antwoord te geven, omdat hij niet beoordeeld wil worden. Maar dat gaat niet. De min. heeft met de Grondwet rekening te houden. Alleen als 't be lang vau den Staat het verbiedt, kan de min. wei geren licht te verschaffen. Spr. heeft de dienststaat van den heer Land ge zien het is er een om jaloersch om te worden. Nog 't laatst kreeg de heer Land een tevredenheidsbe tuiging voor een wetenschappelijke zending. Daaruit blijkt voldoende, dat de reden alleen kan zijn gelegen in feiten, voorgekomen tijdens zijn lidmaatschap der Kamer. Welke reden is er dan De politiek is het niet. Een gerucht zegt dat het een paar artikelen in couranten zijn, die den min. mishaagden. Bij de Marine staat dat als 't ware vast. Maar spr. zou begrijpen, dat de min. hem daarvoor een berisping had toegediend, niet dat hij hem er voor passeerde. Spr. kan 't niet aannemen. De min. antwoorde rond en open, opdat de Kamer kunne oordeelen. Ook de heer Lieftinck vroeg, of dit 't motief was, nl. het opkomen voor minderen inlndië. De heeren Reekers en Heemskerk bestreden de motie, al keurden zij openlijk de handelwijze van den minister af, doch zij meenden dat de Kamer de motieven niet beoordeelen kan. De minister vereenigde zich daarmede. Hij wilde de Kamer niet de redenen van niet-bevordering laten beoordeelen, doch verklaarde te betreuren, dat hij verleid was, openlijk de ongeschiktheid van den heer Land uit te spreken. De heer Van Houten constateerde, dat wel de gelijk de Kamer recht heeft te eischen, te weten of de wet is nageleefd. De minister van Koloniën verklaarde, dat de Regeering met Marine meent, dat de motieven van bevordering niet ter beoordeeling der Kamer staan. De heer Van Houten stelt thans voor de volgende Motie van Orde: „De Kamer, „Van oordeel zijnde dat de Regeering zonder goede gronden in gebreke is gebleven inlichtingen te geven omtrent de redenen waarom het lid der Tweede Kamer Land niet is bevorderd op het tijdstip waarop hij, krachtens artt. 13 en 16 der wet van 28 Aug. 1851, daarop aanspraak verkreeg, gaat over tot de orde van den dag." De heer Van Löben Seis betreurt, dat in deze discussie de persoon van den heer Land is op den voorgrond getreden. Maar wat de uitslag van dit debat zij, moreel is de heer Land niet getroffen, en de min., al weet hij ook een motie te bezweren, gevallen. De heer Viruly trekt bij de formeele bezwaren, die ontwikkeld zijn, de ingediende motie in, maar hij acht ook de motie-Van Houten niet verkieslijk. Daarom stelt hij thans, in overleg met andere leden, deze Mo tie van Orde voor „De Kamer, „betreurende de houding, door den minister van Marine aangenomen bij de behandeling dezer inter pellatie, „gaat over tot de orde van den dag." De heer LevyssohnNorman stelt voor de discussie te verdagen tot morgen. )Van vele zijdenNeen neen De heer Levyssohn Norman ziet van zijn voorstel af, maar beantwoordt nader de verschillende sprekers, die den minister verdedigden. Hij beroept zich op 't gevoelen, in 1872 in een zaak als deze door de heeren Van Nispen en Heijdenrijck ontwikkeld. Door het gedruisch in de Kamer daartoe gedron gen, herhaalt spr. zijn voorstel echter om de dis cussie tot morgen te verdagen. (Teekenen van verzet aan de rechterzijde.) Het voorstel wordt verworpen met 45 tegen 39 stemmen. De heer Levyssohn Norman ziet ouder protest tegen de wijze waarop deze discussie is onderdrukt, van het woord af. De discussie wordt gesloten. De motie-Van Houten wordt verworpen met 49 tegen 35 stemmen. De motie-Viruly wordt hierop aangenomen met 66 tegen 17 stemmen. NEDERLAND. HELDER, 21 Maart. MINISTER DYSERINCK AF Algemeen verwacht men, den heer Dyserinck niet meer in de Kamer te zullen ontmoetenhij zal, om een zeeterm te gebruiken, na 't gevallen votum, bakzeil moeten halen. (N. v. d. Dag.) Zoo is dan, naar wij hopen, deze minister, die een bekwaam en verdienstelijk zee-officier ongeschikt voor bevordering keurde, maar zelf als een type van ongeschiktheid voor zijne betrek king in de parlementaire geschiedenis zal voort leven, voorgoed van het staatstooneel verwijderd. Wij kunnen ons althans niet voorstellen, dat hij zal wenschen, dezen diet ater als minister te overleven. Voor den heer Land heeft het debat althans dit voordeel gehad, dat aan zijne verdiensten van verschillende zijden hulde werd gebracht, en dat in het debat kon worden verklaard, dat hij moreel niet is getroffen. Hopen wij dateene spoedige eerherstelling hem moge te beurt vallen (N. Rott. Ct.) De minister, ofschoon in parlementaire gebruiken niet zeer ervaren, zal de beteekenis van dit votum wel hebben begrepen. (Vad.) Het „Hbl." zegt in zijn overzicht Door de aanneming van de motie met gTOot meerderheid is het duidelijk geworden, dat ehier geen quaestie was van een partijzaak, doch dat de geheele Kamer zich niet met een kluitje in het riet laat sturen, wanneer zij opkomt voor de onafhankelijkheid der Volksvertegenwoordi ging. Als de minister nu nog eenig besef heeft van hetgeen de parlementaire vormen eischen, dan weet hij, dat zijne positie is geoordeeld. Slechts één verdediger vindt de heer Dyserinck inj de pers. Reeds raadt men, wie dat ishet „Dagblad." Dit zou de motie zegt het een voudig naast zich neerleggen Er zijn menschen, die alle laagheden doen 'om een plaats machtig te worden, waarnaar zij haken, en die zich daarna alles laten welgevallen, ten einde er maar op te blijven. Maar van een schout-bij-nacht (zij 't dan van eigen maaksel) mag men zulke karakterloosheid niet onderstellen, De raad, dien het „Dagblad" hem durft aan bieden, is misschien nog wel het bitterste van al de bitterheden, die de minister gister te slikken kreeg. Sta ik zóó laag, dat men van mij zoo iets durft onderstellen mag hij wel uitroepen. (H. Ct.) H. M. de Koningin-Regentes is voornemens, met H. M. de Koningin een der eerste dagen van April zich te begeven naar Geroan, aan het V ierwaldstattermeer. HH. MM. zullen de reis nemen over Arolsen en aldaar een of enkele dagen verblijven. In het hótel „Muller", te Geroan, heeft H. M. apartementen afgehuurd. Het verblijf aldaar zal omstreeks 4 46 weken duren. De dag van vertrek is nog niet vastgesteld. Naar het „Vad." verneemt heeft H. M. de Koningin-Regeutes voor een aanzienlijk bedrag ingeschreven in de leening ten behoeve der fabriek voor werktuigen en spoorwegmaterieel (Kon. Fabriek) te Amsterdam. Toen H. M. de Koningin-Regentes heden zou uitrijden, bood een vrouw haar een verzoek schrift aan. Tot het diner dat jL Donderdag ten Hove plaats had, waren uitgenoodigd de vice-admiraals, schouten-bij-nacht, kapiteins ter zee of daarmede in rang gelijkstaandeu in actieven dienst, welke in de residentie aanwezig warenverder de luit.- generaals, geneiaals-maj., kolonels en luit.-kolo- nels, laatstgemelden voor zoover zij corps- of detachements-commandanten zijn. Het diner werd gehouden in de galerijzaal. Naast H. M. de Koningin zaten aan weers zijden de leden der hofhouding en de eere plaatsen aan de overzijde waren ingenomen door den vice-admiraal De Josselin de Jong, de luitenants-generaal Alewijn en Schneider, terwijl de overige heeren ancienniteits gewijze links en rechts geplaatst waren. Het diner was te 8^ uur afgeloopen. Blijkens bij den Raad van State Dinsdag bij de afdeeling voor de geschillen van bestuur inge komen koninklijke besluiten, is door H. M. de Regentes gehandhaafd het besluit van Burg. en Weth. van Andijk van 22 Oct. 1890, waarbij aan Klaas Boor Co. vergunning is verleend tot hel oprich ten eener ansjoviszouterij niet ontvankelijk verklaard het beroep van A. van Slooten tegen een besluit van Burg en Weth. van Urk, dd. 21 Oct. 1890, waarbij aan H. J. Buis en J. Verhoeff vergunning is verleend tot het oprichten eener haringrookerij. De toestand van het lid van Gedep. Staten van Noordholland, den heer van Stralen, is zorgelijk, maar dadelijk gevaar bestaat er nog niet. De lijder is door eene beroerte getroffen. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Zitting van Donderdag 19 Maart. De Kamer nam hedenmorgen de conclusie in zake Mahieu (zich beklagende over onrecht) strek kende tot dankzegging aan den minister, aan, met 76 stemmen tegen die van den heer Nieuwenhuis, die beweerde dat onrecht was geschied, wat de minister van Oorlog bepaald ontkende. Voorts werd aangenomen de conclusie, aandrin gend op herkeuring van goederen bij het departe ment van Marine. De minister verklaarde, dat toelating van herkeuring wordt overwogen. Daarop hield de heer Levyssohn Norraan zijne interpellatie over het passeeren vau den heer Land voor hoofdofficier. Zitting van Vrijdag 20 Maart. De Kamer heeft heden de Postwet, met enkele kleine redactie-wijzigingen, zonder stemming aange nomen. Mede is aangenomen, na eenige discussie, het ontwerp, vaststellende bepalingen tot voorkoming van aanvaring of aandrijving op de openbare wate ren in het ltijk, welke voorde scheepvaart openstaan. Een voorstel van den heer Tak, om de overgelegde Congostukken commissoriaal te maken, is aange nomen met 37 tegen 26 stemmeu. Tot leden dier commissie zijn benoemd de heeren Mees, Tak, Reekers, Van Bijland en Brantsen van de Zijp. Binnenlandsch nieuws. Helder. Men deelt ons het volgende mede Toen de heer Dyserinck nog chef van het vak van uitrusting op 's Rijks marine werf alhier was, werd door den vorigen minister hetzelfde voorgesteld, wat thans door den heer Dyserinck is bepaald, n. 1. dat de geëmployeerden aan 's Rijks werf de feestdagen niet betaald zouden krijgen. De heer D. was toen echter een der eersten die dien maatregel ten zeerste afkeurde, op grond dat de geëmployeerden waarlijk niet te veel verdienden om die enkele guldens te kunnen missen. Dit moet ongeveer zes jaren geleden gebeurd zijn. Sedert is de heer D. minister geworden en heeft de maat regel, die hij toen ernstig afkeurde, thans zelf doorgevoerd. Avenhorn, 19 Maart. Hedenavond trad in een, zooals te verwachten was, wel bezette zaal de heer Roozé nog eens op als Nutsredenaar. Tot onderwerp had hij gekozen„de tevredenheid", een lezing, die waard was met aandacht te worden gevolgd. Voorts werden enkele bijdragen geleverd, 0. a. een door den heer Drijver, pred. alhier, die van deze gelegenheid tot spreken gebruik maakte, een hartelijk woord te spreken tot zijn vriend Roozé, die binnenkort ons gaat verlaten. Aan 't eind der vergadering dankte deze in welgekozen bewoording voor de blijken van sym pathie en gehechtheid, inzonderheid dezen avond ondervonden. Vermelding verdient nog het aardig gedichtje door N. Tromp voorgedragen en door hem zeiven opgesteld, hetwelk mede bevatte een hulde aan Roozé. Heer-Hugowaard. De heer W. de Groot, Wethouder, is tevens tot Ambtenaar van den Bur gerlijken stand door de gemeenteraad benoemd. Heer-Hugowaard. De gemeenteraad heeft het tractement van den gemeente-ontvanger verhoogd met f 50, en alzoo gebracht op f 200 's jaars; ingaande 1 Januari 1891. Alkmaar. De Raad dezer gemeente besloot jl. Woensdag f 300 te verleenen aan de atdeeling Alkmaar der Holl. Maatsch. van Landbouw, als bijdrage in de tentoonstelling van veten fokvee, gisteren alhier gehouden. Afwijzend is beschikt op het verzoek om f 300 ger jaar als subsidie voor den tram-omnibusdienst AlkmaarBergenEgmond aan Zee. De Raad besloot mede de jaarwedde van den commissaris van politie met f 300 te verhoogen en alzoo, onder hoogere goedkeuring, op f 1800 vast te stellen en het aantal agenten vau politie met twee te vermeerderen. Schermerhorn. De quaestie der wik-en weegloonen, hoezeer naar allen schijn van onder geschikt belang, houdt bij het naderen van den verkiezingsstrijd de gemoederen alhier en in de omstreken in opmerkelijke mate bezig. Met belangstelling worden verklaringen omtrent dat punt van de zijde des heeren van Dedem, afge vaardigde voor het districht Hoorn, te gemoet jezien. Ook de heer van der Kaay zal denke lijk voor de kiezers in het district Alkmaar uitgenoodigd worden zijne meening omtrent de wik- en weegloonen te doen kennen. Marine en Leger. Hr. Ms. schroefstoomschip 1ste kl. „de Ruyter", commandant de kapt. ter zee W. Baron van Hogen- dorg, verliet gisterenmiddag de reede, met bestem ming naar West-Indië, om aldaar Hr. Ms. schroef stoomschip „Johan Willem Friso", commandant de kapt. ter zee G. Doorman, af te lossen. De „de Ruyter" zal op de reis derwaarts Vlis- singen aandoen, om aldaar de kompassen te veri- fiëeren. De drijvende exercitie-batterij „Salamander", tot heden liggende aan het kolenhoofd bij de kleine marinesluis alhier, is gisteren naar 's Rijks werf gesleept, om aldaar te worden gereinigd en gere pareerd. Dat eene reiniging zeer noodzakelijk is, zal men begrijpen wanneer men weet dat de „Salamander sedert 1865 geen enkele maal van ligplaats ver wisselde en dus aan mosselen en allerlei andere schelpdieren ruimschoots gelegenheid werd gegeven, zich aau den bodem van het schip vast Je hechten. Om alle kolenhoofden voor den dienst beschik baar te kunnen houden, zoo vernemen wij, zal men de „Salamander", in de buitenhaven terug gekeerd, de oude ligplaats niet weder doen inne men, doch deze vóór het Loodsgebouw stationneeren. Men meldt van 's Gravenhage aan de „Zw. Ct." In de hoogere milit. rangen worden, naar men van welonderrichte zijde beweert, eerlang de vol gende mutaties verwacht: kolonel Alings, tijdelijk belast met het bevel over de 1ste divisie, zou tot gen.-majoor worden benoemd en tot inspecteur van het mil. onderwijs, welke betrekking met 1 Mei zou herleven. Kolonel Hardenberg zou aftreden als gouverneur der Kon. Mil. Acad. en tot gen.-maj. benoemd, kommandant worden der 1ste divisie. Kol. Verschoor van de Gren. en Jagers zou gou verneur der Academie worden en als kommandant van het keurkorps worden vervangen door den oud- adjud. van wijlen den Koning, kolonel jhr. v. Spengler. Te Hellevoetsluis hebben met goed gevolg examen gedaan als adsp.-zeeloods in het 4de en 5de district de loodskweekelingen 2de kl.J. Berkhout, J. Weltevreden, P. Van Beek, N. Hoogvliet, A. Ver hagen en A. Meuldijk. Bij Kon. besluit is bepaald, dat het jaarlijksch zeetractement van een kapt. ter zee, comm. van een krachtens machtiging der Reg. van Ned.-Indië samen gestelde divisie, bestaande uit drie of meer oorlogs schepen, f 6500 zal bedragen. Het zeetractement van een kapt.-luit. ter zee onder dezelfde omstandigheden zal f 4600 zijn. Hr. Ms. „Prins Hendrik" wordt binnenkort van nieuwe stoomketels voorzien. Door den directeur en comm. der Marine te Hel levoetsluis, vergezeld van den kapt. der vest-artillerie, aldaar, zal een onderzoek worden ingesteld naar een veilige lig- en bergplaats voor ontploffingsmiddelen. Hr. Ms. rammonitor „Luipaard" is in het droge dok op 's Rijkswerf alhier opgenomen, tot het onder gaan van de noodige herstellingen. Benoemingen, enz. Bij kon. besluit van den 17 dezer is met 1 Mei 1891 opgeheven de controle der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Purmerend en is inge steld eene controle derzelfde middelen te Zaandam, voor de kantoren Zaandam, Wormerveer, Purme rend, Edam, Buiksloot, Rijp en Monnikendam en is 0. a. verplaatst de controleur der dir. belastingen enz. J. W. van Riet van Hoorn naar GroenloP. Dubois van Almelo naar Hoorn H. Camerlingh van Deutichem naar Zaandam. Bij Kon. besluit is, met 1 Mei, benoemd tot directeur van het postkantoor te Hoorn W. F. G. L. Koppen, thans commies der posterijen lste kl. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 April a. s. benoemd tot ambtenaar van het Openb. Min. bij de katonger. in het arrond. 's Gravenhage, voor de kantons 's Gravenhage en Delft, ter standpl. 's Gravenhage, mr. A. Maclaine Pont, thans ambte naar van het Openb. Min. bij de kantonger. in het arrond. Alkmaar, voor de kantons Hoorn en Medemblik, ter standpl. Hoorn en benoemd tot ambtenaar van het Op. Min bij de kantongerechten in het arrond. Alkmaar, voor de kautons Hoorn en Medemblik, ter standplaats Hoorn, mr. J. F. Houwing, advokaat ep procureur te Leiden. Heer-Hugowaard. Tot hoofdingeland van den polder is met algemeene stemmen herkozen de heer C. Helder en gekozen de heer S. Akkerman met 22 van de 38 uitgebrachte stemmen. Onderwijs en Examens. Op verzoek nemen wij uit „De Bode," orgaan van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, het volgende over Oproeping aan alle onderwijzeressen en onderwijzers zonder betrekking. Het Hoofdbestuur van den „Bond van Ned. Onderw." verzoekt bij dezen allen onderwijzeressen en onderwijzers zonder betrekking, hun naam en adres per briefkaart op te zenden aan Th. M. Kete laar, v. Oldenbarneveldstr. 39, Amsterdam. Voornoemd Hoofdbestuur is namelijk overtuigd, dat bij een richtige uitvoering der Wet op het L.O. blijken zou, dat voor al die personen nog betrek kingen te over zijn, ja, dat er zelfs een tekort aan personeel zou blijken te bestaan. Van welken invloed dit onderwijzers-tekort op de salarissen zou zijn is bij de tegenwoordige toestanden gemakkelijk na te gaan. 't Hoofdbestuur is dan ook voornemens een adres aan de Regeering te richten, met verzoek, de ter mijnen voor de volkomen uitvoering der Wet te verkorten en wenscht er daartoe juist op te wijzen, dat nog zoovelen zonder betrekking rondloopen, zoodat in de eerste behoeften aan personeel zeker onmiddellijk zou kunnen worden voorzien. Mej. J. M. Bakker, te Hoorn, is benoemd tot onderwijzeres te Durgerdam. Landbouw en Veeteelt. PAASCHTENTOONSTELLING VAN DE HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Alkmaar, 20 Maart. Wat prachtig vee! welk eene heerlijke tentoonstellinghoorde men nu en dan uitroepen. Hoe jammer dat de zon schit terde door afwezigheid en Maartsche buien, nijdig genoeg, afbreuk dachten te doen aan den glans van het tentoongestelde vee. Dat gelukte toch niet: de 189 aangevoerde nummers bleven even schoon en bekoorden toch evengoed het kennersoog. Het be zoek zon bij mooie, weder grooter zijn geweest, maar de Commissie roemde toch zeer de opkomst. Och, echte liefhebbers bekommeren zich niet om een weinig hagel of sneeuw, en zelfs de dames uit onzen omtrek kwamen om de tentoongestelde dieren tc zien en te bewonderen. De slagers hebben vele exemplaren aangekocht, vet als modder, mijnheer De volgende bekroningen werden toegekend Vet Rundvee, uitsluitend met hard voeder gemest. Vette Ossen, geb. in 1887 Erven D. 3. Kaan, Wieringerwaard, lste prijs. D. Glijnis, Oterleek, 2de prijs. Vette Ossen, geb. 1888 C. Spaans, Barsinger- horn, lste prijs. Dezelfde 2de prijs. Dezelfde 3de prijs. Vette Koeien (afgewisseld) W. Visser, Schermeer, lste prijs. A. Haringhuizen en Wilken, Nieuwe Niedorp, 2de prijs. Dan. Nierop, idem, 3de prijs. J. Laan Rz., Bcemster, bestuursprijs. Vette Koeien (niet afgewisseld)R. Groot, Oter leek, lste prijs. J. Iioff, Hoorn, 2de prijs. P. van der -Oord, Winkel, 3de prijs. Dan. Nierop, Nieuwe Niedorp, bestuursprijs. Vette Kalveren; C. van Reeuen, Zuid- en Noord schermer, lste prijs. J. Kok, Oterleek, 2de prijs, N. van Leeuwen, Eenigenburg, 3de prijs. A. Strijbis, Oude Niedorp, bestuursprijs. Stieren. Rijstieren van inlandsch ras, geb. in 1888, J. Laan Rz., Beemster, geb. 1 Mei 1888, V „Noord holland," No. J259 M. „Diamantje," No. 4834, lste prijs. G. H. Geerligs Jr., Anna Paulowna, dubbel Stamboek, 2de prijs. G. Claij, Haringhuizen, gem. Barsingerhorn, bestuursprijs. Rijstieren van inlandsch ras, geb. in 1889, A. Blokker, Wijdewormer, te koop, lste prijs. Wed. Joh. Visser en K. Dekker, Beemster „Holland," No, 1770, V.„de Noordhollander," No. 1088 M.„Johanna," No. 5431, te koop, 2de prijs. J. Koopman, Beemster, „Artis Arabi," geb. 24 Februari, Fokkers-Stamb. No. 28, N. R. S. No. 1702, 3de prijs; K. Olie, Beemster, bestuursprijs. Pinkstieren van inl. ras, geb. in 1890, Jn. Mouter, Schellinkhout, „Graaf Willem II," geb. !2Februnri, No. 550 N. H. R. S., V.: „Graaf Willem, No. 418 N. H. R. S.M „Pietertje." No. 3429 N. H. R. S., lste prijs. Jb. Zeeman, Beemster, „Ma's Arabi," geb. 2 Maart, No. 1829, 2de - rijs. G. Stapel, Schermeer, gem. Oterleek, 3de prijs. J. Bakker Jz. Wieringerwaard, „Riep III," geb. 24 Maart, V. „Riep II," No. 1376 M.„Jannetje II," No. 7556, bestuursprijs. C. Bleeker, Beemster, g!> 24 Maart, No. 538 N. H. R. S.; bestuursprijs. Melkvee. Melkkoeien, gekalfd na 1 Januari 1891, C. Spaans, Barsingerhorn, lste prijs. P. Cz. Boekei, Schagen, 2de prijs. Melkkoeien, geb. in 1888 (twinters), gekalfd na 1 Januari 1891, P. Cz. Boekei, Schagen, lste prijs. S. Köhne, Beemster, 2de prijs. Melkvaarzen, die gekalfd hebben na 1.Januari 1891: J. Schenk Sr., Schagen, lste prijs. C. Heijnis Tz.„ Beemster, „Geertje I," geb. 24 Februari, 2de prijs. G. Stapel, Oterleek, 3de prijs. Kuispinken, Jb. Stammes, Anna Paulowna, lste prijs. P. Zeeman, Beemster, „Rika V," geb. 3 Maart, 2de prijs. Jb. Stammes, Anna Paulowua, 8de prijs. Wol vee. Rammen geb. in 1890, J. M. de Sonnaville, Alkmaar, volbloed Eng. ras, lste prijs. C. Kooij, Haringkarspel, 2de prijs. Koppels van 4 Fokschapen, A. Vader, Schagen, lste prijs. K. Baltus, Alkmaar, 2de prijs. Tot opluistering. J. Helder, Boheldijk, 10 vette schapen, bestuurs prijs. ASchenk, Barsingerhorn twee vette var kens, bestuursprijs. C Keijzer Pz., Texeleen gekruiste ram, geb. in 1887, Bestuursprijs. Van wege de Vereeuiging „het Rundveestamboek Noordholland," gevestigd te Schellinkhont, zal op Woensdag 29 April e. k. te Hoorn, daags vóór de groote voorjaarsmarkt, eene keuring plaats hebben van éénjarige runderen, waarbij f 75 aan prijzen, benevens getuigschriften worden uitgeloofd eu twee- en meerjarige stieren tot opluistering zullen worden toegelaten.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2