ten beste, waarop de notulen weiden voorgele',en cu goedgekeurd. De heer Biichner deelde daarna mede, dat de regeering weder f 75 had uitgekeerd voor aankoop van boeken voor de arrond.-bibliotheek. Verder werd Helder als plaats aangewezen voor de vergadering in het volgende jaar. Het zal dan juist 50 jaar geleden zijn, dat de eerste vergadering van onder wijzers en onderwijzeressen in het arrond. Heuler plaats had. Het aftredende bestuurslid, de heer Bergman, werd vervolgens bij acclamatie herkozen, waarop de heer P. Stadt het woord verkreeg ter inleidin» van het onderwerp het onderwijs in de spraakkunst op de lagere school. In eene boeiende rede betoogde de heer Stadt, dat de tegenwoordige taalboekjes over het algemeen te veel geven ten opzichte van de spraakkunst, dat de leerstof tot het hoog noodige beperkt moet worden en dat het onderwijs in de spraakkunst alleen ten doel moet hebben," de leerlingen taalkundig juist te leeren schrijven. Een kort debat volgde. Na de pauze werden weer een paar zangnum mertjes ten gehoore gebracht, waarna de heer P. Uurbanus het woord verkreeg, ter bespreking van de beweging in de onderwijzerswereld. De heer Uurbanus toonde aan, dat die beweging alleszins verklaarbaar was (te lage traetementen, enz.), dat zij echter niet in de goede richting werkt en tot overdrijving voert. Jonge onderwijzers wees hij er vooral op, dat zij het goed onderwijs geven toch als hoofdzaak zouden beschouwen, bijouderen, die met de vooruitstrevende jongeren kennis moch ten maken, drong hij er op aan, dat, wat er ook mocht gebeuren, het goede en ware toch altijd te voorschijn zou komen. Daar bet debat over dit onderwerp spoedig werd gesloten, verkreeg de heer Kuyk het woord, ter bespreking van hypnotische invloeden in de school. In eene vrij uitvoerige rede vertelde de heer Kuyk wat hypnotisme was, wees op proeven, die men kon nemen, bestreed de ongeloovigen aan spiritisme en baalde eenige voor beelden aan van den hypnotischen invloed van menscben op menschen (Napoleon I. A. Kuiper, enz.) Weer volgde een kort debat, waarop nog een paar zangstukjes gezongen werden en eindelijk de vergadering op de gebruikelijke wijze door den voorzitter werd gesloten. (Alkm. Ct.) De heer H. van Ree, onderwijzer aan de leer school te Amsterdam, is benoemd tot hoofd der school te Aartswond,' gem. Hoogwoud. Landbouw en Veeteelt. Jl. Vrijdag werd te Wieringerwaard eene ver gadering gehouden van de afdeeling der Holland- sche maatschappij van landbouw aldaar, welke werd bijgewoond door 16 leden. De rekening over 1890 wijst een batig saldo aan van f 78.03^. Voorstellen ter opname onder de punten van beschrijving voor de algemeene vergadering werden niet gedaan. Als candidaat voor het lidmaatschap van het hoofd bestuur werd gekozen de heer M. .1. Tiele te Am sterdam. Door den beer II. Waiboer Jbz. werd verslag uitgebracht van de voorjaarsvergadering der Vereeriiging tot ontwikkeling van den landbouw in Hollands Noorderkwartier. Na eenige bespreking werd besloten, voor de tentoonstelling te Alkmaar beschikbaar te stellen een verguld zilveren medaille en f 10 of f 25 voor de beste merrie, gedekt en drachtig, geb. in 1886, 1887 of 1888, den prijs niet uit te reiken, voordat bewezen is, dat de merrie drachtig is. Mocht het hoofdbestuur bezwaar maken, dit nummer nog in bet programma op te nemen, dan is de afdeeling gaarne bereid, de f25 ter vrije beschikking van het hoofdbestuur te stel len. Men meende, dat het aanleggen van jonge fokmerriën ten volle ondersteuning verdient en zooveel mogelijk aangemoedigd moet worden. Bij de omvraag sprak de beer J. Bakker de wensche- lijkheid uit, dat de afdeeling in het vervolg wat meer teekenen van leven gevedoor de zwster- ai'deelingen worden jaarlijks keuringen van stieren gehouden, iets dergelijks zou de heer Bakker ook gaarne hier zien De voorzitter, dit denkbeeld toejuichende, hoopt ter gelegener tijd hieromtrent een voorstel ter tafel te brengen. Nadat nog eene korte bespreking had plaats gehad over de vanwege de Vereeniging tot ontwikkeling van den landbouw in Hollands Noorderkwartier te nemen proeven met bouillie bordelaise en kopervitriool speksteen en de heer Schenk had medegedeeld, dat hij en de heer Gróneman een proef zullen nemen door hun jong vee phosphozure kalk toe te dienen, sluit de voorzitter, de heer Jb. Zijp Hz., de vergadering. (Alkm. Ct.) subs. 2 dagen hecht. C. W., te Opperdoes, binnentreden in een wo ning, 8 dagen gev. G. K., liuisvr. van J. A., te Hoorn, mishandeling, 14 dagen gev. K. K. en C. IC., te Zwaag, huisvredebreuk, de 1ste 3 weken en de 2de 2 weken gev. J. G., te Alkmaar, diefstal, 6 maanden gev, J. C. O., zonder vaste woonplaats, bedelarij, 3 jaar en 5 (lagen opzending naar een rijks op voedingsgesticht. Buitenland. Frankrijk. De Kamer van Afgevaardig den heeft het voorstel betreffende een recht van 5 ir. op buitenlandsch gefabriceerd brood goed gekeurd. De Commissie, belast met het onderzoek van het voorstel van goedkeuring der algemeene acte Brusselsche anti-slaverij-conferentie, heeft het voorstel met 7 stemmen tegen 1 aangenomen. De heer Ribot heeft aangekondigd, dat de Koning der Belgen toestemt in de unificatie der zonen (grensgordels) en de invoering van een eenvormig uitvoerrecht van xo pCt. Engeland. In het Lagerhuis vraagt de afgevaardigde Suracrs, of de minister van Oorlog voornemens is een onderzoek in te stellen ten opzichte van de houding der officieren, die beschuldigd zijn baccarat gespeeld te hebben, met overtreding van het dienstreglement, dat dit spel verbiedt. De minister van Oorlog Stanhope antwoordde, dat het hoofdzakelijk sir William Gordon Cum- ming was, die het reglement had overtreden, doordat hij het geval niet ter kennis had gebracht van zijn superieuren. De minister voegde er bij, dat de prins van Wales hem had gemachtigd tot de verklaring, dat hij (de prins) verkeerd had gehandeld door niet onmiddellijk van kolonel Cumming te verlangen, dat deze het geval ter kennis zou brengen van zijn chef. De minister verklaarde zeer goed te begrijpen, dat de prins bezwaar had om over te gaan tot een stap, waardoor de loopbaan van zijn vriend Cumming onherstelbaar nadeel zou lijden. De mededeelingen van den minister werden met toejuichingen ontvangen. De zaak was daarmede afgehandeld. Turkije. In een jl. Dinsdag gehouden Ministerraad is besloten een regiment met geschut van hier naar Assyrie te zenden. Noord-Amerika. President Harrison heeft een proclamatie uitgevaardigd, waarin hij ter openbare kennis brengt, dat de overeenkomst is geteekend tusschen de Vereenigde Staten en Enge land, waarbij beide staten zich verbinden de robbenvangst in de Behringzee gedurende bepaalde tijden te verbieden. Chili. Volgens de laatste berichten uit Iquique hebben de schepen der regeering te Tocopilla 25 man ontscheept, die de gouverne- ments- en douane-gebouwen, en het post- en telegraafkantoor plunderden. Ook werd eene spoorwegmaatschappij gedwongen rechten te betalen over eene lading salpeter. Volgens mede deelingen van de zijde der Congrespartij moet Balmaceda's verslag omtrent het bombardement van Iquique van waarheid ontbloot zijn. Zijne schepen vertoonden zich slechts op verren afstand van de kust en werden terstond door de Con gresbodems verjaagd. De oorlogsschepen van president Balmaceda hebben de havens Pisagua, Antofagasta en Iquique gebombardeerd en zich meester gemaakt van Tocopilla. In de steden, welke de Congres partij heeft bezet, beginnen de levensmiddelen schaarsch te worden. Het Congres (het nieuw gekozen en uit Balmaceda's aanhangers bestaande Congres) weigert het bestuur der oude Congres partij te erkennen. Kerknieuw 8. PREDIKBEURTEN. Herv. gemeente te Texel. Zondag 21 Juni, Burg, nam. 2 u., en Oudeschild, 's av. 6 u., ds. Onnekes, van WinkelKoog, voorm. 10 u., ds. de Mazure. Doopsgez. gemeente. Zondag 21 Juni, Oosterend, voorm. 10 u., ds. Kuperus, Avondmaal. Ned. Herv. kerk te Noord-Zijpe. Zondag 21 Juni, nam. 1.30, Oudesluis, ds. Granpré Molière. Doop. Ned. Herv. kerk te Zuid-Zijpe. Zondag 21 Juni, voorm. 9.30, 8t. Maartensbrug, ds. Granpré Molière. Doopsgezinde gemeente. Zondag 21 Juni, voorm. 9.30, Oudesluis, ds. Calcar. Ned. Herv. kerk te St. Maarten. Zondag 21 Juni, voorm. 9 u., Valkoog. Ned. Herv. kerk te Eenigenburg. Zondag 21 Juni voorm. 9.30, ds. Ludwig van Zuid-Scharwoude. Ned. Herv. kerk te Wieringerwaard. Zondag 31 Juni, voorm. 9.30, ds. v. Kluijve. Ned. Herv. kerk te Kolhom. Zondag 21 Juni, nam. 1,30, ds. v. Kluijve. Ned. Herv. kerk te Hippolitushoef c.a. Zondag 21 Juni, te Westerland, voorm. 10 ure, ds. Hobus. Rechtszaken. Arrondissements-rechtbank te Alkmaar. Zitting van L6 .Juni. J. v. d. A., te Noordscharwoude, verbreking, vrijgesproken. R. K., te Schermerhoru, beleediging enz., 3 weken gev. imng van clên werkdag op een aantrfl uren. Zondag trokken de dames in grooten getale hun aintal wordt zelfs op 60,000 geschat naar Hydepark, waar zij een meeting hielden en haar grieven in vele redevoeringen uitspraken. De orde werd noch tijdens den optocht, noch in het park gestoord. Uit de nadere berichten omtrent het ver- olirikkelijk "spoorweg-ongeluk hij Mönchenstein in Zwitserland, blijkt dat de verongelukte trein uit twee locomotieven en zestien wagens bestond. In genoemd dorp zou op Zondag 11. een muziekfeest plaats hebben, zoodat de trein een zeer groot ge tal personen meevoerde. Alles ging goed tot op het oogenblik, dat de trein zich op de ijzeren spoorbrug over de Birs bevond. Plotseling zakte deze in en stortten de twee locomotieven met de twee eerste waggons in de rivier. Voor zoover thans bekend, verdronken ongeveer 50 personen, terwijl ooggetuigen verzeke ren, dat liet neefstortenden deel van den trein letterlijk een tuimeling maakte bij den diepen val. De overige wagens kregen zulk een geduchten schok, dat bijna alle passagiers, ongeveer 200, min of meer gewond werden. Natuurlijk was er van het feest te Mönchenstein geen sprake meer en trachtten de verschrikte bewoners de brug be vindt zich op geringen afstand van het dorp te redden wat nog te redden viel. Daar vele der passagiers te Bazel thuis behoor den, wekte het bericht van het onheil in die stad de grootste ontsteltenis. Onder de slachtoffers be vinden zich de machinisten en stokers en de hoofdconducteur van den trein. De brug was eerst onlangs gebouwd, geheel van ijzer en werd voor heel sterk en solide gehouden. Men vermoedt, dat een gedeelte van den trein ont spoorde, waardoor het volle gewicht op ééne zijde der brug werd verplaatst en dus de instorting is veroorzaakt. Nog is men bezig van onder de overblijfselen van den trein de lijken der ongelukkige slacht offers te voorschijn te halen. Het hierboven ge noemde cijfer van 50 duoden betreft dan ook slechts de reeds op die wijze aan de rivier onttrok ken lichamen. Men vermoedt, dat het aantal ver ongelukten nog aanmerkelijk grooter zal zijn. Vol gens de «Köln. Zeitung" zou het zelfs 120 be dragen. Volgens de, laatste berichten bevatte de trein 600 personen en was het brandweercorps van Mönchenstein het eerst tot redding op de plaats des onheils aanwezig. Jl. Zondag kwam de stoomboot «City of Riehmond" van de «Inman Line" van New-York te Queenstown aan met een brandende lading katoen. De brand was den 8sten dezer ontdekt en had natuurlijk groote ontsteltenis onder de reizigers veroorzaakt. Men beproefde het vuur meester te worden, maar tevergeefs. Uit voorzorg werden de booten klaar gemaakt en" mei levens middelen gevuld. Eindelijk hoorde de stoomboot «Counsellor" de noodseinen van (le «City of Rich- mond" en hielp de brandende boot naar Queenstown brengen. De reizigers hebben terstond een inschrijving geopend ten behoeve van de matrozen, aan wie zij hun redding te danken hebben, terwijl zij den gezagvoerder, die door zijn kalmte een paniek wist te voorkomen, niet genoeg kunuen roemen. Toen de brandende boot de haven van Queenstown binnenstoomde, hieven de reizigers, die eindelijk wisten dat zij gered waren, een luid hoeraaan voor den kapitein. Gemengd nieuws. Op het laboratorium der H. B. S. te Hoorn sprong jl. Maandag bij het nemen van een proef een retort uiteen. De docent, dr. M., kreeg de gloeiende glasscherven en den kokenden inhoud in het aangezicht. Geneeskundige hulp was spoedigaanwezig. Doch het is nog onzeker welk gevolg dit ongeval voor de oogen van dr. M. hebben zal. Zekere v. d. L. te St. Oedenrode (N.-B.) heeft een snoek gevangen die het kolossale gewicht had van 23 pond. Een aantal vrienden werden feestelijk onthaald op een snoekmaal. De Koningin van Engeland heeft aan den heer J. van Rees, kapitein van de sleepboot „Zuid- Holland", een gouden en aan ieder der equipage dier boot een zilveren medaille verleend, voor betoonden moed bij de redding van de equipage van het stoomschip „Lero". Een paar maanden geleden kende de „Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij" genoemden kapitein een zilveren medaille toe. Sir William Gordon Cumming werd met zijn jonge vrouw bij de aankomst op zijn landgoed in Schotland schitterend ontvangen. Te Forres waren triomfbogen opgericht en het volk spande de paar den af en trok het rijtuig door de straten. De familie Garner is blijkbaar niet ingenomen met het huwelijk. De New-York Herald maakte althans, op uitnoodiging der geheele familie, de volgende nota openbaar Verschillende bladen hebben ten onrechte mede gedeeld, dat een der zusters van mej. Florence Garner, thans lady Gordon Cumming, haar huwe lijk heelt bijgewoond. Haar oudste zuster, mevr. de markiezin De Breteuil, is thans met haar echt genoot te New-Y'ork haar jongste zuster, mej. Edith Garner, is met haar tante, mevr. Lawrence, te Weenen. De familie hecht er aan, het onjuiste bericht tegen te spreken en te verklaren, dat geen enkel lid van mej. Garner's familie haar huwelijk heeft bijgewoond. Het is onnoodig er bij te voe gen, dat haar leeftijd haar vergUDt naar goedvinden te handelen en op het verlangen harer familie gee nerlei acht te slaan. De waschvrouwen en strijksters te Londen beginnen ook onrustig te worden. Zij verlangen Uit onze Koloniën. Batavia, 15 Mei. Uit Kotta-Radja wordt aan het «B. H." geschreven dd. 27 April De generaal van Teyn gaat met een tweejarig verlof naar Europa tot herstel van gezondheid. Morgen vertrekt hij met de „Maetsuyeker" naar Padang om den 9den Mei van daar naar Europa te gaan. De Gouvernemeuts-stoomer „Condor" is reeds naar Singa pore vertrokken, om den nieuwen bevelhebber van Atjoh van daar af te halen, die hier den 2 Mei wordt verwacht. Volgens te Deli ontvangen telegram, zijn Beek en Jourdin door den raad van justitie te Batavia, wegens doodslag op een Chineesehen koelie, veroordeeld elk tot een jaar gevan genisstraf, en de Tandil tot twee jaar dwangarbeid. Allen werden vrijgesproken van de beschuldiging van onwettige gevangenhouding. De officier van justitie heeft appèl aangeteekend van dat vonuia. Wieringen, 17 Juni. Aangevoerd 1 Paard mot Vonlen, f450; 4 Geldclcoeion, f 110 a 120; 3 Kalflcoeien, 1 100 a 110; 3 Oasen, f 100 u 130; 4 jarige Pinken, f40 a 80518 Lammeren, f 4 a 8.50 22 Schapen, 10 a 17 alloa per stuk. Purmerend, 16 Juni. Aangevoerd 305 stapels kleine kaas, f 2950 per 50 Kg 2815 Kg. boter f 1 a 1.10 per Kg. 325 Runderen, 51 Paarden 254 vette Kalveren f 0.70 u 0.85 per Kg.; 190 nuchtere id. f 1 a 20 per stuk; 250 vette Varkens f 0.32 a 0.44 per Kg.120 magere id. f 9 a 15 per stuk257 Biggen f 3 a 6 per stuk; 5355 Schapen 250 Lammeren. Eieren f 3.25 a 3.75 per 100 stuks. Amsterdam, 17 Juni. Er. Dokk. jammen f 3.40 a 4.id. Eran. 1' 3.— a 3.60, Pr. Hnrab. f 4.80 a 5. roode f 3.25 a 3.70, Zeenwsche Spuische jammen f 4.n 5.—, id. Flakk. f 3.50 a 4.50, id. blauwe f 3.50 a 4.—, Er. zaaiers 2.80 a 3.p. Hl. Tarwe op levering onv., Nov. f 258. Rogge op levering hooger, Oct. f 186. Raapolie per 100 Kg. vliegend f 33.Sept.-Dec. f' 33.25. Lijnolie per 100 Kg. vliegend f25,Juni-Aug. f 24,50, Sept.-Dec. f 24, Raapkoeken f 54 a 80. Lijnkoeken f 9.a 13. Veemarkt: Aangevoerd 1 Rund; 186 vette Kalverenlste kwal. 85 c. en 2de 75 e. per kg.; 55 nuchtere id.f 7 n 10 6 Schapen, 177 vette Varkens, 37 a 40 ct. per kg. Schiedam, 17 Jnni. Moutwijn 11.Jenever f 15. Amst. Proef f 16.50. Londen. 17 Jnni. Aanvoeren van Granen enz., van 12 Jnni tot 16 Juni: 2599 qr. Eng., en 6365 qr, vreemde Tarwe: 893 qr. Eng., en 6,281 qr. vr. Gerst: 15,261 qr. Eng., 1604 qr. Schotsch, 230 qr. Eng. en 22,562 qr. vreemde Haver36 qr. Eng. en 4132 qr. vreemde Erwten445 qr. Eng. en 1707 qr. vreemde Boonen130 qr. Eng. en 2595 qr. vreemde Wikken; 6,811 qr. vreemde Maïs; 6,835 qr. vreemde Lijnzaad100 qr. Eng. en 14,224 qr. vreerad Raapzaad967 qr. Eng. en 603 qr. vreemde Zaden12,753 bn. Eng., 47,863 bn. en 30 vat vreemd Meel; 1078 tons vreemde Lijnkoeken. V i s s c h e r ij. In de „Staatscourant" van 17 dezer zijn opgenomen ver slagen van de gezagvoerders van Hr. Ms. stoomsehoener „Dolfijn" en van Hr. Ms. gafl'elschoener „Argus* over de uitoefening van politietoezicht in de territoriale wateren, gedurende de maand Mei 1891. Nieuwediep, 18 Juni. Sedert jl. Dinsdag werden alhier door 152 korders en bengers 10 tot 80 groote-, 20 tot 150 kl. tongen, 9 tarbotten, 2175 roggen, 1 tot 3 mandjes kl. schol en 1 tot 2 manden schar aangevoerd gr. tong gold 50 a 60 cent, kleine id. 20 cent, tarbot f 7 a f 10, rog 55 a 65 cent per stuk, kl. schol f 3. n f 3.50 per mandje en schar f 3 a f 3.50 per mand. Kolhorn. - Met de palingvangst gaat het alhier zeer slecht. Noch de kn3tvisschera, noch zij die met hunne vaar tuigen naar de Waarden, onder Wieringen, gaan, vangen iets van beteekenis. Toen met den dooi de zee vol doode paling dreef, was de verwaohting niet grootde steeds heerschende koude zal wel oorzaak zijn, dat het slecht blijft gaan. Aanbestedingen. Vrijdag 26 Juni. Avenhorn, 11 ure. Dijkgraaf en heemraden van den polder Mijzen, ten hnize van C. Dekker het doen van eenige herstellingen aan de dijken en kaden om den polder Mijzen. Afloop vao Aanbestedingen. Alkmaar. Voor f 1221 werd de heer C. Grootegoed aanemer voor herstellingen en vernieuwingen aan de kerk gebouwen der Ned. Herv. gemeente alhier. Beverwijk. Voor het verbouwen der openbare school alhier was de laagste iuschrijver G. Ruigewaard te Egmond aan Zee voor f 5470 en voor schoolbanken dezelfde voor 560. Het werk is niet gegund. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Voorwaarts (s.),.van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 15 Juni Point-de-Galle. Prinses Wilhelmina (s.), van Batavia naar Anr sterdam, vertrok 16 Juni van Port-Saïd. Prinses Am al ia (s.), van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 16 Jnni te Padang. Sumatra (a.), vertrok 17 Juni van Batavia naar Am sterdam. Prinses Sophie (s.), van Arasterdam naar Batavia, arriveerde 17 Juni te Genua. E mei ie, kapt. Erioksson, lag 10 Juni te Gefie zeilklaar naar Nieuwediep. Antelope, kapt. Hut, van Süderknmn naar Nederland, passeerde 14 Juni Elseneur. Koophandel, kapt. Ekamp, van Helsingfors Purmerend, passeerde 14 Juni Elseneur. Marktberichten. Schagen, 18 Juni. 6 Bolde, en Geit. f 2 o 41 mag. Varkens. 10 n 14 40 Biggen 4 a 20 Kippen c. 70 a 85 Eenden a Boter p. kop 60 a 75 Kaas p. kilogr. 20 a 40 Kip-eieren p. 100 3 a 850 E.-eieren „310 a 320 5 Paarden f J40 a 150 6 Stieren. 20 a 130 59 Geldekoeien 70 a 325 14 Kalf koeien „170a 215 Vaarzen a Ilokkel. a 34 n. Kalveren 4 a 16 295 Schapen 10 a 24 925 Lammeren 4 a 8 burgerlijke Stand van: Helder, van Dinsdag- tot Donderdagmiddag. Gehuwd: H. E. Boode en J. A. van Straten. A. J. Lnkassen en H. Hoep. R. Visser en G. v. d. Zwaag. .T. J. van Goor en E. J. EbbinkhofF. IJ. Sperling en G. Krane. C. Klerk en W. Former. Bevallen: E. Klaver, geb. vau Leeuwen, z. J. Kunst, geb. Molenaar, 2 d. A. Valkenburg, geb. Bakker, z. J. E. IToedemakers, geb. Opperman, z. M. Sehager, geb. Oostindie, d- Veerk. Waarnemingen te Helder (Landskeet.) ■5 s Windrichting Barometer mM. Thermometer Cs. Bil knokt. Stand. Afw. Stand, Afw. 17 18 18 12 8 12 Z.W.t.Z. 0 Kg. Z.W.t.Z. 0.5 Z.W. 0.3 769.941 f 8.64 769.46 f 8.16 769.80 f 8.50 13.7 14.1 16.0 - 2.9 - 0.9 - 0.7 Ureu. "S, 2 _s J Weersgesteldheid. Toestand ran de zee. 17 18 18 12 8 12 0.78 0.90 0.84 Bew., mooiw. Diehtbew., benev,, mooiw. id. Slechtw. Vlak. id. Verwaohting Zuidwestenwind. Laatste herichten. 18 Juni, Gisterenmiddag is alhier ter reede, bij het nemen van proeven door den marine-torpèdo- dienst, van de torpedoboot „Habang" een ongeladen bronzen vischtorpedo gezonken, die men, niettegenstaande daartoe reeds dadelijk pogingen werden in het werk gesteld, tot heden niet heeft kunnen weervinden. Voor het vinden en terugbezorgen door particulieren zal eene belooning worden uitgekeerd. (Zie achterstaande advertentie.) Bij de aanstaande komst van den Duitschen Keizer hier te lande, zal, gelijk men weet, Hr. Ms. schroefstoomschip; iste kl. „Johan Willem Friso" deel uitmaken van het eskader, bestemd om den hoogen bezoeker bij aankomst te IJmuiden de verschuldigde eer te bewijzen. Met het oog hierop werd de „Friso" gisteren avond door middel van gekleurde lantaarns bij wijze van proef geïllumineerd en nu en dan door bengaalsch vuur in verschillende kleuren schitterend verlicht. De heerschende duisternis leende zich uitnemend voor deze proefneming, die dan ook volkomen naar wensch slaagde. Het vuurschip „Haaks" is gisterenmorgen door de loodstransportstoomboot „Schelde" alhier binnengesleept, teneinde van een nieuwen ankerketting te worden voorzien. In den na middag werd het vuurschip reeds weder buiten de Haaksgronden in station gelegd. Uit 's Gravenhage meldt men aan het „Hbld." H. M. Koningin Wilhelmina is geheel her steld en beweegt zich weder door het paleis. Parijs, 17 Juni. In het .beruchte proces Turpin-Triponet zijn deze beide hoofdschuldigen, evenals Fevrier en Tassler, veroordeeld tot vijf jaren gevangenisstraf, aanzienlijke geldboeten en ontzetting van hun burgerschapsrechten, met verbod van verblijf in Frankrijk, gedurende tal van jaren. Zij, die zich met I Juli a. s. op onze courant abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers gratis.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3