Northwestern Pacific Hypotheekbank. STAAT OF» SX MEI 1891. Korver er op heeft aangedrongen, aan het be zwaar tegemoet te komen, zegt de Voorz. toe, dat liet Dag. Bestuur daartoe al het mogelijke zal aanwenden maar, zegt de Voorz., het wel zal ook moeten wachten op de begrooting. De heer Korver herinnert er aan, inder tijd van den Voorzitter de belofte te heb ben ontvangen, dat de keibestrating nabij het Station zou worden voorzientot nu toe is daaraan echter niet voldaan en de toestand eischt toch dringend verbetering, want men loopt er groote kans de veeren der wagens te breken. De Voorzitter is er van overtuigd dat er weinig te ver beteren valt, omdat de weg daar zooveel te lijden heeft, maar zegt bereid te zijn, het verzoek van den heer Korver op de verlanglijst te zetten. De heer Van Twisk vindt dit antwoord wel wat kras; voorziening is dringend noodig, want de voerlieden maken nu gebruik van den grintweg om het station te bereiken. Het is hun eigen schuld, zegt de Voorz., dat de weg zoo slecht is, want zij over laden de wagens ook aardappel wagens, voegt spr. den heer Van Twisk toe en ontduiken dus de politie-veror- dening. Oogluikend is dit steeds toege staan, maar als nu blijkt dat de gemeente er nadeel van heeft, zal Voorz. daaraan een einde moeten maken. Nadat nog eenigen tijd door den Voorzitter en den heer Van Twisk discussie is gevoerd over de vermoedelijke oorzaak der verzakking van den weg, zegt de Voorzitter toe, de bemerkingen in gedachten te zullen houden, De heer Franken vraagt ten slotte of de Sociëteiten in deze gemeente het recht heb ben de voetstraat in beslag te nemen, zooals dat gewoonlijk bij de Sociëteit .Eendracht" aan den Kanaalweg plaats vindtzoo neen, dan moet daaraan een einde gemaakt, want anders zouden de koffiehuishouders, die toch dezelfde rechten hebben, zich kunnen beklagen. De Voorzitter 'geeft de verzekering dat geen der Sociëteiten daartoe vergunning heeft bekomen en zegt toe, maatregelen te zullen nemen om overtredingen te keeren. Verders niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter hierop de vergadering. Helder. Door Burgemeester en Wet houders werd gisteren alhier ten Raadhuize openbaar aanbesteed het plaatsen, schoon houden en wegruimen van kachels in de verschillende gemeente-gebouwen, gedu rende drie achtereenvolgende jaren. Inge komen i inschrijvingsbiljet van den heer J. Kiljan, alhier, voor t 699. Helder. Door de Directie der Marine alhier werd gisteren openbaar aanbesteed de levering van aardappelen, ten behoeve van het Marine-hospitaal alhier, gedurende het tijdvak van 1 Juli tot ultimo October 1891. Ingekomen waren 6 inschrijvings biljetten, als van de heeren J. S. Jacobs, ad f 3.50; A. J. de Bunje f 3.30 ;J. Hui zing f 3.12; F. Th. de Haas f 2.99; J. Dijkshoorn f 2.59 en S. van Amesfoort f 1.78 per 50 kiligram. Marine en Leger. Alle torpedobooten zullen eerstdaags nachte lijke schietoefeningen houden. Hr. Ms. stoomkanonneerbooten „Ever" en „Gier", onder bevel van de luits ter zee 1ste kl. W. J. Cohen Stuart en P. S. R. Wolter- beek, verlieten gisterenmorgen de haven al- bier, tot voortzetting der oefeningstochten met de adelborsten in de Zuiderzee. Ge noemde schepen zullen mede deel uitmaken van het eskader bij den komst van den Kei zer en de Keizerin uit Duitschland. De kapt.-luit. ter zee H. Bernelot Moens wordt met 16 Juli a. s. geplaatst als lste officier aan boord van Tir. Ms. 9chroefstoom- schip „Johan Willem Friso". De off. van gez. lste kl. bij de zeemacht dr. J. W. Blanken en A. W. Pulle, respect, dienende aan boord van Hr. Ms. stoomschip „Johan Willem Friso" en gedetacheerd te Leiden, worden met 1 Juli en 1 Aug. a. s. op non-activiteit gesteld en met laatstgen. datum vervangen door de off. van gez. lste kl. C. J. P. Verhoeff en dr. P. Broekhof!', terwijl de off. van gez. lste kl. dr. 11. J. van Rbijn mede met 1 Aug. a. s. wordt geplaatst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te Helle- voetsluis. Den 4den Juli a. s. worden geplaatst op Hr. Ms. ramscnip „Buffel" de mach.-lecrl. 1ste kl. J. IJpelaar, J. P. Vos, G. J. Con- rar! en P. W. Bal op Hr. Ms. raraschip „Guinea" de mach.-leerl. lste kl. A. J. G. Timmers, H. Brondert, J. W. Clevpool en P. J. Wemelslelderop Hr. Ms. rammonitor lste kl. „Draak" de macii.-leerl. lste kl. J. A. C. Tempelaar, T. A. Noest, P, Gallas en T. J. Kommersop Hr. Ms. rammonitor 2de kl. „Panter" de mach.-lcerl. lste kl. J. D. Peters, A. J. Steegstra en C. A. de Bode op Hr. Ms. monitor „Cerberus" de mach.- leerl. lste kl. A. W van Doorn, T. J. Spec- kers, en A. B. Engelbrecht. Woensdag en Donderdag deden de mach.- leerl. 2de kl. van het jongste studiejaar aan de opleiding te Hellevoetsluïs overgnngs-exi- mens ten overstaan eener commissie, bestaan de uit den luit. ter zee lste kl. J. H. Stroot- man, den off.-mach. l9te kl. A. J. Over de Linden en den luit. ter zee 2de L. A. Roijen. Geslaagd 17 van de 20. Hr. Ms. schroefstoomschip lste kl. „Van Galen", onder bevel van den kapt. ter zee W. A. Arriëns, is in bet droge dok op 's Rijks werf alhier opgenomen tot het onder gaan van de noodige voorzieningen, en verder om gereed gemaakt te worden, om in de lste helft van October a. s. naar O.-I. te vertrekken tot het overbrengen van officieren en schepe lingen, Korknieuws. Bedankt voor het beroep naar de JTerv. gom. alhier, door ds. J. W. Van Hoogstraten, pred. te Edani. In de classicale vergadering te Alkmaar zijn de volgende benoemingen gedaan tot scriba van het class. bestuur ds. G. E. Bron, tot secundus van den scriba ds. II. van der Hoeven, tot quaestor vau de clasis ds. G. E. Bron, tot secundus van den quaestor H. van der Hoeven, tot leden de heeren R. Visscher en E. Voerman, tot hunne secundi de heeren J. J. Bakker en Jb. Blom. tot secundus van ds. J. F. L. Boonncker ds. J. Steen ine ijer, van ds. A. J. Adriani «ls. J. F. Mühri'ng en van ds. A. G. Pareau ds. B. H. Granpé Molière. Buitenland. Frankrijk. Te Bordeaux gedragen de werkstakende trambeambten zich zeer onrustig. Herhaaldelijk komen schermutse lingen tusschen de politie en de werkstakers voor, waarbij het publiek de zijde van laatstgenoemden kiest en duchtig medehelpt met steenen werpen en het plegen van andere wanordelijkheden. Meermalen moest militaire hulp worden ingeroepen om door eene charge de menigte uiteen te drijven. Een der bureaux voor plaatsbewijzen der maatschappij is door de strikers vernield. Verscheidene der belhamels zijn in hech tenis genomen. Jl. Woensdagavond vielen een twaalf tal Duitsche werklieden te Nancy een Franschen tolbeambte aan en brachten hem verscheidene verwondingen aan het hoofd toe. Ongeveer 6000 bakkers hielden jl. Donderdag te Parijs een meeting en namen eeu voorstel aan tot opheffing der bureaux van plaatsing en tot onmiddellijk werk staking. Na afloop der meeting vormden zij een optocht en ontplooiden een vaandel, waarop de woorden Leve de werkstaking te lezen waren. De politie kwam tusschen beiden om den optocht uiteen te drijven en het vaandel te bemachtigen, en het gevolg daarvan was een vrij ernstige vecht partij. waarbij het vaandel in het bezit bleef van de bakkers, die daarbij uiteen gingen. Engeland. Het gerucht van een huwelijk tusschen den heer Parnell en mevr. O'Shea, schijnt zich te bevestigen. Zwitserland. Men schijnt bij de opgaven van het aantal dooden t mgevolge van het spoorwegongeluk bij Mönchenstein in de eerste verwarring overdreven te hebben. Volgens een bericht uit Basel aan de „Frankf. Zeitung" spreekt men thans van 31 in plaats van 53 slachtoffers, hetgeen vanwege de overheid der politie in het kanton Basel wordt bevestigd. Ook het bericht, dat thans nog een waggon, waarin een aantal Italianen hadden plaats genomen, in de Birs zou liggen, blijkt ongegrond te zijn. Rusland. In de militaire kruitfabriek te St. Petersburg had door het springen van een glasballon met aether gevuld een ontploffing plaats. Een arbeider werddoo- delijk gewond, een vuurwerker en vier arbeiders bekwamen brandwonden. Het gebouw is beschadigd. I Hij ging onmiddellijk hulp halen, maar I inmiddels had de beer de ongelukkige aangevallen. Hoewel vele personen toe snelden, was liet onmogelijk, de vrouw te redden. Nadat het bloeddorstige dier haar ge deeltelijk had verscheurd, gelukte het, met haken, het misvormde lijk er uit te halen. De kleeren van het slachtoffer lagen op den rand des kuils, netjes opgevouwen. Ze had zich aan een touw naar beneden laten glijden, 't Was een dienstbode, van ruim 40 jaar oud, die langen tijd buiten betrekking was en veel gebrek had geleden, wat haar verstand had gekrenkt. Afloop van Aanbestedingen. Haarlem, 25 Juni. Door liet provinciaal bestuur vau Noordholland is heden bij enkele inschrijving aanbesteed de aanleg van een haven in de Zuiderzee tegen het eiland Wieringen, provincie Noordholland. (Raming f 74.000), Minste inschrijver J. van der Plas, te Hardingsveld, voor f 68.000. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Prinses Sophie (s.), van Amsterdam naar Batavia, vertrok 24 Juni van Suez. Prins Hendrik (s.), vau Batavia naar Amster dam, vertrok 25 Juni van Port-Saïd. Batavia vertrok 24 Juni van Batavia naar Rotterdam. Samnrang (s.), van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 25 Juni te Marseille. Utrecht (s.), van Rotterdam naar Batavia, ver trok 25 Juni van Marseille. Werkendam (a.), arriveerde 25 Jnni van Rot terdam te New-York. Schiedam (s.), van Rotterdam naar New-York, passeerde 25 Juni Dover. E d a ra (svan Rotterdam naar Baltimore, arri veerde 24 Juni te New-York. Prins Maurits (s.), vertrok 25 Juni van Amsterdam naar Suriname. Schadberg, kapt. Jansen, arriveerde 25 Juni van Umea te Nieuwcdiep. B e r t h a, kapt. Stellens, vertrok 26 Juni van Nieuwediep naar Wyborg. Nautilus, eomm. Hildebrandt, arriveerde 25 Juni van Nieuwcdiep te lJmuideu. Marktberichten. Hoorn, 25 Juni.Aangevoerd 347 stapels Kaas, weg. 102,394 Kg. Hoogste marktprijs f 31, kleine eomm. f 30. Edam, 25 Juni. Aangevoerd128 partijen Boter. Prijzen lste qual. f 0.55 a 0.60 de 5 HG. Eieren f 3.75 a f 4.50 de 100 stuks. Amsterdam, 26 Jnni. Fr. Dokk. jammen f5.25 a 5, dito Franeker f4.50 a 5.50, roode llamb. f5 a 5.25, Andijker muisjes fö.50 a 7, Fr. Zaaiers f 2.90 a 8.10 per Hl. Tarwe op levering lager; Nov. f250. Rogge op levering lagerOet. f 184. Raapolie Sept.-Dec. 1'32.621. Lijnolie vliegend f 24.75, Juli f 24.50, Augustus f 24.7"», Sept.-Dec. f 23.75, Jan.-Mei 1892 f 23.75. Raapkoeken f 52 a 85. Lijnkoeken f 9 a 13. Petroleum kalm loco fr. 16.121 Sept.-Dec. fr. 1625. Schiedam, 26 Juni. Moutwijn 11..Jenever f15.id. Amsterdumsohe proef f 16.50. Londen, 25 Juni.Veemarkt: 600 Runderen, 5000 Schapen cu Lammeren, 120 Kalveren en 40 Varkens. PrijzenRunderen 2-8 a 4-2, Schapen en Lammeren 3-6 a 5-9. Kalveren 3-2 a 5-6 en Varkens 2.-6 a 3-8. V i s s c h e r ij. Nieuwediep, 26 Jnni. Sedert jl. Donderdag werden alhier door 126 korders en bcugers 10 lot 60 groote-, 20 tot 200 kl. tongen, 3 tarbotten, 2 tot 35 roggen, 1 tot 6 niai djc«s kl. scliol eu 1 tot 3 mauden schar en door trekkers 7000 stuks ansjovis aangevoerd gr. tong gold B0 a 55 cent, kleine id. 15 cent, tarbot f7 a f 8, rog 35 a 45 eent per stuk, kl. schol f 1 n f 3 per mandje, schar 13.50 por mand en ansjovis f 6.75 per duizend. Burgerlijke Stand van: Helder, van Douderdag tot Zaterdagmiddag. Ondertrouwd E. II. Vreijbloedt, oppasser en S. Fabcr. J. Swart, tovpedist en T. Wagemaker. J. Bontcs, werkman cn l1'. Sehagcn. J. P. J. Nukooj), schoenmaker eu E. Doodltagen. P. Duinker, korpo raal-tor jicdist en P. Hanse. Bcvnllen J. London, geb. de Vlugt, z. O. Lon- don, geb. Budde, d E M. van Es, geb. de Vries, z. G. Neefjes, geb. Leijon, d. G. Vink, geb. Zwcerus. z. N. Monnee, geb. Vader, d. L. Vriend, geb. de Graaf, d. A. V. de Wit, geb. Kamper, z. E. Monsnia, geb. Katoen, z. OverledenD. S. Korper, 77 j. G. Schenkels, wed. v. J. Vennik, circa 73 j. J. v. Amesfoort, 21 m. A. J. M. v. d. Heuvel, 11 m. Levenl. aangeg. 1. Schagen, van 20 tot 23 Juni. GeborenGornelia, d. v. P. Ruig en D. Bakker. Overleden Geene. Lev. aangeg. kind (vr. gesl.) van W. Duijs en C. A. Schouten. Weerk. Waarnemingen te Helder. (Land skeet.) 0 Uren. 1 Windrichting en kracht. Barometer mM. Thermometer Cs. Stand. Afw. Stand. Afw. 26 27 27 12 8 12 Z.Z.W. 3 Kg. Z.W.t.Z.1.2 Z.Z.W. 1.0 758.14 760 00 761.10 - 3.06 f 1.10 0.0 18.4 16.2 16.0 t 1.0 f 0.5 - 1.5 1 1 P Vochtigh. procent. Weêragestcldheid. Toestand van de ree. 26 27 27 12 8 12 0.79 0.87 0.88 Helder, mistig, mooiweer. Bew., mooi, betr., regen. Betrokken, mooiw. Vlak. id. id. L a a 18 t e berichten. 27 Juni. Hedenmorgen zijn Hr. Ms. schroef- stoomschepen iste kl. „Koningin Emma der Nederlanden" en „Johan Willem Friso," ramschepen „Buffel" en „Guinea" rammo nitor „Draak" en pantserdekkorvet „Suma- tra" met het gebruikelijk ceremonieel ver- eenigd tot een afzonderlijk eskader, belast om HH. MM. de Keizer en de Keizerin van Duitschland bij hun verblijf hier te lande de verschuldigde eer te bewijzen en is het bevel over dit eskader aanvaard door den schout-bij-nacht C. H. Bogaert, directeur en commandant der Marine alhier. De schout-bij-nachts vlag is aan boord van het vlaggeschip, de „Emma," geheschen. Wij vestigen de aandacht onzer lezers, die voornemens mochten zijn om ter gele genheid van de Keizers-feestelijkheden een bezoek aan de hoofdstad te brengen, op achterstaande advertentie, betreffende de goedkoope reisgelegenheid naar Amsterdam per stoombootdienst Gebrs. Zurmuhlen. Zeer ten gerieve van het reizend publiek zal den 2 Juli, na afloop van het vuurwerk, 's nachts 12 uur een extra-boot van Amste dam naar hier vertrekken. De aandacht van hen, die op 1 Juli a. s. bii de aankomst van den Duitschen Keizer te IJmuiden tegenwoordig wenschen te zijn, zij, ter voorkoming van teleurstelling, geves tigd op achterstaande advertentie, waarbij de Administratie der H. IJ. Spoorweg maatschappij kennis geeft dat de treinen tusschen Velsen en IJmuiden dien dag zullen opgeheven zijn tot 1 uur 's namiddags. Blijkens achterstaande advertentie zal de kermis alhier voor de eerste maal worden bezocht door het groot Cagliostro-théater van de heeren Henry en Okhuizen, eene inrichting van den eersten rang, waarom trent wij in onderscheidene couranten de meest gunstige beoordeeling lazen. Voordat de kermispret een aanvang neemt, komen wij hierop nader terug. Wij vernemen, schrijft de „Amst. Ct.", dat met den jl. Woensdag teAmsterdam uit Paramaribo aangekomen mailstoomer „Prins Willem I" onder de pakketten een proces-verbaal was van den Procureur- Generaal, mr. KallT, tegen den Gouverneur Lohman, wegens zich aan het hoofd stellen van oproerlingen. Die pakketten kwamen niet over Hdvre, doch waren door den Procureur-Generaal persoonlijk aan boord gebracht, omdat te Paramaribo gezegd werd, dat de gouverneur brieven oplichtte, daarin gesteund door den directeur van)- het postkantoor. ADVEBTENTIEN. Getrouwd J. HOEKSTEIN en A. P. BECKHOLDT, die tevens hunnen dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij de voltrekking van bun huwelijk ondervonden. Helder, 24 Juni 1891. Getrouwd: WILHELM KURTZ met CATHAR1NA ADRIANA JONKER, die tevens, ook namens weclerzijdsche Familie, bunnen hartelijken dank be tuigen voor de vele blijken van belang stelling, bij bun huwelijk ondervond en. Helder, 25 Juni 1891. Bevallen van een welgeschapen zoon A. V. DE WIT—KAMPER, Nieuwediep, 26 Juni 1891. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lijden, mijn innig geliefde Echtgenoote A. BLAAUBOER, in den ouderdom van 36 jaren. L. METZELAAR. Anna Paulowna, 25 Juni 1891. Servië. Zeventien personen, beschul digd van verzet tegen de uitzetting van Natalie, zullen, naar men beweert, gerech telijk worden vervolgd. Dit bericht heeft hier een diepen indruk gemaakt. Turkije. D§ „Daily News" meldt, dat er te Co nstantinopel geruchten in om loop zijn, volgens welke de gouverneur van Yemen, Ismael Pacha, en zijn staf door de opstandelingen zouden zijn vermoord. Griekenland. Volgens een bericht uit Athene aan de „Daily News", heerscht op het eiland Creta volslagen regeering- loosheid, en hebben de daar wonende Christenen zoo zeer te lijden van de wille keur der overheid en de wandaden der Turken, dat zij zelve, door wanhoop en zelfverdediging gedwongen, tot misdrijven worden gebracht, die dan weder eene gereede aanleiding geven tot nog scherpere ver volging. Argent. Republiek. In de provincie Catamarca is een opstand ontstaan. De insurgenten hebben het provinciaal gou vernement afgezet en een nieuw voorloopig bestuur gevormd. De opstand is te wijten aan plaatselijke oorzaken en geschiedde zonder ernstige rustverstoring. Gevestigd te AMSTERDAM. DIRECTEUREN: H. A. VAN VALKENBURG President-Directeur in Amerika. J^P^GUÉPrN M0NCHY" J Directeuren te Amsterdam. COMMISSARISSEN: M. J. WALLER, lid der firma Testas Wallee, te Amsterdam W. REBEL Jr., Wed. Gerbert Rebel, G. J. ENGELBERTS, E. C.Engelberts&Co., Arnhem A. M. CANNON, Oud-Burgemeester der stad Spokane Falls en President van de „Bank of Spokane Falls" te Spokane Falls (State of Washington U. S. A.) J. R. PLANTEN, Consul-Generaal der Nederlanden te New-York Dc Directie der Northwestern and Pacific Hypotheekbank bericht, dat door tusschciikomst van onderstaande Firma's ii pari verkrijgbaar zijn 5 pCt. PANDBRIEVEN, in stukken van f IOOO.cn f 500.bij uitloting Inwisselbaar tegen nieuwe stukken, voor zoover de voorraad strekt. Commissarissen in Nederland. Commissarissen in Amerika: Gemengd nieuws. Een Engelsche kwakzalver brengt sedert eenige dagen Rozendaal in rep en roer. Met een vierspan komt hij dagelijks op de markt, waar hij door wrijving met Sequah-olie wonderen verricht bij lijders aan rheumatiek, die zelfs op bedden bij hem worden gebracht. De behandeling heeft gratis plaats en men hoort fabelachtige staaltjes van zijn methode. Iemand uit Smilde, die verdacht wordt daar onlangs twee personen met revolver schoten te hebben verwond, is gevanke lijk naar Assen overgebracht. Te Maastricht zijn jl. Woensdag een korporaal en een soldaat, die nog te 9 uur gingen baden, verdronken. Alle po gingen om hen tot het leven terug te roepen, bleven vruchteloos. Een afschuwelijk voorval heeft plaats 1 gehad in den dierentuin te Frankfort. Maandagnacht, kort na twaalf uur, zag een der nachtwakers in den kuil van den ijsbeer een vrwiw sitten, geheel ontkleed. BROEKMAN HONDERSte Amsterdam. D. A. WIS3ELINKAlkmaar. E. C. ENGELBERTS CoArnhem. VAN DER MEER ZOLNERBreda. VAN DER MANDELE ZONENDelft. G. VERMEER JOHZDeventer. OTTO DE KAT St ZOONDordrecht. VAN HEEL CoGoes en te Tholen. C. DE GfJSELAAR CoGorinchem. Wed. KNOX DORTLANDGouda. HUYGENS SLOTBOOMGravenhage. HARTOGH HEYS en DE MUINCK.. Groningen. WESTERKAPPEL HOOFDHaarlem. P. POSTHUMA ZOONHarlingen en te Franeker. F. VAN LANSCIIOT's Hertogenbosch. d. WOLFF COURRECH ZOON, te Hoorn. J. II. v. d. DWS3EN JrKampen. GEBR. GRATAMA.„Leeuwarden. A. L. REIMERINGER ZONENLeiden. J. A. ZIPMiddelburg. P. GROEN ZOONNieuwediep. A. NOORDUYN ZONENNijmegen. P. J. MINDE ROPRotterdam. WESTFRIESCHE BANKSchagen. BRUNINGS TEN CATESneek. C. H. TILANUS ZOONTiel. A. J. LORAN ZOONUtrecht en to Fenlo. G. J. A. E. GROENEVELDWinschoten Wed. J. TE VELTRUP 85 ZOONZaandam. P. E. C. BRUNINGS CoZuiplien. DOYER KALFFZwolle. Maatschappelijk kapitaal Geplaatst Maatschappelijk kapitaal Gestort Maatschappelijk kapitaal. Reservefonds Gesloten hypothecaire leeningen op 1 Januari 1891» Gesloten hypothecaire leeningen van 1 Januari31 Mei 1891 Ontvangen aflossingen van 1 Januari31 Mei 1891 995 uitstaande hypothecaire leeningen Uitstaande 5pCt. Pandbrieven Minder uitgegeven dan gecreëerd mocht worden 6,000,000.— 2,400,000.— 942,600.— 95,000.— Ds. 4,031,142.55 641,390.— Ds. 4,672,532.55 74,695,85 Ds. 4,597,836.70 k 2,5011,494,591,75 10,981,500. 513,091.75 11,494,591.75

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3