liefde, die Alessandro voor Bianca koesterde, en zijne jonge vrouw ontvingen de.i wankelenden jongeling met al de hartelijkheid, die zij konden tentoonspreiden. Met diepe smart in hmi stem vertelden zij hem, hoe Bianca plotseling onwel was geworden en na één dag lijdens overleden was. Haar lijk stond in de kapel van het paleis, in afwachting van de bijzetting in den grafkelder der Strozzi's. Dof en wezenloos hoorde Alessandro alles aan. Zoo was dan zijn vreeslijk voorgevoel uitgeko men, en dat vap Bianca, een voorgevoel van geluk, waarmede zij hem moed en hoop wilde inspreken, niet. Daar opeens herinnerde hij zich het oogen- blik van hunne scheiding en wat toen was voor gevallen. Het kruis, het kruisbeeld van den Verlos ser stamelde hij, dat4 Dat gij haar hebt gegeven? vroeg Arezzo deelnemend, ja, wij weten er van. Wij hebben het haar, op haar verlangen, op de borst gelegd. Geen ander dan gij mocht het hebben. En als gij niet gekomen waart, zouden wij het in be- j waring hebben moeten nemen tot gij kwaamt. Wilt ge het hebben, zoo ga het halen. Alessandro dankte met een hoofdknik voor de kiesche wijze waarop men hem toestond de ge liefde doode alléén te bezoeken en afscheid van haar te nemen. Hij waggelde het huis uit, de voorplaats over, tot aan de geopende kapel, waar bedelaars al weder aan den ingang stonden, welke door een tweetal bedienden werd bewaakt. Eerbiedig weken zij ter zijde, toen hij verscheen. Met knikkende knieën waggelde Alessandro voort en doorschreed de kleine ruimte aan wier einde, op de verhevenheid bij het altaar, een soort van praalbed stond, waarop de doode lag uitgestrekt, en door aandoening overmand zonk de jonge man op de trappen neer. Hij boog zich over het lelieblanke, engelachtige gelaat van Bianca heen; de witte rozen in het donkere haar vormden als het ware eene kroon van reinheid, en snikkende viel zijn hoofd op haar schouder. O! Bianca, mijn engel, moest dit nu ge beuren? stamelde hij snikkend, en zijne handen zochten de haren. Maar wat was dat? Wat deed hem zoo ver schrikt, zoo ontzet opspringen en een kreet sla ken, die de wachters aan de deur deed toesnel len en zelfs de bedelaars vrijmoedigheid genoeg schonk om de kapel binnen te gaan Alessandro had bij het aanraken van Bianca's handen gevoeld, dat die niet verstijfd waren. Het kruisbeeld van den Verlosser maakte hij gemakkelijk los er. het scheen hem zelfs alsof er een schijn van kleur op dat gelaat was en een gevoel van warmte in de handen. Zij is niet doodriep hij met eene stem, die door het gewelf weerklonk als bazuingeschal. Help! help! Ha! klonk het opeens naast hem, heeft het vergif niet goed gewerkt? De oude Manassa zeide het wel, dat het niet genoeg was. Verbaasd keek Alessandro om en bespeurde toen een bedelaar, die hem bekend voorkwam. Het was nu echter geen tijd tot praten en, zonder verder aan den man te denken, snelde hij het paleis in waar de graaf van Arezzo en diens vrouw het zonderlinge geval met schrik en ont zetting aanhoorden. Eenige uren later herleefde, dank zij de hulp van een kundig dokter, Bianca uit haar dood slaap of schijndood, en daar die dokter, inder haast door een der bedelaars gehaald, niemand anders dan de Israëliet Manassa was, kwamen de graaf van Arezzo, diens dochter en Alessandro spoedig tot de ontknooping van het afschuwlijk drama dat hier was afgespeeld. Graaf de Strozzi had Fernando della Scala, door hem de helft van Bianca's vermogen te beloven en hem voorloopig uit zijne schulden te helpen, weten over te halen een vergif te ver krijgen, dat, hoewel plotseling werkende, geen sporen naliet. Della Scala had dit vergif ver kregen van den ouden Manassa, maar deze, die minder slecht was dan hij scheen, had hem, 'begrijpende dat het een menschenleven gold en zich niet medeplichtig aan moord willende maken, te weinig gegeven. Het middel werkte nu slechts half. De Strozzi, haar eigen oom, diende het Bianca op een warme dag in citroensap toe en korten tijd daarna meende een ieder, dat het meisje dood was. De bedelaar, dezelfde van wien Alessandro een jaar te voren het kruisbeeld van den Verlosser had gekocht, had della Scale 's avonds laat bij den Israliet, dien hij kende, zien uitkomen, en ongemerkt was hij uit nieuwsgierigheid hem ge volgd, totdat hij hem in het Palazzo Strozzi zag in gaan. Den anderen dag had hij den Israëliet ge vraagd, wat die man zoo laat bij hem was komen doen, en toen vertelde Manassa hem lachend, dat hij hem zoo beet genomen had, door hem in plaats van doodend vergif slechts een bedwelmenden drank te verkoopen, omdat hij niet medeplichtig wilde zijn aan een moord. Beiden hadden toen be sloten om zich op de hoogte te houden van hetgeen er gebeuren mocht in het Palazzo Strozzi, en na het bericht van Bianca's overlijden hadden zij besloten in ieder geval de overheid kennis van het ge beurde te geven. Alessandro's komst gaf eene andere wending aan de zaak. Men kan begrijpen, welk een gelukkig Kerst feest onze jongelui vierden en hoe dikwijls het herhaald werd dat Bianca's voorgevoel uitgeko men was en het kruisbeeld van den Verlosser hun geluk had aangebracht. Eenige dagen later waren graaf de Strozzi en Fernando della Scala spoorloos verdwenen. Zij hadden het beter geacht om te vluchten, en nim mer zagen de muren van Florence deze beiden meer terug. Alessandro's huwelijk met Bianca Strozzi werd eenige maanden later met veel luister voltrokken. NEDERLAND. HELDER, 24 December. De heer Henry Tiudal heeft een adres tot de Tweede Kamer gericht, waarin hij aandringt op het houden van een parlementaire enquêtte over den tegenwoordigen staat onzer weermiddelen. Ter motiveering merkt hij o. a. op, dat geen van de hoofdzaken, waarover in den loop van dit jaar zooveel is geschreven en gesproken, in de over de oorlogsbegrooting gewisselde stuk ken worden aangeroerd. Speciaal vermeldt hij de i beschieting van den Haag en de mobilisatie- voorschriften. In bijzonderheden zet hij daarop uiteen, dat het Departement van Oorlog bij al zijn regelingen van het denkbeeld schijnt uit te gaan, dat de vijand eventueel ons volkomen tijd zal laten voor onze mobilisatie, en hij vleit zich dat een parlementaire enquêtte zal bewijzen, dat met deze noodlottige politiek ons volksbestaan op het spel staat. Hij dringt ten slotte aan op spoed, dan kan bij wederbijeenkomst der Kamer het resultaat reeds bekend zijn. De tijdelijke werklieden van 's Rijkswerf te Amsterdam zullen, in verband met de aanne ming door de Tweede Kamer der Staten-Gene raal van de Marinebegrooting voor 1891, inden aanvang des volgenden jaars niet ontslagen, maar voorloopig in dienst gehouden worden. Van den concul-generaal te Buenos Ayres is bij het departement van buitenlandsche zaken de waarschuwing ontvangen, onder de tegen woordige omstandigheden het verhuizen naar deze republiek opnieuw aan alle belanghebbenden ernstig te ontraden, ook aan hen, aan wie men de reiskosten mocht willen voorschieten. Terwijl de geheele oude wereld juicht over de ontdekking van Koch, is de nieuwe vervuld met een andere, welke den naam van den in New-York reeds vermaarden oogarts dr. Richard Kalish op aller lippen brengt, en wel als genezer van de „zwarte staar" zonder operatie. In zijn verslag aan de geneeskundige faculteit heeft dr. Kalish zijne ervaringen breedvoerig uit eengezet en zijne geneeswijze van zóo ongelooflijk eenvoudige zijde doen kennen, dat ieder genees kundige ze kan toepassen. Tevens heeft hij open hartig bekend, hoe een toeval hem tot de ont dekking van dit radicaal geneesmiddel had geleid. In een verhandeling vond hij een vermoeden aangehaald dat het cataract misschien wel door oplossing zou zijn te bezweren, indien zulks slechts te vinden ware. Sedert rustte hij niet, vóór hij eene proef kon wagen. De uitkomst was dadelijk zoo bevredi gend, jdat hij er mede kon doorgaan en drie maanden later de personen kon aanwijzen, vol komen genezen door zijne behandeling. Onder die personen bevindt zich eene zeven tigjarige vrouw. Nagenoeg reeds geheel blind, kon zij na drie maanden weder kousen mazen, een handwerk dat zelfs oogenwerk genoemd wordt. Een tachtigjarige, die reeds jaren lang blind was, kon na drie maanden weder een dagblad lezen. Dr. Kalish maakt geenerlei geheim van zijn geneesmiddel, noch van zijn behandeling. Het middel bestaat in eene vermenging van glycerine en boorzuur. Na een paar druppels in het zieke oog gedaan te hebben, bestrijkt hij gedurende een tiental minuten de oogleden zeer zacht. Deze eenvoudige behandeling wordt drie malen daags gedurende drie maanden herhaald. Hoe eenvoudig een en ander wezen moge, toch verklaart dr. Kalish, dat de toepassing de grootste nauwkeurigheid vereischt. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Zitting van Maandag 22 December. Bij Hoofdstuk IX (Waterstraat enz.) drong heden de heer Gildemeester sterk er op aan, alsnog, met 't oog op de Nederlandsche belangen, verlof te geven aan den ingenieur Tutein Ncdthenius, om de haven te Rio-Grande (Brazilië) te gaan maken. De heer Tak van Poortvliet wenschte dat de Kamer gehoord zou worden op de voorgenomen wijziging in het plan tot uitvoering der verlegging van den Maasmond, en dat zij mededeeling zou ontvangen van de over eenkomsten, met Belgische en Pruisische spoorweg maatschappijen tc sluiten, omtrent het gebruik der aansluitingslijnen aan de grenzen. De heer Vee- gens wilde uitbreiding van het Staatstoezicht op het stoomwezen. De heer Guyot drong aan op wettelijke maatregelen ter beveiliging van passagiers op landverhuizings- en andere schepen. De heer Domela Nieuvvenhuis klaagde over den te langen diensttijd en de te lage bezoldiging van lagere beambten bij posterijen en telegrafie, speciaal te 's Gravenhage, waar de post- en telegraafbestellers- onvoldoende worden betaald en onvoldoenden rusttijd, hebben, terwijl op hen een verfoeilijk boetestelsel, wordt toegepast. Ook weidde hij uitvoerig uit over de slechte betaling van het spoorwegpersoneel. Hij wenschte voorts bij aanbestedingen voor Waterstaats werken te zien opgenomen de cisch van een acht- urigen werkdag en bepaling van een ininimum-loon. De heer Roëll kwam op tegen de zucht om par- ticuliere belangen te bevredigen en in kleine locade behoeften te voorzien en om de rij der groote open bare werken gesloten te verklaren. De heer Seyffardt drong aan op verbetering van den Leidschen Rijn, vooral in 't belang der defensie, de heer Yan Löben Seis eveneens, zoomede op een spoorwegverbinding van de forten in de Utreeht- sche liniede heeren Haxtogh, Tragvaglino ent. Oppedijk op herziening der algerneene voorwaarden van aanbestedingde heer G. Van Dedem op maatregelen om frauduleusen invoer van buitenlandsch. spek naar Duitschland tegen te houden. De heer Rutgers van Rozenburg wenschte niet j te eiscben van aannemers om hun werkvolk te ver- j zekeren, maar wel hen aansprakelijk te stellen voor j ongelukkeu, aan hun werkvolk overkomen, en geld. op de aannemingssom intehouden ter betaling der schadevergoeding. De heer Heldt vroeg vaste aanstelling voor de beambten van bet ijkwezen, de heer Dobbelmaiu; wettelijke regeling der aanbestedingen. Zitting van Dinsdag 28 December. In de zitting van heden richtte de heer Dijck- meester eenige Vragen tot den minister, over de allerellendigste exploitatie van de lijn Rotterdam DordrechtArnhemNijmegen, tot groot nadeel van alle verkeer. De Holl. Maatschappij verliest haar goeden naam op die wijze, zeide hij, vragende wat de Regeering gedaan had tegenover dc Maat schappij en of zij eventueel bereid zou zijti, als geen verbetering ontstond, deze van de concessie vervallen te verklaren. De minister van Waterstaat antwoordde aan den beer Dijckmeester, dat verschillende oorzaken mee werken tot belemmering van het verkeer op de lijnen der Holl. Maatschappij, waarbij kwam de buiten gewone vermeerdering>van vervoer. Aansluiting te Geldermalsem is verzekerdalles wordt gedaan om den toestand te verbeteren, en de minister is vol strekt niet geschokt in zijne overtuiging omtrent de resultaten der Spoorwegovereenkomsten. In den loop der vergadering werd, op voorstel van den heer Schaepman, met 50 tegen 36 stemmen besloten, de Stedenwet te behandelen ouder de eerste zaken in Januari, en daartoe 13 Januari terug te komen. Na discussie werd, op voorstel van den beer Van Kerkwijk, met 58 tegen 29 stemmen besloten, om de hoofdstukken X en XI der Staatsbegrooting, de begrooting van Suriname en de Oost-Indische mail dienstcontracten uit te stellen tot na terugkeer in Januari. De minister van Koloniën wees er op, dat dan vroegere terugkomst der Kamer noodig zou zijn. De Eerste Kamer kwam jl. Maandagavond bijeen besloot tot toelating van het nieuwe lid voor Gel derland, baron Yan Lijnden van Hemmennam kennis van bet overlijden van de heeren Hnydecoper en Blussé, aan welke treffende verliezen de voorzitter een hartelijk woord wijdde benoemde in plaats van den beer Blussé tot lid der commissie voor de ste nografie den lieer Vlielnnder Hein, en ging daarop, na het trekken van de afdeelingen, uiteen. Binnenlandsch nieuws. Helder. - Door liet Departement Helder der „Maatschappij tot Nut van 't Algemeen" werd jl. Maandagavond eene buitengewone openbare verga dering gehouden, waarin de heer D. Stigter, van Goes, optrad, om te spreken over „De Staat en de Volkswelvaart". Er waren slechts uiterst weinigen naar Tivoli gekomen, om van hunne belangstelling in het door den spreker te behandelen onderwerp te doen blij ken, wat wellicht daaraan moet worden geweten, gelijk de Voorzitter van het Departementsbestuur in zijn openingswoord terecht opmerkte, dat ver gaderingen en uitvoeringen van allerlei aard den laatsten tijd aan de orde van den dag zijn. En toch, hoe weinig talrijk het auditorium ook was, waren er nog velen die onvoldaan huiswaarts keerden. Zoo ook wij, we moeten 't tot ons leedwezen erkennen, want wij hadden iets anders van dezen spreker verwacht. De titel van bet onderwerp deed ons vermoeden dat bij den heer Stigter het plan bestond de middelen te bespreken, waardoor de Staat de volkswelvaart zou kunnen bevorderen uu op deze wijze te trachten mede te werken tot oplos sing van het sociale vraagstuk. Inplaats daarvan werd door den spreker uitvoerig uiteeugezet waarvan de volkswelvaart kan worden geacht afhankelijk te zijn, d. i. niet van de boe veelheid goud en zilver die aanwezig is, maar van datgene, wat jaarlijks voor intellectueel en geestelijk genot beschikbaar wordt gesteld. Aan de hand van de geschiedenis toonde spr. aan, hoe reeds in de vroegste tijden, evenals in latere tijdvakken, de Staat, door bet invoeren van Staatsrechterlijke voor schriften van economisclien aard, grooten invloed op de volkswelvaart uitoefende, evenals hij het ook heden ten dage doet en met het oog op ver schillende maatschappelijke toestanden, die zulks vorderen, kan deze Staats-innienging niet achter wege blijven, niet worden gemist, constateerde spreker. Dat de Staat ook thans op de Volkswelvaart zijneu invloed doet gelden, spr. loonde dit aan, door te wijzen op bet toestaan van 't vrije verkeer mot andere volkeren, op 't opnemen van beschermende bepaliugeu in de wetten des lauds. Toen, vóór 1877, het aantal spoorwegen in de Nieuwe Wereld nog niet zoo menigvuldig was als thans, was er eene bijna voortdurende stijging in de prijzen der verschillende levensbehoeften waar te nemen, welke natuurlijk tengevolge had dat het inkomen van duizenden werd verkleind, dat van anderen daar entegen, van landbezitters vooral, aanmerkelijk uit gebreid. Door deze maatschappelijke oorzaken ontstond eene nieuwe verdeeling van het in komen en om de invloeden hiervan zooveel mo gelijk tegen te gaan, werd tot verhooging der grond belasting besloten, niet dus om de opbrengst der belastingen te kunnen vermeerderen, maar om an- derer lasten te kunnen verlagenweder een bewijs dus, dat de Staat hier invloed op de Volkswelvaart uitoefende. En dat die Staatsinvloed noodzakelijk is, spr. herinnerde slechts aan de uitkomsten der arbeids-enquêtte, hoe deze ons leeren hoeveel er aan woning, voeding en kleeding van den arbeider ont breekt en hoeveel werk, hoeveel inspanning er niet van hem wordt geëischt, om dit aan te toonen. Deze klasse vraagt nu, dat ook de Staat ten haren behoeve beschermend zal optreden en zij vraagt (de geschiedenis leert het) daarmede niet iets nieuws, iets roods, iets uit den boozede vraag naar be scherming op 't gebied van den arbeid is waard ingewilligd te worden. Hiermede eindigde de spreker. Gaarne hadden wij hem iets verder zien gaan en, gelijk gezegd, zij het dan ook iu breede trekken, de middelen hooren bespreken, die er z. i. toe leiden kunnen, om het arbeidersvraagstuk op te lossen. Met het constateeren van de noodzakelijkheid der Staats-inmenging komen we niet verder. Dit mag vrij algemeen bekend en aangenomen geacht worden. Na een woord van dank aan den spreker voor diens belangrijke voordracht, werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. Texel. In het ijs, dat zich op de waarden heeft vastgezet, begint werking te komen. Hier en daar beginnen zich ijsbergjes te vormen en ook begint er meer kraiing te komen. Op sommige plaatsen is het ijs reeds tot op den dijk gekroden, en niet lang zal het duren of het komt er over heen. Oosterend op Texel, 22 Dee. Dat de post- gelegpnheid voor de Noordzeeëi landen tengevolge van den winter veel te wenschen overlaat, bleek nog dezer dagen nlliier. Door schipper Kuijper werd van Terschelling een briet ontvangen, welke j volgens de poststempels 6 dagen werk had gehad. Wanneer er geen ijs is, bereiken brieven enz. van daar dit dorp in een etmaal. Terschelling. De communicatie met llarlingen heeft opgehouden. De post gaat per ijs vlet over de eilanden. Schagen. Bij „Schagens Harmoniekapel" bestaat het plan, in den loop van den winter een Concert ten voordeele der Algerneene armen te geven. Schagen. Aan de jl. Vrijdagmiddag gehouden hardprikkerij werd deelgenomen ten behoeve van 43 weduwen. De prijs f 3 werd behaald door J. Boekei, de lste premie f 2 door O. Kramer en de 2de premie f 1 door J. Deutekom. Na afloop werd aan elke weduwe uitgereikt een half kilo spek, 2 Liter Erwten en een bon voor 100 briketten. Middelie. Dezer dagen is alhier voor bet eerst verlichting langs den weg door het dorp aan gebracht. Twintig lantaarns zijn, vooral op de ge vaarlijkste plaatsen, bij de losse bruggetjes, geplaatst. Zuidscharwoude. Jl. Douderdng trad de heer Th. J. Waller, burgemeester van Auna-Paulowna en lid der Provinciale Stalen van Noordholland, iu de kolfbaan van A. Kist alhier, op als spreker in de vrijzinnige Kiesvereeniging „Vrijheid" voor Langedijk en St. Pankras. Hij sprak voor een vrij talrijk opgekomeu publiek, pl. ui. 120 personen, over twee vragen van den dag op politiek gebied de legerwet en de belastingwetten. Hij deed dit op zulk eene aangename en bevattelijke wijze, dat hij zijne hoorders gedurende langer den 1| uur wist te boeien. Aan het debat, waarvoor na de pauze gelegenheid werd gegeven, namen deel de heeren dr. ten Bosch en Sickmann alhier, ds. Habbema van Noordschar- woude. Kuipers van Broek op Langedijk, en Kloeke van Schagen. Allen waren het eens over de uitstekende wijze, waarop de spreker zich van zijne taak had gekweten, terwijl enkelen hunner geene instemming konden betuigen met 's sprekers denkbeelden omtrent dienst- vervanging. Nadat de heer Waller de vragen, die hem waren gedaan, alsmede zijne bestrijders op het punt der dienstvervanging had beantwoord, sloot de voorzitter, de heer van de Vijzel, van St. Pankras, te 10 ure de vergadering, na den heer Waller den welverdienden dank èn van de leden èn van het bestuur der Kiesvereeniging „Vrijheid" te hebben toegebracht. Nieuwe Niedorp. Eene commissie uit de ingezetenen der gemeente heeft bij de meergegoede burgerij gelden ingezameld, oin op Oudejaarsdag aan de on- en minvermogenden te worden uitgedeeld. Deze collecte heeft f 327.40 opgebracht. Bovendien zijn, 14 dagen geleden, door diakenen der Herv. gein. eenige ponden vet aan verschillende behoeftige gezinnen uitgedeeld en zullen eerstdaags ook brand stoffen worden uitgereikt. Nieuwe Niedorp. Bij den jl. Zondag gehou den wedstrijd in liet schoonrijden door paren, van wege de Vereeniging voor ijs- en volksvermaak alhier, hebben behaald: den lsten prijs (f40) Mej. A. G. Kaan, te Wieringerwaard, en de Heer K. Albr. Kaan, te Anna 1'aulowna, den 2den prijs (f 20) Mej. T. Siekermnn, te Zaandam, en de Heer A. Schipper, te Zaandam, de lste premie (f 10) Mej. D. Kaan, te Wieringerwaard en de Heer T. A. T. Groneman, te Wieringerwaard, en de 2do premie (f 5) Mej. G. Kaan, te Wieringerwaard, en de heer R. C. Blaauboer, te Wieringerwaard. Hoogwoud. Het gerucht, hetwelk zich deze week alhier verspreidde, dat de notaris C. Warnsinck voortvluchtig is, beeft zicb, belaas bevestigd. Gisteren werd te Hoorn, op uitnoodiging van den beer Cohen Stuart, procureur te Alkmaar, eene vergadering vati crediteuren gehouden, terwijl de beer rar. J. W. de Eeyfër, notaris te Medemblik, door de arrondissementsrechtbank te Alkmaar aan gesteld is tot tijdelijk bewaarder der minuten van. den afwezigen notaris. Kolhorn. Den 18 dezer werd alhier eene vergadering van de vereeniging „Nut en gezellig verkeer" gehouden, waarin etnige zangnummers- werden uitgevoerd door de kinderen der zangschoo^ van Amicitiae. Luide toejuichingen waren hun deel Bovencarspel. Jl. Donderdag is alhier een wedstrijd op schaatsen gehouden, waaraan door 37 mannen boven de 18 jaren, van hier en Broeker haven, werd deelgenomen. De prijs, f 10, werd behaald door K. Steenstra, de lste premie, f 5 door P. de Haan, beide van Broekerhaven, de 2de premie, f 3, werd gewonnen door J. Boekweit en de 3de premie, f 2, door A. Sas, beide laatsten van hier. Grosthuizen Het totaal der door de heeren Drijver en Groot ontvangen gelden ter verdeeling onder de behoeftigen alhier, bij wijze van nieuw jaarsgift, bedraagt f 102.50, voor welk bedrag levensmiddelen eu brandstoffen zullen worden ver schaft aan ieder, naarmate hij geagt wordt zulks noodig te hebben. Grosthuizen. Voor 't eerst reed heden 22 Dec. de omnibus van den heer Houter door ons dorp. In tegenstelling met de bestaaudc omnibusdienst, geëxploiteerd door den heer Zeeman, rijdt deze 'smorgens van Alkmaar en 'smiddags van Hoorn. Voor velen een groot geriefHet rijtuig ziet er netjes uit. 'tfs voor deu ondernemer te wen schen, dat het er velen zal vervoeren. Amsterdam. Hr. Ms. ramschip „Guiuea", dat de vaart op het Noordzeekanaal zoozeer ver sperde, is thans voor Amsterdam gekomen, vooraf gegaan door eenige stoomschepen. De vaart tusschen IJrauiden en Amsterdam is dus weder geopend. Rotterdam. Het „Rott. Nbld." heeft eene brood-uitdeeling beproefd. De uitkomst beantwoordde, helaas, maar ten deele aan de goede bedoeling. 2832 kilo's brood zijn er uitgedeeld. Omstreeks zes uur hadden een lOOtal personen post gevat voor het bureau, te halfzeven was het getal zoo aangegroeid, dat het onmogelijk bleek den brood-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1890 | | pagina 2