a. een goed deel aan dat vraagstuk besteedden niet alleen, maar door het niet-uitkomen in een zeuuw- achtigen toestand geraakten, terwijl er anderen zullen zijn, die nog niet aan het vraagstuk gewerkt hadden. Zult gij, examiniloren, een oordeel vellen en gij, ouders, met dat oordeel genoegen nemen, waar het al of niet geplaatst worden soms afhangt" van 1 punt verschil, terwijl algebra een vak is, dat op het examen vierdubbel telt Het is de plicht van ouders en examinatoren om deze zaak in orde te brengen. ATTJE. Landbouw en Veeteelt. De „Staal.--courant" van 27 Mei jl. bevat «Ie gewijzigde statuten dor Coöperatieve Vereeniging «Akkerbouw" te Andijk. Kunst- en Letternieuws. Californië. Inhoud van No. 84Dreigt van de zijde der Veveenigde Staten gevaar voor onze veefokkers? Overzicht der week. Feuil leton Een verhaal uit. Nieuw-Arnsterdam. (Vervolg.) Economisch-statistiscli gedeelte. Uit Merced County. Schetsen van landen volk. Gemengd nieuws. Kerknieuws. De lieer da. W. Beekhuis, te Uitgeest, heeft voor het op hem uitgebracht beroep naar de Herv. gemeente te Wieringerwaard bedankt. De heer ds. J. W. A. Notten, te Ermeloo-Veld wijk, heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Geref. gemeente te Broek op Langedijk. De kerkeraad der Doopsgezinde gemeente te Rijp, willende voorzien in tle vacature van leeraar bij die gemeente, heeft een drietal opgemaakt, bestaande uit de heeren J. S. Pekema te Irnsnm (Fr.), J. F. Bakker te Twiak en Abbekerk en B. Kager te Almeloo. Buitenland. ARBEIDERSBEWEGINGEN. Frankrijk. Gordon-Bennet had 20.000 frs. gezonden voor de werkstakende koetsiers te Parijs nu de werkstaking geëindigd is, heeft hij dit geld geschonken voor hun pensioenkas. Spanje. De werkstakers te Bilbao hielden daar jl. Zondag een bijeenkomst. Toen een commissaris van politie de vergadering uiteen deed gaan, ontstond een vechtpartij. De com missaris werd door een steenworp getroffen en er werd een schot gelost, waardoor een der werkstakers werd gedood. De ongeregeldheden duurden den geheelen avond door. De cava lerie maakte een charge en dreef de werkstakers uiteen. De stad is nu door de soldaten bezet en de staat van beleg is er afgekondigd. De voornaamste belhamels zijn in hechtenis genomen. Duitschland. Volgens de „Berliner Poli- tische Nachrichten" is het zeker, dat omtrent een schorsing der heffing van graanrechten nog geen besluit genomen is, maar dit weldra geno men wordt, en eveneens dat het te nemen besluit onverwijld op zoodanige wijze bekend gemaakt zal worden, dat er aan de bestaande onzekerheid een einde gemaakt en aan de operaties in den graanhandel een vaste basis verschaft wordt. Kanselier Caprivi verklaarde gisteren in het Huis van Afgevaardigden, dat de regeering niet voornemens was is de invoerrechten op graan op te heffen of te schorsen, op grond dat er geen gebrek aan graan is. Jl. Zondag werd te Berlijn de jaar- lijksche bijeenkomst gehouden van de leden der uationaal-liberale partij, waarbij de vertegenwoor digers uit alle deelen des lands aanwezig waren. De afgevaardigden uit Zuid-Duitschland, die verlangden, dat de partij zich bij Bismarck zou aansluiten en zijn handelstaatkunde zou volgen, bleven in de minderheid. Na de redevoeringen van de heeren Von Benningsen en Buhl, werden besluiten aange nomen, waarin werd verklaard, dat de natïonaal- liberale partij getrouw zou blijven aan haar oude liberale beginselen en haar zelfstandigheid zou handhaven. Voorts werd besloten de sociale politiek voorloopig te laten rusten om de houding in oeconomische aangelegenheden aan ieder partijlid afzonderlijk over te laten. Het eenige, dat Bismarcks vrienden wisten te verkrijgen, was, dat na den gemeenschappelijken maaltijd een telegram werd gezonden naar Frie- derichsruhe, waarin de nationaal-liberalen Bismarck hulde brachten voor hetgeen hij voor de oprichting van het Duitsche rijk had gedaan. Oostenrijk. Volgens inlichtingen uit een ten volle vertrouwbare bron is een nieuw trac- taat tusschen Italië eenerzijds en Oostenrijk en Duitschland anderzijds reeds geteekend. Servië.De beweging, ontstaan door de verban ning der Koningin, schijnt toe te nemen. Er worden protest-meetings belegd. Turkije. Volgens particulier bericht uit Constantinopel is Zondagnacht de Orient-express bij Tscherkeskoi door roovers van het spoor gebracht en overvallen. De passagiers, uit Duitschers en een Engelschman bestaande, wer den door de roovers medegevoerd. Zij eischen een losgeld van 200.000 fr. voor de bezorging waaraan de mede-gevangene bankier Israël uit Berlijn werd vrijgelaten. De Duitsche gezant Radowitz ontving van het Departement van Buitenlandsche Zaken last dit bedrag onder waarborg van verhaal op de Turk- sche Regeering voor te schieten. Er is dadelijk zooveel mogelijk voor gezorgd gevaar voor de gevangenen te voorkomen. In handen van de roovers zijn Oscar Greger en de bankier Israël uit Berlijn, de landeigenaar Moquet uit Seigels- dorf, Oscar Kotzch uit Zoerbig en de conduc teur Freundiger. De overige passagiers werden achtergelaten. Transvaal. Een telegram van kolonel Penbesathar, bevelhebber van de expeditie der Britsch-Zuidafrikaansche maatschappij, gedagtee- kend Manita 12 Mei, meldt, dat de Portugeezen de Engelsche strijdkrachten bij Shua zes mijlen van den weg van Massi-Kesse, hebben aangevallen. Na een gevecht van twee uren werden de Por tugeezen genoodzaakt terug te trekken. Hun verliezen zijn niet bekend. Kolonel Rima, de Portugeesche bevelhebber, heeft te Massi-Kesse den staat van beleg afgekondigd. [Dit telegram heeft blijkbaar betrekking op het gevecht tusschen de leden der Engelsche en Portugeesche expeditiën, waarvan reeds meermalen melding is gemaakt.] Argent. Republiek. Wegens de buitenge wone rijzing van de goudpremie, die met een vaste hausse sloot, was de beurs te Buenos-Ayres jl. Vrijdag zeer onrustig. Men vreest voor finan- cièele moeilijkheden. 's Namiddags heerschte ter beurze groole bewe ging, bijna een paniek. L)e goudpremie steeg JO pCt. De politieke toestand geeft aanleiding tot ongerustheid tengevolge van de verklaring van Zapata in het Congres, dat de jongste opstand te Cordoha deel uitmaakte van een algemeene samenzwering, met het doel om de republiek ten val te brengen. Alles i9 rustig. Haïti. Het gezantschap heeft een telegram ontvangen uit Parijs, dat het opvatten der wapenen den 28sten dezer plaats had te Port au Prince. Ten gevolge van flinke maatregelen van het Gouvernement werd de opstand spoedig bedwongen en de rust hersteld. Alleen het Departement, waarvan Port au Prince deel uit maakt is in staat van beleg verklaard. In de overige deelen des lands is het kalm. Q m e n g d nieuws. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de bekendmaking der uitbreiding van „Koppen's Verkoophuis," aan de Hoofdgracht alhier, onder de advertentien in dit nummer voorkomende. De heer Koppen heeft zijn bekend magazijn van eene verdieping doen voorzien, welke geheel in gebruik is genomen voor het étaleeren van ver schillende luxe- en huishoudelijke artikelen, die vroeger ingepakt in de magazijnen waren opge legd. Het geheel is als het ware een catalogus van de vele artikelen in dat Verkoophuis te bekomen en het publiek is daardoor thans in de gelegenheid zelf alles te bezichtigen wat voorheen stuk voor stuk naar beneden moest worden ge bracht ol wel later ter bezichtiging moest worden gezonden. Deze verbetering is zeer in het belang van het publiek en wij kunnen dan ook een kijkje wel aanbevelen. De nieuwste en meest verrassende uitvin ding van Edison is de kinetograph. Dit merk waardig instrument verbindt de photographie aan den phonograaf, zoodat men met behulp daarvan, in zijn huiskamer gezeten, niet alleen de opera kan hooren, doch tevens getrouwe photographie, van seconde tot seconde, op een scherm, voor zich krijgt van het tooneel, de acteurs en actrices. De kinetograph moet zóó getrouw zoowel de scène als den zang of de muziek weergeven, dat iedere houding, elke vertekking der gelaatspieren zoo duidelijk moge lijk wordt waargenomen. Zelfs heeft Edison kinetographen doen samen stellen, die het tooneel op de werkelijke grootte op het doek brengen zoodat men zich zal kunnen verbeelden de voorstelling in den schouwburg zelve bij te wonen. De „Gartenlaube" geeft een verhaal van de slimheid van een hond, dat wel vermelding verdient. De buffethouder van het spoorwegstation te j Steinbrüch zou naar het negen mijlen vandaar verwijderde station Laibach verhuizen, alwaar hij eene restauratie had overgenomen. Kort voor zijn vertrek had hij zijn hond, een onooglijk dier, dat men tot geen ras kon brengen en dat zich door geene slimme eigenschappen onder scheidde, aan een zijner kennissen, ter tijdelijke verzorging, toevertrouwd. Deze liet den hond volkomen vrij, zoodat er in den beginne niet op gelet werd, dat hij dikwijls halve dageu weg bleef. Later merkte men op, dat hij alleen des middags zoek was, maar stipt tegen den avond op hetzelfde uur voor den dag kwam. Intusschen hoe men ook zocht, men kon zijn verblijf ge durende die afwezigheid niet opsporen. Eindelijk werd dat door een der conducteurs ontdekt. Zoodra toch de trein des middags te Laibach aankwam, waar de passagiers even den tijd hadden om iets te gebruiken en waren uit gestapt, sloop de hond in een der leegstaande waggons en verschool zich onder een der zit banken daar hield hij zich uiterst rustig in zijn schuilhoekmaar te Seinbrtlch, waar de reizigers even den tijd hadden om te dineeren, sprong hij uit den waggon, liep om het stations plein heen en kwam dan uit een der straten in de restauratie, zoodat het den schijn had, alsof hij daar thuis hoorde. De bedienden, die den hond zeer goed kenden, geloofden, dat hij 't in zijn tijdelijk kosthuis niet te best had en zich daarvoor bij hen schadeloos kwam stellen. Tegen den avond, na een oponthoud van drie uren, sloop hij weer ongemerkt in den passeerenden nachttrein, om naar Laibach terug te keeren. Die pleiziertochtjes had hij een half jaar lang, twee of drie maal per week, volgehouden, totdat zijn raadselachtig verdwijnen door den conduc teur werd opgehelderdnu was het uit met zijn reizen en hij werd vastgelegd. Of dit nu gehechtheid is geweest aan zijn vroegere verblijfplaats, of dat hij daar beter te schaf ten kreeg, dan wel of hij veel van pleizierreizen hield is moeielijk te verklaren, maar te bewon deren is het van den hond, dat hij zich zoolang voor ontdekking wist te vrijwaren en dat hij zich nooit in de grenzen zijner reizen vergiste. Ingezonden stukken. [Voor den inhoud stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.] VEE-AANKOOP VOOR ZUID-AF RIK A. Mijnheer de Redacteur .Vlag ik u beleefd verzoeken, als ingezonden stuk in uw courant op te nemeu, de navolgende opgave van aankoop van vee, het vorige jaar in de maand Augustus door mij gedaan, op verzoek der Directie van de Ned. Zuid-Afrik. Landb. Maatschappij. Aanleiding vind ik hiertoe in de belangstelling, die ik in deze maand tot vervelens toe ondervind, in dat door mij in het vorig jaar reeds uitgevoerd werk, eene belangstelling waarvan ik mij zelf geene verklaring kon geven, doch wnurvnn il; nu denkelijk de bron heb opgespoord. In het ochtendblad vun het „Handelsblad", d.d. 5 Mui jl. komt het verslag voor der Ned. Zuid-Afrik. Lundb. Maatschoppij eu o. a.„dat de inkoop van vee bedraagt I' 27,000, het geen mot bet transport komt te staan op I' 64,000. Toen ik dat las, nam ik daar niet veel notitie van; ik wist, dat ginds veel vee voor rekening der Maatschappij was aangekocht, en nok voor paarden etc. zeer veel was uitgegeven toen mij echter door iemand, op wiens oordeel ik zeer veel prijs stel, ook weder zeer veel belangstelling in diezelfde ziak werd betoond, en het Finnntiécl Nieuwsblad, d.d. 7 Mei LI. van den lieer T. A. Huizinga te Amsterdam, werd toegezonden, vond ik in dat blad de bron van alle belangstelling, want in het daarin voorkomende verslag der Ned. Zuid-Afrik. Landb. Maatschappij staat o.a. niets min der dan„Ter uitzending nnar Transvaal zijn 27 stuks vee aangekocht tegen f 27,000de trausporlkosien van dat vee beliepen f 64,000". Pat curiense bericht is door veel meer menschen gelezen, dan men inderdaad zou verwaehten, en ik aeht mij verplicht van mijn kant te bewijzen, dat die opgaaf niet zeer juist is. Ik hen nu wel niet bang, dat men zoo iets voor waarheid zal aannemenik vraag niet eens, uit welke bron die beriehtgever zijne wijsheid heeft geput, maar wat ik wel weet is dit: dat het hier in deze streken en elders algemeen bekend is, dat alleen door mij vee voor rekening der geuoemde Maatschappij is aangekocht, dat het in genoemd blad opgegeven getal ongeveer overeenkomt met het getal der door mij gekochte rnnderen en dat de mogelijkheid zonde kunnen bestaan, dat door deze of genej* ten gevolge van een dergelijk sensatiebericht, gevolgtrekkingen werden ge maakt, die voor mij minder aangenaam waren. Ik ondervind te veel bewijzen van onbeperkt vertrouwen en tegenover degenen met wie ik zaken gedaan hebt, met wie ik nog in zaken zit en met wie ik nog zaken hoop te doen, mag ik in dit geval niet anders, dan met namen en cijfers bewijzen, dat mijne aan de directie der Ned. Znid-Afrik. Landb. Mij. ingeleverde nota voor aankoop van vee enz. volkomen in orde is. Ik heb aangekocht voor rekening der genoemde Maat schappij 7 IJjarige stieren, 10 2£ jarige schotten, 12 IJ jarige pinken, te zamen 29 beesten, nl. 1 stier van Koeman te Berkhout a f 200. 1 P.v. d. Oord te Winkel 275,— 1 Jb. ZijptcWieringerw. 250. 1 G. Bos to Ouddorp 240. 1 Kreb te Bcemster a f 230,1- f 20.— onk250. 1 M. Koorn te Abbekerk k f 200.f- f27.— onk227.— 1 gel. door ondergeteekende 240. te zamen 7 stieren voor een bedrag van f 1682, 9 2Jjarige schotten van E. Gusker te Heiion !-■{ 275,- 2475.— 1 2Jjarige schot, gclev. door ondergeteekende 275. 5 ljjarigc pinken, ii 200 p. st. 1000,— 3 ljjarige pinken, van G. Wonder te Berk hout, A 200 p. st. 600, 1 ljjarige pink van W. de Gons te Oterleek 200, 3 1 Jjarige pinken vanMol te Berkhout.af 195 585, te zamen 29 beesten voor f 6817. l)c stieren waren ingeschreven in het Ned. Randveestam- boek de overige beesten zijn gekocht op voorwaarde, dat die op kosien der verkoopers ingeschreven in het Bijboek van het Nederlandsch Rundvee-Stamboek geleverd moesten worden. Voor commissieloon is door mij in rekening gebracht f 10 per stak, terwijl door mij is aangekocht hooi, koeken, stroo, halsters, dekken enz. en het vee door mij is geleverd in 3 verschillende transporten, waarvan 2 te Vlissingeu en 1 te Rotterdam, en ik alleen mijne kwitanticn voor gedane beta lingen, met inbegrip van hot commissieloon, ten bedrage van f 1772,64, bij de Maatschappij heb iugelovord in het geheel heeft de Maatschappij dus aan mij betaald f8589.64. Bovendien heb ik voor ieder transport gezocht een zeer gesohikten begeleider; het vee ia uitstekend overgekomen en ten bewijze dat de uit mijne boerderij geleverde exemplaren ook van prima kwaliteit waren, diene, dat, bij aankomst op dc plaats der bestemming, twee beesten, 1 stier en 1 schot, bij mij gefokt, direct verkocht zijn voor f 3600. Met de opname van deze opgaven zult u zeer verplichten, UWelEd. dw. dn.. S. DE JONGH, to Ondorp (bij Alkmaar). Stoomvaart en Scheepstijdingen. Burgemeester den Tei (s.), van Amsterdam naar Batavia, passeerde 30 Mei Kaap St. Vincent. V oorwaarts van Amsterdam naar Batavia, vertrok 1 Juni van Snes. Corennie (s.), arriveerde 1 Juni van Warkworth te Nieuwediep. Marktberichten. Texel, 30 Mei. Niet minder dan 10 vaartuigen waren noodig, om bij de tweede groote lammeren verzending het product van Texels bodem naar elders te vervoeren. Ver zonden werden bij deze gelegenheid 6700 lammeren in vier veebooten en vijf schuitenvoor deze laatste vaartuigen was een sleepboot aaugenomen. Met de booten werden vervoerd ruim 4700 lammeren, met de schuiten p. m. 2000. Alkmaar, 30 Mei. Aangevoerd 9 Paarden, f70 a 300; 31 Runderen, f130 a 200, 33 nuchtere Kalveren, f-6 a 16; 350 Schapen, f 16 a 24; 1358 Lammeren f7 a 10; 221 magere Varkens, f 11 a 16; 281 Biggen, f3 a6; 20 Bokken en Geiten f3 a 10 per stuk. 1 Jnni. Aangevoerd 2 Runderen, f250 a 275; 247 vette Knlvereit; fO.75 a 0.85 per Kg.; 18 nuchtere id., f8 a 209 Schapen, f 24 a 28285 vette Varkeus, f 0.30 a 0.43 per Kg.57 magere id. f 10 a 15 por stuk. Hoorn, 30 Mei. Granen: 3 h. Tarwe, f 10 a 11.50; 4 h. Gerst, f5.75 11 6.25; 4 h. Haver, f4.50 a5; Erwten: 2 h. Witte f 10.50 a 12; 2 h. Groene, f 12.50 a 162 h. Vale, f 14.50 a 17 Boonen12 h. Bruiue, f 15 a 1712 h. Witte, f 14 a 17. 12 Paarden, f70 a 150; 14 Koeien, f110 a 150; 978 Schapen, f 16 a 27854 Lammeren, f6 a 1327 Kalve ren, 1'1 a 22; 46 Varkens, f8 a 74 Zengen, f20 a 30 120 Biggen, f3 a 6, en 170 Kippen, alles per stuk. 4000 Kip-eieren, f2.75 a 3 per 100 stuks; 2350 kop Boter, f0.55 a 0.60 per kop. Amsterdam, 29 Mei. (Weekbericht.) Margarine. Tot verhoogde prijzen ging er nogal een en ander om, hoofd zakelijk aan het begin der week. Ansjovia. De vangst bleef slecht, doch liepen de prijzen door drang van winstnemers iets terug. Betaald werd voor nieuwe f 20 a 19 voor 1890 f24 a 23.50. Fijne Zaden. Met weinig verandering en beperkte vraag. Voor Maanzaad blijft eene flauwe stemming bestaan. No teeringen Mosterdzaad bruin f24.50 a 23, Mosterdzaad geel f22 a 20, Kanariez ad f 10.75 a 10 per 100 Kg. Karweizaad 1889er f 10.75, Karweizaad 1890er f 10.25. Maanzaad blanw f 14.50 a 15.50 per 50 Kg. Oliezaden^ Koolzaad zonder zaken. Lijnzaad werd opnieuw enkele guldens lager afgegeven, doch sloot in iets betere stemming. Bombay f262, Azof f278, Petersb. f254. Oliën. Raapolie aanvankelijk vast gestemd, sloot iets flanwer. Lijnolie begin week ruim prijshoudend, liep daarna eenigszins in prijs terug, om weder in iets betere stemming te «luiten. Amsterdam, 1 Juni. Fr. Dokk. jammen f 3.a 8.80, id. Fran. f 3.- a 3.60, Pr. Harab. f 4.80 a 5.— roode f 3.25 a 3.70, Zeenwsche Spnische jammen f 4.a 5.—, id. Flakk. f 3.50 a 4.50, id. blauwe f 3.50 a 4.—, Fr. zaaiers 2.25 a 2.40. p. h., n. .Malta 11a 12 c. p. Kg. Tarwe op levering lager. Nov. f 254. Rogge op levering lager, Oct. f 178. Raapolie per 100 Kg. vliegend f 32.75, Sept.-Dec. f 33.75. Lijnolie per 100 Kg. vliegend f25,Juni-Ang. f 24,50, Sept.-Dec. f 24, Raapkoeken f 52 a 85. Lijnkoeken f 9.a 18. Petroleum kalm: Aincrik. loco f7.50,Nqjuar f7.60, Entr. Nobel onveranderd. Veemarkt; 460 Rundcrou, 1ste kw. 74 a 69, 2de 64 en derde 54 cent per Kg.; 134 Melk- en Kalf koeien, f145 a 255; 52 nuchtere Kalveren, f5 a 9; 420 Schapen; 3200 Lammeren, f5.50 a 8.50 per stuk; 390 vette Varkens. 34 a 38 cent por Kg, Schiedam, 1 Jnni. Moutwijn f 11.50, Jenever f 15.50. Amst. Proef f 17. V i s s c h e r ij. Nieuwediep, 2 Juni. Sedert jl. Zaterdag werden alhier door 245 korders en beugen 10 tot 100 groote-, 20 tot 200 kl. tongen, 14 tarbotten, 3 tot 60 roggen, 5 kabelj 160 schelv., 1 tot 6 mandjes kl schol eu 1 tot 3 manden schar en door trekkers 154 tal geep en 37 000 stuks ansjovis aangevoerd gr. tong gold 45 a 55 cent, kleine id. 15 cent, tarbot f 8 a f 11, rog 45 u 55 cent-, kabelj. f 1.25 per stuk, schelv. f 14 't honderd, kl. schol f 2 per mandje, schar f 2 per mand, geep f 3 a f 4.50 per tal en ansjsvis f8.80 a f9.25 per duizend. Weerk. Waarnemingen te Helder. (Landskeet.) indrichting mM. Cs. 7. en kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. 31 12 N.W.t. W 1.2 Kg. 762.07 t 0.77 12.5 - 2.3 1 12 O.N.O. 1-4 761.23, - 0.07 15.8 t 0.9 2 8 O.N.O. 5 760.57,- 0.73 15.7 f 2.6 2 12 O.N.O. 4 760.13 - 1.17 17.3 t 2.3 ii Toestand •s' I W eêrsgesteldhe id. van a zee. 31 12 0.90 Helder, beneveld, mooiw. Vlak. 1 12 0.86 Helder, lichtbewolkt, mooiw. Vlak. 2 8 0.80 id. Slechtwater. 2 12 0.80 id. id. De gemiddelde declinatie van de magneetnaald ten westen, des namiddags 2 nar, bedraagt over de maand Mei 15 gr. 15 min. 11 sec. VerwachtingOostenwind. Maildienst. Verzending O.-l. Mail. Amsterdam (Nederl.)5 Jnni. Rotterdam (Lloyd)29 Juni. Genua (Nederl.)4 Jnni. Marseille (Lloyd.)9 Jnni. Brindisi (Duitsche dienst) 9 Juni. 7 Juli. De Fransohe mailbooten doen Rionw, Bunka en Puleinbang niet aan. Mail Suriname. Amsterdam (Nederl.)3 Juni. Sonthampton (Eng.)9 Jnni. St. Nazaire (Fr.)8 Juni. 8 Jali. Mail Caracao. SonthamptonNew-York. Eiken Woensdag- en Zaterdag avond 6 nar. Op verzoek worden brieven voor Cura9ao ook met de Surinaamsche mail over Amsterdam verzouden. urgerlijke Stam! van: Helder, van Zaterdag- tot Dinsdagmiddag. Bevallen: A. H. Reiding geb. Seuuekes, z. I/. Groen, geb. v. Beek, z. J. Stroomer, geb. Schilder, d. W. Snijder, geb. Stam, z. M. Pastor, geb. Wunder, d. N. Gens, geb. Roog, d. O. Rob, geb. Koelucht, d. A. van Buurou, geb. Al oen, z. Overleden: A. Trap, 9 m. J. P. Jongsma, 11 ra. W. Gauw, 3 j. H. van der Hert. echtg. v. J. Edelenbos, 59 j. F. J. Meerens, echtg. v. O. Ran, 49 j. Zijpe, van 22 tot 29 Mei. OndertrouwdJ. S. Dijt, jonkm., 26 j., won. te Texel, en A. Koster, jonged., 22 j. GeborenAnthonius Franciscus Jozef, z. v. P. Docdeus en C. Strooper. Geertrnida, d. v. K. Sneekea eu G. van den Berg. Hendricus Johannes, z v. A. van der Linden en H. Gielens. Antje, d. v. J. de Carpentier en N. Nieuwland. Gertrndis Johanna, d. v. J. Louwe en C. Al. Klaver. OverledenE. de Boer, echtg. v. N. Otto, 54 j. C. Wildeboer, 2 m. Schagen, van 27 tot 29 Mei. GehuwdJ. Heddes en G. Deutokom. Heer-Hugowaard, van 1 tot 31 Mei. Ondertrouwd: K. Rezelman, 23 j. en A. Hartman, 24 j. Gehuwd A. Otsen en T. Wijn. IJ. van Leijen' en T. Koning. C. Goed en D. Tonw. P. Ootjers en E. Krap. A. Pater en A. Rood. K. Rezelman en A. Hartman. GeborenPieterige en Grietje, dochters van A. Alaats en G. Menie veld. Martinus en Dieuwertje, z. en d. v. J. Weel en N. de Boer. Anna, d. v. C. Groen en G.Mulder. Jacobns. z. v. K. Laan eu AI. Groot. Grietje, d. v. D. Huiberts en A. Jong. OverledenEen levenl. aang. kind v. J. Becrs eu M. Jongkind. G. Beere, 7 w. N. Goet, 23 j. N. de Groot, 6 m. M. Boekestein, 6 w. D. Schilder, 7 m. Politie. Gevonden voorwerpen. Adres Bureau 11 paar wollen sokken. Adres Bureau II1 nieuwe schoen. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek moet het ingezonden stuk van D. M. G. tot kat valgwid nummer blijven liggen. ADVERTENTIE V. Heden ontsliep, zacht en kalm, te Amsterdam, onze geliefde Zoon en Broeder, de Heer GOFFE JACOB VROOM, in den ouderdom van ruim 40 jaar. Helder, L. Vermeulen. Enkhuizen, E. A.Stadermann-Vroom. H. A. Stadermann. Assen, A. E. Bronsdijk-Vroom. D. Bronsdijk. Helder, D. M. Mos. 29 Mei 1891. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden ge durende de ziekte en bij. het overlijden van mijn geliefden Zoon JAC0BUS FRANCISCUS RIJKERS, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. F. RIJKERS en Familie. Helder, 1 Juni 1891.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3