vonden. Er is sprake van. het recht des burgemeesters om de publieke orde te linndhnven. Is de toestand aanwezig, bedoeld bij art. 187, dan moeten de maatregelen genomen worden, welke daarvan het gevolg zijn. Hier betreft het de rechten en vrij heden des volks, de bescherming van leven eu eigen dommen. De burgemeester is verplicht, daarvoor te waken, eu wat dan hei zwaarst is, moet het zwaarst wegen. Na vervolgens te hebben verklaard, dat wanneer uit de resultaten der volkstelling blijkt, dat de be volking eeuer gemeente vermindering van het aantal raadsleden medebrengt, dan de leden die er te veel zijn, zullen moeten uitsterven, ging de minister over tot bespreking van het hooger onderwijs. Dit zcide hij wordt niet in de eerste plaats gegeven met 't oog op de studenten, maar met 't oog op het onderwijs zelf. De eene faculteit zal natuurlijk minder studenten tellen dan de andere maar daarnaar kunnen de faculteiten niet worden ingericht. Feitelijk profiteert de intellectueele klasse het meest van het hooger onderwijs, en daarom gaf de minister toe, dat er reden bestaat om meer vrij gevig te zijn met de uitgaven voor het ambachts- onderwijs. Dit ligt ook geheel in den geest der Regeering. In een groot aantal beurzen ziet de minister weinig heil. Wanneer er werkelijk groote animo voor het wetenschappelijk onderwijs bestaat, zal het geld ook wel gevonden worden, dat de studeerenden daarvoor noodig hebben. Wat de opheffing der theologische faculteiten betreft, gaf de minister den heer Roëll toe, dat men als bewindsman eene andere verantwoordelijkheid heeft dan als Kamerlid. Hij acht 't beter, deze zaak nog wat te laten rusten. Het tuinbouwonderwijs verklaarde de minister zooveel mogelijk te willen bevorderenen ter onder steuning van het ambachts-onderwijs zou men moeten nagaan, wat door partieele wijziging van de wet kan geschieden. Ten opzichte van art. 46 der Schoolwet (ver plichte schoolgeldheffing) verklaarde de minister overtuigd te zijn, dat hij de wet goed heeft uitgelegd over eene andere uitlegging zou de heer Roëll spoedig spijt bebben, meende hij. De argumenten voor de vrijstelling zijn eigenlijk tegen het beginsel van de wet gerichtde Kamer was overtuigd, dat op tal van plaatsen geen schoolgeld geheven wordt, waar dit kon maar nergens waar vrijstelling is gevraagd, bestond kostoloos onderwijs. Slechts in zeer bijzon dere gevallen kan de vrijstelling worden verleend, omdat er in de meeste gemeenten toch wel eenige Ëersonen zullen zijn, die f 2.40 kunnen betalen, •e minister past de wetsbepaling zoo onpartijdig toe, dat hij in menige gemeente tot verlaging van het schoolgeld verlof gaf, ten einde niet indirect te dwingen tot bezoek van de bijzondere school. Hij wil dat ieder in gelegenheid zij, zijn kind goed onderwijs te doen genieten, ook al wil bij de bijzondere school niet. Als termijn, waarbinnen het wettelijk aantal onder wijzers op de gesubs. bijzondere school moet aan wezig zijn, heeft de minister den 1 sten Januari 1894 gesteld, omdat het criterium voor het subsidie bin dend isaangezien aan het vereischte aantal onder wijzers nog veel ontbreekt, is die overgangstermijn noodig en billijk tegenover de imperatieve wetsbe paling. Ten aanzien der politieke lezingen van leeraren aan H. B.-scholen, luidde 's ministers antwoord Er is geen sprake von spionage geweest in het door den heer Borgesius bedoelde geval. Maar de betref fende leeraar verwaarloosde het onderwijs, om zich met publieke lezingen bezig te houden. Dit mag niet toegelaten worden. Er is dus onderzocht wat hij deedmaar de minister heeft er bij verklaard, dat 't volkomen onverschillig was, wat die leeraar las. Hij kan zijne tusschenuren nuttig besteden, maar de minister mag niet toelaten, dat lezingen als de hier bedoelde worden gehouden, die afbreuk doen aan het onderwijs, 't Komt dus alles neer op de rekening der verplichtingen van den ambtenaar. Zitting van Donderdag 18 December. Bij het voortgezet debat over de begrooting van Binnenlandsche Zaken werd na eenige discussie de post voor den bouw van een nieuwe Statenzaal te Leeuwarden goedgekeurd. De memoriepost, door den heer Domela Nieuwen- huis voorgesteld, voor de oprichting van een centraal bureau voor statistiek, werd verworpen met 58 tegen 14 stemmen, nadat de minister geconstateerd had, geen prikkel te behoeven om geheel in den geest d es voorstellers zoodanige oprichting voor te bereiden. Tegen de weigering van den minister om vrijheid te geven tot lijkverbranding, protesteerden de heeren Van der Feltz, Van Houten en Domela Nieuwen- huis. De heer Schepel drong aan op aanstelling van meer landbouwleeraars, waartoe de minister wel geneigd bleek te zijn. Aan den heer Van Kerkwijk beloofde de minister, nader te onderzoeken, of voor bouwkunstbeoefenaren wedstrijden aan de Academie van beeldende kunsten zullen worden geopend. Hoofdstuk V is aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Bij't algemeen debat over Marine zeiden de heeren Guyot en Land hun vertrouwen aan den minister op, die, den ongunstigen toestand der zeemacht kennende, den verkeerden weg is blijven volgen, het materieel van plaatselijke verdediging uitbreidde en de eigenlijke zeemacht niet voldoende versterkte, en die alle orgauiseereud talent mist. Laatsgenoemde wees ook op de slechte zorg.voor het Marineper soneel, voor hetwelk een tweejarige aflossing in Indië allernoodigst is te achten. De heer Hintzen critiseerde scherp de contracten met de Kon. fabriek te Amsterdam. De heer Clercx grondde zijn gemis aan vertrouwen op het stilzwijgen des ministers bij de interpellatie over 't bombardement van Den Haag. De heer Levyssohn Norman klaagde over het te groot aantal adelborsten 1ste kl. en wilde de aan neming van adelborsten zien gestaakt. De heer Rooseboom constateerde, dat als hij en vele vrienden vóór stemden, dit niet was een blijk van vertrouwen. De minister verdedigde uitvoerig zijn beleid. Hervormer is hij niet,'maar hij heeft getracht te doen wat hij vermocht, en volgens den wensch der Kamer zelve heeft hij zich onthouden van aanmaak van nieuwe schepen en e»n Staatscommissie doen benoemen. Het contract met de fabriek te Amsterdam is volkomen van gelijken aard als vorige contracten, en de landsadvocaat is er op gehoord. Sluiting der aanneming van adelborsten kan hij niet toezeggen. Het algemeen debat is gesloten. Betreffende het verhandelde in deze zitting zegt het „Vad." o. a. De beide specialiteiten iu de Kamer, de heeren Guyot en Land, achtten hel oogenblik gekomen den minister hun vertrouwen op te zeggen, en dit stand punt. werd door beiden breed en flink gemotiveerd. Dat er nog altijd geen stelsel beslaat ten opzichte van onze Marine, en dat hetgeen deze minister van jaar tot jaar voorstelde, zeker geen stelsel bevat, werd door heer Guvot helder uiteengezet. Vandaar zijn amendementen om uit de begrooting te lichten de schepen voor speciale diensten, waarvoor deminis- ter telkens geld bestemt, zonder te zorgen voor dat materieel, dat voor onze weerbaarheid het meest noodig is. Omtrent de vraag wat het meest noodig is, met andere woorden, wat de rol der Marine bij onze verdediging moet zijn, mochten de heeren Guyot en Rooseboom verschillen, zeker was liet voor beiden, dat de minister, die op verschillende gedachten hinkt, en voortdurend adviezen behoeft, geen stelsel heeft. De lieer Land voegde daaraan een hartig woordje toe over de weinige zorg aan het personeel besteed de officieren, ontzenuwd door herhaalde non-activi teit op klein tractementhet scheepsvolk uitgeput door te lange afmattende diensten en te slechte verzorging in Indië; de opleiding verwaarloosd. Het was inderdaad een formeele acte van beschuldiging. En toen kwam nog de heer Hintzen, in aansluiting aan zijn vroegere betoogen, met een lang niet malsche kritiek over de contracten met de Koninklijke Fa briek te Amsterdam, aan welke in haar desolaten toestand winst uit 's Rijks kas wordt toegeworpen en elke risico wordt bespaard, terwijl zelfs de terug betaling der te hooge voorschotten niet is verzekerd. Trachtte de minister de bezwaren der Mnrine- specialiteiten te ontzenuwen, tegen de opmerkingen van den heer Hintzen bracht hij niets zakelijks in het midden. Men heeft weinig aan de verzekering, dat de minister alles heeft gewikt en gewogen, als de resultaten van dat wikken en wegen zoozeer in strijd zijn met 's lands belang. En ook het beroep op den landsadvocaat kan den minister moeielijk dekken, daar deze zeker over den vorm van het contract een nuttig advies zal hebben gegeven, maar toch stellig niets te zeggen had over den inhoud, waarop het aankomt. Als met den heer Rooseboom de meerderheid wellicht den minister nog spaart, zal het niet zijn uit bewondering over zijn beleid. Zitting van Vrijdag 19 December. Het debat over de Marinebegrooting werd heden voortgezet. Uitvoerig is beraadslaagd over twee amendementen van den heer Guyot, om niet te bouwen een nienw politievaartuig ter bescherming van de visscherij en om niet te bouwen het artill.- instructieschip. De heer Laud bestreed beide amendementen, evenals de minister, die de bewering van den heer Viruly onwaar noemde, dat hij niet zou willen hervormen. Beide schepen zijn noodig, het eerste ter voldoening aan internationale verplichtingen. Bij aanneming van de beide amendementen zou den 200 werklieden aan de Rijkswerf afgedankt moeten worden in 't begin van Januari, voegde de minister er bij. Het eerste amendement werd verworpen met 45 tegen 39, het tweede met 51 tegen 32 stemmen. Na eenig debat over de onderdeel en verklaarde bij den considerans de heer Borgesius geen ver trouwen in den minister te stellen, terwijl de heer Gleichman verklaarde, ook ten aanzien van dit hoofdstuk dezelfde houding te zullen aannemen als ten aanzien van de andere hoofdstukken. Het hoofdstuk Marine is aangeuoraeu met 49 tegen 35 stemmen. Hoofdstuk Nationale Schuld is aangenomen, nadat de minister van Financiën verklaard had, dat vooreerst geen leening noodig zal zijn. Bij hoofdstuk Financiën heeft de heer Domela Nieuwenhuis eene motie tot afkeuring in het beleid der Regeering voorgesteld, omdat zij nalatig is ge bleven in het doen van voorstellen tot afschaffing van de indirecte belastingen en van de patentbe lasting en invoering van eene progressieve inkom stenbelasting. Hedenavond voortzetting. IJS-BERICHTEN. Van den zeedijk alhier is bijna geen open water meer te zien. Waar men de blikken ook heenricht, overal ziet men in zee zwaar ijs. Langs de kust zit het op vele plaatsen 9 a io voet diep aan den grond. De overtocht van Texel naar hier met de ijsvlet werd tot heden geregeld één maal per dag volbracht. De haven van Terschelling is nog gedeeltelijk open, doch voor zeilschepen niet te naderen. Een der loodskotters, schipper Knop, kon op 16 dezer niet binnengehaald worden, niettegenstaande de sleepboot „Adsistent" daartoe al haar krachten inspande. De Urkers, die sedert 18 dagen niets van de buitenwereld hoorden, hebben jl. Donderdag een ijsschuit afgezonden met schipper Kroon naar Kampen. Deze slaagde er met behulp van een acht-tal mannen in, die stad, na een tocht van 12 uren, te bereiken. Zij hadden de brieven enz. van hun eiland meêgenomen. Gisteren vertrokken zij weder met een voorraad levensmiddelen en de post, waarnaar de eilandbewoners zeer zullen verlangen. De tocht van Urk naar Schokland is reeds op schaatsen afgelegd, en Donderdag deden een paar visschers den tocht van Kampen naar Urk te voet over het ijs. Hr. Ms. stoomsch. „Guinea" zit tusschen Buiten huizen en de Hemburg vast in het ijs en belemmert den doortocht aan 6 achter het vaartuig aanko mende stoomschepen. Binnenlandsch nieuws. Helder. Blijkens eene in dit nummer voor komende advertentie, zal a. s. Maandagavond weder eene buitengewone Vergadering van ons Nutsdepartement plaats hebben. In deze vergadering, die voor niet-leden tegen betaling van 25 cents toegankelijk is, zal de heer D. Stigter, van Goes, het onderwerp bespreken „De Staat en de Volkswelvaart." Wij twijfelen niet of velen zullen van deze gelegenheid gebruik maken, 0111 den heer Stigter te gaan hooren, want waarlijk, wij hebben niet te klagen dat ons hier op 't gebied, door dezen spreker te betreden, te veel wordt aangeboden. Helder. Den 18 dezer was het 25 jaren geleden, dat de lijn HelderAlkmaar der Holl. IJzeren Spoorweg-Maatschappij geopend werd. Den 2osten had de openstelling plaats voor het openbaar verkeer. Oosterend op Texel. Jl. Zondag trad alhier in het „Wapen van Amsterdam" op, de heer Botlinga, declamator te Harlingen. De zaal was tamelijk bezet en de hoorders luisterden met diepe aandacht naar hetgeen ten beste gegeven werd. De hoofdschotel was „Een Sint-Nicolaasavond" door J. van Maurik. Verder vermeldde het programma nog„De Vergissing", „12345" en „Een huiselijk Tooneel- tje". Na ailoop daarvan volgde nog een twee tal stukjes. De heer Bottinga heeft best voldaan en wordt zeker door velen gaarne terug verwacht. Schagen. Omtrent heJ jl. Zondag gegeven Concert van „Schagen's Harmoniekapel" het eerste in dit seizoen zegt de „Sch. Ct." o. a. Terecht werd de Kapel, aan het einde van het programma door het dankbaar publiek tot tweemalen teruggeroepen. Ter afwisseling bood het programma een drietal solo-nummers, welke het kunstgenot, dien avond aangeboden, ten zeerste verhoogden. In de eerste plaats; de viool-solo 7me „Air Varie" v. C. de Beriot, door den heer Schouten zeer verdienstelijk uitgevoerd. De in dit moeie- lijke Concertstuk voorkomende technische virtu ositeiten, bleken aan de krachten van den heer Schouten ten volle geCvenredigd. Is de heer Schouten als directeur accuraat, nauwgezet en rustig, dezelfde gunstige eigenschappen blonken uit in zijn vioolspel. Schagen. Aan de jl. Dinsdagmiddag alhier gehouden hardrijderij op de sloot achter de kaas- fabriek, uitgeschreven door de Schager IJsver- eeniging, namen 12 personen deel. Heerlijk doch vrij koud winterweder begunstigde dezen wedstrijd, die, dank zij de uitstekende baan, vlug afliep en door een talrijke menigte belangstellenden werd bijgewoond. De prijs f 20, werd behaald door J. Constant uit Zijpe, de iste premie f 10, door S. Lief hebber van Kolhorn en de 2de premie f5, door L. Wardenaar van Barsingerhorn. De uitreiking der prijzen had 's avonds ten 6 ure plaats in het lokaal van den heer A. Vader, bij welke gelegenheid de Kleine Kapel van Schagen, onder directie van den heer J. H. Borst lap, de aanwezigen vergastte op de uitvoering van eenige opgewekte muzieknummers. Hoogwoud. De notaris Wansinck, alhier, heeft veertien dagen geleden zijne woning en het dorp verlatenniemand schijnt te weten, waar hij zich bevindt. Men zegt, dat alles ten zijnen huize reeds verzegeld is; zeker is het, dat er door den heer M. Cohen Stuart, procureur te Alkmaar, reeds eene oproeping tot crediteuren van genoemden heer Warnsinck gericht is, tot bijwoning van eene vergadering te Hoorn, op 23 dezer. De onrust en verslagenheid in de plaats en in den naasten omtrek zijn algemeen. Door ambtgenooten is beslag gelegd op den verlaten boedel. Haarlem. Jl. Donderdag werd alhier aan besteed het driejarig onderhoud der Rijks-zee- en havenwerken op Vlieland. Van de 12 inschrij vers was de heer D. Volker Cz., te Sliedrecht, voor f 29,500, de laagste. IJS-WEDSTRIJDEN enz. Alkmaar. De IJsclub alhier heeft jl. Woeusdag eene hardrijderij gehouden tusschen de leden, ten bate aan arme huisgezinnen. Den prijs behaalde de heer Jb. Lind Jr.de 1ste premie de heer Hesseling en de 2de premie de heer N. A. Conijn, allen te Alkmaar. Amsterdam. Bij de deze weck alhier gehouden schoon rij derij werd de eerste prijs behaald door den heer K. A. Kaan, van Anna Paulowna, en mej. A. Kaan A.K.d., van Wierir.gerwaard, ter wijl den derden prijs ten deel viel aan den heer W. Kaan Dz., van Wieringerwaard en mevr. A. KaanBakker, van Anna Paulowna. Heerenveen. Internationale Wedstrijd. Eerste dag (Woensdag). Wedstrijd No. 8. Amateurs (1 Eng. Mijl 1609 M.) Mededingers: 1. J. D. Houtman, Haarlem; 2. L. Faber, Heerenveen; 3. Hille, Altona 4. Donoghue, Amerika 5. B. Waltman, Heerenveen 6. Landahl, Altona 7. Muiier, Haarlem8. S. Jepkeroa, Rau- werd9. K. Pander, Haarlem, en 10. L. J. Hila- rides, Pingjum. Bij dezen wedstrijd zijn het laatst aangebleven Houtman met 3 min 371 sec-Donoghue 3 m. 43 Landahl 4 in. 38 Pander 3 m. 40J/S sec. Bij den beslissiugsrit werd de 1ste prijs gewonnen door Donoghue (Amerika), in 3 min. 9*/s sec. de 2de prijs door Landahl (Altona), in 3 min 32 de 3de pr. door Pander (Haarlem), in 3 m. 351 /6 en de 4de pr. door Houtman (Haarlem), in 3 m. 39 sec. Tweede dag (Donderdag). Wedstrijd No. 1. Liefhebbers. 4 Eng. Mijlen (4827 M.) 1. Muiier, van Haarlem 2. Hille, van Altona 3. Jepkema, van Rauwerd4. Donoghue, uit Ame rika 5. Landahl, van Altona6. Pander, van Haarlem 7- Thoden van Velzen, van Arnhem (nieu weling): 8. Houtman, van Haarlem. De baan werd gereden door Muiier, in 10 m. 55 sec., (de 1ste omgang in 4 m. 7 sec.)door Hille in 11.383/6 m. (de omgang in 3.50 m.) door Donoghue in 9.11 */5 "i., (de eerste omgang in 3.21 m., de tweede omgang in 2.30 in.) De baan heeft omgang. Hille viel en Jepkema gaf 't na den eersten omgang op. Marine en Leger. Alhier zal een militair postduiven-statiou opge richt worden. Bevorderd tot machinist 3de kl., de machinist- leerling 1ste kl. J. Zeeuw van der Laan. Voor Hr. Ms. rammonitor 2de kl. „Panter" buiten dienst gesteld wordt, zal op dien bodem met volle lading (glasharde granaat) in voorlijke rich ting gevuurd worden. Alles zal in 't werk worden gesteld om schade te voorkomen. Bij Kon. besluit is de luit. ter zee 2de kl. J. J. Romein, op zijn daartoe gedaan verzoek, met l Jan. a. s., eervol uit den zeedienst ontslagen. De min. van Marine heeft namens H. M. de Kon.- Regentes aan de commandanten en de directiën der Marine en aan de commandanten der verschillende oorlogsbodems een schrijven gericht, om hun op te dragen, den dank van H. M. over te brengen aan het personeel, dat heeft medegewerkt bij de plechtige begrafenis van Z. M. den Koning. De luit. ter zee 2de kl. L. F. H. Tuckerman is geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip alhier, ter vervanging van den luit. ter zee 2de kl. J. J. Romein, die met L Jan. a. s. op zijn verzoek eervol uit den zeedienst wordt ontslagen en thans op non-activiteit is gesteld. Departement van Marine in Oost-Indië. Opgedragen: tijdelijk het bevel over Hr. Ms. stoom schip „Oenarang" aan den luit. ter zee 2de kl. II. E. Bunnik, oudsten officier aan boord van dien bodem. Verleendeen maand verlof wegens ziekte naar Malang aan den kapt. ter zee D. J. Weijs, comm. van Hr. Ms. korvet „Gedeh". Eervol ontheven: van het bevel-over Hr. Ms. stoomschip „Flores" en vergunning verleend om wegens langdurig verblijf naar Nederland terug te keeren aan den luit. ter zee lstekl. W. M. J. Visser. Overgeplaatstvan Hr. Ms. stooms. „Oenarang" naar Hr. Ms. stooms. „Flores" als comm., de luit. ter zee 1ste kl. J. O. Feith van Hr. Ms. opne mingsvaartuig „Melvill van Carnbee" naar Hr. Ms. stoom. „Samarang", als oudste off., de luit. ter zee 2de kl. J. H. Commijs van Hr. Ms. stoomschip „Samarang" naar Hr. Ms. opn.-vaartuig „Melvill van Carnbee, als oudste off., de luit. ter zee 2de kl. H. van Praag. Verlengdhet aan den luit. ter zee 1ste kl. P. C. Swaan wegen9 ziekte verleend verlof naar Sin- danglnija met een maand. Benoemingen, enz. Bij kon. besl. zijn benoemd C. Spaans Hz., tot hoofdingeland van het waterschap Westfriesland vanwege het ambacht Schager- en Niedorperkogsren K. Breebaart tot hoofdingeland-plaatsverv. van het waterschap Westfriesland vanwege het amb. de Schager- en Niedorperkoggen K. Rezelman hoofd- ingel. vanwege id.H. F. Bultman, tothoogheemr. van het hoogheemraadsch. Rijnland. Bij kon. besl. is benoemd tot Notaris binnen het arrond. Alkmaar, ter standplaats de gemeente Avenhorn, W. C. Vuystingh, candidaat-notaris te Enkhuizen. Kunst- en Letternieuws. Californië. Inhoud van No. 11 Het Italië der Nieuwe Wereld. Uit Rotterdam-Colony. Uit Merced County. Feuilletonde geheimzin nige schoorsteen. Economisch gedeelte. Schetsen van land en volk. Gemengd nieuws. Kerknieuws. Beroepen bij de Herv. gem. te Wijnjeterp c. a. (Friesland) de heer C. Plaatsman, cand. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gem. te Koedijk door da. J. H. W. Bisschop Boele, pred. te Ooster- en Westerblokkervoor Spanbroek en Opmeer door ds. H. Blankstein, pred. te Wervershoof; voor Drachten door ds. H. van der Hoeven, pred. te Oterleek. Te Berkhout is eene afdeeling van den Neder- landschen Protestantenbond opgericht, aanvankelijk met 40 leden. Grosthuizen. Door den kerkeraad alhier is in vereeniging met dien te Avenhorn het plan beraamd en vastgesteld voor een luisterrijke viering van het a. s. Kerstfeest. In de kerk alhier zal een kerstboom worden geplaatst. Het mannenkoor van Avenhorn zal te dier gelegenheid eenige liederen ten beste geven. Ook zal een koor van kinderen eenige versjes zingen. Het spreekt van zelf, dat de hoofdbedoeling is een feestavond te bereiden aan de jeugd. Buitenland. België. Op het congres van mijnwerkers te La Louvière gehouden, onder voorzitting van Callewaert, die bij de laatste groote werkstaking als vertegenwoordiger der werkstakers op den voorgrond trad, is na uitvoerige debatten de volgende motie, door Defnet voorgesteld, aange nomen met 60 tegen 12 stemmen; „De gedelegeerden der mijnwerkers van alle mijndistricten des lands, in buitengewoon congres den i4n December 1890 te La Louvière verga derd, besluiten 1. dat er reden zal zijn voor het uitbreken van de algemeene werkstaking, indien de Kamea niet in de tegenwoordige zitting, d. i. uiterlijk in de maand April, zich zal hebben uitgesproken over het voorstel van grondwetsher ziening; 2. de algemeene werkstaking zal zonder nadere aankondiging uitbreken, indien het her- zieningsvoorstel door de Kamer j verworpen wordt. Deze motie zal overal in de mijndistricten wor den aangeplakt." Met algemeene stemmen is later nog een motie aangenomen, waarbij ijverige propaganda aan bevolen wordt voor een algemeenen stilstand van werk op den isten Mei. Duitschland. Keizer Wilhelm, die verleden week zoo minachtend sprak over journalisten, heeft thans getracht dit weer goed te maken, door bij de sluiting van de zitting tot hervorming van het hooger onderwijs, de aandacht te vragen voor een artikel in een Duitsch blad. Dat artikel vond de Keizer zoo mooi geschreven, dat hij het geheel voorlas. Wij vinden dat de- Keizer wèl zou doen van tijd tot tijd eerst een beetje kalm na te denken, vóór hij spreekt

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2