Bij Kon. besluit van 4 Mei 1891 is de heer jhr. mr. M. A. De Savornin Lohman, op zijn verzoek, eervol ontslagen uit de betrek king van Gouverneur van Suriname, onder dankbetuiging voor de door hem bewezen dien sten, en met bepaling dat het ontslag ingaat met den dag, waarop hij het bestuur aan zijn opvolger zal overgevenen is de heer jhr. mr. T. A. J. Van Asch van Wijck, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en burge meester van Amersfoort, benoemd tot Gouverneur van Suriname, met'bepaling dat de benoeming ingaat met den dag, waarop hij die betrekking voor zijn voorganger zal overnemen. Te veel eer. Ons Ministerie heeft een bewijs van groote vergevensgezindheid gegeven door aan den heer De Savornin Lohman, bij zijn ontslag als Gouverneur van Suriname, dank te doen betuigen voor de door hem bewezen diensten. Aan wien de aftredende Gouverneur diensten moge bewezen hebben, aan het Kabinet zeker niet, en aan 't land nog minder. H. Ct. Door de Regeering zijn een aantal wijzi gingen in het wetsontwerp tot regeling van den krijgsdienst gebracht. Drie-en-dertig artikelen zijn gewijzigd, hetzij tot overneming van de door den heer Rooseboom voorgestelde amende menten, sommige met eenige wijziging of aan vulling van redactie of verandering van plaats, hetzij tot tegemoetkoming aan de bedoeling van den voorsteller dier amendementen. UDe overige wijzigingen betreffen voor een groot gedeelte aanvulling van bepalingen, in verband met voorgestelde veranderingen. De minister van Waterstaat, Handel en Nij verheid heeft bij de Tweede Kamer voorstellen ingediend omtrent de reorganisatie van den raad van toezicht op de spoorwegdiensten. Deze voorstellen staan in verband met de nieuwe regeling van het spoorwegnet, welke verscherping van het rijkstoezicht noodig maakt en tevens door verdere hervormingen op spoorweggebied behoort gevolgd te worden. De door Gedeputeerde Staten van Noord holland vastgestelde lijst der hoogstaangeslagenen in 's Rijks directe belastingen, bevat 542 personen De hoogste aanslag is die van jhr. J. B. van Merlen, te Heemstede, met f 6621,47$ de laagste, die van P. Ooms, te Amsterdam, met f 630,82. Een bulletin van de „West-Indiêr" van Maandagavond 20 April 1891 luidt „Wij verheugen ons onzen lezers mede te deelen dat, naar aanleiding van heden door den Gouverneur ontvangen depêches, waarbij zijn bestuursdaden door de Regeering worden gewraakt, de heer Lohman dezen middag zijn ontslag telegraphisch heeft aangevraagd." Van de meeste heeren, die door de rad. Kiesvereeniging „Amsterdam" aangezocht wer den een eventueele candidatuur voor de Tweede Kamer te aanvaarden, werd antwoord ontvan gen. De heeren dr. Vitus Bruinsma, mr. Z. Van den Bergh, D. De Clercq, De Boer (Assendelft), Hugo Muller, mr. N. A. Calisch, G. V. Gerritsen, en mr. M. W. Treub antwoordden toestemmend. De heeren H. J. Biederlack, P. L. Tak (Bussum), Hoekstra (Hoogezand) en mr. E. Van Lier bedankten, evenals de heeren J. G. Van Marken en prof. Pekelharing (Delft). De heer Tindal verklaarde zich mede bereid een candidatuur te aanvaarden, al wenschte hij die persoonlijk niet, maar voegde er bij, dat hij een mandaat zou beschouwen als een bewijs van sympathie voor zijn streven in zake de landsverdediging. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Zitting van Woensdag 6 Mei. Over de Legerwet werden heden nog tal van re plieken gevoerd. De heer Guyot bleef afzonderlijke regeling van den dienstplicht voor de Marine noodig noemen. De heer SeyfFardt verdedigde nader het stelsel van algemeeuen dienstplicht met korte oefe ning. De heer Nieuwenhuis hield vol, dat het ontwerp voert naar militarisme en een zwaren finan- cieelen last op de natie legt, en haalde nieuwe bijzonderheden aan tot kenschetsing van den ellen- digen toestand der kazernes. De kamer besloot, Dinsdag het sectieonderzoek der Congoconverentie ter hand te nemen, Vrijdag te zitten en na Pinksteren voort te gaan tot einde Mei. Replieken volgden van de heeren Travaglino, die volhield dat de Legerwet tweedracht bij de Katho lieken wekt, en het goed recht der bestrijders ver dedigde De Beaufort, die den minister Lohman bestreed, en Rooseboom, die krachtig zijne meening bleef voorstaan. Voorts sprak nog de heer Van Houten, die vooral de financieele zijde van het ontwerp bestreed. De conclusie van het rapport der commissie be treffende de Congozaak, strekt om de Regeering dank te zeggen voor hare mededeelingen. Zitting van Vrijdag 8 Mei. Het debat over de Legerwet werd heden hervat door den heer Van Houten, die nader in 't licht stelde dat het ontwerp in alle details ingericht is op actief optreden met bondgenooten tegen een eventueelen vijand, in den geest van des heeren Roo sebooms denkbeelden, terwijl toch de minister het verdedigt als van louter defensieve strekking. Voorts bleef hij krachtig pleiten voor het beginsel van dienstruiling in vredestijd voor alle diensten, be halve oefening, en betoogde dat deze wet in geen enkel opzicht populair is en alleen goed kan wor den als de minister zich van den heer Rooseboom afscheidt. Ten slotte verklaarde spr. 't het best te achten, na het algemeen debat de behandeling van de artikelen te verdagen tot het nieuwe zittings jaar. De heer Dobbelman herhaalde daarop zijne be zwaren tegen het kazerneleven, en de heer Haffmans hield vol, dat voor ons kleine land geen Legerwet als deze noodig is, een veldleger een bepaald gevaar zou opleveren. De heer W. K. Van Dedem betoogde, dat de minister van Financiën niet gelet had op den zwaren druk voor de gemeenten. Hij zou geen belasting druk meer willen opleggen, tenzij hij toezegging ontvangt omtrent verlichting van den druk der ge- meentefinanciën. De heer Vermeulen vraagt andermaal, of de Re geering bereid is, te verklaren dat zij zich niet tot het uiterste zal verzetten tegen amendementen, be- I treffende verplichten persoonlijken dienst in de ka- j zemes, versterking van het contingent en den duur van den dienstplicht. Zoo ja, dan trekt hij zijn motie in. Zoo neen, dan helpt discussie niets, zoolang de hoofdpunten niet zijn uitgemaakt. Hij beperkt zijn motie alleen tot de eerste alinea„dat het ont werp te zware linanciëele en personeele lasten op de natie legt." De heer Harte houdt vol dat het ontwerp het militarisme in de hand werkt. De heer Rutgers bestrijdt het eventueel voorstel - Van Houten tot schorsing van het debat, maar stelt zelf deze motie voor: „De Kamer, van oordeel dat aan het aanhangig ontwerp terecht is ten grondslag gelegd het beginsel van persoonlijke dienstvervulling door alle dienst plichtigen, gaat over tot de orde van den dag." Nadat de minister van Oorlog verklaarde dat de Regeering niet op hoofdpunten kan transigeeren en verdaging ounoodig acht, is het algemeen debat, op voorstel van den heer Van der Oye, gesloten. De motie-Nieuwenhuis is verworpen met 71 tegen 5, de motie-Vermeulen verworpen met 51 tegen 24 stemmen en de motie-Rutgers aangenomen met 49 tegen 27. Dinsdag is het voorstel-Van Houten tot schorsing van het debat aan de orde. Binneniandsch nieuws.» Texel. Door de vergadering van stemge rechtigde Ingelanden, in den polder hetBurger- Nieuwland gehouden, is tot lid van het bestuur benoemd de heer S. Keijzer Pz., ter vervulling der vacature, ontstaan door de periodieke aftreding, volgens rooster, van den heer P. Maas, welke verzocht had niet meer in aanmer king te komen. AnnaPaulowna. Gemeenteraad. Zitting van 8 Mei. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering, lezing en goed keuring der notulen, stelt voorzitter aan de orde I. Overeenkomst met den gemeente-geneesheer. Deze wordt als vorige jaren vastgesteld en de vergoeding bepaald op f 900. III. Aanbiedinggemeenteverslag. Wordt besloten dit tot kennisneming bij de leden te doeu circu- leeren. ni. B. en W. vragen vergunning aan den Raad, om de regenbak achter het Raadhuis te doen opgraven en verbeteren. Wordt toegestaan. IV. Reclame hoofdelijken omslag van P. Komen, betreffende den dienst 1891. Wordt in besloten zitting behandeld. Bij de heropening doet de Voorzitter de gebrui kelijke rondvraag, maar daar niemand iets heeft voor testellen en er niets meer is te behandelen, sluit hij de vergadering. Anna Paulowna. Op Woensdag 13 dezer zal in de Vlas- en Korenbeurs alhier eene ver gadering plaats hebben van de Centrale Liberale Kiesvereeniging in het hoofdkiesdistrict Helder, tot het stellen van een candidaat voor het lid maatschap van de Tweede Kamer. Zijpe. Gemeenteraad. Vergadering van Dinsdag 5 Mei. Tegenwoordig de heeren Hulst, de Wit, Kaan, Francis en Schuit. Afwezig de heeren Nobel en Biersteker met kennisgevingzonder kennisgeving de heeren Paarlberg, Zeeman en Zijp. Na voorlezing en goedkeuring der notulen, werd toestemming gevraagd en verkregen voor de af- en overschrijving van eenige posten op de rekening van het vorig dienstjaar, tot een gezamenlijk bedrag van f 492.or. Bij de rondvraag bracht de heer Kaan, die wegens zijn vertrek uit deze gemeente voor de laatste maal de vergadering bijwoonde, zijn har- telijken dank aan den raad voor de vriendelijke ontvangst en genegenheid, door hem gedurende een achtjarig tijdvak in dit college genoten, en sprak den wensch uit, dat de raad van deze gemeente ook in de toekomst met ambitie de belangen der gemeente zal blijven beoogen. Op de vraag van den heer Francis, hoe ver de gemeente gevorderd is met de benoeming van een geneesheer, deelt de voorz., de heer Hulst, mede, dat er één sollicitant is geweest en deze heer zijn besluit voor een 14-tal dagen iu beraad heeft gehouden. Door den voorz., den heer Hulst, wordt nu dank gebracht aan den heer Kaan, voor diens medewerking tot de behartiging der gemeente belangen, en hij wenscht hem en de zijnen in de nieuwe woonplaats welvaart en voorspoed toe. Worden nu nog door de commissie, bestaande uit de heeren Beusekora, Francis en Schuit, de geloofsbrieven onderzocht van het nieuwbenoemde raadslid, den heer P. Waiboer, en wordt op advies dier commissie'besloten tot toelating van het nieuwe raadslid, van wien de installatie in de volgende vergadering zal geschieden. (Sch. Ct.) Winkel. Vrijdag 1 dezer vergaderde de afdeeling Winkel der Centrale liberale kies vereeniging in het hoofdkiesdistrict Enkhuizen. Tegenwoordig waren 28 leden. Na opening der vergadering door den voorzitter, den heer D. Breebaart Kz., deed de penningmeester rekening over het afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat het batig saldo bedraagt f25.72 Tot secretaris werd herbenoemd de heer J. Koomen Hz. en tot afgevaardigden naar de algemeene vergaderingen, gedurende dit jaar, de heeren J. Koomen Hz. A. J. Onnekes en D. Breebaart. Bij de bespreking van kandidaten voor de Tweede Kamer werden genoemd de heeren J. Zijp Kz. J. Breebaart Kz.K. de Boer en Bultman. De heer Zijp werd aanbevolen door den heer O. Schaap, doch bestreden door de heeren D. Breebaart en A. J. Onnekes, omdat hij zich op eene landbouw vergadering zeer aris tocratisch heeft uitgelaten, ten aanzien van een verzoekschrift aan de Tweede Kamer. De heer Schraa maakt verschil tusschen eene landbouw- vergadering en eene politieke, doch de voorzitter meent dat wat men in het publiek zegt, men ook dient te kunnen verantwoorden. De heer H. Rezelman stelt nu voor, den heer J. Breebaart, die evenwel op dit oogenblik eenig bezwaar had, omdat zijne candidatuur den schijn van tegen werking kon hebben ten gunste van zijn eigen persoon. De heer Bergman vond den heer Breebaart te bescheiden, en hij drong er daarom op aan diens candidatuur te handhaven. De heer Breebaart had na deze besprekingen geene bezwaren meei> doch behield zich het recht voor, zich op de algemeene vergadering nader te verklaren. Bij de stemming verkreeg de heer Zijp 4, de heer Breebaart 22 en de heeren Bultman en K. Breebaart Jz. ieder 1 stem, zoodat de heer J. Breebaart Kz. op de algemeene vergadering te Benningbroek als de candidaat der afdeeling Winkel zal wor den opgegeven. De vergadering werd hierna door den voor zitter gesloten. Barsingerhorn. De Gemeenteraad heeft besloten ff een subsidie te verleenen aan de West- friesche Kanaalvereeniging. Nieuwe Niedorp. Tengevolge van het bedanken van den heer J. Koopman als wet houder en lid van den Gemeenteraad, had jl. Dinsdag eene verkiezing plaats voor een Raadslid. Uitgebracht werden 174 geldige stemmen, waar van 84 op den heer P. Koopman en 71 op den heer D. Kuilman, tusschen welke beiden eene herstemming moet plaats hebben. De meerder heid bedroeg 8819 stemmen werden verspreid uitgebracht. Broek op Langedijk. Door de anti-revo lutionaire Kiesvereeniging „Vreest God, eert den Koning" alhier, zijn voor het district Alkmaar op de voorloopige candidatenlijst geplaatst de heeren Jhr. mr. T. A. J. v. Asch van Wijck, afgevaardigde voor Kampen, C. M. E. van Löben Seis, afgevaardigde voor EdeA. Brummelkamp te Groningen en generaal H. W. van Marle te Amsterdam. Enkhuizen. Door de centrale liberale Kiesvereeniging in dit district zijn als voorloopige candidaten gesteld de heeren J. Zijp Kz. (aftred. lid) en J. Breebaart Kz. Marine en Leger. Hr. Ms. scliroefstoomschip 1ste kl. „Koningin Emma der Nederlanden," onder bevel van den kapt. ter zee H. Quispel, terugkeerende van een winterkruistocht, is jl. Woensdag des namiddags te 7 uren ter reede alhier aangekomen. De état-major bestaat uitkapt. ter zee H. Quispel, comm. kapt.- luit. ter zee I). L. M. E. Keus, 1ste officierde luits. ter zee lste kl. J. C. Cramer en C. Van Rijn de luits. ter zee 2de kl. F. J. Stam, C. A. Dominicus, F. J. Goedkoop en A. H. C. Heijdeman den lste luit. der mariniers J. A. Van Torenburg, belast met het bevel over het ingescheept detache ment mariniersde officieren van gez. lste en 2de kl. J. C. H. H. Mackay en G. A. J. Van der Sandeden officier van adm. 2de kl. C. V. Veld manden ineenieur 2de kl. J. 't Hooft en den adj.-adm. J. H. Dijkman. Adelborsten lste kl. C. Fock, F. II. baron Van Dedem, W. Van Braam, H. E. Baron Van Asbeck, J. P. F. Pool, K. F. Sluijs, L. J. Moojen, J. F. Obbes, S. De Ranitz, C. J. Canters, C. C. A. Last, J. E. Ramoudt, R. L. Dijkhuis, H. W. A. Brans, jhr. J. O. E. Von Schmidt auf Altenstadt, jhr. J. C. F. Von Muhlen en P. J. Lucardie. De kapt.-luit. Keus, hierboven genoemd, wordt Maandag aanstaande als lste officier vervangen door den kapt.-luit. M. C. Van Doorn, terwijl de inge nieur 2de kl. J. 't Hooft den Isten Juni geplaatst wordt op '8 Rijks werf te Amsterdam. Na in den voormiddag door den schout-bij-nacht C. H. Bogaert, directeur en commandant der ma rine alhier, te zijn geïnspecteerd, is het schip he denmiddag in de haven gekomen, om in de vol gende week naar 's Rijkswerf te verhalen. Voor plaatsing als adelborst bij het Kon. lust. alhier hebben zich 114 adspiranten aangemeld. Het aantal plaatsen bedraagt 20. De generaal-majoor Joost, commandant der 2de divisie, is alhier aangekomen tot het houden eener inspectie over het 5de bat., lste regement infan terie. Bij Kon. besluit is aan den eervol ontslagen baas der schilders bij 's Rijks werf alhier J. J. Kannegieter ter zake van lichaamsgebreken, die hem voor de waarneming van zijn ambt ongeschikt maken, met ingang van 1 Maart een pensioen verleend van f 650 'sjaars. Bij Kon. besluit wordt met ingang van 16 dezer: 1. de luit. ter zee 2de kl. B. F. Meyboom, op zijn verzoek, eervol uit den zeedienst ontslagen2. bevorderd tot luit. ter zee 2de klasse, de adelborst lste kl. A. A. Visser. Bij Kon. besluit wordt met 15 dezer: 1. Hr. Ms. rammonitor lste kl. „Draak", liggende te Hellevoetsluis, in dienst gesteld en het bevel op gedragen aan den kapitein-luit. ter zee D. Backer Overbeek. Aan boord van dien bodem worden verder geplaatstde luit. ter zee lste kl. J. C. Cramer, de luit. ter zee 2de kl. G. R. van Nauta Lemke, G. K. graaf Van Hogendorp en G. Riet berg, de offic. v. gez. lste kl. dr. H. G. Ringeling en de offic. v. adm. 2de kl. A. M. Post Uiterweer, eerstgenoemde als lste officier2. de kapitein-luit. ter zee Backer Overbeek voornoemd met 15 dezer eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis en dat bevel met dien datum opgedragen aan den kapt.-luit. ter zee D. L. M. E. Keus. Departement van Marine in Oost-Indie. Benoemd J. P. Schaeffer, tot 3de stuurman en J. W. van Nouhuijs, tot 2de stuurman. Geplaatstde 3de stuurman J. J. Schaeffe, aan boord der „Zeeduif." Overgeplaatstlste stuurman G. F. C. Kuthe, naar de „Ternate," lste stuurman A. C. H. Pleijte, naar de „Arend," 2de stuurman J. W. van Nou huijs, naar de „Raaf." Vergund1. Om wegens overcompleet in zijn rang naar Nederland terug te keeren, aan den luit. ter zee 2de kl. S. F. Nolst Trenité, van Java 2de om wegens ziekte naar Nederland terug te keeren, aan den luit. ter zee 2de kl. S. Rijnbende, van Gedeh. Benoemdtot 2den stuurman de 3de stuurman J. W. van Nouhuijs en overgeplaatst van „Havik" naar „Raaf": tot 3den stuurman de stuurman J. T. Schaeffer en geplaatst op Zeeduif, tot hulploods de tijd. hulploods A. Bax. Overgeplaatstvan „Raaf" op „Arend" de benoem de lste stuurman A. C. H. Pleijtevan „Gedeh" naar „Oenarang" de off. van adm. 2de kl. G. W. Erfmann van „Oenarang" naar „Soernbaja" de off. van adm. 2de kl. C. Flaesvan „Java" naar „Soe- rabaja" de luit. ter zee 2de kl. G. J. J. Verdam van „Soerabaja" naar „Java" de luit. ter zee 2de kl. J. S. A. Kroon; van „Bali" naar „Samarang" op tulio van luit. ter zee 2de kl. de adelborst lste kl. A. A. Visservan „Prins Hendrik der Neder landen" naar „Bali" de adelborst lste kl. J. Hofstede. Benoemingen, enz. Tot Hoofdingelanden van het Heemraadschap Wieringen zijn herkozen de heeren G. Keijzer, F. Kluit en in plaats van den heer J. N. Mulder werd gekozen de heer N. N. Mulder. Onderwijs en Examens. Schagen. De Algemeene vergadering van onderwijzers en onderwijzeressen arrondissement Hel der, zal dit jaar in het Noo.dholl. koffiehuis alhier worden gehouden op Maandag 15 Juni a. s., onder voorzittersschap van den heer Mr. M. Büchner. Landbouw en Veeteelt. De afdeeling Enkhuizen der Ned Maatsch. van tuinbouw heeft besloten1. in Augustus van dit jaar haar 10-jarig bestaan te vieren door het hou den eener tentoonstelling2. proeven te nemen met den verbouw van nieuwe of althans hier onbekende groenten en vruchten 3. pogingen aan te wenden, om voortaan groenten, peulvruchten, fruit, aardappelen, enz. bij het gewicht te doen verkoopen4. proeven te nemen met de fabricatie van cider uit ontijdig afgewaaide appelen en peren, welke tot dusver bijna waardeloos waren. Kerknieuw 8. Beroepen bij de Herv. Gem. te Wieringerwaard, ds. Beekhuis, pred. te Uitgeest. Buitenland. ARBEIDERSBEWEGINGEN. België. Luik, 6 Mei. In den loop van den dag van gisteren hebben benden werk stakers, die op afgelegen wegen ronddolen, de bewoners op rantsoen gesteld. De besturen der steenkolenmijnen van Pasde- Calais hebben aangeboden steenkolen te leveren aan de Belgische industriêelen, die daaraan gebrek hebben. Tallooze gevallen van bedelarij en rooverij doen zich in het geheele bekken van Luik voor. Ten einde de hoogovens aan den gang te houden werken allen, zelfs de hoofdambtenaren, als gewone werklieden. Gisterennacht hebben door een treurige ver gissing soldaten op elkander geschoten, waardoor twee hunner gekwetst werden. De schutterij hier ter stede is opgeroepen, tot het maken van rondes. De toestand blijft zeer gespannen. De mijn werkers in Henegouwen blijven rustig, maar in de omstreken van Luik komt het telkens tot vechtpartijen tusschen de politie en de werksta kers, die bij troepjes rondtrekken en de inwoners der dorpen vrees aanjagen. De regeering breidt haar voorzorgsmaatregelen zooveel mogelijk uit en heeft reeds besloten tot het onder de wapenen roepen van twee lichtingen miliciens, daar de nu beschikbare troepen niet sterk genoeg zijn, om aan alle aanvragen om militaire bescherming te voldoen. Luik, 8 Mei. Het eerste regiment lan- ciers is te Seraing aangekomen. In eenige mijnen is een zeer geringe verbetering te be speuren, daar er weer gewerkt wordt, zoowel hier als op den linker oever, maar daarentegen breidt de beweging zich uit in de mijnen om Montigny, ten noorden der stad. Van het groot aantal werkstakers, die in hechtenis zijn genomen, werden heden 33 door den rechter van instructie verhoord. Van hen werden 17 beschuldigd van ontvreemding van meel. De schutters hebben hier den geheelen nacht patrouilledienst verricht. In de omstreken van Luik wordt niets ver zuimd wat kan dienen om de veiligheid te bevorderen. Gedurende de nachten worden overal door gendarmes en soldaten patrouilles gemaakt en waar lantaarns zijn, blijven deze ook 's nachts branden. Zoo hoopt men een einde te maken aan de dynamiet-aanslagen, welke telkens door de werkstakers worden gepleegd. Hier en daar begint reeds gebrek te komen, vooral in de buurt van Luik, waar reeds ver schillende troepjes bedelaars zijn opgepakt. Het ernstigste verzet, dat gepleegd is, viel Woensdag voor te Vaux-sous-Chevremont. Een paar honderd werkstakers wilden daar den arbeid in een der mijnen beletten. De burgemeester begaf zich terstond met eenige gendarmes naar de mijn en trachtte de werkstakers te bewegen uiteen te gaan. Het antwoord was een schop, die een mijnwerker een gendarme gaf. Toen volgde een hagelbui van steenen, welke degen- darmes noodzaakten van hun vuurwapenen ge bruik te maken. Evenwel gingen toch de werk- liedeir eerst uiteen, toen een afdeeling bereden gendarmes te hulp kwam. De werkstaking is nu algemeen in de omge ving van Charleroi, waar alleen reeds 26,000 mijnwerkers leeg loopen, en bij Luik. In het Centre en in Boirinage wordt nog gewerkt, maar toch breidt zich ook daar de werkstaking zoo uit, dat zij ook weldra algemeen zal zijn. Frankrijk. In de Kamer van Afgevaar digden is het voorstel gedaan om eene som van 50,000 francs te besteden, ter ondersteuning voor de nagelaten betrekkingen der te Fourmies bij de Mei-betooging gedoode werklieden. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangeno men. Buitendien werden drie voorstellen gedaan tot amnestie voor de gepleegde ongeregeldheden. De discussiên daarover zijn echter uitgesteld.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2