Sf 2. Het verbeteren van bomvrije gebouwen in de stelling Helder, onder het beheer der Genie. (Raming f 3900.) Ingekomen 4 biljetten, van de heeren A. Bos, ad f 4560 W. de Jong f 4490 H. Wijker f 4250 en Th. Moorman f 4234. Texel. Aan de verkiezingen werd in onze gemeente door 249 personen deelgenomen, slechts 50°/o van het aantal kiezers. Het ruwe weder zal hieraan zeker veel schuld hebben gehad. Terschelling. De eerste boot met touristen kwam jl. Zondag alhier aan, nl. eene der Zuiderzeestoombooten, varende tusschen Harlingen en Amsterdam, de „Minister Fock." Het woei een stevige bries en daardoor waren zeker enkelen afgeschrikt om het tochtje te ondernemen, dat evenwel nogal schijnt te zijn bevallen. Wensche- lijk zou het zijn, dat meermalen in den zomer gelegenheid bestond voor een dagje naar Ter schelling over te komen, ook uit andere provinciën, want dit eiland is buitengewoon geschikt om er de zeelucht te genieten en er eenige dagen in rust door te brengen. Daarenboven biedt het schoone gezichten aan, welke men niet licht vergeet en zeker elders te vergeefs zal zoeken. Vooral jougelui vertoeven er gaarne eenige weken. Kolhorn. De nieuwe rijweg van hier naar Barsingerhora wordt zeer weinig bereden, maar kan voor de voetgangers een groote verbetering heeten. Vroeger liep men door het land, thans heeft men een door eene sloot van het land gescheiden weg. Rijtuighouders alhier zijn nog altijd genoodzaakt een grooten omweg te maken, daar de weg tot aan en niet door het dorp loopt. Marine en Leger. Hr. Ms. schroefstoomschip 1ste kl. „Johan Willem Friso," jl. Maandagmorgen van Cura^ao ter reede geankerd, is gisteren, na vooraf te zijn geïnspecteerd door den schout-bij-nacht C. H. Bogaert, directeur en commandant der Marine alhier, in de haven gekomen. Hr. Ms. instructiekorvet „Nautilus," commandant de kapt.-luit. ter zee H. G. Hildebrandt, is gisteren van de reede in de haven gekomen. Gisteren is te Hellevoetsluis in dienst gesteld Hr. Ms. ramschip „Buffel", onder bevel van den kapt. luit. ter zee F. J. Beekman. Daarop werden geplaatst de luit. ter zee 1ste kl. G. J. Sluyterraan als 1ste off. de luit. ter zee 2de kl. J. L. Hane- winkel, C. C. Zegers Rijser en C. Kastelijn, de off. van gez. 2de kl. J. van der Kolk, de off. van adm. 2de kl. W. F. Van Grasstek en de adelbor sten 1ste kl. F. A. baron van Dedem, L. J. Moojen, C. J. Canters en J. M. Ramondt. Het machine-kamerpersoneel bestaat uit den mach. 1ste kl. v.c. H. J. Van Ewijk, de machi nisten 2de kl. B. Eenhoorn, J. Z. Risch en H. C. Blanc en dieD der 3de kl. W. M. Broek. De luit. ter zee 1ste kl. G. P. Posthuma, thans dienende bij het eskader in O.-Indië, keert wegens ziekte naar Nederland terug. Bij Kon. besluit zijn de heeren F. Bennik en W. Schilperoort, artsen, met 16 dezer benoemd tot off. van gez. 2de kl. bij de zeemacht. Bij Kon. besluit worden, voor het tijdperk van 27 dezer tot en met 5 dezer, vereenigd tot een afzonderlijk eskaderHr. Ms. schroefstoomschepen lste kl. „Koningin Emma der Nederlanden" en „Johan Willem Friso," Hr. Ms. ramschepen „Buffel" en „Guinea," Hr. Ms. rammonitor lste „Draak" en Hr. Ms. pantserdekkorvet „Sumatra," en wordt bevel over dit eskader opgedragen aan den schout bij-nacht C. H. Bogaert. Bij Kon. besluit is bepaald dat de commissie tot het afnemen van het eind-examen aan de adspirant- administrateurs dit jaar zal bestaan uitden hoofd inspecteur van administratie G. H. C. Van Nuys als voorzitter; den insp. van admin. W. H. F. Vogel, en de officieren van administratie lste kl., C. H. S. Pastor, J. A. Sonnenberg en H. J. Van der Meer als leden, en dat als plaatsvervangende leden in gemelde commissie kunnen worden aan gewezen, de officieren van admin, lste en 2de kl. J. W. Groeneyck en M. C. De Jong. Blijkens een bij het Depart. van Marine ontvangen bericht is Hr, Ms. pantserdekkorvet „Sumatra," onder bevel van den kapt. ter zee P. G. Bruch, in den morgen van 10 dezer te Plymout aangekomen. Aan boord was alles wel. Benoemingen, enz. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 dezer de directeur van het telegraaf kantoor te Purmerend, C. Zijlstra, op zijn verzoek, als zoodanig eervol ont heven en benoemd tot commies der telegraphie van de lste kl. Bij Kon. besluit van 1 Juni 1891 No. 15 zyu, op grond van verkregen rechten, ingevolge de wet van 9 Mei 1890 (Staatsblad No. 79) betreffende de pensioenen der weduwen en weezen van burger lijke ambtenaren, de volgende pensioenen verleend aan M. G. Bolhuis, wed. W. N. C. Swaving, bew. van de hypoth., het kad. en de scheepsbew., f400 P. Brinkman, wed. H. Bezemer, kommies 8de kl. bij 's Rijks bel., f 114A. C. De la Hayze, wed. A. Dekker, idem lste kl., f 154C. Boon, wed. W. F. Van Nouhuis, ontv. der dir. bel., f 600 M. Th. Wierts, wed. K. A. Zanoli, kommies 2d kl. bij 's Rijks bel., f 224E. C. Goudriaan, wed. W. J. Wolterbeek, lid van den raad van toezicht op de spoorwegdiensten, f 400W. H. M. J. Ovink, wed. P. Vorster, direct, van een post- en telegraaflc., f 250P. Jongenbloet, zich noemende en schryvende Jonckbloet, wed. P. J. Alberse, direct, van een postkantoor, f184; C. leCoq, wed P. Verdouw, rijksveldw. 3de kl., f 109 H. M. Goijaars, wed. E. P. L. Steup, klerk bij de dir. der Marine te Hellevoetsluis, f 117; M. de Bruin, wed. M. Brons, kommies 2de kl. bij 's Rijks bel f 142L. M. C. Strick van Linschoten, wed. dr! H. C. Millies, hoogleeraar aan de 's Rijks-Univer siteit te Utrecht, f 400A. Boekesteyn, wed. P. Beylevelt, direct, van de gev. te Montfoort, f234; J. E. M. Van Rees, wed. mr. C. Dronsberg. vice- pres. van de arrond.-rechtb- te Amsterdam; f400, K. A. Lammere, wed. H. Van Benteum of Van Bentem, kommies 3de kl. bij 'sRijks bel., t 74; M. van Bochoven, zich noem. en schrijv. Van Bochove, wed. Taaie, verilicateur lste cat. bij idem, f 300 E. JA. Coster, wed J. H A. Vnu Schmidt auf Altenstadt, griffier bij liet kantonger. te Veghel, f 350; A. Dijkstra, wed. O. of O.I.. Steenstre, kantoorkn. aan een postkant., f 92H. Klok, wed. A. Van Drongelen, kommies 2de kl. bij 'sRijks bel. en brieven?., f 131 G. Terwoerd, zich schrijv. Terwoert, wed J. W. Reine of Revue, klerk bij den inspect. v. h. loodsw., f 134; T C. van der Lceden, wed. J. Dommisse, sloeproeier bij 'sRijks bel., f'90; W. H. Bekooy, wed. J. Baak, kommies lste kl. bij id., f 15*4P. A. Meurs, wed. W. M. Goldbach, ontv. van id., f364; W. van Brandenburg, wed. J. A. A. Foppe, kom mies 2de kl. bij id., f 142 S. C. Draijer, wed. H. C. A. Van Gogh, idem lste klasse, f155 B. Gudema, wed. I. A. De Leeuw, hoofd- komniies categorie bij 's Rijks belastingen, f 142 W. Holthuis, wed. J. Jans of J. Staal, kommies lste kl. bij 's Rijks bel., f 106; N. Kennedv, wed. H. von Meijenfeldt, id. 2de kl., f 137 J. C. de Beer, wed. C. Mertens, id. 4de kl., f 60 M. J. I of M. A. Keilen berger, wed. F. L. Lein, id. 2de kl., f 87 M. M. van Heusden, wed. J. H. Im- j sande, tuinman bij de gev. te Montfoort, f 67 H. Ch. W. IJssel de Schepper, wed. mr. A. J. Duymaer van Twist, vice-pres. der arrond.-rechtb. te Haarlem, f 400A. F. van Tichelt, wed. J. R. F. Straatman, kommies lste kl. bij 's Rijks bel., f 105 M. Dunselman, wed. T. van der Schoot, id. f 154; J. Kremer, wed. P. B. van Reen, id. idem 3de kl., f 96 L. J. A Clermont, wcd.mr. A. J. Sassen, rechter in een arrond.-rechtb., f 400; A. Steenhnizen, wed. D. Lauriaan, conduct. der posterijen 3de kl., f 100; G. Ansingh, wed. J. Van der Veen, griffier bij het kantonger. te Heeren veen, f 109 M. P. Wedemeijer, wed. J. Hebbes, kommies 2de kl. bij 's Rijks bel., f 88 W. E. De Ranitz, wed. mr. E. J. Thomassen aThuessink van der Hoop, offic. van justitie, f 383 D. J. Van Zeyst Stuart, wed. D. B. Van Arnhem, komm. 2de kl. bij 's Rijk9 bel., f 142G. Van Zijl, wed. J. Leep, idem bij 's Rijks entrepot te Amster dam, f 120 J. Van Zutphen, wed. J. Van der Mevden, idem 3de kl. bij 's Rijks bel., f 144 M. A. Ras, wed. J. A. Neomagus, verificateur 3de cat. bij idem, f 230 C. M. Spaan, wed. J. J. Raucamp, kommies 2de kl. bij idem, f 90 E. Bouw, wed. C. F. Arnold, gieter en vormer bij de artillerie stapel- en constructie-mag. te Delft, f 184O. Van Kleef, wed. J. C. Bcerthuizen, brieveng., f 50 M. A. of A. M. Hol, wed. S. De Deugd, brieven- en telegrambesteller, f 92 W. of W. A. Nab, wed. M. H. Everts, brieveng., f55; J. A. Van Oost of Van Oort, wed. W. C. Tasking, brieveng., f 100; M. P. J. De Ligt, wed. mr. H. Le Nobel, griffier bij eene arrond.-rechtb., f 217 A. J. of A. Tjaardstra, wed. J. De Boer, brievenbest., f 67 M. J. Van Glezen, wed. J. Goldenberg, kommies 2de kl. bij 's Hijks bel., f 118; A. Streef, wed. W. A. R. De Jong. id. f 90 C. Schoondermark, wed. P. Visser, ontv. der dir. bel, en ace., f 287 C. Burck, wed. J. Van der Plas, boekh. aan het kleedingmag. te Woerden, f 167 C. Monjé, wed. G. Simmons, Rijkshavenm., f 175 T. Potappel, wed. J. Bouman, kommies 3de kl. bij 's Rijks bel., f 144 M. E. Jaeckers, wed. J. M. Lonissen, id. 2de kl., f 157 H. Cii. Boesewinkel, wed. J. Tupker, brieveng., f,50 O. E. M. Matthes, wed. G. Matthes, raadsh. in het prov. gerechtsh. van Zuidh., f 400F. P. H. Blankert, wed. mr. F. J. Hennequin, kantonrechter, f 367 W. Zutphen, wed. C. Moojen, brieven- en telegrarabest., f 75 R. H. G. Nijenhuis, wed. S. Douwes of S. Rinzes Kuiper, brieveng., f. 65 J. M. W. Van der Loeff, wed. mr. F. N. Van Dam, kantonr., f 134M. C. F. H. Defresme, wed. H. H. Diederichs, griffier bij een kantonger., f 67 J. Tiddens, wed. J. H. P. Jonxis, prosector bij de ontleedk. bij de hoogescliool te Groningen, f 150 G. C. Arnoldi, wed. H. J. Donson of D'Auzon, ontv. der dir. bel., f 234 A. M. C. Gillissen, wed. J. B. Bol, kommies 2de kl. bij 's Rijks bel., f80; D. Van Boxel, wed. B. Bomer, id. lste kl. f106; J. M. Malinosky, wed. A. Blom, idem 2de kl., f 130; A. L. Hora Siccama, wed. E. G. Dehartitzsch of De Hartitzsch, ontv. der dir. bel., f 400 C. Abel man, wed. P. J. A. L. llaars, kommies lste kl. bij 's Rijks bel., f 144N. Noordijk, wed. P. Hoorn weg, id. 4de kl., f 120 B. Driessen, wed. F. J. Gijset, idem 2de kl., f 74; J. D. Zuthof, wed. J. Leenders, idem lste kl., f 147 J. Cnopius, wed. J. S. Laatsman, controleur var. den waarborg en de bel. der gouden en zilveren werken, f 267 E. J. Kettings, zich noem. en schrijv. Ketting, wed. J. Kooiman, kommies-virificateur 2de cat. bij 's Rijks bel., f 148 J. Worfs, wed. G. Jockin. kommies-sloeproeier bij idem, f 26 J. E. Blom, wed. jhr. mr. W. C. De Jonge, griffier bij het provinciaal gerechtshof in Zeeland, f 380 M. de Krijger, wed. J. C. Mulder, meesterkn. in het huis v. milit. det. te Leiden, f 114C. E. Kraijenhoff van de Leur, wed. mr. A. Van Hettinga Tromp, inspectur der registratie en domeinen, f 400 F. De Brij, zich noem. en schrijv. De Bry, wed. J. Van der Zwaan, komm. 3de kl. bij 'a Rijks bel., f 142P. C. Spoor, wed. W. F. G. L. Van Tengnegell de Raad, outv. der dir. bel., f 248G. Merlin, wed. A. J. H. Sijben, komm. 2de kl. bij 's Rijks bel., f 112G. H. Vrijdag, wed. P. Engel, idem 2de kl., f 157 J. M. H. De Jong, wed. J. H. Versteeg, rijksveldw. 2de kl., f 106 P. Lijs, wed. J. Broek, komm. lste kl. bij's Rijks bel., f 124J. C. Cusgens, wed. M. Erkens, idem lste kl. f 98 E. M. Gigel, wed G. Boe- 8chooten, brieveng., f 100A. M. Steegs, wed. W. F. Mulkens, conducteur der brievenm., f 100 A. M. H. Baur, wed. W, Guinëe, komm. Lste kl., bij 's Rijks bel., f 106 C. J. G. Le Poole, wed. dr. P. De Jong, hoogl., f 550 M. C. Fourestier Lanous, wed. J. Van Waveren, rijksveldw. 2de kl., f 104; H. Middelkoop, wed. M. Steevens, bew. lste kl. in het huis van arrest en bewariug te Maastricht, f 105 H. E. Schoonman, wed. J. J. Bellingwout, leeraar aan de Rijkshoogere burger school te Middelburg, f 334M. Vos, zich noem. en schrijv. M. K. V09, wed. J. Van IJsseldijk, sloep roeier bij 'sRijks bel., f 75; J. Wijmerslager, wed. W. Teeuwen, komm. 2de kl. bij idem, f 135 A. of A. R. Dobbingo, wed. E. of E. B. Bloos, lichtw., f 75 A. C. A. Croes, wed. F. De Groot, deurw. der dir. bel., f 167 W. Luikenaar, zich schrijv. Luikenaer, wed. J. G. Steuppers, rijksveldw. 2de kl. f 92; H. E. W. Dissel, wed. P. Carba6Ïus, ontv. der reg. en dom., f 288; P. M. J. De Bosson, wed. YV. A. Everts, komm. 2de kl. bij 'sRijks bel., f95; C. 11. Tilburg, wed. G. D. Giesenhuyzeu, idem, 142 G. Vcrmaazen, wed. H. Moerman, sloeproeier bij idem, f 142A. Toet, wed. H. Tnssenaarr, brievenbesteller, f 109 G. Haijes, zich noem. G. T. T. Haijes, wed. P. Modderman, bew. lste kl. in het huis van opsl. en tucht, te Leeuwarden, f 105 C. E. Verhaar, wed. S. Petrus, brievenbest., f 75C. Van Ris- wijck, wed. L. Van der Linden, kommies 3de kl. bij 's Rijks bel,: f 96A. Wagteveld, wed. A. Wagelaar, rijksveldw. 3de kl., f71; T. Oosting, wed. H. J. P. Kubbinga, lste klerk ter prov. griffie van Groningen, f 200 T. Van Loenen, wed. J. Eschbach, brievenbest., f 100 C. E. Simons, wed. mr. Chr. Diemont, rechter in eene arr.-rechtbank, f 720B. E. S. Van Evk, wed. P. H. E. L. Jonxis, ontv. der dir. bel. en accijnzen, f 400 M. A, E. H. Coenders, wed. G. E. Brounissen Troost, inspect. der reg. en dom., f 550 Onderwijs en Examens. Tot waarnemend onderwijzer te Oosthuizen, is benoemd de heer D. van den Oever, te Warder. Door raej. de Groot, onderwijzeres aan de o.l. school te Spanbroek, is aan den Gemeenteraad eervol ontslag aangevraagd. Kerknieuws. PREDIKBEURTEN. Herv. gemeente te Texel. Zondag 14 Juni, Burg voorm. 9.30, en Oudeschild nam. 1.80, ds. Gemser, van Broek op Langedijk. Doopsgezinde gemeente. Zondag 14 Juni, Waal, voorm. 10 u. ds. Kuperus. Ned. Herv. kerk te Noord Zijpe. Zondag 14 Juni, Oudesluis, voorm. 9.30, ds. Mühring. Ned. Herv. kerk te Zuid Zijpe. Zondag 14 Juni, nam. 1.30, Sint Maartensbrug, ds. Miihring. Doopsgezinde gemeente. Zondag 14 Juni, voorm. 9.30, Zuid Zijpe, ds. v. Calcar. Ned. Herv. kerk te Sint Maarten. Zondag 13 Juni, geen dienst. Ned. Herv. kerk te Eenigenburg. Zondag 14 Juni, nam. 1.30, ds. Calkoen, van Nieuwe Niedorp. Ned. Herv. kerk te Wieringerwaard. Zondag 14 Juni, voorm. 9.30, ds. Pareau. Ned. Herv. kerk te Kolhorn. Zondag 14 Juni, voorm. 9.30, ds. te Gempt. Ned. Herv. kerk te Hippolitushoef. Zondag 14 Juni, nam. 1.30, ds. van Dijk. De Kerkeraad der Herv. gem. alhier, heeft op 8 Juni 11. ter vervulling der vacature Bommezijn, tot predikant der gem. beroepen, den heer J. W. van Hoogstraten, pred. te Edam, en in dezelfde ver gadering tot Godsdienstonderwijzer alhier benoemd den heer P. Keuning, van Veendam, Rechtszaken. Arrondissements-rechtbank te Alkmaar. Zitting van 9 Juni. J. B. Dz. en R. D. Czte Egraond aan Zee, de lste, beleediging enz., 1 maand gev., de 2de, mishandeling, 3 dagen ?ev. T. S. H. en A. K., te Helder, beleediging, de lste, onbepaald uitgesteld, de 2de f 5 boete, subs. 3 dagen hecht. S. F., te Oudkarspel, R. J., te Grootebroek, vernieling, de lste 6 weken gev., de 2de f 15 boete, subs. 4 dagen hecht. J. d. O., tc Zijpe, mishandeling, f 20 boete, subs. 5 dagen hecht. M H., te Helder, bedelarij, 5 dagen hecht, en 1 jaar opzending naar een bedelaarsgesticht. J. S., te Helder, mishandeling, 6 weken gev. Tevens werden 12 bedelaars tot verschillende straffen veroordeeld. Buitenland. ARBEIDERSBEWEGINGEN. Engeland. De werkstaking der Londensche omnibusbeambten isndgin vollen gang. Wanneer men bedenkt, dat in Londen dagelijks een 2000-tal omnibussen rijden, dan is het licht te begrijpen, dat de straten thans een vreemden indruk maken. De middernachtmeeting in den 'Victoria Hall werd door ongeveer 5000 personen bijgewoond, die de vergadering openden met het zingen van „Britons never will be slaves." Over het geheel was er zulk een rumoer, dat de leider, Sutherst, slechts een korte rede hield, die eindigde met een driewerf hoevah voor den twaalfuur-werkdag. Des Zondags vielen verschillende ongeregeldheden voor. De werkstakers wisten menig koetsier, die den bok trouw was gebleven, te overreden, waarna dan het voertuig in triomf naar de stallen werd teruggebracht. Van de zijde der „General Omni- bus-Company," die 1000 omnibussen bezit, is nog geenerlei toenadering vernomen, doch de directie der Road-Car Companie heeft haren beambten toegezegd, dat zij hun Maandag voorstellen van een nieuwe regeling zou doen, die in hun toestand veel verbetering zou b.engen. Oostenrijk. Uit Weenen wordt aan „de Standard" medegedeeld, dat in een meeting der werkstakende drukkers en letterzetters aldaar aangekondigd is, dat voorbereidende maatrege len genomen worden om tegen het aanstaande najaar [een internationale staking op het getouw te zetten ten gunste van den achtuurswerkdag. Frankrijk. - De minister Constans heeft bij de Kamer een ontwerp ingediend betreffende een pensioenkas voor werklieden. Daaitoe zal van het loon iets worden afgehouden, terwijl de patroons en de Staat zullen bijdragen de patroons evenveel als de werklieden, de Staat 2/3 van hetgeen de werklieden en de patroons samen storten. Na 30 jaren te hebben gestort, zal de werkman dan minstens 300 en hoogstens 600 frs. pensioen krijgen. De werkman zal van 5 tot 10 centimes dage lijks storten. In beginsel zal worden aangenomen, dat hij dat wilzoo neen, dan moet hij voor den maire van zijn gemeente een verklaring afleggen. liet storten zal eerst beginnen op 25 jari gen leeftijd zoo zijn jaarlijksch salaris meer dan 3000 frs. bedraagt, mag de werkman niet meedoen. De werkman, die door wettige redenen (ziekte, stTïsta^^^^^^t werk), ged w heeft gestort, behoudt zijn recht op pensioneering, wanneer hij met storten weer begint. Stort hij niet verder, dan kan hem van het bedrag van het reeds gestorte een onderstands-pensioen worden verleend. Wanneer men aanneemt, dat 5 millioen werk lieden tot de kas zullen toetreden, zal de Staat na 30 jaren meer dan 100 milioen frs. per jaar hebben uit te keeren. De Regeering rekent op giften en legaten ten gunste van de pensioenkas. Millevoye schrijft, dat de mededeelingen hem door Prins Napoleon over het viervoudig verbond gedaan, menigmaal en in duidelijke woorden werden herhaald. Een Fransch zendeling, Robert, is te S ;oul (Corea) mishandeld en bijna vermoord. De schuldigen zijn gearresteerd en de gouverneur heeft aan den Franschen commissaris veront schuldigingen aangeboden. 1 Hevige onweders, gepaard met regenvloe den, hebben in Frankrijk gewoed en veel schade veroorzaakt. Te Limoges is de oogst door den hagel vernielder vielen hagelsteenen van 150 gram. Engeland. In het Lagerhuis verklaarde sir James Fergusson, dat tusschen deVereenigde Staten van Noord-Amerika en Brazilië een schikking is tot stand gebracht, waarbij het stelsel van differentieele rechten op de Noord- Amerikaansche producten wordt toegepast. De schikking heeft eenige overeenkomst met die tusschen de Vereenigde Staten en Spanje, doch de voorwaarden van deze laatste zijn nog niet openbaar gemaakt. Zweden. Nadat de Kroonprins gedurende de laatste twee dagen door eene lichte ongesteld heid was aangetast, kreeg hij jl. Maandag zware hoofdpijn en pijn in de gewrichten, zoodat hij het bed moest houden. De geneesheeren verklaren dat zijne z:ekte de influenza is. De temperatuur van den lijder was Maandag 39L De toestand van den Kroonprins is iets beter i de temperatuur is lager en de hoofdpijnen zijn wat bedaard. Den nacht was nog onrustig. 1 Turkije. Het voorval te Jeruzalem betref- fende het vechten der Katholieke en Grieksche Christenen dreigt een ernstige wending te nemen, i daar het antwoord op de vertoogen van den Franschen ambassadeur Montebello, die een j audiëntie had bij den sultan, uitblijft. De Sul tan telegrafeerde den Gouverneur van Jeruzalem j voldoening te geven. i Transvaal. Uit Kaapstad wordt medege deeld, dat een groot aantal boeren van den „Vrij staat," die, naar men zegt, tot een „trek" van 6000 boeren behooren, in de nabijheid van Pre toria gelegerd zijn, met meer dan honderd wagens, beladen met allerlei huishoudelijke artikelen. Een deputatie dier „trekkers" moet generaal Joubert een bezoek hebben gebracht, ten einde hem ver gunning te vragen geweren en ammunitie te koopen, en de generaal dit ten eenenmale gewei gerd hebben. Noord-Amerika. De minister van Land bouw, de heer Rusk, heeft een uitvoerig reglement uitgevaardigd voor schepen, welke vee vervoeren. Dergelijke vaartuigen moeten zich bij den minister voorzien van een certificaat, die geldig is voor een jaar en waarop o. a. is aangegeven, hoeveel stuks vee met het schip mag worden vervoerd. Voorts wordt in het reglement ook bepaald, hoeveel ruimte op het dek ter beschik king van het vee moet worden gesteld en welke andere inrichtingen voor de gezondheid en de veiligheid van het vee moeten worden aange bracht. Chili. De Regeering heefteen staat openbaar gemaakt, volgens welken de uitgaven sedert het begin van den burgeroorlog 30,000,000 dollars bedragen. Hierin is echter niet verschuldigde subsidie aan de Zuid-Amerikaansche Stoomvaait- maatschappij van 200,000 dollars begrepen, welke subsidie sinds maanden niet betaald is. Van regeeringswege is het wrak van de „Blanco Esealada" door een duiker onderzocht. Een aantal belangrijke geschriften moet der regeeringspartij daarbij in handen zijn gevallen. De duiker ver klaarde dat het gat, bij het indertijd geleverde gevecht in den bodem geslagen, slechts een meter lang is, en het schip gemakkelijk vlot gemaakt kan worden. Zuid-Afrika. De Oceana-Company seinde aan haar agent te Johannesburg, dat er te Londen geruchten liepen, volgens welke een strijd tusschen de Transvalere en de Chartered-Company onver mijdelijk was en ontving daarop het volgende antwoordhet gerucht is niet waar, de toestand is onveranderd, maar men verwacht algemeen, dat de vrede bewaard zal blijven; de trek ver mindert en men vertrouwt, dat een botsing zal worden voorkomen. Eng.Indië. Ernstige ongeregeldheden heb ben te Wusueh plaats gehad. De inlandsche bevolking vermoordde een tolbeambte en een zendeling en verbrandde vele huizen. De vrouwen en kinderen der Europeanen zijn in veiligheid. Aan de „Standard" wordt uitShangaï gemeld, dat de gezanten van de Vereenigde Staten en Frankrijk bij de Chineesche Regeering hebben aangedrongen op het verleenen van afdoende bescherming aan de Amerikaansche enFransche burgers aldaar. Indien de Chineesche regeering dit weigert, zouden beide landen wellicht tot een daad van vijandschap kunnen overgaan. Vol gens de „Standard" zou het Fransche eskader misschien Nanking bombardeeren, indien aan hen, die bij de jongste ongeregeldheden schade hebben geleden, geen voldoende schadeloosstelling wordt toegestaan. Haïti. Een telegram uit Port au Prince van 31 Mei meldt, dat Generaal Hippolyte be vel had gegeven om alle personen, die zich op straat bevonden, in arrest te nemen en dood te schieten. De soldaten en de politie schoten links en rechts. De oud-minister van Financien is als verdachte in hechtenis genomen. De ne gers schoten hem in den rug. Regaut, een koop man van Franschen oorsprong, zou op bevel van Hippolyte vermoord zijn.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2