Bij het aan wal komen, om half een, heette de burgemeester de Koninginnen welkom en sprak de hoop uit, dat zij de overtuiging zouden erlangen, dat ook te Rotterdam de harten warm kloppen voor Oranje, waaraan het zooveel is verschuldigd. Hij dankte voor de gunstige beschikking om den eersten steen te willen leggen en noodigde H. M. uit daartoe over te gaan door de teekening der oorkonde, welke hij voorlas. De Koningin-Regentes achtte zich gelukkig, met haar dochter een bezoek aan Rotterdam te kunnen brengen, om daardoor te toonen dat zij in haar hart warme belangstelling koestert voor de wel vaart van Rotterdam. Daarna teekende eerst Koningin Wilhelmina, daarna de Koningin-Regentes en voorts de Burge meester en de Secretaris de oorkonde; terwijl de oorkonde in den koker werd gedaan, werden de oud-commandant der weerbaarheid, de heer Van Stolk en de hoofdcommissaris van politie, de heer Cardinaal, aan de Koninginnen voorgesteld. Daarna werd aan Koningin Wilhelmina de pracht volle, met zilver geornamenteerde kalkbak met troffel en hamer aangeboden en verrichtte zij de steenlegging. Op den gedenksteen is in gulden letteren de volgende incriptie gebeiteld »H. M. Wilhelmina, Koningin der Nederlanden, „plaatste 30 Mei 1891 dezen gedenksteen bij den „bouw der kade, die ter herinnering aan HDr. eerste „bezoek aan Rotterdam „Wilhelminakade" werd „genoemd." Na afloop begaven de Koninginnen zich van den fraai versierden steiger over prachtige tapijten naar haar zetels en zongen de 3000 kinderen het Koninginnelied van Jc. Bekkers, muziek van G. B. Van Krieken, waarvan een pracht-exemplaar door den Burgemeester aan HH. MM. werd aangeboden. Daarna richtte de burgemeester weder het woord tot de Koninginnen. De Koningin dankte voor de gesproken woorden en gaf andermaal de verzekering harer belangstelling in den bloei en de welvaart van Rotterdam. De burgemeester dankte voor het gesprokene en hoopte, dat de Koninginnen dit bezoek aan Rotter dam spoedig mochten herhalen. Het kinderkoor zong vervolgens tot besluit het lied „Blijf één," woorden van N. Beets, muziek van Alexander Heijblom Blijf één, Wijf één mijn Vaderland. Blijf één en ongeechonde n, Geen Staatspartij, geen Godsdiensttwist Verscheure door geweld of liet Wat God heeft saam verbonden. Blijf één, blijf één mijn Vaderland, laat nieta die deugd verflauwen. Wroet in geen eigen ingewand Eb leenw van NIerlandtoon geen tand Dan tegen vreemde klauwen. Blijf één, blijf één mijn Vaderland, Laat niets die kracht u rooren, Schraag als een eenig man den troon En meng geen wanklank in den toon Van 't oud Oranje Boven I Blijf één, blijf één mijn Vaderland, Laat niets die vreugd verbitteren, Blijf 't kleinst masr 't roemrijkst volk op aard, Door orde en rust de vrijheid waard, Die nw gelaat doet schitteren. De Regentes liet zich den heer Bunk, onder wiens leiding de kinderen zongen, voorstellen, waarnaHH.MM, het terrein verlieten, terwijl de kinderen onder fan fares een luid hoezee aanhieven. Te omstreeks 1 ure was deze plechtigheid afge- loopen en werd de tocht naar het oude Rotterdam aanvaard. Een zevental hofrijtuigen stond gereed om de Vorstelijke personen en gevolg naar de stad te voeren. Een zestal dochters van hoofden van scholen bestrooiden het pad voor de rijtuigen met bloemen. Een escorte cavalerie begeleidde den stoet. Ongelukkig ving een hevige regenbui aan, zoodra de Vorstinnen gezeten waren, zoodat de eerste rit door de stad niet zeer aangenaam was. Aan het zoogenaamde Pontgebouw gekomen, wachtte HH. MM. weder een ovatie. Daar vorm den nl. het korps mariniers, een afdeeling schutterij en de scherpschutters de eerewacht, terwijl daar ook was opgesteld het korps hoornblazers, dat HH. MM. met muziek begroette. O. a. werd met veel succes uitgevoerd een feestmarsch door den heer F. Blumentrit, voor deze gelegenheid gecom poneerd. Zoo naderde de stoet de Willemsbrug, dat trot sche gevaarte, dat het oude met het nieuwe Rot terdam verbindt en weldra reden HH. MM. onder het luide gejubel uit duizenden kelen de stad binnen. Zoodra HH. MM. het feestterrein hadden ver laten, stoomde de flotille van den heer P. SmitJr. naar de Willemsbrug, wachtte daar het rijtuig der Koninginnen op en begeleidde het verder langs de Boompjes en de Willemskade tot aan de Veer haven. Langs een omweg, ten einde HH. MM. het wes telijk deel der stad, dat tot een harer schoonste ge deelten mag gerekend worden, in oogenschouw doen nemen, begaf de stoet zich naar het gebouw der Academie van beeldende kunsten, en technische wetenschappen aan de Coolvest. Zij vertoefde hier ongeveer een half uur. Te half drie namen HH. M\l. weder in de rijtuigen plaats om een bezoek tc brcneen aan de nieuwgebouwde bewaarschool aan.Ie Luthersche Vest. In de school was opzettelijk geen versiering aan gebracht, opdat de Koninginnen een juisten indruk van de inrichting zonden ontvangen. Nadat dit bezoek was afgeloopen, werd een bezoek aan de Diergaarde gebracht. Aan het station Maas vormden ook weder de mariniers, de schutterij en scherpschutters de eere wacht. Het station zelf was geheel ingericht om HH. MM. te ontvangen. Van uit de ontvangkamer tot aan het rijtuig waren prachtige tapijten gelegd. Boven den ingang was een fraaie trophee aangebracht en waren de zijwanden geflankeerd door bloemen en groen. Ook de ontvangkamer zelf was als 't ware een bloementuin herschapen, waarbij het groen en wit, als zijnde de kleuren der stad Rotterdam, den hoofdtoon voerden, terwijl enkele aangebrachte spiegels het effect verhoogden. De beide Koninginnen zijn jl. Zaterdagavond ten 6 u. 50 min., onder een hevigen stortregen, op het Loo aangekomen. geen wegwijzer natuurlijk! Een ellendig bestuur hier te landeNu is goede raad duur. Voort durend je neus maar naloopen zeg ik ten slotte en wil vooruit. Komt ons eén jongmensch tegen, dat er uitzag, of hij geen water kon verdragen zoo bloö, dat reine oorwurpje 1 Maar de koekoek hale hem 1 Dien duivel wordt de weg gevraagd en hij wijst ons links. Wij links, loopen en loopen, tot wij niet meer kunnen, de booraen nemen geen end. Ik blijf staan en zeg tot mijn vrouw Adelgonde, wij zijn op het verkeerde pad Zij spreekt tegen de vrouwen weten altijd alles beter. Marsch, voorwaarts maar weerDe boomen blijven even dicht. Ik sta weer stilAdelgonde, zie je nu in, dat wij op den verkeerden weg zijn Nu ziet ze het in. Dus de beele kompagnie, in verdubbelde rotten, keert! Maar op ons uitgangspunt komen we nu terug.» „Uw schuld verklaarde de heer boven, die zich begon te vermaken met de ongelukken van den ander. Deze blies zijn rood gezicht op en zette beide vuisten in de dijen„Zoo, mijn schuld f Wat gij zegtHad die mol ons niet links gestuurd, waar wij rechts moesten zijn hier brak hij plotseling af en stotterde, zijwaarts blikkende „Daar daar (Wordt vervolgd.) H.M. de Koningin heeft, behalve een som van t 2000 voor de algeraeene armen der stad Amsterdam, ook nog giften in geld geschonken aan het weduwen- en weezenfonds van de Maat schappij Arti et Amicitiae, aan de Koninklijke Vereeniging „Het Nederlandsch Tooneel" en aan het Diamantslijpers weduwen- en weezenfouds. Aan „L. n. V." gaf H.M. t 500. - Naar het „H.bld." verneemt zal het Duitsche eskader in den morgen van den isten Juli (des nachts te 2 uur) te IJmuiden binnenvallen. Het keizerlijk vaartuig wordt een uur later geschut vaart langzaam op, in dier voege, dat men tegen 10 uur op den morgen in het IJ voor Amsterdam is. - Een wetsontwerp is ingediend tot verhoo ging der Indische begrooting met f 200.000, ten Dehoeve van de voorbereiding der exploitatie van het Ombilienkolenveld. De kosten van aan leg der noodige werken zijn f 650.000 voorloo- pig wordt volstaan met f 40.000 voor uitzending van materieel en personeel en f 160.000 voor werken in Indie. De Regeering is gekomen tot de overtuiging, dat de kolen-ontginning en de exploitatie van den spoorweg noodwending in éen hand moeten zijn, alsmede dat de Regeering beide exploitaties zelf ter hand moet nemen en niet aan een particuliere Maatschappij moet overlaten. Intusschen acht zij een definitieve beslissing omtrent voortdurende exploitatie van Staatswege niet noodig. Door den minister van Waterstaat is het gevoelen van de Gedep. Staten der onderschei dene provinciën gevraagd over een voorloopig opgemaakt Concept-besluit van de instelling van een Centralen raad van handel en nijverheid, die bestaan zal uit 13 leden, daarvan door de Kamers van koophandel en fabrieken uit iedere provincie ieder gezamenlijk een te kiezen, terwijl de Kamers te Amsterdam en Rotterdam ieder afzonderlijk een lid zullen kiezen. Zij worden gekozen voor den tijd van een jaar, doch zijn onmiddellijk herkiesbaar. Telken jare wordt door de Koningin een regeerings-commissaris als voorzitter benoemd. De bestemming van den Raad is, de Regee ring van advies te dienen omtrent bepaalde, door den minister van Waterstaat aan zijn oor deel onderworpen vraagstukken op het gebied van handel en nijverheid. Indien mocht worden overgegaan tot de in stelling van een Centralen Raad van landbouw, kan de minister, zoo dikwijls hij dit noodig acht, een gecombineerde vergadering van beide Cen trale raden uitschrijven en van die vergadering een gemeenschappelijk advies verlangen. De zeer drukke discussies over de Legerwet beletten het uitbrengen van rapport over de adressen tegen de Jachtwet door de Commissie voor de verzoekschriften, schrijft rar, H. Ph. de Kanter, doch zij is eindelijk Vrijdag toch aan het woord gekomen. De heer Smeenge heeft een rapport uitgebracht over het Haarlemsche adres en voorgesteld dat te verzeuden naar den Minis ter van Justitie, met verzoek om inlichtingen, en daarna om de 212 andere adressen (ik tel er 219), die óf gelijkluidend daarmee zijn óf daar aan adhaesie betuigen, ter griffie te deponeeren. De rapporteur spreekt in zijn verslag over de duizenden handteekeningen. Ik heb ze opgeteld en kom tot 14.992. Daar er nu nog een tiental adressen zijn ingekomen ongezegeld, en die daarom buiten behandeling zijn gebleven, doch die, wat de bedoeling betreft, mogen medetellen, zeg ik niet te veel, als ik beweer, dat de beweging door 15.000 personen is gesteund. Dr. I. Kraakman, president van de R.-K. Centrale Kiesvereeniging, hoofdkiesdistrict Alk maar, en van den Noordhollandschen Bond van R.-K. Kiesvereenigingen, schrijft in De Maasbode, dat tot de candidatuur van den heer Goede in het kiesdistrict Alkmaar heeft geleid: 1. Het goede en verstandige overleg, gehouden tusschen de besturen der beide centrale Kiesvereenigingen, die van de R.-K. en de anti-rev. 2. Het streven van het geheele bestuur der centrale Kiesv. te Alkmaar, om voor de toe komst de mogelijkheid open te houden, dat, de meerderheid der rechterzijde behouden blijven de, deze zich daarna kunne verstaan omtrent het verder Regeeringsbeleid. „Wordt toch door onderlinge tweespalt en gebrek aan overleg met de anti-revolutionai ren de meerderheid naar de linkerzijde overge bracht, dan heeft ieder de groote verantwoor delijkheid zijner daden en tekortkomingen te dragen. „In Noordholland hebben wij te kiezen tus schen al of niet samenwerkingin het eerste geval kunnen wij een zetel veroveren, in het laatste gaan er stellig twee verloren." In tegenwoordigheid van eene talrijke menigte, waaronder afgevaardigde deskundigen van het ministerie van waterstaat en van de gemeente, werd dezer dagen op het terrein achter het Rijksmuseum, te Amsterdam een reeks proeven genomen met Eberhardt's brandbluschmid- del, waarvan wij reeds met een enkel woord hebben gewaagd. Deze proeven volgden elkander aldus 1. Het blusschen met de hand van in petro leum gedoopt en in brand gestokeu weefsel. 2. Het blusschen van brandend weefsel (een met petrolemh overgoten, met stroo gevulde koffiebaal), eenvoudig met de vochtig gemaakte handen. 3. Een ledig vat, van binnen met teer en petroleum bedeeld, werd, in volle vlam staande, met een enkelen worp van Eberhardt's preparaat gebluscht. 4. Eene hoeveelheid van 100 kilo pek, met petroleum overgoten en in lichte laaie staande, werd oogenblikkelijk gebluscht. 5. 500 kilo brandende teer, in volle vlam staande, werd met eene geringe hoeveelheid van Eberhardt's brandbluschmiddel gedoofd. 6. 100 kilo brandende hars (colophoniuin) werd op het oogenblik, waarop de hitte het felst en het vuur het grootst was, met het grootste gemak onmiddellijk gebluscht. 7. 500 K.G. kokende, brandende teer, werd voor de helft gebluscht. Dit gebluschte gedeelte kon, alhoewel in kokenden staat verkeerende, door de andere brandende helft niet meer ont vlammen. 8. Een houtstapel van 9 kub. meter, doorwerkt met stroo, overgoten met petroleum en aange stoken, werd door de Amsterdamsche brandweer met water gebluscht. 9. Een houtstapel van dezelfde constructie eu afmeting werd door den heer Eberhardtgebluscht met dezelfde brandspuit die zijn preparaat bevatte, op het door den commandant dei- brandweer te bepalen ongunstigste tijdstip. Deze vergelijkende proeven (8 en 9) zullen aan- toonen, dat niet alleen meer tijd. maar ook veel meer vocht voor de blussching noodig is, wan neer met water in plaats van met Eberhardt's preparaat gebluscht wordt. 10. Bewijslevering, dat voorwerpen, met Eber hardt's preparaat gebluscht, niet meer ontbran den kunnen. Al deze proeven gelukten volkomen op één na (n®. 7) en werden door de omstanders luide toegejuicht. Het brandbluschmiddel werkte zoo voortreffelijk, dat proef n®. 7 mislukte omdat het vuur dadelijk geheel gebluscht werd. Bij proef n®. 8 had een afdeeling van de Amster damsche Brandweer 15 seconden en 80 liter water noodig, '.erwijl de heer Eberhardt den brand n°. 9 bluschte met 40 liter van zijn mid del in den tijd van 9 seconden. Enkele dagen geleden was bericht ontvangen, dat H. M., even als wijlen Z. M. Willem III, het Genootschap financieel zal steunen. Binnenlandsch nieuws. Helder. Bij het bestuur der Vrijzinnige Vereeniging „Vooruitgang" is, in antwoord op de door het Bestuur der Vereeniging aan den heer Land gedane mededeeling, dat hij met algemeene stemmen candidaat is gesteld voor het lidmaat schap van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, het volgend antwoord ontvangen „Bij uwe missive dd. 24 Mei jl. gewerd mij de mededeeling, dat uwe Vereeniging mij candidaat heeft gesteld bij de a. s. ver kiezing voor het lidmaatschap der Tweede Kamer. Erkentelijk voor dit bewijs van vertrouwen, wordt die candidatuur door mij gaarne aan vaard. (w. g.) S. T. LAND, Lid van de Tweede Kamer der St.-G. voor het Hoofdkiesdistrict „Helder." Helder. Door de Garnizoens-voedings- commissie alhier werd gisteren openbaar aanbe steed, ten dienste van de menages der alhier garnizoen houdende troepen: 1. de levering van vleesch en vet voor het tweede halfjaar 1S91. - Ingekomen waren 7 inschrijvingsbiljetten^als van de heeren M. Eve- lein, ad. f70; M. Wolff, Rotterdam, f 69.85 W. S. J. Beek f67.30; W. J. Oostenbrug f66.50; G. Koomen f63 I. A. van Gelder f61.90 en A. Keet f 61.80 per 100 kilogram. 2. De levering van aardappelen gedurende het tijdvak van den 15 Juni tot 1 November 1891. Ingekomen 4 biljetten, van de heeren per Hl. Wegende J. S. Jacobs, alhier, f2.99 65 Kg. S. v. Amersfoort 2.68 66 C. Postma 2.68 68 F. Th. de Haas 2.60 66 Heer-Hugowaard. Het polderbestuur alhier heeft de levering gegund van: steenkolen aan L. M. de Touw, te Alkmaar, ft 84 c. per H.L.; zand aan G. Schuffelen, te Oudorp, ft f 1.25 per M* grint aan dezelfde, ft f 2.84 per M8 steenen aan C. de Wild, te Alkmaar, k f 17 per 1000; eikenhout aan G. Gras, te Zaandam, ft f 524; greenenhout aan Lafebre, te Zaandam, ft f390; spijkers aan M. de Wild, te Alkmaar, ft f 145.40 en teer, dezelfde, ft f 59.30. Winkel. De afdeeling Winkel der centrale Liberale Kiesvereeniging in het district Enkhuizen heeft de volgende motie aangenomenDe afd. Winkel, het betreurende, dat de heer J. Zijp Kz. noch aan het bestuur, noch aan den afgevaar digde, voldoende opheldering gegeven heeft aan gaande de vraag in welk opzicht de heeren Kaan, Waller en Breebaart hebben gehandeld in strijd met den eerbied, der Volksvertegenwoordiging verschuldigd, (zoo als door hem op de vergade ring van Holland's Noorderkwartier gezegd was) gaat over tot de orde van den dag." Alkmaar, 1 Juni. De Liberale Kiesver eeniging „Eensgezindheid" alhier heeft met alge meene stemmen tot candidaat voor de Tweede Kamer gesteld: den heer rar. W. van der Kaay. Er waren 34 leden tegenwoordig. Enkhuizen. Directeuren van het Genoot schap „Oeconomina Enchusana" alhier, ontvin gen van H. M. de Koningin Regentes het ver blijdende bericht, dat het H. M. heeft behaagd, Marine en Leyer Rij Kon. besluit is de heer L. J. Janssen, arts, met 6 Juni benoemd tot officier van gez. 2de kl. bij de zeemacht. Met den 10 Juni a. s. worden geplaatst de adel borsten der 1ste kl. C. C. J. De Neve, J. J. H. Commijs, J. D. Albardn, II. J. Albarda, K. Lofvers, en P. Kruys, aan boord van Hr. Ms. schroefstoom- schip „Koningin Emma der Nederlanden" W. Moens, M. Wijt, W. H. N. De Fremery, J. v. d. Valk, R. W. Hartman, T. J. Crevghton, H. W. A. Brans en Jhr. J. C F. Von Midden, aan boord Hr. Ms. instructiekorvet „Nautilus" J. H. baron Van Dedem, L J. Moojen, C. J. Canters enJ.zE. Ramondt, aan boord van Hr. Ms. ramscbip „B.ifFel", en C. Fock, K. F. Sluys, C. C. A. Last en R. L. Dijkhuis, aan boord van Hr. Ms. ramschip „Guinea". De luïts. ter zee 2de kl. H. C. A. Schliiter, G. W. De Leur, Jhr. C. Roëll en Jhr. F. M. L. Van Geen, dienende aan boord van Hr. Ms. stoomschip „Van Galen", worden met 16 Juni a. s. op non-act. gesteld, terwijl met dien datum worden geplaatst aan boord van Hr. Ms. schroefstoomschip „Van Galen" de luits. ter zee 2de kl. E. Coenen, Jhr. E. O. De Jong van Beek en Donk en G. L. H. Luyten, en aan boord van Hr. Ms. ramschip „Guinea" en torpedo-instructieschip Marnix, resp. de luits. ter zee 2de kl. R. F. Van Brakel Schimmel en A. H. F. M. Latour. Bij het stafmuziekkorps der Kon. Ned. Marine zijn met 1 dezer bevorderd tot stafmuzikant-titulair de muzikanten G. H. J. Bogaerde en H. Suidmnn. De kapt,, luit. ter zee J. Fichet, comm. van Ilr. Ms. opleidingsschip „Admiraal van Wassenaer" te Amsterdam, gaf gisteren het bevel over aan den kapt. ter zee H. Schotborgh. Blijkens bij het Depart. van Marine ontvangen telegram heeft Hr. Ms. zeilkorvet „Nautilus", onder bevel van den kapt.-luit. ter zee H. G. Hildebrandt, gister voormiddag de reede van Tveith (Edinburg) verlaten, ter voortzetting van de oefeningsreis, Aan ,s Rijkswerf te Arasterdam is gisteren de kiel gelegd voor het artillerie-instructieschip, „Bel- lona" en voor het stoomschip „Zeehond," bestemd voor de uitoefening van politietoezicht op de visscherij. Een nieuwe reddingsboei. Men is op de goede gedachte gekomen om de olie, die gelijk men weet den golven belet te breken, dienstbaar te maken bij het gebruik van een reddingsboei. Eenigen tijd geleden is door den scheepskapitein Debrosse en den loods A. Guerrier, beiden uit H&vre, een reddingsboei vervaardigd die met een zelfwerkend toestel is voorzien, waaruit, na een kleine voorbereiding die nauwelijks 2 seconden vor dert, bij regelmatige tusschenpoozen olie vloeit, waardoor de zich in de boei bevindende tegen den golfslag wordt beschermd en waardoor een boot gemakkelijker en zonder gevaar kan naderen. Het gewicht van een dergelijke boei is ongeveer 9 K(i. en talrijke personen, waaronder vele vakmannen, die bij de proefneming aanwezig waren, erkenden het nut dat deze uitvinding voor de scheepvaart kon hebben. Onderwijs en Examens. De Algemeene Vergadering der onderwijzers en onderwijzerecsen in het arrondissement Helder, zal op Maandag 15 Juni 1891, des voormiddags half elf uur, in de Kolfbaan van den heer C. Kos Pz., te Schagen, gehouden worden. Het programma luidt als volgt 1. Openingswoord van den voorzitter 2. a. Arbeidszegen b. Trouw, Zangnummers. 3. Notulen. 4. Mededeelingen. 5. Bepaling van tijd en plaats der algeraeene vergadering in 1892. 6. Verkiezing van één lid van het Bestuur. 7. Bespreking van: Het onderwijs in de Spraak kunst op de lagere school. Stellingena. Het onderwijs in de spraakkunst op de Volksschool heeft alleen ten doel, de leerlingen taalkundig juist te leeren schrijven. b. De leerstof worde tot het hoog noodige beperkt. c. Over het algemeen geven de taalboekjes voor onze scholen in dat opzicht tc veel. Inleider de heer P. Stadt. 8. a. Avondgebedb. 't Levensbootje, Znng- nummers. 9. Bespreking van De beweging in de onder wijzerswereld. Stellingen a. Die beweging is alleszins verklaar baar. b. Zij neemt evenwel buitengewone prop'or- tiën aan en voert tot overdrijving. c. Zij komt ten slotte met de les aan iederen onderwijzer Ver geet den ernst der praktijk niet. Inleider de heer P. Uurbamis. 10. Bespreking van Hypnotische invloeden in de school. Inleider de heer W. Kuijk. 11. Omvraag. 12. a. An der Abendstern b. Liedje van den molenaar, Zangnummers. 18. Sluiting der vergadering. Heer-Hugowaard. De beer G. SiefFers, onderwijzer alhier, is door den Gemeenteraad be noemd tot hoofd der school No. 3 alhier. De Rijkscommissie tot het examineeren van machinisten aan boord van koopvaardijschepen, heeft in hare op 26 en 27 Mei jl. te Haarlem gehouden zitting het diploma A toegekend aan de heeren .1. P. Pons en A. van Steen wijk en het diploma B aan den heer A. van Engelen. In het „Vad." lezen wij het volgende ingezonden stuk Ouders van Marine-candidaten. Heeren Examinatoren Met verontwaardiging vernam ik het volgende geval, dat zich in de voorgaande week bij het gehouden vergelijkend examen voldeed. Toen de opgaven voor Algebra waren rondgedeeld en de can- didaten reeds ongeveer 3 kwartier aan het werk waren, deelde de examinator plotseling mede, dat in éen der opgaven ('t wasden derde-wortel te trekken uit een algebraïschen vorm) een fout was geslopen, tengevolge waarvan de som niet uit kon komen. Geen betoog behoeft het, dat het ingeleverde met het oog op het nuttig streven van het Algebra-werk niet meer als maatstaf kan en raag Genootschap, de sedert 1779 bestaande instelling dienen bij het vergelijkend onderzoek. Immers: er onder Hoogstderzelver Bescherming te nemen, zijn natuurlijk candidaten, die van die drie kwartier

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2