8) Hoe 't Donderde. Itnoiaulgi Mf rlc -Toacanrtkijndiffe- leden, geen onderscheid te maken tus- schen hen, dié gekozen worden ter j voorziening in vacatures, ontstaande j door periodieke aftreding en die gekozen i worden ter vermeerdering van het aan- j tal raadsleden, noodig ten gevolge van i de uitkomsten der laatst gehouden volkstelling. Door deze beslissing is naar de j meening van bevoegde autoriteiten te recht gebroken met eene zienswijze, die sedert de invoering der gemeente wet als geldende werd beschouwd. Tot dusver toch werd met deze verschillende omstandigheden rekening gehouden door het verstrekken van stembiljetten van verschillende kleur, en aangenomen, dat personen, gekozen ter vervulling van bestaande vacatures, recht hadden op zes zittingsjaren. Met het oog hierop ware het, dunkt ons, wenschelijk, dat Burg. en Weth. alsnog ten spoedigste te kennen gaven, of in onze gemeente één of meer brief jes verschaft zullen worden bij de a. 8. verkiezing. Ook o. i. is het 't ratio neelste één briefje te doen dienen voor de acht candidaten en niet een wit voor de aftredende en een rood voor de bijkomende candidaten, zooals in eene advertentie in dit nummer wordt water verkregen. ff W Vrijdagavond was alles rustig, doch den schutters is aangezegd, bij de minste onge regeldheid zich gereed te houden. Naar aanleiding van liet bericht, dat mr. W. C. J. J. Cremers zijn benoeming tot lid der Tweede Kamer niet heeft aangenomen, heeft de Katholieke Kiesver- eeniging in Almeloo bij acclamatie besloten de caudidatuur aan dr. H. J. A. M.Schaep- man aan te bieden. Vermeldt het Dagblad als nieuwtje het vrij onbepaalde bericht, dat het Kabinet „een dezer dagen" zijn collectief ontslag heeft verzocht aan H. M. de Koningin- Regentes, het was bekend genoeg, zegt het „Vad.", dat reeds dadelijk na den afloop der verkiezingen door den Minister raad het besluit was genomen, om daartoe over te gaan terstond na het bezoek van den Duitsc.ten Keizer. Wij kunnen daarbij voegen, dat in de jongste vergadering van den Ministerraad, op Dinsdag gehouden, door de raadslieden der Kroon het verzoek aan H. M. de Koningin-Regentes „om ontheffing uit hun ambt" is vastgesteld, en dat het Woensdagmorgen aan H. M. is afgezonden. Er zijn bovendien ver schijnselen, die toonen, dat de Ministers zich reeds als demissionair beschouwen, zooals het afgelasten van alle audiënties het ter laatster ure ridderen van een ambtenaar, die bij een vorige gelegenheid buiten schuld van zijn Minister was gepasseerdhet overhaast onder dak brengen van een jeugdigen anti-revolutionair, die door een volgend Kabinet licht niet om zijn verdiensten zou worden uitverkoren en wiens papa bij dat volgend Kabinet denkelijk niet in blakende gunst zou staan. De Prov. Staten van Noordholland hebben de voordracht tot subsidie aan den heer Arkes, te Enkhuizen, met eenige wij ziging goedgekeurd. Aan de „Standaard" wordt uit Berlijn geseind, dat aldaar het gerucht loopt, dat er plan bestaat voor een verloving van de jeugdige Koningin van Nederland met den tweeden zoon van Prins Albrecht van Pruisen, den Regent van Brunswijk. De Prins is vier jaar ouder dan de Koningin. Dit gerucht is reeds herhaalde malen in omloop gebracht. Te Kuilenburg begint de werkstaking der sigarenmakers een ernstiger karakter te krijgen. Een der werkstakers, die door zijn gezin genoodzaakt was om het wek te hervatten, moest door de politie, met den burgemeester aan het hoofd, van de fabriek naar zijn huis worden gebracht, op den voet gevolgd door een aantal werk stakers, die gedreigd hadden hem niet rustig te laten vertrekken. Vóór zijne woning gekomen, begon men de politie met vuilnis te werpen en op te dringen, waarna op bevel van den burgemeester de werkstakers met de blanke sabel uiteen gejaagd werden. Een verhaal voor jonggehuwden en schoonmama's, naar EMIL COHNFELD. Uitslag Kamerverkiezingen. Schoterland. H. Pijttersen Tzn. (lib.) 800 st.P. van Vliet Jr. (a.r.) 771 st. Domela Nieuwenhuis (soc.-dem.) 215. st. Er moet alzoo herstemming plaats hebben tusschen de heef en Pijttersen en Van Vliet. ffitidhoven. Gek.J. F. N. Smits van Oijen (Kath.) met 1209 st. De heer v. d. Acker verkreeg 191, de heer Schaepman 178, de heer Houben 31 stemmen. Veendam. Gek. dr. A. L. Poelman (lib.), met 983 st.mr. D. de Ruiter Zijlker (lib.) had 438 st., A. Brumraelkarap (antir.) 317 st., W. F. Treub (rad.) 59 st., P. J. G. Helsdingen (soc.-dem.) 20 st. Een homerisch gelach, waarin tot mijn ergernis zelfs de kristalheldere stemmetjes der jonge dames meededen, klonk door de lucht, terwijl ik een weinig beteuterd er bij stond en verlegen prevelde„Het het gebeurde in een oogenblik van opgewonden heid ik ik heb hem een weinig heen en weer geschud Toen trad ik op Mi- chalk toe en zei,,'t Was zoo kwaad niet gemeend, Michalk," en ik stak hem tegelijk een daalder als smarlegeld toe. Michalk week schuw ter zijde, nam eindelijk den daalder tusschen de punten zijner vingers bij den rand aan en hield hem nog beslui teloos vast, toen wij lachend de houtschuur hadden verlaten. Rommelman sloop met gebogen hoofd weg, steeg te paard en draafde teleurgesteld heen om elders een vangst te doen. Nu zou alles volmaakt in orde zijn geweest, als er maar een oplossing voor het raadsel Matthes met de cabriolet, de vossen en het «taatsietuig ware geweest. //Mijn beste paar den jammerde oom „die prachtige vossen Achthonderd thaler hebben ze mij gekost, en wie. weet hoeveel uren ver van hier de arme beesten worden afgejakkerd om het ge stolen rijtuig buiten schot j/Te brengen," had oom er namelijk willen bijvoegen, maar zoover kwam hij niet, want Provinciale Staten van Noordholland. Zitting van Donderdag 9 Juli. Hedenmiddag te 12£ uur kwamen de leden der Provinciale Staten van Noordholland bijeen tot het aanhooren der rapporten over de aan de orde gestelde zaken. Door de commissie, bestaande uit de heeren Roëll, K. de Boer, van Hall, Appel, Hartkamp, Smits, Hartogh en Heemskerk, werd rapport uitgebracht over de suppletoire begrooting der enkel provinciale en huis houdelijke inkomsten en uitgaven over 1891 en het besluit tot het aangaan eener geld- leening, groot f 57,499 verder over de ontwerp-begrooting der kosten van het Provinciaal Bestuur, voor zooveel het Rijks bestuur is, voor 1892 de outwerp-begrooting der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 1892het heffen van opcenten en de voordracht Jot nadere regeling der jaarwedden van den hoofdopzichter van den Prov. Waterstaat. De heeren Sillem, Jordens, Cordes, Roozen- daal, Zijp, Wurfbain, Rezelman, Boissevain en Portielje brachten rapport uit over de voordracht om subsidie te verleen en ten behoeve der uitgave van het Jaarboekje voor Noordholland, de voordracht tot subsidieering der Teekenschool voor Kunstambachten te Amsterdam en voor het verleenen van sub sidie aan de Zeevaartkundige School in het Zeemanshuis aldaar. De heereu Ferf, Teixeira de Mattos, dr. Bakker, W. van Eeghen, Kaan, Henny, Dijkers, Raderaakers en Kooijman rappor teerden over de suppletoire begrooting van het gesticht Meerenberg, de rekening van dat gesticht over 1890 en de begrooting daarvan voor 1892. Door de heeren Westerwoudt, VanDedem, Rahusen, Maclaine Pont, Westenberg, Bree- baart, Mouthaan, Buys en Zur Mühlen werd rapport uitgebracht over de voordracht van Gedep. Staten, tot het verleenen van subsidie ten behoeve van den stoombootdienst Kampen- Urk-Enkhuizende voordracht van idem tot wijziging van een der voorwaarden, verbonden aan het verleenen van rcuteloos voorschot voor den aanleg van een spoorweg tusschen Alkmaar en Hoorn, en een voordracht van idem tot het verleenen van een renteloos voorschot voor den aanleg van een stoomtram weg tusschen Hoorn en Schagen. Eindelijk nog brachten de heeren Ren dorp, Den Tex, Povel, Calkoen, van der Meulen, 't Hooft, Hartsen, A. W. van Eeghen en van Valkenburg rapport uit over een ontwerp van een bijzonder reglement van bestuur voor den üiemer Buitendijkschen polder en over een ontwerp-bcsluit tot wijziging van het bijzonder reglement van bestuur voor den polder Geestmerambacbt. De Staten hebben heden als buitengewoon lid van Gedep. Staten herbenoemd Mr. J. F. T. Van Valkenburg. Gorflïrekënfd "werdén - dé rekening van 1889 de subsidie van 1 200 voor liet jaar boekje; de snbsidie van f2000 voor de tee kenschool tc Amsterdam id. van f 800 voor de zeevaartkundige school aldaar de supple toire begrooting voor het gesticht „Meeren berg" voor 1891 groot f4500 en de ontwerp- regleraenten van bestuur voor den Diemer Buitendijkschen polder en den polder Geest- merambacht. De heer Heemskerk had bezwaar reeds heden voorstellen af te doen, en toen de vergadering daartoe toch besloot, verliet hij de vergadering. Zitting van Vrijdag 10 Juli. In de hedenmorgen te halfelf gehouden vergadering van de Stoten werden alle on derwerpen aan de orde gesteld, die gisteren onafgedaau waren gebleven. Achtereenvol gens werden goedgekeurd het voorstel van Gedep. Staten tot vaststelling eener eerste suppletoire begrooting der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven van 1891 het voorstel tot het aangaan eener geldleening, groot f 57.499, om daaruit de onkosten te bestrijden, voortvloeiende uit den aanleg van een haven op Wieringen en voor de verbetering van de Oosterhaven te Me- demblikde ontwerp-begrootingen van het provinciaal bestuur, voor zoover het Rijks bestuur is en voor de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1892, respectievelijk ten bedrage van f 77,365 en f 282,333,51 het voorstel tot heffen van opcenten de voordracht van Gedep. Staten om de jaarwedde van den tegentooordigen hoofdopzichter bij den Prov. Waterstaat te bepalen op f 2200 de begrooting van Mee renberg over 1892 ad f 892,133 en de reke ning van dat gesticht over 1890 over het opmaken van beide had de commissie, met hel onderzoek belast, zich zeer gunstig uitge laten verder werd goedgekeurd, dat ten behoeve van den stoombootdienst Kampen UrkEnkhuizen een jaarlijksche subsidie zal worden toegestaan van f 1000, zullende in de voorwaarden nog worden opgenomen de bepalingen, dat de dienst dagelijks, uitge zonderd Zondags, moet plaats hebben en dat zoo de boot defect mocht raken, in den dienst moet worden voorzien per zeilschuitook werd goedgekeurd, dat de termijn van 1 Aug. 1891, aan de heeren Bosman en de Lange, te Alkmaar, gesteld, om aan te toonen, dat zich een vennootschap heeft gevormd tot uitvoering der werken van den spoorweg Alk maarHoorn, lot 1 Aug. 1892 werd ver lengd, wordende aan Gedep. Staten opgedra gen, daarvan rapport te doen in de aanstaande najaarsvergaderingeindelijk kwamen nog aan de orde de voordracht van Gedep. Staten, om aan den heer W. H. Arkes, te Enkhuizen, een renteloos voorschot te verstrekken van f 150,000, onder zekere voorwaarden, ten einde te dienen voor den aanleg van een stoomtramweg tusschen Hoorn en Schagen. De meerderheid der commissie, met het onderzoek belast, stelde voor den termijn van 1 Nov. a. s., waarop de heer Arkes zal hebben aan te toonen, dat zich voor de uit voering der werken een vennootschap heeft gevormd, te verlengen tot 15 Nov., omdat Gedep. Staten alsdan gelegenheid zullen heb ben een voorstel tot verlenging te doen, zoo onverhoopt de vennootschap nog niet is ge vormd. De minderheid wilde den termijn stellen op 1 Oct., met vergunning aan Ged. Staten om dien termijn, zoo noodig, tot 1 Jan. te verlengen. een hoogst zonderling voorval deed hem ver stommen. Een hevige ontploffing, onge veer als een kanonschot, daverde eensklaps door de stille lucht. Heerejcmeniehet dondert weergilde mijn schoonmoeder. „Dat is ergens ingeslagen," zei oom Robert verschrikt. „Komt in huis, kinderen Zoo'n donderslag is iets vreeselijks." „Dat was geen donder, zei George ontsteld „het klonk veeleer als een kanonschot!" „Maar ik zeg je, dat het weer begint te donderen," verzekerde mijn schoonmoeder ang stig, en oom en tante, die ook zoo bang van onweer waren, deelden volkomen haar gevoelen. „Volstrekt niet," verklaarde ik nu ook op stelligen toon „het was geen donder. Er is ook geen wolkje aan den blaawen hemel le zien Bom, bang, bom dreunde het donderend door de stille lucht. „Dat is hier op het erf!" riepen allen ontzet en keken elkaar angstig aan. Alleen neef George rekte plotseling den hals uit en keek strak naar een punt. Daar dreunde nog eens, hoewel zwakker, dezelfde uitbarsting. „Dat was dat was in den stal, waar de vossen hebben gestaanriepen George en ik tegelijk. In een paar sprongen waren we bij den afzonderlijken stal, die tot verblijf van ooms stnatsiepaarden diende, rukten de deur open en En daar stondeD de beide zoekgeraakte groote vossen in hun stal, met het staatsietuig op den rug, de nieuwe cabriolet er naast in de staatsie-remise, die gemeenschap met den stal had, en nog met de bloemenguirlande getooid. Maar de vossen, die schichtig of kwaad waren geworden door iets, dat we nog Binnenlandtch nieuws. Nieuwe Niedorp. In plaats van den heer J. Koopman, die om gezond heidsredenen heeft bedankt als wethouder en lid van den raad der gemeente, is tot wethouder gekozen de heer K. Moor en tot lid van den Raad de heer F. Koopman. Purmerend. In de hedenavond gehouden algemeene vergadering der vrij zinnige Kiesvereeniging „Plicht en Recht" alhier zijn tot candidaten voor den gemeen-, niet begrepen, sloegen woedend achteruit tegen de deur, die in haar voegen kraakte, en dit was de drievoudige ontploffing geweest, die ons zoo had doen schrikken. Eerst stonden we verstomdtoen sloegen we van verbazing de handen boven 't hoofd in elkaartoen barstten we beurtelings in een schaterend gelach en uitroepen van de hoogste verbazing uit. De zoekgeraakte vossen en de verloren cabriolet, wier verdwijnen de gansche verwarring had teweeg gebracht, daar stonden ze op hun erf, in hun stal en remise, in plaats van de hemel weet waar in de wijde wereld dat was inderdaad te mal, tc dol, tc verrassend en te onbegrijpelijk bovendien. Maar het mooie, fonkelnieuwe tuig was op een half dozijn plaatsen gescheurd een streng was doormidden en de disselboom gebroken. En in de cabriolet vonden we bij nader onder zoek den zoekgeraakten Matthes, luid snor kende, slapende als een os en geweldig rie kende naar snaps, terwijl een voor drie kwart geledigde groote flesch naast hem lag, waarin het restje van den sterken graan-foezel bewees van welk hulpmiddel hij zich had bediend om zoo zalig den slaap des rechtvaardigen te slapen. Een dikke waterstraal uit de pomp verloste hem uit den slaap, en ooms krachtig verhoor maakte zijn tong los. Matthes was volgens gewoonte een weinig soezerig van den drank geweest, toen hij van het landgoed afreed toen was hij, nadat oom en tante uit vrees voor het opkomend onweer het rijtuig te Boxberg hadden verlaten, by het los barsten vnn de bui vreeselijk bang geworden en in zijn angst met paarden en rijtuig in een droge sloot geraaktnadat 'hij met gebroken dissel en gehavend tuig er gelukkig weer was [CTTCUr gesiciu uc rfCrJicu; der Lee, D. Schoen en Jan Lankelnia J.Vz., aftredende leden, terwijl voor het aftredend lid A. Switzer, die wegens pngunstigen gezondheidstoestand niet meer in aanmer- king wenschte te komen, is gekozen de heer dr. H. Simons. Urk. De raad dezer gemeente heeft besloten der Regeering te verzoeken, het maximum van het aantal vergunningen te mogen verminderen, en vast te stellen op vier. Krommenie. De Kolfvereeniging Noord-Holland heeft alhier haar tweeden grooten kolfwedstrijd gehouden. Door 88 leden werd daaraan deelgeno men en de prijzen behaald door de heeren J. Kuilman, van Helder, iste prijs met 152 p.S. Maassen, van Hoorn, 2de pr. met 147 p.A. Kist, van Zuid-Scharwoude, 3de pr. met 138 p. Tegelijkertijd had ook een biljard wedstrijd plaats, waaraan 39 personen deelnamen, en waarbij overwinnaars waren de heeren N. Pronk, te Oudkarspel, iste prijs; D. Nierop te Nieuwe-Niedorp 2dé pr., en F. van der Deure te Enkhuizen, 3de pr. Amsterdam. De heer S. T. Land, lid der Tweede Kamer, bracht jl. Woens dag een bezoek aan 's Rijks Marinewerf alhier en werd daarbij rondgeleid door den adjudant van den directeur en comman dant, den luit. ter zee iste kl. J. Luijtjes. Marine en Leger. De luit9. ter zee 2de kl. P. Sodenkamp en W. B. K. Boom, uit Oost-Indië in Neder land teruggekeerd, zijn op non-activiteit gesteld. Z. M. de Keizer van Duitschland heeft tot Ridder 3de kl. der Kroonorde benoemd den luit. ter zee P. C. W. de Nignon van de Velde, adjudant van den Schout-bij-nacht Mac Leod, die dezelfde orde 2de kl. ontving. Bij Kon. besluit van 8 dezer zijn met 11 dezer: 1. de luit ter zee 1ste kl. G. P. Posthuma, wegens in, doch niet door den dienst ontstane lichaamsgebreken, op pensioen gesteld, onder toekenning van een jaarlijksch pensioen van f 837, en een verhooging van dat pensioen ten bedrage van f 750 'sjaars, voor werkelijk verblijf in militairen dienst in 's Rijks overzeesche bezittingen en koloniën en tusschen de keerkringen en 2. bevorderd tot luit. ter zee der 1ste kl., de luits. ter zee der 2de kl. II. O. W. Planten, J. Hartog, G. S. 11. Burgerhout en W. Naudiu ten Catetot luit. ter zee der 2de kl., de adel borsten der 1ste kl. jhr. O. T. L. Holmberg de Beckfelt, L. A. Van der Stok, H. T. Cox, F. W. J. Groeneboom, J. Hofstede en J. M. Jansen Eyken Sluyters. Den 16den dezer worden aan boord van Hr. Ms. sehroefstoomschip 1ste kl. „Johan Willem Friso" geplaatst de kapt.-luit. ter zee H. Bernelot Moens en do offic. van gez. lste kl. C. J. P. VerhoefT, eerstgenoemde als lste offic. en respect, als comm. van Hr. Ms. rammonitor 2de kl. „Panter", en in de maritieme zieken-inrichtiug te Uelle- voetsluis vervangen door den kapt.-luit. ter zee J. Dalen en den offic. van gez. lste kl. dr. H. J. van Rhijn. Hr.Ms. sloomkanonneerboot„Hydra", comm. de luit. ter zee lste kl. D. A. Mensert, is van Hellevoetsluis naar Dordrecht vertrokken. Benoemingen, enz. Bij Kon. besluit zijn benoemd M. J. Tijsen, tot heemraad van het heemraadschap Wieringen; P. A. Zorgdrager, tot heemraad van het waterschap Terschellingerpolder S. Kramer, tot hoofdingeland-plaatsverv. van hetv waterschap West-Friesland, vanwege het ambacht GecstmerambachtP. Fran3, tot hoofdingeland-plaatsverv. van het waterschap West-Frieschland, vanwege het ambacht GeestmerambachtV. Bakker Jz., tot heemr. van den polder Wieringerwaard. uitgesukkeld, was hij eenvoudig omgekeerd en naar huis geredenheimelijk, in alle stilte, was hij naar den stal geslopenvervolgens had hij zich, met verlof gezegd, bez...., zich toen in de cabriolet een gemakkelijk plaatsje uitgezocht en verder Gods water over Gods akker laten loopen. Maar de wakkere vossen, die nu al sinds vier uren tevergeefs op hun gewoon morgen- rantsoen wachtten en bovendieu sinds gisteren avond met het lastig tuig op hun rug stonden, waren eindelijk ongeduldig geworden en had den ten slotte op krachtige wijze met de achterijzers tegen de deur van hun ongeduld doen blijken. Dat was heel verstandig van hen geweestanders hadden wij nog lang naar de oplossing van het raadsel en zij op hun morgen voer kunnen wachten. Wat Matthes betreft, hij kreeg van onzen in zulke gevallen steeds meewarigen oom Robert, die hem het onweer als ver zachtende omstandigheid aanrekende, de heusche mededeeling dat hij nu maar voor altijd verdwijnen moestdiensvolgens tuimelde hij kort daarop, met zijn pakje onder den arm, bijzonder snel het plein over en de poort uit. Mijn schoonmoeder verzekerde nog, dat zij 't al dadelijk in den trein had gezegd, dat zulk een gedonder ongeluk aanbracht, en ze was wanhopig, als ze er aan dacht wat dat onweer voor haar arme kinderen te beduiden mocht hebben. Maar als 't in 't vervolg weer donderde, zou ze in de eerste vierentwintig uren geen voet buiten de deur zetten, want wat iemand bij zulk een gelegenheid kon overkomen, dat hadden we gisteren en vandaag gezien Een uur later waren allen weer feestelijk Te Groningen is geëx. en toegelaten voor apothekersbediendeMej. M. Stammes, geb. te Schagen. Op de voordracht voor hoofd der openb. school te Limmen komen voor: de heeren G. Kempers, hoofd der school te Waal op Texel, C. J. Kieviet, id. te Oosthuizen, G. I. Meijer, onderw. te Hoorn en A. Rijs, id. te Alkmaar. Kerknieuws. Ds. J. van Anken, pred. bij de Chr. Geref. gem. te Genemuiden, is beroepen op Urk, in plaats van ds. W. Visser, die emiritaat heeft aangevraagd. Buitenland. België. Te Charleroi is de werksta king geëindigd4500 man hervatten jl. Donderdag den arbeid, de overigen heden. Engeland. Het Hoogerhuis nam jl. Donderdag in eerste lezing de onderwijs- et aan. In het Lagerhuis is gisteren beraad slaagd over de begrooting van Buitenland- sche Zaken. De minister Sir James Fergusson verklaarde, dat de betrekkingen met alle Mogendheden van bevredigenden aard zijn. Engeland heeft zich tegenover Italië niet veibonden; alleen is met die Mogendheid van gedachten gewisseld over de handhaving van het status quo en van den vrede, wat de Middellandsche Zee betreft. Engeland is niet tot het drievoudig verbond toegetreden het kent de bepalingen vau dat verbond niet. Hij betreurde het, dat de heer Labou- chere een taal had gevoerd, welke Frankrijk kon aanmoedigen oorlog te voeren tot herkrijging van Elzas Lotharingen. Ten slotte zeide Sir James Fergusson Engeland's sympathieën zullen, naar mijn inziens, ver zekerd zijn aan die Mogendheid, welke den vrede verbreekt, wat ons belang en onze wensch zijnhet behoud van den vrede. In het Lagerhuis verklaarde de minis ter Smith, dat het niet gebruikelijk is uit- noodigingen tot een bezoek aan Engeland te richten tot de hoofden van vreemde landen. Het hoofd van de Fransche Re publiek en dat van elk ander vreemd land zou echter steeds in Engeland hartelijk verwelkomd worden. De afgevaardigde Stanhope heeft zijn voornemen te kennen gegeven om in het Lagerhuis tot het Ministerie de vraag te richten, of de regeering de Fransche Re geering heeft doen weten, dat hetEngel- sche volk een bezoek van den president der Fransche Republiek zeer op prijs zou stellen. Het bezoek van den Keizer van Duitschland bracht de geheele stad Lon den in beweging. De zaken staan groo- tendeels stil. Sedert het bezoek van Napo leon III na den Krimoorlog heeft men te Londen niet zulk een plechtige ontvangst gezien. Volgens te Londen uit Dublin ont vangen berichten neemt de werkstaking der dokwerkers aldaar een ernstig karakter aan. Opgewonden groepen arbeiders door kruisen de stad. Duitschland. Alexander van Batten- burg is aan de beterhand; hij mag weder een paar uur daags opzitten. Bulgarije. De correspondent der „Standaard" te Sofia is gemachtigd het gerucht van een huwelijk van den Vorst van Bulgarije met Prinses Maria Dorothea tegen te spreken. Italië. Men houdt zich al nu en dan eens bezig met de vraag wie de opvolger van Taus Leo XIII zal zijn. Vroeger be schouwde men het als zeker, dat ook de nieuwe Paus een Italiaan zou wezen, maar gestemdwe waren vroolijk en onder het klinken der glazen en lachende gesprekken over al de episoden van het laatst doorleefde etmaal zaten we aan den feestdisch. Toen hoorde ik eensklaps mijn schoonmoeder tot mijn groote ontzetting vriendelijk lachend tot me zeggen „Nu, lieve Leo, ge zijt nu toch zeker wel overtuigd, hoe goed het was, dat ik met u mee ben gereisd. Ik wil u ook zoo maar niet aan uw lot overlaten, kinderen ik ben nu tot het besluit gekomen om nog eenige dagen met u mede te reizen." Ik staarde haar diep verslagen aan. De brok, dien ik in den mond had, bleef mc in de keel steken ik hield mes en vork stijf omklemd en ik was niet meer in staat ze te gebruiken. „Ja," voer mama opgeruimd voort, ,,'t is beter zoo. Ik zal voor u zorgen, zooals alleen een moeder zorgen kan. Ik heb me al sinds jaren voorgenomen den Rijn eens te gaan zien en nu wil ik 't bij deze mij zoo dier bare gelegenheid doen. Ik maak het reisje langs den Rijn met u mede, kinderen Alma," vervolgde ze levendig en drukte haar dochter in haar armen, „de Rijn is 't niet, die me noopt met u te gaan, gij, gij beiden weet beter wat het is „Ik weet het, gij goede, lieve mamazei Alma innig en zag met een erk entelij ken, vriendelijken glimlach op haar neer, terwijl ze haar wang en hand kuste. Het gelaat mijner schoonmoeder straalde van geluk. (Slot volgt.)

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1891 | | pagina 2