BEKENDMAKING. PIANOSTEMMER. Na afloop der veiling op den 27 Mei a. s., 's avonds 8 uren, in het lokaal „Tivoli", zullen voor AFBRAAK worden verkocht: Vier HUIZEN aan de Westgraclit, alhier, Nos. 8, 9, 10 en 11. HORDIJK, Notaris. KUNST enBORGART 'lemsnt. het nauwkeurig te onderzoeken, en ziedaar, „daar weerklonk een gcklink, als van gouden denaren." Toen er eenige naden waren losgetornd, rolden de verwonderde onderzoekster de „engles" en „double- eagles," de tien- en twiutig-dollarstukkeu voorzichtig in twintig-, vijftig- en honderd-dollar-greenbncks gewikkeld, zoo maar in den schoot, toen de reus achtige tournure geheel leeg was, en de goud- en papierhoop behoorlijk nageteld was, bleek het, dat zij bijna negenduizend dollars had bevat. Wie waren gelukkiger dan de twee bejaarde zusters der gestor- veue, wie de onverwachte som ten deel viel. l)e tournure zal echter voortaan in de familie Schutt hoog in er-re worden gehouden, met zijde en fluweel overtrokken, met sierlijke linten versierd en tot aandenken aan de ronde Maggie door kinderen en kindskinderen gedragen worden. Een linnen overtrek voor den Eiffeltoren. Zooals de „I'et. Listoh" mededeelt, kwamen eenigen tijd geleden te Jnroslaw een paar heeren aan, die zich generaal-eotnmissionnairs" uit Parijs noemden en in korten tijd met de linnenfabrikanten daar ter plaatse kennis maakten. Onder de laatsten zochten zij zich een reeds bejaarden, maar nog zeer naieven, kleinen handelaar uit, dien zij een reusachtige zaak voorsloegen. Zij bestelden bij hem namelijk, ingevolge opdracht van de stad Parijs, en onder vertooning van alle mogelijke brieven en documenten, niets minder dan een „linnen over trek voor den Eiffeltoren". De fabrikant liet zich vangen, onderteekende vele contracten en papieren, ontving aanbevelingen voor Parijsche autoriteiten en agenten, betaalde den commissionairs" 1500 roebels commissiegeld uit en vertrok naar Parijs. Dezer dagen is hij naar Jaroslaw teruggekeerd te Parijs had men hem natuurlijk uitgelachen. Een slangen bezweerder, die ternauwernood ont kwam. Uit Chicago meldt men het volgende Henri Belmont, een Parijsche slangenbezweerder, is in den nacht van den 23sten April bijna in het „Grand Pnlace Hotel" door een zijner slangen om- kronkeld. Hij had eene groote kooi met slangen hij zich, die in zijne kamer was geplaatst. Toen Bel mont naar bed ging, vond bij alles orde, maar midden in den nacht werd een der gasten, een zekere Newberry, die in de naaste kamer logeerde, plotseling wakker door het geroep van: „Help, help?" Hij vloog de gang in en klopte aan Bel- mont'9 deur. Toen hoorde hij schreeuwen Spoedig, want hij omstrengelt mij!" Newberry sloeg de deur in en snelde de kamer binnen, waar het volkomen donker was. Eerst trapte hij op een slang, werd angstig en draaide zich reeds om, om terug te teeren, toen de kreten van Belmont zoo smeekend werden, dat Newberry bleef staan, een lucifer aan streek en het gas aanstak. Het licht bescheen den slangenbezweerder, die met doodsbleek gelaat en uitpuilende oogen op zijn bed lag, terwijl een reus achtige python zich om zijne beenen en zijn romp kronkelde. In een oogenblik waren andere personen in het hotel gewekt en drongen op voor de deur, maar met uitzondering van een waren allen bevreesd om het vertrek binnen te gaan. Een man echter nam een pook en stormde het vertrek binnen, üe heer Newberry hield hem vast de staart te grijpen terwijl hij den kop vast hield, en dit gedaan, begonnen beiden het dier van zijn slacht offer te rukken. Het kostte hun bovcnmenschelijke kracht het monster te bewegen, doch eindelijk gelukte het Newberry, de armen van den bezweerder vrij te maken de andere gaf de slang een geweldigen slag, en dwong haar, haar prooi los te laten. Toen Belmont zoo geheel bevrijd was, greep hij het beest in liet midden van het lichaam en bracht het zoo naar de kooi. Belmont zegt nooit zoo in angst te zijn geweest. Het schijnt, dat de slang in het bed is gekropen om warmer te liggen, en hoewel haar heet niet gevaarlijk is, moet men toch altijd rekeuing houden met haar verbazende kracht. „Had de om strengeling nog een minuut langer geduurd," zoo zei Belmont, „dan ware ik dood geweest." Eene werkstaking van danseressen. De „Flaudre liberale" schrijft„Er zijn al heel wat dwaze werkstakingen geweest, onder anderen die van de dienstmeisjes te Bilbao, maar het was nog niets hij de wanhoop, die eene afdeeling meisjes een herbergier uit de wijk Saint Pierre d'Alost aangedaan hebben. Er is daar een danszaal waar vooral de miliciens van het garnizoen komen. Nu hebben dansers danseressen noodig, en de herher- gier was gewoon iederen Zondag en Maandag eene geheele collectie meisjes te engageeren voor een glas bier en 20 centimes per avond. Alles ging bestde soldaten hadden pleizier en de herbergier maakte goede zaken tot een geest van opstand en verzet ook deze gehuurden aanvatte. De dames van het corps de ballet vonden een glas hier en een dubbeltje niet voldoende meerzij verlangden loonsverhooging, en toen de herbergier •dit niet wilde toestaan, vertrokken zij in massa, ruim twintig, en lieten de arme soldaatjes alleen. Deze, van hun vermaak beroofd, waren zeer ontstemdhet draaiorgel zweeg, de herberg was in treurigen toestand. Men beweert; dat er onder handelingen zijn aangeknoopt, de danseressen heb ben gedelegeerden benoemdmen weet niet of de zaak nog aan een raad van deskundige vroede mannen zal worden voorgelegd, maar er is alle hoop op eene verzoening, tot groote vreugde der soldaten. De „Bukowinaer Nachrichten" gaven een uitvoerig verhaal over het vreeselijk ongeluk, waar hij 35 menschen door eeu dollen wolf gebeten zijn. Het woedende dier liep des avonds tusschen 8 en 9 uur langs den grooten weg naar de dorpen Zuksca, Sadagora en Bohozna, waarhij het 35 menschen aanvloog. Volgens getuigen sprong het eiken voorbijganger naar de keel, zoodat de meeste verwondingen in het aangezicht en den hals ge schied zijn. De aanval gebeurde zoo onverwacht, dat de meeste personen zich niet konden verdedigen, en daarbij met zulk eene woede, dat de wolf hij een zijner slachtoffers het kakebeen doorbeet en bij een ander het neusbeen verbrijzelde. Dit alles geschiedde in een oogenblik tijds, daar het heest, na geheten te hebben, dadelijk afliet, zich met een vervaarlijken sprong op een ander oiachtoffer wierp. Zoo kwam liet door eene open staande deur in de keuken van de kavalleriekazeme in Zuksca, waar liet een dragonder naar de keel vloog. Daarna snelde het naar buiten en viel op de dorpstraat ieder aan die hem tegen kwam, waaronder een marskramer, Zwaricz, die een diepe wond in den arm kreeg. Deze Zwaricz echter was een moedige kerel, die niettegenstaande zijne wond het beest achter nazette, met een spoedig uit zijn huis gehaalde hooivork. De wolf was in de duisternis reeds verdwenen en naar Rohozna geluopen, waar hij naar vele menschen gebeten te hebben, plotseling rechtsomkeert maakte en weer langs denzelfden weg naar Sadagora terugkeerde. Nauwelijks had Zwaricz, die al dieu tijd op den loer had gestaan, in de verte de twee gloeiende oogen zien aankomen, of, hij wist zich met zijn hooivork zoogoed in postuur te stellen dat het heest in de tanden van de vork rende. Nu snelden eenige nachtwakers en politie agenten toe die den wolf doodsloegen. Bijna de geheele bevolking van bovengenoemde dorpen kwam aanloopen, om den dooden vijand te bekijken. Hoewel de veearts na gehouden lijkontleding niet met zekerheid durfde te zeggen, of het beest al of niet dol was, is dit toch vrij waarschijnlijk het geval, omdat een wolf, zoolang hij niet door honger gedreven wordt, nooit menschen aanvalt, en in de buik van het gevelde dier overblijfsels van voedsel gevonden werden. Van de gewonde personen zijn er dadelijk 29 naar het gasthuis van Czernowitz vervoerd, waar de beten werden afge brand maar daar dit middel niet zeker is, werden er 17 van de zwaartst gewonden naar Boekarest gebracht, waar een inrichting a la Pasteur onder leiding van prof. Bahes bestaat. Van deze laatsten hadden de meesten vreeselijke wonden in het gezicht. Van een was de neus afgebeten, van een ander de huid van het voorhoofd gescheurd, en eene vrouw, Domitiika Illankn, kon niet vervoerd worden, omdat haar rechterwang en oog weggeheten waren. Men vreest echter, dat het ongeluk nog grooter is dan men nu weet, daar waarschijnlijk vele boeren, die door den wolf aangevallen en niet heel erg gewond zijn, uit gemakzucht en uit wantrouwen tegen geneeskundige hulp, geen aangifte zullen doen, terwijl het voor den hand ligt, dat er ook een groot aantal huisdieren geheten zijn. Het heet dan ook, dat er reeds eenige dolgeworden koeien zijn afgemaakt. Intusschen zijn er door de overheid groote drijfjachten in de omstreken verordend, daar de aanwezigheid van talrijke wolven gebleken is. GouvernanteWat zou je nu hebben liefje, als de arme man je om wat eten had ge vraagd Lielje Dan zou ik hem uw taartje hebben gegeven. Uit onze Koloniën. Batavia, 17 April, Van Atjeh verneemt men, dat de overste Van der Does de Bije, die den 9den Juli a. s. zijn pensioen verdiend heeft en thans te Atjeh geplaatst is, heeft verzocht om van daar afgelost te worden e» binnenlandsch verlof te mogen erlangen, tot tijd en wijle zijn diensttijd volbracht zal zijn. N'aar men zegt. is de a. s. bestnursverandering te Atjeh niet vreemd aan deze aangelegenheid. Ondertnaschcn schijnt er dit jaar heel wat schot onder de hoofdofficieren te komen. Men schrijft uit Buitenzorg aan de „Java-Bode Gisteren- ochtend had op het raceveld op Tanah-Sereal de plechtige uitreiking plaats van het kruis der Militaire Willemsorde der 4de klasse aan den 2de luit. der infanterie Cornelius. Hij onderscheidde zich twee jaren geleden op Bdi, voor welke gelegenheid hij met de eervolle vermelding werd belound. Zooals men echter zal weten, werd in het vorig jaar bij K. B. die eervolle vermelding veranderd in eene benoeming tut ridder der Militaire Willemsorde. Dit bracht de kolonel Vetter in herinnering toen hij ten slotte den nienwbenoemden ridder toeaprak. Stoomvaart en Scheepstijdingen. C o n r a d (s.)f van Batavia naar Amsterdam, vertrok 15 Mei van Port-Said. Prins Alexander (s.), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 16 Mei van Suez. Prinses Amalia (s.), van Amsterdam naar Batavia, passeerde 16 Mei Kaap St. Vincent. Maria, kapt. Metus, van Nieuwediep naar Borga, pas seerde 14 Mei Elscneur. Antilope, kapt. Hut, van Nienwediep naar Söderhamn, passeerde 14 Mei Elseneur. St. Christophorns, kapt. Teensma, vertrok 17 Mei van Nerva naar Purmerend. Hernösand, kapt. Hanssens, lag 16 Mei te Moas zeilklaar naar Westzaan. Marktberichten. Terschelling, 17 Mei. In de vorige week zijn twee ladingen rund- en wolvee verscheept. De prijzen zijn zeer laag, vergeleken bij vorige jaren. Voor de Lammeren wordt f 7, f 7.50 en f 8 betaald, doch die prijs schijnt nog te hoog voor den stand der markt. Alle rundvee ia ongeveer een derde minder in prijs dan het vorige jaar. Boter 85 tot 95 ct. Kip-eieren f 2.50 j Eend-eieren f 8 a 3.25. Jonge Varkens worden thau9 bij menigte ingevoerd tegen f 5 en f 6 per stuk. Er is nog zeer weinig gras in de velden. Alkmaar, 15 Mei. Aangevoerd 320 stapels Kaas. Kleine f 29, Commissie f 28.50 en Middelbare f 30.50 per 50 Kg. Amsterdam, 15 Mei. Weekbericht. Ansjovis. De berichten over de visscherij, ofschoon van een enkelen kant iets beter, bleven toch zeer ongunstig. In nieuwe kwam een enkele zaak tot 20 en 19 tot stand, terwijl 1890er tot f 22, 21.50, 22 verhaudeld werd. Andere jaar gangen voortdurend stil. Oliën. Kaapolie sloot op het najaar iets vaster, zoowel in dadelijk als op levering ging niet veel om. Zaterdag 11. kwam de eerste zaak op 1 Mei 1892 tot f 34.50 tot stand. Lijnolie was niet williger; voor dadelijk bestond nog al vraag en op levering, vooral begin week, vrij goede handel. Oliezaden. Koolzaad zonder zaken. Lijuzaad nagenoeg onveranderd bij weinig kooplust einde week ruimer aange boden. Fijne Zaden. De omzet in Karwei- eu Mosterdzaad was uiet onbelangrijk en zijn beide artikelen vaster gestemd. Maanzaad alleen tot lagere prijzen teplantsen. Noteeringen: Mosterdzaad bruin f 24.50 a 23, id. geel f 22 a 20, Kanarie- zaad f 10.75 per 100 Kg.; Karweizaad 1889r f 10.70 a 10.62*, id. 1890r f10 25 a 10.37*. Maanzaad blauw f 15.50 a 16 per 50 Kg., incl. baal. Amsterdam, 16 Mei. Fr. Dokk. jammen f 3.a 3.80, id. Frau. f 3.a 3.60, Pr. Harab. f 4.80 a 5. roode f 3.25 a 3.70, Zeeowsche Spuische jammen f 4.a 5.id. Flakk. f 8.50 a 4.50, id. blauwe f 3.50 a4. Fr. zaaiers 2.25 a 2.40. p. h., n. .Malta 11a 12 c. p. Kg. Tarwe op levering hooger. Nov. f 253. Rogge op levering Mei f 190, Oct. f 178. Raapolie per 100 Kg. vliegend f 34.Mei f 25.25 Sept -Dec. f 33.50. Lijnolie per 100 Kg. vliegend f 25,50, Mei f 25, Juni- Aug. f 25,50, Scpt.-Dec. f 24,25. Raapkoeken f 54 a 80. Lijnkoeken f 9.50 a 13. Schiedam, 16 Mei. Moutwijn f 11.50, Jenever f 15.50. Amat. Proef f 17.—. V18 s c h e r ij. Nieuwediep, 18 Mei. Sedert jl. Zaterdag werden alhier door 45 korders eu beugers 10 tot 80 tongen, 850 roggen. 1 tarbot, 1 tot 4 mandjes kl. schol en 1 tot 3 man den schar en door trekkers 10 tul geep en 16000 stuks ansjovis aangevoerdtong gold 45 a 50 oeut, rog 60 cent per Bluk, de tarbot f 9, kl. schol f 2.25 per mandje, sohar f3.50 per mand. geep f9.50 per tul eu ansjovis f8.25 a f8 60 per duizend. Texel, 15 Mei. Met de ansjovisvangst gaat het zeer ongefljk. Reeds nu zijn vissohers van de Zuiderzee terug gekeerd, omdat het met de vangst uiet wilde. Daarentegen waren een paar vletten zoo gelukkig om op de Laan in één trek ruim 120,000 stuks te vangen. Andere vletten had den van 600 tot 1500 stuks gevangen. Weerk. Waarnemingen te Helder. (Landskeet.) Windrichting en krneht. W.N.W. 6 Kg. Z.t.O. 18 Z.W. 5 12 Z.W.t.Z. 4 Barometer Thermometer rnM. Cs. Stand. Afw. Stand. Afw. 753.30 - 7.60 5.0 - 8.1 746.63 -14.27 6.9 - 6.3 751.58 - 9.42 7.3 - 4.0 752.16 - 8.84 9.3 - 4.0 0.69 0.88 0.67 0.69 Weêragesteldheid. Bewolkt, koud weer. Dichtbetr., reg., wind, koudw. Bewolkt, koudweer. Baw., kond, goedweer. Toestand de zee. Golvend. Hol in zee. Slechtw. id. Verwaehting Noordoostenwind. Maildienst. Verzending O.-l. Mail. Amsterdam (Nederl.)22 Mai. 5 Juni. Rotterdam (Lloyd)29 Juni. Genua (Nederl.)2 Juni. Marseille (Lloyd.)26 Mei. 9 Juni. Marseille (Fr. dienst30 Mei. Brindisi (Eng. dienst) 22 Mei. Brindisi (Duitsche dienst) 9 Juni. 7 Juli. De Fransche mailbooten doen Rionw, Banka en Palembang niet aan. Mail Suriname. Amsterdam (Nederl.)20 Mei. 3 Juni. Sonthampton (Eng.)26 Mei. 9 Juni. St. Nazaire (Fr.)8 Juni. 8 Juli. Mail Cura^ao. SonthamptonNew-York. Eiken WoensdBg- en Zaterdag avond 6 uur. Op verzoek worden brieven voor Curnijao ook met de Surioaam9che mail over Amsterdam verzonden. Port der brieven en drukwerken naar Nederl. Oost- en Weat-Indië Per mail voor brieven 15 cents per 15 gram, voor druk werken 3 cents per 50 gram. Rechtstreeks met de stoomschepen van nit Amsterdam of Rotterdam voor brieven 10 oent per 15 gram, voor druk werken 2 cent per 50 gram. Burgerlijke Stand van: Helder, van Zaterdag- tot Dinsdagmiddag. Bevallen A. J. Hegeman, geb. Schraver, d. H. Kieuwen geb. v. Halen, d. A. Kiesling, geb. v. Twuijver, z. N. Koodt, geb. Vlaming, z. A. Laagland Winder, geb. Vlug,z. en 1. OverledenM. Broekhuizen, 10 m. B. M. Gnrsteveld, 74 j. G. Lastdrager, 14 j. Zijpe, vnn 8 tot 15 Mei. GehuwdC. Keesman en G. de Graaf. A. Bes en E. Bijpost. T. Schotvanger en P. Blom. C. Nieuwenburg an T. de Vet. C. Klerk en A. Schrieken, GeborenAmelia Elisabeth Maria. d. v. J. de Jager en T. Hofdijk. Trijntje, <L v. II. Bruin en G. Swager. OverledenE. Wildeboer, 7 w. T. Pinxter, wed. v. D. Rijper, 68 j. J. Blaanboer, echtg. v. G. Stikkel, 42 j. G. Appel, 11 m, Schagen, van 8 tot 14 Mei. GehnwdP. K ossen en A. Berkhout. Geboren Covnelis, s. v. S. Wagenmaker en E. Wit. Overleden: D. Stapel, wed. v. H. Lindeboom, 81 j. en Laatste berichten. 19 Mei. Naar wij vernemen zal het eskader, dat bestemd is om, onder de bevelen van den vice-admiraal J. B. A. De Josselin de Jong, den Keizer van Duitschland bij zijn bezoek aan on9 land te IJmuiden de vereischte eei te bewijzen, aldus samengesteld wezen Hr. Ma. raderstoomschip „Valk," vlaggescbip, de schroefstoomscbepen 1ste kl. „Koningin Emma der Nederlanden," „Joban Willem Friso," „Van Galen," her. schroefstoomschip 4de kl. „Suriname," de brikken „Castor" en „Pollux", de zeilkorvet „Nautilus," de pantserdekkorvet „Sumatra," de ramschepen „Buffel" en „Guinea," eenige monitors en een groot aantal atoomkanonneerbooten. De heer ds. J. L. Bommezijn, predikant bij de Herv. gemeente alhier, vertrekt morgen naar Sneek, om daar zijn dienstwerk te aanvaarden. In de voormiddag-godsdienstoefening, gisteren (tweede Pinksterdag) in de Nieuwe kerk gehouden, nam de vertrekkende leeraar, die drie jaren in ons raidden doorbracht, afscheid van zijne gemeente, met eene rede, naar aanleiding van het tekstwoord „Bluscht den Geest niet uit" (I Tbessalonika 5, vs. 19). Aan het einde der bijeenkomst werd den leeraar door de gemeente bet derde vers van Psalm 134 staande toegezongen. De Pinksterdagen hebben ons hier, evenals overal elders in ons land, verrast op sneeuw- en hagelbuien, daarmede gepaard gaande koude, weer licht en eene overvloedige massa regenwater. Alle elementen schenen te willen samenwerken om het den Pinkstervierders zoo onaangenaam mogeli'k te maken, onaangenamer althans dan sedert vele jaren het geval was. Van de levendigheid, waardoor de Pinksterdagen zich gewoonlijk kenmerken, was ditmaal weinig te bespeuren. Wel werden door de spoorwegen en met booten honderden reizigers van en naar hier vervoerd, maar op straat bleef het doodsch en stil, daar zich slechts weinigen opgewekt gevoelden, in het herfstachtige Pinksterweer eene wandeling te maken. Gisteren arriveerde hier een pleizierboot van Alkmaar, maar de reizigers konden waarlijk hun pleizier wel op en keerden daarom reeds weder vroeg naar hun woonplaats terug. De „Huisduiner kermis", die de laatst® jaren op den tweeden Pinksterdag tal van bezoekers trok, bood nu weinig aantrekkelijks, mistroostig als -alles er door den bijna onafgebroken nederval- lenden regen uitzag. Eeu feit, merkwaardig genoeg om in de kroniek te worden aangeteekend, is zekerdat er aan den vroegen morgen van den tweeden Pinksterdag van 1891 zooveel sneeuw viel, dat men elkander met sneeuwballen heeft kunnen werpen. Wasmes (Borinage), 17 Mei. Hedennacht (e 3 uur heeft een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad in de steenkolenmijn No. 3 van den „Grand Boisson", alhier. Drie werklieden waren in de schacht bezig aan herstellingswerken en bevonden zich op eene stelling, terwijl de kooi boven hunne hoofden hing, toen plotseling het touw van deze laatste brak en op de werklieden neerkwam, die naar beneden werden geslingerd en onmiddellijk dood waren. De drie ongelukkigen waren gehuwd en vaders van verscheidene kinderen. Londen. Eene zonderlinge werkstaking dreigt Zaterdag a. s. uit te breken, nl. van aannemers. Nadat de werklieden van drie firma's den arbeid hadden gestaakt, hebben de gezamenlijke aannemers te Londen een groote bijeenkomst gehouden en vervolgens een proclamatie uitgevaardigd, waarbij zy aankondigen op 23 dezer alle werkzaamheden te zullen staken, indien de werklieden der genoemde firma's den arbeid niet hervatten. Een dergelijke proclamatie is 0. a. ook in het in aanbouw zijnde Café Krasnapolsky aangeplakt. üorto Yergatleriiia: fan flen Raai ier gemeente Helder, op VRIJDAG den 22 MEI 1891, des namiddags ten twee ure. Helder, den 19 Mei 1891. De Burgemeester, C. A. BEUKENKAMP. Onderwerp ter behandeling: Aangelegenheden vischafslag. ADVERTENTIE N. Ondertrouwd CORNELIS STOLP Mzn. en IMMETJE HAM Jbd. Beemster, 15 Mei 1891. De Heer J. CRANER, Pianostemmer en Reparateur van de Pianofabriek van den Heer Günther te Brussel, is deze week te ontbieden in het Hótel „DE TOELAST" en wenscht bij eenige deelname op gezette tijden den Helder en omstreken te komen bezoeken. De Makelaars zullen op DONDERDAG 21 MEI 1891, voorm. 11 uur, in de Concertzaal #Tivoli" te Helder, ten overstaan van den Deur waarder H. KWANT, aldaar, wegens vertrek naar elders, publiek presenteeren te verkoopen Een zeer fraai ptelitawd zwart bestaande in: Canapé en Stoelen, bekleed met prachtig bruinzijden trijp, Tafel, fraaie Overgordijnen met volledige garnituren, dito Tafelkleed, mahon. Linnen- en Penantkasten, dito Stoelen met springveeren, dito salon-, ronde-, Wasch-, Eet- en Schuiftafels, dito Canapé, Weener en Stroomatstoelen, Spiegels, waaronder 1 prachtige Dam- of Schoorsteenspiegel, Pen dule met Candelabres, Lampen, echt Brus- selsch en ander Vloerkleed, Ganglooper, veeren Bed compleet, ijzeren en houten Le dikanten met springveeren Matrassen, Insluit- baardkachel met verlakten Turf- en Kolen bak met nikkel gemonteerd,- voorts eenig Porcelein, Glas-, Aarde- en verlakt werk, en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Alles in gemeld lokaal te zien daags vóór den verkoop van 104 uujk

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3