Suriname. Zij betuigen in dit schrijven, dat zij vertrouwen stellen in het beheer en het Regee- rings-beleid van den gouverneur jhr. De Savornin Lohman. De onderteekenaars zijnnamens de West-- Indische landbouwmaatschappij, W. H. Blaauw namens de plantage „De Eendrachtl", Deichmann Vom Rath, Blaauw Co.namens ae cul tuurmaatschappij „Rust en Werk", J. C. Gtllcher, Insinger Co.namens de cultuurmaatschappij „Nieuw Klarenbeek" en cultuurmaatschappij „Dordrecht" en de cultuurmaatschappij „Tout lui faut," P. N. Muller; en voorts Eijken Sluij- ters Co. en Gerrit Van Hoogstraten Zoon. Kieswet. De nieuwe bepalingen, door de regeering alsnog in de zg. Stedenwet (tot splitsing van de vijf groote gemeenten in enkel voudige kiesdistricten) geschoven, luiden als volgt 1. In de gemeenten, waar dit door ons, Gedep. Staten gehoord, noodig wordt geacht, wordt ook des avonds van zeven tot negen uur gelegenheid gegeven tot het inleveren der stembriefjes. In dit geval wordt des namiddags, na toepassing van de artikelen 51 en 52, de stembus met hetgeen daarbij behoort, alles behoorlijk verzegeld, door den voorzitter in bewaring genomen en des avonds aan den jongsten stemopnemer van het bureau, dat dan zitting houdt, ter hand gesteld, om haar tegelijk met de bus, die des avonds is gebruikt, over te brengen waar het behoorrt. 2. Wanneer deze wet na den iste Maart 1891 wordt afgekondigd, behoeft de in art. 31 der wet van 4 Juli 1850 bevolen herziening der kiezerslijsten niet met inachtneming van art. 1 dezer wet te geschieden. Wanneer algemeene verkiezingen voor de Tweede Kamer plaats vinden vóór dat de her ziening der kiezerslijsten met inachtneming van art. 1 dezer wet heeft plaats behad, zorgen de besturen der gemeenten Amsterdam, Rotterdam, 's Gravenhage, Utrecht en Groningen, dat bij elke verkiezing van leden der Tweede Kamer in hunne gemeenten elk stembureau, ter inleve ring van stembriefjes in hunne gemeente zitting houdende, voorzien zij van eene lijst, waarop in alphabetische orde geplaatst zijn de namen van de op de laatst geslotene kiezerslijst voorkomende kiezers, met vermelding van het hoofdkiesdistrict, waarin zij woonplaats hebben. Deze lijst ligt ter tafel vóór het bureau van stemopneming. De kiezer levert zijn stembriefje in bij het bureau van stemopneming van het hoofd kiesdistrict, waar in hij volgens genoemde lijst woonplaats heeft. Kindersterfte. In ons land is jaarlijks meer dan een vierde der overledenen beneden 't jaar oud. Deze buitengewoon groote kindersterfte heeft het Geneeskundig Staatstoezicht doen besluiten tot het instellen van een onderzoek naar de oor zaken, in verband met de voeding. Zulk een onderzoek kan echter alleen dèn deugdelijke uitkomsten geven, als alle genees kundigen daartoe hunne welwillende medewer king verleenen. Daarom heeft de geneeskundige inspecteur in Zuidholland nu aan de geneeskun digen een vragenlijstje toegezonden, met verzoek, daarop vóór 15 Februari te willen antwoorden. De vragen betreffen de verschillende wijzen van voeding der bedoelde kinderen, hetzij met moe dermelk alleen, dan wel gepaard met kunst voeding of uitsluitend kunstmatig, in 't laatste geval met welk kunstmatig voedselhoe het wordt versterkt, met lepel of zuigflesschen, en van welke soort, alsook hoe het reinigen van die flesschen geschiedt; welk soort van water wordt gebruikt, en hoehoe de melk wordt toebereid op welken leeftijd het kind gewoon voedsel krijgt, en welke andere oorzaken als nadeelig voor de ontwikkeling van het kind worden be schouwd. Men schrijft hieromtrent van 's Hage aan het „Utr. Dbl." „Met belangstelling zal men zeker vernomen hebben van de poging, door het geneeskundig staatstoezicht aangewend om gegevens te ver krijgen omtrent de kindersterfte, in verband met de voeding in het eerste levensjaareen verband dat zeker niet denkbeeldig is. Maar mij dunkt dat er een ander verband bestaat, dat nog meer invloed uitoefent op die sterfte, nl. dat met de ziekte- en begrafenisfondsen, wier uitkeeringen bij overlijden 't voor sommige lieden een winst gevend bedrijf maken, kindertjes kort na de ge boorte te verliezen. Als de fondsen eens besloten (zoo noodig door de wet gedwongen werden om te besluiten) tot dezen maatregeldat zij geen uitkeering doen voor een overledene bv. beneden de 3 jaar en zich voor kinderen beneden dien leeftijd zeiven met de begrafenis belastten. Het komt mij voor, dat die regeling volkomen uit voerbaar eu zeer eenvoudig zou zijn en een afdoend middel zou wezen tegen de beruchte engeltjesmakerij, welke, hetzij met geheel boos opzet of door halve onverschilligheid, grootere verhoudingen heeft dan men meent. Krijgswet. Door de Liberale Kiesvereeni- ging te Enschedé is de navolgende motie met groote meerderheid aangenomen „De Liberale Kiesvereeniging te Enschedé, van oordeel dat in het wetsontwerp tot regeling van den krijgsdienst de persoonlijke druk, die aan de natie zal worden opgelegd, te zwaar is, en geen voldoende rekening wordt gehouden met de kosten der nieuwe regeling, die buiten ver houding zijn tot de financieele krachten van het Nederlandsche volkdat de nationale welvaart door dit ontwerp zeer zou worden benadeeld en afschaffing van accijnzen op eerste levensbehoeften er door zal worden tegengehoudendat derhalve de aanneming van dit ontwerp niet in 's lands belang is, hoewel het beginsel van persoonlijken dienstplicht zonder vrijstelling goedkeurende, be sluit aan de „Liberale Unie" mede te deelen, dat zij om bovengenoemde redenen niet kan meegaan met het praeadvies harer commissie in zake het wetsontwerp tot regeling van den krijgs dienst." Naar de „H. Ct." verneemt, heeft ook Portugal het handelstractaat aan Nederland opge zegd. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Zitting van Dinsdag 3 Februari. In antwoord op een interpellatie van den beer Schepel over de straffen, aan miliciens-verlofgangers opgelegd, die zich niet bij den burgemeester hadden aangemeld, verklaarde de minister van Oorlog, dat voor ditmaal verzachting van straf werd verleend maar hij hield vol, dat men ook na alle herhalings oefeningen bij den burgemeester de verlofpas moet laten afteekenen. Op de vraag van den heer Boreel, waarom de spoorwegbrug bij Yelzen niet tijdelijk is opengesteld voor voertuigen verkeer, antwoordde de minister van Waterstaat enz., dat- de spoorwegmaatschappij daar tegen groot bezwaar had, met 't oog op de exploi tatie en den toestand der brug. De heer Lieftinck verzocht daarop een hulpbrug door pontoniers te laten slaan. Het voorstel van den heer Van der Feltz, om de wijzigingen in de Stedenwet nog weer eens naar de afdeelingen te verzenden, werd daarna verwor pen met 56 tegen 16 stemmen. Bij het voortgezet algemeen debat over de Ste denwet bestreed de heer Reekers vele geopperde bezwaren. De heer Rutgers bleef het ontwerp be strijden, de heer Sanders verlangde algemeene kies wetherziening. De heer Heemskerk verdedigde uitvoerig het ont werp, dat alleen uit liberale partijzucht wordt be streden. Zitting van Woensdag 4 Februari. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een wets ontwerp tot verlenging van den diensttijd voor de landmilitie van 1885, 188G en zeemilitie 1887. Het algemeen debat over de Stedenwet is voort- gezet. De heer JClercx verdedigde het ontwerp als eene poging om het halve werk, in 1887 gedaan, ten bate van de liberalen, te verbeteren. De heer Hartogh bestreed het ontwerp sterk. Het bevordert de verdrukking van de minderheden in de enkelvoudige districten. Wil men splitsen, dan moest men het ook allereerst doen voor Ge meenteraadsverkiezingen, en men moest niet enkel Amsterdam, maar Nieuwer-Amstel ook verdeelen, daar anders het zesde district buitengewoon groot zal worden door de overschotten uit Amsterdam. Voorts zal dit ontwerp de grensregeling tusschen Nieuwer-Amstel en Amsterdam onmogelijk maken. De heer Roëll hield al zijne bezwaren vol en bestreed vooral het betoog vau den heer Heemskerk en diens beroep op Groen. Uit de geschiedenis betoogde hij, dat Groen tegen splitsing was. De heer Veegens hield even sterk vol de grond wettigheid van dit. ontwerp. De heer Viruly achtte het ongewenscht, met het oog op de door de Regeering aangekondigde kies- recht-herzienning, voor eenmaal dit ontwerp te doen gelden. Binnenlandse h nieuws. Helder. In de daarvoor expresse!ijk keurig versierde zaal van Tivoli werd jl. Dinsdagavond de eerste der drie bijeenkomsten gehouden, te samen uitmakende de 19de jaarhjksche algemeene verga dering der Nederlandsche Nationale Werklieden - Vereeniging, onder de zinspreuk „Door orde en spaarzaamheid tot welvaart." De zaal was eivol, toen de President der Vereeni ging, de heer P. H. Bos, ten acht ure het welkom toeriep aan alleii, die waren opgekomen om van hunne belangstelling in het streven der Vereeniging te doen blijken, inzonderheid aan den Vertegenwoor diger van het plaatselijk Nuts-departement, den heer B. L. Vries. In zijne openingsrede herinnerde de President met ingenomenheid dat de Vereeniging ook gedu rende haar 19de levensjaar trouw is gebleven aan haar doelalleen langs ordelijken en vredelievenden weg den werkman lotsverbetering te verschaffen. Waardeerende woorden werden door den spreker gewijd aan de nagedachtenis van wijlen Z. M. Willem in, wiens heengaan den leden der Vereeni ging, verknocht als zij zijn aan het Huis van Oranje, ten diepste heeft getroffen. Met dankbaarheid werd medegedeeld dat de Ver eeniging steeds vooruitgaande en het ledental sedert het vorige jaar weder gestegen is, waarom het Bestuur dan ook genoodzaakt werd de jaarlijksche algemeene vergadering over drie avonden te verdeelen. De toe stand van alle afdeelingen is bevredigend die van het fonds tot ondersteuning van Kraamvrouwen uitgezonderd, hetwelk kwijnende is. Tengevolge van den buitengewoon strengen win ter is in den aanvoer van steenkolen belangrijke vertraging ontstaan, waardoor de afdeeling „Steen kolenhandel" eenige schade heeft geleden. Heeft die strenge winter ons, zeide spr. verder, dus wel eenig nadeel berokkend, hij heeft tevens, meer dan ooit te voren,- het nut onzer Vereeniging in 't licht gesteld. Zijn toch in andere, ja zelfs in de hoofd plaatsen vau ons land, waar de raiddeleu van ver voer niet zoo beperkt zijn als hier, de prijzen van levensbehoeften 'en brandstoffen merkbaar gestegen, hier zijn zij bijna onveranderd gebleven en het is spr. eene voldoening, ook van niet-leden de beken tenis gehoord te hebben, dat dit in hoofdzaak aan het streven der Vereeniging te danken is geweest. Spr. hoopt dat de verkregen gunstige resultaten werklieden, die tot heden buiten de Vereeniging stonden, zullen aansporen om tot het lidmaatschap toe te treden en op die wijze naar lotsverbetering te streven, beter dan zicli het hoofd warm te maken over algemeen kies- eu stemrecht en dergelijke zaken. Met de beste werischen voor den bloei der Vereeniging, opende dc President hierop de ver gadering. De jaarverslagen van den Secretaris en van den Penningmeester waren nu aan de orde, terwijl door de Commissie van Toezicht, hij monde van den heer Lumkeman, werd medegedeeld dat de admi nistratie bij onderzoek in orde was bevonden. Door den President werd nog hekend gemaakt dat bij de op 27 en 28 Januari jl. gehouden verkiezing tot leden van het Hoofdbestuur werden gekozen de heeren H. D. van der Laag, C. Woudergem, J. Meskes, M. A. Klerk en W. van der Eijk en tot leden der Commissie tvan Toezicht de heeren W. Willerase en J. Dee. In de nu volgende pauze werd eene collecte ge- houden, ten voordeele van de. armen der Vereeniging. Het verdere deel van den. avond was gewijd aan uitvoeringen van het. Zangkoor „Oefening baart Vooruitgang," onder directie van den heer Dol, aan een paar letterkundige voordrachten en aan de op voering van liet. Kluchtspel „De bruiloft van Kloris en Roosje." Een en ander verschafte den aanwezigen veel genoegen, zeker niet liet minst de komische voordrachten van den heer P. Dol. De verschillende nummere werden door zeer goede muziek-uitvoe ringen afgewisseld. In de bijeenkomsten van heden- en a. s. Zater dagavond zal hetzelfde programma worden uitge voerd. Na afloop dezer bijeenkomsten zullen we het belangrijkste uit de uitgebrachte jaarverslagen mededeelen. Texel. De eerste vergadering van het Nuts- departement in dit jaar, had jl. Dinsdagavond plaats. De Voorz. opende de vergadering met een welkomstgroet en tevens met een gelukwensch aan allen, met het ingetreden jaar. De heer de Jongh, uit Eierland, gaf verschil lende voordrachten ten beste, nl.eene Walcher- sche novelle, getiteld: „Twee tegen een", inliet eigenaardig dialect van die landstreek, een ge dicht van ten Kate, en nog een tweetal bijdra gen uit de werken van Van Zuijlen, getiteld „Eerste liefde" en „Een rustig Studie-uurtje". Texel. Door schipper J. Stark is op de Vliehors gevonden en te Cocksdorp aangebracht eene reddingboot, afkomstig van de estrande stoomboot „Elstow". Zijpe. Gemeenteraad. Zitting van Dins dag 3 Februari. De notulen der vorige vergadering worden ge lezen en goedgekeurd. Aan de orde is het Kohier der Hondenbe lasting voor 1891 (151 honden voor f 2 en 88 voor t 1). Het kohier wordt met algemeene stemmen aangenomen. Een reclame H. O. zal in comité worden be handeld. Bij de gewone rondvraag vestigt de heer Van Beusekom er de aandacht op, dat aan het Zand enkele doode boomen aan den publieken weg staan, en verzoekt hij den Voorzitter, dat deswege aan de Commissie te het Zand zal worden verzocht, dezelve door levende te doen vervangen. De Voorzitter beloofde dat aan zijn verzoek gevolg gegeven zal worden. Op een vraag van den heer Nobel, of er geen adres van de heeren Waller, Kaan en Breebaart bij den Raad is ingekomen, antwoordt de Voor zitter bevestigend en wordt besloten dat het in de volgende vergadering zal worden behandeld. Hierna niets meer aan de orde zijnde, sloot de Voorzitter de vergadering. Noordscharwoude. Wie zich een juist denkbeeld wil vormen van eenen weg uit „den goeden, ouden tijd," behoeft zich slechts naar dit station te begeven en van daar te wandelen naar den Langendijk. Het is een ware modder poel, die grintwegHoe wagens te martelen hebben om door die pappige, kleverige brij heen te komen, laat zich wel denken Met drie paar den bespannen, konden verleden weck de land bouwers hunne wagens met hooi en dan nog slechts half vol geladen naar het station bren gen. Gelukkig heeft men aan dien toestand een einde gemaakt door het openbreken van de vaart naar de spoorbaan, waardoor het vervoer der landbouwproducten heel wat minder zal kosten. (Alkm. Ct.) Barsingerhorn. Dc bevolking (lezer ge meente bestond op 1 Jan. 1890 uit 1138 m. en 1181 v., totaal 2319 personen. In 1890 zijn ge boren 27 m. en 31 v., tot. 58 ingek. van elders 73 m. en 85 v., tot. 158; overleden zijn: 22 m. en 19 v., tot. 41 vertr. naar elders 101 m. en 99 v., tot. 200. Kr werden 23 huwelijken voltrok ken. i)e bevolking bedroeg dus op 1 Jan. 1891 1115 m. en 1179 v., tot. 2294 personen. Haringkarspel. -- De bevolking dezer ge meente bestond op 1 Jan. L890 uit: 1085 m. en 973 v., totaal 2058 personen. In 1890 zijn geboren 33 m. en\32 v., tot 65; ingek. van elders: Olm. «n 64 v., tot. 125 overleden zijn 16 m. en 15 tot. 31 vertrokken naar elders 66 m. en 59 •v_, tot 125. De bevolking bedroeg dus op 1 Jan. 1S91 1097 m. en 995 v., tot 2092 personen. 'Graft. Jl. Zondag hield de heer ds. H. de Boer, van Alkmaar, alhier eene lezing over „Eene «ftis naar Londen." Zijne hoorders aan genaam bezighoudende, oogstte hij ten slotte den dank der vergadering. Alkmaar. De stoombooten „Alkmaar Pac- j "ket" van den heer Bosman hebben getracht gis teren het ijs te breken en Amsterdam te bereiken. Het kanaal was nog zwaar met ijs bezet en het was ook moeielijk het Alkmaarsche meer door te komen. Er is hier bericht ontvangen dat ze Wormerveer hebben bereikt. Hoorn. Het kapitaal voor het alhier op te richten standbeeld voor J. Pz. Coen is vol- teekend. M n r i n t: 3 n Lager. De officieren van admin. 2de kl. j. P. ZurMiihlen en K. Vau der Heiden, respectievelijk dienende aan boord van Mr. Ms. wachtschip te Amsterdam en Hellevoetsluis, worden met den 11 den Febr. a. s. op non-act. gesteld en vervangen door de of ficieren van admin. 2de kl. J. Van den Hurk en J. M. Langlois van den Bergh. De oft'.-machiuist 1ste kl. J. De Leeuw is geplaatst bij den torpedodienst op 's Rijks werf te Amsterdam. Hr. Ms. Instructie vaartuig „Urania" en de stoomkanonneerbooten „Ever" en „Gier", liggende aan 's Rijks werf alhier, zullen worden in dienst gesteld, respectievelijk "iu Mei en Juni ter oetening van de adelborsten van de beide oudste studiejaren op de Zuiderzee. Hr. Ms. stoomriviervaairtuig „Isala", dat in 't ■afgeloopen najaar een belangrijke averij kreeg door aanvaring met het stooi.oschip „Maasdam", zal, zoorlra het open water is, vau Hellevoetsluis naar Tlissingen worden gedirigeerd. 0111 bij de Maat schappij „De Schelde", gerepareerd te worden. Nu er op de marine-werf te Hellevoetsluis weer scheepjes zullen worden aan;gebouwd, zullen eenige werklui, die thans werfsjouwers zijn en vroeger scheepstimmerlieden waren, weer als zoodanig wor den aangesteld. De commissie van onderzoek naar den toestand aan de Militaire Academie heeft dezer dagen een langdurig onderhoud gehad met den heer Goekoop, naar aanleiding van de door hem in de Tweede Kamer vermelde feilen, en rij bevond zich Zaterdag te Breda. De schroeven van Hr. Ms. rainscbip „Guinea" schijnen bij de poging om bet ijs op te ruimen in het Noordzeekanaal te veel geleden te hebben om daarmede zonder herstel de terugreis naar hier te makenvermoedelijk wordt dit schip eerst in het Koninginnedok geplaatst, ten einde zoo noodig nieuwe bladen aan de schroeven te zetten. Bij Kon. besluit is de hoofdcommies bij het Dep. van Marine M. P. J. Matthijssen, op zijn verzoek, ter zake van meer dan 65jarigen leeftijd, met 1 April a. s. eerv. uit 's Rijks dienst ontslagen, onder toe kenning van den titulairen rang van referendaris en van zoodanig pensioen, als waarop hij zal bevonden worden volgens de wettelijke bepalingen aanspraak te hebben. De soldaat D., alhier, zal, volgens het. „Vad.", eerstdaags voor den krijgsraad te Haarlem terecht staan. ter zake van diefstal, gepleegd als bijkok in de soldatenkeuken. Ter vervanging van den ontslagen machinist 1ste kl. W. H. Van Abels, is aan boord Hr. Ms. stoom- kanonneerboot „Dufa" geplaatst de mach. 1ste kl. P. J. J. Kemp. Departement van Marine in Oost-Indië. Ontheven Eervol van het bevel over de „Soera- baja" en van de betrekking van oudstaanwezend zeeofficier te Soerabaja, de kapt. ter zee W. A. Arriens en overgeplaatst op de „Gedeh", in afwach ting van nadere bestemming. OvergeplaatstVan de „Prins Hendrik der Ne- derlnnden" op de „Soerabaja", als tijdelijk belast met het bevel over dien bodem en van de betrekking van oudstaanwezend zeeofficier te Soerabaja, de kapt.-luit. ter zee H. van der Meer. Van de „Gedeh" op de „Prins Hendrik der Nederlanden" als 1ste off, de uit Nederland verwacht wordende kapt.-luit. ter zee P. Heijning. Van de „Ternate" op de „Gier" de 2de machinist F. G. J. Steeudam. Van de „Gier" op de „Ternate" de 2de machinist J. F. Brouwenaar. Van de „Benkoelen" naar de „Pontianak" de off. van adm. 2de kl. Z. J. van der Vegte. Van de „Soerabaja" naar de „Sindoro" de adj.adm. J. C. Hoorweg. Van de „Sindoro" naar de „Gedeh" de off. van adm. 2de kl. W. G. E. van Dmten en vergunning verleend om wegens langdurig verblijf in O.-I. naar Nederland terug te keeren. Van de „Gedeh" op de „Van Speijk", de off. van adm. 2de kl. C. E. de Eerens. Van de „Gedeh" op de „Soerabaja", de adj.-adm. J. H. v. Trooijen. Vnn de „Gedeh" op de „Koningder Ne derlanden", de adj.-adtn. C. Mathal. Van (1e „Van Speijk" op de „Gedeh" de off. van adm. 1ste kl. F. H. M. Rant. Van de „Gedeh" op de „Koning der Nederlanden", de adelb. 1ste kl. W. D. H. baron van Asbeck, II. F. Cox en H. v. d. Sloo- ten. Van de „Gedeh" op de „Oenarang" de luit. ter zee 2de kl. L. J. H. v. Willinge. Van de „Gedeh" op de „Van Speijk" de luit. ter zee 2de kl. Jhr. W. C .T. Versluijs. Van de „Gedeh" op de „Atjeh", de adelborsten 1ste kl. P. A. Bik, J. A. v. Hooff en J. L. H. Luijmes. Van de „Koning der Nederlanden" op de „Gedeh", de luit. ter zee 2de kl. A. W. Graaf van Hogendorp. GeplaatstOp de „Gedeh", de adj.-adm. J. van Rijn van Alkemade. Vergund Om wegens langdurig verblijf in O.-I. naar Nederland terug te keeren, aan den off. van adm. 2de kl. W. H. C. ten Brummeler. OvergeplaatstBij de Gouv.-Marine van Ternate op Gier, de 2de mach. F. G. J. Steendamvan Gier op Ternate, de 2de mach. J. F. Brouwenaar. Benoemingen enz. De door het bestuur van den polder Wieringer- waard opgemaakte voordracht ter benoeming van een dijkgraaf, bestaat uit de heeren; J. L. T. Gro- neman, V. Bakker Jz., beiden aldaar en J. M. Koelman te Schagen. Tot penningmeester van de banne Hoog- en Aartswoud is benoemd de heer J. Glas Pz., te Hoogwoud er weere Onderwijs 0 n Examens. Benoemd tot onderwijzer te Kesteren, de heer M. Haas, te Bovenkarspel. Voor de vacante betrekking van onderwijzer te Aartswoud (salaris f 500) hebben zich slechts acht sollicitanten aangemeld. Landbouw en Veeteelt. Sedert een viertal jaren heeft een ingezetene van Texel zich bezig gehouden met het teelen van bloembollen (hyacintheu en tulpen)de proeven zijn niet alleen uitstekend gelukt, maar hebhen groote voordeelen aangebracht. Gaat elders door zwarte bemesting een groot deel der winst verloren, de Texelsche bodem vraagt slechts geringe bemes ting voor bloembollenteelt. Ook proeven met het teelen van kankasischen wilg zijn volkomen gelukt. De afdeeling Alkmaar der Hollandsche Maat schappij van Landbouw besloot, de gewone jaar lijksche PaaschtentoonsteÜing voor rijstieren, melk vee, vet rundvee, rammen en fokschapen dit jaar te houden op Vrijdag 20 Maart. Prijzen worden uitgeloofd tot een bedrag van ongeveer f 600. Kunst- cn Letternieuws. Californië. Inhoud van No. 18 Merced County. Feuilleton Juana. Overzicht der week. Uit Rotterdam-Colony. De „southern disease"Economisch Gedeelte. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. gemeente te Texel. Zondag 8 Febr., Burg, voorm. 10 u. ds. van Riet, van Oude Niedorp 's av. 6 u. ds. C. Plaats man, beroepen pred. te Wateringen. Zondag 8 Febr., Oudeschild, voorm. 10 u. ds. van Riet.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2