Dienstbode. door Ds. VAN DER MEÜLEN, De lieer Janson, de leider der radicalen, ver klaarde het in dit opzicht eens te zijn niet den heer Frère-Orban. Eene daad van het afechuwlijkste wandalisme is in den nacht van Zaterdag op Zondag te Antwerpen gepleegd. Het gedenkteeken van den overleden Antwerpschen schepen Evariste Allewaert, die te Antwerpen de stichter is geweest van het gemeenschappelijk volksonderwijs, welk gedenkteeken opgericht en bekostigd is o. a. door de bijdragen van omstreeks 22,000 kinderen, is op de vreeselijkste wijze verminkt. Het marmeren borstbeeld draagt de zichtbare sporen van slagen met een hard voorwerp; een gegoten palmtak heeft men blijkbaar willen afrukken, want die is geheel verbogen, en van de beelden in de alle gorische groepen op het voetstuk is er geen enkel, dat niet op de ergerlijkste wijze is beschadigd. De daders dezer barbaarsche geweldpleging waren Maandag nog niet bekend, maar niet onbe kend zijn de drijvers, die door hunne dweepzieke en opruiende taal de moreele verantwoordelijk heid dragen voor zulk een schanddaad. Rusland. De nihilist Degajeff, die in 1883 het hoofd der geheime politie, kolonel Sudeikin vermoordde, is te Kostroma, waar hij jarenlang onder een anderen naam woonde, gevangen genomen. De regeering had een prijs van 10,000 roebels op zijne arrestatie gesteld. Daarna volgden ver scheidene inhechtenisnemingen te Kostroma, o. a. die varf" een leëfaar aan het gymnasium, die echter kort na de arrestatie zelfmoord pleegde. Italië. Gelijk reeds is medegedeeld, is luitenant Livraghi, de commandant der Itali- aansche politie te Massowah, tegen wien zoo ernstige beschuldigingen zijn ingebracht, teLugano in het kanton Tessino in hechtenis genomen. Reeds sedert eenige dagen vertoefde Livraghi daar met medeweten van de Italiaansche politie, die hem steeds door eenige geheime politieagen ten in het oog liet houden. Livraghi begon echter lont te ruiken en ver school zich in het hótel waar hij zijn intrek had genomen. De eigenares verklaarde echter dat hij niet in het hótel was, maar met behulp van de Zwitschersche politie onderzochten de detec- tieven het geheele hótel en vonden, na drie uur zoeken, hun man in den kelder. De deur was echter op slot en moest eerst worden opengebro ken worden, voordat de agenten Livraghi in handen hadden. Natuurlijk werd de Italiaan in hechtenis ge nomen, maar hij protesteerde daartegen, omdat hij zich op Zwitschers grondgebied bevond. Volgens zijne verklaring is hij niet schuldig aan de gepleegde moorden, daar hij uitsluitend han delde op bevel van den toenmaligen comman dant der Italiaansche troepen te Massowah, gene raal Baldighira. De Italiaansche regeering heelt onmiddelijk de uitlevering van den gevangene verzocht. Madagascar. De „Madagascar News" en „Independent" melden over de vreeselijke slachting door den gouverneur van Belanona aangericht. De gouverneur Ramiakstra wist zich van deze betrekking meester te maken, om door onder drukking en afpersing lijk te worden. Toen de deputatie, die hem te Antanarivo was gaan aanklagen, terugkwam, weigerde Ramiaktsra haar den toegang tot de stad. De 200 ongelukkige mannen, vrouwen en kinderen trokken toen naar een heuvel bij de stad en sloegen daar een kamp op. Den 7den Januari vielen 500 soldaten, onder bevel van den broeder van den gouver neur, Rasamuel, de weerlooze menigte aan. Elf mannen werden eerst op bevel van Rasamuel ter dood gebracht, door hen langzaam met speren den hals af te snijden 9 andere menschen wer den afschuwelijk gepijnigd en daarna in het veld geworpen, doch later op last van den gouver neur zelf opnieuw gepijnigd en ten slotte gedood. Rasamuel trad als eerste beul op. De vrouwen werden ontkleed aan de soldaten overgegeven en de meeste harer, na de afschuwelijkste mis handelingen, gedood. Van de 200 menschen en kinderen zijn er 70 vermoord, terwijl de meeste anderen gewond werden. De vreemdelingen op Madagascar dringen er bij de Regeering op aan dat Ramiakstra, die een tijd lang voor zendeling studeerde maar wegens wangedrag werd wegge jaagd, zal worden ontslagen en tot den dood door de galg zal worden veroordeeld. deze getuigde. Doch verleden week stormde rac- vrouws kamenier, doodelijk verschrikt, des avonds de salon binnende baker had haar een liefdes verklaring gedaan de baker was oen man O Hildebrandhad gij zoo iets mogelijk geacht, toen gij schreeft, dat het bakeren een vrouwelijk beroep bij uitnemendheid is, bestand zelfs tegen den mannel ijken uitgang De politie werd geroepen en de baker naar de gevangenis gebracht. Augustine heette Anguste. Hij had gestudeerd, was bachelier ès-lettres en was ondermeester geweest. Later werd hij vemisser van poppekoppen in een speelgoed fabriek. Dit leverde echter weinig op, en daar hij eenige kennis had van de geneeskunde, veel van kinderen hield en een blomzoet, baardeloos gelaat had, werd hij baker. Als hij geen dienst had, werd hij weer man en gaf onderricht in het wielrijden. Anguste Deroux werd ontslagen met een eenvou dige berisping en, de eenigen, die gestraft worden, zijn dus de moeders, die hem als baker gehad heb ben en getuigenis moesten afleggen. Men lacht in Parijs nog over het geval. Een meubelfabrikant geen baasje, maar een baasin een onzer grootste steden, bij een klant ontboden en door dezen gevraagd, hoe hij het best zijn huis zou meubelen, gaf tenantwoord: „Wel, u kunt 't krijgen zooals u wilt: Louis XIV, veertiende eeuw, Louis XV, vijftiende eeuw, precies zooals u maar verkiest Gelukkig voor dien meubelfabrikant, zegt „De Tijd", dat er geen stijl-Heinrich vonReuss bestaat want hij zou raar hebben staan kijken, zoo zijn klant hem een ameublement-Heinrich XXIV, vier- en-twiutigtigste eeuw, had besteld. In het „Zuid-Afrikaansche Tijdschrift" komt het volgende verhaaltje voor Toen de zendingstatie Bethanie aan de Rietrivier gesticht werd, zoo wat 50 jaren geleden, ,was het land, dat later de Oranje-Vrijstaat geworden is, woest en slechts hier en daar door Boesmanbenden, eenige Batlapin en Korannas bewoond. De zende lingen van het Berlijner Genootschap hadden tien jaren lang onder dat volk met vele opofferingen en moeiclijkhcden gearbeid, en nog was er geen teeken te bespeuren van zelfs één enkelen bekeerling onder de heidenen. Op het laatst predikte op een goeden Zondag een der zendelingen over den Verloren Zoon. Zekere oude Boesman zat met buitengewone aandacht te luisteren, en toen de dienst over was, kwam hij den prediker opzoeken. „Ou baas," zeide hij, „jij het van daag mooi gepreek, en wat je zeide het mij diep getroffe." „Ziezoo," dacht de Evangeliedienaar, „eindelijk is het brood dat wij hier in het water geworpen hebben, toch weder komen aandrijven. „Wel Platje," zeide hij, „ik ben verblijd je dat te hooren zeggen." „Ja, ou baas, ik is die verloren zoon ik gevoel dit; en jij is mijn vader." „Neen! neen!" antwoordde de zendeling, „ik ben dat niet „Jawel," viel de Boesman hem iu de rede„Ik is die verloren zoon, en jij is mijn vader en nou wil ik maar weetwanneer zal jij die kalf Timmerlieden (bekwame)' aan de steiger staaatsspoor te Vlaardingen. Veldwachter, Diet ouder dan 35 jaar, te Pijnackev, met 1 Aprilhon f 400 en f 35 voor kleeding. Adr. met eigenhandig verzoekschrift, in persoon bij den burgem. Marktberichten. Texel, 8 Maart. Koeboter 60 c. p. half Kg.Kip- eieren f 2.50 a 2.75 per 100 stuks. Hooi, f 13 a 15 per 500 Kg. Koehuiden, 24 c. p. Kg. Paardunli., f 8 a 9, Schapenh., 2.25 a 3.50 en Lamsh. f 1.50 a 2.26 p. stuk. Schagen, 5 Maart. 6 Paarden 3 Stieren. 13 Geldekoeien 26 Kalf koeion Vaarzen Hokkal. 216 n. Kalveren 184 Schapen Dammeren f 75 a 300 80 a 160 140 a 252* 170 a 250 18 a 25 4 Bokk. en Geit. f 0.25 a 5 35 mag. Vurkens. 10 a 15 30 Biggen 6 a 9 15 Kippen c. 85 n 125 .12 Eenden 80 a 95 Boter p. kop 85 a 90 Kaas p. kilogr. 30 a 45 Kip-eieren p. 100 300 a 350 E.-eieren „310a 325 Alkmaar, 9 Maart. Veemarkt: 77 vette Kalv. f40 a 106, 120 uuohtere f 5 a 20, 2 Schapen f 10 a 12, 34 magere Varkens f 14 a 19 per stuk; vette Varkens 36 a 48 c. per Kg. Purmerend, 10 Maart. Aangevoerd 29 stapels kleine Kaas f 34.50; 906 Kg. Hooiboter f 1.15 a 1.20 per Kg.; Kip-eieren f 3.50 a 4 en Eend-eiren f 3.25 per 100 stuks. 105 Runderen; 1 Stier; 2 Paarden; 50 vette Kalv. f 0.80 a f 1 p; Kg.; 426 nuchtere f 4 a 1568 vette Varkens 36 a 48 c. p. Kg.; 45 magere, f 12 a 20; 207 Biggen f 5 a f 9744 Schapen en Lammeren. Amsterdam, 11 Maart.Tarwe op levering onveranderd, Maart-£ 239, Nov. 236. Rogge op levering willig; Maart f 17-1, Mei f167, Oct. f154. Koolzaad op 800 Kg. Olie stil. Lijnzaad onveranderd. Raapolie in eendoen; vliegend per 100 Kg. fS4, 32.75, •1 Mei f32.—, .1 Sept.-Dec. f 33.25. Lijnolie onveranderdvliegend per 100 kg. f 24, 1 Maart f 23.75 1 April-Mei f 23.87*, 1 Juni-Aug. f 24.87*, 1 Sept.-Dec. f 23.37*. Raapkoeken f 55 a 80 per 1040 stuks. Lijnkoeken f 8.a 12.— per 104 stuks. Aardappelen: Fr. Dokk. Jammen f 3.30 a 4.20, dito Fran. f3.20 a 3.60, Geld. Blauwe f 8.70 a 4.pruia. Hamb. 0 a 4.50, roode f 2.50 a 3.25, Zeeuwsche Spuisehe Jammen f 4.50 a 5.50, dito Flakk. i'3.50 a 4.50, dito blauwe; f 3.80 a 4.alles per Hl. Nieuwe Malta 10 a 12 c. per Kg. Veemarkt149 vette Kalveren, 1ste kw. f 1.10 en 2de f 0.90 per Kg.; 154 nuchtere Kalveren, f 6 a 10 per st. 4 Schapen138 vette Varkens, 38 a 43 ot. per Kg. Haarlem, 11 Maart. Koeien f 280, vette Schapen f27, nuchtere Kalveren f 5 a 9 per stuk. Schiedam, llMaart. Moutwijn f10..Jenever f 15.50, Arnst. Proef f 16.75, Spoeling-Commissie f 1.60. Londen, 9 Maart. Aangevoerd1500 Rnnderen, 11000 Schapen en Lammeren, 10 Kalveren, 170 Zwijnen. PrijzenRnnderen 2—10 a 4-10, Schapen en Lammeren 4-4 n 6-0, Kalveren 3-8 a 6-0, Zwijnen 2-8 a 3-8. Dit verhaal heeft de oude eerwaardige zendeling zelf mij medegedeeld. Uit onze Koloniën. Men seint uit Paramaribo aan het „Vad." „De Engolscho consul heeft eene ofReiëele klacht inge diend hij den gouverneur over de mishandelingen van ge strafte koelies door eeuigo districts-commissarissen Verkoopingen. Vrijdag 13 Maart. Schngevbrug, 11 'sm. Bij de Bruin Huis en tuin met weiland, gr. 1.28.60; 0.81.20 weiland ald. Maandag 16 Maart. Alkmaar, 11 'sm. Bij KramerKapit. boerenplaats met landerijen te Akersloot, gr. 25.57.30weiland bij Hciloo, gr. 3.76.00dito tc Velsen, gr. 1.8.60 huis en schuur te Akersloot. Noordioharwoude, 6 nam. In de Borg Huis ald.57 a. bouwland ald. Gemengd nieuws. Jl. Maandagmiddag is in de Zuiderzee nabij Harderwijk een bootje omgeslagen, waarin de aldaar wonende visschers K. Klaasen, W. Bruinink en een zoon van laatstgenoemde bezig waren hunne netten na te zien. Alle drie von den hun dood in de golven. De soldaat, die eenigen tijd geleden een burger te den Haag verwondde met een bajonet voor de hoofdwacht op het Buitenhof, is door den Krijgsraad niet strafbaar verklaard en van rechtsvervolging ontslagen. Te Londen staan terecht de klerk Joseph Roodhouse en zijne vrouw, beschuldigd van handel in kinderen. Bij Roodhouse en zijne vrouw kon men kinderen besteden, maar nu blijkt, dat zij wel het geld ontvingen, maar de kinderen weer van de hand deden. De dierentemmer Seeth, die eenige jaren geleden bij Carré optrad, is tegenwoordig in het Hippodrómo te Parijs, waar hij in een groote, door traliewerk van het publiek afgeschoten ruimte, zijn leeuwen allerlei kunsten laat vertoonen. Zondag weigerde een der leeuwen, na afloop der kunsten in de kooi te gaan. Seeth ging op het dier af met een piek, doch deze ontviel aan zijn hand, en de leeuw wierp zich op hem. Toegeschoten bedienden wisten hem te ontzetten maar de man heeft gevaarlijke wonden aanzijn been gekregen. MevTouw Dubossel te Parijs had twee maanden geleden een baker noodig en gaf de godspenning aan Augustine Leroux, een flinke vrouw, die de beste getuigenissen had. Nooit had mevrouw Du bossel zulk een handige baker. Het kind was zeer lastig, maar de baker wist er voortreffelijk mede om te gaan, veel beter dan de moeder zelve, gelijk Aanbestedingen. Donderdag 19 Maart. Enkhuizen, 1 ure. Het gemeentebest.de levering van 110,000 stuks straatklinkers (waalvorm). Vrijdag 20 Maart. Alkmaar, 12 ure. Dijkgraaf en hoogheemraden van den Hondsbossche en Duinen tot Petten, in het hotel de Toelasthet éénjarig onderhond van de Hondsbossche zee wering en eenige binnenwerken. Maandag 23 Maart. Grosthuizen, 12 ure. Het bestaar van den pol der Beschoot, bij J. Bns: het opbreken en vervoeren der oude keiels en het vervoeren en in metselen van een nieuwen ketel met bijbehoorende werkzaamheden aan het atoomge maal te Oudendijk; aanw. 16 Maart, 'sm. 10 ure. Dinsdag 24 Maart. Enkhuizen, 12 are. Dijkgraaf en Heemraden van Drechterlandsche huishet leveren van 1840 kubieke meter grind, 204,500 waalsche straatklinkers, 505 kubiek meter zand, met het vervoeren van dezelve naar de Drccht- landsche wegen en het maken van 6330 strekkende meter paardenpad. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Sumatra (s), arriveerde 9 Maart van Batavia te Am sterdam. Burgert ij ke Stand van: Helder, van Dinsdag- tot Donderdagmiddag. Bevallen B. Feyen, geb. Broereen, d. Overleden: J. Hoogerduyn, 26 j. M. E. R.S.Heijmaua, Gemeente Helder. Uitkomsten der beproeving van het gas voor de straatverlichting in de maand Februari 1891. Bij het contract bepaald. Bij de beproeving bevonden. Lichtsterkte in kaarsen 13 14.2 Zwavelgehalte in 100 kub. voet gas, in grams 30 12.7 mag niet aanwezig niet aanwezig. zijn. Ammoniagehalte in 100 3.2 kub. voetgas, in grains 6 Druk in millimeters op den watermanometer: Van zonsondergang tot middernacht. 25 30 tot 25 Vnn middernacht tot zons opgang 18 25 Gedurende den overigen tijd des daags 15 25 tot 20 Vacante betrekkingen. Boekhouder Correspondent grondig met de moderne talen bekend, voor een margarineboterfabriek. Adr. Nijgli en van Ditmar, advertentiebureau te Rotterdam, letter D. E. A. Buisleggers voor werken in Holland en het buitenland. Adr. la Compagnie Générale des Conduits d'eau te Luik (Belgic). Chef de Cnisine in een huis van den lsten rangüon. f 1200 tot 1600. Adr. Nieuws van den Dag motto Chef de Cuisine Machinist (bekwaam) op eene baggermachine, die gedreven wordt met hoogen en lagen druk. Adr. in persoon bij H. v. d. Bout, Waalkade 38. Nijmegen. Machinist (bekwaam) tot het drijven der machine (compound systeem) op eene stoomboot de Zeeuwsche stroomen bevarende. Adr. J. C. en W. Altorffer boekh. te Mid delburg, lett. A. Opzichter voor het Dagelijks opzicht bij den bouw eenor school hon. f 2 per dag voor den tijd van 10 weken. Adr. Mr. E. A. Smidt, te Winschoten. Persoon (actief) voor den verkoop van Zeeuwsche tarwe. Adr. Goesche couraut. lett. Z. Plaatwerker,'bekend met pijp en reparatiewerken een koper slager. Adr. Nijgh en van Ditmar, Advcrt. bureau te Rotterdam, lett. D. B. W. Plaatwerkera en klinkers (10 bekwame). Adr. Wiegerink eu Terwindt, Maasmond Heusilen. Teckenaar (bekwaam) bekend met burgerl. en waterbouw kunde, ten kantore van den ingenieur-architect aan de kon. school tc 's Hertogenbosch. Adr. vóór 22 Maart, don Burgem. V i s s c h e r Ij. Nieuwediep, 12 Maart. Sedert jl. Dinsdag werden alhier door de sloep Titia Jacoba, ach. v. Delft, 40 levende-, 45 doode kabelj.. 20 levende-, 25 doode lengen, 2 heilbotten, 2 ben rog en 200 schelv., door 1 korder 1 steur en door trekkers 270 tal haring aangevoerd lev. kabelj. gold f 2.30, doode id. f 1.35, lev. léng f 3.50, doode id. f 2.40. heilbot f 18.50 per stak, rog f 27 por ben, sohelv. f 46.50 't honderd, de stear f 22 en haring f 3.75 a 4.50 per tul. Texel, 8 Maart. Wegens het onstuimige weer kon de Mosselvloot in de vorige week weinig verzenden naar Huil en Londen. Ook de verzending van alikruiken naar de Belgische markten was niet grootde prijs was gemiddeld f 3 per Hl. De vangst van paling waa zeer onbevredigend ze gold van 20 tot 55 c. per half Kg. Ook do Noordzee- visschcrs konden bijna niets uitrichten enkelen besomden van f 15 tot 25 per schuit. De haringvisaohera vingen dagelijks van 1 tot 5 tal per boot; do prijs was van f 11 tot 16,50 per tal. De garnalenkokers verzouden ruim 30 manden garnalen naar Huil, Londen en Parijsaan de vis schers werd f 5 per mand betaald. Enkhuizen, 9 Maart. Heden werd alhier aangebraobt 53 tal Zuiderzceharing. Prijs f 3.20 per tal of 200 stuks. Enkhuizen, 10 Maart. Heden werd alhier aangebracht 75 tal Zniderzeeharing. Prijs f 3.50 per tul. Electrische Vischvangst Doctor Vignier, directeur van het Zoologisch station te Algiers, heeft eeu visclitoestel bedacht, waarmee het mogelijk ia, uit elke gewilde diepte de bewoners der zee op te holen. Het is eeD automatisch werkend electrisch toestel. Het bestaat uit een zakvormig net, voorzien van een deurtje, dat door de werking van een kleioen electri-motor geopend en gesloten kan worden. Als dieplood dient een kist, waarin zich eon Volta'sche kolom bevindt, welke het toestel steeds in horizontale richting hondt. Wanneer dit na op de langde diepte is neergelaten, wordt op een knop gedrukt, die zicli aan 't boveneinde der lijn bevindt, waaraan het toestel is vastgemaakt en dan brengt een electrische stroom den kleinen motor in werking. Het deurtje gaat alsdan lang zamerhand open en zoodra het geheel geopend is, doet een Commutator dien stroom in een elcctroraagneet overgaan, die het deurtje in dien stand doet blijven. De tegenovergestelde werking heeft bij 't sluiten van het deurtje plaats, hetwelk geschiedt, zoodra zich een of meer vissohen in het net bevinden. v. H. Stettin, 9 Maart. (Havingbcricht.) Do verzendingen naar dei oostelijke markten en Rusland hebben in de afge- loopen week eene aanmerkelijke uitbreiding oudergaan. In schotsche heeft groote omzet plaatst gehad, voor zoover betreft, kroonmerk maatjes volledaurvoor werd besteed 29 .a 3,0 m»rkvoor kroonmerk volle betaalde men 35 a 36 mark, alles buiten de belasting. Van Schotse winter- hariug" is 2917 ton aangevoerdde vraag daarvoor was bevredigend en er ontwikkelde zich een goede omzet tot prijzeu tvau 30 mark voor kroonmerk volle, 27 a 28 m. voor volle en 25 mark voor medium volle. Van Noor- wecgsche werd 501 ton aangevoerd vette vindt voortdurend goede vraag tot onveranderde prijzen KKK en KK30 4 33 mark, K;25 a 27 m., MK 21 a 22 m. Sloeharing insgelijks 21 a 22 m., alles buiten de belasting. De aanvoer vbd Zwcedsch'e bedroeg 5895 ton; de afzet was gelijkmatig góed in volle zoowel als in ijlede prijzen wareu Yoor volle 25 a 27 mark, voor ijle 14 a 17 m„ buiten de be lasting. Laatste berichten. 12 Maart. In het lokaal van den heer Reis alhier had gisterenavond eene bijeenkomst plaats van huis eigenaren, met het doel om te beraadslagen over de wenschelijkheid van de oprichting eener Vereeniging, die zich ten doel zou stellen den leden te waarborgen voor schaden, ontstaande door wanbetaling als anderszins van huurders van woningen. Nadat een voorloopig reglement was voorgelezen en de zaak breedvoerig was besproken, bleek ten slotte de belangstelling in het tot stand komen eener Vereeniging als de hier bedoelde zóó gering te zijn, dat het voorloopig comité meende wèl te doen, met hare plannen voorloopig te laten varen. De heer Emil Balk, die hier reeds meer malen met veel succès als Reuter-vertolker optrad, zal a. s. Zaterdagavond in het Hótel Bellevue alhier zijne laatste Reuter-soirée geven. Voor de bijzonderheden verwijzen wij naar achterstaande advertentie. Mejuffr. J. Schol, alhier, heeft gisteren te Utrecht met gunstig gevolg examen afgelegd voor de nuttige handwerken. Rome, 10 Maart. In den toestand van Prins Jéróme Bonaparte is eenige verbetering gekomen. Berlijn, 11 Maart. De begrootings-com- missie uit den Rijksdag heeft met groote meer derheid aangenomen het voorstel-Manteuffel om als eerste termijn voor den bouw van twee nieuwe pantserschepen een bedrag van 1 millioen voor elk toe te staan, en evenzoo het voorstel der heeren Rickert en Ballestrem, volgens het welk uit de begrooting 1890-91 de toegestane eerste termijn van 2.300.000 voor een kruiser wegvallen zal. ADVERTENTIEN. Heden overleed, na een smartelijk lijden van vijf maanden, onze innig geliefde Zoon en Broeder J0HANNES H00GERDUIJN, in den ouderdom van 26 jaar. Namens de familie, J. HOOGERDUIJN. Helder, 10 Maart 1891. Weerk. Waarnemingen te Helder. (Landskeet. Windrichting en kracht. N.O. w.t.z. w.t.z. 1.5 Kg. Barometer mM. 742.601 -17.1 749.93 -10.27 753.30 - 6.90 Doopsgezinde Gemeente te BARSINGERHORN c. a- ZONDAG 15 MAARTDoopbediening van Nieuwe Niedorp. De dienst wordt gehouden te Barsingerhorn. Voorloopig worden bij de Zang- vereeniging Apollo" geen nieuwe leden aangenomen. Anna Paulowna, Het Bestuur. Gevraagd eene flinke dienstbode, P. G., die een burgerpot kan koken. Adres aan het Bureel dezer Courant. - 0.93 0.83 0.73 Weersgesteldheid. Betrokkan, sneeuwbuien. Helder, wind, goedweer. Helder, bew., wind, goedw Slecht. Hol in zee. Golvend. VerwachtingZuidoostenwind. De bekende en onbekende schuldeischers van S. J. SCHAAP, te Helder, verkeerende in staat van faillissement, worden opgeroepen, om tegen woordig te zijn of zich wettig te doen vertegenwoordigen ter bijeenkomst, welke onder leiding van den heer Rechter commissaris zal gehouden worden ten Stadshuize te Alkmaar, op Maandag 6 April 1891, des morgens te half twaalf uur, ten einde van hunne vorderingen op den gefail leerde te doen blijken. De ondergeteekende verzoekt opgave dier vorderingen, ten einde moeielijkheden en geschillen op gezegde vergadering te voorkomen. De Curator in genoemd faillissement, Mr. W. C. BOSMAN, A d vocaat-Procureu r Alkmaar, 11 Maart 1891.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3