Bethlehem (geb. 9 Nov. 1802) W. G. van Zuijlen (geb. 11 Juli 1808); M. W. Ruijgh (geb. 16 Dec. 1811); J. Klaverstein (geb. 28 Aug. 1811); J. de Boer Rz. (geb. 29 Jan. 1807) W. Amse (geb. 6 Nov. 1807)S. Bakker (geb. 1808) C. Rijkers (geb. 20 Oct. 1809); D. Kraak (geb. 1 Sept. 1813) en G. Kooter (geb. 80 Sept 1808). De jongste hunner is dus welhaast 87 jaar, terwijl de oudste den hoogen leeftijd van 88 jaren heeft bereikt. Texel. - Bij de havenwerken, op de noor delijke grens der vergrooting, is eene belangrijke verzakking en verschuiving ontstaan. Aan het uitleggen der hoofden zal eerst in Juni worden begonnen. Texel. Het telefoonnet op dit eiland wordt steeds uitgebreider; nu weder is men bezig met den aanleg van een lijn naar het dorp den Hoorn. Naar de „Tex. Ct." verneemt wordt deze lijn aangelegd voor en ten dienste van de N.- en Zuidh. Reddingmaatschappij. Zijpe. Gemeenteraad. Zitting van Dinsdag, 7 April. Tegenwoordig 7 leden afwezig met kennisgeving de heeren Zijp, Yan Beusekom, de Wit en Kaan, de laatste met mededeeling dat hij met 1 Mei a. zijn ontslag neemt als lid van den Gemeenteraad, wegens vertrek naar Wieringerwaard. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige gelezen en goedgekeurd, waarna de voorzitter mededeeling doet, dat de heer Jb. de Moor de betrekking als lid der plaatselijke school commissie aanneemt. Daarna stelt de voorzitter voor, om het verslag der gem. alsmede het verslag der Plaatselijke school commissie over het jaar 1890, bij de leden te doen circuleeren tot kennisneming, welk|voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. Alsnu is aan de orde, het in de vorige vergade ring aangehouden adres van den heer P. Stadt, tot aanbouw van een kamer aan zijne woning. De voorzitter deelt mede, dat hij door de gem.- opzichter een tweeledig ontwerp van kosten had laten maken, eerstens met plat dak, waarvan de kosten geraamd zijn op f 711 en tweedens met verlenging van den bestaanden kap, waarvan de kosten zouden bedragen f 783. Hij voegt hieraan toe, dat hij het betreurt dat de kosteu zoo hoog worden, want hoewel de aan bouw noodig is, meent hij dat de kosten voor de gemeente te hoog worden, vooral ook omdat de begrooting zoodanige uitgaaf niet toelaat, en zou hij wenschen daar boven een kamertje te laten maken en met minder kosten in het noodzakelijkste te voorzien. De heer Paarlberg bestrijdt sterk de strekking van het adreshij meent, dat zoo later andere hoofden van scholen verandering vragen, deze niet kunnen worden geweigerd, dat het huis van den heer Stadt zijns inziens ruim voldoende is, en met den heer Biersteker beweerde hij dat het alge meen belang zoodanigen uitgaaf niet toelaat; de H. O. is evenwel al moeielijk te maken. De Voorzitter is het niet met den heer Paarlberg eens en evenmin de heer Nobel, omtrent zijn vrees dat aan andere aanvragen moet worden voldaan elke vraag toch wordt op zich zelf beoordeeld. Voor den heer Nobel is de hoofdvraagis het noodig, en aangezien de voorzitter dat toestemt en het hem door persoonlijk bezoek is gebleken, zou hij in de kosten geen bezwaar zientoch zal hij geen poging doen, om op het adres gunstig te be&chikken, maar zich tevreden stellen met de belofte van den voorzitter, dat er in het noodigste wordt voorzienvoorts geeft hij de heeren Paarl berg en Biersteker de verzekering dat ook hij wel degelijk rekening houdt met het algemeen belang. Nadat ook de heeren Schuijt en Prancis zich verklaard hadden tegen inwilliging van het adres, wordt er met algemeene stemmen afwijzend op beschikt. Daarna wordt opgemaakt een voordracht van zetters voor de Directe belastingen en worden daar op met algemeene stemmen geplaatst, de heeren J. Otto en G. Smit. Tót leden van het stembureau voor de verkie zing van een lid voor den gemeenteraad, ter ver vanging van den heer Kaan, worden benoemd de heeren Biersteker en Zeeman, en als plaatsver vanger de heer Nobel, welke verkiezing is vastge steld op 27 April a. s. Bij de rondvraag niemand het woord verlangende, sluit de voorzitter deze vergadering(Sch. Ct.) Schagen. Jl. Dinsdag had alhier de gewone jaarlijksche vergadering van het „Nut" plaats, op welke de leerlingen der „Departementale Zang school" een openbare proef aflegden. Als spreker trad op ds. A. W. van Kluijve, met een tweetal schetsen uit: „Familie van ons,"door den heer Smits, en „Jong Hollandsch binnen huisje" en „Naar de natuur," van de Genestet terwijl nog door den heer Ph. de Heer tot bij drage werd gegeven„St. Nicolaasgrap." Beide sprekers verwierven den dank van het publiek. Door de leerlingen der „Dep. Zangschool", onder leiding van den heer Ter Linden, werden een elftal zangnummers ten gehoore gebracht, welke zeer goed werden gezongen en waarvan het „Wiegeliedje" vooral uitblonk. De uitvoering der zangnummers gaf den indruk dat het zangonder wijs, aan „zeer goede handen" toevertrouwd is. Door het Bestuur van het Nut werden de in feestdos gekleede kinderen nog onthaald op eenige versnaperingen, als melk en koek. Barsingerhorn. De openbare les met de leerlingen derGymnastiekschool alhier, jl. Zondag avond in de gymnastiekschool van den heer Slotemaker, door een aantal belangstellenden bijgewoond, heeft aan allen zeer goed voldaan. Vooral de oefeningen, die door de meisjes werden uitgevoerd. Aan het einde werd door den heer E. Kluij ver hulde gebracht aan den heer Th. Roep, een aan moedigend woord gesproken tot de jeugdige gymnastici, „de flinke knapen en ferme meisjes," en ten slotte een hartelijk woord van opwekking gericht tot de ouders. Kwadijk.De burgemeester dezer gemeente c. a. heelt aan de Koningin-Regentes een verzoek schrift gericht om voortaan te mogen voeren de volgende wapens voor de gemeenten Kwadijk, Middelie en Warder. K w a d ij k In zwart een gouden 17 eeuwsch koggeschip, op den achtersteven een gouden vlag, waarin een klimmende roode leeuw, getongd en geklauwd van blaawhet schip zeilt op een van blauw en zilver van vier stukken gegolfd-gedwars- balkten schildvoet. Middelie: In groen twee golvende dwars balken van zilver, waartusschen een klaverblad, ter weêrszijden vergezeld van een van rood gebon den gouden korenschoof. Warder. In groen een gaande en aanziende gouden koe, op een terras eveneens van groen. De uitvoering dier wapens is opgedragen aan den heer J. M. Lion, wapenschilder voor den Hoogen Raad van Adel te 's Gravenhage. Hoogwoud. Notaris Warnsinck, van hier (voortvluchtig), heeft bedankt voor zijn lidmaat schap van den raad dezer gemeente. Medemblik. De gemeenteraad heeft 1 dezer afwijzend beschikt op het verzoek der West- Friesche Kanaalvereeniging om steun, omdat een kanaal van Enkhuizen langs Westwoud voor deze gemeente van geen nut is. 's Gravenhage. Bij een jl. Dinsdag aan het Dep. van Marine gehouden onderhandsche aanbesteding voor den bouw van een lichtschip, waren 10 inschrijvingen ingekomen. De minste was die van den heer Meursing te Amsterdam, voor f99.840. Marine en Leger. Het bericht van „Het Vad.," als zouden 83 cadet ten van de Kon. Mil. Academie niet aan het Paasch- verlof hebben kunnen deelnemen, wordt door de „Bredasche Courant," als geheel bezijden de waar heid, tegengesproken. De minister van Marine brengt ter kennis van belanghebbenden dat de Commissie, welke in dit jaar is belast met het afnemen van het examen aan de adspiranten voor een plaatsing als adelborst 3e kl. bij het Kon. Instituut voor de marine alhier, is samengesteld als volgt: voorzitter, de gepensioneerde schout-bij-nacht titulair W. L. A Gericke, voorzitter der commissie tot het examineeren van zeeofficieren en adelborsten. Leden de gepensioneerde luit. ter zee le kl. J. J. Kraakman, permanent lid der commissie tot het examineeren van zeeoff. enz.de heer dr. G. A. Oskamp, hoogl. tit. bij het Kon. Instituut voor de marine alhier de heer A. Kamp leeraar aan gemeld Instituutde heer A. van der Harst, hoofd eener burgerschool te Leiden de heer P. J. Teebaal, hoofd eener gemeente-burgerschool te 's Gravenhagede heer J. M. Keen, hoofd ee ner gemeente-burgerschool te Scheveningen de heer K. E. van Rijsinge, hoofd eener gemeenteschool te 's Gravenhage J. Schmal, hoofd eener gemeen teschool te 's Gravenhage, en de heer F. Duiker, hoofd eener gemeenteschool te 's Gravenhage. Bij Kon. besluit is de schout-bij-nacht H. Dyse- rinck, op zijn verzoek, wegens langdurigen dienst, met den lsten April jl. op pensioen gesteld, on der toekenning van een jaarlijksch pensioen van f4000 en van een verhooging van dat pensioen ten bedrage van f 900 's jaars voor werkelijk verblijf in militairen dienst in 's Rijks overzeesche bezittingen en koloniën en tusschcn de keerkringen. De machinist 1ste kl. v. k. C. Munnik, aan boord Hr. Ms. wachtschip alhier, wordt geplaatst bij de conservatie op 's Rijkswerf alhier. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de bij art. 31 van het Reglement van het Kon. Instituut voor de Marine alhier bedoelde commissie voor het eind examen van de adelborsten der 2de kl., in dit jaar zal bestaan uitden gepensionneerden schont-bij- nacht-titulair VV. L. A. Gericke, voorzitter der commissie tot het examineeren van zee-officieren en adelborsten, als voorzitterde kapiteins ter zee M. J. C. Lucardie en F. J. Beekman den kapi tein-luitenant ter zee H. J. De Walden luitenant- kolonel van het korps mariniers J. L. Cadet en den gepensioneerden luit. ter zee der 1ste klasse J. J. Kraakman, permanent lid der commissie tot het examineeren van zee-officiereu en adelborsten, als leden en dat als plaatsvervangende leden wor den aangewezen de kapt. ter zee C. A. Le Bron de Vexelade kapt.-luit. ter zee G. Hoffman, er. de luit.-kol. van het korps mariniers P. Dibbetz. De luit. ter zee 2e kl. M. H. Halewijn, uit Oost- Indië in Nederland teruggekeerd, is op non-activi teit gesteld. Aan den luit. ter zee 1ste kl. D. J. Mensert zal het bevel worden opgedragen over Hr. Ms. stoom- kanonneerboot „Hydra", die 15 Mei a. s. te Helle- voetsluis wordt in dienst gesteld. Men meldt aan „Het Vad." uit Rotterdam, dat door het departement van koloniën de bouw van twee compositie stoomschepen, ten dienste van de gouvernements-raarine in Ned. Indië, type „Zee duif", voor de som van f 240,000 per schip, zon der eenige mededinging, is opgedragen aan de Ned. Stoombootmaatschappij te Feijenoord. De naam van het op 's Rijks Marinewerf te Amsterdam in aanbouw zijnde pantserdektorenschip „Prinses Wilhelraina der Nederlanden" is veranderd in „Koningin Wilhelmina der Nederlanden". Departement van Marine in Oost-Indië. 1 Ingetrokken De detacheering bij het depart. van Marine, van den inspect. van adm. bij de K. N. Marine. W. H. F. Vogel. Gedetacheerd Bij het dep. van Marine om werkzaam te zijn als chef der 3de afd., de op dien datum tot inspect. van adm. bevorderde off. van adm. 1ste kl. bij de Kon. Ned. Marine F. F. M. Canneel. Bepaald dat de tot olf. van adm. 1 ste kl. be vorderde off. van adm. 2de kl. bij de Kon. Ned. Marine H. J. Verveen, tot Juni bij het dep. der Marine werkzaam blijft. Benoemdtot loods te Tandjong Priok J. H. Klasen. Benoemingen, enz. Bij kon. besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Leeuwarden, ter standplaats de gemeente Terschelling, F. de Wit, cand.-notaris te Zaltbommel. Onderwijs en Examens. Benoemd tot hoofd der school te Enschedé (Larink-gesticht) R.-K. bijz. meisjesschool, raej. J. I. P. van Roosmalen, te Alkmaar. Het betrekkelijk schoolverzuim te Zijpe bedroeg in 1890 te Burgërbrug 10TST pCt.te Sint-Maar tensbrug 12| pCt.te Schagerbrug 11TSÏÏ pCt. te Oudesluis 12 pCt. te 't Zand 12/ff pC't. en op de bijzondere school aldaar 19 pCt. Van de 556 kinderen van 6—12 jaren werd de school in het geheel niet bezocht door 11. Landbouw en Veeteelt. Voor de van 10 tot en met 15 Sept. te Alkmaar te houden alg. landbouw, en veetentoonstelling, uitgaande van de Holl. Maatschappij van Landbouw, zijn reeds gouden medailles uitgeloofd door mevr. de wed. Visser van Hazerswoude—Van Merlen (5), G. J. v. d. Oudermeulen (4), en wijlen Jhr.Mr. D. R. Gevers Deynoot (1), de afd. Alkmaar, de afd. Schermer, de heer F. Bultman, de heer H. P. de Kat van Hardinxveld, ieder een G. M. Door het bestuur van de „Vereeniging tot ont wikkeling van den landbouw in Hollands Noorder kwartier" zijn belanghebbenden uitgenoodigd, vóór den 20 April a. s. aan den secretaris der vereeni ging, den heer W. Teengs, te Wieringerwaard, op gave te willen doen van het aantal varkens, hetwelk men onder zekere, weinig bezwarende voorwaarden beschikbaar zou wenschen te stellen voor een proef met de inënting tegen de varkensziekte, eventueel dit jaar van Rijkswege te nemen. Aangezien de inteënten varkens den leeftijd moeten hebben van 10 tot 14 weken, dient bij die opgave de ouder dom te worden aangegeven, welke de beschikbare varkens op den 20 April a. s. zullen bereiken. Aan den eigenaar van de varkens, die binnen den termijn, loopende van het oogenblik der le inënting tot en met den lOden dag na de 2e inën ting aan vlekziekte zijn gestorven, zal de volle waarde der dieren worden vergoed. Voor varkens tengevolge de controleproef gestorven, wordt de volle waarde pond-spondsgewijze tegen marktprijs ver goed, mits a. de eigenaar op den daarvoor door den veearts bepaalden tijd gelegenheid heeft gegeven tot hel verrichten der 2e inënting op al de varkens die de le hebben ondergaan b. hij ten minste de helft van de hem loebehoo- rende ingeëute varkens beschikbaar heeft gesteld voor de controleproeven c. hij van het sterven van een dier behalve aan den burgemeester, ook onverwijld aan den Districts- Veearts kennis geeft. d. dat onmiddellijk na toepassing der kunstbe werking de inënting gedurende minstens 10 dagen 11a iedere inënting afgezonderd worden gehouden van de overige in dat gebouw of op die weide of hoeve aanwezige niet-ingeënte varkeus. e. dat de mest, afkomstig van de ingeënte varkens, 11a verwijdering uit het hok, niet op de gewone mestfaalt wordt gebracht, maar op eene afzonderlijke plaats, niet in de nabijheid van slooten f. dat het bij het uitmesten gebezigd stalgereed- schap gedurende dien tijd niet wordt gebruikt in hokken, waarin niet-ingeënte varkens verblijf houden en na gebruik met kokend heet water wordt afge spoeld g. dat na verloop van de uitwerking der inënting, vóór den afloop der ontsmetting van het kot, waarin de ingeëute dieren zich bevinden, geene niet ingeënte varkens daarin gebracht worden. Het hoofdbestuur der vereeniging van landbou wers die suikerbieten verbouwen, heeft aan de Eerste Kamer een adres gericht, waarin het verzoekt hare goedkeuring te onthouden aan het door de Tweede Kamer aangenomen wetsontwerp op den suikeraccijns. Te Zijdewind, gèm. Oude Niedorp, zal eene kaas- fabriek worden gesticht onder directie van de heeren Kuilboer, Koemeester en Hille. Kunst- en Letternieuws. De heer D. Lageman gaat het Hollandsch Too- neelgez.elschap van Gebr. Van Lier verlaten en zal na 1 Mei a. e. deel uitmaken van het gezelschap vaij het Théatre Tivoli te Amsterdam. Wij ontvaugen een afdruk van het verslag der reis, gedaan tot onderzoek van Duinbeplantingen in Jutland en Noord-Duitschland, waarvan wij, toen het in het „Tijdschrift der Ned. Heidemaatschappij" verscheen, reeds melding maakten, doch op welke afzonderlijke uitgave wij nu gaarne opnieuw de aandacht vestigen. Deze brochure verscheen bij den heer W. E. J. Tjeenk Willink, te Zwolle. Dezer dagen werd te Leiden door geoefenden in het Ned. stelsel van stenographie een algemeene vergadering gehouden tot oprichting van een „Bond van Ned. stenografen." Het resultaat dezer bijeenkomst was, dat het voor genomen plan tot uitvoering werd gebracht en een Bondsreglement werd aangenomen, waarin als doel van den Bond wordt aangegeven de gelegenheid tot aanleering der stenographie (Ned. stelsel) zoo algemeen mogelijk te maken en wegen te openen, waarlangs de toepassing der sten. wordt bevorderd Bij de middelen tot bereiking van dit doel zal in het oog worden gehouden de behartiging van de persoonlijke belangen der beoefenaars, die bewijzen hebben geleverd van voldoende bekwaamheid om met de opdracht ter vervulling van stenographische werk zaamheden te worden belast. Men is lid van den Bond door lid te zijn eener Afdeeling of door rechtstreeksche toetreding als Algemeen lid. Ook voor de beoefenaars van andere stelsels is onder zekere beperking toetreding tot den Bond mogelijk gemaakt. Staande de vergadering werd het scboone succes bereikt, dat de onlangs opgerichte „Stenografen-Vereenigingen" te Leiden, RoUerdam, Haarlem en Schiedam als Afd. toetraden, terwijl drie heeren zich opgaven als Algemeen lid, waarvan één beoefenaar van een ander stelsel dan het Nederlandsche. Het Hoofdbestuur is samengesteld als volgtN. C. Hennis te Haarlem, Voorzitter, J. J. v. d. Berg te Leiden, Secretaris, J. H. Kray te Leiden, Pen ningmeester, S. Linnebrink te Schiedam, 2de Com missaris, terwijl de tot 1ste Commissaris benoemde niet ter vergadering aanwezig was. Voor de technische aangelegenheden doet de Boud zich voorlichten door een Adviseur, waartoe werd benoemd de heer H. J. van der Berg te Leiden. Verzoeken om inlichtingen betreffende aanleering der Sten. te adresseeren aan den Adviseur, betref fende het lidmaatschap aan den Secretari*. Californië. Inhoud van No. 25 Wat Cali- fornie's Flora geworden is onder den invloed van den incnsch. (Vervolg.) Overzicht der week. Uit Merced County. Economisch gedeelte. Ge mengd nieuws. Inhoud van no. 26 Wat Califoruie's Flora ge worden is onder den invloed van den mensch (ver volg). Feuilleton Een avontuur. Econo misch gedeelte. Schetsen van land en volk. Gemengd nieuws. Inhoud van No. 27 Wat Californië's Flora geworden is onder den invloed van den mensch. (Vervolg) Feuilleton Een Avontuur (Slot). Overzicht van 22 Maart tot 5 April. Uit Merced County. - - Economisch Gedeelte. Gemend Nieuws. Bericht. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. gemeente te Texel. Zondag 12 April, Burg, voorm. 9.30, ds. Jel- gersma, van Schoorl's av. 6.30, ds. LefFef, van den Hoorn, AvondmaalOudeschild, nam. 1.80, ds. Jelgersma. Doopsgez. gemeente. Zondag 12 April, Waal, voorm. 10 u. en den Hoorn, nam. 2 u., ds. Kuperus. Ned. Herv. kerk te Noord-Zijpe. Zondag 12 April, nam. 1.30, Schagerbrug, ds. Pareau, van Anna Paulowna (Doop). Ned. Herv. kerk te Zuid-Zijpe. Zondag 12 April, voorm. 9.30, Burgërbrug, ds. Pareau. Doopsgezinde gsmeente. Zondag 12 April, geen dienst. Ned. Herv, kerk te Sint-Maarten. Zondag 12 April, geen dienst. Ned. Herv. kerk te Eenigenburg. Zondag 12 April, voorm. 9.30, ds. de Boer, van Dirkshorn. Ned. Herv. kerk te Wieringerwaard. Zondag 12 April, voorm. 9.30, ds. Mühring, pred. te Sint-Maarten c. a. Ned. Herv. kerk te Kolhorn. Zondag 12 April, nam. 1.30, ds. Mühring. Ned. Herv. kerk te Ilippolitushoef c. a. Zondag 12 April, voorin. 9.30, ds. van Dijk, pred. te Oosterlaud c. a. Buitenland. Rusland. De correspondent der „Daily Telegraph" te Petersburg, meldt het gerucht dat een samenzwering om den Czaar te vermoorden, zou zijn ontdekt. Italië. Uit Rome wordt door den corres pondent van het „Berliner Tageblatt" geseind, dat de vernieuwing der triple-alliante voor zoo ver Italië betreft, als een voldongen feit kan worden beschouwd. Van eene openbaarmaking van het tractaat, welks geheimhouding in het belang van Italië was, zou ook in het vervolg geen sprake kunnen zijn. Bulgarije. Een beambte van het Russische consulaat, die dreigbrieven had geschreven aan prins Ferdmant en de ministers, is over de gren zen gezet. Transvaal. Jl- Dinsdag is de opening van den Natal-spoorweg naar Langsneck aan de Transvaalsche grens plechtig gevierd. De gou verneur van Natal ontving de heeren Kruger en Joubert aan den grens en bij hun aankomst werd een geschut-salvo gelost. Eefte groote menigte was op de been gekomen en er heerschte groote geestdrift. Later was er een feestmaal ter eere van de heeren Kruger en Joubert. Gemengd nieuws. Jl. Maandagmorgen geraakte in brand het boerenhuis van W. Goudsblom, nabij Schager brug, bewoond door K. Besse. De pogingen, door den bewoner en de buren aangewend, om den brand te blusschen, bleven vruchteloos, zoo dat het zeer oude gebouw spoedig in lichtelaaie stond. Toen dan ook de brandspuit op het terrein was, oordeelde men het 't best ze niet te gebruiken, aangezien niets kon worden be houden en voor belendende perceelen geen gevaar bestond. Het vee en het grootste gedeelte van den inboedel werden gered. Dit laatste was laag, het eerste hoog verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Door de schippers H. Fillekers en A. Ver- hey, te Vlaardingen, is een seinstelsel voor de haringvloot ontworpen, bestaande uit 12 vlaggen. Tot dusver seinde men elkander met de Holland- sche vlag, doch dit was natuurlijk een zeer onvoldoend middel. Door het nieuwe seinstelsel zullen de haringschepen in de meest voorkomende gevallen elkander kunnen seinen, terwijl des nachts stakelvuren van verschillende kleur zullen worden gebezigd. Het stelsel is reeds door vele reeders te Vlaar dingen, Maassluis, Katwijk en Scheveningen aan genomen. Jl. Dinsdagavond te ongeveer n uur brak te Utrecht een felle brand uit, in het tapijten en bedden magazijn van den heer Verhoogen aan de Oude Gracht. Om 12 uur was men den brand geheel meester. Huis en inboedel waren verzekerd. De stoomspuit benevens een groot aantal hand spuiten waren op de plaats des onheils aan wezig. Het perceel is nagenoeg geheel uitgebrand. De aanleiding van een te Utrecht gehou den duel moet de volgende geweest zijn Op Palmzondagavond, na afloop van een café chantant, kwam de student in de medicijnen H. in de kleine zaal van Tivoli aldaar, toen de luitenant T. B., om een of andere reden, mis schien zonder reden, voor H. verstaanbaar zeide „Wat voor een kerel is dat!" Hierop ontstond een schermutseling, en zooals schermutselingen vaak de voorboden zijn van een oorlog, zoo ook hier. H. sloeg T. B. in het aangezicht, zóo hevig, dat het in de grootste zaal werd behoord, en dat zelfs het rek met billard-queuen, hetwelk in de nabijheid stond, er het nadeel van moet hebben ondervonden.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2