haar rijst moeilijk of tegen lage prijzen van de hand zullen moeten doen, daar opslag in pak huizen zeer gevaarlijk is wegens het broeien van de rijst door heete dagen en vochtige nachten. Het krachtig optreden van den gouverneur om hongersnood te voorkomen, verdient zeker lof; wellicht is het besluit om in het geheim die rijst in Holland te koopen door de een of andere reden gemotiveerd de gegevens daaromtrent toch ontbreken, maar op het oogenblik komt het ons voor, dat een openbare aanbesteding meer wenschelijk zou zijn geweest, daar toch de bekende scherpe concurrentie, die tusschen de verschillende firma's te Paramaribo bestaat, het denkbeeld van een consortium om tegen hooge prijzen in te schrijven, tot nu toe buitensluit. Concurrentie met het gouvernement is toch voor de firma's volkomen onmogelijk, omdat dit door niets verhinderd wordt, tegen de kostende prijzen te verkoopen. De Soc.-Dem. Vrouwenvereeniging te Groningen heeft een request bij H. M. de Koningin-Regentes ingediend om gratie voor Geel. ©Dinsdag 14 April moesten de beide onder teekenaars, de presidente en secretaresse, voor den commissaris van politie verschijnen. Slechts eerstgenoemde ging er heen. Ze vernam dat H. M. omtrent de bedoeling enz. wenschte ingelicht te worden. Het request luidt aldus Aan H. M. de Koningin-Regentes. Majesteit Misschien dat U, vernemende wat het doel is, waarmede wij ons tot U wenden, met ons zult sympathiseeren. Gij toch zijt, als de meesten onzerMoederGij zult dus, als wij, dat edele gevoel kennen dat iedere vrouw aandrijft op te komen voor haar kroost en alle pogingen te beproeven dat kroost te beschermen. En, niet waar, als een onzer eigene kinderen bedreigd werd, we zouden alles willen geven, om het kind te redden. Doch bovendien zouden we gaarne zien dat andere vrouwen met ons één waren en medelijden toonden niet alleen, doch ons medehielpen uit sympathie. Wij zijn moeders en lijden mede met haar, wier kind zucht in de gevangenis. Wij lijden mede, ja, doch ookwe willen pogingen onzerzijds aanwenden om de oorzaak van dat leed op te heffen. Uit naam der moeder van Johan Herman Geel vragen wij u, Koningin, die beter dan anderen omdat gij moeder zijt zult kunnen beseffen wat moedersmart is, de vrijheid van haar zoon. O, zeg niethij misdeedZoo hij misdeed, zwaar boette hij er voor. Vijf jaar zuchtte hij in de gevangenis te Groningen. Vijfjaar treurde de moeder om haar kind. Koningin Moeder, hebben wij, vrouwen, vervuld met medelijden voor die arme vrouw, ongelijk zoo we rekenen op uw steun, waar ook gij een kind bezit dat u lief is? U, Koningin is de macht wij weten het. Maak dan van die macht gebruik en hergeef de moeder haar kind, ontsluit de poorten der gevangenis voor den arme die boette als dan uw hart luider klopt bij 't zien van uw kind kunt ge tenminste getuigen uit uwen naam heb ik een weldaad verricht. En het Nederlandsche Volk zal zulke daden waardeeren wij, moeders, weten dat gij gevoelt nog als wij 't Welk doende De Vrouwenvereeniging „Vooruitgang is ons Streven" te Groningen. Op een voordracht van den minister van Waterstaat is bepaald, dat, tegen vooruitbetaling van een recht van n gulden 's jaars, tele grammen door de Rijkstelegraafkantoren zonder dadelijke betaling worden aangenomen, mits vooraf bij het kantoor van afzending een toe reikende som is gestort tot nadere verrekening der verschuldigde seinkosten. Hoe het Nederlandsch Gouvernement den braven opiumpachters in Indie het vel niet over de ooren haalt, wordt betoogd door de „Haagsche Courant". Het Gouvernement heeft gedurende het vorig jaar eene vordering van bijna 4 millioen wegens achterstand' en- van ruim 12 ton wegens ver goeding voor de mindere opbrengst der opium pachten na de ontbinding. Niettegenstaande wanbetaling bleven opiumpachters in zeven residenties in de pacht gehandhaafd. 't Zou dan ook wel wat hard zijn, die brave Chineezen, die nobele kitbazen, die zoo ver dienstelijk veel geld weten te kloppen uit de opiumprostitutie, zoo maar uit hun broodwin ning te stooten Te Nieuw Buinen brak een werkstaking uit onder de veen werkers. Zij eischen f 10 graafloon per dagwerk in plaats van f 9, waar toe besloten was. Geen enkele veenbaas stond de eisch toe. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Zitting van Vrijdag, 17 April. De Kamer nam heden met 41 tegen 29 stemmen het wetsontwerp tot verlenging van den diensttijd der landmilitie van 1885 en 1886 en der Zee militie van 1887 aan, na een korte gedachten wis seling, waarin de heer Van Vlijmen sterk tegen het ontwerp opkwam, op grond dat het de dienst- /Zeker wel," zeide zij kortaf. Nu lachte hij zachtjes en valsch. „Altijd nog jaloersch zeide hij sarrend. Zij antwoordde niet. „Nu, ik kan u natuurlijk niet dwingen," zeide hij. „Ge zijt dus vastbesloten dit drankje niet naar boven te brengen Nu stond zij plotseling op. „Geef maar hier," zeide zij. „Ah, dat is verstandig. En hoe het gebruikt moet worden „Ik ken al die homoöpatische onzin al van bui ten," zeide zij droog, nam het fleschje aan en ging naar boven. (Wordt vervolgd.) verlenging zou praejudiceeren, welke is vastgesteld in de Legerwet. In vorige jaren was hij er voor geweestmaar hij werd zeide hij misleid door de Regeering, die thans hij de Legerwet een langeren diensttijd voorstelt. Bovendien noemde spr. het ontwerp thans ongemotiveerd, daar geen bui tengewone omstandigheden aanwezig zijn. De minister van Oorlog protesteerde hiertegen van misleiding is geen sprake, zeide hij de Kamer was en is nog vrij, en er wordt niets gepraejudiceerd ten aanzien der Legerwet. Op art. 1. stelde de heer Van Houten als amende ment voor, slechts zes lichtingen in dienst te hou den, ik plaats van zeven. Doch dit werd met 47 tegen 32 stemmen verworpen. Nog werden aangenomen de onteigenings-ontwer- pen voor de verbetering van den Ouden IJsel en voor vergrooting der begraafplaats te Zwolle. Daar na ging de Kamer uiteen tot Dinsdag, als wan neer, zooals men weet, het debat over de Leger wet begint, hetwelk, naar berekend wordt, 25 zittingen zal vereischen en dus wanneer zich geen complicaties voordoen, die het verloop wijzigen de Kamer tot einde Mei zal bezighouden. Binnenlandsch nieuws. Helder. Door de Directie der Marine alhier werd gisteren openbaar aanbesteedhet verrichten van onderhoudswerken aan de ge bouwen, de afsluithekken en den aanlegsteiger der Marine, te Wielingen. Ingekomen waren 6 inschrijvingsbiljetten, als van de heerenP. Jz. de Vries, te Wieringen, ad f5550; G. Laag land Winder, te Koegras, f 4783 Gebrs. Klein, alhier, f 4760 M. Poppen, te Wieringen, f 4755; C. Kroon, te Wieringen, f 4500 en G. D. van Doorn, te Amsterdam, f 4255. Helder. Uit de kiezerslijsten, den 14 dezer vastgesteld en gesloten, blijkt dat het aantal kiezers in deze gemeente bedraagtvoor de Tweede Kamer 1628, voor de Provinciale Staten 1625 en voor den Gemeenteraad 1625. Vlieland. De dezer dagen vastgestelde kiezerslijsten dezer gemeente behelzen de namen van 71 kiezers voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten. Terschelling. Op de kiezerslijsten voor deze gemeente komen de namen voor van 309 kiezers voor de Tweede Kamer en de Prov. Staten. Wieringen. Volgens de thans vastgestelde kiezerslijsten telt ons eiland 314 kiezers voorde Tweede Kamer. Zijpe. Deze gemeente telt, blijkens de vastgestelde kiezerslijsten, 503 kiezers voor de Tweede Kamer. Callantsoog. Het aantal kiezers voor de Tweede Kamer bedraagt in deze gemeente 62. Hoorn. Dezer dagen is alhier opgericht eene vereeniging tot ontwikkeling van het poli tieke leven en ter bevordering van de belangen dezer stad. Aanvankelijk traden reeds 75 leden toe. Grosthuizen. In de gisterenavond door de kiesvereeniging „Eensgezindheid" alhier uit geschreven vergadering, werd het bestuur defini tief vastgesteld, hetwelk nu bestaat uit de heeren Drijver, Hagtingius, Slot, Jonker en Schuitemaker. Het Concept-reglement werd met enkele wijzi gingen aangenomen. Besloten werd voorts de noodige stappen te doen, ten einde nu en dan een spreker van elders in ons midden te hooren over de dingen betreffende de staatkunde. Binnenkort hoopt men eene vergadering, op welke aan dien wensch voldaan wordt, te kunnen uitschrijven. Contri butie jaarlijks f 0.50, niet kiezers f 0.25. De laatsten hebben geen recht hun stem uit te brengen, waar 't geldt de verkiezing van eën Candidaat. Niet-leden der vereeniging zullenop avonden, als een spreker optreedt, toegang kunnen verkrijgen tegen betaling van f 0.10. Amsterdam. Jl. Donderdag is van hier vertrokken het stalen fregatschip „De Ruyter," gebouwd door de heeren Huygens en Van Gelder, eigenaren der scheepstimmerwerf „Concordia," alhier. Het schip, dat den 13 December 1890 te water werd gelaten, is een der twee groote schepen, die ue Ned. Scheepvaart-Maatschappij (directeuren A. D. Zur Mühlen en C. H. Van Vessem) lieten bouwen. De afmetingen zijn 240 X 39 min. 11 min. X 24 min. 11 min. met 1689 registertonnen inhoud en een draagvermogen van 2600 tonnen dood gewicht. Het schip is bevracht tot vervoer van een lading stukgoederen naar Java. Het kolossale vaartuig is ingeschreven in de hoogste klasse bij de Ned. Vereeniging van Assuradeuren. Marine en Leger. Bij Kon. besluit zijn ter zake der krijgsverrich tingen in Aljeh in 1890 de le luit. M. van der Meer Mohr, de 2e luit. J. F. Wenz en de korp. A. O. P. Vogel, allen van het wapen der inf., benoemd tot ridder 4e kl. der Militaire Willemsorde, terwijl verder daarbij is bepaald dat de fuseliers D. A. Arens en W. C. G. Van Dooren, ter zake voormeld, bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indië als in Nederland, eervol zullen worden vermeld. De kapt. ter zee J. C. Commijs is door den Shah van Perzië benoemd tot ridder 2e kl. met de plaque der orde van den Leeuw de Zon. De minister van Marine heeft bepaald dat Hr. Ms. schepen voor algemeen en dienst voorzien zullen worden van internationale seinvlaggen en wimpels van grooter model dan de thans gebruikelijke. De gewone seinvlaggen behouden de bestaande afme tingen. Bij het pavoiseeren mogen de verschillende afmetingen niet door elkander aangeslagen worden. De off. van ge*. 2de kl. der marine J. Aaltsz is wegens 4jarige dienst bevorderd tot off. van gez. lste kl. Aan den kok der zeemacht J. de Bruyn wordt, wegens 36jarigen dienst, de kleine gouden medaille toegekend. Bij het exerceeren aan boord van de „Nautilus" viel jl. Woensdag op het Haringvliet de bootsmans- leerliug P. uit het want. Zwaar verwond, werd hij per stoombarkas naar het Marine-hospitaal te Hel- levoetsluis vervoerd. Bij de infanterie en bij de artillerie wordt tegen 25 April a. 8. een belangrijke promotie in de hoogere rangen verwacht. Hr. Ms. riviervaartuig „Merva" komm. de luit. ter zee lste kl. J. A. Kloek, dat op de boven- rivieren manoeuvreert, wordt binnenkort te Helte- voetsluis verwacht, om op 's Rijks Werf te dokken. De kapt. luit. ter zee J. Haremaker, lste off. aan boord Hr. Ms. wachtschip alhier, werd jl. Donderdag als zoodanig vervangen door den kapt. luit. ter zee P. D. A. Frankamp. Eerstgen. wordt 21 April a. s. belast inet het bevel van Hr. Ms. fregat „Evertsen" alhier. De kapt.-luit. ter zee A. P. Tadema is Donderdag definitief geplaatst bij het Departement van Marine als inspecteur van 's Rijks stoomvaartdienst, en zulks ter vervanging van den luit. ter zee lste kl. J. H. Beucker Andreae. De kapt.-luit. Tadema zal tevens optreden als lid der commissie tot het examineeren van zeeofficieren en adelborsten. Bij Kon. besluit van 15 April jl. zijn benoemd bij den grooten staf, tot generaal-majoor, inspecteur van het militair onderwijs, de kolonel H. F. Alings, thans commandant van het 4de reg. inf., uit welke laatstgenoemde functiën hij, in verband daarmede, eervol wordt ontheven bij het wapen der infanterie, bij den staf van het wapen, tot comman dant der lste divisie inf., de kolonel H. P. J. Hennus, thans commandant van het lste reg. inf. bij het lste reg., tot kolonel, commandant van hel corpB, de luit.-kolonel J. L. Mulder, van het 2de reg.bij het 4de reg. tot kolonel, commandant van het corps, de luit.-kolonel J. A. K. H. W. Vogel, van het corps. Bij Kon. besluit is de luit. ter zee 2de kl. M. J. Gilhuys, wegens in, doch niet door den dienst ontstane lichaamsgebreken, met ingang van den lsten Mei a. s. voor den tijd van vijf jaren op pensioen gesteld, onder toekenning van een jaarlijksch pensioen van f 450; en van een verhooging van dit pensioen ad f 224 's jaars, voor werkelijk ver blijf in militairen dienst in 's Rijks overzeesche bezittingen en koloniën en tusschen de keerkringen. Departement van Marine in Oost-Indië. Vergund om wegens langdurig verblijf in O.-I. naar Nederland terug te keeren, aan den offic. van gez. lste kl. dr. H. J. Van Rhijn en de id. 2de kl. M. J. Brandts en R. Willemsen. Overgeplaatst van „Gedeh" naar „Blommendal," de off. van gez. 2de kl. H. C. Tamsonvan „Blom mendal" naar „Merapi," de off. van gez. 2de kl. J. Vorstman van „Merapi" naar „Gedeh," de off. van gez. 2de kl. dr. M. J. Brandts; van „Atjeh" naar „Bali," de off. van gez. lste kl. W. Meijboom. Benoemingen, enz. Bij Kon. besluit is bevorderd tot commandeur in de orde van den Nederl. Leeuw de hoer dr. C. E. Van Koetsveld, hofprediker. Bij Kon. besluit is aan mr. R. Koopmans, op zijn daartoe gedaan verzoek, met 1 Mei 1891, eervol ontslag verleend als rechter-plaatsverv. in de Arrond.-Rechtbank te Haarlem. Tot zetter voor 's Rijks directe belastingen te Zijpe is benoemd de heer Jan Otto, ter vervanging van den heer Geert Koopstra. Herkozen tot heemraad van den Oosterzij polder te Heiloo de heer J. Boet en tot hoofdingeland de heer D. Pepping. Bij Kon. besluit van 13 April 1891, No. 35 zijn, ingevolge de wet betreffende de pensioenen der we duwen en weezen van burgerlijke ambtenaren van 9 Mei 1890 (Staatsblad No. 79), op grond van verkregen rechten, de navolgende pensioenen toege kend, als aan a. Naam». b. Qualiteit. c. Bedrag. d. Artt. der wet. a. W. Van der Schans, wed. W. F. O. Van In- gen b. kommies lste klasse bij 's Rijks belastingen c. f105 d. 5, lit. a en 28. a. M. Meyn, wed. C. M. Gardien b. brieven besteller c. f75; d. id. a. M. C. Friskes, zich ook schrijvende M. O. Friskus, wed. A. Kelvinkb. rijksveldwachter 3de klasse c. f 63 d. id. a. E. H. Van Elk, wed. H. Atzemab. kommies lste klasse bij 's Rijks belastingen: c. f 110 d. id. a. E. H. M. C. Verstege, wed. dr. A. C. En- gelbregtb. directeur van en leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Utrecht; c. f400 d. 5, lit. a en b en 28. a. J. C. Martens, wed. M. Hoffmanb. kommies lste klasse bij 's Rijks belastingen c. f 98d. 5, lit. a en 28. a. M. J. Van Kleef, wed. J. H. De Roozeb. directeur van de cellulaire gevangenis te Utrecht c. f375 d. 5, lit. a en b en 28. a. A. Van der Kop, wed. B. Jonkman b. ont vanger der directe belastingen enz.c. f 199 d. 5, lit. a en 28. a. C. G. 8. Jonckers, wed. J. A. F. L. baron Van Heeckerenb. directeur der registratie en domeinen c. f 400d. 5, lit. a en b en 28. a. A. J. Hasenberg, zich ook schrijvende A. J. Hazenberg, wed. G. Swartb. binnenloods c. f134 d. 5, lit. a en 28. a. A. S. Laman, wed. W. Offerhausb. kommies 2de kl. bij 's Rijks belastingenc. f 100d. id. a. A. Hunter, wed. J. de Vriesb. rijksveld wachter 3de klassec. f 63 d. id. a. E. B. Staalekker, wed. G. J. Verhulst b. adjunct.-commies lste klasse ter provinciale griffie van Zuidholland c. f 205 d. id a. L. Koster, wed. J. Schuphofb. portier in het huis van correctie te Hoorn c. f 121 d. id. a. A. E. Van VVadenoijen, wed. D. van Gelde ren b. brievenbestellerc. f 84d. id. a. J. Kussel, wed. B. S. Sacksioni; b. commies 3de klasse bij 's Rijksbelastingen; c. f 70; d. id. a. H. Scholten, wed. W. F. Treubb. directeur van het burgerlijk en militair huis van verzekering te 's Gravenhagec. f 359d. id. a. G. J. Grafstede, wed. J. C. Vethakeb. district-schoolopzienerc. f 400 d. 5, lit. a. en b. en 28. a. H. M. Van Gelderen, wed. J. Beker b. com mies 2de kl. bij 's Rijks belastingen c. f 142 d. 5, lit. a. en 28. a. T. Driesman, wed. J. H. Boltb. id.c. f 150 d. id. a. C. J. Van Zundert, wed. B. Page b. kommies lste klasse bij 's Rijks belastingen; c. f 130 d. id. a. M. L. C. H. Suppies, wed. Th. H. Schermers b. schrijver 3de klasse bij de artillerie stapel- en constructiemagazijnen te Delft; c. f 100 d. id. a. C. A. H. Mohr, wed. J. Meerman b. kom mies 2de klasse bij 's Rijks belastingen c. f 134 d. id. a. B. F. Van Holten, wed. N. C. A. Ampt b. hoofdkommies bij 's Rijks belastingen; c. f148; d. id. a. H. J. Van Schreven, wed. B. Warnaars b. ontvanger der directe belastingen en accijnzen c. f368; d. id. a. M. M. Martens, wed. F. J. Stoets b. kommies bij 's Rijks belastingen; c. f114; d. id. a. J. C. Van Ginkel, wed. J. L. Riedelb. kom mies 3de klasse bij 's Rijks belastingen c. f 95 d. id. a. J. W. E. Meijer, wed. T. G. Wolters b. veri ficateur lste categorie bij 's Rijks belastingen c. f310 d. id. a. L. M. Van Wesel, wed. P. J. Duyvewaardt b. kommies-verificateur 2de categorie bij 's Rijks belastingen; c. f172; d. id. a. J. C. Van den Broeke, wed. J. W. lloltius b. ontvanger bij 's Rjjks belastingen c. f 250 d. id. a. H. P. Lamraers, wed. J. J. Voerman b. ont vanger der invoerrechten eu accijnzen c. f 400 d. 5, lit. 'a en b en 28. a. P. W. Goossen, wed. H. A. Dagevos b. kom mies 4de kl. bij 's Rijks belastingen c. f 60 d. 5, lit. a. en 28. a. G. Jonker, wed. M. Hilleuiusb. brieven besteller c. f 84d. id. a. J. J. E. Laeijendecker, wed. A. G. J. Ham ming b. ontvanger der directe belastingen en accijnsen c. f 367 d. id. a. C. Van Ark, wed. G. G. Wemraerelager b. kommies lste klasse bij 's Rijks belastingen c. f 140 d. id. a. K. Van Gelein Vitringa, wed. rar. F. L. Ram- bonnetb. officier van justitie c. f 300 d. id. a. W. Holm, wed. dr. J. J. De Hollander; b. hoogleeraar aan de Koninklijke Militaire Academie te Bredac. f 400 d. 5, lit. a en b. en 28. a W. Ch. Ouwerkerk, wed. J. H. Platellb. schrijver bij de stapel- en constructiemagazijnen c. f125; d. 5, lit. a en 28. a. A. J. Van Voorden, wed. H. J. Prak of Prakke b. districts-veearts c. f 834 d. id. a. E. van den Bergh, wed. J. B. F. Grimberg b. kommies 3de klasse bij 's Rijks belastingen c. f 110 d. id. a. M. C. Graf, wed. A. W. Leetlangb. direc teur der cellulaire gevangenis te Utrechtc. f 246 d. id. a. E. Foks, wed. J. Monatz b. kommies-verifica teur lste categorie bij 's Rijks belastingen c. f196 d. id. a. B. G. Hennink, wed. A. Jalinkb. kommies 3de kl. bij 's Rijks belastingen c. f 76 d. id. a. A. Idszinga, zich ook schrijvende A. R. Id- zenga, wed. J. Uilink of Uilingb. kommies lste klasse bij 's Rijks belastingen; c. f 110; d. id. a. M. Furster, wed. J. H. Gombertb. deur waarder bij het gerechtshof; c. f 100; d. id. a. A. J. A. Susanna, wed. dr. J. A. Herklots b. conservator bij 's Rijks museum c. f 267 d. id. a. S. A. Baudet, wed. P. J. H. Baudetb. leer aar aan 's Rijks hoogere burgerschoolc. f 400 d. 5, lit. a. en b. en 28. a. J. W. Longepée, wed. mr. P. J. J. Linckers b. kantonrechterc; f 367 d. 5, lit. a. en 28. a. M. C. Sommer, wed. mr. J. L. Melchers b. griffier kantongerechtc. f 400 d. 5, lit. a en b. en 28. a. C. Touw, wed. W. van Rietschoten b. schip per op een Rijks-werkvaartuig c. f 189 d. 5, lit. a. en 28. a. G. Smit, wed. J. F. Jutteb. hoofdonder wijzer in het huis van arrest te Amsterdam c. f 234 d. id. a. G. Venema, wed. A. B. Dolfingb. Rijks veldwachter 2de klassec. f 109 d. id. a. M. C. Roels, wed. M. Schaapb. directeur van het huis van verzekering te Zwolle c. f196; d. id. a. M. H. De Zwaan, wed. P. Lugten b. rijks veldwachter c. f92; d. id. a. H. Doijer, wed. G. D. Swanenburg de Veije b. griffier van de Staten van Overijsel0. f 400 d. 5, lit. a en b en 28. a. O. Geukama Bakker, wed. F. D. Abbing b. ontvanger der accijnzen en de belasting op den waarborg der gouden en zilvereu werken c. f 400 d. id. a. C. W. A. Mulert, wed. mr. H. Machielsen b. procureur-generaal bij het gerechtshofc. f 400 d. id. a. E. R. Hardi, zich ook schrijvende E. R. Hardy, wed. F. J. Savelsbergb. landmeter van het ka daster lste klasse; c. f367; d. 5, lit. a en 28. a. L. P. M. Gerlings, wed. J. Indewey b. ont vanger der directe belastingen c. f 400 d. 5, lit. a en b en 28. a. O. D. Van der of Van den Hoek, wed. K. De Klein kommies lste klasse bij 's Rijks belas tingen c. f 160 d. 5, lit. a en 28. a. C. Witteveen, wed. D. Van Goens b. inspec teur lste klasse der registratie en domeinen c. f 400 d. 5, lit. a. en b. en 28. a. L. W. Van Breda, wed. J. O. Wolvers b. kommies lste klasse bij 's Rijks belastingen c. f 90 d. 5, lit. a. en 28. a. L. Ravenhorst, wed. W. Leuversb. kommies lste klasse bij 's Rijks belastingen c. f 112 d. id. a. P. Diphoorn, wed. J. B. F. H. Rebenscheidt b. ontvanger der directe belastingen enz.c. f167 d. id a. Woldberg, wed. H. G. Smitb. kommies lste klasse bij 's Rijks belastingen c. f 124 d. id. a. J. Jaspers, wed. P. J. Van Oosterhoutb. postbodec. f 67 d. id. a. J. W. Bergsma, wed. R. L. Fruitier de Talma; b. ontvanger der directe belastingen enz.c. f 300 d. id. a. J. J. Roomer, wed. G. W. Van Eps Reerink

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2