TE HUUR: een net Woonhuis, Muziek voor den Dans, bij IJ, BUIK, Blauwe Keet. Luik, 4 Mei. Een bataljon infanterie en een half escadron cavalerie zijn van hier naar Seraing vertrokken. Alle dorpen van het kolen- district,'waar werkstakers zijn, zijn door soldaten bezet. Te Seraing hebben de mijnwerkers van de fabriek van Cockerill den arbeid gestaakt. Hetzelfde geschiedde ook door de metaal- en ijzerwerkers in deze inrichting. In het geheele district Luik heerscht onder de mijnwerkers nu volkomen werkstaking. Naar men zegt, is dit ook het geval in de mijnen van Hevé en zijn te Horloz gisterenavond weer ongeregeldheden voor gekomen. De gendarmes losten eenige revolver schoten en wondden drie werkstakers. De toestand is zeer gespannen in de mijnen op den linker Maas-oever. Van Seraing tot Luik wordt in geen mijn gewerkt. Op den rechter-oever wordt niet gewerkt in de fabrieken van Cocke rill. In den afgeloopen nacht schoten werkstakers, die zich in hinderlaag hadden gelegd, op een patrouille gendarmes te St. Nicolaas, zonder echter iemand te treffen. Twee escadrons lansiers zijn uit Leuven daarheen gezonden en ook zijn versterkingen voor de troepen te Seraing opweg. Charleroi, 4 Mei. Er wordt in het geheele kolendistrict niet gewerkt, zoodat het aantal der werkstakers hier meer dan 30,000 bedraagt. Er heerscht volkomen rust. Van het rondtrekken van troepen werkstakers of van verzamelingen is niets te bespeuren. De arbeid is in alle metaalfabrieken hervat. Engeland. Londen, 4 Mei. Gisteren hielden 60 000 werklieden de aangekondigde betooging in het Hydepark. Met algemeene stemmen werd besloten den werkdag van 8 uren te eischen. De orde werd niet gestoord. De betooging der werklieden in Hydepark was zeer indrukwekkend. De sociaal-democraat John Burns hield een opgewonden rede, waarin hij de beweging ver geleek bij een lawine en betoogde, dat de regee ringen beter deden als zij den duur van den werkdag verkortten dan de loonen verhoogden. Nadat hij had gesproken werd Burns in zege praal rondgedragen. Bij trompetgeschal werd bekend gemaakt dat de motie, waarbij den werkdag van 8 uren werd geëischt, door allen, ook door de sociaal-democraten, was aange nomen. In het Hydepark te Londen kwamen op den isten Mei vijfhonderd anarchisten bijeen en hoorden daar eene rede aan van Louise Michel, die in het Fransch voor den achtuurswerkdag pleitte. Uit Rome wordt aan de „Times" bericht, dat de op den isten Mei aldaar voorgevallen onge regeldheden voorbereid schijnen geweest te zijn door een anarchistisch complot. Het eerste schot werd uit een troep anarchisten gelost. In de Kamer was tegen het eind der zitting een storm achtig tooneel, waarbij de radicale afgevaardigden de regeering voor het gebeurde aansprakelijk stelden. De minister Nicotera verdedigde de regeering met nadruk en prees het gedrag en de zelfbeheersching der soldaten, die 15 minuten lang een regen van steenen hadden te verduren, vóór het bevel tot chargeeren werd gegeven. Bij het uiteendrijven der menigte op het Vic- tor-Emanuelplein werden vier soldaten en 8 anarchisten gewond. De boven wijken der stad zijn door soldaten bezet. Het schijnt, dat de rust hersteld is. Meer dan honderd personen zijn in hechtenis genomen. De meesten hadden geld en revolvers bij zich. Het gerechtelijk onderzoek is begonnen. Te Florence zijn zeven personen in hechtenis genomen, waaronder eenige anarchisten. Oostenrijk. Budapest, 2 Mei. Eene botsing is te Bekecksaba ontstaan tusschen werk stakers en de militaire macht, die vuur gaf, waardoor verscheidene der werkstakers gewond werden. Drieduizend werklieden zijn afgedankt, omdat zij aan de betooging van 1 Mei hebben deel genomen. Het oproer onder de landbouwarbeiders van graai Bekes houdt aan. De dood van de twee hoofden der beweging, die in een schermutseling vielen, veroorzaakte groote opwinding. Het volk trachtte de gevangenen te bevrijden, maar werd door de soldaten met bajonet-charges uiteenge dreven. Spanje. Madrid, t Mei. Te Cadix wordt niet gewerkt, maar men gelooft toch, dat de werkstaking spoedig een einde zal nemen. Opnieuw zijn eenige personen in hechtenis ge nomen. Te Valladolid is de toestand niet gunstig. Ondanks de genomen voorzorgsmaatregelen duurt de werkstaking voort. Te Barcelona heeft de gouverneur besloten de lokalen der anarchistische vereenigingen te sluiten. Eenige leiders der anarchisten zijn in hechtenis genomen. Duitschland. Bij de herstemming te Geestemunde voor de verkiezing van een lid van den Duitschen Rijksdag verkreeg prins Bismarck 10544 en de sociaal-democraat Schmal- feld 5486 stemmen Engeland. - - Bij de voortzetting van de zaak kapitein Verney te Londen, verklaarde een portier vele brieven voor dit Parlementslid onder den naam van Wilson te hebben ontvangen en ver zonden. Een Parijsche hotelhoudster erkende in hem den man, die onder den naam van Wilson bij haar had gelogeerd en die haar had aange spoord hem jonge meisjes te bezorgen. De zaak is thans naar de rechtbank gewezen, terwijl de beschuldigde tegen zeer hooge borgtocht op vrije voeten bleef. Griekenland. Ernstige ongeregeldheden zijn uitgebroken op het eiland Zante (een der Jonische eilanden), waar een betooging werd gehouden tegen de Israëlieten. De soldaten gaven vuur. Drie personen werden gedood en eenrgen gewond. De regeering zond een vaartuig met troepen. Noord-Amerika. Te Chicago heerschen hevige typheuse koortsen. Het aantal ziektege vallen is eiken dag zeer groot. Gemengd nieuws. Terschelling. In het „Handelsblad" van 30 April jl. werd melding gemaakt van drei gende en bestaande onlusten tusschen de rog- visschers in de Meep en reeds den tweeden Mei, tegen den middag, schoot de Zuiderzee, eene der stoombooten, belast met het politietoe zicht op de visscherij in de Zuiderzee, hier aan den steiger, komende van Amsterdam. Sneller handelen in haast niet mogelijk, 't Is eene uitstekende maatregel, dat zulk eene boot zich hier soms vertoont, want wanbedrijven voorkomen is immers beter dan ze te moeten straffen. Jl. Vrijdagavond werden te Maastricht twee sociaal-democraten, Vliegen en Pieters, die het volk op het Vrijthof begonnen toe te spreken, door de politie in verzekerde bewaring genomen. Ook in den loop van den avond hadden nog een zestal arrestatiën plaats en werd het Vrijthof, waar zich veel volk had verzameld, door de maréchaussées schoongeveegd. Te ro uur was alles weder even rustig als op andere avonden. Bij den onlangs te Bovenkarspel geheerscht hebbenden brand, waardoor van het huis van P. Reus de geheele bekapping afbrandde, doch verder in het geheele gebouw geen enkele glasruit werd gebroken, ja zelfs de gordijnen voor de ramen onbeschadigd bleven hangen, heeft de houding der brandweer aldaar, terecht de aandacht van verschillende Brandwaarborg- Maatschappijen getrokken. De Utrechtsche Brandwaarborg-Maatschappij schonk aan de brandweer van Bovenkarspel, voor de bescherming van naast en overstaande bij hunne verzekerde panden, eene gratificatie van f 25.terwijl nog door de Brandwaarborg- Maatschappij te 's Hertogenbosch, voor de be perking van den brand aan het bewuste gebouw, ten behoeve der gezegde brandweer, eene grati ficatie van f 12.50 werd toegekend. Zeer natuurlijk dat beide schenkingen in dank zijn aangenomen. Een eigenaardige straf is opgelegd aan twee lasteraarsters in een Anhaltsche stad. Het waren een paar dames van aanzienlijke familie moeder en dochter, die geruimen tijd door ongeteekende brieven in verschillende farailiën veel verdriet hadden veroorzaakt, verlovingen hadden doen afspringen, enz. De echtgenoot en vader der lasteraarsters, een zeer geacht man, deed bij de ontdekking al het mogelijke om te voorkomen, dat eene gerechte lijke vervolging tegen haar werd ingesteld, en hij kwam eindelijk tot een schikking met de benadeelde families. Daarbij werd bepaald, dat hij een som van 500 mark aan de armen zou geven en de beide dames hebben zich moeten verbinden tot het eigenhandig breien van 500 paar kousen, waarvan vijf jaren lang op Kerst mis 100 paren aan de armen uitgedeeld zullen worden. Ingezonden stukken. [Voor den inhoud stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.] Mijnheer de Redacteur I Beleefd verzoek ik u mij eenige ruimte te willen toestaan voor het volgende In nw blad vau Zondag jl. komt een verslag voor van het verhandelde in de vergadering van het Dèpnrtcmeut Helder, der Maatschappij tot Nut van't Algemeen, gehouden Vrijdagavond jl. Bij het lezen van het gedeelte wat de stichting eener bewaarschool in het westelijk deel dezer gemeente betreft, (het eerste gedeelte der vergadering heb ik niet bijgewoond) rezen bij mij dndelijk de vragen: Is de Redactie wel goed op de hoogte gesteld omtrent die zaak Heeft de verslag gever haar wel jniite opgaven gedaan en haar de zaak niet te rooskleurig voorgesteld? In dat verslag komt 0. a. voor.Algemeen betoogde men veel sympathie met het stichten eener bewaarschool met annei lokaal voor gymnastiekonderwijs.Indien hiermede bedoeld wordt dat men algemeen sympathie gevoelde voor het stichten eener bewaarschool, dan is dit volkomen juist, maar indien daarmede bedoeld wordt dat men algemeen sympathie betoonde met de stichting der bewaarschool door het Nut, dan is het onjuist. Ik gevoel, en ik heb mijne meening daaromtrent der Vergadering ten beste gegeven, in de verste verte geen sympathie vour de bewaarschool, te stichten door het Nut, nl. alleen toegankelijk voor betalenden. Ik zonde daarvoor dün alleen sympathie, veel sympathie zelfs, gevoelen, wanneer die in de eerste plaats werd open gesteld kosteloos voor cwi vermogenden en tegen verminderd tarief voor minvermogenden. Voor dezen wordt daaraan groote behoefte gevoeld. Indien n door deze regelen de zaak van ecnen anderen kant hebt leeren kennen, dan twijfel ik niet, mijnheer de Redacteur, of gfj zult met mij tot de conclusie komen, dat aan de laatste zinsnede van uw verslag iets ontbreekt of dat het beter ware geweest deze geheel te hebben weggelaten. Wanneer u schrijft«Mogen de plannen (hot stichten der bewaarschool door het Nut) kunnen worden verwezenlijkt en der jeugd in het westelijk deel der gemeente een weldaad kunnen worden bewezen 1" dan ontbreekt daaraan m. i. een tnsschenzin en zoude die laatste zinsnede beter gesteld zijn aldus: «Mogen de plannen kunnen worden verwezenlijkten der jengd in het westelijk deel der gemeente, wier ouders vermogend zijneen weldaad kunnen worden bewezen Is u het met mij eens, dat het stichten eener bewaarschool voor de kinderen van vermogenden onnoodig en derhalve voor hen geen weldaad ia, en dat het Departement Helder der Maatschappij tot Nut vau 't Algemeen niet moet trachten nattig werkzaam te zijn voor bijzondere personen, dan geloof ik dat gij het, evenals ik, nog beter zoude vinden, indien de laatste zinsnede van nw verslag in de pen ware gebleven. dank zeggende voor de opname dezer regelen, heb ik met de meeste achting de eer te zijn' U Ed. Dw. Dienaar, C. STAMMES. Het doet ons genoegen den geachten inzender do verze kering te kunuen geven, dat het verslag vuu de bedoelde Nutsvergadering niet van ons was. Wij hebbeu van het Nut nog nimmer eene invitatie tot het bijwonen der ver gaderingen ontvangen en meeneu ook dat verslaggevers van de Pers niet toegelaten worden of ten minste verslagen door de Pers niet gewenacht worden. Het verslagje der laatste vergadering ontvingen wij pasklaar van een derBestuursleden' en komt dus niet voor onze rekening. Het spijt ons, dit cr niet hij te hebben vermeld. Des to uitdrukkelijker doen wij dit thans, daar wij niet gaarae zouden zien dat onze lezers zonden ge- looven, dat wij, door de plaatsing vooral vau het door den geachten inzender gewraakte slot, onze instemming met het genomen beslait betuigen. Integendeel, na de toelichtiug, in bovenstaand schrijven vervat, kunnen wjj niet anders dan onze instemming betuigen met zijn schrijven. Red. opmaakten dat n ons daarmede een „scheldwoord* naar het hoofd had geslingerd, of ona voor „het uitvaagsel" hield. Wij konden echter zullcs van u niet denken. We dachten veeleer, dat het gesprokene u in den gloed vnn 't gesprek was ontvallen en dat u daarmede in 't geheel geen kwndo bedoeling beoogde. Dat het u nu zelfs speet, het gezegde, dat tot zulke gedachten aanleiding gaf, te hebben gebezigd. Ter uwer rechtvaardiging vroegen wij u dan ook het door u gesprokene nader te verklaren. Gij liet echter niets van u hooien. Zie, heer Boon 1 dit is voor ons eene reden, om tot het gevoelen van eerstge- noemden over te hellen. En als gevolg daarvan kunnen wij n ook niet die achting toedragen, die ccn lid van den Gemeenteraad toekomt. We zullen dan ook niet nalaten onze medekiezers opmerk zaam op u te maken, gelijk wij nu reeds bij aanvang doen door dit ons schrijven. Eenige kiezers. Eierland, 4 Mei 1891. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Soenda (s.), van Amsterdam naar Batavia, passeerde 2 Mei Kaap Carvoeira. Prins Hendrik (s.), van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 3 Mei te Padang. Prins Alexander (s.), van Amsterdam naar Ba tavia, passeerde 3 Mei Tarifa. Burgemeester den Tex (s.), arriveerde 4 Mei van Batavia te Amsterdam. A. R. Falclc, kapt. Ruijg, vnn Nieawediep nnnr Her- uösand, ankerde 1 Mei op de rcede van Elseueur. Koophandel, kapt. Ekamp, arriveerde 4 Mei van Nieuwediep te Helsingfors. St. Christophorus, kapt. Teensma, arriveerde 4 Mei van Nieuwediep te Nerva. Maria, kapt. Motus, vertrok 4 Mei van Nieuwediep naar Borga. Marktberichten. Alkmaar, 4 Mei. Aangevoerd3 Runderen f 3.21 a 2.50, 217 vette Kalveren 80 a 90 cent per kg., 27 nuchtere f 5 a 14, 4 Schapen f 16 a 26, 167 vette Varkens 84 a 41 e. p. half kg., 42 magero f 12 a 16. Amsterdam, 1 Mei. Sardines. Inferienre merken wil lig en noteeren f0.25 hooger. In superieure merken stil, men verwacht algemeen een slechte vangst aan de Fransche kusten, wegens den kouden winter. Oliën. Raapolie aanvankelijk flauw, sloot op levering van het najaar in vaste stemming. Voor dadelijk bestond tot de verlaagde prijzen meer vraag, op de termijnen ging niet veel om. Lijnolie leverde weinig prijsverandering op j met uitzondering van de verre termijnen was de handel vrij levendig. Margarine. Tengevolge der lagere nntuurbotevprijzen hielden fabrikanten zioh van do markt terug en konden deze week slechts ca. 500 tierces tot eene verdere verlaging van f4 koopers vinden. Fierste hands voorrond ca. 13.000 ts., van Amerika onderweg ca. 8000 ts. Amsterdam, 4 Mei. Fr. Dokk. jammen f 2.50 a 3.—, id. Fran. f 2.50 a 3.50, Pr. Hamb. f 4.80 a 4.90, roode f 3.40 a 3.80, Zeenwsohe Spnische jammen f 3.50 u 5.id. Flakk. f 3.50 a 4.25, id. blauwe f 3.40 n3.50, Fr. zaaiers 2.25 a 2.40. p. h., n. Malta 10 a 12 c. p. Kg. Tarwe op levering lager. Nov. f 255. Rogge op levering Mei f 192, Oct. f 178. Raapolie per 100 Kg. vliegend f 32,25, Mei f 32.25, Sept.-Dec. f 33.25. Lijnolie per 100 Kg. vliegend f 25,Mei f 25 Juni- Aug. f 25,25, Sept.-Dec. f 24,87*. Raapkoeken f 54 a 80. Lijnkoeken f 9.50 a 14.50. Schiedam, 4 Mei. Moutwijn f 14.50, Jenever f 15. Amst. Proef f 17. V i 8 s c h e r ij. Nieuwediep, 5 Mei. Sedert jl. Zaterdag werden alhier door 28 korders en beugers 520 roggen, 14 tougen en 7 mandjes kl. schol en door trekkers 22 tal geep aangevoerd rog gold 70 a 80 cent, long 80 cent per stuk, kl. schol f 2.50 per mandje en geep f 15.50 a 19 per tal. Een Schevèninger bom besomde gisteren aan tong eu schol f 50. Hedennacht werd door één boot 102.000 stuks ansjovis gevangen. Texel. Het rogvisaohen binnengaats valt erg tegen. Met de geepvissoherij wordt eveneens zeerwoinig verdient. Enkhuizen, 3 Mei. Gisteren werd alhier aangevoerd 5250 kg. schol, prijs f 5.50 a 6 p. 50 kg. Gedurende den vorigen week werd in het geheel aange voerd 19500 kg. schol, prijs f 5 a 7.50 p. 50 kg. De ansjovis-vissoherij levert nog weinig op. Een groot ongerief voor onze Noordzeevissehers bestond tot nog toe in het ontbreken van een geregeld stelsel van seinen, waardoor maar al te vaak groote verwarring ont stond. De Vlaardingsche loggerschippers H. Fillekers en A. Verhey hebben getracht hierin te voorzien door het ont werpen van een eenvoudig en voor de visschers geschikt stelsel, dat de goedkeuring van deskundigen ten volle mooht wegdragen eu bij de aanstaande haringvisscherij op de Hol- laudsche vloot algemeen zal worden ingevoerd. Onder de punten van beschrijving voor de vijfde jsarl. alg. vergadering van de vereeniging van de Nederlandsche visscherij, welke 27 dezer te Scheveningen zal worden gehouden, komen o. m. voor Voorstellen vau de afdetling „Oosterend" (Texel), a. Bij de regeering worden pogingen aangewend ter verkrijging van eene visschershaven aan do oostkaap te Oosterend op Texel. b. De vergadering spreke haar oordeel uit over het wenschelrjke van de betonning van het Eierlaudschc gat. 0. Bespreking van het wensehelijke om vrijdom te erlnngen voor de oestervisscherij op onverpachte gronden, d. Voorstel tot wegruiming van voor (le visscherij belemmerde wrakken in het Westgat. Weerk. Waarnemingen to Helder. (Landskeet.) s Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer Cs. •Stand, j Afw. Stand. Afw. 3 4 5 5 12 12 8 12 Z.W. 9 Kg. Z.W.t.W. 4 N.O.t.O.4.5 j N.O. 6 760.40,' f 0.30| 9.3 762.12! f 2.02- 9.9 767.94i f 7.74 8.1 767.90! f 7.70 8.9 - 2.5 - 2.0 - 2.0 - 3.1 1 Uren. jl Weersgesteldheid. Toestand van de zee. 3 4 5 12 12 8 12 0.77 0.86 0.75 0.74 Lichtbew., winderig, goedw. Held., mooiw. id. id. Golvend. Weinig golv. id. id. Verwachting Westen wind. Den heer BOON, lid van den Gemeenteraad van Texel. Ml We stelden in ons vorig schrijven de vraag of n „inhoud en strekking" zoudt willen opgeven van het u wel bewuste gezegde in de Raadsvergadering van 10 April jl. Als reden daarvoor zeiden we, dat verkeerde opvatting van bedoelde uitdrukking tot onaangenaamheden aanleiding zon kunnen geven. Er waren er namelijk, die uit uw gezegd» Burgerlijke Stand van: Helder, van Zaterdag- tot Dinsdagmiddag. Bevallen: A. van Zweden, geb. Riedeman, z. M. de Wijn, geb. Goudswaard, d. J. v. Pelt, geb. Basstra, z. T. Klik, geb. de Haas, z. S. G. van Meis, geb. Risteeuw, z. T. Nepveu, geb. Teensma, d. A. Wickel, geb. Ronkens, z. T-. Snel, geb. Kort, z. I Overleden: T. Kramer, 15 j. Levenl. aang. 1. Zijpe, van 10 tot 17 April. Ondertrouwd: C. Pierdyk, jonkm. 31 j., en A. Dekker, jd. 22 j. P. Kater, jra. 24 j., en G. Bakker, jd. 23 j. W. I Breed, jm. 24 j., en G. Beek, jd. 21 j. Geboren: Trijntje, d. v. S. Schermer en E. Delver, Evert, z. v. C. Slikker en A. Krijger. Martha Maria, d. v. J. Brommer en .\1. Delver. Overleden: A. Kcijzer, 24 j. W. Bos, eohtg. v. M. Schnijt, 30 j. G. Rampen, eehtg. v. M. Nieuwlaud, 47 j. A. Bakker, 14 j. P. Dongedijk, eerst wedH. v. T. Breed, later van E. Iloogeland, 179 j, T. Leellang, wed. van P Bas, 69 j. Van 17 tot 24 April. Ondertrouwd: K. de Beurs, jm. 29 j., en G. Witsen,jd. 24 j. A. Jongerling, jm. 27 j., en T. Wit, jd. 28 j. W. Gutker, jm. 25 j., en A. Groenveld, jd. 20 j. J. Boekei, jm. 31 j., en M. G. Baart, jd. 24 j. A. Stuijt jm. 26 j., en G. de Wit, jd. 28 j. W. J. Apeldoorn, jm. 24 en A. M. de Wit, jd. 21 j. GetrouwdL. Liefhebber en C. Slijkerman. O. Hoiberts en M. Strooper. GeborenJacob, z. v. C. Sneekes en T. Heddes. Neeltje, d. v. J. Govers en A. Houdcwind. Anthonins, z. v. G. Zomerdijk en G. Raatgers. Hendrik, z. v. S. Smit en G. Fransen. Jannetje, d. v. P. Ott en E. Bood. Overleden: C. A. Sneekes, 18 m. Van 24 April tot 1 Mei. OndertrouwdT. Schotvanger, jm. 25 j., en P. Blom, jd. 24 j. C. Keesman, jra. 27 j. cn G. de Graaf, jd. 21 j. A. Bes, jm. 26 j., en E. Bijpost, jd. 23 j. C. Nieuwen- hurg, jm. 25 j. en T. de Vet, jd. 21 j. G. Klerk, jm. 38 j., en A. Schrieken, jd. 27 j. GetrouwdA. Kater en G. Bakker. W. Breed en G. Beek. C. Spierdijk en A. Dekker. GeborenWilhelmus, z. v. O. Zomerdijk en E. Filmor. Pieter, z. v. G. Bruin en A. Klok. Pieter, z. v: D. Marees D. Bas. Overleden: J. Struijf, Eehtg. v. G. Wartenhorst, 47 j. Schagen, van 29 April tot 1 Mei. Ondertrouwd: G. Koorn, joukm., 25 j. on M. C. van der Oord, jonged., 17 j. GehuwdP. Smit en G. Kramer. K. Bakker en J. Kezelman. G. Glastra en J. Ossen. GeborenHenri Jolinu Frederik, e. v. H. M. T. ter Linden en J. Berkhouwor. Politie. Gevonden voorwerpen. Adres Bureau I: 1 hoed, 1 beleenbriefje, 1 boekje. Adres Bureau II1 witte zak, inhoudende ketting, enz., 1 kinderlaars. Laatste berichten. 5 Mei. In een „open brief*, in het „N. v. d. D.' voorkomende en tot „de Geneeskundigenen Studeerenden in Nederland* gericht, ver klaart de arts F. N. Kramer te Amsterdam, dat hem gelukt is longtering in haar begin en ook bij gevorderden staat „volkomen te zien genezen/' zonder inspuiting of inademing, en wel met verwijdering der bacteriën in 40 dagen. Hij noodigt de geneeskundigen uit de juistheid zijner mededeeling te consta- teeren en verbindt zich te bekwamer tijd bun zijn middel mede te deelen. Hij erkent zelf: dat „het tijdstip der mededeeling niet gunstig is, na de droeve teleurstelling, onlangs uit den vreemde opgedaan.* Men zal nu moeten afwachten, wat de deskundigen van dit mid del denken. De Belgische vischsloep „Adolf", den 11 Februari 11. bij Callantsoog gestrand, is gisteren in diep water gebracht en heden alhier binnen gesleept. Het nieuwgebouwde stoomschip „Swaer- decroon", bestemd voor de Nederl.-lndische paketvaart-maatschappij, werd heden alhier ter reede onder stoom beproefd. Hr. Ms. instructiekorvet „Urania", commandant de luit. ter zee 1ste kl. D. Stolp, vertrok gisteren van hier naar de Zuiderzee, tot het maken eener oefeningsreis met de adelborsten der lste afdeeling van het oudste studiejaar. Hr. Ms. galïclschoener „Argus", commandant de luit. ter zee lste kl. L. O. Rovers, vertrok gisteren van hier naar de Noordzee, tot het uitoefenen van politietoezicht op de visscherij. ADVERTENTIEN. G e t r r d Arnoldus Kijlstra. leeraar a/h. Koninklijk Instituut v/d. Marine te Willemsoord, en Cornelia Carolina Klasing Schonegevel. Be April 1891. De Heer en Mevrouw KMLSTR.1—lil, 1*1 *CH»NFGFVFL betuigen, ook namens de wederzijdscheFainilie, hun bartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk onder vonden. Getrouwd J. K. KAAN Kz. en A. E. WAIBOER Cd., die, tevens namens wederzijdsche Familie, hunnen dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huweKjk onder vonden. Dankbetuiging. Voor de vele en hartelijk® blijken van belangstelling, bij onze 40jarige Echtveree- niging ondervonden, betuigen wij, mede namens onze kinderen, onzen welgemeenden dank. G. BOUWMAN en Echtgenoote. Nijmegen, 4 Mei 1891. Nieuwe Markt. staande Binnenhaven No. 50. Te bevragen: Keizerstraat No. 105. op Zondag 10 Mei,

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3