met de brieven en papieren die niet van den beginne af op zegel moeten geschreven worden, maar die men later ter zegeling moet aanbieden als men ze eens als bewijsstukken wil gebruiken. Een boete mocht dus in vermeld geval niet worden gevorderd. De heer A. van Stralen, lid van Gedep. Staten van Noordholland, is door eene ernstige ziekte getroffen. Zijn toestand is niet zonder gevaar. Ten Hove werd gisteren door H. M. de Koningin-Regentes aan de 50 jongste leden der Tweede Kamer naar den zittingtijd een diner aangeboden. De minister Lohman heeft een schrijven gericht aan de hoofden der afdeelingen van zijn departement, om zijne afkeuring te kennen te geven over de wijze, waarop door den heer De Stuers gebruik is gemaakt van stukken, hem als ambtenaar ten dienst staande, tot het hekelen van het beheer der Landsgebouwen. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer, Zitting van Dinsdag 10 Maart. Het debat over art. 1 der Suikerwet (aanslag, door de beetwortelsuikerfabrikanten te betalen, indien de accijns in 1891, 1892 en 1893 per jaar minder opbrengt dan 8J millioen) werd voortgezet. Het amendement om de wet te doeu slaan op de jaren 1892, 1893 en 1894 werd sterk bestreden door de hh. Mees en Gleichman, omdat de wetgever dan onnoodig tot 1895 gebonden zou zijn en beta ling over 1891 geenszins onbillijk is. De heer Yan Nunen liet nu het jaar 1894 ver vallen, wat weder bestreden werd door den heer Mees. Ten slotte is het amendement Van Nunen, aldus gewijzigd, aangenomen met 14 tegen 40 stemmen, en daarna het gewijzigd art. 1 goedgekeurd. Art. 2 stelt vrij van omslag, als de opbrengst niet hooger is dan 29 millioen. De heeren Yan Nunen c. s. wenschten dat cijfer tot 45 millioen te verhoogen. De heeren Mutsaers c. s. stelden voor, voor 1892 aan te nemen 38 millioen en voor 1893 35 millioen. Beide amendementen zijn verworpen en het artikel aangenomen met 59 tegen 30 stemmen. De heer Levyssohn Norman heeft verlof gekregen voor een interpellatie over het passeeren van den heer Land als hoofdofficier. Zitting van Woensdag 11 Maart. Bij het voortgezet debat in de Kamer over de Suikerwet is voorgesteld een amendement Van Nunen c. s. op art. 4, om de aansprakelijkheid voor de opbrengst van den omslag te beperken tot de fa brikanten. De heeren Huber en Clercx bestreden het artikel, dat een enorm fiscaalrecht schept, namelijk een privilege op roerende en onroerende goederen, gaande boven pand en hypotheek. Nadat de heer Mees en de minister van Financiën het beginsel van het artikel hadden verdedigd, stelde de heer Huber nu voor art. 39 der suikerwet van 1867 (borgstelling), toepasselijk te verklaren op den omslag in deze wet en art. 4 te laten vervallen, waaromtrent de minister de beslissing aan de Kamer overliet. Het amendement-Huber is aangenomen met 65 tegen 15 stemmen. Ten slotte stelde de minister eene overgangsbe paling voor om, als accijns in het laatste kwartaal van 1891 minder opbrengst dan in hetzelfde tijd perk van 1890 en dit tekort niet door hoogere opbrengst in de eerste 9 maanden van 1890 wordt opgewogen, de bijslag van 8£ millioen voor 1892 met dat verschil te verhoogen. Dit artikel is aangenomen met 67 tegen 18 stemmen. Het geheele ontwerp is aangenomen met 52 tegen 37 stemmen. Vervolgens werd behandeld het ontwerp tot wijzi ging der personeele belasting (de bevoegdheid om paarden afwisselend te gebruiken, niet meer afhanke lijk te stellen van rijtuigen op riemen). Een amendement om vrijstelling voor alle paarden wier laatste melktand nog niet door een snijtand is vervangen, en hengsten als dekhengsten gebruikt, is aangenomen met 60 tegen 27 stemmen. De minister wijzigde art. 2. De eindstemming is verdaagd tot Donderdag. Het ontwerp tot grensverandering der gemeenten Biervliet, IJzendijke, Phlilippine, Sas-van-Gent en Terneuzen, is aangenomen met 77 tegen 3 stemmen. Binnenlandsch nieuws. Texel. De aanbouw van nieuwe vaartuigen duurt onafgebroken voort, zoodat de vloot van ons eiland nog steeds wordt uitgebreid. In de vorige maand liepen weer drie nieuwe blazerschuiten, die in Makkum gebouwd zijn, in de haven binnen. Schagen. IJitgenoodigd door de „Vrij zinnige Kiesvereniging" te Alkmaar, trad den 8 dezer de heer C. V. Gerritsen, lid van den gemeenteraad te Amsterdam, in het lokaal van den heer Kos alhier als spreker op, met het duisternis, die daar heerschte, was het eenige geluid dat men vernam het warrelend geruisch van den draaikolk, die zijne prooi niet gaarne wilde loslaten en ofschoon Alfred een flink zwemmer was, was het toch een zwaren kamp met Dolores, die zich aan zijn hals had vastgeklampt, aan dien warlpoel te ontkomen. Maar ondanks alle moeielijkheden behaalde hij de overwinning over den dood, die zijn kenteeken reeds in hare bleeke trekken had gegrift. Ademloos, ter dood toe uitgeput, besteeg hij ten slotte den groenen oever, waar hij zijn kostbare last op het mos neerlegde. In de eerste oogenblikken, toen hij in de duister nis, die onder de hooge, zware boomen heerschte, hare bleeke trekken nauwlijks onderscheiden kon, en tevergeefs op een teeken van leven wachtte, geloofde hij dat zij dood was. Een wilde, ontzag lijke smart greep hem aan hij nam het levenlooze lichaam op, drukte het aan zijn borst en kuste hare ijskoude lippen, alsof hij haar met zijn adem weder tot het leven kon terugroepen. Eindelijk ontsnapte haar een diepe, diepe zucht en zij opende de oogen. (Wordt vervolgd.) onderwerp„Wat is de reden, dat geen her vormingen worden ingevoerd De zaal was vrij goed bezet. De rede was eigenlijk niet anders dan eene opsomming van alles wat op verbetering wachtsociale wetgeving, leerplicht, defensie,belastingstelsel, accijnzen, mutatierechten, jachtwet, notariaat, enz., enz. Bij elk aangeroerd onderwerp stond spreker slechts even stil om het een en ander toe te lichten en de gebreken aan te wijzen. Na dit alles noemde hij deredenen, waarom z. i. geen hervormingen werden inge voerd. Hij beschouwde als de hoofdreden, dat onze volksvertegenwoordiging niet deugt, waarin alleen zij zitting hebben, die niet zóó groote behoefte aan verbetering gevoelen en kennen als het volk zelf. Spreker wilde daarom in den volsten zin van het woord de vertrouwden van het volk als vertegenwoordigers zien en was dus voor algemeen stemrecht, voorloopig in zoo verre als de tegenwoordige grondwet dat toelaat. Na het eindigen dezer rede werd eene kleine pauze gehouden, waarna de heer Gerritsen nog maals optrad en het programma der radicalen voorlas en ophelderde, terwijl hij tevens het pro gramma der „Liberale Unie" aanhaalde en er op wees, hoe daarin z. i. door de liberalen een slag om den arm wordt gehouden, door in dat pro gramma niet helder en duidelijk te zeggen, wat zij eigenlijk willen. Nummer één van het pro gramma der radicalen is natuurlijk algemeen stemrecht. Van de gelegenheid tot debat werd alleen door den heer van Kluy ve gebruik gemaakt, die eene lans brak voor de liberale partij. Alkmaar. Door het gemeentebestuur is aan den heer A. T. Gips, te Bergen op Zoom, opgedragen een nieuw carton te vervaardigen voor het allegorisch tegeltableau, in den gevel van den Stadswaag aldaar. Het oude tableau, van denzelfden ontwerper, is tengevolge van verschillende invloeden losge raakt en beschadigd geworden, zoodat vernieu wing noodzakelijk werd. Het nieuwe tableau, waaraan de oude opvat ting in hoofdzaak gehandhaafd wordt, zal thans worden vervaardigd van een nieuw materiaal, nl. geëmailleerde lave, dat beter bestand is tegen invloeden van weer en wind, terwijl de tegels van deze stof beter bevestigd kunnen worden dan de vroeger gebruikte gebakken tegels. Alkmaar. In eene vergadering, jl. Vrijdag bij den kastelein Jb. Spil gehouden, werd be sloten eene ,kaasfabriek op te richten te Broek- horn, gem. Heer-hugowaard. Voorloopig werden 100 aandeelen geplaatst. Eene commissie, bestaan de uit de heeren C. Swager, Jb. Gootjes en D. de Boer, zal na een bezoek aan reeds bestaande kaasfabrieken, nadere plannen, bestekken en tee- keningen in eene volgende vergadering overleggen. Koedijk. Jl. Zondag gaf de Mannenzang- vereeniging alhier hare tweede uitvoering in dezen winter. Het niet zeer talrijk publiek, bestaande uit de gewone bezoekers, gaf bij voort during zijne tevredenheid te kennen. Al lokte geen bal tot blijven, toch bleven nog velen „een uurtje" bijeen. Edam. De Raad dezer gemeente heeft be sloten, aan de hoogere besturen opnieuw den toestand van het marktwezen toe te lichten, in verband met de heffing van wik- en weegloonen. Tevens werd besloten geen steun te verleenen aan het adres van de heeren Waller c. s., in zake het wetsontwerp tot herziening van de al- gemeene regels, ten aanzien der plaatselijke be lastingen. Haarlem. Door gebrek aan belangstelling zal er van de tentoonstelling van plaatselijke nijverheid alhier niets komen. Marine en Leger. Aan het eindexamen van ;le adelborsten van het Kon. Instituut voor de Marine alhier zal dit jaar worden deelgenomen door 35 adelborsten 2de kl. voor den zeedienst, en door 3 adelborsten 3de kl. voor de mariniers. Aan het eindexamen van de opleiding deradspi- rant-administrateurs aan boord Hr. Ms. wachtschip alhier zal worden deelgenomen door 6 adspirant- administrateurs der lste afdeeling. De schout-bij-nacht Jhr. J. A. Röell zal den 28 Mei e. k. naar Genua vertrekken, om van daar met een der booten van de Maatschappij //Nederland" de reis naar Batavia te vervolgen. De benoemde hoofdinspecteur van administratie G. II. C. Van Nuys, wordt met 1 April a. s. gedetacheerd bij het Depart. van Marine cn belast met de waarneming der betrekking van chef der afdeeling «Soldijen, voeding en kleeding." Departement van Marine in Oost-Indië. Bij de gouvernements-Marine benoemd: A. Hendrik- sen tot 3den stuurmangeplaatst, 3de stuurman A. Hendriksen, op «Arend;" gezagh. lsle kl. H C. v. Stuijvenberg, op «Sperwer overgeplaatst 2de machinist F. G. J. Steendam, van „Ternate" op „Arend." Met den datum van buitendienststelling van Hr. Ms. st. 4de kl. „Pontianak" te Soerabaja overgeplaatst uit de rolle van dien bodem, in die van het in dienst te» stellen st. 4de kl. „Madura I. luit. ter zee lste kl. E. Kempe als comra., luit. ter zee 2de kl. jhr. H. M. de Koek als oudste officier, luit. ter zee 2de kl. L. A. F. E. Peltzer, adelb. lste kl. M. J. van Alphen de Veer op folio van luit. ter zee 2de kl., off. van gez. 2de kl. dr. Th. Koppescbaar; n. in die van Hr. Ms. korvet „Soerabaja," den off. van adm. 2de kl. A. A. J. Schilt; III. uit de rolle van Hr. Ms. korvet „Soerabaja," in die van Hr. Ms. stoomschip 4de kl. „Madura," den off. van adm. 2de kl. C. de Eerensvan Hr. Ms. korvet „Soerabaja" naar Hr. Ms. schroefstoom- schip lste kl. „Van Speyk" de luit. ter zee 2de kl. S. F. NolstTrenité van Hr. Ms. korvet „Gedeh" naar Hr. Ms. schroefstoomschip l3le kl. „Van Speyk" en belast tijdelijk met de waarneming van den geneesk. dienst de off. van gez. der 2de kl. J. Aaltszvan Hr. Ms. schroefstoomschip 4de kl. „Java" naar Hr. Ms. schroefstoomschip lste kl. „Van Speyk" en belast met de waarneming van den geneesk. dienst de off. van gez. lste kl. W. Blaakhert. Ontheven Eervol van de tijdelijke waarneming van den geneeskundigen dienst aan boord van Hr. Ms. schroefstoomschip 1ste kl. „Van Speyk, de off. van gez. 2de kl. K. Willemsen, behoorende tot de rolle van dien bodem. De fourier J. M. H. L., van het 3de bataljon mariniers, is door den krijgsraad veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met ont- zegging voor vijf jaar om bij de gewapende macht of als militair geëmployeerde te dienen, wijl hij zich aan verduistering had schuldig gemaakt. Hr. Ms. gaffelschoener „Argus" heeft, na de noodige herstellingen te hebben ondergaan, gisteren het droogdok van 's Rijkswerf alhier verlaten en daarna in het spoorwegbassin de kompassen geve- rifiëerd. Hr. Ms. ramschip „Guinea", hetwelk bij het ijsbreken in het Noordzeekanaal de schroefbladen heeft stukgeslagen, is aan 's Rijkswerf alhier gere pareerd en thans weder voor den dienst beschikbaar. De lste luit. der mariniers G. Faassen, wordt op 1 April ontheven van zijn detacheering aan boord van het wachtschip te Hellevoetsluis. De luit. ter zee 2de kl. J. Hartog, lste officier a. b. Hr. Ms. stoomschoener „Dolfijn" alhier, is jl. Dinsdag als zoodanig vervangen door den luit. ter zee 2de kl. M. Van Nassau. Benoemingen, enz. Bij Kon. beduit is benoemd tot ridder in de orde van den Nederl. Leeuw de heer Rudolph Lehmann, te Amsterdam. Bij Kon. besluit is pensioen verleend aan den heer G. Tichelman, ontvanger der kanaal- en haven gelden alhier, 11100. Onderwijs en Examens. Mej. C. Cöllen, onderwijzeres te Sint Pankras, staat No. 1 op de voordracht voor onderwijzeres aan de school No. 62 te Amsterdam. De heer M. Smink Jr., hoofd der christelijke school te Wormerveer, is benoemd tot hoofd der school met den bijbel te Almkerk aan den Nieuwen- dijk. Landbouw en Veeteelt. De Vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Holl. Noorderkwartier zal hare voorjaarsvergade ring houden op Woensdag 25 dezer des voorin. 10 ure, bij G. J. Hoekstra te Twisk, ter behandeling der navolgende punten van beschrijving: 1. Mededeelingen van verschillenden aard. 2. Ingekomen stukken. 3. Jaarverslag der Vereeniging (art. 8 der sta tuten). 4. Rapport van de financieele commissie betreffende de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1890. 5. Verslag van het landhuishoudkundig congres. Uit te brengen door den heer J. Zijp Kz. 6. Verslag omtrent de proef met Rlunt's voeder pers. Uit te brengen door den heer P. Stapel Sz. 7. Mededeelingen omtrent de aangelegde proef velden, door den heer C. J. van Lookeren Campagne. 8. Benoeming van een afgevaardigde voor het landhuishoudkundig congres. 9. Benoeming van een afgevaardigde voor de ver gaderingen van de Vereeniging „het Nederlandsch Paardenstamboek." 10. Benoeming van eene commissie tot wetsher ziening. Voordracht van het bestuurde heeren Jhr. Mr. P. Vun Foreest, N. Loder en J. L. T. Groneman. 11. Benoeming van drie leden van het bestuur, in plaats van de heeren Jhr. Mr. P. van Foreest, K. Breebaart Jr. en J. Zijp Hz. 12. Benoeming van een voorzitter. 13. Bepaling van de plaats waar de Algemeene Vergadering in November 1891 zal gehouden wor den. Voordracht van het bestuurPurmerend. 14. Voorstel van den heer C. de Goede Hz., om op de tentoonstelling der Hollandsche Maatschappij van Landbouw te Alkmaar, vanwege de Vereeni ging twee prijzen uit te loven voor de grootste en beste verzameling vee, behoorende tot dezelfde familie uit ééne boerderij de afstamming te bewijzen door extracten van inschrijving in een der stamboeken. In te leiden door den heer C. de Goede Hz. 15. Voorstellen van het Bestuur: a. Proefneming met de inenting tegen vlekziekte der varkens. Inleider de heer M. J. Hengeveld Gz. b. Om andermaal f 700,beschikbaar te stellen voor het aanleggen van proefvelden. Inleider de heer N. Loder. c. Om adhaesie te betuigen aan een adres van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw aan den Minister vau Biunenlandsche Zaken, omtrent maatregelen bij het uitbreken der besmettelijke varkensziekte. Inleider de heer K. Koster Hz. d. Om toe te treden tot het lidmaatschap der Kamer van Koophandel te Louden. Inleider de heer Jhr. Mr. P. Van Foreest. 16. Bespreking van het in te dienen adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, betreffende de belasting-voorstellen. In te leiden door den heer J. Breebaart Kz. 17. Vaststelling der begTOOting voor het dienstjaar 1891. 18. Bespreking van verdere werkzaamheden. Aan de „Landb. Ct.« wordt geschreven Zou men niet met kracht kunnen aandringen bij onze Regeering, dat alle land- en tuinbouwproducten bij het gewicht in plaats van bij de maat verkocht werden, zooals dat in België en elders plaats heeft, want hierdoor zou de land- en tuinman zich genoopt zien, zijn grond te verbeteren en zijn zaaigoed te veredelen, om zoodoende de hoogste marktprijzen te erlangen. Al wat goed is, heeft meerder gewicht. Dit ondervinden de landbouwers in België. Zij leggen zich daarom toe op verbetering van gronden en veredeling van zaden. Aan de heeren jhr. mr. Van Boelens van Eijsinga, K. N. Kuperus en Joh. Bonnema had de lste afdeeling der Fr. Maatschappij van Landbouw in het vorig jaar opgedragen, een onderzoek in te stellen omtrent dit vraagpunt „Op onderscheidene nieuwe boerderijen worden in den laatsten tijd stallen gemaakt voor ééne koe. Is het wenschelijk de invoering van dat systeem te bevorderen Zij hebben daartoe bezocht de boerderijen 1. van den heer Joh. van der Oudermeulen te Arum, waar het éénstallig stelsel gedeeltelijk is ingevoerddie der heeren N. A. Wassenaer bij de Bontekoe onder Leeuwarden en J. A. Wassenaer onder Jelsum. beide met volledig éénstallig stelsel en 3. van den heer A. L. llovinga onder Jelsum, waar liet oude of tweestallig stelsel bestaat. Ofschoon de kosten 10 a 13 procent hooger zijn, stelde de commissie eenparig aan de afdeeling voor, te verklaren de voorkeur te geven aan het éénstallig boven het tweestallig stelsel, en het eerste bij het bouwen van nieuwe boerderijen alzoo ten zeerste aan beveling verdient. De vergadering der lste afdeeling heeft hij hoof delijke stemming deze conclusie algemeen aan genomen. Voor de jl. Dinsdag te Schagen gehouden keuring van hengsten, werden ter inschrijving in het „Nederl. Paardenstamboek" aangeboden 10 tweejarige heng sten, waarvan er 2 goedgekeurd en 8 afgewezen werden. Voor mededinging naar de provinciale subsidies- preraiën van f 250voor de rubriek drie- en meeijarige hengsten, hadden 6 zich aangeboden, doch waren er 5 opgekomen. Elf aanbiedingen waren er voor de aanhoudings- premiën ad. f150.rubriek twee-jarige hengsten, en voor de afdeeling een-jarige hengsten, waarvoor premiën ad. f 140.waren uitgeloofd, boden zich een twaalftal aan. Kunst- en Letternieuws. Californië. Inhoud van No. 23Wat Californië's Flora geworden is onder den invloed van den mensch. Feuilleton „Door een muis gewaarschuwd". (Vervolg.) Gverzicht der week. Uit Merced County. Economisch gedeelte. Kerknieuw 8. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. kerk te Noord Zijpe. Zondag 15 Maart, vm. 9.30, Schagerbrug, ds. te Gempt. Bevestiging van lidmaten. Ned. Herv. kerk te Zuid Zijpe. Zondag 15 Maart, vm. 9,30, Burgerbrug, ds. v. Kluijve. Bevestiging van lidmaten. Doopsgezinde Gemeente. Zondag 15 Maart, vm. 9.30, Oudeslnis, ds. v. Calcar. Doop. Ned. Herv. kerk te Sint-Maarten. Zondag 15 Maart, vm. 9 u., Valkoog ds. Mühring. Ned. Herv. Kerk te Eenigenburg. Zondag 15 Maart, vm. 9.30, ds. Onnekes van Winkel. De bisschop van Haarlem heeft tot bisschoppelijk inspecteur der R. K. bijzondere scholen in de deke naten Purmerend, Hoorn en Wervershoef benoemd dr. J. A. G. Volkers, pastoor te Zwaagdijk, en het toezicht over de R. K. bijzondere scholen in de dekenaten Alkmaar en Schagen opgedragen aan J. J. Thunnissen, en in de dekenaten Alfen, Leiden en Soeterwoude aan H. W. J. van Hertum welke reeds vroeger tot bisschoppelijk inspecteur van het R. K. bijzonder onderwijs waren aangesteld. Buitenland. Belgie. De centrale sectie der Kamer, die belast is met het onderzoek van het voorstel tot grondwetsherziening, hield 10 dezer de onlangs uitgestelde bijeenkomst. De minister-president Beernaert deed toen de beloofde mededeelingen betreffende de plannen der Regeering. Hij erkende de noodzakelijk heid van de herziening der grondwet. Het aan tal der tegenwoordige kiezers, 150,000, is te ge ring voor een bevolking van 6,000,000. Niettemin is het noodig, dat eerst een overeenkomst worde getroffen tusschen de partijen over de toekom stige regeling van het kiest echt. De Regeering verklaart zich tegen de invoering van het alge meen stemrecht, omdat het land nog niet vol doende is voorbereid voor een zoo grooten over gang en geett de voorkeur aan het verleenen van kiesrecht aan de hoofden van gezinnen. Daardoor zou het aantal kiezers vermeerderd worden tot 600,000, hetgeen de helft is van het aantal burgers, dat bij de invoering van het alge meen stemrecht het kiesrecht zou verkrijgen. De heer Beernaert verklaarde zich tevens be reid het kiesrecht, behalve aan huisbewoners, ook te verleenen aan burgers, die een bepaalde som in de belasting betalen en aan allen, die op grond van een verworven diploma zonder twijfel aan spraak hebben op het kiesrecht. Dezelfde kiezers zouden het kiesrecht uitoefenen zoo voor de Kamer, als voor de Provinciale Staten en de ge meenteraden. Deze uitbreiding van het kiesrecht zou tevens gepaard gaan met een evenredige vertegenwoordiging van de partijen. 1 De Senaat moet blijven de vertegenwoordiging der belangen, zoodat voor de verkiesbaarheid tot lid van den Senaat een zekere census noodig is, behoudens voor hen, die door hun ambten of bekwaamheden op een plaats in den Senaat aanspraak kunnen maken. Daar het wellicht moeielijk zal zijn tusschen de partijen een schik king hierover te treffen, zou men den Senaat kunnen laten kiezen door de Provinciale Staten, gelijk in Nederland, of door getrapte verkie zingen. Volgens de grondwet is het üoodig voor de herziening, dat er overeenstemming worde ge troffen met den Koning. De Koning zou gaarne zien, dat hem het recht werd verleend om de kie zers te raadplegen over een beginsel, een kwestie, welke nog niet aan het oordeel der Kamer is onderworpen, of over een wetsontwerp, dat nog niet wet is geworden. Evenwel zou dit slechts eene voorlichting zijn, maar geen eigenlijk refe rendum, dat de toestemming des Konings noodig is voor het sluiten van huwelijken van leden voor het Koninklijk Huis. De toekomstige inlijving van den Congo-staat bij Belgie wordt vastgesteld. De heer Frère-Orban, de leider der liberale partij, verklaarde zich tegen de meening der regeering, dat eerst eene overeenkomst tusschen de partijen noodig is. Evenwel wilde hij zijne wenschen niet namens de linkerzijde formuleeren, omdat onder de liberalen in dit opzicht geen eenstemmigheid heerscht.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2