vergadering, lezing en goedkeuring der notulen is aan de orde: I. Kohier hoofdelijken omslag, hetwelk door den Raad wordt vastgesteld tot een bedrag van f 2645.50. De hondenbelasting op f 198. II. Request-Verlichting. Deze zaak, in de ver gadering van 2 December 11. aangehouden, komt thans ter sprake. B. en W, adviseeren den Raad, om de gelden, door de kiesvereeniging „Algemeen Belang" aangeboden, in ontvangst te nemen en vragen machtiging om daarvoor eenige solide lantarens te doen plaatsen, tegen den aanstaan den winter. De som mag echter niet overschre den worden, en zij stellen voor, de verdere kos ten voor gemeente-rekening te nemen. Dien overeenkomstig wordt besloten. III. Missive West-Friesche Kanaalvereeniging wordt voorgelezen en behelst het verzoek om door een jaarlijksche contributie deze vereeniging te steunen. De raad beslist afwijzend. IV. Benoeming commissien voor verkiezingen. Bij de iste stemming zullen zitting nemen de heeren C. Waiboer en G. H. Geerligs. Bij de 2de W. van Gijtenbeek en D. Schenk en bij de 3de J. H. v. Foreest en J. A. Zur Mtlhlen. Voor het nazien van de begrooting worden benoemd de heeren Zur Mtlhlen en Schenkvoor de rekening de heeren Geerligs en Waiboer. V. Reclames hoofdelijken omslag. Worden in besloten zitting behandeld, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze wordt gesloten. Wieringer waard. Gemeenteraad. Zitting van Dinsdag 24 Maart. Afwezig waren de heeren Jb. Zijp en J. L. T. Gronemann, de eerste wegens ziekte. Na opening der vergadering deelt de Voorzitter mede, dat de beëediging van den heer Kaan door zijne ongesteldheid niet kon plaats hebben. De notulen werden gelezen en goedgekeurd. Het kohier van den Hoofdelijken Omslag werd vastge steld tot een bedrag van f 3294, dat van de be lasting op de honden tot een bedrag van f 187. Tot leden van het stembureau voor de in dit jaar te houden verkiezingen werden benoemd de heeren V. J. Bakker en J. L. T. Gronemann. Met algemeene stemmen werd vervolgens besloten, instemming te betuigen met het adres der heeren Kaan, Waller en Breebaart. Met het oog op het weinige belang, dat de gemeente bij de zaak heeft, wordt overeengekomen, niet toe te treden tot het lidmaatschap der Westfriesche Kanaalvereeniging. Na de gewone rondvraag wordt de vergadering gesloten. Schagen. Gemeenteraad. Zitting van Woensdag 25 Maart. Afwezig de heeren J. v. d. Maaten, Jb. Stammes en H. B. Voorman. Na lezing en goedkeuring der notulen, werd mededeeling gedaan der volgende ingekomen stuk ken of werden behandeld 1. Kennisgeving van den heer dr. P. de Boer, meldende aanueming zijner benoeming tot lid der plaatselijke Schoolcommissie. 2. Missive geraèente-crediet, waaruit blijkt, dat het der gemeente Schagen toekomend dividend over 1890 bedraagt f 198.45. 8. Kas verificatie dd. 24 Maart 11. Ontvangsten f 33856.11 uitgaven f 31801.84, batig saldo f 2046.27. 4. Jaarl. rapport der Plaatselijke Schoolcommissie. De toestand van het onderwijs op de Openbare Lagere School wordt in alle opzichten uitstekend genoemd. Schoolverzuim was gering. Proefhoudend bleek het toekennen van eereblijken en belooningen ter bevordering van getrouw schoolbezoek. Door de infiueuza was het onvrijwillig verzuim dit jaar hooger dan gewoonlijk. Onderwijs in het Fransch vond ruimer belangstelling en de herhalingsschool telde slechts 15 leerlingen en ondervond nog groot verzuim. Het onderwijs in handwerken werd door mej. Atema met den meesten zorg gegeven. Uit breiding der lesuren in dit vak was wenschelijk. De schoolbibliotheek werkte gunstig. De R. C. P. School werd bezocht door 123 leer lingen en de schoolcommissie verwachtte gunstige resultaten van vergrooting lokaal en uitbreiding onderwijs-personeel. De Fransche lessen werden hier door 10 leerlingen bijgewoond. De Depart.-Bewaarschool werd geacht in een groote behoefte te voorzien. 5. Voordracht van B. en W., om, ingevolge art. 14 der Kieswet, een vijftal namen van de kiezers lijst te schrappen. Aangenomen. 6. Overdracht Concessie Gasfabriek. Na lezing van de verzoekschriften der heeren J. W. J. Klaassen, tegenwoordig- en H. W. van Rossum, toekomstig eigenaar der Gasfabriek, alsmede van de verklaringen van gegoedheid der door den heer van Rossum te stellen borgen, wordt met algemeene stemmen be sloten deze overdracht te honoreeren, onder bijzon dere betuiging van waardeering aan den heer J. W. J. Klaassen. 6. Aangaande eene huurovereenkomst met het Rijk, betrekkelijk een gedeelte terrein nabij het Spoorwegstation, werd besloten dit tegen den prijs van f 5 per jaar van het Rijk te huren. 8. Ingevolge opdracht deelde Voorz. mede, naar den Haag te zijn geweest en daar in zake een tele foonkantoor-inrichting met den heer Hofstede onder handeld te hebben. Gebleken was daarbij, dat om technische reden een aansluiting van Schagen op Barsingerhom (dat reeds 3 aansluitingen telt) niet kan plaats hebben en Schagen zich zou moeten aan sluiten bij Winkel, waarvoor het de kosten zal moeten dragen van de aansluiting boven 5 K.M. afstand. „Hoera Nu wordt het goed jubelde Lolo, zalig dat zij overwonnen had en toen Falkuer haar zeide, dat het zoo vlug niet ging, daar men toch eerst de tegenbezoeken en de eerste uitnoodigingen moest afwachten, vóór men aan een bepaald verkeer kon denken, had zij dadelijk haar antwoord gereed. „Maar, begrijpt ge dan niet dat onze verschijning daar dadelijk het sein zal zijn dat de ongehuwde officieren ons kunnen bezoeken," zeide zij, „en dat is toch de hoofdzaak. Wat maal ik om die gehuwde officieren en hunne vrouwen „Ik dacht dat gij toch ook eene gehuwde vrouw waart," zeide Falkner. En hij dacht opeens aan hetgeen prinses 'Alexandra haar vroeger eens had gezegd„Ge zult nog veel geduld met haar moeten hebben." Misschien nog meer te breidelen dan te dulden, dacht hij met een zucht. (Wordt vervolgd.) De heer Hofstede had aangeraden over te gaan tot aankoop van het tegenwoordig Postkantoor en aldaar een telegraafkantoor in te richten. Naar aanleiding hiervan was door B. en W. in overleg getreden met den heer Heijligers en ge bleken, dat deze maatregel op den duur evenwel 1 zeer in het voordeel der gemecnte-financiün zou zijn. De heer Plomp stelt voor, de af handeling daarvan te verdagen tot de vergadering, welke gehouden wordt, voordat de begrooting wordt opgemaakt. Diensvolgens wordt besloten. 9. In aansluiting op de vorige raadszitting had nu de vaststelling plaats van het politie-reglement. Bij de nu volgende rondvraag releveert de heer Asjes, dat aan hem en den heer v. d. Maaten, door den heer Pot in zake concessie telefonische ver binding was beweerd geworden, als zou concessio naris in zijn eerste schrijven gesproken hebben van eene telefonische verbinding van Schagen met Helder. Wanneer dat zoo mocht zijn, dan zou de con cessie-aanvrage daardoor van aard en strekking ver anderen. Hel bleek echter dat de heer Pot zich vergist had. Hierna werd de openbare fitting geschorst en ging de raad in comité ter vaststelling van het kohier van den Hoofdelijken Omslag, alsmede dat van de belasting op de honden. Na heropening der vergadering werd het kohier van den Hoofdelijken Omslag vastgesteld op f5124.44$ en dat der belasting op de honden op f235. Hierna werd de vergadering gesloten. Heer-Hugowaard. In deze gemeente doen zich gevallen van influenza bij de paarden voor, wat voor den landbouwer zeer lastig is, nu 'het landwerk meer krachten vereischt. Grosthuizen, 25 Maart. Hedenavond werd alhier in een tamelijk bezochte vergadering de grondslag gelegd voor eene kiesvereeniging, wier naam „Eensgezindheid" is en wier beginselen de liberale zijn. Alkmaar. De heer mr. T. A. Sannes werd jl. Woensdagmiddag plechtig geïnstalleerd als president der Rechtbank alhiér. Enkhuizen. Voor da hier bestaande Bakkers-Vereeniging trad jl. Donderdagavond als spreker op de heer Geert de Jonge, van Amsterdam, redacteur der „Ned. Bakkers-Cou rant", met het onderwerp Het belang van samenwerking voor den bakkersstand. Ook uit Amsterdam waren verscheidene belangstellenden opgekomen. Zoowel de voordracht als het debat werden met groote aandacht door het publiek gevolgd. Zaandam. Uitgenoodigd door de alhier gevestigde afdeeling van den Ned. Bond voor algemeen kies- en stemrecht, trad de heer ds. W. Bax jl. Zaterdag in café „Suisse" alhier op, om de vraag te beantwoorden „Waarom vóór alle dingen zoo spoedig mogelijk algemeen kiesrecht De spreker schetste de voordeelen, die uit de invoering van algemeen kiesrecht, dat hij wenschte te zien toegekend aan alle meerderja rige ingezetenen (ook bedeelden), met eenige weinige uitzonderingen, naar zijne meening, moesten voortvloeien, waaronder vooral behooren genoemdwegneming van velerlei onrecht en verbetering der maatschappelijke toestanden. Van de gelegenheid tot debat werd gebruik gemaakt door de heeren mr. Calisch, mr. Treub eu Gerritsen van Amsterdam en Tak uit Bussum, die allen in meerdere of mindere mate met den spreker sympathiseerdenen door de heeren de Vries, Vogelesang en Windhouwer, die het voor „huisraanskiesrecht" opnamen. Na beantwoording door den heer Bax, werd de vergadering, die goed bezocht was, door den voorzitter gesloten. Marine en Leger. PENSIOENFONDS VOOR ONDEROFFICIERS-WEDUWEN. Reeds vele jaren koesterden de onderofficieren der Zeemacht den billijken wensch dat het hun eens zou mogen gelukken, bij hunnen dood achtergelaten betrekkingen, zij het dan ook maar eenigszins, voor gebrek gewaarborgd te zien. Tot dusver werden echter geen ernstige pogingen in het werk gesteld, om dien wensch te bevredigen. Daar zich echter dagelijks de behoefte aan een weduwen-pensioenfonds meer en meer doet gevoelen, is er in het begin dezer maand, in den boezem der Vereeniging „Admiraal de Ruyter" (eene Vereeniging die zich vooral ten doel stelt behartiging der belangen van onderofficieren der zeemacht), eene beweging ontstaan, ten doel hebbende te trachten een zoodanig pensioenfonds tot stand te brengen. Hiertoe heeft zij een beroep gedaan op alle onder officieren in dit ressort, waartoe een vergadering belegd werd in het lokaal „Musis Sacrum" op 5 Maart jl. De opkomst mocht bevredigend genoemd worden 75 onderofficieren toch waren aanwezig. Na uiteenzetting van het doel dezer oproeping, werd door den President der Vereeniging gewezen op de vele treurige toestanden, waarin de weduwen van onderofficieren zich bevinden en op eeu pas lot stand gekomen regeling van weduwen-pen sioenen van ambtenaren, waardoor deze in vrij wat gunstiger conditiën verkeeren dan de onderofficieren en vooral die der Marine, daar deze gedwongen zijn het grootste gedeelte van hunnen diensttijd in afmat tende en doodende klimaten door te brengen, waar door het lot hunner vrouwen meer dan dat van eenig ander onzeker is. Met algemeene stemmen werd besloten, met volharding aan het edele doel, de oprichting van een pensioenfonds, te arbeiden. Eene Commissie, bestaande uit den opper-torpedist P. C. van der Sande, opper-konstabcl J. Tillema, opper-stuurman H. J. J. Kress, serg.-raajoor der mariniers J. H. Schrijver en seig.-majoor schrijver C. Wijn, werd belast met de te nemen voorbe reidende maatregelen, in hoofdzaak bestaande in het verkrijgen van algeheele medewerking van alle onderofficieren in de verschillende maritieme direc- tiën, om zich daarna tot Zijne Excellentie den minister van Marine te wenden, ten einde verdere steun en tegemoetkoming te vragen. Wij vertrouwen dat, waar het een doel, zoo edel en van zooveel gewicht voor het algemeen, betreft, geen onderofficier zal twijfelen en nalaten zijne beste krachten voor het bevorderen van dat doel beschik baar te stellen, eu de R«*geering niet zal achter blijven hen te steunen en te helpen. (Aan Redactiën van andere bladen wordt verzocht, dit bericht over te nemen). Naar het „Vad." bericht, is de onlangs tot kolonel bevorderde luit.-kolonel der genie A. J. Voorduin, hoofd van de Vde afdeeling aan het Departement van Oorlog, sedert het laatst van Februari lijdende aan een rheumatische ziekte. Daarin komt slechts zoo langzaam verbetering, dat die hoofdofficier vermoedelijk vooreerst zijn nieuwe bestemming als commandant in het 2de genie-commandcment niet zal kunnen volgen. Ilr. Ms. instructie-korvet „Nautilus", comm. de kapt.-luit. ter zee II. G. Hildebrandt, in het droog dok te Hellevoetsluis opgenomen, vertrekt 9 April a. s. naar het Haringvliet voor de oefeningstochten binnengaats en begin Mei d. a. v. voor de oefe ningstochten buitengaats naar de Noordzee. De „Nautilus" zal Edinburgh en Christiania aandoen. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal de reis drie maanden duren. De plaatsing van den mach. 3de kl. A. Beukers met 1 April a. s. op het ss. van de hydrografische opnemingen „Buijskes," dat met genoemden datum te Hellevoetsluis in dienst wordt gesteld, is ingetrok ken; alsnu wordt de mach. 3de kl. H. Boldingh er op geplaatst. De mach. 2de kl. J. G. de Roever zal wegens ziekte eervol uit den dienst worden ont slagen. Bij Kon. besluit, met ingang van I Mei a. s. 1. is op zijn aanvraag, eervol ontheven uit zijn tegenwoordige betrekking, de luit-kol. H. J. Krantz, eerste officier bij de Kon. Militaire Academie; 2. zijn mede eervol ontheven uit hun tegenwoordige betrekking, de majoor P. J. in de Betou, voorzitter der commissie van proefneming, en de majoor F. G. A. Scherer, hoofd de IVde afdeeling van het Depart. van Oorlog3. zijn genoemde hoofdofficieren, allen van den staf van het wapen der artill., in verband met het vorenstaande in hun rang overge plaatst de luit.-kol. Krantz en de maj. In de Betou bij het 4de en de maj. Scherer bij het 1ste reg. vest.-artill.4. is aangewezen, tot hoofd der IVde afdeeling van het Departement van Oorlog, de luit.- kol. P. A. Scheltus, van het 4de reg. vest.-art., die in verband daarmede wordt overgeplaatst bij den staf vau zijn wapen 5. zijn benoemdtot voor zitter der commissie van proefneming, de majoor L. M. C. Rollin Couquerque, van het 1ste reg. vest.-art. en tot lste off. bij de Kon. Mil. Academie, de luit.-kolonel C. L. W. Moorrees, van het 4de reg. vest.-art., belast met het bevel over de pant- serfortcompagniën, welke hoofdoff., in verband daar mede, worden overgeplaatst bij den staf van hun wapen, laatstgenoemde onder eervolle ontheffing uit zijn tegenwoordig bevel6. zijn bestemd voor het bevel over de pant9erfortcompagniën de luit.-kol. H. W. Van Hasselt, van den staf der artillerie, toegevoegd aan den inspecteur van het wapen, die, in verband daarmede, onder eervolle ontheffing uit zijn tegenwoordige betrekking wordt overgeplaatst bij het 4de reg. vest.-art.voor de betrekking vau hoofdoff., toegevoegd aan den inspect. der art., de maj. W. B. Westhoff, van den staf. v. h. wapen, thans toegevoegd aan den commandant der vest.- artill., en voor de betrekking van hoofdoff., toege voegd aan den commandant der vest.-artill., de majoor J. J. Meijen, van het 4de reg. vest.-artill., die in verband daarmede wordt overgeplaatst by den staf van zijn wapen. Bij Kon. besluit is verleend aan mej. I. F. Graffé, wed. W. W. Bingley, adm. bij het Hospitaal der Marine alhier, een pensioen van f 230 's jaars. Hr. Ms. schroefstoomschip „Bonaire", onder be vel van den kapitien-luit. ter zee Schotborgh, wordt binnen enkele dagen uit Suriname alhier verwacht. Met 1 April a. s. i9 de stuurman bij de kust- verlichting J. Kuust bevorderd tot opzichter 2de gezagvoeder, en is de 2de stuurman A. J. J. van Dam uit Hr. Ms. zeedienst ontslagen en benoemd als lichtwachter-stuurman op het lichtschip „Maas". Hr. &s. schroefstoomschip lste kl. „De Ruyter", van hier naar Curatjao, passeerde jl. Donderdag Dungeness. Benoemingen, enz. Tot directeur der Rijksnormaalschool te Zaandam is benoemd de heer H. J. van Wijk, onderwijzer aan die inrichting. Onderw ij s en Examens. Benoemd tot onderwijzer te Groet, gem. Schoorl, C. Thomassen, onderwijzer te Burg op Texel, met wien op de voordracht stonden C. Schuil te Texel en W. Groot te Nieuwe-Pekela. Benoemd tot onderwijzer te Egmond aan Zee de heer L. Hoeflage, tijdelijk aldaar werkzaam. .Voor de aanstaande onderwijzers-examens heb ben zich in Noordholland 163 candidaten aange meld. Kerknieuw 8. Beroepen bij de Herv. Gem. te Noord-Zijpe, M. C. I. Wanrooij, pred. te Vlechtwedde. Bij de laatst gehouden verkiezing van notabelen te Aartswoud, is benoemd de heer D. Pluister, terwijl herstemming zal moeten plaats hebben tusschen de heeren B. Helder en A. Bruin. Grosthuizen. Met groote meerderheid van stemmen is alhier uitgemaakt, dat voor 't eerst volgend tiental jaren het werk van benoeming van Ouderlingen en Diakenen en dat de beroeping van Pred. zal opgedragen zijn aan een Kiescollege. Rechtszaken. Arrondi9sement9-rechtbank te Alkmaar. Zitting van 24 Maart. J. C. A. G., te Alkmaar, beschadiging, 1 week gevangenisstraf. P. B., te Sloten, diefstal, 3 maanden gevange nisstraf. J. A. L. C., te Helder, diefstal, 1 jaar gevange nisstraf. J. D. Az., te Schagen, oplichting, 3 weken ge vangenisstraf. A. P. te Helder, laster in couranten, 3 weken gevangenisstraf. P. W., te Alkmaar, verduistering, 6 maanden gevangenisstraf. Tevens werden 5 bedelaars tot verschillende straf fen veroordeeld. Gemengd nieuws. Anna-Paulowna, 25 Maart. Hedennacht omstreeks middernacht werd alhier brand gezien in de richiing van den Ewijcksluis. Later bleek dat deze ontstaan was ten huize van een alleen wonend oud man, C. S. genaamd, aldaar wo nende. De oude man had zelf den brand bespeurd en nog een en ander weten te redden. Overigens is alles in de vlammen opgegaan. Jl. Maandagavond brandde te Heer-Hugo waard het huis van M. de Lange af, tengevolge van het vullen van de petroleumlamp. Jl. Donderdagavond heeft de persoon, die den moordaanslag pleegde in de Peperstraat te Rotterdam, zich vrijwillig aangemeld aan het politie-bureau in de Groote Pauwensteeg, waar lij in voorloopige bewaring is gesteld. Hij is genaamd Maarten Haak, oud 23 jaar en oefende vroeger het beroep van stoker uit. Hij legt de grootste onverschilligheid aan den dag en toont geen berouw te hebben over zijne daad. Hij verklaarde den revolver gekocht te hebben met het doel om de vrouw te dooden. Toen hem te kennen werd gegeven, dat zij nog niet dood was, gaf hij ten antwoord dat hem dat speet. Door de politie is in beslag genomen het gou den horloge, dat toebehoorde aan de bierhuis houdster, op wie door Maarten Haak den moord aanslag is gepleegd. Dat horloge werd reeds sedert eenige dagen door haar vermist, en bij onderzoek is gebleken dat Haak het zich had toegeëigend en het had beleend. Voor de opbrengst had hij de revolver en de scherpe patronen gekocht. Vrijdag werd Haak naar de gevangenis over gebracht. De toestand van de vrouw is verbeterdhaar bewustzijn is teruggekeerd. Wij berichtten indertijd den moord, bij den Niagara-waterval gepleegd door zekeren Day, die zijn vrouw onverhoeds in den bruisenden stroom had geworpen. Day werd wegens dien moord ter dood veroordeeld, ingevolge het voor hem zeer bezwarend getuigenis zijner eigen zuster, mevr. Quigley, de eenige getuige van de misdaad. Den 17 Dec. onderging Day zijn vonnis. Hij liet een brief na, waarin hij verklaarde, dat zijn zuster hem door haar getuigenis aan de galg bracht om haar eigen leven te redden. Thans heeft mrs. Quigley op haar sterfbed bekend, dat zij den moord op hare schoonzuster had gepleegd, maar dat haar broeder mede plichtig was. Kort na die bekentenis overleed zij Ingezonden stukken. [Voor den inhoud stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.] Door de redaotenr-uitgever van dit blad werd publiciteit gegeven aan eene voor mij comproraitteerende zaak. Eerstens een depêche, dat bet vonnis, door de Arrondissemeuta-recbt- bank uitgesproken, door het „Hof" werd bevestigd, en ten tweede een kort verslag der zitting, op 24 dezer gehouden. Of en in hoeverre een» algemeene bekendheid dier feiten door genoemde Redactie wenschelijk wordt geoordeeld (aan gezien nimmer van een of ander feit, voor eene rechtbank aanhangig, plaatsgenooten betreffende, mededeeling werd ge daan op eene wijze als bovengenoemd), laat ik aan anderen ter beoordeeliug overalleen is bet mijne bedoeling, ook hier te constateeren, dat voornoemd verslag op meer dan één punt onjuist en geheel onvolledig ter beoordeeling is. Wil men een juist overzicht, dan dient bet licht te vallen op elk persoon, die in deze zaak handelend optrad dient meu bekend te zijn met alle bijzonderheden, welke zich hebben voorgedaan en waarvan een der raadsheeren van het Hof uit de processen-verbaal voorlezing deed. [Volgt eeu opsomming van dingen, die wij, omdat zij allen personeel zijn, niet kunnen opnemen. De bewering van den inzender in deze doet nieu tot de zaak af. De rechtbank moet beslissen. Acbt de heer K. zich geroe pen zich voor zijuc plaatsgenooten te verdedigen, dan kieze hij den weg van „open brief* Red.] Eu wat betreft het genoemdo artikel 345, zoo diene, dat niet één mijner handelsvrienden daarmeê bekend wasdat het nog nooit sedert de invoering der Strafwet is toegepast dat het door den voornaam'tcn hoogleeraar in het strafrecht, mr. Asser, scherp wordt afgekeurd, als geheel onpraktisch en ongemotiveerdwat mij goede redenen geeft om te mogen beweren, dat noch aan den heer K., noch aan mij den inhond van genoemd artikel bekend was. Geheel ter goeder trouw, was ik mij finaal onbewust, eenig wets artikel te hebben overtreden. De 2de alinea van art. 345 zegt„Gelijke straf wordt toegepast op den schuldenaar, die zoodanige overeenkomst sluit." Waarom, zoo is mijne vraag, waarom heeft deze alinea door de justitie geen toepassing erlangd Ben ik, of moet ik zijn, de zondebok voor allen P Kan het een publicist alleen te doen zijn, mijn naam in zoo'n zaak te noemen, of is verslaggever niet synoniem met deze appreciatie, dat de geheele toedracht cener zaak moet wor den bekend gemaakt, beslist onpartijdig? Volstrekt geene begeerte om bits of ouheusch te zijn tegenover anderen, dreef mij aan, deze letteren n ter plaat sing aan te bieden. Waar feiten spreken, zijn woorden overbodig; alleen een rechtvaardig oordeel brengt de waar heid of de leugen aan het lioht. Helder, 26 Maart 1891. I. KORVER. Hoewel het bovenstaande met de meeste bereidwilligheid opnemende, kunnen wij niet nalaten den inzender op een en ander van antwoord te dienen lo. 1b het onwaar, dat wij een onjuist verslag hebben gegeven. Wij gaven alleen een beknopt verslag, omdat een uitvoerig zeker ona geheele blad zoa gevuld hebben. 2o. Dat het ons wenschelijk voorkomt dergelijke gebeur tenissen te pubiiceeren, hebben wij door de opname bewezen en wij willen gaarne inededeelen waarom, ofschoon wij van den heer K. wel zonden willen weten waarom wij dit niet zouden doen. Die reden nu is deze, dat de heer K niet is een ambteloos, vergeten levend persoon, met wien niemand iets te maken heeft, maar een lid van den Raad dezer gemeente eu als zoodanig oordeelon wij, dat de ingezetenen moeten kunuen oordeelen over zijne antecedenten. Overigens meenen wg, dat de heer Korver ons veeleer dankbaar mag zijn, dat wij door ons onpartijdig verslag te pubiiceeren een einde hebben gemaakt aan de vele en velerlei en meestal zeer overdreven lezingen, die van deze zaak hier eu elders de ronde deden en die voor hem en de andere iu deze zaak betrokken personen veel compromitteerender waren dan ons verslag ooit kon zijn. Red. Afloop van aanbestedingen. Haarlem, 26 Maart. Prov. Bestuur: het leveren en stellen van eiken golfbrekers in de steenglooiing der Pettener zeewering, voor het herstellen van buitengewone winterschaden. Raming f7665. Minste inschrijver J. Gil- tjes, te Petten, ad f7500.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2