Kan de heer Frowein zich daaromtrent niet rui terlijk verklaren, dan kan hij de candidaat van de vereeniging bij deze verkiezing niet zijn. Zooals wij reeds hebben medegedeeld werden ten slotte tot candidaten geproclameerd de hee- fen: mr. W. Heineken, C. V. Gerritsen, Hugo Muller, mr. M. W. F. Treub, Jhr. H. Tindal, B. H. Heldt, mr. A. Kerdijk, dr. Vitus Bruinsma, en mr. A. F. Hartogh. De Minister van Marine heeft aan de Tweede Kamer doen toekomen een nota van inlichtingen op het adres van W. Thomas c. s., houdende bezwaar tegen de uitlegging, te hunnen opzichte gegeven aan de niet-regeling der pen sioenen ten behoeve van genoemde beamb ten. De Min. doet uitkomen, dat de hier be doelde categorie van personen, hoewel zij gedu rende vele jaren onder den aannemer voor het verwerken van hout enz. werkzaam waren en als zoodanig bij de werf bekend stonden, niet in dienst van het Rijk waren aangenomen en dit laatste mocht niet buiten aanmerking blijven, ook nadat verschillende dezer personen n& 1868, toen het verwerken van hout enz. in ta rief door den aannemer werd opgeheven, in 's Rijks dienst werden aangenomen, hetgeen dan ook strookt met hun nadrukkelijke aanstelling in 1868, waaruit vanzelf volgde, dat zij vóór dien tijd ni^t in 's Rijks dienst waren. Zóó is dit dan ook vroeger begrepen bij de toepas sing der pensioenwet van 1854. Nu is het wel waar, dat bedoelde diensten onder een particu lieren aannemer na 1877 wel in aanmerking kwamen voor de medailles voor ijver en trouw, maar de tegenwoordige minister acht dit in strijd met het Kon. besluit van laatstgenoemd jaar. Het „Vaderland" ontving jl. Vrijdag het volgende telegram uit Paramaribo „De Gouverneur heeft aan de negers, die hem een ovatie brachten, zijn opvolger afgeschilderd als hem gelijkgezind. De indruk is hoogst ge vaarlijk. De R.-K. kerk wordt bedreigd. De procureur-generaal wordtgesteund door de marine, de infanterie, schutterij en vrijwilligers. De toestand is daardoor minder angstwekkend. De nieuwbenoemde gouverneur van Suriname, jhr. mr. T. A. van Asch van Wijck en echt- genoote, vertrekken Dinsdag 9 Juni per West- indische mail (een nieuwe stoomboot) naar Suriname. Vroeger was gemeld dat hun vertrek 4 Juni zou zijn. Binnenlandsch nieuws. Helder. Door het Leger des Heils werd jl. Zon dagavond, ter gelegenheid van het Pinksterfeest, in de tuinzaal van het café Polak aan den Kanaal- weg alhier eene „groote kinder-demonstratie" gehouden, die, behalve door een aantal met vlag gen en sjerpen getooide kindertjes, door zeer vele belangstellenden werd bijgewoond. In het gedrang, dat bij den aanvang der bijeenkomst vóór het lokaal ontstond, geraakten een paar kinderen onder den voet. Ongelukken hadden echter niet plaats. De „demonstratie" werd zonder buiten gewone stoornis ten einde gebracht. Grosthuizen, 15 Mei. In een door 't bestuur der Liberale Kiesvereeniging alhier uit geschreven buitengewone vergadering waartoe de toegang, ook voor niet-leden, openstond, en wel tegen betaling van ro cents trad als spreker op de heer J. Tenthoff, predikant te Hoorn. Het doel der voorgedragen woorden was geen ander als op te wekken tot belangstelling in het Staatkundig leven. Is dit doel door den heer Tenthoff bij zijn hoorders niet bereikt, waarlijk, dan ligt de schuld niet aan hem. Bevattelijk, juist, tintelend van gloed en over tuiging, waren sprekers woorden. Zeer terecht deed hij uitkomen hoe het noodig en goed, hoe het ieders plicht bovenal is, belang te stellen in hetgeen van algemeen belang is, d. i. de Staatkunde. Kan niet ieder in details op de hoogte zijn, de hoofdzaken mogen voor niemand onbekend blijven. Veel verwacht spreker van het zich aansluiten en het gemeenschappelijk beraadslagen, zooals dat geschieden kan op vergaderingen van een vereeniging, waar ieder voor den dag komt met zijn vragen en zijn opmerkingen. De schoen maker van Glarus werd als voorbeeld gekozen, de eenvoudige Zwitser, die ons leeren kan, hoe ieder het zijne kan bijdragen ten goede van Staat en Maatschappij. Spreker wil allerminst een revolutie in 't leven geroepen zien, die kracht doet door geweld, maar veeleer wenscht hij dat langs ordelijken weg, door évolutie, tot stand komen die ver beteringen, die zoo wenschelijk zijn in 't belang van velen, neen van allen. Het bevreemdt hem, dat, waar het Neder- landsche volk men denke aan het kaas- en broodvolk, en aan den Spaanschen tijd bepaald wekten Dolores op uit de sluimering, waarin zij reeds sinds drie dagen lag. „Wat is dat?" vroeg zij. „Zij brengen Alfred's vrouw grafwaarts," ant woordde mevrouw Rusz, die bij haar gebleven was, angstig, alsof zij bang was, dat de zieke op het hooren daarvan te veel zou ontstellen. „Arme Lolo," zeide Dolores, terwijl zij heete tranen stortte. „Zoo bekoorlijk, zoo jong en zijne vrouwZulk sterven schijnt al te hard." „Zij is -gelukkig, want zij is bij God," antwoordde mevrouw Rusz. „Het sterven is hard alleen voor hen die achterblijven." Buiten stierf de treurmarsch van Chopin weg, alleen het klokje luidde steeds met zijn fijne, hel dere klank, die dóór de warme zomerlucht trilde als een groet uit de andere wereld. Nu richtte Dolores zich op. „In het graf der Falkners waren nog twee plaatsen onbezet," zeide zij, „en volgens de profetie der vrijvrouwe heb ik in smarte geboet, maar ik heb haar niet kunnen bevrijden. Want de tweede plaats is mijn plaats en gij moet mij daarop laten schrijven de spreuk van den profeet Tobias „De mensch groeit op erenal» een bloem en wordt dan gebroken." (Slot volgt.) democratisch zich betoonde en als zoodanig op trad, het bevreemdt hem, dat het Nederlandsche volk, dat meer dan eens zich betoond heeft echt protestantsch te zijn, in onzen tijd veel van dien geest schijnt verloren te hebben. Aansluiting en ontwikkeling is noodig, opdat men wete hoe de zaken staan. Het mag niet langer wezen, dat een groot deel van 't volk bv. zijn grondwet niet kent, ot niet op de hoogte is met de begin selen der verschillende staatkundige richtingen. Aan het slot der voordracht wekte de heer Tent hoff dan ook zijn hoorders op, toe te treden tot de hier bestaande Vereeniging. De voorzitter, ds. F. W. Drijver, betuigde namens vergadering, bestuur en inzonderheid voor zich den spr. dank voor zijn welwillendheid om tot ons over te komen en wees op de hem verleende aandacht en het hem nagegeven applaus, dat genoegzaam toonde hoezeer allem ingenomen waren met het gehoorde. Daarna werd gelegenheid gegeven aan wie maar wilde, een vraag of een opmerking te doen. De heer Jonker, die het eerst het woord vroeg, wees op de betrekkelijk geringe belangstelling in de zaak, die immers bleek uit het feit, dat de zaal nog zooveel ledige zitplaatsen bevatte en noodigde aanwezige niet-leden tot toetreden uit. De HH. Prins, le Clercq en J. Bakker gaven achtereenvolgens hun voornemen tot toetreding te kennen, mits voldaan kon worden aan enkele voorwaarden. Eerstgenoemde wilde dat de Vereeniging niet „Kiesvereeniging" was, maar veeleer eene, die zich ten doel stelde voorlichting en ontwikkeling, in zake het staatkundig leven. De tweede wenschte vooraf te weten welke middelen het bestuur zou aanwenden, ten einde het door't reglement omschreven doel te bereiken de laatstgenoemde stelde als voorwaarde voor zijn toetreden dat vervallen zou de bepaling, dat ieder lid zedelijk verplicht was den door de Vereeniging gestelden candidaat te stemmen. Uit een en ander vloeide, naar de voorzitter meende, voort, dat volgens de algemeene opinie der aanwezigen en ook buitenom was reeds in dien geest gesproken, weshalve het reglement nog niet in druk gegeven, maar als roorloopig regle ment door 't bestuur was beschouwd een wijziging van het reglement noodig is, zou werkelijk de Vereeniging zich ooit mogen ver heugen in bloei. Met algemeen goedvinden werd dan besloten a. s. Woensdagavond nog eens samen te komen, ten einde te beraadslagen hoe en wat te doen, opdat onze nog jeugdige Vereeniging meerdere levensvatbaarheid mocht erlangen. Alkmaar. Naar de „Alkra. Ct." verneemt bestaat het voornemen, nog in den loop van dit jaar aan te besteden de vergrooting der celgevangenis met ruim 100 cellen en eenige woningen voor het personeel. Ierseke, 16 Mei. Gistermiddag is de nieuwe burgemeester van Ierseke, de heer G. H. Verboon van Nieuwer-Amstel, beéedigd en geïnstalleerd. Verscheidene vlaggen wapperden ter eere van den nieuwen burgervader en des avonds bracht het fanlaregezelschap „Mozart" hem een serenade. Marine en Leger. De Minister van Marine heeft aan den officier machinist 1ste kl. J. G. van den Bosch, werkzaam bij den Marine-torpedodienst alhier, zijne bijzondere tevredenheid betuigd over de wijze, waarop deze officier zich bij voortduring beijvert, om zijne kennis en ervaring in het belang van den dienst aan te wenden. Deze onderscheiding moge in de eerste plaats den heer Van den Bosch tot eere strekken, zeker ook in niet geringe mate het geheele personeel bij 's Rijks-stoomvaartdienst. Ingevolge machtiging, bij koninklijk besluit van 15 dezer, wordt Hr. Ms. ramschip „Buffel", lig gende te Hellevoetsluis, met 10 Juni a. s. in dienst gesteld en het bevel over dien bodem opgedragen aan den kapt. ter zee F. J. Beekman. Met dien datum worden aan boord van genoemd ramschip geplaatst: de luit. ter zee lste kl. G. J. Sluyterman, als lste officierid. 2de kl. J. L. Hanewinckel, C. C. Zagers Rijser en C. Kastelijn de off. van gez. 2de kl. J. van der Kolk en de offic. van adm. 2de kl. W. F. van Grasstek. De luit. ter zee lste kl. I. van den Bosch, ge plaatst in de rol van Hr. Ms. wachtschip te Helle- voetsluis, en belast met het bevel van Hr. Ms. stoomkanonneerboot „Dog", wordt met 23 dezer op non-activiteit gesteld en vervangen door den luit. ter zee lste kl. J. H. Calmeijer, terwijl de luit. ter zee lste kl. W. A. Cambier met gelijken datum als tijdelijk lste officier wordt geplaatst aan boord van Hr. Ms. opleidingsschip „Admiraal van Wassenaer." Door den minister van Oorlog zijn voorschriften vastgesteld omtrent de verzekering tegen ongelukken van onderbazen, opzichters, werklieden enz., in dienst bij aannemers van werken onder beheer der Genie. Dientengevolge zal voortaan in de bestekken van werken, waarbij de bedoelde verzekering w ordt voor geschreven, een bepaling worden opgenomen, waarbij de aannemer verplicht wordt al het in zijn dienst werkzaam personeel, voor den geheelen duur van het werkbij een verzekeringsmaatschappij ten genoe gen van de directie tegen ongelukken te verzekeren volgens de hierboven bedoelde voorschriften. De off. van gez. 2de kl. bij de Marine R. Wil- lemsen is wegens 4jarigen dienst als zoodanig bevor derd tot off. van gez. lste kl. De machinist 2de kl. G. H. Brakke is met ingang van 17 dezer bevorderd tot mach. lste klasse. Door den minister van Marine is afwijzend be schikt op het verzoek der Vuurstokersvereeniging „Welvaart en Vooruitgang" alhier, om verhooging van pensioen voor het vuurstokerspersoneel Departement van Marine in Oost-Indië. Ontslagen Eervol de mach. leerling 2de kl. L. J. Twijsel. Benoemd Tot lsten mach. bij de gouv. marine, W. Boer. OvergeplaatstKapt ter zee J. C. Comraijs, op „Gedeh" idem Ij. M. L. de Haan, luit. ter zee 2de kl. A. VV. graaf van Hogendorp, idem J. Oor ver, allen op „Aljeh" J. F. F. Modderman op „Sambas" idem K. J. Karseboom, op „Hendrik" adelb. lsle kl. J. W. F. J. de Wal, op „Macas- ser" luit. ter zee 2de kl. F. C. Schaalje, idem A. J. Loke, beiden op „Gedeh" idem J. A. A. C. ridder van Rappard, op „Soerabaja" idem H. H. del Court van Krimpen, op „Gedeh" idem O- F. Pabst, op idem offic. van gez. 2de kl. B. O. Tamson, op „Blommendal" id. J. Vorstman, op „Marapi" id. M. J. Brandts, op „Gedeh" id. lste kl. W. Meijboom op „Bali" id. id. dr. H. .1. van Rhijn, op „Gedeh" luit. ter zee lste kl. H. A. Molema, op „Java" id. F. Schreuder, op „Gedeh" adj.-admin. C. J. Eeg, op „Java" off. van admin. 2de kl. J. F. de Hart, „Gedeh", luit. ter zee 2de kl. J. A. L. v. d. Bosch, op „Van Speijk" id. F. L. Rambonnet, op id.E. Maes, op „Soerabaja"; id. jhr. W. C. J. Versluis op id. adelb. lste kl. L. A. van de Stok, „Melvill van Carnbéeluit ter zee 2de kl. J. Soutendam, op „Gedeh" adelb. lste kl. M. Schoo, op „Batavia" luit. ter zee 2de kl. H. G. Leembruggen, op „Gedeh" adelb. lste kl. F. J. W. Groeneboom, op „Bali"; id. J. A. van Hooff, op „Kon. der Neder landen" luit. ter zee 2de kl. S. F. Nolst Trenité, op „Java" id. G. J. J. Verdam, op Soerabaja id. J. S. A. Kroon, op „Java" adelb. lste kl. A. A. Visser, op „Samarang" adelb. lste kl. J. Hofstede, op „Bali". Vergunning verleend om te repatriëeren luit. ter zee 2de kl. II. H. Del Court van Krimpen, id. C. F. Pabst; offic. aan adm. 2de kl. A. A. J. Schilt, insp. van adm. W. H. F. Vogel, offic. van gez. lste kl. dr. H. J. van Rhijn, id. 2de kl. M. J. Brandts, id. 2de kl. R. Willemsen, id. 2de kl. J. Aaltz, id. 2de kl. G. D. Giesberts, luit. ter zee 2de kl. J. G. W. J. Eilerts de Haan, id. W. J. G. Umbgrove, id. K. Maes, id. J. Soutendam, id. S. F. Nolst Trenité, id. S. Rijubende. Benoemingen, enz. Tot zetter voor 's Rijks directe belastingen te Texel is benoemd de heer C. C. Backer Jr., te Oudeschild. Onderwijs en Examens. Mej. A. Boon, onderwijzeres te de Waal op Texel, is in gelijke betrekking benoemd te Amsterdam. De vereeniging „Schoolbond" te Bergen besloot in hare den 14 dezer gehouden vergadering, ook dit jaar weder met de drie hoogste klassen der open bare school een rijtoer te maken over Egraond aan Zee, Ileiloo en Alkmaar. Landbouw en Veeteelt. Jl. Vrijdagavond vergaderde de afdeeling Texel van de Holl. Maatsch. v. Landbouw. De werkzaamheden van deze vergadering bepaal den zich tot verkiezing van een nieuw bestuur, aangezien het bestuur had gemeend tengevolge de aanneming van het Reglement in de vorige ver gadering te moeten aftreden. De vergadering toonde evenwel het vertrouwen in het afgetreden Bestuur te willen bestendigen. Verkozen werden de heeren C. C. Keijser, G. J. O. D. Dikkers, H. K. Bremer, Aug. Keijser, A. P. Koorn, S. P. Koning, H. C. Dijt en J. J. Roeper, als nieuw lid werd gekozen de heer G. M. Kooy. Een verzoek, door de houders van Eendenkooien tot Ged. Staten gericht, om de jacht een maand later te openen, werd ondersteund. Een voorstel, door een der leden gedaan, dat de afdeeling lid zal wordeu van de Kamer van Koophandel te Londen, wordt aangehouden, daar de vergadering wenscht af te wachten wat door den Gemeenteraad zal worden gedaan. Ten slotte werd een voorstel, dat de afdeeling zich zal wenden tot het gemeentebestuur, met ver zoek de afheining van land aan den publieken weg door middel van puntdraad te verbieden, aangenomen. Kerknieuws. Het provinciaal kerkbestuur van Noordholland heeft benoemd tot lid der Synode van de Ned. Herv. kerk ds. J. W. van Hoogstraten van Edam tot secundus-lid ds. A. H. Claaseu van Egmond-binnen en tot secundus-lid-ouderling de heer J. van Leeuwen van Monnikendam. Op de vier en twintigste vergadering van de Alk- maarsche Predikanten-Vereeniging, die gehouden zal worden op Donderdag 18 dezer, des voormiddags te elf uur precies, in 't lokaal Harmonie, te Alkmaar, zullen de volgende onderwerpen besproken worden 1. Welke plaats moet, in het catechetisch onderwijs, aan den bijbel worden toegekeud In te leiden door den heer Th. Granpré Molière, van Helder2. Hoe te oordeelen over Prof. dr. W. C. van Manen's methode in Paulus 1 (Handelingen der apostelen) en het recht zijner conclusie In te leiden door den heer Ph. H. Edling, van Limmen. Buitenland. ARBEIDERSBEWEGINGEN. België. Brussel, 16 Mei. Er is geen merkbare verandering in den stand der werk staking in de kolenmijnstreken gekomen. Alleen valt eenige uitbreiding der beweging waar te nemen. Alles is rustig. Italië. Te Como hebben de wevers het werk gestaakt. Een 1600 werkstakende wevers, Donderdag op een der pleinen bijeen, weiger den, daartoe aangemaand, uiteen te gaan en wierpen de troepen met steenen. De politie nam ettelijken in hechtenis, waarop de overigen naar het stadhuis togen om de vrijlating van hun kameraden te eischen, welke natuurlijk geweigerd werd. Eerst de |aankomst van twee eskadrons cavalerie herstelde de orde. Des avonds begaven zich een 800 werkstakers naar het nabij gelegen Borgo Vigo, om het personeel van een groote weverij aldaar, uit sluitend uit vrouwen bestaande, te noodzaken den arbeid neder te leggen. Toen de soldaten een charge zouden doen, legden de werkstakers zich op een gegeven teeken plat op den grond. Men vergenoegde zich nu eenigen in hechtenis te nemen, waarop de overigen uiteengingen. Rusland. De wond van den CJzaiewitch geneest goed en de Prins heeft geen koorts. Aan de „Novoie Vremja" wordt bericht, dat de Japansche bevolking zóó verwoed was over den moordaanslag, dat de politie slechts met de grootste moeite den aanvaller voor lynchen kon bewaren. Portugal. De aanvraag om ontslag, door het ministerie bij den koning ingediend, is het gevolg van het besluit van den minister van financien, om zijn portefeuille neer te leggen. De financieele toestand is aanmerkelijk verbeterd. Gemengd nieuws. De hofmeester G. de K., dienende aan boord van Hr. Ms. schroefstoomschip „Suriname", heeft zich door vergiftiging van het leven beroofd. De vrees voor straf wegens door hem gepleegd misbruik van vertrouwen, schijnt den ongelukkige tot deze wanhopige daad aanleiding te hebben gegeven. Zooals reeds gemeld is, werd voor eenige dagen ten kantore van den heer Ketjen, firma Schattenkerk en Corap., te Doesburg, een val- sche wissel gepresenteerd en uitbetaald, groot f 10.000. De vermoedelijke dader, zekere N., compagnon van den heer Fr., koopman in granen en koloniale goederen te Doesburg, is sedert voortvluchtig. De rechtbank te Ramsgate heeft uitspraak gedaan in de zaak betreffende he'. af hakken van haringnetten van den reeder der Noordwijksche schuit No. 26 door den kotter R. 413, en heeft de eigenaren van dien kotter veroordeeld tot schadevergoeding en in de kosten van het geding. Een vreeselijk drama had te Antwerpen plaats. Een werkman, zekere Bruynseels, ver moordde zijn vrouw en haar i8jarige dochter uit haar eerste huwelijk en daarna zich zelf. De reden was dat Bruynseels, tijdens de afwe zigheid van zijn vrouw, geweld had gepleegd op zijn stiefdochter en dat zijn vrouw hem meteen aanklacht had bedreigd. Een gouvernante te Bremen was door haar vroegeren verloofde, een architect, in den steek gelaten. Dezer dagen verloofde hij zich met een andere dame. De gekrenkte onderwijzeres zocht jl. Donderdag hem in zijn huis op en doodde hem met vier revolverschoten. Daarna beproefde zij een aanslag op de jonge dame, maar werd gearresteerd, voor zij dit plan ten uitvoer kon brengen. De vervolgde Joden. In een te Berlijn uit Moskou ontvangen brief leest men „Mijn zoon, gij wenscht ons een gelukkig feest. Wij hebben hier geen geluk en geen feestden avond vóór Paschen werden wij door Kozakken overvallen en allen, oud en jong, mannen en vrouwen, uit onze huizen verjaagd. Men beval ons, al ons goed dadelijk te verkoo- pen, maar hoe konden wij dat opeens doen Toen werden er een 30 Russen geroepen, die alles wat wij bezaten voor eenige roebels koch ten, maar het geld stak de politie voor de on kosten natuurlijk opWie zich beklaagde, werd met den knoet afgeranseld. Toen vluchtten wij naar het kerkhof, in de hoop althans op de graven 's nachts rust te vinden, maar een uur later omringden de Kozakken het kerkhof, wij werden midden in den nacht den landweg op gejaagd en wie zich verzette kreeg met den knoet of werd naar de gevangenis gevoerd, om in Siberië te eindigen Ik weet niet meer, waar ik mijn hoofd zal neêrleggen." Volgens een ooggetuige, kan de volgende bijzonderheid worden medegedeeld, omtrent de bezorgdheid van hazen, voor hunne jongen Voor een paar weken was P. V. op 't rietgars onder de gemeente Stad aan 't Haringvliet, op het tijdstip dat het water opkwam. Op eens zag hij een haas, die twee jongen bij de ooren in den bek droeg en daarmede naar den dijk marcheerde. Daar gekomen, legde de oude zijne jongen neder en bracht ze vervolgens een voor een in den polder, waar hij ze in het gras verborg. Een paarlen-zaaier. De negerkoningen zijn niet zoo naïef als men wel geneigd is te geloovenals bewijs dient eene anecdote, die wij ontleenen aan het artikel door den heer Paul Reichard over het boek van Gasati in de „Duitsche Rundschau" geschreven. Koning Sonouna had een Arabisch koopman bij zich, dien hij met gedurig vragen om glazen kralen lastig viel. Om aan de onbescheiden verzoeken van het negerkoninkje te ontkomen, zeide de Arabier hem eindelijk, dat hij dan maar paarlen moest zaaien om ze te oogsten. Sonouna zaaide een zeker aantal paarlen in zijn tuintje en, toen het wat lang duurde eer zij opschoten, vertrouwde hij den koopman den zorg toe, ze te begieten. Toen deze naar de kust wilde vertrekken, met zijn voorraad ivoor, zeide de koning hem dat hij geen verlof zou verkrijgen om zich te verwijderen, voordat de paarlen waren ontkiemd. De ongelukkige werd op zijn post gehouden tot Sonouna overleden was. Een zonderlinge spaarpot. In het studje Derry in het graafschap Westraoreland, zoo verhaalt de „New-Yorker Handelszeitung," stierf kort geleden een deugdzaam bejaard Duitsch-Pennsylvanisch meisje, Maggie Schutt genaamd. Sedert vele jaren had zij vlijtig gewerkt, en ook vlijtig gespaard en ingetogen geleefd. Zij ging steeds netjes gekleed en maakte met hare ron.le vormen, ondanks hare 56 jaren, een zeer statigen indruk. Toen zij het tijdelijke met het. eeuwige had verwisseld, waren hare bloed verwanten en vriendinnen tamelijk teleurgesteld, toen zij bij het opruimen van het kamertje slechts een voudig huisraad, maar geen bankboekje, en ook verder niets van waarde vonden. Onder andere oude rommel, kwam eindelijk een schoon gewelfde „tour nure" te voorschijn, die de afgestorvene in haar leven steeds op de door de mode aangewezen plaats placht te dragen, en die het verklaarbaar maakt, dat Maggie ondanks hare schrale levenswijze er van achteren gezien, altijd zoo gevuld uitzag. Lachend greep een der dienstbare geesten het bescheiden toiletartikel, om het bij de andere prullen te werpen, maar verwonderd bield zij het vast, want het ding was opmerkelijk zwaarnieuwsgierig greep zij naar

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2