Verfaille doet uitkomen dat eerst zeer onlangs de Hoofd, omslag, zoomede liet aantal opcenten op dc Personeele belasting is verhoogd hij zou er daarom beslist tegen zijn den omslag opnieuw te verhoogen en vraagt, in verband hiermede, van den Voorzitter toezegging dat de uit de leening voortvloeiende kosten uit de gewone middelen zullen kunnen wor den bestredeu. De Voorzitter kan deze toezegging niet beslist doen, doch is er persoonlijk van over tuigd dat, bij zuinig beheer, die f 4000 wel gevon den zullen kunnen worden. Uit de rekening over 1890 zal eerst moeten blijken of er geld overschiet, om in 1891 de kosten te kunnen bestrijden. De heer Verfaille is met dit antwoord niet voldaan. Hij verlangt zekerheid, dat de lasten niet zullen worden verhoogd en kan deze niet worden ge geven, dan is hij tegen het leeningsplan. De heer Van Neck zegt dat uit de rekening over 1890 zal kunnen blijken of er geld genoeg overblijft voor 1891, maar daarom is 't nog niet zeker dat in 1892 en volgende jaren de lasten der leening uit de gewone middelen zullen kunnen worden betaald. De heer Franken gelooft met den Voorzitter dat de kosten hoogstwaarschijnlijk wel uit de gewone mid delen gevonden kunnen worden. Mocht 't echter noodig zijn of worden, de belasting te verhoogen, dan zou hij er tegen zijn dit op den Hoofd. Omslag alléén te verhalen. Spr. zou in dat geval wenschen voor te stellen tot het heffen van straatbelasting over te gaan door eene zoodanige belasting zou men ook uitwonende huiseigenaren en zedelijke lichamen, in bet bezit van gebouwde eigendommen, kunnen doen bijdragen. De heer Vos vraagt naar aanleiding van een daaromtrent in het Tijd schrift „Vragen des Tijds" voorkomend opstel of straatbelasting, die slechts in twee gemeenten in ons land (Amsterdam en Maastricht) wordt geheven, mag worden toegepast, wat de heer Franken beves tigend meent te kunnen beantwoorden. Z. i. kan de rechtsgeldigheid der straatbelasting niet meer worden ontkend, nu twee gemeenten deze toepassen en 't is een uitstekend middel om de meerbezittenden ook meer evenredig in de lasten te doen bijdragen. De Voorzitter, 't nut eeuer belasting als de bespro kene erkennende, zegt toe daarop ter gelegener tijd te zullen terugkomen, met welke toezegging de heer Franken zich tevreden stelt. Op eene desbetref fende vraag, bekomt de heer Over de Linden van den Voorzitter ten antwoord dat het plan bestaat de leening te sluiten tegen eene rente ad 4°/0 a pari. De heer Van Twisk somt nogmaals de bezwaren op, die de scheepvaart van een brug bij de Windsteeg zal ondervinden en beveelt daarom aan, deugdelijk te onderzoeken op welke plaats de brug op de beste wijze zal kunnen worden gebouwd. De Voorzitter verzekert dat alle bezwaren zijn uit den weg geruimd en dat verschillende proeven, o. a. met de „Anna Cornelia" genomen, hebben bewezen dat de brug geen bijzonder gevaar voor de scheep vaart zal opleveren. Na eenige onderlinge discussie, wordt het lee- nings-voorstel van B. en W. nu in stemming ge bracht en met 9 tegen 6 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Hordijk, Klik, Van Neck, Over de I.inden, Van Twisk en Verfaille. Vervolgens wordt, op voorstel der Voorzitters, het Dag. Bestuur gemachtigd de leening uit te schrijven tegen 4°/0 a pari. Deze machtiging werd verleend met 10 tegen 5 stemmen tegen stemden de heeren Klik, Van Neck, Over de Linden, Van Twisk en Verfaille. Naar aanleiding van een adres omtrent het aan leggen van telefoonverbindingen in deze gemeente, door den heer J. Pot, te Alkmaar, tot den Raad gericht, geschiedt voorlezing van de voorwaarden, waarop adressant voor den tijd van 30 jaren con- sessie verlangt voor het aanleggen, hebben en ge bruiken eener telefonische verbinding in de gemeente Helder. Uit een en ander blijkt dat het de bedoe ling van den adressant is, bet Centraal-telel'oonkantoor te vestigen in bet Politiebureau aan het Molenplein en de telefoon aldaar te doen bedienen door den wachthebbenden agent van politie. In de voor waarden komt de bepaling voor dat de draadspan ning niet hooger mag zijn dan 500 Meter. De heeren Hordijk en Van Neck zijn van oordeel dat eene spanning van 500 M. voor deze gemeente te groot is. Dit gevoelen wordt door den Voorzit ter niet gedeeld. De heer Korver vraagt welk voordeel door de gemeente uit de consessie zal worden getrokken. Alleen gratis-aansluiting van de gemeente-gebouwen, zegt Voorz. De heer Korver vindt dat dit niet opweegt tegen 't genot voor den consessionaris, om van het Poiitiebureau gebruik te mogen maken. 't Komt den heer Van Neck de rentmeester. „Ach, Engels, ik wou dat hij: hier vandaan was," zuchtte zij, onwillekeurig omziende. „Ha, ha, waait de wind uit dien hoek?" lachte Engels, dat hij schudde. „Nu juf frouw Dolores, ik zal hem vandaag nog zijn pas geven. Wij beiden, hij en ik name lijk, wij zijn elkander niet geheel vx'eemd meer, weet ge? Ach, wees toch onbezorgd. Ik heb hem reeds vroeger een wenk gegeven." „Om Godswil, EngelsHij blijft toch altijd mijn gast, bedenk dat toch." „Papperlepap, juffrouw Dolores," riep de oude rentmeester verachtelijk. „Luister: een bedekte waarschuwing begrijpt dokter Slim even goed als een duidelijke wenk, want hij is doortrapt genoeg, dien bloedzuiger, maar een bedekte waarschuwing wil hij niet ver staan. Met zulke lieden is niet anders aan te vangen, dan ze duidelijk te zeggen waar het op staat." „Neen, neenzeïde Dolores tegenstrevend. „Ik wil niet hebben dat baron Alfred in zijn stiefvader beleedigd wordt." „Baron Alfred Nu, die weet precies wat hij aan den hooggeleerde kunstcriticus heeft, daar kunt ge u op verlaten." Overigens neem ik alle gevolgen voor mijne rekening. Met deze woorden scheidden zij. Dolores ging weder het park in en Engels liep den Valkenhof om en trof juist Rusz en zijne vrouw aan, die in de koele schaduw van den noordelijken vleugel zaten, zij breiend, hij lezend. (Wordt vervolgd.) voor, dat dc bediening van de telefoon in 't Politie bureau het publiek niet voldoende zekerheid geeft.. Wanneer toch dc dienst het nuodL? maakt, moet bok de wachthebbende agent liet bureau verlaten en de bediening zou in «lat geval geheel ontbreken. {De bepaling, dat gevraagde verbindingen niet. mogen [worden geweigerd zonder toestemming van Burg. [en Weth., geeft mede aanleiding totdiscussie. |De heer Van Neck meent dat deze bepaling zeer (rekbaar is. De kosten van aansluiting zullen varieeren [van f 25 tot f75; wanneer nu de heer Pot eene aansluiting wil weigeren, dan behoeft bij slechts zoodanigen hoogen prijs op te geven, dat men daar door wordt afgeschrikt. De Voorzitter zegt dat dit eene particuliere aangelegenheid is, die door den heer Pot dient te worden geregeld. De variatie n de prijzen van aansluiting zal, volgens Voorz., dienen e worden behoudenwijl 't toch niet aangaat voor iedere aansluiting, zonder rekening te houden met den afstand tusscheu het aan te sluiten perceel en het centraalbureau, dezelfde prijs te bepaleu. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen, zou de beer Verfaille een bepaalden prijs per strekkenden meter willen vaststellen, Deze spr. acht het echter wenschelijk dat den leden gelegenheid worde gege ven, nogmaals van de plannen en concept-voorwaar den kennis te nemen en stelt daarom voor, de verdere behandeling dezer aangelegenheid tot de volgende vergadering te verdagen, waartoe met eenparige stemmen wordt besloten. ^-Alsnu wordt, mede met algemeenë stemmen, op hun daartoe gedaan verzoek, respectievelijk met in gang van 1 en 15 Januari a. s., eervol ontslag ver leend als onderwijzeres aan mej. C. li. Eikema en als onderwijzer aan den heer H. Uurbanus, de eerste wegens vertrek naar Scheveningen, laatstgenoemde wegens zijne benoeming te Kampen en te Doesburg. Verder wordt, op voorstel des Voorzitters, goedge keurd de overplaatsing van den onderwijzer J. J. Janzen van school No. 1 (Koegras) naar school No. 4 en van de onderwijzeres D. Hoogendijk van scliool No. 2 (Huisduinen) naar school No. 7a. Mededeeling geschiedt van een ingekomen schrijven van het Bestuur van 't Algemeen Weesbuis, houdende het verzoek de aan het Weeshuis te verleeneu sub sidie met f 700 te verhoogen, tot het verstrekken van winterjassen en mantels aan de weezen. Reeds dadelijk geven verschillende leden door applaus van hunne instemming met dit verzoek blijken. De heer Van Neck vraagt echter, met welk bedrag de sub sidie, tengevolge van dezen maatregel, verder jaarl. zal moeten worden verhoogd. Zulks is den Voor zitter nog niet bekend, 't Is evenwel het Dag. Best. op gevallen, dat reeds dadelijk r.ulk een groote som wordt gevraagd. Voorzitter meeut verder de noodzakelijk heid van den voorgestelden maatregel te mogen betwijfelen, wijl toch zoovele andere kinderen van allerlei stand, ook tijdens de thans lieerschende koude, zonder jas of mantel worden gezien en een jas moetende dienen tot -beschutting tegen de koude door de jongens meestal voor andere doeleinden wordt gebruikt.. Dus vreezende dat het jassenstelsel niet zal voldoen, stelt Voorz. de vraag of 't niet mogelijk en beter zal zijn de onderklee- ding voor de wcezen 's winters uit donkerder en dikker stof te vervaardigen. De heer Verfaille stelt, voor hieromtrent het advies van Regentes van 't Weeshuis te vragen. De heer Bakker brengt in 't midden, dat reeds sedert langis gebleken dat, ofschoon de onderkleeding voldoende wordt geacht, de dekking van <le weezen 's winters te dun is. Toen nu in de jougste zitting van den Raad stem men opgingen, om die kinderen van jas of mantel te voorzien, heeft het Bestuur van 't Weeshuis de gelegenheid gretig aangenomen om daarvan ten behoeve van de weezen partij te trekken. Hij hoopt daarom dan ook dat de Raad zijnen steun zal verleenen om de voorgestelde verbetering in de kleeding der weeskinderen tot stand te brengen. Hierop in stemming gebracht, wordt dc gevraagde subsidie ad. f700 met algemeene stemmen verleend. Vervolgens hebben verschillende stemmingen plaats ter benoeming van a. Lede» van 't Bestuur van het Algemeen wees huis, waartoe worden herbenoemd de heer Mr. D. P. H. Aberson en Mevrouw Jelgersma, respectievelijk met 12 en 14 stemmen; op den heer A. C. Roem werden 3 stemmen en op mevrouw Von Oterendorp- Koorn 1 stem uitgebracht. b. Leden van het Burgerlijk Armbestuur, wegens periodieke aftreding van de heeren G. Moorman en A. Klik en het bedanken van den heer J. Oort- gijsen. Door het Burgerl. Armbestuur werden vol gendedubbeltallen ingezonden in de vacature, de heert» A. Klerk en J. de Vries en verder de heeren G. Moorman en G. Koppen, A. Klik en P. F. Mar- melstein. De heer Korver merkt op dat de heer Klerk, Hoofd eener gemeeuteschool zijnde, niet voor eene benoeming in aanmerking kan komen, wat door den Voorzitter wordt beaamd. De beer Vos doet evenwel uitkomen, dat van de hierop betrek king hebbende wetsbepaling door Gedep. Staten ontheffing kan worden verleend. Benoemd wor den nu de heeren A. Klik, J. de Vries en G. Kop pen, onderscheidenlijk met 14, 12 en 10 stemmen, terwijl op de heeren Klerk 4 en Moorman 2 stem men werden uitgebracht. De heer Klik verklaart zich, op eene desbetreffende vraag van den Voor zitter, bereid zich deze herbenoeming te laten wel gevallen. c. Vier leden der Commissie van bijstand voor de gemeentewerken, 3 wegens periodieke aftreding en 1 ter voorziening in de Vacature-Van Wijngaar den. Bij eerste stemming worden herbenoemd de heeren J. Hoogenbosch, J. Verfaille en T. C. Govers, resp. met 14, 13 en 11 stemmen, terwijl bij de volgende nieuwe stemming den heer Klik met 9 stemmen werd gekozen, ter voorziening in de va cature. d. Drie leden der Commissie van bijstand voor de gemeentereiniging, waartoe, resp. met 14, 13 en 11 stemmen, worden herkozen de heeren W. J. van Neck, J. Hoogenbosch en A. Klik, die zich deze herbenoeming laten welgevallen. Tot leden van het Stembureau worden, ten dienste der in 1891 plaats hebbende verkiezingen, bij accla matie benoemd de heeren J. Verfaille, W. Bakker Hz. en J. Hoogenbosch, onder bepaling dat de overige leden van den Raad, indien noodig, als leden-plaatsvervangers zullen optreden. Op eene desbetreffende vraag van den heer Korver, deelt de Voorzitter mede dat, wanneer tot de inrichting van een tweede Stembureau mocht worden besloten, de plaatsvervangende leden aldaar zitting zullen moeten nemen. Met eenparige stemmen wordt liet 2<le aanvul- lings-kohier van den Hoofdei, omslag vastgesteld t t een bedrag van f443.14. Voorlezing geschiedt, van een adres van den beer D. de Vries alhier, houdende bet aanbod om het gedeelte Heldersche kanaal, gelegen tusschen het Westplein en de Postbrug, voor zijne rekening te dempen en te riolecren, de boorden van dat deel van het kanaal van trottoirs te voorzien en de Postbrug te verleggen naar de Windsteeg en zulks op voorwaarde dat in ruil daarvoor aan adressant worde overgedragen het alsdan overgebleven ge deelte kanaal, om hetzelve te bezisen als bouwter rein (zie ons vorig nummer). De Voorzitter acht dit adres zeer gewichtig en stelt daarom namens B. en W. voor, eene Commissie uit den Raad te benoemen en deze op le dragen met het Dag. Bestuur het plan te onderzoeken en den Raad van prae-advies te dienen. De heer Van Neek doet uitkomen dat het adres in strijd is met de daarbij overgelegde teekening, wijl de adressant verzoekt het overgebleven gedeelte kanaal te mogen dempen, dat is dus het geheele kanaal, tot aan de Willemsbrug. De heer Korver acht de benoe ming eener Commissie" overbodig, daar 't z. i. op den weg ligt van de Commissie van bijstand voor de gemeentewerken, deze zaak te onderzoeken en den Raad van advies te dienen. De heer Over de Linden meent de vraag te mogen stellen, of 't voorstel door den heer De Vries wel ernstig ge meend is. Spr. wijst er op, dat van den Kanaal- weg en do Kerkgracht twee steegen zouden worden gemaakt, wat er zeker niet toe zou bijdragen het aanzien van dat deel der gemeente te verhoogen. Gesteund door den heer Van Neck, doet de heer Over de Linden daarom 't voorstel het adres niet voor behandeling vatbaar te verklaren, hetwelk, in stemming gebracht, met 9 tegen 5 stemmen wordt aangenomen. Tegen het voorstel stemden de heeren Bakker, Franken, Klik, Korver en Vos de heer Verfaille onthield zich van stemming. Voor kennisgeving worden aangenomen 1. Een schrijven van den Directeur van het Ka binet des Konings, houdende, naineus H. M. de Koningin-Regentes, dankbetuiging voor 't adres van rouwbeklag, bij het overlijden des Konings door den Raad ingezonden. 2. Een brief van den heer D. J.Jvan Wijngaar den, de mededeeling inhoudende, dat hij, wegens vertrek naar Amsterdam, ophoudt lid te ziju van den gemeenteraad en van de commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. 3. Mededeeling van HH. Gedep. Staten dezer provincie, dat goedgekeurd is de rekening en ver antwoording der dd. Artillerie-Schutterij over den dienst van 1889. 4. Beschikking van Gedep. Staten op een inge komen bezwaarschrift tegen aanslag in den Hoofd. Omslag van A. J. Bohlen, wiens aanslag onveran derd wordt behoudenen op een adres van G. 11. Staring, bootsman bij de Marine, betreffende het aan een verkeerd adres bezorgen van zijn aanslag biljet voor den Hoofd. Omslag, wien is kennisge geven dat eene beslissing hieromtrent niet behoort tot de bevoegdheid van Ged. Staten. Gelezen wordt een adres van den met ingang van 1 Nov. jl. eervol ontslagen politieagent W.G. F. Roeffel, inhoudende de mededeeling dat hij van het hem toegekende pensioen niet in staat is zijn gezin naar bebooren te onderhouden. Nadat de heer Govers heeft gevraagd of er geen kans bestaat, het bedrag van het aan adressant uit te keeren pen sioen te verdubbelen en daarop van den Voorzitter een ontkennend antwoord beeft bekomen, wordt ook dit adres voor kennisgeving aangenomen. Op een adres van den heer P. Kunst, verzoekende om tot makelaar in alle vakken (art. 65 W. v. K.) te worden aangesteld, wordt eenparig gunstig be schikt. Voor kennisgeving worden nog aangenomen adres sen van den heer M. L. van Gelder en van Mej. de wed. Buskelman, houdende reclame tegen hunne aanslagen in den Hoofd. Omslag. Bij de nu volgende rondvraag merkt de heer Korver op, dat door de onderwijswet wordt voor geschreven dat aan eene school, waar meer dan vier onderwijzers werkzaam zijn, twee dier onder wijzers de hoofdakte moeten bezitten. Z. i. is van deze bepaling bij de aanstelling van een onderwijzer aan school No. 7b afgeweken. De beer Vos deelt mede dat liet genoemde voorschrift bier niet van kracht is, wijl één onderwijzer boven de for matie is. De heer Bakker toont de wenschelijkheid aan het gebouw voor den vischafslag aan de Buiten haven spoedig in gebruik te nemen, daar 't bij de thans beerschende koude 't meest noodig is. De Voorzitter deelt mede dat de werkzaamheden ten gevolge van de ingevallen vorst vertraging onder vinden. Naar aanleiding van een daaromtrent door den heer Klik gedane vraag, deelt de Voor zitter mede dat eene nieuwe schutting om het ter rein aan (1e Schoolstraat spoedig zal worden aan besteed. Eene vraag van deu heer Korver, betreffende eene door de Maatschappij t. N. v. 't Algemeen gedane aanvraag om grond voor eene te bouwen Bewaar- en Gymnastiekschool, wordt door den Voorzitter beantwoordt met de verzekering dat deze zaak in de volgende vergadering in behandeling zal komen, evenals de Concept-Politie verordening, waaromtrent door den heer Hordijk inlichtingen werden gevraagd. Verder niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter hierop de vergadering. Helder. In het „Vad." lezen we: Van. hooger hand is bevolen, dat van heden (d. i. van af rö.dezer) bij de infanterie-exerci- ties bij de Marine weder de trom geroerd of op den hoorn geblazen zal worden, dat de muziek weer zal spelen en de dienstsignalen uitgevoerd zullen worden. Het schijnt dus, dat wij het niet zoo erg mis hadden, toen wij verleden week vroegen of het in orde was, dat men hier reeds de trom roerde Texel, 16 Dec. Men begint hier reeds te merken, dat men op een eiland woont, omdat vele winkeliers er niet op gerekend hadden, dat de winter al zoo vroeg zou beginnen en dien tengevolge nog geen ruimen voorraad van- som mige artikelen hadden opgedaan. Vooral de verkoopers van brandstoffen hebben buiten den waard, of liever buiten den winter, gerekend. Sommigen zijn reeds geheel uitverkocht, niettegen staande er dagelijks aanvragen gedaan worden. Ook veevoeder is niet ruim vertegenwoordigd. Enkele winkeliers maken zich de gelegenheid ten nutte, door de prijzen der waren te verhoogen. Uit een en ander blijkt genoeg, dat 't voor ons eiland wenschelijk is, dat de wintervorst niet al te lang zijnen scepter zwaait. Anna Paulowna. Heden had, onder be gunstiging van goed weder, (le aangekondigde ijswedstrijd plaats. Daar echter het aantal leden der Vereeniging om hard te rijden onvoldoende was, werd de wedstrijd voor iedereen opengesteld en bepaald, dat de prijswinners een extra-bijdrage in geld zouden ontvangen, behalve de behaalde bons voor levensmiddelen, ter uitdeeling aan behoeftigen. Van de 31 deelnemers, werd de prijs behaald door J. Muil, de iste premie door M. Heiligenberg en de 2de premie dotfr G. Blom. De prachtige ijsbaan, met lustig wapperende vlaggen en dooreen vroolijk winterzonnetje besche nen, lokte een menigte toeschouwers. De gansche wedstrijd liep in een paar uren af en slaagde uitstekend. Tot toelichting dient nog, dat elke deelnemer een of meer bons ontving voor weduwen of on gel ukkigen. Wieringen. Te Hippolytushoef is jl. Zon dag, ten aanschouwe van eene groote menigte menschen, eene hardrijderij gehouden om levens middelen en brandstoffen, ten voordeele van de armen. De behoeftigen, die daartoe in staat waren, moesten zeiven rijden, terwijl ieder wat ontving. Voor eene waarde van ongeveer f 200 was er bijeengebracht. Kolhorn. Jl. Zondag werd alhier eene hardrijderij op schaatsen gehouden door mannen. Prijzen werden behaald door Plakman, te Schagen en S. Liefhebber alhier, premien door L. Strijder alhier en Metselaar, te Schagen. Marine en Leger. In de „Staatscourant" van 16 dezer is opgenomen een extract uit liet reisrapport van Hr. Ms. stoom- schoener „Dolfijn", commandant de kapt.-luit. ter zee A. J. Krabbe, gedurende een kruistocht naar de diepzeevisschers, van 1729 Nov. jl. Klachten betreffende de visscherij werden niet vernomen, hoe wel de „Dolfijn" eenige dagen achtereen te raidden der Nederlandsche haringvisschers vertoefde. Blijkens bij het Departement van Marine ont vangen bericht heeft Hr. Ms. schroefstoomschip lste kl. „Van Galen", onder bevel van den kapt. ter zee F. J. Stokhuijzen, den 15 dezer de Simons- baai (Kaap de Goede Hoop) verlaten, ter voortzet ting der reis naar Oost-Indië. Blijkens een bij het Departement van Marine ontvaugen bericht, is Hr. Ms schroefstoomschip „Sommelsdijk," onder bevel van den kapitein-luite nant ter zee G. H. Van Steyn, den 14den dezer van Loanda vertrokken, met bestemming naar Banana en Loango (Westkust van Afrika). Bij kon. besluit is, met ingang van 1 Jan. a.s., 1. de kapt. ter zee titulair F. J. P. M. Mulder, belast met de waarneming der betrekking van in specteur over het Loodswezen, op pensioen gesteld, onder toekenning van een jaarl. pensioen van f 21UÜ en van eene verhooging van pensioen van f 1125 's jaars 2. de kapt. ter zee titulair J. C. de Ruytcr de Wildt, thans belast met de waarneming der betrekking van inspecteur over het Loodswezen te Amsterdam, belast met de waarneming dier betrek king in het 6de district te Vlissingen 3. de eervol uit het korps zeeofficieren afgevoerde luit. ter zee lste kl. L. Haremaker, thans belast met de waar neming der betrekking vau inspecteur over het Loodswezen, de betonning, bebakening en verlich ting in het lste district te Delfzijl, belast met de waarneming dier betrekking in het 3de district te Amsterdam 4. aan den kapt.-luit. ter zee A. J. Krabbe opgedragen de waarneming der betrekking van inspecteur over het Loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting in het lste district te Delfzijl. De luits. ter zee lste kl. A. Seret, A. W. F.D. van Woerden en F. M. van Gelsdorp worden met 1 Jan. a. s. respectievelijk geplaatst in de directiën der Marine alhier, te Amsterdam en te Hellevoet- sluis en toegevoegd aan het hoofd van het vak van uitrusting, als officier, belast met den dienst van het torpedo-materieel, tevens chef van het torpedo- atelier, terwijl mede met dien datum in bovenge noemde directiën worden geplaatst de off.-raachiuist 2de kl. J. G. van den Boscb, die der lste kl. A. Bruch en die der 2de kl. C. F. Brust, om te wor den toegevoegd aan het hoofd van het vak van uitrusting en belast met de technische uitvoering van de werkzaamheden in het torpedo-atelier. De officier van adm. 2de kl. A. M. PostUiter- wecr, dienende aan boord van Hr. Ms, ramraonitor „Panter,'' wordt met 6 Januari a. s. op, non-acii- viteit gesteld en vervangen door den officier van adm. 2de kl. F. H. A. van der Brughterwijl de officier van adm. 2de kl. J. II. M. Niltel met dien datum geplaatst wordt aan boord van Hr. Ms. wachtschip alhier. De luit. ter zee lste kl. W. H. Palm, uit Oost- Indic in Nederland teruggekeerd, is op non-activi teit gesteld. De luit. ter zee 2de kl. F. E. baron Mulert, geplaatst in de rol van Hr. Ms. torpedo-iustructie- schip „Marnix" en gedetacheerd aan boord van het logementschip „Vulkaan", wordt met den lsten Jan. a. s. gedetacheerd aan boord van Hr. Ms. torpedo-logementschip „Arastel." De adelborst lste kl. A. G. W. baron van Ilaer- solte van den Doorn is jl. Dinsdag geplaatst aan boord van Hr. Ms. zeilkorvet „Nautilus", in dienst als instructieschip voor bootsmansleerlingen te Hel- lev oetsluis Benoemingen, enz. Aan den ontvanger der directe belastingen te Alkmaar, C. Baron du Tour, is op verzoek eervol ontslag verleend, met behoud van aanspraak op pensioen. Dr. A. J. Zwart, Ieeraar in de Natuur-, Schei-, Plant- en Dierkunde, aan de H. B. S. te Enkhuizen, is benoemd tot Ieeraar in de Wis- en Natuurkunde aan het Gymnasium te Zutphen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2