De heer Reekers verklaarde vóór de begrooting te zullen stemmen. Hij acht het niet consequent alleen te stemmen tegen de begrootingen van Oorlog en Marine op grond van de indiening der Legerwet, daar toch het geheele Kabinet de verantwoordelijk heid dier indiening draagt. Waarom dan niet tegen alle begrootingen gestemd Dat ware consequent geweest. Den minister van Oorlog kan men er zijns inziens het minste een grief van maken want men kan toch geen minister van Oorlog verlangen die anti-militair is. De heer Rooseboom achtte dc klachten over het kazerneleven sterk overdreven en drong aan op spoedige voltooiing der stelling van Amsterdam. De heer Yan Nunen zal tegen stemmen, om de Legerwet, de heer Dobbelman vóór, in de verwachting dat het beginsel van persoonlijken dienstplicht niet onvoorwaardelijk zal worden gehandhaafd. De heer Heldt houdt vol, dat de klachten tegen het kazerneleven gegrond zijn. De minister van Oorlog verklaarde zich thans van debat over de Legerwet te zullen onthouden. Tot overleg is hij bereid, mits eene goede regeling der levende strijdkrachten gewaarborgd blijve. Op eene interruptie van den heer Harte„en de plaats vervanging antwoordt de minister, bijzonderheden tot later uit te stellen en het verslag af te wachten. De klachten over het kazerneleven noemde de minister sterk overdreven. Gevloekt wordt er, maar op straat vloeken jeugdige kinderen ook reeds sterk. Intusschen, de autoriteiten moeten alles doen om ergerlijke bejegeningen in de kazernes te voorkomen. Na replieken werd het algemeen debat gesloten. Bij de onderdeelen opperde de heer Goekoop ernstige grieven over de behandeling van de cadetten en de zorg voor de gezondheid. De minister beloofde ernstig onderzoek. 't Amendement-Rooseboom, om de uitbreiding van het garnizoen te 's Hertogen bosch tegen te houden, is verworpen met 37 tegen 32 stemmen. De Vestingbegrooting is goedgekeurd en deOor- logsbegrooting aangenomen met 50 tegen 19 stemmen. IJS-BERICHTEN. Texel. Jl. Vrijdag bleven we van de post- gemeenschap geheel verstoken. Het aantal pas sagiers, die van Helder met de ijsvlet naar hier willen, is nu en dan zóó groot dat men moet loten wie mee kan. De postboot Terschelling heeft tweemaal vruch teloos beproefd uit Harlingen te komen. De haven is aldaar vol ijs. Een paar liefhebbers van schaatsenrijden uit „de Streek" hebben met goed gevolg een tocht gemaakt over het ijs naar het eiland Urk. Deramschepen „Cerberus" en „Guinea" zijn beide uit het ijs losgekomen en naar IJmuiden en Amsterdam gesleept. Binnenlandsch nieuws. Helder. Wij weten niet of er alhier eene politie-verordening bestaat, die de ingezetenen gela«6t bij sneeuw eand te strooien, maar het ware te wenschen, dat dit gebeurde. Indien, nu de straten zoo glad zijn, ieder vóór zijn huis een weinig zand of asch liet strooien, zouden allen gebaat zijn en menige ongelukkige val worden voorkomen. De inhoud van de kachellade is in de meeste gevallen voldoende en kost niets. Texel. Gemeenteraad. Zitting van Vrijdag 19 December 1890. Voorzitter de heer C. M. Kooy, burgemeester. Tegenwoordig 10 leden, de heeren Westenberg, Koorn, Brouwer, Boon, Zijm, Roeper, C. W. Bak ker, Dros, C. P. Keijser en Koning. Afwezig de heeren F. Keijser, Mets en W. K. Bakker, met kennisgeving vau verhindering. De notulen der vor. vergad. worden goedgekeurd en de heer F. Keijser komt ter vergadering. Mededeeling wordt gedaan van eenige prov, bladen, voor kennisg. aangen. Wordt voorlezing gedaan van een schrijven van A. Jonker, nachtwacht aan den Hoorn, verzoekende zijn salaris van f 125 te brengen op f150, even als de nachtwachten op de andere dorpen. Voorz. heeft met adressant reeds gesproken en stelt voor dezen te kennen te geven, dat voor ver hooging geene termen bestaan. De heer C. W. Bakker meent dat adress. op even hoog salaris aanspraak heeft als andere func tionarissen. Willst Du in die Ferne Bchweifen Sieh, das Gutte liegt so nah Lerne nur das Glück ergreifen, Denn das Glück ist immer dal citeerde prinses Alexandra, half ernstig, half schertsend, Dolores een schaal met vruchtenijs aanbiedend. „Het is daar echter incognito aanwezig," merkte Dolores aan. „Hoe moet men dan het geluk herkennen, Doorluchtigheid?" „Niets gemakkelijker dan dat bij u is het de Valkenhof," riep prinses Lolo en voegde er op haren naïeven toon bij„Ach lieve hemel, wat zou ik gelukkig zijn, als ik zulk eene bezitting de mijne mocht noe men." „Men verlangt altijd wat een ander heeft," merkte de erfprins op. „Ja, want anderen benijden uwe Door luchtigheid uwen rang weer," zeide Keppler. „Nu, daar valt waarlijk ook wat aan te benijdenriep de kleine prinses minachtend uit. „Ik weet volstrekt niet wat voor moois de menschen daaraan vinden kunnen, een prinses te zijn, die van een bepaald jaargeld moet leven, en die misschien een prins aan treft, die in dezelfde conditie verkeert, of in het beste geval haar leven eindigt als abdis van een damesstift." „Nu, daarvoor behoeft uwe Doorluchtig heid geen vrees te hebben," merkte Keppler beteekenisvol op, terwijl de overigen vroolijk lachten. „Ik zou ook nog liever een steenenbikker >.LVjn," merkte Lolo trotsch op. (Wordt vervolgd.) Uit toelichting blijkt dat'adress. indertijd zelve bad aangeboden, voor die som de betrekking te zullen waarnemen. liet voorstel wordt daarop aangenomen. Verzoek van J. Kaan en C. Koopman, te Oude- sckild, tot oprichting van een gamalenkokerij toe gestaan. Schrijven van mej. A. Bouma, te Oosterend, ver zoek om eervol ontslag tegen 1 Febr. als onder wijzeres aldaar; toegestaan. Met eene oproeping van onderwijzeres zal ge wacht worden tot Januari, ten einde te kunnen beoordeelen of het aantal kinderen eene onder wijzeres noodig maakt, of dat kan worden volstaan met eene onderwijzeres voor de handwerken. Worden benoemd tot regenten voor het Alg. Weeshuisde heeren C. C. Kuijper en T. M. Zijm, aftredendtot regentes mej. N. Roeper-de Boer tot leden van het burgerlijk armbestuurde aftre dende leden J. D. Witte en Aug. Keijservoor de vacature C. Blom (overleden), de heer C. Blom Cz., te Oudeschild tot commissaris voor de Bank van Leening het aftredend lid, de heer P. P. Kikkert. Wordt aangenomen een besluit tot het aangaan eener tijdelijke geldleening voor dagelijksche uitgaven, groot f8000, rente hoogstens 5 pet. Vastgesteld het suppl. Kohier hondenbelasting tot een bedrag van f7.50. Tot het behandelen van het suppl. Kohier hoof delijke» omslag gaat de vergadering over in geheime zitting. Na heropening wordt het suppl. Kohier H. O. vastgesteld. Wordt voorlezing gedaan van een adres in zake het voorgenomen vertrek van den heer Stiggelbout, door 62 personen onderteekend, één door 49 per sonen, terwijl nog 2 adressen van adhaesie daar mede waren ingekomen. De Voorzitter deelt mede, dat. de heer Stiggelbout bereids voor zijne benoeming heeft bedankt en stelt voor aan ZEd. daarvoor dank te zeggen. Wordt bij acclamatie goedgevonden. Bij rondvraag brengt de heer Dros in herinnering dat in 1891 voor verschillende eigendommen van de gemeente, de tijd van assurantie verstreken is spr. vraagt op welke wijze daarin zal worden voor zien. De Voorz. antwoordt dat de gewoonte is de ver zekeringen te laten doorloopen. De heer Dros wijst op mogelijk voofdeeliger wijze van assureeren. De Voorz. meent dat voordeeliger niet altijd solider is en zegt dat de maatschappijen, waarbij geassureerd is, geen reden tot klagen hebben ge geven. De lieer F. Keijser zegt tot toelichting dat het Dagel. Best. over deze zaak nog niet heeft gesproken. De discussie over dit onderwerp wordt gestaakt, nadat door den Voorz. en den heer C. Keijser Pz. was betoogd dat dit onderwerp niet tot het gebied van den Raad behoorde. De heer Boon wenscht dat de ingezetenen worden herinnerd aan het schoonhouden van kachels en schoorsteenen. Spr. wenscht dat per omroeper de ingezetenen zullen worden aangemaand huune kachels schoon te maken. De Voorz. herinnert dat volgens politieverordening alle schoorsteenen eenmaal 's jaars moeten worden zchoongeraaakt, dus daarin is voorzien, en dat het niet aangaat om vanwege het Bestuur de roeper rond te zenden dat de kachels moeten worden schoongemaakt. Spr. meent dat de Raad hierin niets heeft te zeggen en de ingezetenen zelve moeten weten of ze hunne kachels schoon maken. De heer Boon blijft bij zijne meening; dit leidt echter tot geen resultaat. Hierna wordt de vergadering gesloten. Texel. Zaterdag 27 dezer, zal ten raadhuize aan den Burg, van's morgens 10 tot's namiddags 1 ure, worden overgegaan tot de stemming en verkiezing van een hoofd-ingeland ter voorziening in de vacature, ontstaande door de periodieke aftreding van den heer Reijer Eelman. Texel. De Commissie tot uitreiking van warme spijzen aan behoeftigen alhier, zal te be ginnen met heden giften inzamelen. Grosthuizen, 21 Dec. In een op heden ten huize van den heer Bas alhier belegde ver gadering, werd de vraag gesteld, op welke wijze in dezen strengen winter het best zou vervangen worden het zoogenaamd „fooien geven" op den Nieuwjaarsdag. Reeds vorige jaren circuleerde een lijst, waarvan 't bedrag telkens kleiner werd, en dat verleden jaar slechts f 60 was, zoodat er niet veel aan de behoeftigen viel uit te deelen. Wij hebben hoop, dat het ditmaal beter zal gaan. De heeren F. W. Drijver, pred. alhier en P. Groot (katholiek) boden aan samen bij de bur gers rond te gaan tot het vragen eener bijdrage. Ter vergadering, bijgewoond door twaalf per sonen, werd aanstonds ingeteekend voor een be drag van f 52.50. IJS-WEDSTRIJDEN enz. Alkmaar. Jl. Donderdag is alhier wederom een wedstijd op schaatsen gehouden. De Alkmaarsche Slagersvereeniging had onge veer 250 kilogram spek bij elkander gebracht en 100 behoeftige huisgezinnen aangewezen, die daarvan een aandeel zullen ontvangen. De 25 bijdragende patroons of hunne knechts bestreden elkander het genoegen wie van hen zou behoorer. onder de vier, die aan een gezin eene grootere hoeveelheid zouden kunnen toekennen. Hoorn. De IJsclub alhier heeft eene hard rijderij gehouden voor mannen en jongens. De mannen moesten met hooge hoeden op en lange Goudsche pijpen in de hand aan het eind van de baan komen. De jongens hadden ieder een slee met eenige leege tonnetjes voort te duwen en moesten zorgen met die wankele vracht be houden aan te komen. Aan de overwinnaars werden 25 prijzen in geld uitgereikt tot een bedrag van f 65, zoodat dit voor verschillende behoeftigen een aardig buitenkansje gaf. Wormerveer. Op de jl. Zaterdag alhier gehouden harddraverij met paard en ar is de eerste prijs (een stel bellen en 2 pluimen) behaald door C. Bon, van Zaandam, en de premie (een prachtige rijzweep) door R. Kraaij, van Knollen dam. Purmerend. De Vereeniging voor Volks vermaken alhier heeft jl. Donderdag op het Noord- Hollandsche Kanaal haar eerste ijsfeest gehouden, bestaande in hardrijden op schaatsen voormannen schoonrijden voor dames en harddraverij met paard en arreslede. Het leest werd door vele toeschouwers bijgewoond. Marine en Leger. MARINE-VEREENIGING. Bij Kon. besluit is, met 1 Jan. a. s:l.dekapt. ter zee J. Loots, ter zake van in doch niet door den dienst ontstane lichaamsgebreken, op pensioen gesteld, onder toekenningvan een jaarlijksch pensioen van f 2100, en van een verhooging van f 1200's jaars 2zijn bevorderdtot kapt. ter zee, de kapt.-luit. P. C. Pabsttot kapt.-luit. ter zee, de luits. ter zee lste kl. A. G. Ellis en M. C. Van Doorn tot luit. ter zee lste kl., de luits. ter zee 2de kl. G. A. De Cocq'en F. E. baron MulerL Donderdag 18 December jl. had in „Die Port vou Cleve" alhier eene algemeene vergadering der Marine-Vereeniging plaats, welke ook door officieren van het garnizoen werd bijgewoond. De Voorzitter, de Kapitein t. z. F. G. Brand, wijdde na de opening der vergadering eene «schoone rede aan de nage dachtenis van Z. M. Koning Willem III, den ge- we/en Opperbevelhebber van Zee- en Landmacht, welke redevoering door de vele aanwezigen staande werd aangehoord. Overgaande tot de verkiezing van een Bestuurs lid werd gekozen de Luit. ter zee lste kl. G. F. G. Gobiusdie, ter vergadering tegenwoordig, de benoe ming aanvaardde. Daarna werd het woord verleend aan den Kapi tein van den Generalen staf J. Fe Waal, tot het houden eener voordracht, getiteld Beschouwingen over de tegenwoordige organisatie en dislocatie onzer krijgsmacht, en die welke door de ~Regeering tot grondslag is aangenomen in haar ontwerp van wet tot regeling van den krijgsdienst." De heer Fe Waal was de eerste officier der Landmacht, die als spreker in de Marine-Vereeni ging optrad, een feit in zooverre van belang, dat hieruit den wensch der leden bleek van samenwer king tusschen Zee- en Landmacht. Uit de talrijke militaire vraagstukken van den tegenwoordige» tijd had de spreker tot onderwerp van behandeling voor dien avond gekozen de beantwoording der vraag, of de ingediende wet tot regeling van den krijgs dienst, als deze door de Staten-Genernal mocht worden aangenomen, ons in staat zou stellen het vaderland krachtig te verdedigen, of de neutraliteit te doen eerbiedigen. Het nadeeligste geval van oorlog zal wel zijn als wij door eene groote mo gendheid tegelijker tijd te land en ter zee worden aangevallen, en de eenige natie die zulks zou kunnen doen is Duitschland. De beantwoording der ge dane vraag kan nu het beste geschieden als wij ons iu gedachten naar Berlijn verplaatsen en daar inzage nemen van het door den Staf van het Duitscbe leger ontworpene operatieplan van een oorlog tegen Nederland. In dit met zorg samengestelde stuk is alles zoo nadeelig mogelijk voor Duitschland aan genomen, en 0. a. aan onze schutterijen eene ge wichtige taak toegekend. Het begint met eene beschrijving van ons vestingstelsel, waarin gewezen wordt op de passieve kracht der Nieuwe Hollandsche Waterlinie, en speciaal op die der stelling Amsterdam. Na het begin der vijandelijkheden is het hoofd object in de eerste plaats het Nederlandsche leger, en daarna de stad Amsterdam. De beste wijze om Amsterdam aan te vallen wordt nu aangegeven, en uit de tegenwoordige garnizoensindeeling opgemaakt welke troepen bestemd zijn om de verschillende liniën en forten te verdedigen. Verder wordt de sterkte en indeeling van ons veldleger nagegaan, aangegeven welke oorlogsschepen bestemd zijn om «au de verdediging der onderscheidene stellingen deel te nemen, en opgesomd de middelen om de mobilisatie en concentratie van ons leger te ver storen. Eindelijk treft men er eene opgave in aan van de Duitscbe legerkorpsen en oorlogsschepen, welke bestemd zijn ons land aan te vallen. Met dit denkbeeldige operatieplan in handen, val len de gebreken van de tegenwoordige organisatie en dislocatie onzer krijgsmacht dadelijk in het oog. De toestand hoe alles op voet van oorlog zijn zal, moet tot grondslag dienen van de inrichting in vredestijd. Nu de laatste mannelijke telg uit het Huis van Oranje overleden is, bestaat eene dringende noodzakelijkheid 0111 tot de benoeming van een Opper bevelhebber van Land- en Zeemacht over te gaan, die, bijgestaan door een staf van Land- en Zee officieren, te Amsterdam z?n hoofdkwartier heeft; of wel te 's Gravenhage, maar dan moet alles in gereedheid zijn om naar Amsterdam het hoofdkwar tier over te brengen. Een grootere waarde moet voortaan gehecht worden aan de levende strijd krachten dan aan de doode weermiddelen. Een sterk veldleger en eene voldoende vloot zijn dus noodzakelijk. Wordt het door de Regeering inge diende wetsontwerp in hoofdtrekken aangenomen, dan krijgen wij een veldleger van 65000 man, be zettingstroepen ter sterkte van 30000 man, depot- troepen ten getale van 20000 man, een landweer van 50000 maneen actieve zeemacht, een zeeweer van 2700 a 2800 man, enz. Een toestand dus waardoor wij, zonder te groote financieele opoffe ringen, volkomen weerbaar zijn. Aanneming dezer wet is van het hoogste belang De voorzitter bracht uit naam van alle aanwezi gen den spreker een welverdiende hulde voor zijne voordracht, die een duidelijk licht had geworpen op ontlerwerpen die nooit te voren in de Marine-Ver- eeniging ter sprake waren geweest. Na eene korte discussie tusschen den Luit. ter zee lste kl. A. Zeeman en den inleider, werd de vergadering ge sloten. Op last van den minister van Oorlog heeft de dirigeerende officier van gezondheid lste kl. in het 3de district zich naar Breda begeven, tot het leiden van de werkzaamheden in zake de ontsmetting van de lokalen, bewoond door de kadetten aan de Kon. Militaire Academie. Bij de normaal-schietschool te 's Hage worden weder proeven genomen met een nieuw repeteerge weer van 8 mM. kaliher. waarhij rookzwak buskruit wordt gebruikt. Dit geweer is aangeboden door een Luiksch wapenfabrikant, den heer Schriever. De kanonnen van 28 cM. A. no. I en 2 en van 21 cM. A. no. 1. die zich bevinden aan boord van de stoomkannonneerbooten, zullen worden voor zien van opzetten, die op en neer geschroefd kunnen worden deze zullen worden geleverd door de firma Krupp. Genoemde firma zal voor het aanbrengen dier opzetten bankwerkers naar Hellevoetaluis, Rot terdam en Vlissingen dirigeeren. Bij K011. Besluit is de machinist lste kl. in het vaste korps, behoorende tot liet personeel van 's Rijks stoomvaartdienst, L. A. Van Poelvoorde, met ingang van 1 Jan. a. s., benoemd tot officier-machinist 2de kl. bij de zeemacht. Benoemingen, enz. Gehuwde lieden zonder kinderen te hunnen laste, die in aanmerking wenschen te komen voor debe trekking van huismeester en huismeesteres in 's Rijks krankzinnigengesticht te Medemblik, voorloopig voor den tijd van een jaar, op een jaarlijksche belooning voor den huismeester van f 600 en voor de huis meesteres van f 400, voor ieder met genot van vrije woning, voeding, vuur, licht en verpleging, gelieven in persoon zich vóór 25 December e. k. te vervoegen bij den geneesheer-directeur dier in richting, dr. S. Doedes Breuning, te Medemblik, op werkdagen des voormiddags tusschen 10 en 12 uren of des namiddags tusschen 2 en 4 uren. Onderwijs en Examens. Texel. Dezer dagen vergaderde in het hotel „de Lindeboom" de afd. Texel van 't Ned. Ond. Genootschap. Men mocht zich in een talrijke opkomst ver heugen behalve door de leden toch werd de ver gadering bijgewoond door het Dag. Bestuur der gemeente, door den heer Hillenius, arrondisse- ments-schoolopziener en door eenige onderwijzers, n iet-leden der afdeeiing. Als vice-president werd voor den tijd van drie jaren in de plaats van den heer de Jongh, die niet herkiesbaar was, gekozen de heer Heeroma. Daarop leidde de heer Hillenius in„Het Rekenonderwijs in de eerste drie leerjaren", welke aanleiding gaf tot eene geanimeerde discussie. Ten slotte leverde de heer de Jongh als bij drage „Onze Kinderen", een paedagogisch frag ment van dr. P. H. Ritter, waarna door den voorzitter, den heer de Braai, op gebruikelijke wijze de vergadering werd gesloten. De gewone wintervergadering der gewestelijke vereeniging Noord-Holland van het Nederlandsch Onderwijzers Genootschap zal plaats hebben op Maandag 29 December e. k. in het lokaal „Eens gezindheid", Spui te Amsterdam. Op de agenda komen o. a. voor Voordracht van den heer R. Broers te Haarlem. De denk beelden van Spencer over de zedelijke opvoeding. Lezing van den heer dr. P. H. Ritter, predikant te Utrecht. Bespreking van het onderwerp Aankweeking van taalgevoel in de Nederlandsche volksschool. Inleider de heer W. Leeksma, te Purmerend. Bespreking van de vraag op welke wijze zijn de nadeelen van het schrappen der vormleer als leervak het best te voorkomen Inleider de heer A. van Wamel, hoofd der openbare school 2de klasse, lett. B, Amsterdam. Gemengd nieuws. Jl. Zaterdag, kort na middernacht, werd door den op surveillance zijnden politie-agent Jb. Schraa brand ontdekt in de bergplaats van brandstoffen van den lieer P. Schagen, aan de Loodsgracht alhier. Onmiddellijk werd door den agent alarm gemaakt, zoodat spoedig eenige omwonenden ter plaatse waren, om de eerste hulp te verleenen. Reeds vlogen de vonken boven het dak uit en had de brand dus een vrij ernstig aanzien verkre gen, toen men gereed was om onder leiding van den lieer J. Bcthlehem (adsistent-brandmeester) hef blusschingswerk aan te vangen. In emmers werd liet water aangedragen en van boven in het vuur geworpen. Daar men op deze wijze aanvankelijk niet slaagde, werd de gemeentespuit No. 6 ontboden, die binnen korten tijd aanwezig was. Vóór dat deze evenwel in werking was gebracht, won men, door voortdurend water in den gloed te werpen, aanmerkelijk op de vuurzee en weldra was men deze, spoediger dan men liad verwacht, geheel meester. Om te voorkomen dat de vlam opnieuw zou uitbreken, hield men tot ruim 3 uur in den nacht de wacht, doch verdere hulp was overbodig. De Burgemeester en de Commissaris van Politie waren spoedig op de plaats van den brand aanwezig. 1-Iet vuur beeft, opmerkelijk genoeg, betrekkelijk slechts weinig schade aangericht. Wat de gevolgen echter zouden geweest indien het ougeval slechts weinig tijds later was opgemerkt geworden, laat zich, vooral met het oog op den aanwezigen voor raad brandstoffen, gemakkelijk denken. Een woord van welverdienden lof mag den politie-agent Schraa dan ook niet worden onthouden voor zijne activi teit, waardoor hij een groot onheil heeft voorkomen. De oorzaak van den brand is niet met zekerheid te bepalen. Amsterdam. De- oliepakhuizen van de firma F. Alberdingk Zonen, aan de Brouwersgracht bij de Binnen-Oranjestraat alhier, zijn jl. Zaterdagavond voor een groot deel een prooi der vlammen geworden. De firma oefende haar zaak in oliën uit in vier pakhuizen. In een daarvan is de brand ontstaan. Zij riepen hulp, poogden met zand en water het vuur te dooven, maar werden gedwongen te vluchten. Een hunner alarmeerde de brandweer en toen hij terugkwam sloeg de vlam reeds uit. De brandweer rukte aan met groote macht, van alle kanten in de buurt werd gewaarschuwd. De commandant, van wien tien minuten te voren in de raadszitting een schrijven was ingekomen dat hij zich op dit oogenblik ongeschikt achtte het bevel te voeren, snelde naar de plaats waar de vlammen woedden en nam als gewoonlijk de lei ding op zich. In weinig tijds stond alles in lichtelaaie. Vijf brandkranen, zeven stoomspuiten, een paar brandspuiten en de „Jan van der Heijden" kwamen in werking. Uit ongeveer 25 straalpijpen werd water gegeven op de zich steeds uitbreidende vuurzee. De wind was naar den kant van de Oranjestraat. Tien straalpijpen lagen door de in vele gedeelten ver huurde huizen van de Vinkenstraat, waar weeneude vrouwen de meubeltjes uitdroegen. Links en rechts op de daken der belendingen manoeuvreerden de braüdwachts met straalpijpen

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2