Het veldleger achtte hij ten eenemale in strijd met onze internationale positie. Het zoujonze staat kundige vrijheid kunnen bedreigen. Zitting van Woensdag 29 April. De heer Dobbelman zette heden zijne overwegende bezwaren ven financiëelen en persoonlijken aard tegen de Legerwet uiteen. Zonder noodzaak zullen, reide hij, de hoogere Oorlogsuitgaven belastingver mindering tegenhouden. Sterk keurde hij voorts het kazerneleven af, als zedebedervend. Mochten zijne bezwaren niet worden opgelost, dan zal hij tegen stemmen maar beter zou hij 't vinden, als de Regeering haar ontwerp introk, ten einde de verdeeldheid te doen eindigen. De heer Van Wassenaer betoogde daarop, dat de persoonlijke last, in evenredigheid tot de toenemende bevolking, niet zwaarder zal worden. Erkennende dat het kazerneleven niet uitstekend is, meende hij echter, dat in dit ontwerp tegen dat bezwaar kan worden gewaakteen aantal anti-revolutionaire leden is nl. voornemens, voor te stellen om het wonen in de kazerne niet verplicht te stellen. De heer Seret verdedigde het ontwerp als de beste waarborg voor de weerbaarheid, met den minst mogelijken druk. De militaire leden streven daarnaarlaten de burgerleden nu niet enkel op den laatsten factor drukken, zeide hij. Spr. hoopt intusschen, dat de Regeering, die voor beiden zorgde, toch nog meer op den laatsten factor zal letten. Het stelsel van het ontwerp achtte hij verkieslijk boven dat van Zwitserland en van de heeren Seyffardt en van Vlijmen. Bepaald ontkende spr., dat art. 181 der Grondwet een vrijwilligers leger als regel stelt en het beroep op de Roo noemde hij ongegrond, daar deze èn ten aanzien der plaatsvervanging èn ten aanzien der schutterijen van opinie veranderde. De heer Seret verklaarde zich krachtig voorstander van persoonlijke dienstplicht en bestreed de bezwa ren tegen het kazerneleven. De heer Rutgers verdedigde ook het ontwerp, kwam op tegen de z. i. onwaardige voorstelling, alsof officieren wegens zucht naar promotie't ont werp verdedigden, en betoogde, dat het ontwerp veel beter is dan andere stelsels en bepaald goed- kooper dan het stelsel-Reuther. Hij verdedigde den persoonlijkeu dienstplicht in 't belang van kadervorming en benuttiging van het rempla<jantenleger voor Indïë en de verdediging des lands, zonder daarvan een handelsartikel te maken. De heer Schepel vroeg, waarop de weigering tot overlegging van het advies van den Raad van State gemotiveerd is. De heer Schreinemacher bestreed het ontwerp als onduidelijk, onstelselmatig en in strijd met de volks belangen. Een voorstel des Voorzitters, om Zaterdags, Maan dags en driemaal 's weeks 's avonds te vergaderen, werd verworpen met 64 tegen 22 stemmen. Een voorstel van den heer A. Van Dedem, om op de gewone dagen van 10 tot 5 uur te zitten, werd aangenomen met 65 tegen 21 stemmen. Het advies van Surinaamsche handelaars, zich beklagende over rijstaarikoop door het Gouvernement, is verzonden naar den minister van Koloniën. Blnnenland8ch nieuws. Zijpe. Tot lid van den gemeenteraad (vacature Kaan) is gekozen de heer P. Waiboer. Barsingerhorn. De heer G. Meijer en echtgenoote, weesvader en weesmoeder alhier, zijn benoemd tot binnenvader en binnenmoeder in het Evangelisch-Lutheisch weeshuis te 's Gra- venhage. Rijp. Door 't gemeentebestuur alhier is verlof verleend tot het aanleggen eener begraaf plaats voor de R. K. gemeente. De inundatiesluis te Spijkerboor ten behoeve van den Eilandspolder is thans geheel gereed. De bestaande sluizen te Rijp en te West Graft- dijk zullen eenigszins gewijzigd en aan 't zelfde doel dienstbaar worden gemaakt. De nieuwe badinrichting, alhier geplaatst in de Beemsterringvaart en gesticht door de afdee- ling „'t Witte Kruis", is thans voltooid. Het gebouw is, behalve van een bad- en zweminrich ting, ook voorzien van een viertal inrichtingen voor warme baden. Enkhuizen. De gemeenteraad heeft beslo ten het ophalen van haardasch en vuilnis voor 5 jaren te verpachten, het terrein der mestvaalt in te richten en te overkappen en in dat tijdvak het tonnenstelsel in te voeren. Marine en Leger. De luit. ter zee late kl. W. M. J. Visser, uit O.-I. in Nederland teruggekeerd, is op Jnon-act. gesteld. Bij kon. besluit is met 1 Juni a. s. aan den opzichter der magazijnen bij 's Rijks werf te Helle- voetsluis, J. E. Broek, wegens meer dan vijftigja rigen ouderdom, bij meer dan tienjarigen dienst, eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend, onder toekenning van pensioenb. bevorderd tot opzichter der magazijnen bij 's Rijkswerf te Hellevoetsluis, de le-bewaarder bij de magazijnen bij die werf. De kapt.-luit. D. L. M. E. Keus, dienende als 1ste off. aan boord van Hr. Ms. stoomschip „Koningin Emma der Nederlanden", wordt met 11 Mei a. s. op non-act. gesteld en vervangen door den kapt.-luit. ter zee M. C. Van Doorn. De nieuwbenoemde kolonel J. L. Mulder heeft jl. Dinsdag te Leeuwarden het commando over het lste reg. infanterie aanvaard. Benoemingen, enz. Bij kon. besluit is de heer G. H. Verboon be noemd tot burgemeester der gemeente Yerseke. Bij Koninklijk besluit van 20 April 1891 No. 28 zijn, op grond van verkregen rechten, de vol gende pensioenen verleend ingevolge artt. 5, lit. a, en 27 der wet betref - jende de pensioenen der weduwen en weezen van burgerlijke ambtenaren van 9 Mei 1890 (Staats blad No. 79), aan J. C. Stoof, wed. H. Ruigrok, kommies lste kl. bij 's Rijks bel. f 195. J. Crop, wed. B. J. Windsant, verificateur lste categorie bij 's Rijks bel., f 465. A. Out, zich ook schrijvende A. Oud, wed. N. Blokker, postbode, f 113. C. Kwiete, zich ook schrijvende C. Quitc, wed. W. E. Janzen, opzichter bij 's Rijks Museum, f 100. ingevolge artt. 5, lift. a en b, en 27 van genoemde wetaan W. Derksen, wed. G. A. Lubbers, kommies 3de kl. bij 's Rijks bel., f 173. ingevolge artt. 5 litt. a en 28 van bovengenoemde wet, aan M. E. Van Schayk, wed. W. Gutjens, brieven gaarder, f 34. J. C. E. Haake, zich ook schrij vende J. C. E Haacke, wed. J. C. F. Terppe, leeraar aan 's Rijks-hoog.-burgerschool te Groningen, f 834. M. H. Maassen, wed. L. Houben, kom mies 2de klasse bij 's Rijks bel., f 112. J. C. Gustenhooven, wed. R. Goedvrind, idem, f 97. R. L. M. J. De Roy, wed. rar. E. G. A. Romme, kantonr., f 167. J. Nobels, wed. W. Van de Velde, comm. te water, f 96. G. Schotanus, wed. C. C. Heynenberg, bewaarder 2de kl. in de cellu laire gevang, te Utrecht, f96. G. A. Van Nimwegen, wed. W. F. Stutterheim, kom. 2de kl. bij 's Rijks bel., f 142. B. F. Hoevelaar, zich ook schrijvende B. F. Houffelaar, wed. J. J. Poll, boekh. en kassier bij den ontv. der invoerr. en acc. te Alkmaar, f 120. G. Blij, wed. H. Poldervaard, kommies 2de kl. bij 's Rijks bel., f 90. M. Bodegraven, wed- A. Kelder, deurw. bij id., f 167. A. C. R. Van Waaijen, zich ook schrijvende A. C. R. Verwaaijen, wed. J. Van den Heuvel, kommies 2de kl. bij id., f 142. M. D. J. Piera, wed. J. Hempel- man, ontv. van 's Rijks bel., f 165. H.Briuks, wed. J. Ebels, kommies lste kl. bij 's Rijks bel., f 124. A. C. Van Gennep, wed. J. L. E. I. Burgers, landmeter lste kl. van het kadaster, f 367. J. H. Ter Weel, wed. N. F. Beekkerk van Rutli, kommies 3de kl. bij 's Rijks bel., f 70. A. W. Smits, wed. J. Riebroek, idem, f 104. L. W. J. Boeser, wed. H. B. Vollenhoven van Daalen, ontvanger van 's Rijks bel., f 350. A. Lecluse, zich ook schrijvende A. Lé Cluse, wed. W. F. Wouters, kommies lste kl. bij 's Rijks belastin gen, f 124. J. H. Victor, wed. mr. E. J. Modderman, griffier der arrond.-rechtb. te Win schoten, f 263. A. Blijendaal, zich ook schrij vende A. Bleijendaal, wed. J. Twisk, rijksveldw. 3de kl., f 50. E. M. Grijsbach, wed. G. Hoekman, kommies 2de kl. bij 's Rijks bel., f 96. C. Wellinger, wed. C. Starreveld, besteller bij den Rijkstelegraaf, f 117. P. E. Jongbloed, wed. M. G. Kroon, bewaarder lste kl. in het hulphuis van arrest en bewaring te Amsterdam, f 121. -- L. J. D. Dessener, wed. J. G. De Bosson, ontvanger der dir. bel. en acc., f 214. A. Somer, wed. J. J. Masman, ontv. der dir. bel. en acc., f 300. W. Weller, wed. C. M. De Haas, kommies-verificateur lste categorie, f 190. J. De Liefde, wed. D. De Liefde, ontv. van Rijks bel., f 188. A. Nicolaï, zich ook schrijvende A. A. Nicolaï, wed. E. Beyma of Beima, kommies 3de kl. bij 's Rijks bel., f 76. J. E. R. Kok, wed. A. J. Uiterwijk, landmeter lste kl. van het kadaster, f 367. C. E. Ohemac Slichtenbree, wed. mr. J. W. Tromp, rijks-advocaat, f 300. J. A. Lutsenburg, wed. G. W. Lintveld, rijksveldw. lste kl., f 109. A. R. Carsten, wed. mr. G. L. Kniphorst, raadsheer in het gerechtshof van Drenthe, f 334. C. Schoo, wed.'H. W. Botewits, rijksveldw. 2de kl., f 142. J. E. Wig- gers, wed. E. Verschoor, commissaris der loodsen, f 817. H. Pleyzier, wed. P. J Van Gelderen, magazijnknecht bij de artillerie-, stapel- enjjonstr.- magazijnen te Delft, f 75. J. C. J. Schreuder, wed. J. H. Niesten, onderwijzer in het huis van burgerlijke en militaire verzekering te Maastricht, f 159. J. M. Van den Heuvel, wed. J. F. Isak of Izaks, rijksveldw. 3de kl., f63. A. M. Roomer Keukenschrijver, wed. mr. W. C. Van Heurn, pre sident van de arrond.-rechtbank te 's Hertogenbosch, f 384. M. Haremaker, wed. W. Rorabouts, deurw. bij het gerechtshof te Arnhem, f 125. C. E. Winkelman, wed. dr. P. J. Van Kerckhoff, hoog leeraar, f 367. M. C. Van der Steen, wed. P. Wagemakers, kommies 3de kl. bij 's Rijks bel., f 96. A. Pitlo, wed. F. K. Dobberke, direct, van het Rijkstelegraafkantoor te Tiel, f 250. J. J. Klieber, wed. A. C. Groenendaal, rijksveldw. lste kl. f 125. P. Van der Meulen, wed. mr. M. V. Hogerzeil, opzichter van martieme werken bij het Depart. van Marine, f 213. C. A. Voget, wed. F. C. F. Troester, ontv. der reg. en dom., f 310. J. C. Helleman, wed. A. Willebrandt, kommies 4de kl. bij 's Rijks bel., f 90. W. 7-onneveld, wed. J. D. Fiene, magazijnm. van den arbeid in het huis van militaire detentie te Leiden, f 117. M. C. Kruyck, wed. P. J. Van Leeuwen, telegrambesteller, f 109. A. Van Zoom, wed. H. Van den Burg, kommies 8de kl. bij 's Rijks bel., f 76. A. M. Ahlrichs, wed. R. Van Bemmel, kommies 8de kl. bij 's Rijks bel., f 96. A. Van der Schelde, zich ook schrijvende A. Van derScheldeu, wed. F. J. Unterhorst, kommies lste kl. bij 's Rijks bel., f 154. A. Van Assel, wed. C. J. J. Van Turnhout, kommies 2de kl. bij 's Rijks bel, f112. Th. J. Niekerk, wed. W. Gerritsen, ontv. der dir. bel. en acc. f 200. H. Lacoste, wed. H. Hubenet, ontv. van 's Rijks bel., f 150. P. Ravenschot, wed. J. Van Raait, kommies 2de kl. bij 's Rijks bel., f 110. M. S. Van Stockum, wed. W. D. Van Gogh, ontv. der dir. bel. enz., f 250. M. G. Schippers, wed. W. Everts, kommies lste kl. bij 's Rijks bel., f 109. M. C. Dorlas, wed. G. De Lange, kommies lste kl. bij 's Rijks belf 124. S. N. Vermandei, wed. B. K. Van der Meulen, verilic. 2de categ. bij 's Rijks bel., f 267. ingevolge artt. 5, lilt. a en b en 28, van boven genoemde wetaan C. A. G. Muller, zich ook schrijvende G. Müller, wed. J. H. A. Kettman, kommies 3de kl. bij's Rijks bel., f 116. A. M. Straatmans, wed. C. Keyzer, adj.-commies lste kl. ter prov. griffie, f 435. C. T. Kruit, zich ook schrijvende C. T. Kruyt, wed. W. F. Busiug, ingen.-verific. van het kadaster, f 4.00. D. J. Schmitz, wed. M.Strons, kommies 2de kl. bij 's Rijks bel., f 202. S. E. Roer- dingh, wed. A. A. Mooijaart, kommies 3de kl. bij 's Rijks bel., f 144. J. P. Hageman, wed. G. Clarijs, kommies 3de kl. bij 's Rijks bel., f 116. Th. M. Van Leent, wed. J. B. A. Bloem, ontv. van 's Rijks bel., f 480. M. G. Stiggelbout, wed. M. Zoutendam, kommies 2de kl. bij 's Rijks bel., f 171. A. M. Merten, wed. B. Warner, kommies-verific. 3de categ. bij 's Rijks bsl., f247- J. M. Willebrands, wed. G. J. van Hemert, baas der schilders bij eene directie der marine, f 360. J. M. Kies, wed. A. M. M. Dulfer, kommies-verific. lste categ bij 's Rijks bel., f275. N. de Koningb, wed. A. Kahlmann, commies 2de kl. bij 's Rijks bel., f 224. J. Hoenselanr, wed. J. H. Op den Oordt, idem lste kl., f 174. J. M. E. Jager, wed. T. J. Goldbach, commies-verific. 2de categ. bij 's Rijks bel., f 208. S. Simonse, wed. J. Wessels, kommies te water 2de kl. bij idem, f 116. P. van Bennekom, wed. J. G. Detiger, kommies lste kl. idem, t 308. J. C. A. Gaykema, wed. M. A. A. Hoek, id., f 171. C. B. Th. van Bijlevelt, wed. A. J. Heppestreit of Hep- penstrijdt, kommies 3de kl. bij id., f 140. Th. Van Bemmel, z. v. wijlen R. Van Bemmel, f 20. Ch. L. Th. Von Pestel, wed. Jhr. J. F. L. Coenen van 's Gravesloot, ontv. der invoerr. en acc., f 400. ingevolge artt. 5, lit. a, 6 en 27 van bovenge noemde wet, aan W. A. S. Kerst, wed. J. A. Alberdingk Thijra, hoogleeraar, f 600. C. F. C. Verlinden, wed. mr. A. J. H. Van Baar, kantonr., f 550. ingevolge artt. 5, litt. a en b, 6, en 27 van boven genoemde wet, aan-. M. C. Muller, wed. rar. S. J. Hingst, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, f 840. ingevolge artt. 5, litt. a, 6 en 24 van bovenge noemde wetaan M. J. H. Schick, wed. dr. W. J. A. Jonckbloet, hoogleeraar, f 4>)0. L. A. A. Ram, douairière jhr. inr. A. A. Van Oldenbameveld, genaamd Witte Tullingh, griffier bij het Hoog Militair Gerechtshof, f 400. A. M. Hessels, wed. A. E. Marto, ing.- verific. van het kadaster f 400. A. J. M. baron nesse Van Lynden, wed. mr. M. F. Lantsheer, raads heer in den Hoogen Raad der Nederlanden, f400. M. J. A. Gresnich, wed. J. F. Ummels, ing.- verific. van het kadaster, f 400. G. H. P. Van Hoogenhuyze, wed. W. E. baron Van Till, control. der dir. bel., f 400. C. P. Humann, wed. jhr. N. J. Martini van Geffen, ontv. van den acc. op het zout, f 400. C. D. Horwath, wed. C. Genet, ing.-verific. van het kadaster, f 400. A. E. Meurs, wed. J. F. Mansfeldt, Rijksbetaalm., f 400. A. C. Remij, wed. mr. B. Van Dorp, presid. van het Hoog Militair Gerechtshof, f 400. J. S. B. A. baronesse Van Ittersum, wed. mr. B. D. H. Tellegen, hoogleeraar, f 400. C. J. S. Voget, wed. mr. A. Gordon, presid. van de arrond.-rechtbank te Maastricht, f 400. C. J. J. Den Tex, wed. mr. J. A. Jolles, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, f 400. J. Nijhoff, wed. dr. M. ot M. P. Lindo, inspect. van het lager onderwijs in Zuidholland, f 400. J. M. Schmiedeman, wed. M. Feickens, ontv. van 's Rijks bel., t 400. ingevolge artt. 5, litt. a en b, 6 en 28 van boven genoemde wetaan C. H. Fortuyn, wed. A. Van Harenkarspel, con trol. der dir. bel. en van het kadaster, f 840. M. L. F. Bemelmans, wed. H. P. H. Evertsen, kommies-charterm. bij het archief in Limburg, f 560. J. H. A. Van Druynen, wed. mr. C. A. Van der Leeuw, griffier bij de arrond.-rechtbank te Utrecht, f 640. ingevolge artt. 5, litt. a en b, 16 en 28 van boven genoemde wetaan D. Posthumus, wed. A. Goedheer, kommies lste kl. bij 's Rijks bel., f 247. Onderwijs en Examens. Op de vergadering van „Volksmin", vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek, deze week te Hoogwoud gehouden, zijn als bestuursleden her kozen de heeren S. Glas, J. Schagen en A. Groot en gekozen de heer D. Saai. De rekening over 1890 sloot met een batig slot van ruim f50. Besloten is, om met 113 scholieren een rijtoer te maken naar Enkhuizen en aan 207 der jongste leer lingen een schoolfeest te verschaffen. Op deze wijze bestrijdt men ook daar met goede uitkomst het schoolverzuim, waarmede men in de meeste platte landsgemeenten zoozeer te worstelen heeft. Landbouw en Veeteelt. Jl. Maandagmiddag hield de Vereeniging „Het Nederlandsch Ruud vee-Stamboek," afdeeling Noord holland, hare 10de algemeene vergadering in „Kras- napolsky" te Amsterdam. De voorzitter, de heer Jn. Zijp Hz., opent de vergadering en geeft het woord aan den secretaris, den heer Willinge, om de notulen te lezen van de vorige bijeenkomst, die worden goedgekeurd. Hierop deelt de voorz. mee, dat tot landbouwcor- respondent is benoemd de heer D. Munnikhuis, te Purmerend. Een brief is ingekomen van den heer Groneman, waarin deze heer meedeelt, door drukke bezigheden verhinderd te zijn lauger lid te blijven van het bestuur der Vereeniging. Aan het verslag van den toestand omtrent de werkzaamheden der atdeeling over 1890, ontleenen wij het volgende Op 31 December telde de afd. Noordholland 15 begunstigers en 588 gewone leden, terwijl in het afgeloopen jaar 270 aanvragen om keuring waren ingekomen. Het batig Saldo in kas bedraagt f 721.14. Aan de rapporten der commissiën, belast geweest met de keuring van eenjarige stieren, aangegeven ter mededinging naar de aanhoudingspremiën, uit geloofd door de afdeeling, ontleenen wij het volgende De commissie te Bennebroek deelt mede, dat geen der 7 opgekomen stieren aan alle eischen voldeed. De lste premie werd echter toegekend aan stier Jacobus, van J. Wit Az. te Midwoud, de 2de premie aan stier Hendrik, van K. Stapel te Sijbe- karspel en de 3de premie aan een anderen stier van J. Wit Az. Te Schagen werden 11 koeien gekeurd, waarvan een stier van J. Bakker Jz. te Wieringerwaard de lste premie, een van J. J. de Wit te Rijp de 2de premie en die van wed. J. Strijker te Winkel de 3de premie verwierf. De commissie van Hoorn heeft een premie toege kend aan M. de Jong Cz., te Hoogkarspel. De commissie te Purmerend heeft 1 stier gekeurd, van C. C. Koning te Beemster, die geen lste premie verwierf en de commissie te Halfweg heeft geen premie toegekend. Als commissarissen werden herbenoemd de heeren J. L. T. Groneman en jhr. mr. P. van Foreest. Als bestuurslid, in plaats van den heer Groneman, werd verkozen de heer R. A. Kaan. Als plaats, waar de volgende vergadering der afdeeling zal worden gehouden, werd verkozen Amsterdam. Hierop stelt de heer P. Schuurman, uit naam van het bestuur, voor, de bekroonde stieren op kosten der afdeeling te doen photografeeren en de afbeel dingen in te zenden op verschillende buitenlandsche veetentoonstellingen, om hierdoor de goede hoeda nigheden van het Noordhollaudsche vee meer uit gebreid bekend te maken. Dit voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Naar aanleiding van het voorstel der afdeeling Groningen (te doen op de algemeene vergadering van de vereniging, den 1'den Mei 1891 te Gro ningen te houden) de volgende prijsvraag uit te schrijven„Wat leeren wetenschap en practische ervaring omtrent de voortteeling in bloedverwant schap bij het rundvee ontspon zich een uitvoerig debat. De voorzitter wilde de prijsvraag in dezer voege wijzgen „Wat is de rationeele wijze om vee te fokken, in verband met de bloedverwantschap De heer Groneman stelde voor, aan de prijsvraag Groningen nog het volgende toe te voegen „Wat is de rationeelste wijze van veefokken, vooral met het oog op het al of niet wenschelijke van het voortteelen in bloedverwantschap Ten slotte werd besloten het voorstel-Groneman aan te nemen. Naar aanleiding van het misbruik, dat wordt gemaakt van het wettelijk gedeponeerde merk der vereeniging, stelt het hoofdbestuur voor, dat merk bij advertentiën in het buitenland bekend te maken. Het heeft daartoe op de begrooting een bedrag van f 300 gebracht. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aan genomen. Na eenig debat werd besloten vóór het volgende voorstel van het bestuur te stemmen „Het hoofd bestuur heeft in zijne vergadering de al of niet wenschelijkheid van het sluiten van het Stamboek dezer vereeniging meermalen besproken. Het meent, dat tegen geheele sluiting overwegende bezwaren bestaan, doch zou mogelijk achten, dat van die dieren, waarvan uit de Kalverboeken kan worden bewezen dat zij volbloed afstammelingen zijn. bijv. tot minstens de 3de generatie, een af zonderlijk boek werd opgemaakt en zoo noodig uit gegeven. Het stelt daarom voor hiertoe te besluiten en te bepalen, dat de eigenaren van vee, die hiervan ge bruik kunnen maken, daarvan schriftelijk mede- deeling moeten doen met de noodige opgaveu, telken jare vóór 1 November, aan den secretaris-penning meester der vereeniging te Loosduinen." De bepaling van de plaats voor de volgende alge meene vergadering werd overgelaten aan de afge vaardigden. Hierop werd de vergadering gesloten. In spijt van alle mooie dagen die evenwel nog geducht koud kunnen zijn groeit het gras in het „hartje van Noordholland," zooals Beemster, Purmer en Schermer, weinig of niet en kan er al van een „groen kleed" gesproken worden, een „grastapijt" mag het niet heeten. Grasmaand zal wel verdwijnen, zonder zijn naam opgehouden te hebben. Ondanks dien verre van rooskleurigen toestand, denken sommige boeren reeds aan het ontruimen der stallen, zoodat men in de Beemster deze week reeds melkkoeien buiten zag loopen. Vanwaar die dieren voedsel moeten krijgen, als de boer het niet geeft, is ons een raadsel. Gelukkig voor de koeien echter, behoort deze boer tot de uitzonderingen. Kunst- en Letternieuws. Californië. Inhoud van No. 28 Wat Californië'8 Flora geworden is onder den invloed van den mensch. (Vervolg.) Feuilleton Een verhaal uit Nieuw-Amsterdam. Overzicht der week. Economisch gedeelte. Gemengd nieuws. Inhoud van No. 29 Wat Californië's Flora geworden is onder den invloed van den mensch (Slot.). FeuilletonEen verhaal uit Nieuw- Amsterdam. Overzicht der week.Economisch Statistisch Gedeelte. Uit Merced County. Gemengd Nieuws. Inhoud van No. 80Regen en Irrigatie. Overzicht der week. Economisch-Statisch gedeelte. Feuilleton Een verhaal uit Nieuw-Amsterdam. Schetsen van land en volk. Gemengd Nieuws. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. kerk te Noord-Zijpe. Zondag 3 Mei, Schagerbrug, voorm. 9.30, ds. van Kluijve. Ned. Herv. kerk te Zuid-Zijpe. Zondag 3 Mei, nam. 1.30, Burgerbrug, ds. van Kluijve. Doopsgezinde Gemeente. Zondag 3 Mei, voorin. 9.30, Zuid-Zijpe, ds. van Calcar. Ned. Herv. kerk te Sint-Maarten. Zondag 3 Mei, geen dienst. Ned. Herv. kerk te Eenigenbrug. Zondag 3 Mei, nam. 1.30, ds. Habbema van Noord-Scharwoude. Ned. Herv. kerk te Kolhorn. Zondag 3 Mei, voorm. 4.30, ds. Granpré Molière. Ned. Herv. kerk te Hippolitushoef op Wieringen. Zondag 3 Mei, nam. 1.30, ds. Pareau. Buitenland. België. De Centrale sectie der Kamer kwam gisteren bijeen en hield zich bezig met de vraag van het referendum des Konings. Deborchgrave ver dedigde onvoorwaardelijk het referendum en deelde mede, dat de Koning hem had gezegd en hem had gemachtigd om 't aan de afdeeling over te brengen, dat de goedkeuring door de Kamer van het referendum des Konings de con- ditio seine qua non is voor den Koning om in de herstemming van de constitutie toe te stem men. Duitschland. Bij de gisteren in het Huis van Afgevaardigden voortgezette behandeling van de tweede lezing der begrooting verklaarde Ca- privi, dat het mogelijk was vast te stellen hoe het Welfenfonds in de laatste 20 jaren was be heerd. De rekeningen en quitantiön werden elk jaar verbrand. Men had geloof moeten slaan aan hetgeen men wist omtrent Koning George's beheer van het fonds. De Regeering had daartoe volkomen

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2