De heer Gleichman stemde met den heer Mees in, dat het ontwerp niet is gericht tegen de fabri kanten, tegen den landbouw, maar tegen het feit dat een deel van den accijns niet in de schatkist komt. Hij was voor het ontwerp, ook omdat dit zekerheid gaf. De heer Rutgers wees op de overdreven agitatie der fabrikanten, hij ontkende dat de landbouw gebaat zou zijn door de amendementen, daar de invloed van de inkomsten der fabrikanten bitter weinig bij den landbouw merkbaar is. Mocht het ontwerp worden verworpen, dan staat den fabri kanten het veel scherper exercise-stelsel te wachten. De heer Dijckmeester achtte wijziging van het ontwerp ten behoeve van den landbouw volstrekt noodzakelijk en zou anders tegen stemmen. Binnenlandsch nieuws. Helder. Het „Vad." schrijft omtrent het door ons in No. 26 vermelde bericht betrekke lijk de korting op het loon van de werven „De sedert ongeveer 20 jaren bestaande bepa ling op de Rijks-marinewerven, dat christelijke feestdagen, die op andere dagen dan Zondag vallen, aan de werklieden als gewone arbeidsda gen worden uitbetaald, is door den Minister van Marine ingetrokken en buiten werking gesteld, zoodat voor die dagen geen loon wordt vergoed. Dit bericht wordt ons gemeld, zegt het „Vad.", zonder eenig commentaar. Welke ernstige rede nen den minister wel mogen bewogen hebben tot dezen maatregel Zijn de loon en op de werven zoo hoog, dat er per jaar nog best 6 maal 't daggeld af kan,, Zooals wij hebben medegedeeld in ons bericht, wordt deze maatregel alleen toegepast op hen die met 1 Jan. jl. nog geen jaar in dienst waren, wat nog gekker is. Waarom niet: gelijke monniken gelijke kappen Enkhuizen. Gisteren is in tegenwoordigheid van den rijksopziener, belast met het toezicht op den stoombootveerdienst EnkhuizenStavoren, een verkenningstocht gehouden met de veerboot „Friesland," ten einde te onderzoeken of de heropening van den regelmatigen dienst zoude kunnen geschieden. Behalve een ijsberg, die zich in zee vertoonde, was overal ruim water. Te Stavoren gekomen, bleek de haven zoodanig ver sperd door ijs, dat de boot niet dan met uiterste moeite en na meer dan een half uur tobbens, de aanlegplaats kon bereiken. De terugtocht naar zee was niet minder bezwaarlijk en kostte niet min der tijd. Door de Z.W. wind en is de haven vol met zware ijsscholen, die tot op den bodem reiken. Van eene hervatting van den veerdienst kan onder deze omstandigheden geen sprake zijn. De boot bekwam aanmerkelijke schade aan hare wielen. Groetpolder. Jl. Zondag werd door de zang- en vioolleerlingen van den heer A. Egmond, te Winkel, alhier eene uitvoering gegeven. Eene operette, Joringel en Jorinde genaamd, volgde tot slot. Een talrijk publiek was tegenwoordig, dat zeer voldaan huiswaarts keerde. Andijk. Alhier zijn in 1890 geboren 84, Overleden 44, gehuwd 22. De bevolking klom van 2555 tot 2561. Amsterdam. De wakkere commandant der stoomvaartmaatschappij „Nederland" K. Vis- man, die de „Prins Frederik" verloor, is zoo meldt „de Amsterd." benoemd tot gezagheb ber van de „Voorwaarts.!' Marine en Leger. De tot commandant der zeemacht in Ned. Indië benoemde schout-bij-nacht jhr. Roëll, is, met ont heffing van zijn functie van adjudant van nu wijlen Z. M. den Koning, benoemd tot adjudant in bui tengewonen dienst van H. M. de Koningin. Na voldoend afgelegd examen zijn door den commandant van het korps mariniers lot korporaal bevorderd de mariniers A. Eckebus, A. A. de Lange, H. C. Hamsteeg, W. van Eijk, W. Borenschulte, D. J. Schelfer, P. J. Herry en J. H. Wijling. Bij Kou. besluit zijn benoemd bij het wapen der genie, tot kolonel, de luit.-kolonel K. Eland, direc teur van de 2de afd. der Krijgsschool bij den staf van het wapen, tot kolonel, commandant in het 2de genie-commandement, de luit-kolonel A. J. Voorduin van dien staf, hoofd der Ve afdeeling van het Departement van Oorlog, uit welke betrekking hij, in yerband daarmede, eervol wordt ontheventot luit.-kolonel, de majoor F. M. Van Panthaleon baron van Eek, van dien staf, en is aangewezen tot hoofd der Vde afdeeling van het Departement van Oorlog, de luit.-kolonel Van Panthaleon baron Van Eek voornoemd. huwelijksgift van uwe bruid door haar ongelijk huwelijk is verloren gegaan, en dat haar moeder lijk erfdeel bestaat in eene onaantastbare lijfrente. Ik heb daarom ook niet gesproken van „finan- cieele" voordeelen, maar van „materiéele" «In ieder geval zijt ge goed ingelicht," viel Al- fred hem sarcastisch in de rede. tfNiet waar zeide Rusz, zijn stiefzoon zoo sar rend toeknikkend, dat dezen het bloed in het ge laat steeg en hij alle moeite had hem geen heftig antwoord te geven. ,/Wees dan zoo goed mij te verklaren," riep Alfred ongeduldig uit, „wat gij onder de raaterieele voordeelen, die ge van mijn huwelijk hoopt te trekken, bedoeltGe moet mijn hersens hierin eeu beetje te hulp komen, want ik begrijp u niet //Gaarne, beste Alfred," vervolgde Rusz, zeer langzaam, zacht en vriendelijk. „Ik bedoel, dat thans de tijd gekomen is, dat gij, in plaats van uwe toezegging en hooggeroemde hulp van uw overschot Nu sprong Alfred woedend op. „Hoe durft gij het wagen, van „veelge roemde" hulp te spreken," zeide hij, met vlam mende blikken. „Ik heb het in mijn hart steeds beklaagd dat ik zoo weinig voor mijne moeder kan doen, maar ik ben niet zoo'n ellendeling om te pochen op hetgeen ik geef, want wie op het ver vullen van plichten roemt is niets dan een bluffer en een verachtelijk wezen bovendien„ (Wordt vervolgd.) Ingevolge machtiging, bij Kon. besluit van den 6dui dezer, wordt Hr. Ms. fregat „Evertsen", lig gende alhier, ter oefening van de in dit jaar in te lijven zeemiliciens, met 21 April a. s. in dienst gesteld en het bevel daarover opgedragen aan den kapt.-luit. ter zee J. Haremaker. Aan boord van genoemden bodem worden verder met gemelden datum geplaatst of overgeplaatstde luit. ter zee lste kl. K. J. Bal, F. C. E. L. Koster, J. M. Phaff en T. H. de Meester, eerstgen. als lste olf.de luit. ter zee 2de kl. H. O. W. Planten, P. van den Broeke, J. 8. F. Gallay, J. A. v. d. Star, W. H. von Leschen, J. A. Kooi en H. de Booy, beide eerstgemelden op het folio van luit. ter zee iste kl. de kapt. der mariniers H. J. Romeny, belast met het bevel over het ingescheepte detach. mariniers de lste luits. der mariniers C. N. Cazaux van Staphorst, J. C. van Hoek, F. K. F. ter Haar en J. P. A. Termaat; de 2de luit. der mariniers J. van der Kopde off. van gcz. lste kl. G. H. Klos- serde off. vau adm. lste kl. G. H. S. Pastor, en de off. v. adm. 2de kl. E. G. de Wijs. Hr. Ms. gaffelschoener „Argus", onder bevel van den luit. ter zee lste ld. L. C. Rovers, in het droge dok op 's Rijks werf alhier opgenomen, moet aan .'en voorsteven, die gedeeltelijk ontzet is, her steld worden. Het Paaschverlof der adelborsten aan het Kon. Inst. voor de Marine alhier vangt aan ,27 Maart a. s. en eindigt 31 Maart d. a. v. Aan de cadetten der K. M. Academie zal een Paaschverlof worden verleend van 27 tot 31 Maart. De luit. ter zee lste kl. W. A. Palm wordt met 1 April a. s. geplaatst als officier van politie bij 's Rijks werf te Amsterdam. Benoemingen, enz. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot burgemeester der gemeente Zuidscharwoude, de heer J. R. Kist. Te Callantsoog is tot regent der algemeene armen benoemd de heer G. Rademaker. Tot gemeente-ontvanger te Spanbroek is benoemd de heer P. Stam aldaar. Onderwijs en Examens. Jl. Dinsdag zijn te Utrecht voor de nuttige hand werken o. a. geslaagd de damesA. E. Scheffelaar Klots te WestwoudH. Koorn te Bovenkarspel J. C. Korver te Hoorn. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer te Berkhout, de heer J. Winkel, te Benningbroek. Rechtszaken. Arrondissements-rechtbank te Alkmaar. Zitting van 3 Maart. P. d. V., Alkmaar, verduistering, 6 maanden gev. Tevens werden 2 bedelaars tot verschillende straffen veroordeeld. Buitenland. België. Men zegt, dat Boulanger van plan is zich voorgoed te Brussel te vestigen hij zou een villa huren bij het bois de Cambre. Ande ren zeggen dat hij te Genéve zal gaan wonen. De vraag is intusschen, wat de Belgische Regee ring of die van Zwitserland daarvan zou zeggen. De Belgische regeering heeft den burge meester van Brussel doen weten, dat zij voortaan gebruik zal maken van haar recht om betoo gingen irf"de straten te verbieden. De heer Buis antwoordde, dat de politie staat onder toezicht van den gemeenteraad. Volgens den burgemeester heeft de regeering alleen het recht zich met de handhaving van orde op de openbare straat in te laten, indien de politie niet in staat is geble ken hiervoor te zorgen. Frankrijk. Eenige imperialistische comités van het Seine-departement hebben verklaard dat, aangezien de belangen van het vaderland boven alles gaan, zij zich bij het republikeinsche regi me aansluiten. Duitschland. Volgens het „Tageblatt" is in het naburige Friedrichshafen een aldaar lo- geerende Rus, Frisca genaamd, gevangengenomen, onder verdenking, dat hij aan den moord op den Russischen generaal Seliverstofl heeft deelge nomen. Een later bericht meldt, dat hij weder is vrij gelaten. Bij de behandeling van het Rijksspoor wegen-ontwerp in den Duitschen Rijksdag ver klaarde Hoeffel (Lotharingen), dat het Rijksland onder de pas-maatregelen zwaar geleden had. Door de Fransche politieke heethoofden, die zich het monopolie van vaderlandsliefde toekennen, was een gunstige verandering in het passtelsel verhinderd; daarom verklaarde de spreker namens de bevolking van Elsas-Lotharingen, dat zij met die heethoofden niets te maken heeft. De Duitsche regeering vraagt een buiten gewoon krediet tot het bouwen van pantserschepen, hetgeen door de begrootingscommissie is gewei gerd. De regeering blijft echter haar eisch hand haven, omdat zij Duitschlands oorlogsvloot tot een „oorlogsvloot eerste klasse" wil maken, maar de oppositie blijft eveneens bij haar weigering volharden. Er is dus weer een dergelijke strijd in den Duitschen Rijksdag te wachten als voor twee jaren, toen de keizer met zijn buitengewone uitgaven tot uitbreiding van het leger voor den dag kwam. Het Centrum schaarde zich toen aan de zijde van de regeering en gaf zoo den doorslag. Of dat ook nu zal geschieden is nog onzeker. De liberalen en de sociaal-democraten zijn ook nu tegen het crediet en de nationaal-liberalen en conservatieven zijn er voor. Het Centrum moet dus ook nu weer beslissen, maar ook onder de aanhangers van den heer Windthorst heerscht in dit opzicht verdeeldheid. Oostenrijk. Een telegram, te Londen ont vangen, meldt, dat de „Sancta Margarita" met Johann Orth, Aartshertog Johann Salvator, in een Japansche haven zou zijn binnengeloopen. Noord-Amerika. Geen Europeesche staat wordt bedreigd door zoo groot buitenlandsch gevaar als de Unie uit zijn binnenland dreigt De constitutie erkent de gelijkheid van-blanken en negers, doch rassenhaat is elke grondwet te sterk en de rassenhaat is thans feller dan vóór den burgeroorlog. De grootste staatkundige huiche larij is die van het algemeen stemrecht in de Zuidelijke Staten. De uitoefening er van wordt met geweld aan de negers verhinderd. Ze worden behandeld als een lager ras, dat zich niet ont wikkelt en een gevaar is voor de beschaving en vooruitgang van het land. Doch ze vermeerderen en men gelooft dat over twintig jaar er een millioen meer negers dan blanken in de Zuidelijke Staten zullen zijn. Voor blanken en negers beiden is dit gedwongen samenwonen in een land, waarvan het volk zich zelf regeert, zeer schadelijk. Een exodus der negers uit Amerika naar Afrika op kosten van den Staat zou het eenige redmiddel zijn, dat tegenwoordig ernstig besproken wordt en door de „Times" warm wordt aanbevolen. De prac- tische bezwaren om een geheel volk over zee te transporteeren schijnen ons echter onoverkomelijk. Niettemin wordt op aamoediging van de emigratie der negers naar Afrika krachtig aangedrongen. Oost-Afrika. Van majoor Wissmanns Ka- liraandjaro expeditie. Uit Zanzibar ontvangt het „Berl. Tagebl." van zijn specialen correspon dent het volgend bericht Majoor Von Wissmann heeft den 15 den Februari te Mossi, aan de Kalimandjaro, een versterkt station gevestigd en er den officier Von Witzleben met 30 soldaten achtergelaten. Wissmann heeft onderweg op verscheidene plaatsen talrijke slaven, die door h ndelaren werden vervoerd, de vrijheid herge ven, de rooverbende van Massai duchtig ge kastijd en met goed gevolg een tuchtigings-expe- ditie tegen den stam der Groot-Arusha volbracht. GVrtiengd nieuws. P. N., inwoner van Hoorn, kwam jl. Dins dagavond van de markt te Purmerend nabij den overweg van den spoorweg aan de Hulk, gezeten in een wagen met honden bespannenalhoewel de sluitboom gesloten was, trokken de honden het voertuig onder den afsluitboom door, juist toen de sneltrein aldaar passeerde, die man, hon den en voertuig totaal verpletterde. J. S., onderwijzer te Oosthuizen, 23 jaren oud, is wegens het plegen van ontuchtige han delingen met vrouwelijke leerlingen gesteld ter beschikking van den officier van justitie te Haarlem. JL Maandagavond verliet P. Oud de herberg van P. Kok te Binnenwijzend en ging naar huis. De ongelukkige woonde bij Kieft te West woud. Onderweg raakte hij bij de spoorbrug te water en verdronk. Een mestvaarder uit de Streek voer met zijn schuit tegen zijn lijk en haalde het uit het water. Jl. Dinsdag is er op het Boekert, gem. Westwoud, weder een treurig ongeluk gebeurd. Zekere Houter en Baan van Hoogkarspel reden bij de Bierstal tegen een boom en vielen beide uit de kar. Het paard werd gegrepen op den hoek van Westwoud en weer naar de Bierstal gebracht, alwaar Houter weer instapte, met de gedachte, dat Baan met de tram naar huis was. Woensdagmorgen werd zijn lijk in de Wijzend gevonden. Jl. Woensdagavond omstreeks halftien toonde te Rotterdam een vuurroode lucht aan, dat een hevige brand was uitgebroken. Het oude zomertheater aan de Kruiskade, dat later als doleerende kerk dienst deed en thans door het Leger des Heils werd gebruikt, stond in lichte laaie. Er was juist oefening van het Leger des Heils toen de brand uitbrak, doch voor zoover bekend, zijn geen persoonlijke onheilen te be treuren. Daar het gebouw geheel van hout was opgetrokken, vonden de vlammen ruim voedsel, en geleek het geheel een ware vuurzee. De brandweer, in grooten getale aangerukt, slaagde er in 2 uren tijds eerst in de vlammen te blusschen, toen het gebouw in een puinhoop was veranderd. In een volkrijke buurt gelegen, bestond aan vankelijk groot gevaar voor de omliggende hui zen. Gelukkig had de overigens vrij sterke wind een gunstige richting en werd alleen de nabijgelegen Place des Pays-Bas van Pflaging op enkele punten door het vuur, dat spoedig be dwongen werd aangetast. De onmiddellijk aangrenzende nieuwe dolee rende kerk had het ook zwaar te verantwoorden doch bleef gespaard, zij het dan ook dat daar, zoo min als van de in den verren omtrek lig gende huizen, door de hitte geen ruit heel is gebleven. Eerst te halftwaalf rukten de spuiten in. Omtrent den brand te Rozendaal wordt nog medegedeeld, dat van de stoomkandijfabriek „Java" behouden bleefde schoorsteen, de ma chinekamer en het ketelhuis met de zich daarin bevindende stoommachine en ketels, terwijl ook nog de gemetselde steenen stoven in de fabriek een betrekkelijke waarde hebben behouden. De voorraad suiker in de fabriek en het entrepót was, wegens de langdurige stremming in het vervoer, zeer belangrijk. In de „N. R. Ct." lezen wij het volgende verkwikkelijk nieuwtje „Naar men ons mededeelt, is het bericht om trent de aanhouding van J. Huizer, in ons vorig blad, in zooverre onjuist, dat deze persoon geen rundvleesch, maar hondenvleesch vervoerde. Alles wees er op, dat het de bedoeling was, dit vleesch in consumptie te brengeneen aangename gedachte voor het publiek, dat het ook reeds honden onder een of anderen vorm wordt voor- gediend, indien politie en keurdienst niet in de gelegenheid zijn dit te voorkomen. Te Lemmer waren jl. Dinsdag twee broe ders, 10 en 12 jaar oud, zoons van een aldaar wonenden visschers, bezig met schuitje-varen op een aan de kust drijvende ijsschots. Het ongeluk wilde dat de schots afdreef en de jongens, geen kans ziende zich te redden, dreven met de zwakke ijsklomp in zee. Het onstuimige weder van den nacht in aan merking genomen, zijn de beide knapen zonder eenigen twijfel omgekomen. Het Leipzigerregiment van de landweer bevond zich op een marsch en kwam groote kuilen, die waren voigeloopen met water Ondanks de strenge kou liet de officier hen laarzen uittrekken en beval dat ze naar den over kant zouden marcheeren. Tengevolge van deze onmenschelijkheid zijn verscheidene landweer mannen ernstig ziek geworden en moesteu zij in het hospitaal worden opgenomen. Het in Regent-kanaal te Londen gevonden been en de arm van een vrouw staan waarschijn lijk niet in verband met Whitechapel-moorden. Althans het lijk, dat wel 8 maanden in het water heeft gelegen, is gevonden. Naar alle waarschijnlijkheid gold het een zelfmoord. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prins Alexander (a.), van Batavia naar Amsterdam, pas leerde 4 Maart Point de Galle. Prins van Oranje (s.), van Amsterdam naar Bata via, arriveerde 5 Maart te Padang. Prinses Am al ia (s.), van Batavia naar Amsterdam, vertrok 6 Maart van Port-Saïd. Conrad (a.). van Amsterdam naar Batavia, vertrok 8 Maart van Port-Saïd. Koningin Emma (s.), van Amsterdam naar Batavia, paaseerde 6 Maart Kaap Carvoeiro. De Minister van Marine brengt ter kennis van zeevarenden, dat, volgens telegraphische raededeeling van de Duitsche Admiraliteit, door den gezagvoerder van het ss. „Ipkigenia", dwars van Texel, in de Noordzee in 29,3 M. (16 vadem water), een afge broken, recht op en neer staanden mast, welke ongeveer 1,5 M. boven water uitstak, is gezien. Marktberichten. Texel, 5 Maart. Ongewassohen Wol f 0.83 per Kg. Gevischt Zeegras f 2.50 a 3, gemaaid id. f 6 a 7.50 per pak vau 100 Kg.; Tarwe f 7.75 a 8, Haver f 3.75 a4.15. Gerst f 5.75 a 6.25Aardappelen f 4.50 a 6 per Hl. Alkmaar, 6 Maart. Aangevoerd 1979 h. Granen, als: 246 h. Tarwe, f 7.75 a 9.— 116 h. Rogge, f6.40 a 6.70322 h. Gerat, f 4.50 a 5.en id. Chev. f 6. a 6.25 893 h. Haver, f 3.50 a 4.20228 BoonenPaar- donboonen f 6.30 a 6.72J. bruine Boonen f 15 a 15, Citroeu id. f 17.50, Duiven id. f 6.95 a 7 en witte id. 18; 47 h. Kanariezaad f 6.25; 4 h. rood Mosterdzaad, f 14.75 a 15 50 32 h. Karweizaad, f 9.70; 91 h. Erwten; groene f 9a 20, grauwe f 14 a 20 en witte f 13. Hoorn, 5 Maart. Kleine kaas f 34 en commissie f 82, per 50 Kg. Enkhuizen, 4 Maart. Karweizaad f 9.25 a 9.75, Mosterdzaad f 14.50 a 16, Maanzaad f 14 a 14.50. Groene Erwten f 13 a 14, grauwe f 18 a 18.25, vale f 16 a 17. Bruine Boonen f 13 a 15.25. Gerst f 4.50 a 5.25, Haver f 8.50 a 4.50, per HL. Kippen f 1 a 1.50, per stuk. Boter 60 a 65 ct. per kop. Kip-eieren f 3.50 a 4, per 100 stnki. Blanke Aardappelen f 2 a 2.60, blanwe f 1.20 a 2 en Uien f 0.70 a 0.75 per half Hl. Schiedam, 6 Maart, Moutwijn f 10.Jenever f 15.50, Amst. Proef f 16.75, Spoeling-Commissie f 1.70. Londen, 5 Maart. Te Deptfort aangebracht: 1527 Amerik. runderen, 56 en 60 ct. per Kg.73 Nederl. Kalveren, 75 a 85 ct. per Kg.; 62 Nederl. schapen. Londen, 5 Maart. Aangevoerd: 200 Runderen, 1000 Schapen en Lammeren, 100 Kalveren, 20 Zwijuen, Prijzen: Runderen 2-8 a 4-6, Schapen eu Lammeren 4-4 a 5-9, Kalveren 3-8 a 6-0, Zwijnen 2-8 a 8-8. V i s s c h e r ij. Nieuwediep, 7 Maart. Sedert jl. Donderdag werden alhier door de sloep .Noordster* (V. L. 5) 300 levende-, 80 doode kabelj., 1 heilbot, 16 punt rog, 11 ben vleet en 60 schelv. en door trekkers 35 tal haring aangevoerd levende kabeljauw gold f 1.60, doode id. f 1.05 a f 1.20 per stuk, de heilbot f 23, rog f 6.85 per puuti vleet f12.60. pefhcu, sohclvisch f 36.50 't honderd en haring f 11 a f 14 per tal. Texel, 5 Maart. Gisteren vingen de Texelsche vis schers de eerste garnalen in dit jaar. De vangst bedroeg gemiddeld een halve mand per schuit. De garnalen werden door de kokerijen naar Londen, Hall en Parijs verzonden. Andijk. In 1890 waren alhier 25 of 26 ansjovis- visschersbooten, dit jaar zullen 45 a 46 booten de visscherq uitoefenen. Daar voor zooveel booten geen geschikte lig plaats meer was, werd een aanvrage door du eigenaars van Drechterlands bestuur gedaau die vrijheid kregen, om achter het hoofd over 120 M. lengte, 10 M. breedte en 1 M. beneden A. P. een geul te graven. Dit werk is door den lagen wateratand geheel naar wenseh geslaagd, zoodat de gelegenheid voor dit jaar geschikt kan geacht wordenbij meerdere uitbreiding der zeevisschcrij zou ook de uitbreiding der ligplaats moeten toenemen. Vermoedelijk wordt ook een zouterij gesticht. Enkhuizen, 4 Maart. Heden werd alhier aangebracht 5 tal Zniderzeeharing. Prijs aan den afslag f 5.50 per tal of 200 stuks. 5 Maart. Heden werd alhier aangebracht 16 tal Zni derzeeharing. Zij gold f 6.68 per tal. ••:eerk. «■/aarneminyen te Helder. Liindskeet.) Windrichting iuM. s. 2 - -n kracht. Stand, j Afw. Stand. Afw. 6 12 Z.Z.W. 18 Kg. 1 759.02! - 1.08 5.5 f 0.7 7 8 Z W. 753.80 - 6.30 3.4 f 0.2 7 12 Z.W. M 753.38 - 6.77 4.6 - 0.8 -G Z 5 Toestand 3 -z> j| Weersgesteldheid. van de zee. 6 12 0.79 Bew., onst. Hol in zee. 7 8 0.94 Betr., ben., mooiw. Slechtw. 7 12 0.93 Diohlbewolkt, goedw. Weinig golv. Verwachting: Westenwind. Burgerlijke Stand van: Helder, van Donderdag- tot Zaterdagmiddag. OndertrouwdD. Schoen en N. Vader. C. Gorter en H. Meijer. J. v. Schoneveld en A. C. Ottervanger. A. Kramer en L. Jonker. A. Schonewille en G. Stuivers. Bevallen K. Knol, geb. Buis, z. Overleden: A. de Vrij, 18 j. Schoorl, van 1 tot 28 Februari GeborenCornelia Maria, d. van K. Praat en M. Dekker. Catharina, d. van K. Pool en M. de Graaf. Elizabeth, d. van J. Kroon en G. de Jong. Nicolaas Petrus, z. vau C. Bakker en A. Stam. Maria, d. van J. W. Burgmeijer en C. Wester. L a a 18 t e berichten. 7 Maart. Het Engelsche stoomschip „Elstow" is gisteren in het nieuwe droogdok van 's Rijkswerf alhier opgenomen, om zooveel noodig te worden gere pareerd.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2