hij zonder machtiging vau B. en W. gevraagde aansluitingen niet mag afwijzen, wel bezwaar 7.011 kunnen hebben waarop door de Secretaris wordt medegedeeld, dat dit artikel door den heer Pot zelf is aangegeven. De heer van Ncck ziet in de bepaling, dat B. en W. over de weigering tot aan sluiting hebben te beslissen, geen voldoenden waar borg om den concessionaris willekeurige handelingen in dit opzicht te beletten zijne eischen kunnen wel zoo hoog zijn, dat de aanvragers daarvoor terugschrik ken. Verder ziet spr. de noodzakelijkheid niet in, waarom het beheer der telefoon in het Centraal- bureau aan de politie zou worden opgedragen. Het nut, de goede werking van den telefoondienst is dan niet gewaarborgd, want als de wachthebbende agent zich door zijn dienst geroepen, uit het bureau moet verwijderen, zal het geheel aan bediening ontbreken. Ook vindt spr. hij wees daar vroe ger reeds op eene draadspanning van 500 meter te hoog. De heer Korvcr heeft bij de stukken, die ter Secretarie ter visie hebben gelegen, een brief van den heer Pot gezien, waaruit misschien kan blijken in hoeverre het dien heer ernst is met zijne concessie-aanvrage. Hij verzoekt daarom voorlezing van den hewusten brief, waaraan door den Secretaris gevolg wordt gegeven. De heer Pot geeft B. en W. in dit schrijven kennis, dat de kans, dat het Depar tement van Oorlog van de telefoon-aanleg gebruik zal maken, reeds verkeken is en dat hij, ook wecens teleurstellingen in den oesterhandel ondervonden, dus de concessie alleen zal kunnen aanvaarden, wanneer hem alle mogelijke faciliteiten worden verleend. Naar aeoleiding van dit schrijven merkt de heer Van Neck op, dat de heer Pot zelf de concessie heeft gevraagddeze is hem niet aangeboden. Spr. is er niet tegen faciliteiten te verleenen, maar dan moet het publiek ook zeker heid hebben, dat de telefoondienst naar behooren zal kunnen werken. De Voorzitter doet uitkomen dat de heer Pot zich wel zal inspannen het publiek zooveel mogelijk te gerieven, zijnde dit in zijn eigen wel begrepen belang. De heer Oudenhoven is er ook tegen om de politie-agenten als telefonisten dienst te laten doen de gemeente bezoldigt die ambte naren, en spr. ziet er iets vernederends in, ze nu voor een ander diensten te laten verrichten. De heer Over de linden tracht de ongegrondheid der geopperde bezwaren aau te toonen. De heer Pot zegt spr., zal de concessie aanvaarden, zonder hoop dat de zaak aanvankelijk vruchten zal afwer pen en daarom mag men hem waarlijk wel iets te gemoet komen. Spr. ziet er niets kwaads, niets verne derends is, den politie-agent met het tot stand brengen der aausluitingen aan het Centraal-bureau te belasten. Ook tegen een draadspanning van 500 meter heeft hij geen bezwaar. De heer Zurmuhlen kan zich met het door den heer Over de Linden gesprokene volkomen vereenigen hij wenscht echter de politie agenten geen dienst te laten doeu, zonder dat zij daarvoor door den heer Pot eene geldelijke tege moetkoming ontvangen. Voorts is hij tegen de bepaling, dat de concessie tot wederopzegging wordt verleend liever zou hij een bepaald aantal jaren genoemd zien. De Voorzitter zegt, deze bepaling uit de Verordening van Wormerveer te hebben over genomen, waar de heer Pot reeds een telefoon heeft aangelegd. Wormerveer is in geen geval met onze gemeente te vergelijken, meent de heer Van Neck is die plaats kleiner, toch zal de heer Pot er misschien meer succes hebben dan hier. De heer Korver zegt, van den heer Pot een brief te hebben ontvangen, uit welks inhoud hij meent te kunnen afleiden dat deze liever van de con cessie-aanvrage ontslagen zou wenschen te wor den, dan de verbinding tot stand te brengen. De heer Over de Linden doet uitkomen, dat zoodanig particulier schrijven op de beslissing van den Baad geen iuvloed kan uitoefenen. Volgens het oordeel des heeren Verfaille is eene draadspanning van 500 meter te groot en het maximum-bedrag der kosten van aansluiting ad f 75 te hoog. Deze spr. wenscht den heer Pot geen concessie te verleenen, met uit sluiting van ieder ander, om aan anderen niet het recht te ontnemen eventueel eene telefonische verbinding tot stand te brengen. De Voor zitter merkt op dat in de voorwaarden van uitsluitende concessie geen sprake is. De heer Oudenhoven toont zich weinig ingenomen met liet plan de politie-agenten met de waarneming van de telefoon te belasten. Zij mogen geen fooitjes meer aannemen, zelfs niet meer nieuwjaarwenschen, spr. wenscht ze dus ook geen diensten te zien verrichten, ten behoeve van een ander. De heer Van Neck doet ten slotte het voorstel de concept-voorwaarden in dien zin te wijzigen, dat de concessionaris zelf in de bediening van de telefoon zal bebooren te voorzien, zoodanig dat steeds voldoende aansluiting gewaarborgd zij, welk voorstel, in stemming gebracht, met 8 tegen 7 stemmen wordt aangenomen. Tegen stemden de heeren Groen, Hordijk, Klik, Maalsteed, Over de Linden, Zurmühlen en de Voorzitter. Met 12 tegen 3 stemmen wordt vervolgens be sloten- aan den heer Pot de gevraagde concessie te verleenen, op de vorengenoemde voorwaarden. Tegen stemden de heeren Korver, Van Neck en Verfaille. Gelezen wordt een adres van de Directie der Nederlandsche Bell-telefoonmaatschappij, houdende mededeeling dat door het Departement van Oorlog aan die Maatschappij is opgedragen eene telefoni sche verbinding te maken tusschcn de Artillerie Kazerne en het bureau van den Stelling-commandant en tusschen de bedoelde kazerne en liet fort Kijk duin, waarom de Maatschappij vergunning vraagt voor het plaatsen van de voor die verbinding benoodigde telefoonpalen, voor zoover deze zullen moeten komen op aan de gemeente toebehoorende grond. Uit bet bij dit adres gevoegd plan, blijkt op welke plaatsen en langs welke wegen de palen zullen behooren te worden opgericht. Namens bet Dag. Bestuur stelt de Voorzitter voor de gevraagde vergunning te verleenen. De omstandigheid dat de palen voor de verbinding Artillerie-kazerne- Kijkduin langs den Huisduiner weg zullen worden geplaatst, geeft den heer Korver aanleiding tot de opmerkingDaarmede wordt dus den bodem inge slagen aan onze illusie, nog eenmaal den Huis duiner weg met boomen beplant te zien! De heer Verfaille vindt deze aangelegenheid geschikt, om daarbij nog eens terug te komen op de aan den heer Pot verleende concessie en vraagt hoe het te rijmen is dat, wanneer mijnheer Pot eene draadspanning neemt van 500 meter, voor het traject Langestraat-Kijkduin 33 palen noodig zijn Daar deze zaak echter niet meer aan de orde is, bekomt de heer Verfaille geen antwoord op zijn vraag. Verschillende leden verklaren er zich tegen, de gevraagde vergunning kosteloos te verleenen, zoo ook de heer Over de Linden, die meent te weten dat de betrokken Maatschappij voor den nanleg der verbinding te goed betaald wordt, om niet iets voor liet haar te verleenen recht te kunnen afstaan. De heer Oudenhoven wil het adres om advies stellen in handen van B. en W., maar de Voor zitter maakt hiertegen bezwaar. Hij zou wenschen dat, wanneer een eisch moet worden gesteld, de Baad de conditiën bepaalde. 't Zou den lieer Korver aangenamer zijn, wanneer de Bell-telefoon maatschappij eene aanbieding deed, waarna het bedrag zou kunnen worden vastgesteld. De heer Zurmuhlen stelt voor 't adres ter afdoening in handen van het Dag. Bestuur te stellen en voor iedere te plaatsen paal een maximum-prijs van f 5 en een minimum-prijs van f 1 te stellen. B. en W. kunnen dan verder naar goedvinden handelen en met de Maatschappij eene overeenkomst treffen. De heer Vau Neck geeft in overweging deze aan gelegenheid hier niet verder te behandelen uit de verslagen in de plaatselijke bladen zou de Bell- telefoonmaatschappij dan toch precies kunnen zien voor hoeveel of hoe weiuig zij terecht kan. Dit oordeel is men blijkbaar algemeen toegedaan, want eenparig wordt nu besloten het adres ter afdoening in handen van B. en W. te steller. Hierna komt het tram-plan in behandeling. Door den Voorzitter wordt in herinnering gebracht het door den heer J. Bakker, te Watergraafsmeer, gedaan verzoek tot het mogen aanleggen en exploiteeren eener paardentramweg vanaf den Kruisweg naar het Badpaviljoen te Huisduinen. Er bestaat eene pro vinciale Verordening die de aanleg van tram- en spoorwegen regelt. Hier wordt dus alleen vergun ning gevraagd om door de straten der gemeente te mogen rijden, d. i. vanaf den Kruisweg, langs den Kanaalweg en door de Dijkstraat en Langestrant. De heer Korver twijfelt of de ingang van de Lan- gestraat breed genoeg is om daar oen tramspoor aan te leggen en vraagt of, indien de onteigening van het in de Langestraat vooruitspringende hoek huis noodzakelijk mocht blijken, dit dan moet ge schieden voor rekening der gemeente, welke vraag door den Voorzitter ontkennend wordt beantwoord. Alsnu geschiedt voorlezing van het door B. en W. samengesteld ontwerp-besluit, waarbij aan den heer J. Bakker concessie wordt verleend toi het aanleggen en exploiteeren der paardentram, voor zoover de gemeente over dc straten heeft te beschikken. De in dit ont werp vervatte voorwaarden zijn in hoofdzaak de volgende. De concessie wordt verleend voor den tijd vau 25 jaren; als de concessie vervalt, moeten binnen 3 maanden de straten en wegen weder door den concessionaris in den vorigen staat worden terug gebracht binnen G maanden na het aanvaarden der concessie, moet de concessionaris aanbieden het volledig technisch ontwerp van de baan en alle andere uit te voeren werken, hetwelk de schrifte lijke goedkeuring van B. en W. vereischtvóór den aanvang der werkzaamheden moet door hem een waarborgsom ad f 1000 worden gedeponeerd, biunen 3 maanden na de goedkeuring van het plan moet met den aanleg een aanvang worden gemaakt en binnen 12 maanden zal de lijn voltooid en in exploitatie gebracht moeten zijn de concessionaris zal geen andere beweegkracht mogen gebruiken dan paarden en steeds voldoend materieel voorhanden moeten hebben binnen 3 maanden zal hij moeten verklaren of hij van de verleende concessie gebruik zal maken, wijl deze anders wordt ingetrokken hij is bevoegd de concessie met toestemming van B. en W. aan anderen over te dragen voor het aanleg gen van nieuwe tramwegen in deze gemeente zal hij de voorkeur hebben gedurende 5 jaren op aan zegging van B. en W. zullen de rails tijdelijk of blijvend moeten worden opgebroken bij welslagen van de onderneming heeft de concessionaris 11a het eerste jaar van elk rijtuig f 5, na het tweede jaar f 10, na het derde jaar f 15 en later zoo mogelijk nog eens f 5 meer aan dc gemeente te voldoen. De heer Korver vraagt of de zooeven genoemde bedra gen de eenige voordeelen zijn, die de gemeente van de tram verbinding zal kunnen trekken, waarop de Voorzitter bevestigend antwoordt. De heer Zur muhlen meent dat het artikel, waarbij wordt bepaald dat het Gemeentebestuur ten allen tijde- den dienst kan doen staken, in strijd is met de bepaling dat de concessie voor 25 jaren wordt verleend. Als ter toelichting wijst de Voorzitter er op dat er om standigheden kunnen voorkomen waarin de door den vorigen spreker gewraakte bepaling noodzake lijk moet worden toegepast. Zoo zal b. v. gedurende de kermis de lijn langs den Kanaalweg tijdelijk buiten dienst moeten worden gesteld. De heer Oudenhoven is er tegen den heer Bakker uitsluitend concessie te verleenen, de heer Van Neck deelt het gevoelen van den heer Oudenhoven nietindien er in het contract uitdrukkelijk wordt vermeld of de concessie al of niet uitsluitend wordt verleend, is hij tevreden. De Voorzitter wil aan den wensch van den heer Van Neck tegemoet komen en wijzigt dus het ontwerp in dien zin dat, ofschoon de con cessie voor 25 jaren wordt verleend, de concessio naris gedurende 10 jaar het recht zal hebben de tramlijn uitsluitend te exploiteeren. Het outwerp- contract wordt hierna in stemming gebracht en met algemeene stemmen op één na (de heer Oudenhoven stemde tegen) aangenomen. Gelezen wordt nu eene missive van Bestuurderen van het Departement Helder der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, inhoudende het verzoek om, ten behoeve van de stichting eener Bewaar-cn Gym- uastiekschool, te mogen beschikken over een stuk gemeentegrond, ter grootte van 800 M2., gelegen ten zuiden van de Westerkerk aan de Laan. Namens B. en W. stelt de Voorzitter voor dit ver zoek in te willigen en de gevraagde grond aan adressanten af te staan tegen eene jaarlijksclie erf pacht, ten bedrage van f 16. De heer Over de Linden kan zich met dit voorstel niet geheel ver eenigen. De bovengenoemde som is jaarlijks ver schuldigd, zoolang de te stichten gebouwen hunne bestemming blijven behoudenhoeveel moet er evenwel worden betaald als de gebouwen vuil be stemming veranderen? vraagt spr. --De Voorzitter doet de toezegging dat dit nader bij contract zal worden geregeld. De heer Verfaille is er tegen het gevraagde terrein af te staan; het plantsoen zou daardoor te zeer worden geschonden. Hij beveelt daarom de keuze van een ander terrein, mede aan de Laan gelegen, aan. De heer Vau Twisk is van de bijzondere geschiktheid van de door het Nutsbestuur gevraagde plek gronds overtuigd; hij beveelt daarom aan deze af te staan en wel met 't oog op het goede doel kosteloos. De heer Zurmuhlen heeft bier wel ooren naarook hij wil dc grond kosteloos afstaan, echter op voorwaarde dat onvermogende kinderen de gelegenheid zal worden geboden in de te stichten gymnastiekschool kosteloos de heilgymnastiek te beoefenen. - De heer Vos betoogt dat 't zeer in het belang der gemeente zal zijn, het gevraagde terrein af te staan, met het oog op het nut der te stichten instellingen. De heer Verfaille erkent ten volle het nut van Bewaar- en Gymnastiekschool, maar hij blijft zich, in weerwil daarvan, tegen het afstaan van het gevraagde terrein verklaren, omdat anders het plantsoen verloren zal gaan. De heer Kor ver betoogt met den heer Verfaille dat er par ticulier terrein in de onmiddellijke nabijheid ligt, hetwelk voor de stichting kan worden gebruikt. De heer Oudenhoven beveelt aan de gevraagde grond kosteloos af te staan. De heer Over de Linden vindt die gevraagde plek gronds minder goed gekozen, met het oog op de nabijgelegen moddersloot. Hij zou daarom een terrein aan de Pijlsteeg willen aankoopen en dit aan het Nut atstaan. De heer Zurmuhlen wijst er nogmaals met nadruk op dat hij de grond op de door hem genoemde voorwaarde kosteloos wil geven, welke echter, volgens den heer Maalsteed, niet uitvoerbaar is. Het aantal onvermogende kinderen is te groot, om die allen kosteloos van de heilgymnastiek te doen profiteereu. De heer Van Neck is zeer vóór de stichting eener Bewaarschool op de aange duide plek, maar hij acht die voor een Gymna stiekschool te afgelegen in 't centrum der gemeente zou zoodanige inrichting meer ten algemecnen nutte zijn. De heer Korver heeft er niets op tegen, dat over het nut der te stichten gymnastiekschool zoozeer wordt uitgewijd hij wil er echter op wij zen dat de nieuwe onderwijswet de beoefening der vrije- en orde- oefeningen op de openbare scholen verplichtend stelt, zoodat de gemeente, onvermin derd het door 't Nut te stichten lokaal, er voor dient te zorgen lokaliteiten beschikbaar te hebben, waarin die oefeningen kunnen worden onderwezen. De opmerking van den heer Van Neck geeft den heer Vos aanleiding te herinneren dat, toen de Gymnastiekschool aan de Kerkgracht gevestigd was, deze bloeide en toch was zij toen ook niet in het centrum der gemeente. Hierna wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en overeenkomstig dit voorstel met 11 tegen 4 stemmen besloten het verzoek in te willigen en de gevraagde grond dus in erfpacht aau het Nuts-departement af te staan. Tegen stemden de beeren Govers, Korver, Over de Linden en Verfaille. De heer Bakker verlaat de vergadering. Er wordt overgegaan tot de benoeming van eene onderwijzeres aan de gemeenteschool No. 2 te Huis duinen. De voordrncht bestaat uit de onderwijze ressen M. P. Duvul, alhier, W. M. E. Daraave, te Alkmaar en A. Wijn, te Wieringerwaard. Benoemd wordt mej. Duval, met 11 stemmen. Op mej. Damave werden 3 stemmen uitgebracht. Op zijn daartoe gedaan verzoek wordt aan den heer A. Heeroma, wegens zijne benoeming te IJmui- den, met ingang van 1 Maart a. s. met eenparige stemmen eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de gemeenteschool No. 7a. Met het oog op het vergevorderde uur 't is kort bij middernucht wordt nu besloten de be handeling der 5 overige punten van de agenda tot Dinsdag 17 dezer te verdagen. De heer Over de Linden verzoekt voor de leden ter visie te leggen een overzicht van de opbrengsten der hier aangevoerde visch gedurende de laatste jaren, terwijl de heer Korver nog de aandacht vestigt op- en verbetering vraagt van den slechten toestand van den Stationsweg, waarna de zitting door den Voorzitter wordt opgeheven. Texel, 10 Februari. Het stoomschip „Mos sel," tot heden gebezigd bij de visscherij, is van daag in dienst gesteld om wekelijks geregeld van N'euwediep naar Harlingen te varen, en daarbij dit eiland aan te doen. Het goederenvervoer naar hier zal daardoor zeker bespoedigd worden. De boot vertrok hedeD uit de Texelsche haven naars Harlingen. Wieringen. Volgens bericht van schippers moet jl. Dinsdag het ijs tusschen dit eiland en de van Ewyckssluiszoo hevig hebben gekroden, dat een aanlegsteiger bij de Quarantaineplaats geheel vernield moet zijn geworden. Schagen. De heer Domela Nieuwenhuis zal alhier op Maandag 23 dezer eene politieke lezing houden. Barsingerhorn. Alhier worden ook de buitenwegen met boomen beplant. Eenige arbei ders zonder verdiensten, die zich tot den burge meester hadden gewend, zijn aan het spitten der gaten gesteld en kunnen het hoogst noodige dus weder verdienen. Kolhorn. Den 7 dezer nam de Commis saris des Konings de sluis en den havenmond alhier in oogenschouw. Op de sluis en het pol derhuis van den polder Waard en Groet wapperde de vlag. Kolhorn. Hoewel de Zuiderzee, voorzoover men dit van hieruit zien kan, ruim is, blijft het ijs in de haven alhier nog zoo sterk, dat men daarop kan schaatsen rijden. De kustlichten wor den daarom dan ook nog niet ontstoken. Oudkarspel. Na den 6den dezer te Schagen vergeefsche oogingen te hebben aangewend, gelukte het den 7den dezer alhier twee vrouwe lijke heilsoldaten, om een lokaal in gebruik te krijgeu, waar zij den aanwezigen hunne leer konden verkondingen. Zoo is dan ook de Langedijk door het Heilsleger „aangevallen." Den 10 dezer had daar reeds eene tweede „opwekking" plaats. Alkmaar. De stoomboot „De Reserve", van den heer de Fouw, alhier, stoomde Zaterdag naar de Vlotbrug te Koogerpolder en brak van daar tot aan West-Graftdijk het vaste ijs in het Noordhollandsch Kanaal, doch moest toen hare pogingen opgeven en terugkeeren. Zondag be proefde het de stoomboot „De Zijpe", van de heeren Gebr. Zurmuhlen, doch na negen keeren heen en terug te hebben gestoomd, waarbij men 100 ellen vorderde, gaf men de pogingen op en werd de boot aan wal gelegd. Na een uur toevens werd de terugreis hernomen, zoodat dit verkeer vooralsnog gestremd is. Het ijs is 10 tot 13 duim dik. „De stad Edam", varende van Edam op Amster dam, is niet verder kunnen komen dan Purmerend. Het ijs in het Noordhollandsch Kanaal boven de sluis was te dik om te breken. Westgraftdijk. Jl. Zondag gaf de rede rijkerskamer „O. V." alhier eene openbare ver gadering met het treurspel „Schuld en Boete" van H. J. Schimmel en het kluchtspel „Barbier- Brugwachter" van W. Mets Tz. Door de wijze, waarop velen hunne rollen vervulden, had het publiek een zeer aangenamen avond, die door een druk bezocht bal werd gevolgd. Enkhuizen. De postboot van hier op Urk, heeft den 9 dezer de spoorhaven opengebroken en bereikte na een uur werkens het Krabbersgat, dat gedeeltelijk open is. Aan het einde van dit vaarwater stuitte men echter op zulk zwaar ijs, dat de pogingen, om veider te gaan, moesten werden opgegeven en de boot nu weder in de spoorhaven terug is. De kapitein rapporteert, dat, zoover het oog reikt, er bergen ijs zitten. De dooi beteekent dan ook nog weinig. Ameland. Met het opbreken van het ijs op de Wadden is de geheele „visschersvloot", benevens een paar beurtschepen van hier en Hollum, waar ze in winterlaag waren, medege- sleurd. Twee vischaken zijn de Noordzee inge dreven en daar hoogstwaarschijnlijk gezonken. Een andere aak is te Terschelling gestrand en moet zeer gehavend zijn. Ook de overige schepen zijn gehavend teruggevonden, alle met verlies van ankers en kettingen. De eigenaars van eerstgenoemde drie schepen zijn door dit verlies van hunne broodwinning beroofd, terwijl de be manning, 12 personen, hare gewone verdiensten mist. De ramp zou zeker niet gebeurd zijn, indien aldaar een veilige ligplaats voor schepen had bestaan. Tevergeefs echter is op den aanleg daarvan bij de Regeering herhaaldelijk aange drongen. Zandvoort. Er bestaat kans, dat in het aanstaande badseizoen alhier meer aantrekkelijk heid zal zijn dan in de laatste jaren. Dank zij de onderhandelingen van den burgemeester, mr. P. N. Engelbeits, met dr. Polacsek, „directeur der Noordzeebaden op Sylt," heeft laatstgenoemde als vertegenwoordiger eener combinatie, het plan gevormd ora in den aanstaanden zomer alhier dagelijks concerten te geven. De concerten zullen niet alleen in de kurzaal gegeven worden, zooals in 1887 het geval was, maar op verschil lende plaatsen, die door den burgemeester zullen worden aangewezen. Daarbij zullen er nu en dan strandfeesten, volksfeesten cn andere vermakelijkheden plaats hebben. De vier villa's „De Ruijter", „Tromp", „Heems kerk" en „Piet Hein", gelegen aan zee in de nabijheid van de halte „Dorp Zandvoort" der HaarlemZandvoort Spoorwegmaatschappij, zul len tijdelijk voor „Casino" worden ingericht. Bij de bedoelde combinatie bestaat het voorne men om, mocht het een en ander eenigszins opgang maken, in het jaar 1892 alhier een groot „Casino" te openen. Ook in de exploitatie der zeebaden zal eene groote verandering gebracht worden. De gemeen teraad heeft nl., op voorstel van den burgemeester, eene verordening op het exploiteeren der zee baden in het leven geroepen. De zeebaden zullen dit jaar door de gemeente geëxploiteerd worden. Kunst- en Letternieuws. Californië. Inhoud van No. 19 De werkzaamheden in Rotterdam-Colony gedurende het plantseizoen 1891. Overzicht der week. FeuilletonJuana. Economisch gedeelte. Gemengd nieuws. Marine en Leger. Evenals ten vorigen jare zullen de opzichters der kustlichteu van Schiermonnikoog af tot aan het Eierlandsche gat en die van het Eierlandsche gat tor aan den Hoek van Holland, per telegraaf, aan elkander, voor zoover zij tot dezelfde groep en ook aan den inspecteur over het loodswezen, voor zoover zij tot de eerste groep behooren, kennis geven van het naderen van de kust door vreemde visschers- vloten. De luit. ter zee 1ste kl. Steers vertrekt 21 dezer per „Drenthe" naar O.-Indië, om bij aankomst ter beschikking te worden gesteld van den commandant der zeemacht aldaar. De luit. ter zee 1ste kl. N. F. Tydemau, gede tacheerd bij liet Departement van Marine en toe gevoegd aan den kapt. ter zee voor speciale dien sten, wordt met 1 Maart n. s. op non-activiteit gesteld en vervangen door den luit. ter zee 1ste kl, A. C. Zeeman. De luit. ter zee 1ste kl. C. A. de Brauw, gede tacheerd bij het Departement van Marine ea toe gevoegd aan den inspecteur van de artillerie der Marine, wordt met 16 Maart eervol van die deta cheering ontheven, op nou-activiteit gesteld en ver vangen door den luit. ter zee lsto kl. J. W. A. F. van Maren Bentz van den Berg. Departement van Marine in Oost-Indië BenoemdTot 3de stuurman A. Hendriksen en geplaatst aan boord van het stoomschip „Arend," te Amboina. VerleendEen tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den 2den machinist bij de gou vernementsmarine L. Bruijne. Vergunning verleendOm wegens langdurig verblijf in O.-I. naar Nederland terug te keeren, aan den 1ste luit. der mariniers C. vau den Ban en den luit. ter zee 2de kl. D. E. van Dijk. OvergeplaatstVan de „Gedeh" naar dc „Sindoro" de adelb. 1ste kl. J. H. Zeeman van de „Gedeh" naar de „Koning der Nederlanden" de 1ste luit. der mariniers W. I. Vennekoolvan de „Gedeh" naar de „Bandjermasin" als oudste oflic. de luit. ter zee 2de kl. A. M. P. C. van de Laar en G. L. F. Hooft; van de „Bandjesniasin" naar de „Gedeh" onder eervolle ontheffing der betrekking van oudste officier de luit. ter zee 2de kl. A. A. Flaes en E. E. van Dijkvan de „Koning der Nederlanden" naar de „Gedeh" de luit. der mari niers C. van den Ban.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2