinum, gep. matroos iste kl., ridder der Mil. Willems orde 4de kl. De Vereeniging „Het Eereteeken" was vertegenwoordigd. Maandag 1 dezeriste Oude Tonge een drama afgespeeld, dathoogst waarschijnlijk een menschen- leven zal kosten. Een jongeling zat in een koffiehuis gemoede lijk te redeneeren. Terwijl hij daar zat, kwam er een beruchte voorvechter binnen, maakte ver tering en weigerde te betalen. Dit ging zoover, dat hij eerst den zoon en daarna de vrouw des huizes mishandelde. Hierop riep de vrouw de hulp van genoemden jongeling in, om haar te ontzetten en tevens den geweldenaar uit de deur te zetten, wat ook geschiedde. Deze laatste wekte daarop zijn broeder, die thuis reeds te bed lag, en wapende zich met steenen in een doek, om daarmede te kunnen slaan, ter wij F de ander een mes nam. Zoogingen zij te zamen de herberg binnen en wierpen zich op genoemden persoon. De een sloeg den jon geling met de steenen op het hoofd en de ander bracht hem met zijn mes een steek in den onder buik toe, zoodat de jongeling bewusteloos op den grond viel, en de getuigen niet anders dachten, dan dat de dood onmiddellijk zou volgen. Hierop vertrokken de geweldenaars zonder een woord te spreken, even alsof er niets was gebeurd. Volgens de verklaring van den dokter verkeert de gekwetste in levensgevaar. De daders zijn nog niet in hechtenis genomen. De rechtbank van Triest heeft gravin Car- lotta Badini, die door mishandeling den dood van haar stiefdochter veroorzaakte, tot 16 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Er loopt nu een gerucht, dat „Jack the Ripper" thans in Zwitserland zou zijn. In het bosch van Neubruck, bij Bern, heeft men een jonge boerin vermoord gevonden, wier lijk op dezelfde wijze verminkt was als de slachtoffers van den beruchten vrouwenmoordenaar. Door hfet hof van assises te Nottingham is een 53-jarige straatwerker, William Poulton, tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld, wegens de gruwelijkste en meest onnatuurlijke mishande lingen, gepleegd aan zijn 19-jarige dochter Nelly, een misvormd, idioot-achtig meisje. In de diergaarde te Berlijn is het lijk gevonden van een zelfmoordenaar, de zoon van den chemist Haensel te Warnsdorf, die verdacht werd zijn vader en twee dienstboden onlangs te hebben vermoord. Voor een „vermakelijke Latijnsche spraak kunst" aangeboden. In een hoofdartikel van het „Dagblad" wordt gezegd, dat de wapenspreuk van Koningin Emma is „Sub Palma Pondere Crescit". Een jeugdige gymnasiast zou dat wellicht ver talen onder een palmboom neemt het eieren leggen toe. De spreuk luidt: „Palma sub poudere crescit". d. de palmboom groeit tegen de verdrukking in. Ingezonden Stukken Voor den inhoud stelt de Redactie zicli niet aansprakelijk.'] Geachte Redacteur I Ik weet niet, of ge de jaarlijksche Zanguitvoering van „Eupkonia" hebt bijgewoond. Zoo niet, dau kan ik u ver zekeren, dut het een avond van geuot was. De liederon, zoowel uit do eerste als tweede afdeeling werden, dank zij de bekwame leiding van den heer Kuyk uitmuntoud gezongen. Hot „Alles wel" wns heel lief en „Gods liefde" maakte merkbaar iudruk. De operette „Rhodia" bracht menigeen iu verrukking, niet het minst de „Apotheose", waarvan ook den heer Maalsteed een deel der eere toekomt. Of er dan niets tc misprijzen viel NatuurlijkDe heer Kuyk zelf zal ous toegeven, dat sommige woorden Doch neen. Geene aanmerkingen. Het avondje was te schoon. Hoge „Euphonia" nog vele jaren uit de „prullemand" blijven W. W. Helder 9 December 1890. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prinses Sophie (s.), van Batavia naar Amsterdam vertrok 6 December van Padaug. Koningin Emma (s.), van Batavia naar Amsterdam passeerde 6 December Perim. Prinses A in a 1 i n (3.), van Amsterdam naar Batavia arriveerde 7 December te Southampton. Prinses Wilhelm ina (s.), arriveerde 7 December van Amsterdam tc Batavia. Voorwaarts (s.), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 8 December van Port-Said Marktberichten. Texel, 4 Dec, Gevischt Zeegras f 2.50 a 3.25, gemaaid id. f6 a 7.50 per pak van 100 kg.; Tarwe fS a 8.75 Haver f3.50; Gerst f5 a 6.25; groene Erwten f8 a 9 en vale id, f9,50 alles per HL.Aardappelen f 2 a 2.50 per IJl. Terschelling, 6 Nov. Het Zeegras schijnt tegen woordig meer gevraagd te worden, althans de hier aanwezige voorraad is geheel verkochthet kan echter zijn dat er nog gevischt Zcogrus in voorrund is, doch dau is het weinig. Kip-eieren f5 11 5.50; Botor fl a 1.20; Eenden fl a 1.15; Pijlstaarten 60 a 70 et.; Smienten 40 a 70 ct. on Talings 25 a 35 ct. Door het ijs liggen de beurtschepen op Amsterdam thans stil. Alkmaar, 5 Dec. Aangevoerd 311 stapels Kaas, wegende 95,211 Kg. Kleine, commissie en middelbare f 32 per 40 Kg. Alkmaar, 6 Dec. Aangevoerd: 20 nucht. Kalveren, f 10 a 24; 224 Schapen, f 16 a 2069 mag. Varkens, f 11 a 15 261 Biggen, f 4 a 712 Bokken en Geiten, f 3 a 10; 6 Koeien, f 140 n 200; 8 Paarden, f 40 a 80, alles per stuk. Boter 80 a 90 c. per kop. Kip-eieren f 7 a 8 per 100. Hoorn, 5 Dec. Aangevoerd 356 Sehapon, f20 a 27 per stuk 40 Varkens, 36 a 48 ct. per Kg. Hoorn, 6 Dcc. Tarwe f 7 a 9, Gerst f 6 a 6, Ilavcr f 3.60 a 4.25, witte Erwten f 9.50 a 11, grauwe f 11.50 a f 13, groene f 12.50 a 16, vale f 12 a 15, bruine Boonen f 11.50 a 13.25, Karwciznad f 9 a 9.25 per Hl. 14 Paarden, f 40 a 160100 Lammeren, f 16 a 214 Kalveren, f 12 a 18 60 Varkeus, f 8 a 16; 2 Zeugen, f 25 a 39; 157 Biggen, f 5 a 8; 50 Kippen, f0.40aL30, alles per stuk. 700 Kip-eieren, f 6 a 6.50 per 100 stuks. 1350 kop Boter, 65 a 70 c. per kop. Amsterdam, 5 Dec. Weekbericht. Margarine. De vraag blijft voortdurend zeer gering, terwijl de voorraden voortdurend toenemen. Dientengevolge worden lagere prijzen vervracht. Fijne Zaden. Slechts klciuc ordertjes werden uitgevoerd. Prijzen nagenoeg onverauderd, doch voor Karweizaad iets vaster. Brnin Mosterdzaad gold f 24.50 a 26geel Mosterdzaad f20 a 23; Kanariezaad fll a 11.25; nlies per 100 Kg.; Karweizaad 1889r f 10.25, id. 1890r 1'9.25 en blauw Maan zaad f 14.50 a 16 alles per 50 üg. Koolzaad nog steeds zouder attentie. Lijnzaad flauw; Bombay tot f268; Petersb. f333. Londen, 4 Dec. Aangevoerd2700 Runderen, 10000 Schapen en Lammeren, 25 Kalveren, 80 Zwijnen. Prijzen: Runderen 2-4 a 5Schapen en Lammeren 4-8 a 6—2, Kalveren 3—4 a 5-4, Zwijnen 2-6 a 3-6. V i s s c h e r ij. Nieuwediep, 9 Dec. Sedert jl. Zaterdag werden alhier door 02 korders en beugers 30 tot 100 schel v., 3 tot 12 Icabelj., 5 tot 20 roggen, 45 tougen, 4 tot 12 mandjes kl. schol en 1 tot 3 manden schar en door trekkers 150 tal haring aangevoerd; schelv. gold f 27 a 31 't honderd, kabelj. f 1.50, rog f 1.40 a 1.60, tong 80 ceut per stuk, kl. schol f 2 a 2.25 per mandje, schar f 1.20 per mand en haring f 4.25 a f 4.50 per tal. Terschelling, 6 Nov. In den loop dezer week is cr nf en toe nog al wat visch gevaugen, zoo ongeveer van 150 tot een enkele 450 stuks scbclvisch, wnarvoor f18, 22 a 24 werd besteed. Naar *t buitenland werden verzonden 288 manden visch. Voir garnalen betaalt men thans f2.50 a 2.75. Andere visch werd niet aangevoerd. eVe^rk. Waarnemingen te Helder (Laudskeet.) Windrichting a g mM. CB. 'M, en kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. 7 12 O.t.N. 4 Kg. 768.53 t 8.73 0.0 - 5.0 8 12 O. 7 761.57 4.67 - 2.4 - 7.3 9 8 O.t.Z. 5 765.44 f 5.54 - 3.4 - 7.5 9 12 O.t.Z. 1.3 766.07 t 6.17 - 2.2 - 7.0 W eêrsgesteldheid. Bew., vriez., goedw. Helder, vorst, kond, goedw. 0.89 0.87 0.93 12 0.87 id. Van fi op 7 dezer gevroren 17 en vau 8 op 9 24 mM. VerwachtingZuidoostenwind. de zee. Weinig golv- Golvend. Sleehtwatcr. Vlak. iM. ijs, vau 7 op 8 i Gemeente Helder. Uitkomsten der beproeving van het gas voor de straatverlichting in de maand November 1890. Lichtsterkte in kaarsen Zwavelgchalte in 100 kub. voet gas, ingrains Zwavelwaterstof Ammoniagelialte iu 100 kub. voet gas, in graius Druk iu millimeters op den watermanometer. Van zonsondergang tot middernacht. Vnn middernachttot zons- Bij het contract bepaald. Bij de beproeving bevonden. mag niet aanwezig zijn. tijd des daags 15 13.6 9.4 niet aanwezig. 5.2 35 tot 30 30 tot 25 25 tot 20 Burgerlijke Stand van: Helder, van Zaterdag- tot Dinsdagmiddag. Bevallen: E. Trieblinig, geb. Ton, z. J. Kocli, gcb. Buyloiulijk, d. T. do Boer, goh. Buijs, d. J. Bot, geb. Bijl, d. N. J. Donker, geb. Kraan, z. Overleden O. Bossert, 39 j. A. M. O. Asnin, 18 j. H. Smids, 27 jaren. G. de Roos geb. Winkel, 51 j. Le venloos aaugegeven 1. Politie. Gevonden voorwerpen. Adres Bureau I: 1 handschoen, 1 hondenhalsband met penning 57. Laatste berichten. 9 December. De Zangschool „Euphonia" gaf gisterenavond in Tivoli hare jaarlijksche uitvoering en heeft daarmede, als gewoonlijk, veel lof ingeoogst. De negen zangnummers, waaruit de beide eerste afdeelingen waren samengesteld, werden door de jeugdige zangeressen en zangers op uitnemende wijze voorgedragen. Niet het minst viel „De prullenmand" (coupletten), door eenige jonge dames ten beste gegeven, in den smaak van het talrijk publiek. De operette „Rhodia", waarmede de uitvoering werd besloten, zette de kroon op dezen avond. Op verdienstelijke wijze werd deze uit 5 tafe- reelen bestaande operette, die op ons den indruk maakte eenige overeenkomst te hebben met het vroeger opgevoerde „Sneeuwwitje", vertolkt. De apothéose, den droom van „Rhodia" voorstellende, maakte, door bengaalsch licht beschenen, een keurig effect, dank ook de goede zórgen, door den lieer Maalsteed aan het decoratief besteed. 't Is zeker onnoodig te zeggen dat de uitvoe ring door een prettig bal werd gevolgd, waar ieder, oud en jong, zich op zijne wijze kostelijk amuseerde. De heer Kuijk heeft weder voor de zooveelste maal getoond een verdienstelijk zangonderwijzer en een gewaardeerd kindervriend te zijn Scharwoude. Van 36 inschrijvingen voor den bouw van de kerk, enz., alhier, onder be heer van den architect A. Stoutjesdijk, te Hoorn, was de laagste die van den heer H. Vollewent te Hoorn, voor f 9964. Het werk is, behoudens hoogere goedkeuring, gegund. /VDVÊRTENTIEN. mmm 12èjarige Echtvereeiiiging van Jb. DUINKER en E. DOMBURG. Zwammerdam, 13 Dec. 1890.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 3