voorgesLelde eoneept-ver- ordening goedgekeurd. Een adres van mej. K. Boelmg—Hesse, nogmaals verzoekende om een gratificatie, wordt op voorstel van den heer Mets tot een volgende vergadering verdaagd, ten einde B. en W. gelegenheid te geven, tot het doen van informntiën, of dit verzoek al dan niet dient te worden ingewilligd. Daarna gaal de vergadering over in geheime zitting tol behandeling van reclames tegen den hoofdei, omslag. Na heropening spreekt de heer C. Keijser rz., naar aanleiding van het ontstane ongemak bij sominig wolvee, den wcnsch uit, dat de Voorz. als hoofd der politie, krachtige maat regelen val nemen tot beteugeling van dat kwaad. De Voorz. antwoordt hierop dat, zoover de wet zulks gebiedt, maatregelen worden genomen, doch dat het eerstens op den wen van de veehouders ligt om door doeltreffende! middelen het ontstane kwaad te verbeteren cn uitbreiding tegen te gaan. Verder niets te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. (T. Ct.) Door den commissaris des konings in deze provincie is bepaald dat de jacht op waterwild in Noordholland zal worden geopendin den kring begrepen binnen den Westfrieschen omringdijk in de ge meenten Petten en Callantsoog op 15 Juli; op het eiland Texel, met uitzondering van den polder Eijerland, op 1 September, en in de overige deelen der provincie dus ook in den polder Eijerland, op 1 Aug. e. k. Marine en Leger. De ingenieur 2de ld. jkr. H. Rappard, zal, op last van den minister van Marine, zich naar de electriciteits-tentoonstelling te Frankfort n/R begeven. Hr. Ms. instructiekorvet ,/Urania", comra. luit. ter zee 1ste kl. D. Stolp; Hr. Ms. stoomkauonneerboot //Gier," comm.-luit. ter zee P. S. R. Wolterbeek en Hr. Ms. stoom- kanonneerboot Ever", comm.-luit. ter zee lste kl. W. J. Cohen Stuart, kwamen jl. Vrijdagmiddag te Amsterdam aan. De luit. ter zee lste kl. T, H. De Mees ter, dienende aan boord van Hr. Ms. fregat z/Evertsen", wordt met 1 Juli op non-act. gesteld. Den 4den daaraanvolgende wordt op dien bodem geplaatst, op folio van luit. ter zee lste kl., de luit. ter zee 2de kl. G. Witsen Elias. De luit. ter zee der lste kl. jhr. J. A. G. Van der Staal, dienende aan boord van Hr. Ms. stoomschip «Johan Willem Friso", wordt met den léden Juli a. s. op non activiteit gesteld. Naar men verneemt, wordt er binnenkort bij den geneeskundigen dienst der zeemacht promotie verwacht. Het #Vadmeldde jl. Vrijdag, dat de „Van Galen" een reis naar Oost-Indië' zal doen. Volgens andere bladen zal dit waar schijnlijk de laatste reis naar Indië zijn, die dit vaartuig doet, daar het een andere be stemming krijgt. Het detachement van het lste reg. inf. alhier, dat, onder bevel van den 2den luit. C. E. Nardten, sedert April 11. tot het bij wonen van oefeningen bij het korps mineurs te Utrecht is gedetacheerd geweest, keerde jl. Vrijdag alhier terug. De machinist-leerlingen van de opleiding hebben ten overstaan van den luit. ter zee lste kl. J. H. Strootman, den off.machinist lste kl. A. J. Over de Linden en den luit. ter zee 2de kl. L. A. Royen hun overgangs examen afgelegd17 jongelieden zijn tot de hoogste afdeeling bevorderd terwijl 8 den zelfden cursus nog een jaar moeten volgen. De 5de comp. van het 4de reg. vest.- art. vertrekt 27 Juli, onder bevel van den kapitein E. D. Boogaert, van Hellevoetsluis naar Helder, tot het houden van schietoefe ningen met kustgeBchut uit open batterijen. Den 88ten Aug. keert zij naar de garnszoens- plaats terug. De luit. ter zee 2de kl. W. C. B. Wint- gens, uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, is op non.-aot. gesteld. De mach. lste kl. v. k. J. P. Van Heijst is aan boord van Hr. Ms. stoom-loodstrans- portschoener nZeemeeuw" vervangen door den mach. 2de kl. K. Schraven. Aan het eindexamen der opleiding van adspirant-administratreurs aan boord Hr. Ms. wachtschip alhier, dat 13 Juli a. s. aanvangt, zal worden deelgenomen door zes adsp.-adrain. der oudste afdeeling. De commissie, onder voorzitterschap van den hoofdinspecteur van administratie G. H.G. Van Nuijs, bestaat uit den insp. van adm. W. H. F. Vogel en de off. van admin. lste kl. G. H. S. Pastor, J. A. Sonnenberg en H. J. Van der Meer, als leden. Hr. Ms. st. lste kl. /Koningin Emma der Nederlanden", onder bevel van den schout bij-nacht C. H. Bogaert, „Johan Willem Friso", komm. kapt. ter zee G. Doorman, en ramschip //Guinea", komm. kapt. ter zee J. A. Vening, behoorende tot het eskader, belast om HH. MM. den Keizer en de Keizerin van Duitschland, bij hun verblijf hier te lande, de verschuldigde eer te bewij zen, verlieten gisteren de haven alhier. Tegen 1 Juli a. s. is de heer J. E. Broek, gepens. al9 opzichter bij 's Rijks magazijnen op de werf te Hellevoetsluis 36 jaren heeft hij daar gediend. In O.-Indië heeft hij de Mil. Willemsorde verworven. Door den magazijnm. J. H. J. Schmidt werd hem jl. Zondag, namens tal van ambtenaren, een prachtige barometer aangeboden. In den toestand van den vice-admiraal Gregory is geen merkbare verbetering gekomen Benoemingen, enz. Tot secretaris van het polderdistrict Zuid- scharwoude, is benoemd de heer C. Boon, penningmeester van dien polder. Onderwijs en Examens. Tot onderwijzer aan de Chr. school te Alkmaar is benoemd de heer J. Stroo, te Oudewater. V De heer R. G. C. Schöder, van Westgraft- dijk, med. student aan de Universiteit te Groningen, legde aldaar met goed gevolg het eerste natuurkundig examen af. Voor de vacante betrekking van onderwij zeres aan de O. L. School te Zijdewind hebben zich slechts 5 sollicitanten aangemeld. De heer F. A. Franse, onderwijzer aan de bijzondere R. K. jongensscholen te Alkmaar, is benoemd tot onderwijzer te Hilversum. Het. salaris der te Spanbroek te benoemen onderwijzeres is bepaald op f 500, alzoo f 150 minder dan te voren. De arrondissements-vergadering van 20 dezer in Diligentia te Alkmaar werd weder vrij goed bezocht door onderwijzeressen en onderwijzers. De voorzitter, de heer Nuhout van der Veen, heette, ongeveer te half elf, de aanwezigen hartelijk welkom en gaf daarop in de eerste plaats het woord aan den heer A. P. Zeil maker, die met de leerlingen van de 6de klasse der lste tusschenscliool toonde, hoe men, door het enkel gebruik der vijf vingers van de linker- en het daarop of tusschen plaatsen van één of meer vingers van de rechterhand zijne leeringen kan oefenen in het op het gezicht af uitvoeren van een- of zelfs meerstemmige zangstukjes. De lezing der notulen wekteals altijd ieders belangstelling, en het besluit van den secretaris, den heer L. v. d. Vijzel, om wegens zijne benoeming tot burgemeester der gemeente St. Pankras voor zijne betrekking te bedanken, werd blijkbaar met leedwezen vernomen. Geen won der, dat het plan van het bestuur om den heer v. d. V. aan de vergadering te verbinden door hem het eere-lidmaatschap aan te bieden, met luide toejuiching werd begroet. In de pauze had er verkiezing plaats voor twee bestuursleden. Gekozen werdende heeren J. Vis van Oudkarspel en H. Zwart van Egmond aan den Hoef. Punt 5a van het programma /straffen", in te leiden door den heer K. Sanders Jzn., hoofd der openb. school te Noord-Schermer, eene zuiver opvoedkundige verhandeling over dit onderwerp heeten. Spreker vond zelf dit onderwerp niet afgezaagd, maar vrijwel onge zaagd. Het is eene algemeene waarheid, betoogde hij, dat velen, hetzij met opzet, of soms onwillekeurig de schuld van zich af, ja dikwerf zelfs op een ander trachtten te schui ven en daarom is bij straffen de grootst mogelijke voorzichtigheid noodig, wil men rechtvaardig zijn, en niet het kwaad, door het opwekken van koppigheid (als gevolg van onrechtvaardige behandeling) nog verergeren. Evenzoo bederft men bet op den duur, wanneer men te streng of te dikwijls straft. Het moet uitzondering en geen regel zijn. De straffer moet, zoo bij in de treurige noodzakelijkheid verkeert, met liefde te werk gaan en oordeel kundig een straf kiezen, die het gevolg is van het gepleegde vergrijp. Met voorbeelden uit eigen ervaring of die van anderen ver oordeelde bij de wijze hoe men vaak strafte en bewees telkens, dat sommigen het kwaad eer versterkten, dan het uit den weg ruim den. Uit het debat bleek, dat velen met den spreker instemden alleen vond met het niet gemakkelijk, een natuurlijke straf voor elk vergrijp te vindenterwijl men vruchte loos zou zoeken naar eenige straf, die bij ouders, onderwijzers of andere boven alle bedenking verheven was. Punt 5b. Het leesboek voor het 6de school jaar door J. Versluis, getoetst aan de eischen, die men aan een leesboek voor de hoogste klasse stellen moet, volgde onmiddellijk na de pauze. De inleider, de heer R. Meurs, hoofd der school No. 2. te Heerhugowaard, verklaarde, dat hij de volgende eischen stelde voor een leesboek. 1. deze zijn een bij de zedelijke opvoeding 2. de inhoud zij w a a r, en moet geen twijfel verwekken, echter acht hij dien in sommige leerrijke fabelen veroorloofd3. moet de inhoud boeiend zijn en treffend, nimmer vervelend en ook niet rijk aan romantischen onzin4. zij zij niet enkel belletristisch, hoe aantrekkelijker hoe beteren 5. de lessen niet te kort maar ook vooral niet bijzonder lang. Wanneer een leesboek aan deze eischen voldoet, zal z. i. de opgewekte leeslust blijven voortduren heeft hij in't bewuste exemplaar hier en daar echter, en wel kort op elkaar volgend, enkele lange zinnen aangetroffen. Het boekje beantwoordt anders wel aait de door spr. gestelde eischen en hij heeft dus voor den vorm allen lof. Wat den inhoud aangaat, kan hij mede op veel goeds wijzen. Maar bij veel goeds moet hij toch ook de slechte zijde laten zien, en dan mag hij niet verzwijgen dat tot zijne verwondering er ook in opge nomen is: Multatuli's toespraak aan de hoof den Lebak, welke hij voor kinderen van 12 jaar veel te moeielijk vindt. Ook de Amster- damsche straatfiguur kan hij niet goed vin den voor schoolkinderenhij wijst daarbij op te groote en moeielijke woorden en uitdrukkingen. Velen zullen hem ook moe ten toegeven dat wde dwerg" eene aaneen schakeling van onzin is en Gevecht tegen windmolens" don Quichotachtig mag heeten. Nog ziet hij liever geene lessen omtrent levenswijsheid in de schoolboeken en Duitsche of cursieve letters acht hij, bij al het geschreven schrift wat de kindereu al moeten lezen, on- noodig. ..Het vele goede, maar daartegen over ook veel niet goede met elkander ver gelijkende komt hij tot de slotsom;/het voldoet niet aan de eischen, die men voor de hoogste klasse gesteld, en hij zou het boek dus niet willen aanbevelen. Bij het debat werd opgemerkt, dat men zelden een boek van AZ kon goedkeuren en om enkele minder geschikte gedeelten het nog niet behoeft te verwerpen. Men zou uit een dubbel aantal boeken de geschikste lessen kunnen lezen en het overige eenvoudig weglaten. 1 De heer D. Jb. Ruijter Jz., hoofd der openbare school te Heiloo, behandelde daar na nog het onderwerp //koppigheid". Een voorbeeld uit het dagelijksch leven, waarin iemand iets wil uitvoeren en met allerlei middelen, op het laatst zelfs door geweld, zijn doel tracht te bereiken, gaf spr. aanlei ding te bewijzen, hoe dit kwaad door ver schillende oorzaken onstaat, zich vaak in meerdere of mindere mate vertoont, en tevens er groote geneesmiddelen voor aan de hand te doen. Ter voorkoming geeft spr. de volgende regels Wees niet onrechtvaardig, ook niet driftig want ongeduld gaat veelal gepaard met onverdraagzaamheid. De onderwijzer mag 1 er geene lievelingen op na houden en moet met zijn werk op hebben. 1 Laat een koppige het onaangename zijner koppigheid ondervinden, dit is een natuur lijke straf. Wees vriendelijk, en waar het kan, toe gevend, want barschheid vormt wel onder worpenen, maar heeft geene vormende kracht. Onder dankzegging van den voorzitter aan de verschillende inleiders, sloot hij de bijeen komst ten half drie. Landbouw en Veeteelt. Te Texel is de hooioogst begonnen en schijnt, vooral in het harendland, mee te zullen vallen. Een maaier, welke voor het veertiende jaar een zelfde stuk land maaide, bewees, dat hij daarvan nog nimmer zoo veel gras gemaaaid heeft, als thans. (Tex. Ct.) Vanwege de afdeeling Terschelling van de Holl. Maatschappij van Landbouw werd eene keuring van dekstieren te Midsland gehouden, waarvan de uitslag was, dat de dieren van de landbouwers A. Pais en C. Bos teFome- rum en Midsland bekroond werden. Buitenland. België. Uit Antwerpen wordt aan de „Köln. Ztg." bericht, dat aldaar op Vrijdag 19 dezer ongeveer 60 stokers en kolen- tremmers uit Rotterdam aankwamen met bestemming naar Bremen, waar zij door de Norddeutsche Lloyd in dienst zouden worden genomen ter vervanging van hare werkstakende beambten. Het stookersper- 1 soneel van de beide stoombooten „Kron- prinz" en „Friedrich Wilhelm", die de Nederlanders moesten overbrengen, ging dezen te lijf, zoodat de Antwerpsche haven politie tusschen beide moest komen. Ver scheidene der Nederlandsche stokers en tremmers keerden naar Rotterdam terug. Frankrijk. De Kamer heeft jl. Don derdag beraadslaagd over het wetsontwerp tot goedkeuring van de algemeene acte 1 der anti-slavernij-conferentie. te Brussel. De minister Ribot stelde voor, het ge- heele ontwerp naar de regeering terug te zenden. Deze motie werd met 439 tegen 104 stemmen aangenomen. j De bisschop Pava heeftx bij een aan de priesters van zijn diocesse gericht schrij ven, verklaard, dat hij de Fransche Repu bliek erkent. Duitschland. - De toestand van Alexander van Battenberg moet thans zorgelijk zijn. De doktoren constateerden een maagzweer. Oostenrijk. Het Huis van Afge vaardigden heeft de begrooting voor oorlog aangenomen. Volgens een gerucht zullen de jaarlij ksche uitgaven met 120,000,000 fl. vermeerderd worden. Engeland. De heer Parnell is in het huwelijk getreden met mevrouw O'Shea, de gescheiden vrouw van majoor O'Shea. Het burgerlijk huwelijk is voltrokken te Steyning, een dorpje in de nabijheid van Brighton, terwijl twee bedienden als ge tuigen dienst deden. Over een paar dagen zal het kerkelijk huwelijk in een der Londensche kerken voltrokken worden. Op het oogenblik zijn de heer en mevrouw Parnell te Brighton. Italië. Volgens berichten uit het Vaticaan lijdt de Paus aan groote vermoeid heid, waarom zijn lijfarts hem volkomen rust heeft voorgeschreven. Turkijë. In eene te Sofia ontvangen dépêche uit Constantinopel wordt gemeld, dat de berichten uit Yemen zeer ongunstig luiden. De gouverneur van Yemen is in Sana door de rebellen ingesloten. Voorts 1 wordt medegedeeld, dat 2000 man van 1 Constantinopel naar Yemen zijn gezonden en nog meer versterkingstroepen onverwijld uit Syrië derwaarts zullen vertrekken. Te Odunluk bij Brussa (Turkije) zijn I eenige notabelen door bandieten gegrepen en weggevoerdde politie zet de roovers 1 na, doch de uitslag is nog niet bekend. I Noord-Amerika. Volgens bericht uit 1 Brunswick (Maine) vertrok heden de Noord- i pool-expeditie aan boord van den schoener I „Decker." Het wetenschappelijk gedeelte, uit 17 studenten bestaande, staat onder leiding van professor Leslie Lee. De reis 1 gaat over Hamilton, langs Kaap Chudleigh en de kust van Labrador naar het land der Eskimo's. Onder de instrumenten, die men medeneemt, bevindt zich Edison's i phonograaf, waarvan men zich zal bedienen om de taal en volksliederen der Eskimo's aan de beschaafde wereld te doen kennen. Argent.-Republiek. In de prov. Santiago del Espero is een opstand uitge broken. De leden der regeering zijn in hechtenis genomen en hebben hun verzoek om ontslag moeten teekenen. Eng.-Indië. Volgens bericht uitShanghai aan de „Standaard" houden de vijandelijk heden jegens de Europeanen, niettegen staande de maatregelen der regeering, aan. Reeds bevinden zich ongeveer twintig oor logsschepen van vreemde natiën in de wateren van de Yangste-Kiang. Gemengd nieuws. Helder. Men leest in de (/N. Gron. Courant" van Dinsdag 12 Mei jl. Ten aanzien van de tweede opvoering van //Hotel Volapük" door het gezelschap van de heeren van Lier kunnen wij verwijzen naar het verslag van de eerste opvoering. De Poppenfee, de ballet-pantomime, die aan het slot van het stuk wordt gegeven, heeft nan- spraak op een uitvoerige beschrijving, te meer, omdat hier nooit zoo iets gezien is. Het tooneel verbeeldt een speelgoedwinkel. Er komt 0. a. een Engelsche familie, die poppen koopen. De winkelier laat verschei dene zien en, na ze opgewonden te hebben, werken, d. w. z. dansen. De Engelsche familie is niet gemakkelijk te bevredigen, maar als de winkelier eindelijk de Poppenfee ver toont, kent hare bewondering geene grenzen. De koop wordt gesloten, de Poppenfee zal haar troon verliezen. Het is twaalf uur, de winkel wordt gesloten, winkelier en bedienden gaan naar bed. De Poppenfee roept nu, voordat zij heen gaat, al hare onderdanen op tot een afscbeid- feest. Op een teeken van den orkestmeester komen van alle kanten buitengewoon fraai gekleede poppen te voorschijn. Zij voeren verschillende dansen uit, vormen fraaie groepen en standen en worden daarbij in hunue fantastische costumes nu eens door electrisch, dan door gekleurd licht op zoodanige wijze beschenen, dat de prachtigste effecten worden verkregen en men zich in eene feeënwereld verplaatst waant. Óp het vernemen van gedruisch maken de poppen zich uit de voeten. De winkelier, door het feest gewekt, verschijnt ten tooneele, waar hij, door den slaap overweldigd, gaat zitten. Nu verschijnen de poppen weer en besluiten met een frappante groep deze even kostelijke als kostbare vertooning. Inderdaad, zoo iets is hier nooit gegeven en een bezoek overwaard. Te Texel geraakte in het laatst der vorige week de schippersknecht P. v. d. V. over boord. Daar de overige bemanning der schuit in het vooronder vertoefde, duurde het een geruimen tijd, eer men het ongeval bemerkte. Het geschreeuw van een vogel duidde de plaats aan, en met veel moeite wist men den drenkeling binnen boord te krijgen en de bijna gevloden levensgeesten weder op te wekken. In den avond van 22 dezer is te Heesbeen een ernstige mishandeling ge pleegd op den polderwerker A. van Rijen door den polderwerker J. E. en zijn bemin de H. K., tengevolge waarvan Van Rijen is overleden. De verdachten zijn Dinsdagavond door den marechaussee der brigade Heusden in arrest genomen, die inmiddels de justitie te 's Hertogenbosch er kennis van heeft gegeven, welke derwaarts is vertrokken om een lijkschouwing te doen verrichten. Veel geschreeuw, maar weinig wol. De geruchtmakende vondst van geldswaar dig papier te Breda (men sprak reeds van meer dan f 10.000) is bij onderzoek ge bleken, nog geen 10 cent waarde te bezit ten. Het zijn dividendcoupons van een Russische spoorwegleening, die nog nim mer zijn uitbetaald, en reeds viermaal verjaard zijn. De vinder had zich al gevleid met 't buitenkansje, dat niet opgevraagd werd. Hij kan er nu fidibussen van maken om zijn pijp aan te steken. De Parijsche commissaris van politie, de heer Fouquet, die Frau^oise Chapté door allerlei bedreigingen de bekentenis afperste dat zij een ring van haar meesteres had gestolen, heeft van den prefect verlof voor drie weken gekregen. Bij zijn terug komst zal hij overgeplaatst worden. Het Amerikaansch landbouw-depar- tement heeft een belangrijke proef genomen met het kunstmatig verwekken van regen Een dynamietballon werd de wolken in gezonden, waar hij op den vastgestelden tijd ontplofte, kort daarna viel er regen. De proefnemingen worden herhaald. Un enfant terrible. Wat wil je worden, Fritsje Huzaren-officier. En waarom dat? Omdat tante Emma dan zoo lief voor me zal zijn. Jantje. Papa, zal ik later veel geld hebben Papa. Dat komt er minder op aan. Zorg maar dat je goed leert. Het geld kan je worden afgenomen, maar wat je geleerd hebt kan niemand je afnemen. Jantje. Ja, maar wat ik niet heb geleerd dat kan ook niemand me afnemen. Stoomvaart en Scheepstijdingen. Pri'ttiea Wilhelmina (s.), van Bataria naar Amsterdam passeerde 26 Juni Kaap St. Vineent. S 0 e n d a (s.), vertrok 27 Juni van Batavia naar Amsterdam. Co n rad (s.), van Amsterdam naar Batavia, passeerde 28 Juni Gibraltar. Burgemeeater den Tex (s.), van Amster dam naar Bataria, arriveerde 28 Jnni te Padang. Noord-Brabant (s.), van Botterdam naar Batavia, passeerde 25 Jnni Sagres. Saraa'rang (a.), van Batavia naar Rotterdam vertrok 26 Juni van Marseille. Zeeland (s.), van Batavia naar Botterdam, ver trok 28 Jnni van Perim. B r o m o (9.), van Rotterdam naar Bataria, arri veerde 28 .Tuni te Southampton. Prins Maurits (s.), van Amsterdam naar Suriname, passeerde 26 Jnni Dangenoss. Prins Frederik Hendrik (s.),arriveerde 26 Juni van Amsterdam te Paramaribo. Prins Willem II (s.), vertrok 27 Juni van Paramaribo naar Amsterdam. Schiedum (s.), van Botterdam naarNew-York, passeerde 27 Juni Lizard. Edam (s.), arriveerde 26 Juni van Rotterdam te Baltimore. Spnnmdam (s.), vertrok 27 Juni van New-Yorlc naar Rotterdam. O b d 11 m (a.), van Rotterdam naar New-York, passeerde 28 Juni Prawlepoint. Maria, kapt. Metus, van Borga naar Nederland, passeerde 28 Juni Dragör Fredrik William, kapt. Andersen, vertrok 29 Juni van Nieuwediep naar Ëlseneur. V i s s c h e r ij. Nieuwediep, 30 Juni. Sedert jl. Zaterdag werden alhier door 145 kordera en beugers 10 tot 60 groote-, 20 tot 200 kl. tongen, 7 tarbotten, 1 ateur, 3 tot 52 roggen, 1 tot 4 mandjes kl. schol en 1 tot 3 manden schar aangevoerd; gr. tong gold50 n 55 cent, kleine id. 15 cent, tarbot f7 a f 9, steur f 21, rog 35 a 45 cent per stnk, kl. schol f 1-a f 2.50 per mandje en aohar f 3.50 per mand. Amsterdam, 26 Juni. Auajoria. Do visacnqBH blijft aleepende. Stemming vast, doch kalm. Nieuwe werd tot f 15 a 15.25 verhandeld. 1890 uiterst f22 koopbaar. Burgerlijke Stand van: Helder, van Zaterdag tot Dinsdagmiddag. BevallenJ. Koster, geb. de Kok, z. M. H. Groeneveld, geb. v. Vieraen, z. E. W. de Bruin, geb. Leeuwens, z. M. Blom, geb. Middelbeek, z. E. Jongama," geb. Suwijn, d. M. J. Liersen, geb. Slok, z. N. Grnalf, geb. Pronk, z. E. Kouseband, geb. Lastdrager, z. OverledenH. Wickel, 1 m. P. J. Voogd, 8 w. P. Leur, 1 w. Zijpe, van 19 tot 26 Jnni. Geboren Nieolaa9, z. v. P. Bruiju en B. v. d Oord, Adriaua, d. v. T. Kiealing. Overleden: J. Koopman, 74 j. Lovenl. aang. kind (mnnn. geBl.) van D. Purmer en E. Broertjes. Schagèn, van 24 tot 26 Jnni. GehuwdJ. Pagano eu K. Staa. OverledenJ. Ipenburg, oud. 17 d. tfeerk. Waarnemingen te Helder. (Landskeet.) '3 Windrichting Barometer mM. Thermometer Ce. b cn kracht. Stand. Afw. Stand. Afw. 28 29 30 30 12 12 8 12 Z.W.t.Z. 5 Kr. Z.Z.W. 4 ff Z.W.t.Z. 3 Z.W.t.Z. 5 762.35 758.04 758.50 759.32 t 1.25 - 3.06 - 2.50 - 1.68 16.6 21.4 18.2 18.8 - 0.9 t 3.9 f 2.3 - 1.2 "3 a P Vochtigh. procent. Weersgesteldheid. Toestand van de zee. 28 29 80 30 12 12 8 12 0.79 0.72 0.83 0.76 Helder, ligtbew., mooiweer. Bewolkt, mooiweer. Ligtbew., beider, mooiw. id. Weiii.glv. id. Slechtw. id. Het Nederl. Meteorologisch Instituut meldt Een depressie, waarvan het centrum buiten het gebied onzer waarneming ligt, doch waarin de laagst bekende barometerstand ongeveer 745 m.M. is, be vindt zich ver van ons en westwaartseen ccntram van hooge drukking ver van ons eu Z.0 waarts. Grootste bnrometerafwijkkingsversohil: gisterenmorgen 8 uur, M. 2.- V., eergisterenavond 8 uur, G. 2.- V. Gisteren werd het verschil grooter. Barometer to Utrecht 12| uren, 759,8 m.M, Te verwachten Zuidenwind. Politie. Gevonden voorwerpen. AdveB Bureau H: 1 paar sokken vau eeu militair, 1 vest. Laatste berichten. 30 Juni. Door het Bestuur van het Algemeen, Weeshuis alhier is gisteren openbaar aan besteed de levering van i-undvleesch, rundvet, gerookt spek en reuzel, ten behoeve dier inrichting, gedurende het tweede half jaar 1891. Ingekomen waren 2 inschrij- vingsbiljetten, als van dè heeren I. A. van Gelder, voor rundvleesch ad 85 cent, rund- vet 60 cent, en C. de Beurs Johz., voor gerookt spek ad 56 cent en reuzel 65 cent per Kilogram. Blijkens een bij het Departement 'van Koloniën ontvangen telegram van den Gouverneur van Suriname heeft deze, na op 26 Juni jl. te Paramaribo te zijn aan gekomen, den volgenden dag het bestuur over de Koloniën aanvaard. De kosten van 's Keizers ontvangst. Naar wij vernemen heeft H. M. de Koningin-Regentes een belangrijk bedrag beschikbaar gesteld ter bestrijding van de onkosten, verbonden aan de ontvangst van den Duitschen Keizer. Alleen het vuur werk wordt aangeboden door de stad Am sterdam. Jl. Zondagnamiddag te 1 uur arriveerde te Vlaardingen als tweede jager, de stoom boot „Ingerid" welke Vrijdag 26 dezer te middernacht de thuisreis ondernam, aan brengende 609^ ton volle en 1007^ ton maatjes, te zamen 1617 ton haring, over gegeven door 86 schepen. Helgoland, 29 Juni. De Keizer en de Keizerin van Duitschland zijn heden- namiddag te 6 uur, na een zware onweers- •bui, doch overigens bij fraai weder, alhier aangekomen. Bij de vaart oj de Elve verklaarde Keizer Wilhelm, da het drievoudig verbond voor den tijd van - zes jaren is verlangd. Het tractaat is gis terenavond geteekend.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 3