•lliier J. van der Klooster, te Kolhorn. Krommenie. De kolt vereen iging „Noord holland" zal een groote kolf- en biljartwedstrijd houden op 7 en 8 Juli e.k. in de Sociëteit „Ons genoegen" van den heer W. van der Vliet alhier. De prijzen voor den kolfwedstrijd beloo- pen f 170. Mededinging uitsluitend voor leden van de vereeniging. Haarlem. Het provinciaal bestuur van Noord holland heeft den 11 dezer bij enkele inschrijving aanbesteed1. het voorzien der boorden van het Noordhollandsch kanaal in vier perceelen, geraamd perc. 1 op f 6500, perc. 2 op f 10600, perc. 3 op f 12000 en perc. 4 op f 2400. Laagste inschrijver voor perc. 1 de heer J. Oldenburg te Bergen voor f 6000 voor perc. 2 de heer G. Honeijk te Pur- merend voor f 9444voor perc. 3 de heer H. Schuyt te Alkmaar voor f 11500 voor perc. 4 de heer G. D. van Doorn te Amsterdam voor f2200; 2. het herstellen van buitengewone winterschade aan de Rijks zeewerken op Wieringen, geraamd op f 5300. Laagste inschrijver de heer C. Kroon te Wieringen voor f 5496. Marine en Leger. Hr. Ms. instructiebrikken „Castor" en „Pollux", onder bevel van de lnitenants ter zee 1ste kl. J. C. van Wessem en H. G. J. Wolterbeek, keerden jl. Zaterdag van den tocht in de Zuiderzee met de jongens van het 1ste gedeelte der hoogste klasse van Hr. Ms. opleidingsschip Admiraal Van Wassenaer te Amsterdam terug. Thans gaat het 2de gedeelte dier jongensafdeeling op de brikken over, om daarmede eveneens oefenings- tochten te maken. De vnurstoker en de matroos der Marine, die de vorige maand van Hr. Ms. monitor Cerberus te Hoorn deserteerden en in burgerkleeding in de Kalverstraat te Amsterdam Zondag 24 Mei werden gevat terwijl zij socialistische liederen zongen, zijn door den Zee krijgsraad wegens desertie veroordeeld de eerste tot 1 jaar en de andere tot 9 maanden gevangenisstraf, beiden met ontzegging gedurende 5 jaar van het recht om bij de gewapende macht te dienen. De mach.-leerling 1ste kl. A. Herweijer is bevor derd tot mach. 3de kl. Hr. Ms. instructie-korvet „Nautilus," comm. de kapt.-luit. ter zee H. G. Hildebrandt, verlaat deze week deze haven, tot voortzetting der oefeningstochten buitengaats. Aan boord van dat schip zijn geplaatst de adelborsten 1ste kl. M. Wijt, W. H. M. De Fremery, W. Moens, J. Van der Valk, B. W. Hartman, jhr. J. C. F. Von Mühlen, H. W. A. Brans en T. J. Creyghton. Ook Hr. Ms. rammonitor „Draak," commandant de kapt.-luit. ter zee L. Backer Overbeek, zal tegen woordig zijn bij de aankomst van HH. MM. den Keizer en de Keizerin van Duitschland te IJmuiden. De mach. 2de kl. A. Van den Berg, van den torpedodienst te Hellevoetsluis, is met ingang van 1 Juli a. s. geplaatst op Hr. Ms. schroefstoomschip lste kl. „Van Galen." De schout-bij-nacht dr. F. J. Van Leent, inspec teur van den geneeskundigen dienst der zeemacht, bevond zich jl. Vrijdag alhier, ter inspectie van het Marine-Hospitaal. Bij kon. besl. is, met ingang van 1 Juli a. s., aan den portier bij 's Bijkswerf te Amsterdam B. Spuy, wegens lichaamsgebreken, die hem voor de waarneming van zijn ambt ongeschikt maken, eer vol ontslag uit 's Bijks dienst verleend, behoudens toekenning van het pensioen, waarop hij volgens de wettelijke bepalingen aanspraak heeft. De officier van administratie 2de kl. J. Van Gorsel, wordt met den 8sten Juli a. s. geplaatst in de rol van Hr. Ms. wachtschip te Amsterdam en gedetacheerd bij de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden, ter vervanging van den officier van administratie 2de kl. C. J. Blok, die met gelijken datum wordt op non activiteit gesteld en den 16den Juli daaraanvolgende geplaatst aan boord Hr. Ms. stoomschip „Van Galen." De daar aan boord dienende officier van adm. lste kl. F. H. M. Bant wordt met den laatstgenoemden datum op non-act. gesteld. De luit. ter zee 2de kl. W. Gaade, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, is op non-act. gesteld. De minister van oorlog brengt ter kennis van belanghebbenden, dat tegen 21 Juli a. s. weder pupillen op de pupillenschool te Nieuwersluis zullen worden geplaatst. Nadere bijz. bevat de „Staatscourant". Brandts, uit Öost-Indië teruggekeerd, is op non- act. gesteld. Hr. Ms. stoouikanouneerboot „Ever", comm. luit. ter zee lste kl. Cohen Stuart, oefeningstoclitcn doende op de Zuiderzee met adelborsten* van het oudste studiejaar, is jl. Zondag van Kampen naar H(]prn gestoomd. De matroos 3de kl. v. d. B., van den rammo nitor lste kl. „Draak", die drie weken geleden deserteerde, werd dezer dagen te Amsterdam in eon burgerpakje aangehouden en gisteren geboeid en onder gewapend geleide te Hellevoetsluis aange bracht, om voor den zeekrijgsraad aldaar terecht te staan. Jl. Vrijdag verzamelde zich het personeel offi- 1 eieren en burger-ambtenaren van de Kon. Milt. Academie te Breda in de receptiezaal dier inrichting om eene ovatie te brengen aan den dir.-officier van gezondheid 2de kl. J. J. Hoogeboom, nu het I onderzoek betrekkelijk de wijze waarop genoemde heer zijn plicht aan de academie vervult, voor hem schitterend is uitgevallen. Als bewijs van sympathie bood men hem een geschenk aan, bestaande uit een constante batterij van 30 elementen (model Stöhrer)twee troesen met tandetangen, van Ash een troes met asseptische instrumenten een kistje met instrumeuten van trachiotomieeen kist met asseptische saijdende instrumenten een dubbele steihoscoop volgens prof. Pel. In gevoelvolle taal bedankte de heer Hoogeboom voor de verrassing, die hem bereid was, en die, naast blijken van sympathie van andere zijde, bijzonder geschikt was om hem het ondervonden leedgevoel te doen vergeten. Te Breda is overleden de kolonel R. Van Baaiten, dirig. off. van gez. der lste klasse, oud chef van den militaire geneeskundigen dienst der land macht. De overledene, die bij zijn ambtgenooteu en in het leger hoog stond aangeschreven, bereikte den leeftijd van 75 jaren. Uitslag eind-examens aan de lste afd. der Krijgs school te Breda. Geslaagd Artillerie hier te lande de 2de luitsW. E. van Dam van Isselt, J. H. Bloem, Jhr. C. A. M. Wit- tert, E. A. D. E. Carp, J. L. Bels, P. van Asselt, J. v. Boven, W. v. d. Koogh, H. J. Doorman, G. de Josselin de Jong, F. W. Gautzsch, J. C. A. Jan sen, P. Visser, G, A. O. Immink, W. de Reus, W. L. v. Warmeloo, H. J. L. C. Bax. Art. in O.-Indië: H. v. Witsenburg, J. de Boer, A. Becking, J. F. C. Deibert. Genie hier te landeC. A. Boonacker, G. H. J. Vaal. Genie in O.-I J. B. in 't Veld, C. J. de Bruyn, M. Engers, C. L. Schleijer. Eind-examens cadetten 4de studiejaar aan de K. M. Academie te Breda. Infanterie h. t. 1.J. A. Leers, M. M. Eyssel, T. Boekholt, J. C. Wagner, J. F. N. Bax, C. A. J. Struiken, F. J. G. W. Leers, H. Boet, H. S. F. Lutz, F. J. Backer, J. W. D. Duburg, H. J. d. Beer Poortugael, G. N. Hilwig, A. W. F. G. Bolken, J. H. Makkink, W. Scherpenhuyzen, P. A. W. v. Eete, T. F. E. Collard, J. W. Gefken, J. H. Brackmau v. d. Water. Cavalerie h. t. 1.: H. W. K. Vertholen deSalve de Bruneton, jhr. T. H. Roëll, G. J. C. v. Zijll, de Jong, G. J. Kievit, jhr. A. A. Calkoen,-A. W. E. Gelderman, C. J. J. Sixraa bar. v. Heemstra. Artillerie, h. t. 1.B. D. Bleckmann, C. A. Prins, W. du Vijn, A. K. L. Verschoor, R. F. Kutsch Lojenga, N. D. Kuiper, P. D. v. Essen, H. L. J. Baddings, jhr. J. T. v. d. Wijck, M. Faassen, W. H. baron v. Heerdt, O. Witsen Elias, J. A. Kaub, J. Hirschig, A. C. A. Perk. Genie h. t. 1.P. J. P. v. d. Steur, W. Hane- graaff. Infanterie in O.-IR. v. Seldam, K. F. E. Garth v. Wijck, A. Geertsema Beckeringh, J. H. Daam, J. J. Munniks de Jongh, A. Ruijsch v. Dugteren, L. Weber, P. H. Soetens, A. Kruisheer, G. v. Gin- kel, A. Rijkens, J. P. Hendriks, V. Schut, C. Korf- macher, M. v. d. Vliet, J. W. Scholten, D. v. Geuns, J. H. G. Wichers, P. J. de Gruijter, A. M. P. Krijger, J. Rippe, P. Hajenius, H. Valkenburg, F. C. H. Hirschman. Artillerie in O.-I. P. M. Vis, J. E. Timmer, H. C. G. Meijners, J. H. C. Castens, jhr. Wichers. Genie in O.-I.L. v. 't Sant. De cavalerie van het Parijsche garnizoen is in den nacht van Donderdag op Vrijdag plotseling stad, wilde eens zien, hoe snel de manschappen onder de wapenen konden komen. Tien minuten nadat het bevel van den generaal kwam om zich naar Satory te begeven, zaten de kurnssiers van Ver- snilles, de jagers van Sant-Gerniain en de jagers van Kambouillet reeds in het zadel. Generaal Sausssier had zich ook naar Satory begeven en ontving daar do drie legerkorpsen, die er op den bestemden tijd in goede orde aankwamen. Het is me duidelijk geworden, duivels helder ge worden Dit slot is een hol 1" „Mijnheer 1" riep Schoonbeek. De president drukte sussend de opgeheven hand neer. „Baron P" waarschuwde Koolhaas. - „Gij komt er ook niet zonder kleerscheuren af! Ik ga zien of ik den vrijheer van Horst nog vinden kan, die is tenminste menschelijk genoeg om medelijden te hebben met mijn ongeluk." De president deed een schrede voorwaarts en zei, beide handen uitstrekkende „wij deden zoo gaarne hetzelfde, lieve beste Die hoon en bedriegerij was den poelier te groot. Afwerend zwaaide hij zijn regenscherm en knerste „Laat het zoover niet komen, dat mij de gal over loopt I Die geschiedenis zal je duur te staan komen 1 Alleen voor den ouden graaf doet het mij leed Daarop keerde hij zich om en liep naar buiten. „En die is gelukkig, heel gelukkig J" riep de oude graaf, de armen uitbreidende. Hij drukte zyn Frits onstuimig aan de borst, terwijl Schoon beek een gebaar maakte, alsof hij zeggen wilde een knap man die het vat IV. Op het plein voor de herberg stonden Emma en Suzetegenover haar opende Horst het venster en riep, naar den straatweg wijzende, „daar staat die vrouw te gapen I Vraag ze op den man af, of ze nu eindelijk ons rijtuig eens voor wil laten ko men Hij trad terug en zware stappen duidden aan. dat hij in de kamer op en neer liep. „Ik ben in stilte de waardin dankbaar, dat ons zoo slecht bedient," zei Emma zacht tot haar zuster. Suze raadde de oorzaak dier dankbaarheid„je meent, dat er misschien nog wel gunstige tijding Benoemingen, enz. Bij Kon. besluit zijn met 1 dezer in het college voor de zeevisscherijen herbenoemd tot leden de heeren J. Verschoor van Nisse, J. R. Bourlage, J. J. Slis. De heer F. Visser, ambtenaar bij de dir. bel. te Texel, wordt met 1 Juli a. s. in diezelfde betrekking overgeplaats naar Umuiden. Tot ambtenaar bij de dir. bel. te Texel, is met dien datum benoemd de heer G. J. Schuur van Gramsbergen. Tot secretaris-penningmeester van den polder Kleiraeer, onder Koedijk, zijn benoemd tot secretaris de heer P. Geus Cz. en tot penningmeester de heer J. Stam Jbz. Onderwijs en Examens. Bij Kon. besluit van 29 April is, ter gemoetkoming in de kosten van het lager onderwijs, boven en behalve de gewone bijdrage, o. a. een subsidie ver leend van f 3150 aan de gemeente Egmond aan Zee, van f 2300 aan Petten en van f 3550 aan Terschelling. Kunst- en Letternieuws. „Reinaard de Vos" behoort tot die lectuur, welke door elk opvolgend geslacht weer met evenveel belangstelling en voldoening als door liet voorgaande wordt ter hand genomen en genoten. Geen wonder dan ook, dat van de meesterlijke bewerking van dit middeleeuwsch dierenepos door den in Noord- Nederland nog geenszins vergeten Gentschen dichter Prudens Van Duyse wederom een nieuwe en wel de vierde uitgave bij den uitgever De Sevn-Ver- hougstraete te Roeselare onlangs het licht heeft gezien, versierd met 21 platen, benevens portret en handschrift des dichters. De uitvoering laat weinig te wenscben over doch wie de dichter van nabij heeft gekend, zal in het portret moeielijk den man terugvinden, die door zijn open blik en geestige gelaatstrekken niet naliet op ieder een onuitwisch- baren indruk achter te laten. Ook deze druk van dit altijd weer nieuw en onbetaalbaar geestig gedicht zal ongetwijfeld grooteri bijval hier te lande vinden, en spoedig een volgende editie noodzakelijk maken. Voezen wij hier nog bij, dat voor Van Duyse eerlang in zijn vaderstad Dendermonde een standbeeld zal worden opgericht. (Vad.) Kerknieuws. Beroepen bij de Herv. gem. te Zuid-Zijpe ds. J. D. C. Koch Jr., pred. te Assendelft. van 't slot kan komen Emma knikte. „Nu eens hoop ik, dat de zaak zich auders toegedragen heeft, dan die poelier ver telde en dan weer twijfel ik. Ach, dat het mij duidelijk werd besloot zij met een zucht. „In dit oogenblik maak jij mij ook iets duidelijk," antwoordde Suze en zag haar diep in de oogen. „Ik vraagde Emma verward. Suze legde den arm om haar middel„Als ik baron Schoonbeek lief heb, bemin jij graaf Frits Emma schrikte hevig„StilDe vrijheer had zich juist weer uit het venster gebogen. „Ja, wat is dat P" liet hij op heel onvaderlijken toon hooren. „Loop je me daar te babbelen in plaats van te doen, wat ik gezegd heb Tot ge luk der meisjes kwam Christien juist van den straat weg terug en werd de bliksemafleider voor de vuur stralen van boven. „Vrouwbulderde Horst haar toe. „Mijnheer?" antwoordde zij. „Waarom blijft mijn rijtuig zoo lang weg?" „Omdat er nog geen aanwezig is „Vrouw, je houding tegenover je gasten is van dien aard, dat men de reizigers niet genoeg tegen uwe herberg waarschuwen kan." „Dan zoudt ge de eerste zijn, die het deed „Horst balde de vuisten. „Ik zal je mores leeren 1" „De hemel beware m' er voor!" riep Cristien, een kruis slaande. Emma zag en hoorde wel, dat de waardin haar gast niets schuldig bleef en dacht met zachte over reding te verkrijgen, wat met harde woorden niet bereikt kon worden. „Lieve waardin," begon ze. „O, wees niet bang, Jakob komt wel stelde de waardin haar vriendelijk gerust en fluisterend voegde zij er nog iets bij. Het hoofd van Horst verdween. Weder dreu nende stappen. Buitenland. ARBEIDERSBEWEGINGEN. Engeland. De Londenscheomnibus-strike. Nadat de directeuren een ultimatum hadden gezonden, waarin zij zich bereid verklaarden den maximum-werkdag op 12 uur te bepalen, en het dagloon voor de koetsiers met 6 stuivers en dat voor de conducteurs en stalknechts met een shilling te verhoogen, riepen de werkstakers de tusschenkomst van den Lord-Mayor in, om als scheidsrechter op te treden. Daarop had op Mansion-House een samenkomst met de omni- bus-directien en vertegenwoordigers der werk lieden plaats. Blijkens een later bericht, is de werkstaking geëindigd door wederzijdsche consessies. Frankrijk. De heeren Ferdinand en Charles de Lesseps zijn, in zake de Panama maatschappij, voor den rechter van instructie gedaagd tegen Maandag 22 dezer, en de heer Victor de Lesseps Dinsdag 23 dezer. Een orkaan, gepaard met hagel en onweer, heett groote verwoestingen aangericht in het de partement Charente. De schade wordt op 3,000,000 francs geschat. 'artjs :,emeld, dat de Commissie Fransche Kamer, aan welke het onderzoek is opgedragen van de akte der Brusselsche anti slavenhandel-conferentie, na levendige discussie heeft besloten de acte te verwerpen, tenzij de i Minister van Buitenlandsche Zaken van Koning 41 Leopold de verzekering erlange, dat de Congo- -"J regeering zal ophouden voor eigen rekening j een wijziging te verkrijgen van de tol- grenzen, gelijk deze bij de toegevoegde verklaring der akte zijn vastgesteld. De voor zitter der commissie zal dit besluit ter kennis j brengen van den minister en tevens vragen, of j het mogelijk zou zijn de wijzigingen, welke 1 de commissie verlangt, te verkrijgen. De aanne- 1 ming of verwerping van de akte hangt dan 1 geheel af van het antwoord, dat de heer Ribot 1 zal geven. De Belgische Minister van Buitenlandsche Zaken bevindt zich te Parijs, ten einde met de 1 Fransche regeering over de handelstractaten te i onderhandelen. De heer Cogordan, de directeur van het kabinet van den Minister van Buitenlandsche Zaken, zal j ermoedelijk benoemd worden tot Fransch gezant I aan het Belgische hof, in plaats van den heer Bouiée, die waarschijnlijk tot gezant te Konstanti- uopel bevorderd zal worden. Engeland. Het officieele blad bevat een Koninklijk besluit, waarbij de naam van kolonel Cumming uit de legerlijst wordt geschrapt, daar 1 de Koningin zijn diensten niet langer noodig acht. De Prins van Wales werd jl. Vrijdag op de j renbaan te Ascot begroet met het geroep „Oho, J baccarat, oho 1" De Prins loochent met verontwaardiging, dat J hij het geheim van Cummings valsch spel ver- 1 raden heëft; het schijnt door een vertrouwd kamerdienaar uitgelekt te zijn. Gisteren zou de afgevaardigde Codd in het Lagerhuis tot den Minister van Oorlog de vraag I richten, of de Minister voornemens is een onder- I zoek in te stellen naar de houding der drie 1 hoofdofficieren, die bij de speelzaak van Tranby Groft hebben losgelaten, dat sir Williara Gordon I Cumming, afschoon zij hem verdachten van valsch spel, toch in dienst bleef. Een dergelijke vraag zal ook gedaan worden door den heer I Summers. Inden ministerraad is reeds het antwoord j vastgesteld, dat de regeering op deze interpel- 1 latie zal geven. Te Londen worden nog fsleeds verschillende I geruchten over dit geval verspreid. Het laatste gerucht wil, dat de Prins van Wales voornemens I is afstand te doen van zijn aanspraken op den troon, ten behoeve van zijn oudsten zoon 1 Rusland. Een honderdtal Joden te Moskou, 1 die vroeger in de gelederen hebben gedien den nu verdreven worden, hebben eene petitie tot den Czaar gericht, waarin zij verzoeken, dat hun ten minste het verblijf in de stad niet zal wor- j den ontzegd en zij, die bereid zijn ieder oogen blik de wapenen weder op te nemen ten behoeve 1 van het vaderland, niet als misdadigers zullen worden uitgeworpen. Het is echter de vraag of dit schrijven ooit J zijne bestemming zal bereiken. Toen de Czaar 'i onlangs Moskou bezocht ter bezichtiging van de Fransche tentoonstelling, werd een bevel uitge- 1 vaardigd, dat de Joden zich niet in de hoofd- I straten mochten vertoonen. Een joodsch student I trotseerde echter dat verbod en trachtte een smeekschrift in het keizerlijk rijtuig te werpen. Dit viel evenwel op den grond, en, terwijl de 5 student door de politie gegrepen en weggevoerd j werd, liet de Czarin het rijtuig stil houden en zich het papier overhandigen. Vele handelsoperatien worden door den tegen- woordigen toestand geschaad, daar b.v. de J Keizerlijke Bank zoowel als particuliere bank- huizen de wissels van Joodsche handelaars wegens t de onzekere toekomst van dezen, weigeren te accepteeren of te disconteeren, en de Joden te Moskou tot nu toe de tusschenpersonen waren, van wie de fabrikanten zich bedienden om hunne goederen aan de markt te brengen. Zwitserland. De spoorwegbrug van Mö- J chenstein (eerste station bezuiden Bazel) isinge- stort. Een trein ontspoorde en stortte in de 1 Vierse. Zestig personen verloren het leven en I velen werden gewond. Christien bleef voor de zusters staan. „Mijnheer uw vader schijnt het hier slecht te bevallen, maar die andere familie van gisteren is zooeven reeds voor den derden maal teruggekeerd." „Van het slot?" vroeg Suze haastig. „Op het slot is de man alleen vertelde Christien. „Hij liep zijn vrouw wat te vlug, daarom ver klaarde zij terug te keeren en hem hier af te wach ten." „Dat doen wij ook, het ga zooals het wil fluisterde Suze vastbesloten haar zuster toe. Voor den derden maal stak de vrijheer het hoofd uit het venster. „Allons, allons, kinderen, laten wij de noodige toebereidselen tot de reis maken „Je roept maar, als er ingespannen is voegde Suze de waardin toe en voer zacht tegen Emma voort„Ik krijg hoofdpijn Of wil jij Emma liet in het raidden wie de zieke zou spelenzij volgde zwijgend het bevel haars vaders op. Christien echter lachte stil in haar vuistje, toen de dames weg waren „ja, je kunt nog een poosje wachten! Wij zullen eens zien ot de graat weer zal zeggen, dat ik voor alles ongeschikt ben Maar ik wou toch wel, dat zijn excellentie spoe dig kwam of iemand zond En om te zien of haar verlangen nog niet ver vuld werd, begaf zij zich naar den straatweg terug. Het plein bleef niet ledig, want uit de deur die naar de eetzaal voerde, traden Adelgonde, Betty en Posse, die zich in de schaduw der boomen neerzetten. Alles was gebeurd zooals de waardin verteld had aan de dames Horst Adelgonde kon met Koolhaas geen gelijken tred houden en had ten slotte haar vurigen echtgenoot verklaard, dat hij zijn zaken op het slot alleen maar moest afdoen. Ads de oude graaf haar en Betty zien wilde, moest hij maar naar de herberg komen dat was boven dien veel deftiger, dan dat de dames zich aan hem kwamen voorstellen. Betty gaf haar moeder vol komen gelijk, zoodat Koolhaas door meerderheid van stemmen gedwongen was toe te geven. Posse zou met genoegen de karavaan op de terugreis escorteeren, daar hij zich in gezelschap der dame en van het hupsche jonge ineisje wonderbaar wel gevoelde. Hoe innig de verhouding tusschen de drie in weinig" uren reeds geworden was, bleek uit Adelgonde's eerste woorden. „Mijn jonge vriend, het doel van uw reis, volks liederen en sagen dezer streek te verzamelen, is wel zeer schoon, maar wij zouden er de voorkeur aan geven, de kinderen van uw eigen muze te leeren kennen." Vrij opgewonden verklaarde de poëet, „ik heb van nacht de heele familie verbrand." „Wat,'' riep Adelgonde verbaasd uit, „heb je dat uit beloorigheid gedaan En heb je er geen een gespaard „Ais ik de waarheid zeggen moet," zei hij, „één, opdat het mij in later tijd tot waarschuwing dienen kan. Gisteren, niet lang na onze ontmoeting in het woud, werd het onder dit dak geboren." „Hier?" vroeg Adelgonde. „En na onze ontmoe ting in liet woudP" Zij strekte levendig de hand uit, „waar is het „Bij God, ik kan het niet geven 1" beduidde Posse. „Gij moet!" „Ach toe I" voegde Betty er teeder bij. „Gij zet mij het mes op de keelzuchtte hij. „In vredesnaam dan Ik zie de treurige gevolgen vooruitHij haalde het papier te voorschijn, gaf het aan Adelgonde en week een weinig ter zijde, als wenschte hij den treurigen gevolgen uit den weg te gaan. (Wordt vervolgd.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2