B ERICH T. marinb. Openbare Aanbesteding 1°. 1.000.000 Kg. Eugelsche steenkolen (Cardift). 2°. 1.200.000 Kg. id. (Oostkust). Den tweeden: Kerstdag Muziek Bedrukte Handels- en Dienst-enveloppen, Gewone witte enveloppen Gekleurde hennep-enveloppen Dienst-enveloppen Memorandums Boek-, Courant en Handelsdrukkerij. J. H. VAN BALEN. Het voordeel van adverteeren. j. H. van Balen, te Helder. fpir- Steeds voorhanden de buitengewoon gere nommeerde Theeën van de Firma P. E. Thueré te Utrecht voor, op de straat, werden krachtigë waterstralen geworpen in de vuurkolk. De brandweer slaagde in liaar zorgen de belen dingen te beschermen, zoowel uaast als achter de pakhuizen, die van binnen nagenoeg geheel werden vernield met hun kostbaren inhoud. Van het derde pakhuis van de Binnen-Oranjestraat af gere kend viel het bovendeel van den gevel even halfzeven naar beneden. Aan de anderen zijde der gebouwen zijn pakhuizen gevuld met tabak en rijst. Door de aanwezigheid van vele reservoirs met patentolie (de hoeveelheid wordt gezegd 400.000 KG. te bedragen), die gelukkig open zijn en dus niet barsten, wakkerde de brand telkens aan, zoodat te halleen uur een der pakhuizen van onder tot '«boven in brand stond. De brandweer bad te halfeen hoop den brand tot de pakhuizen en de fabriek beperkt te houden. De hooge schoorsteen is omstreeks half twaalf in gestort. De achtergevels werden vernield. De wind was naar hst oosten gekeerd, zoodat de vonken over de Brouwersgracht vlogen. Deze wind bracht vorst mede, zoodat het terrein langzamer hand een ijsveld werd. Aan het station Hoorn is door een rangee- rende locomotief een wissel wachter overreden. De ongelukkige was onmiddellijk dood. Hij laat een weduwe, maar geen kinderen na. In het „Med. Wochenschritt" wordt door prof. Sonnenhurg medegedeeld, dat hij in de onder opperleiding van prof. Koch staande afdeeling van het gemeente-gasthuis te Berlijn een aan vang heeft gemaakt met de geneeskundige be handeling der longenholten, In bijzijn van dr. Koch is reeds bij drie patiënten de operatie ge schied. Een middel tegen winterhanden, niet het klassieke, zelfs beter nog, naar men zegt. Men wrijve 's avonds bij het naar bed gaan de handen goed in met levertraan. Vooral om het „springen" te voorkomen, is dit middel' goed daarom kan men er al vroeg, in October bijv., meê beginnen. Een verschrikkelijk ongeluk wordt gemeld uit Hornu, in Henegouwen. Achttien mijnwer kers hadden juist plaats genomen in de lift, om in de mijn af te dalen, toen de kabel brak, de toestel naar beneden stortte en alle mannen ver pletterd werden. Een dergelijk ongeluk had plaats in Silezië, waar ia arbeiders gedood en velen gewond werden. Michel Eyraud, beschuldigd van moord op den deurwaarder Goufifè, is door het hof van assises der Seine veroordeeld tot de doodstraf; zijne medeplichtige, Gabrielle Bompard, tot 20 jaren dwangarbeid. Als de gasmeter bevroren is, gaan een aantal menschen daarin heet of kokend water gieten geheel verkeerd. Men giete door den meter ijskoud waterdie is dan in een oogenblik geheel ontdooid, en daarna schenke men er voor 10 cents glycerine bij eiken apotheker en drogist verkrijgbaar bij. De ellende van bevrieren en in het-donker zitten is dan voorgoed voorbij. Als werkelijk gebeurd, jl. Zondag in een restaurant te Arnhem, deelt de „Arnh. Ct." het volgende mede. Gastheer tot bediende„Waarom is de cham pagne niet gefrappeerd, zooals ik je gisteren gelast heb Bediende „Mijnheer, we hebben in de heele stad om ijs gestuurd, maar 't was nergens te krijgen." „Artis natura magistra" Uit onze Koloniën. Atjch-berichten. De kapt. der genie Vlasblom wordt geëvacueerd. Het rollend wachthuis of blokhuis, eeu ijzeren wnggon, waarvan de wielen in beweging worden gebracht door eeu ketting zonder einde, zooals bij de vélosipèdes, is zoo mooi dicht, dat de manschappen, die daarin geplaatst moeten worden, een goede zweetkuur zullen ondergaan. Dezwaarte is van dien aard, dat 8 man. aan de zwengels geplaatst, met moeite dien wagen op de rails in beweging kunnen brengen. Een stuk hout of een steen op de rails is voldoende om dat voertuig in volle rust te houden. Dat onding weegt pl. m. 5300 kilo en heeft natuurlijk veel geld gekost, maar zal in de wagenloods prijken als standmodel. Wordt het in dienst gesteld, dan zullen ouze onderne mende Atjchers eeu goed succes hebben om dat rollend ge vaarte tot stilstand te brengen en te overvallen. Wie de iugenieuse uitvinder vau die rollende broeikast is, is niet bekend. Aan cenc Atjeh-corrcspondentie in de „Deli-Ct." van 6 Nov. jl. is het volgende ontleend De rustige rust te Kota Radja werd in de laatste dagen niet verstoord. Binnen de linie zwerven de maréchaussees, tuk op buit, rond, zoowel des daags als des nachts, om smokkelaars en ander gespuis te calangeeren. Dat de vijand ons nog altijd"'lastig valt, behoef ik niet meer te melden. In Groot-Atjeh hebben de bentings en de werkers, zoowel in de Z.O.- als in de W.;linie, nog altijd last van dat aanhoudend vuren van den vfjniid, doch Kota Pohama, Boekit Karang en Siroen het meest. Van buiten de linie kwam het bericht, dat ouze fanatieke vijand Tongkoe di Tiroe overal heentrekt, om de oorlogs partij tot handelen aau te zetten, nu hem gebleken is, dat de Sultauspartij hem niet meer wil steunen, Zijne sohoon- ruocdcr is hij ook kwijt. Door het onhandig omgaan met een onzer nict-gesnrongen granaten, sprong dat projectiel en werd zii door een" granaatscherf doodelyk getroffen. Tengkoe di Tiroe is thans op marsch naar Lambada. Een Duitsche administrateur van eene landbouwonder neming op Britsch Noord-Borneo, die, naar men zegt, in staet van dronkenschap 36 Chineeschc koelies met een gloeiend ijzer brandmerkte, is daarvoor veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf of 2000 dollar boete. In de kas van den commies-vendumeester te Tangcrang, Mienljes, is een tekort ontdekt van ruim f 12,000. Hij is gesehorst en zal strafrechterlijk vervolgd worden. Den 7 November jl. werd het doodvonnis voltrokken vau den tot deu strop veroordeelden Inlandschen fuselierWong- sodrono, wegens moord te Lamjong. Na vervallen te rijn verklaard van den militairen stand, werd hij des morgens omstreeks 7 uur naar de strafplaats geleid dooreen detache ment Europeesche soldalen en daar aan den beul overgele verd, die hem op het schavot bracht en het vonnis vol trok. 5£De man heeft p. m. 18 minuten gehaugen, voordat hij stierf. Na het lijk van het scha vat te hebben afgehaald, werd het naar het hospitaal gebracht, om van daar te Kota Alarn (begraafplaats dej dwangarbeiders) te worden begraven. Bij die begravcnis werden pl. m. 17 dos a dos met inlan ders en hunne vrouwen gezien. Vacante Betrekkingen. Agenten van Politic (2) lang minstens 1.75 en niet ouder dan 35 jnar, te Arnhem bon. f 550 met vrije boven- kleeding en schoeisel. Adres tot 20 Dcc. den Com missaris van Politie ald. Boekhouder op een eflcctcnkautoorhon. f1200 a 1500. Adr. R. O. Lepper eu Zn., botkh. te Amsterdam, motto Boekhouder. Bediende met de moderne tulen en boekhouden bekend op een expeditie- en handeliknntoor. Adr. J. S. de Ilaus, boekh. te Amsterdam, lctt. W. AI. Boekhouder op een labrieksknutoor te Delft. Adr. „N. R. Ct.", No. 33557. Coupeur (ervaren)hon. f 1300. Adr. Wed. J. R. van Uossum, boekh. te Utrecht, lett. R. Jongelieden bekend met kantoorwerk, Fransch en Bngelsch, voor de Oostkust van Afrika. Adr. Nijgh cn van Dit- mar, Advert.-bur. te Rotterdam, lett. Z. O. M. .Klerk bij de Ncderl. Boll-Telef-mautsch.voorloapig hon. f500. Adr.de Directie, l'assage Wijnand Focking, t« Amsterdam. Stoomvaart en Schoepstijdingen. Prins Hendrik (s.) arriveerde 20 December van Amsterdam te Batawa. Prinses Ainnlia (s.), vun Amsterdam naar Batavia, vertrok 20 December van Genua. Marktberichten. Alkmaar. 19 DeC: Aangevoerd 491 slapels kaas, wegende 142,001 Kg., kleine kaas f 31.50, Commissie id. f 81.50, middclb. f 31.50. Hoorn, 20 Dec. Tarwe f 8 a 8.50, Gerst f 5 a 6, Havor f 4 a 4.50, Witte F.rwten f 11 a 12. Groeueid.fl3 a 15, Grauwe id. f 15.10 a 17. Vale id f 14 a 16, Bruine Booncn f 12 50 a 13.50, Karweizuad f 9 a 9.50 per Hl. 850 kop Boter f 0.55 n 0.60. 2 Paarden f 50 a 70, 30 Schapen f 22 a 28, 121 Lnm- meren f 14 a 22, 3 Kalveren f 6 a 18, 43 Vnrkens f 8 a 14, 30 Biggen f 4 a 7, 50 Kippen f 0.50 a 1.50 p. stuk. Amsterdam, 19 Dcc. Weekbericht. Margarine, tot onveranderde prijzen blijft geregelde vraag bestaan, hoofdzakelijk voor de betere soorten. Koolzaad zonder haudel. Lijnzaad vast niet weinig kooplust. Raapolie giug iets in prijs vooruit, doch sluit weder traag; in dadelijk was weinig handel, doch op levering nogal kooplust, ook op buitenlandsche rekening. Lijnolie verkeerde in vaste stemmingin dadelijk ging nagenoeg niets omop de termijnen waren daarentegen vrij wat zaken. Fijne ZadenBruin Mosterdzaad f 24.50 a 26, Geel id. f 20 a 23, Kanariezaad f 11 a 1125, per 100 Kg. Karwei- zaad 1889r f 10.25 a 10.37*, id. 1890r f 9,75 a 9.87* en Blauw Maanzaad f 14.50 a 15.50 per 50 Kg. Amsterdam, 20 D-- Rogge op levering lagerMaart f222, Mei f225. Koolzaad op 800 Kg. Olie stil. Lijnzaad prijshoudead. Raapolie vast; vliegend per 100 Kg. f32, idem in de stad f32, 1 Mei f29.75, 1 Sept.-Dec. f29.7ó. Lijnolie onv.vliegend per 100 kg. f23.75, 23.50,1 Jnu. f23.12*, 1 Feb.-Mei f 23.37*, 1 Juui-Ang. f24. Raapkoeken f 52 a 80 per 1040 stnks. Lijnkoeken f 7.50 a 11.50 per 104 stnks. Aardappelen: Fr. Dokk. Jamineu f 3.25 n 3.50, dito Frau. f 3.25 a 4, dito Eng. f 1.80, Geld. Blnuwe f 3.30 n 4, pruis Hamb. f 4.25 a 4.50, roode f 1.50 a 3.20, Zceuw- sche Spuisehe Jammen f 3.80 4, dito Flakk. f8 a 3.50, dito blauwe f3 a 3.40 per hectoliter. V i s s c h e r ij. Nu, tengevolge van de strenge vorst, de kuil van Marken en do Gouwzee vcor het grootste gedeelte met een dikken ijsvloer zijn bedekt, kunnen de botters niet meer in zee komen, maar de visschcrs blijven daarom niet bij den haard zitten, neen, zij gaan spiering vangen. Dc haringvisscherij, welke thans geëindigd is, kenmerkte zich dit jaar doorgroote onregelmatigheid. Er waren schepen die zes reizen, andere die slechts 8 a 4 1* n konden vol brengen. De geregelde aauvoeren beDonnen eerst in de maand Juli en duurden tot begin September. Dientenge volge daalden de prijzen, zoodat enkele reeders, van dc ge woonte afwijkende, hun haring niet'in den afslag braohteu, maar rechtstreeks trachtten te plaatsen, terwijl anderen be langrijke leveringscontracten op September-October afsloten, beducht voor groote vangst en lage prijzen. Tengevolge van den minder geregelden aanvoer in September werd de voor- rand geringer en liepen de prijzen omhoog tot f 14 a 14.50 voor [volle en f 10 a 10.50 voor ijle. Deze prijzen hand haafden zich tot November, toen tengevolge van betrekkelijk geringe vangsten van schepen met lange reizen, de volle tot f 15 en de ijle tot f 10.75 stegen. Over het algemeen rijn de prijzen dit jaar pl. m. 30 pCt. hooger geweest dan A°P°. zoodat het financieel resultaat vodr reeders en visschers be vredigend is geweest. Ten vervolge* op de circulaire van 30 Sept. 11. wordt medegedeeld, dut het kapitaal, groot f 100,000, bcnoodigd voor de oprichting en instandhouding eener Maatschappij voor Zeevis3chcrij, te Egtnond ann Zee, nog niet volteekend is. Gesteund door zeer gewaardeerde landgenooten, zelfs ook door H. K. H. de Groothertogin van Saxen-Weimar, outving men 36 nnudeelon, ieder groot f 500, vertegen woordigende alzoo een kapitaal vau f 18,000. Ten einde ieder in de gelegenheid te stellen van zijne belangstelling in het lot der Egmondor visschers te doen blijken, heeft tnen, met goedvinden, vnn de voorloopige aandeel houders en op aandraug van enkele belangstellenden, de aandeelcn gesteld op minstens f 100. Ieder, die het wel meent met de belangen van deze plaats, wordt na door de commissie drifigend uitgenooodigd, hare pogiugen te ondersteunen. Als men nagaat de gunstige uitkomsten der haringvisscherij gedurende de beide laatste jaren, dan lijdt het geen twijfel, naur het oordeel der commissie, of Egmond zal insgelijks deelen in al de voordeden, ann die visscherij verbondeu. Zij noodigt derhalve alle belangstellenden uit, aau een ham leden, zijnde de heeren P. Pranger, E. Conijn Jz., C. de Groot cn J. van der Pol vóór 12 Jan. a. s. van hun voor nemen, om één of meer uondeelen te nemen, kennis te geven. Weerk. Waarnemingen te Heider Lanclskeet.) December J f Windrichting en kracht. Barometer mM. Tlicrmoinotor Cs. Stand. Afw. Stand. Afw. 21 22 22 12 8 12 N.W.t.N.0.3 Kg. Z.t.O. 0.2 Z.t.O. 0.2 770.781 f 10.61 770.85 f10.65 770.20 flO.OO - 2.0 - 2.7 - 1.0 - 5.9 - 5.6 - 4.8 f S5! Weersgesteldheid. Toestand van de ree. 21 22 22 12 8 12 o.so 0.94 0.94 Lichtbew., vorst, mooiweer. Helder, vorst, mooiweer. id. Vlak. id. f id.* Vol ijs. f Noerdwal vol ijs. Aanmerkingen Van 20 op 21 dezer gevroren 23 en vnn 21 op 22 dezer 18 millimeter ijs. VerwachtingZuidoostenwind. Burgerlijke Stand van: Helder, van Zaterdag- tot Maandagmiddag. Overleden IV. Leen, 68 j. S. van Zwol, 1 m. M. G. Gauw, 17 m. II. T. Houtzager, 19 d. Texel, van 10 tot 16 Deeamber. Gehuwd M. Boon en J. Stark. Geboren Dorotbea Hendrika, d. v. II. Stutvoet en G. M. vau Weizen. Pieter, z. v. K. Burger en A. Kooger. 1'ieter, z. v. C. Maas en J. C. Huisman. Arie, z. v. C. Vonk en Jt Bakker. OverledenC. Bakker, geh. met D. Zijm, 75 j. Leven loos aangegeven 1. Schagen, van 18 tot 16 December. GeborenJohanna Maria, d. v. P. Nuland en G. W. Kranenburg. Cornelis Hendrik Simon, z. v. A. D. de Rooij en A. Zwakman. Enkhuizen. Ondertrouwd: J. Koster en A. Worp. S. Bnis, wedn. v. N. Hart, en N. E. Rebel. Geboren: Johanna Jacoba, d. v. L. J. Best cn C. W. C; Ilórchner. Christina Gcertruida, d. v. J. Lakenman en J. Houding. Pieter I'ieke, z. v. E. Mooi en M. de Waal. Jacob, z. v. I. van Doornik en A. v. d. Leek. Hellegonda d. v. D. Lans en H. Bloui. Overleden: S. Juns, geh. m. F. Jacobs, 52 j. M. Kra nenburg, 4 ra. T. Mantel, wed. v. W. Hceriug, 67 j. Politie. Gevonden voorwerpen. Adres Bureau II1 hondeuhaLband met poriniug*cn 1 zilveren knopje vau een remontoirhorlogc. Laatst8 berichten. 22 Decembor. De collecte, jl. Zaterdag ten behoeve dar alge- meene armen in dezo^Crneente gehouden, heef'tVuim f (>50 opgebracht, terwijl bovendien toezegjmS werd ontvangen voor eenige dekens en levensbe hoeften. I11 de jl. Zaterdagavond onder presidium van den heer Oudenhoven gehouden vergadering, waar deze uitslag bekend werd, besloot men van ge noemden som f 400 te bestemmen voor de z.g. hardrijderij op sehantsen, a. s. Woensdag aan den Kanaalweg (tusschen Post- en Molenbrug) door of ten behoeve van arme plaatsgenooten te houden, en het overblijvende op andere wijze in het belang van belioeftigen aan te wenden. Door de Commissie, die deze zaak op touw zette, werden gekozen: tot Voorzitter, de lieer L. W. E. Oudenhoven, tot Secretaris de heer P. Kunst en tot Penningmeester de heer J. Bethlehem. Naar wij heden vernamen zal de hardrijderij Woensdagmorgen om 10 uur aanvangen en door muziekuitvoeringen van de kleine kapel van het Stafmuziekkorps der Marine worden opgeluisterd. De Heldersche Sthermvereeniging „Wapen- trouw" gaf jl. Zaterdagavond in het lokaal „Musis Sacrum" alhier hare eerste uitvoering voor leden en genoodigden, die bij deze gelegenheid in grooten getale war«n opgekomen. Met veel succès werden achtereenvolgens een aantal schermnummers uitgevoerd, afgewisseld door eene kluchtige pantomime en door eene schoone apothéose besloten. Iets nieuws was de „Emancipatie-degen-iantasie," door een i2tal jonge dames op onverbeterlijke wijze ten beste gegeven en door de aanwezigen luide toegejuicht. Zóó voortwerkende, gaat „Wapentrouw," onder de bekwame leiding van haren Directeur J. H. Boelens zeker eene goede toekomst tegemoet. Een prettig bal besloot natuurlijk den feest avond. Onlangs maakten wij melding van het feit dat door den heer A. D. Zurmuhlen den dag was herdacht waarop hij 25 jaar geleden tot Directeur van den Schroefstoomboóicnenst Amster- dam-Nieuwediep werd aangesteld. Alle opvarenden der stoombooten en de verdere geemploi eerden van de Sleepdienstreederij alhier, mede onder Directie van den heer Zurmuhlen, die, door bij te dragen in de kosten van een fraai geschenk, bij deze gelegenheid blijken gaven van hunne belangstelling, ontvingen jl. Vrijdag, ter herinnering aan het feest, een cadeau in zilver of met zilver gemonteei'd. Deze cadeau x werden door den heer Zurmuhlen persoonlijk met eene hartelijke toespraak uitgereikt. De Haagsche correspondent van de „N. Gron. Ct." deelt omtrent den gezondheidstoestand der jeugdige Koningin mede, dat de dood des Konings op Koningin Wilhelmina meer indruk gemaakt heeft dan tot hiertoe bleek, maar licha melijk H. M. niet heeft geleden. Men behoeft zich derhalve over onze kleine vorstin niet be angst te maken. Naar wij vernemen, zal de Hooge Raad der Nederlanden heden voltallig vergaderen ter overweging der meermalen reeds opgeworpen vraag of in den vervolge de rechtspraak moet plaats hebben in naam des Konings of in naam der Koningin. Door den officier van gezondheid xste klasse der koninklijke Nederlandsche Marine dr. C. Alers, gedetacheerd bij het bataljon Mariniers te Rotterdam, wordt voor de officieren van dat bataljon een cursus gehouden over het aanbrengen der eerste hulp bij ongelukken. Met veel be langstelling wordt die cursus gevolgd, en het practisch nut werd dezer dagen bewezen, toen op de ijsbaan bij een ongeluk een dier officieren aanwezig was en onmiddellijke en doelmatige hulp kon verleenen. Aan ad verteerenden wordt bericht: 1°. dat, wegen» de a. s. feestdagen, onze courant de volgende week zal verschijnen in plaats van Dinsdag en Donderdag: Maan dag 29 en Woensdag 31 December. Bij het inzenden van advertentiën gelieve men hierop indachtig te zijn. 2°. dat de prijs der advertentiën, te be ginnen met primo Januari 1891, verhoogd wordt van 6 cent tot 10 Ct. per regel. De thans gesloten overeenkomsten blijven echter op den ouden prijs, tot zij afloopen. 3°. dat Nieuwjaarswenschen niet anders dan tegen het gewone tarief van 10 cent geplaatst kunnen worden. ADVERTENTIE N. Voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij het overlijden mijner geliefde Echtgenoote J. DE VRIES, betuigen wij onzen oprechten dank. W. WISSEKERKE. Anna Paulowna, 22 December 1890. bij de Directie der Marine te Willemsoord, op DINSDAG den 30 DECEMBER 1890, des voormiddags ten 11 ure van De bestekken, welke niet verkrijgbaar zijn gesteld, liggen ter lezing bij het Departement van Marine te 's Gravenhage en bij de Directiën der Marine te Willemsoord, Amsterdam en Hellevoetsluis, alsmede bij de Provinciale Besturen en ter secretariën van de gemeenten Rotterdam cn Dordrecht. j,j Verdere inlichtingen kunnen verkregen worden ten bureele van den Magazijnmeester der Marine te Willemsoord. De inschrijvingen op gezegelde biljetten, voor ieder perceel afzonderlijk en vermeldende de iraam der. mijn waaruit men zich verbindt de kolen tegen deu opgegeven prijs te zullen leveren,- ten einde, in verband met de qualiteit der kole.o, tot den voordeeligsten prijs voor het Rijk te kunnen besluiten, moeten vóór bet uur dei' Aanbesteding franco bezorgd zijn in de bus, gepjaatst aan het Directiegebouw. J Willemsoord, .20 December 1890. .De Schout-bij-Nacht, Directeur e® Commandant der Marine, a H. BOGAERT. bij J. BB EED, te Wieringerwaard. V erkrijgbaar: in 37 soorten. in 40 soorten en in 20 ver schillende tinten. in ruim 60 soorten. Enveloppen voor aangeteekende brieven, linnen en papier, met sluiting voor 2 lakstempels, in 12 soorten. in vijf soorten. Molenplein. Helder. Een handelaar te Berlijn geeft jaarlijks aan advertentiekosten in verschillende bladen vier honderd duizend mark uit. vAls ik niet adverteerde", zeidehij onlangs te midden zijner vrienden, //kon ik mijn winkel wel sluiten om den geringen omzet. In het eerste iaar betaalde ik 1000 mark aan advertentie- kosten en bad ik een omzet van 30,000 mark in bet derde jaar betaalde ik 10,000 mark, en mijn omzet steeg tot 100,000 mark, en thans bedraagt hij millioenen, zoodat slechts bet voortdurend adverteeren mij tot zulk een hoogte gebracht beeft. Alles wat ik bezit, mijn wereldberoemden naam en mijne schit terende zaken, heb ik niet enkel aan mijne solide wijze van handelen, maar voor negen en negentig honderdsten aan de macht der advertentiën in de dagbladen te danken. Ik ben tot de overtuiging gekomen, dat in onze dagen geen zaak zonder behulp van annoncen bloeien kan of winstgevend kan worden." Inlichtingen omtrent voordeel ig en doelmatig adverteeren in alle nienws- bladen ter wereld worden kosteloos gegeven door het Algemeen Advertentiebureau van Voor verschillende plaatsingen is slechts één afschrift uoodig. Diikatraat. Wed. SEVENHUIJSEK

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 3